Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ja, valami ilyet: bazeg!

 

Vajon most már tényleg lelövi Castle 3XK-t?

 

:D

 

Jó lenne, ha most már véglegesen végeznének ezzel a szállal, szóval ideje volna. Akárki teszi el láb alól. Az nem kétséges, hogy 3XK nem börtönben fog megöregedni.

 

 

PoI

 

Egy kérdés a múltheti epizóddal kapcsolatban:

 

 

A Samaritan arra akarja használni az implantátumokat, hogy teljes körűen átvegye az irányítást az emberek fölött?

 

 

Lehetséges, bár nem derült ki egyértelműen a filmből. Majd megnézem magyar felirattal is, hátha csak félreértelmeztem nyelvileg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annak megjegyzése, hogy van, ami nem jön be, még nem lefitymálás... :roll: Sőt, még csak akciósorozatot sem várok (ami érddekes is lenne tőlem, két évadnyi TWD játék kipörgetése és az első évad másodszori megtekintése után...), de ami nem működik, az nem működik. De eddig számomra, ha véletlen valakinek túl magas lett volna, amit eddig írtam, a TWD működik.

 

Ne haragudj, ha nem fogalmaztam egyértelműen... nem rád reagáltam a lefitymálás kapcsán. Hanem a már jó ideje fülembe visszajutó hangokra, véleményekre + amikbe itt ott véletlen belefutottam. Ergo általánosságban! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Lehetséges, bár nem derült ki egyértelműen a filmből. Majd megnézem magyar felirattal is, hátha csak félreértelmeztem nyelvileg.

 

 

 

Ez egyébként érdekes folytatása lenne a történet fősodrának. Ezzel már egy új "létsíkra" kerülne a gép, gyakorlatilag tényleg istenné válna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, PoI:

 

Azzá válna, tehát valami biztosan történni fog, amiért mégsem... Először aggódok egy kicsit a sorozat folyamán azért, hogy ebből már nem tudnak elég izgalmasan és hihetően kijönni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pilot bennem vegyes érzéseket keltett. A rendezés és úgy általában a rész stilusa egyértelműen hozta a Breaking Bad színvonalát. A probléma viszont az hogy az anyasorozat már rögtön a pilotban elég ütősen kezdődött: a kémiatanárból lett drogkészitő egy olyan high-concept volt, ami az én érdeklődésemet rögtön felkeltette. Itt semmi ilyen nincs.

Természetesen vannak remek pillanatai és összességében szórakoztató, de egyelőre -nekem legalábbis- valami hiányzik. Saul-on kivül egyébként más ismerősök is felbukkannak, amit én speciel kifejezetten erőltetettnek éreztem.

Most néztem meg a pilotot, nekem tetszett. Persze teljesen más a stílus a Breaking Bad-hez képest, ez magától értetődik Saul és White eltérő karaktere miatt, de ez engem nem zavart. Egyelőre jónak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, PoI:

 

Azzá válna, tehát valami biztosan történni fog, amiért mégsem... Először aggódok egy kicsit a sorozat folyamán azért, hogy ebből már nem tudnak elég izgalmasan és hihetően kijönni.

 

 

 

Tegyük fel, ha ez ellen küzdenek az számomra még mindig izgalmasabban hangzana, mintha pusztán a két gép párharcára lenne kihegyezve a történet. Így legalább egy új szintet hoznának be, a már meglévő konfliktusba, ami alapjaiban is újraértelmezhetné az egészet.

Egyébként az is felmerült bennem először, hogy ez miért is lesz jó a Samaritannek, de aztán végül arra jutottam, hogy ezáltal tudja legjobban fenntartani önmaga "létezését". Amennyiben fokozatosan eluralja a rendszer az egész bolygót (átvitt értelemben véve), akkor ez már tényleg a peak és innentől kezdve már nem tudna hova terjeszkedni. Tehát, ha globálisan bevezetnék ezt a "bűnmegelőző rendszert", akkor onnantól kezdve, miután már tényleg mindenkire/mindenhova kiterjedhet a gép befolyása, akkkor már csak az maradt, hogy az esetleges ellenállási kísérletet letörje azzal, hogy mindenkit a gép fenntartásának rendel alá. Ebben a képletben pedig az emberek pusztán biorobotokként funkcionálnának, egyetlen primer programmal, ami az ő "istenük" akaratát - fenntartását jelentené.

Azt, hogy innen hogyan folytatnák, az már egy érdekes kérdés. :hmm: Mondjuk én már a Samaritan képbe kerülése után úgy voltam vele, hogy nem elég, hogy ott van Finch gépe, kapunk még egy félistent (egyelőre még csak fél) és ezzel lehet, hogy túl nagyokat ugrunk. Innentől kezdve kérdéses, hogy milyen fenyegetéseket tudnak prezentálni a jövőben, ami még erre az alaphelyzetre is rátesz egy lapáttal...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na elkezdtem a Banshee-t. Kösz az ajánlásokat!

Érdekel. 5 részt láttam már.

Ami már kicsit túlzás; az a sok szex. A 80-as 90-években volt divat minden akciófilmet egy szex-jelenettel feldobni.

Ráadásul, -hogy Dr. Buddy Rydell-t idézzem- itt:

"rádvicsorít az 'idézőjel' dühös szex" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead s2 - no, letudtam a második évadot, hát, érdekes volt. Az első jobban tetszett, feszültebb volt, kevesebb "az agyam eldobom, de idegesítőek ezek a karakterek" momentummal, ennek ellenére ezt is bírtam.

 

Shane, muhahahaaaaa... Megérdemelte a g*ci, amit kapott. :fuck2:

Dale, bár a végén ez a nagy "jajj, hát őrizzük már meg emberségünket és meg úgy meg izé" szöveggel kezdett idegesíteni, meg azzal a ténnyel, hogy látja Shane milyen, mégsem tett semmit, ennek ellenére sajnáltam.

Daryl, a legjobb arc az egész sorozatban. Legyen ő a főnök, ne mindenen gondolkodó Ricky.

Andrea, hát azért drukkoltam, hogy felzabálják.

Rick kölyke, ennek tulajdonképpen mi a baja? Olyan érzésem volt, mintha az írók nem tudták volna, milyen szerepet szánnak neki, ezért minden részben más és más kölyköt pakoltak be. Nem színészre, hanem jellemre. Viszont kész Houdini, mindig mindenhonnan képes volt feltűnés nélkül lelépni. Mondjuk ezért a szülőket is meg lehet tapsolni, amiért ilyen remekül odafigyelnek csemetéjükre. :clap:

Hershel... Őt már ismertem a játékból, de ott sem kedveltem. Most sem kedvelem. Először hülye, aztán meg marha, a végére slusszpoénként meg tehetetlen.

T-Dog, ő tulajdonképpen miért is szerepel ebben a sorozatban? Az egész évadban egyetlen dolog történt ezzel a csávóval. Megvágta a kezét. Ennyi. Valahol az évad háromnegyedénél realizáltam, hogy tényleg, ez is szerepel, vagyis, szerepelni azt éppen nem, de benne van a sorozatban.

Glenn és Maggie, őket bírom, csak nem értem Glennt. Itt az apokalipszis, és mégis egy olyan csajjal lehet, mint Maggie. Erre dilemmázik... :shocked:

Rick és neje. Ricket kedvelem, de végig olyan érzésem volt, hogy de jó lenne, ha nem ő vezetné ezt a csapatot. Minden jó szándéka ellenére tényleg hozott rossz döntéseket, és sok helyzetet baromira nem tudott kezelni. Persze ezerszer jobb, mint Shane, de az igazán jó vezető Daryl lenne. Rickné meg a fene se tudja, jó first lady, mindent megtesz a férjuráért. Vagyis hát eddig, majd az meg elválik, hogyan emészti meg ezt az utolsó pár infót. Meg Rick is, a végén egész tökösnek tűnt már.

Aztán, tüsi hajú nő, az nagyjából elkaszálta magát nálam azzal, ahogy a lánya helyzetét kezelte. Meg van még Hershell másik lánya és... Neje? Harmadik lánya? Unokahúga? Ki volt az a göndör hajú nő, akit a végén elmajszoltak a farmon? Na, hát ennyire mély benyomást tett karaktere. Tulajdonképpen ő és a csávó, akit a lakókicsban burkoltak be, T-Doghoz hasonlóan "köszönjük a részvételt" kategóriába estek. Maggie húga is csak azzal tűnt ki a sorból, hogy egy ideig kómázott, aztán meg öngyilkolászni akart. Akkor legalább tetszett Andrea viselkedése.

 

No, szóval jó volt, de a jövőben el tudnék viselni kevesebb idegesítő karaktermomentumot, meg jó lenne látni, hogy ha már vannak olyan szereplők, akik több részen át éldegélnek látszólagos szerepkörrel, azok nem csak zombipapiként vannak képernyőn, hanem funkciójuk is van a történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 7x15 - parádés.

 

Végül nem Castle lőtte le, de nagyban hozzájárult. Szép átverés volt. De az is tetszett, amikor Beckett kiszabadult, nem kevés gyilkos indulat csillogott a szemében.

De most akkor kifogytunk a 6-7 éve húzódó sztoriszálakból, hát mi lesz ezután? :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde

 

A következő lépést Mátrixnak hívják :hehe: Oks, ez csak egy rossz vicc volt.

Sajnos elképzelésem sincs, hogy hova mehetne tovább a sztori. Lepjenek meg, de jó értelemben.

 

 

 

 

Szerintem az lesz a fővonal, hogy volt tudod az az interfész gyerek, akivel terrorizálta a gép azt a washingtoni csávót, hogy beszélni akar az elnökkel. Na gondolom itt ugye azt akarják elérni, hogy valamilyen elnöki jóváhagyással kiterjesszék minél jobban a gép hatalmát. De meglepődnék, ha az évad végén nem lenne egy nagy leszámolás a két maffiacsoport között (itt azt is elképzelhetőnek tartom, hogy Elias meghal). És akkor ott van még az implantátumos szál, az Irányítás névre hallgató nő kételyei is érdekes téma lehet, ha folytatják, illetve ne feledkezzünk meg arról a csajról, aki a 2. részben szerepelt és kiválasztotta a gép valamilyen okból. Az is meglepne, ha Harold gépe nem próbálkozna valamivel a Samaritan ellen... úgyhogy van még muníció a sorozatban, de azt jó lenne tudni, hogy hány évadra terveznek még (szerintem 2-nél többel nem érdemes). Szerintem a 20. rész körül fognak a nagy dolgok beindulni...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nocsak Pildi, nézed a Lostot? Hol jársz? A kedvenc sorozatom. :)

Emlékeztem, hogy a kedvenced, ezért is írtam a TCW-s topikba. :D MissKarrde is jókat mondott róla, ezért így pár év után kedvet kaptam hozzá. :)

 

Igazából a férjem kezdte el nézni, rendszeresen minden este 1-2 részt, én pedig próbaképpen csatlakoztam, aztán ott ragadtam. :) Most járunk a 4. évad 4. részénél, amikor

a külsős "mentőcsapat" már elérte őket, de még nem tudni, kik ők valójában. És megindult a múlt-jelen ugrálás helyett a jelen-jövő (potenciális jövő?) ugrás, ami megint egy csomó kérdést vet fel - pl. hogy ki tartozik még a végül megmenekült Ocean 6 közé, mert közülük még csak négyet láttunk. :)

 

Eleinte azért ragadott meg a Lost, mert misztikus és nagyon elkezdett érdekelni, mi ez az egész sziget jelenség, de most már ott tartok, hogy imádom nézni, ahogy bonyolódnak a szálak. :D A karakterek nagyon jók, szinte mindenkit megkedveltem, akik közben meghaltak, azokat sajnáltam,

főleg Charlie-t, de még Bent is nagyon bírom, a színész remekel ebben a szerepben. :) Az abszolút kedvencem pedig Sawyer. :) Belőle simán kinézem, hogy igazi hőssé válik a végére.

 

Ha így haladunk, akkor március végére be is fogjuk fejezni. :) Igazából nagyon jó, hogy ilyen ütemesen nézzük, mert még tisztán lehet emlékezni, mi volt az elején.

 

Aztán utána indítani akarom a nagy Star Wars maratont a mozifilmekkel, a TCW-vel, és a Rebels-szel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a LOST -ról inkább kaotikus emlékeim vannak. Az első évad közepénél abbahagytam mert annyira unalmas volt. Később megint nézni kezdtem, de ma már nem tudnám megmondani miről is szólt valójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na lement a Banshee 1. évada, mire rájöttem, hogy a részek vége-főcíme után jelenet van! :facepalm::angry:

Igen én is kb akkor jöttem rá. :D De nyugtasson a tudat, hogy egyik jelenet se volt fontos...sőt. :D

Hogy tetszik amúgy?

Én most várom szinkronosan a 3x3at amire azt mondják a legjobb rész, és leteszi tőle az ember az állát. :D Két olyan karakter csap össze hogy huhhh... :cool:

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a LOST -ról inkább kaotikus emlékeim vannak. Az első évad közepénél abbahagytam mert annyira unalmas volt. Később megint nézni kezdtem, de ma már nem tudnám megmondani miről is szólt valójában.

Nálam ez a mélypont a 3. évad első hat része után volt, de aztán helyrebillent. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI S04E15: No Karrde jól tippeltünk. Tényleg nagyon frankó rész. :cool:

 

Jani majdnem megszívta. Még egy kicsit elhúzódik az aktuális számuk ügye és összetalálkozik a Decimás manusszal.

 

 

 

Banshee - 2. évad - Azt hiszem nem sok mindent tudok hozzátenni ahhoz amit az elsőnél írtam mert minden ugyanúgy megvan. Nem mondom hogy jobb ez az évad, sem azt hogy rosszabb. Kb ugyanazt a sznitet hozza, viszont ebben az évadban volt egy gyenge rész, ami tök értelmetlen volt és el is lett húzva

Gondolom a 2x05-re gondolsz. Az szerintem is elég filler epizód volt.

Jaja. Nagyon elhúzták az ott történt semmit. :D

 

Tegnap én is letudtam azt a részt. Szerintem egész vállalható lett. Legalábbis nekem tetszett.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.