Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Asszem hamarosan én is lecsekkolom Luci Feri vakációzását.

 

 

PoI befejező rész: néhol furcsa volt, néhol pedig szép, kb. azt hozta, amit egy ideje vártam. Sajnálom, hogy véget ért, jó volt nézni :)

 

Harold haláláért jobban haragudtam volna, de John is életben maradhatott volna :( Annyira jó páros voltak!

 

 

Ráadásul Janinak se volt túl sok esélye. De legalább nem volt hiábavaló az áldozata. Plusz hősi halált halt. Hozzá méltót. Nagy kár érte.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ráadásul Janinak se volt túl sok esélye. De legalább nem volt hiábavaló az áldozata. Plusz hősi halált halt. Hozzá méltót. Nagy kár érte.

 

 

Úgy halt meg, hogy azt tette, amit mindig is szeretett, másokat védett. Szóval méltó volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/10

 

 

 

Szinte mindent megadtak amit várni lehetett. Kicsit kiszámítható volt az epizód, de voltak nagyon jól megkomponált jelenetek benne. A suspense a robbanás előtt, vagy utána Tommen halála (zene nélkül, ebből a beállításból baromi jó volt) és az a jelenet a Tower of Joy flashbackben, amikor a következő snittben már nem a bébi, hanem a felnőtt Jont látjuk... nagyon jó volt. Néhol azért kicsit úgy éreztem, hogy gyorsan akarnak lezavarni néhány jelenetet. Varyst elővették, megmutatták és kb. ennyi is volt, meg Bran falshbackje is kicsit olyan gyorsan lezavartnak tűnt, hogy azért került bele, hogy végigvigyék még ebben az évadban a Tower of Joy-t. Apropó az a jelenet a futótűzzel, amit most láthattunk és Bran korábbi víziójában volt, az akkor a jövőből van, ezek szerint a jövőbe is képes látni? Arya jelenete viszont kifejezetten tetszett és kíváncsi vagyok, hogy most, hogy már Westeroson szabadon gyilkolászhat, ő fogja e megölni Cerseit, vagy Jaime lesz-e ezúttal a királynőölő. Amiért meg akarta ölni anno Aeryst azt most majdnem pontosan megcsinálta Cersei. Egyedül azt sajnáltam, hogy a Másokat nem láthattuk, úgy tetszett volna a vége, hogy Danyékkel párhuzamosan a Másokról is látunk egy jelenetet, ahol megindulnak. Nagyon várom a következő évadot, most már tényleg a great game következik.

 

Nem saját szerzemény, de ezen behaltam:

I guess you could say Tommen had a "King's Landing." :lol:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Ez meglepően jól ment. Az eddigi legjobb évadzáró. És azt hiszem megvan az új kedvenc zeném Ramin Djawaditól

 

 

Régen kaptunk zsinórban két ilyen "feel good" részt. Lassan ott tartok, hogy már-már kezdem elhinni, hogy happy enddel zárul a sorozat :D

Egyetlen baj, hogy így tényleg értelmetlen volt a Feketa Hal halála. Semmi sem indokolja, hogy miért nem ment Briennel, mert bőven ott lenne a helye Sansa és Jon mellett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Nagyon jó évadzáró volt

 

Kiszámítható, de attól még jó volt nézni. Tommen esetében vártam azt, hogy történjen vele még most valami, mert elvileg Cersei mindhárom gyerekét elveszti. Kb. amire számítottam.

Megvolt az epizódnak az a fílingje, hogy akkor most lássunk mindenkit a nagy finálé előtt.

Mellesleg Varys piszok gyorsan tud utazni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Utazásoknál MissKarrde és mindenki más aki ezen fenn akad még értsétek már meg hogy attól az egyes történet szállak egy részben vannak még nem azt jelenti hogy időben is párhuzamosan zajlanak.

 

 

2. meg a részen belül is van idő ugrás. Lásd 8. részben a toborzás. Egy rész alatt bejárták Északot. De itt a Varys-nál is tettek rá célzást az időre amikor Dairo mondja hogy festik a vitorlákat.

 

3. az idő ugrás se azonos egy részen belül az egyes szállak alatt. Valahol lehet 2 hét máshol lehet csak 1 nap.

 

De ez a könyvben is így van.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mondjuk én sem értem, miért kell még a hatodik évad végén is fennakadni az időugrásokon. Már az első évad óta egyértelmű, hogy az egyes részek napokat, heteket, akár hónapokat is felölelhetnek. Itt is egyértelmű, hogy az epizód eleje és vége között legalábbis hetek teltek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket tudom, de akkor is elég idiótán fest a sorozatban ez az utazgatós dolog.

 

Az előző évadban fél évad volt, mire Varys és Tyrion elért Danyhoz, még térkép szerint is baromi messze vannak egymástól ezek a helyek, ezért ez esetben jogos a fennakadás. Túl nagy távot kellett megtenni oda és vissza. Mindegy, hogy van magyarázat, akkor is sz*rul néz ki számomra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legeslegelső rész óta így van. Ha valakivel valami érdekes történik az útja során, akkor bemutatják az utazását, ha nem akkor kihagyják. A legelső részben Királyvárból -Cersei hintóval (!), ami mocsok lassú- felmegy a király a teljes kisérettel Deresbe. Az alsó hangon is egy hónap úgy hogy az egyik pillanatban Királyvárban vannak a következőben már közelednek Deres felé. Van olyan is hogy valaki ir egy levelet és a következő snittben a világ túloldalán a cimzett már olvassa is az üzenetet. Szintén első évados rész. Itt egyetlen vágás alatt utazott egy hír egy kontinensnyit.

 

Ha nem ugrálnánk ekkorákat az időben akkor nem 8 hanem 30 évados lenne a sorozat és nagyrészt abból állna hogy emberek utaznak A-ból B-be. Így tuti, hogy nézhetetlen lenne.

 

Maga az évadzáró: nálam az eddigi legjobb epizód. A múltkori csata nagyon bejött igy nem gondoltam hogy azt túl lehet szárnyalni de annak ellenére hogy itt semmi nagyobb akció nem volt végig tátottam a szám. Rendezés szempontjából egyértelműen a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendezés szempontjából egyértelműen a legjobb.

Hát igen annyira jó volt a 9.-10. rész rendezése hogy meglepődnék ha jövőre is tudna rendezni epizódot. Biztos hogy sokk ajánlattal fogják bombázni.

 

 

 

Tower of Joy nagyon megható volt. Bár azt a sugdolódzást nem értettem miért kellett. Jobb lett volna ha kimondja amit valószínűleg mondott.

"This baby is Rhaegar's. If Robert finds out, he'll kill him. You know he will"

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a Castle sorozatzárás valami borzalmas volt. Az utolsó jelenetről üvöltött, hogy utólag forgatták hozzá, szerintem egy délután behívták a színészeket és annyi.

 

Ez még papíron is szarul festhetett. Egyik snitt: mindketten haldokolnak. Következő snitt: 7 év múlva boldogan élnek... :facepalm: Oké, legalább tudjuk, hogyan írták volna ki Becketett: megölik. Ezen a ponton aztán végképp jó, hogy a sorozatnak vége lett.

 

Nem baj, hogy vége lett. Ez a sorozat már évek óta nem volt az, ami, s bár a karakterek szórakoztatóak maradtak (bár ebben az évadban Castle néha már kifejezetten idegesített), egyre idiótább dolgokat tudtak kitalálni. Nagyjából a 4-5. évadnál érdemes lett volna abbahagyni. Azokat még szívesen nézem újra. Béke poraira.

Szerencsére, hiánypótlónak itt a Lucifer. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, szörnyű volt a zárás ebben a formában. Nem bántam, hogy nem hagyták abba néhány évaddal ezelőtt, mert szórakoztató volt a karaktereket nézni, de most már ideje volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a Castle sorozatzárás valami borzalmas volt. Az utolsó jelenetről üvöltött, hogy utólag forgatták hozzá, szerintem egy délután behívták a színészeket és annyi.

 

Ez még papíron is szarul festhetett. Egyik snitt: mindketten haldokolnak. Következő snitt: 7 év múlva boldogan élnek... :facepalm: Oké, legalább tudjuk, hogyan írták volna ki Becketett: megölik. Ezen a ponton aztán végképp jó, hogy a sorozatnak vége lett.

 

Nem baj, hogy vége lett. Ez a sorozat már évek óta nem volt az, ami, s bár a karakterek szórakoztatóak maradtak (bár ebben az évadban Castle néha már kifejezetten idegesített), egyre idiótább dolgokat tudtak kitalálni. Nagyjából a 4-5. évadnál érdemes lett volna abbahagyni. Azokat még szívesen nézem újra. Béke poraira.

Szerencsére, hiánypótlónak itt a Lucifer. :)

 

 

Hát akkor ezt is felirom a sorozatos listámra amiben azok vannak amiknek vége van és érdekel és megfogom nézni. Néha kaja közben belenéztem pár részbe és tetszett a humora, nameg Nathan Filliont is bírom a Firefly óta. Cirka 15 sorozatról van szó eddig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg kritikát, fórum hozzászólást átnyálaztam és a vélemények tengerében egy véleményt már láttam akinek nem tetszett. Úgyhogy ketten már biztos vagytok :P Szerintem szenzációs. Ebben a sorozatban a zene még soha nem tett ennyit a képekhez mint itt, imho. És ebben annak is része van hogy másmilyen, mint az eddigiek (ami nagyon rájuk is fért mert kezdett elég repetitiv lenni.... az évad első felében szinte csak újrahasznált zene-anyagok vannak). Már vagy fél tucatszor láttam az első húsz percet, de nem tudom megunni.

 

Egyébként döbbenet de ez a rész közel 70 ezer szavazat után még mindig 10 ponton áll az imdb-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na gyerekek! Megkezdtük a GoT-t.

Még új korában kapott egy esélyt, de most már lehet darálni, gondoltam.

Egyelőre 5 rész ment le. Kissé vegyesek az érzelmek. 4.-5. rész érezhetően tempótlanabb volt a korábbaknál.

Ma jön a 6+..

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ilyen rapszódikus lesz a folytatás? Vagy epikus, tempós dolgokra is számíthatunk? Szigoruan spoilermentesen kérek egy kis bíztatást vagy véleményt a továbbiakról.

Annyian szeretik az ismeretségi körömben, nem akarom elhinni, hogy kívétel lehetek, egy ilyen igényes közkedvelt dolog megítélésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadot mindenképp nézd végig, mert megadja a sorozat "hangulatát", ami alapján eldöntheted, hogy akarod-e folytatni (könnyedebb nem lesz). Az első évad első fele csak felvezetése a későbbi eseményeknek. A sz*r akkor kavarodik csak fel igazán, amikor búcsút intünk egy-két fontosabb karakternek, de ha egyszer beindul, akkor nincs megállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadot mindenképp nézd végig, mert megadja a sorozat "hangulatát", ami alapján eldöntheted, hogy akarod-e folytatni (könnyedebb nem lesz). Az első évad első fele csak felvezetése a későbbi eseményeknek. A sz*r akkor kavarodik csak fel igazán, amikor búcsút intünk egy-két fontosabb karakternek, de ha egyszer beindul, akkor nincs megállás.

Köszi, akkor kitartok. Nincs nekem bajom, ha nem könnyed a hangulat, vagy ha ül kicsit valami -Breaking Bad et szerettem-, de itt egyelőre mintha hiányozna valami.

És tényleg csodálkozom, hogy ilyen populáris. De akkor folytatom.

Hisz a Gyűrűk ura sem tetszett elsőre, most meg nagy kedvenc! Meglátjuk! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadot mindenképpen nézd végig. És utána csak akkor hagyd abba ha nagyon nem jön be. Ha csak ilyen rezeg a léc akkor nézd tovább mert utána sztem évadról-évadra jobb és látványosabb.

Neked is köszi!

Így már tuti kitartok egy darabig!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.