Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

http://www.filestube.com/ef71d9ac1527d6ee03e9,g/SW-Force-Unleashed.html

http://www.filestube.com/3IVaW0io5yUzbD5QWaglao/The-Force-Unleashed-II-Beleko-Ironfist-Droid-Factory.html

Parancsolj :D

The Force Unleashed I - Nekem nagyon tetszett, szép rajzolás, színek, jól összefoglalja a játékot.

The Force Unleashed II - Szintétn nagyon szép megrajzolás. Bár ez egy kicsit különlegesebb, ugyanis ez Boba Fett szemszögéből meséli el a történteket.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel a Darth Maul-Death Sentence képregény első része, és a múltkori linkről lemaradt (látom már nem működik) innen letöltheti. (Nem tudom, milyen fájl volt az előző, ez .cbr. Akinek nincs .cbr olvasásra alkalmas programja, az STDU Viewer-t tudom ajánlani.)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell ahhoz külön program, elég, hogyha átnevezed .rar-ra és kibontod. :)

Kösz inkább nem. Windows JPEGető sok mindenre alkalmas, de képregényolvasásra nem. Minden lapozásnál ráközelíteni a képre, hogy kivehetőek legyenek a részletek és egyáltalán olvasható legyen a szöveg... nagyon kizökkentő, ráadásul átláthatatlanná teszi az oldalt mint egészt. Ez az STDU kinyitja egyben a .cbr-t, a képeket alapértelmezetten egyből képernyő szélességhez igazítja, a használónak annyi a dolga, hogy görget és olvas. Arról nem beszélve, hogy .pdf olvasásra is sokkal alkalmasabb, mint a gyökér abode reader. Én legalábbis ezt preferálom :)

 

Na, hogy ne csak reklámozzak :D

 

 

Érdekesen kezdődik a sztori. Már Maul-on is fejpénz van, még hozzá valami urán bányász társaság tulajdonosa tűzte ki rá. Ha jól néztem egy gotam, bár nem vagyok benne biztos. Vajon Sidious bandájába tartozik? A Jedik arról beszéltek, hogy nem szabad a Köztársaság ellen fordítani őt szóval fura a helyzet.

Maul-t és Savage-t jól bemutatták. Úgy tűnik Maul tényleg képes valami Sith-mágia szerűségre. Amikor azt az őrt rákényszerítette, hogy robbantsa fel a tábort, úgy tűnt, hogy az őr végig tudatánál volt, de nem uralkodott a testén :hmm:

Tetszett Maul monológja:

"Now brother, we move as Sith. We move in confusion. We move in chaos. We move in fear."

Ez a Dray nevű Padawan Salmara mester mellé nem tom minek kellett, azon kívül, hogy rávilágítson mennyire képtelenség Maul túlélése, miközben az is elképesztő badarság, hogy egyáltalán tudja ki az a Darth Maul. Oké, hogy a Jedi Tanács megtudta a nevét meg minden, de röhejes feltételezni, hogy minden Padawan-nak elmondtak volna egy ilyen információt. Az a jelenet sokkal jobb lett volna ha Salmara mester azzal a kék gyíkkal Judd mesterrel vitatja meg Maul ügyét. Az meg már az ökörség ne továbbja, hogy magával vitt egy ilyen tizenkét éves kölyköt, mikor számítottak rá, hogy akár bele is futhatnak a Sith-ekbe...

 

 

Érdeklődve várom a fejleményeket, ez eddig 7/10.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Novemberi képregények :rock:

 

 

Lost Tribe of the Sith: Spiral #4

 

Comic Book by John Jackson Miller, Andrea Mutti et al.

 

Approximately 3,000 years before the Battle of Yavin

 

A Sith princess returns to her kingdom as ancient Lord Dreypa’s awakened army of Leviathans wreaks havoc and destruction across the lost tribe of the Sith, searching for the one thing that can again open Dreypa’s power to the entire galaxy! Running out of options to save the tribe she wants to rule, the princess takes a chance that places all her trust in herself and in the Sith rebel who’s been fighting against her...

 

Available: November 14th 2012

 

 

Agent of the Empire: Hard Targets #2

 

Comic Book by John Ostrander, Davidé Fabbri, Christian Dalla Vecchia et al.

 

Approximately 3 years before the Battle of Yavin

 

Imperial Agent Jahan Cross doesn’t like his assignment or the politicians he is forced to work with. Yet dealing with all of that is easier than coming to terms with his growing respect for a boy whose father he killed—especially when that boy is supposed to be merely a political pawn of the Empire.

When attackers kidnap the boy, Cross finds himself turning his back on his mission and putting his life on the line for a “pawn.” No job is too dangerous for an Agent of the Empire!

 

Available: November 21st 2012

 

 

Dawn of the Jedi: Prisoner of Bogan #1

 

Comic Book by John Ostrander, Jan Duursema et al.

 

Approximately 25,000 years before the Battle of Yavin

 

Banished to the dark moon Bogan, the Force Hound Xesh has been living in contemplation; the memory of who he was before his ship crashed on Tython still escapes him. A rival from his past is on his trail, and the Je’daii are doing all they can to discover his origin. And now, Xesh is about to meet someone who will change his life forever, a former great Je’daii . . . the prisoner of Bogan!

 

Available: November 28th 2012

 

 

http://swbooks.co.uk/oldrepublic/images/comics/ltots-04.jpg

http://swbooks.co.uk/rebellion/images/comics/agent-empire-hard-target-2.jpg

http://swbooks.co.uk/oldrepublic/images/comics/dawn-jedi-prisoner-bogan-01.jpg

 

Ez az!!! :rock: Dawn Of The Jedi: Prisoner Of Bogan :psycho: Milyen messze van még :cry:

 

Empire: Betrayal 5/4

 

Jó kis sztori. Én élveztem. A harmadik és a negyedik rész egy füzetben van meg magyarul, még nagyon régen (kb 5-7 évesen) vettük a nagymamámmal az Auchanban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent a Darth Vader and the Ghost Prison #4

http://mycomicpost.com/?p=66020

Jövő héten Darth Maul: Death Sentence #2, addig is itt az előzetes

http://www.darkhorse.com/Comics/Previews/21-328?page=0

Knight Errant-tal nem tudom mi lehet... Remélem azért nem felejtik el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Darth Maul Death Sentence # 02

 

 

Hááááát amilyen jól indult az első rész, olyan pocsék lett a folytatás. Peeeersze, majd egy tizenkét éves Padawan megsebesíti Maul-t, ki az a h*lye aki ezt beveszi? És egyáltalán ki az a h*lye aki kitalálta? Maul meg majd tuti a kezeit csapja le a kölyöknek, mikor az totál védtelen volt és simán lenyakazhatta volna...ÁÁÁ nem az túl brutál, kisgyereket nem lehet megölni, inkább örüljünk, hogy egyáltalán megsebesült...Opsz, már meg is oldódott pikk-pakk visszarakták mindkét kezét, hála a csoda-baktának még heg sem fog maradni. Savage Erő-kitörése meg naná, hogy nem taszította le Gyík mestert és Maul-t arról a keskeny rámpáról bele valamelyik olvadtfém tárolóba , csak Gyík mester egyik karja tört el... Savage meg lehet, hogy agresszív vadállattá lett változtatva, de nem lett sík hülye, erre ez a barom író úgy mutatja be, mint aki simán belevág egy felé hajított tárolóba, ami olyan nagy, hogy esélye sincs ketté vágni, ahelyett, hogy az Erő-vel térítené el :roll:

Ez bizony egy rakás sz*r volt, remélem a harmadiknak több értelme lesz, bár a felvezetett témát elnézve nem sok esélyt látok rá.

1/10

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Death Sentence #2 5/4

 

Jó volt, egy picit gyengébb, mint az előző, de úgy vélem, hogy ez csak egy bevezető a következő részhez.

 

Darth Maul Death Sentence # 02

 

 

Hááááát amilyen jól indult az első rész, olyan pocsék lett a folytatás. Peeeersze, majd egy tizenkét éves Padawan megsebesíti Maul-t, ki az a h*lye aki ezt beveszi? És egyáltalán ki az a h*lye aki kitalálta? Maul meg majd tuti a kezeit csapja le a kölyöknek, mikor az totál védtelen volt és simán lenyakazhatta volna...ÁÁÁ nem az túl brutál, kisgyereket nem lehet megölni, inkább örüljünk, hogy egyáltalán megsebesült...Opsz, már meg is oldódott pikk-pakk visszarakták mindkét kezét, hála a csoda-baktának még heg sem fog maradni. Savage Erő-kitörése meg naná, hogy nem taszította le Gyík mestert és Maul-t arról a keskeny rámpáról bele valamelyik olvadtfém tárolóba , csak Gyík mester egyik karja tört el... Savage meg lehet, hogy agresszív vadállattá lett változtatva, de nem lett sík hülye, erre ez a barom író úgy mutatja be, mint aki simán belevág egy felé hajított tárolóba, ami olyan nagy, hogy esélye sincs ketté vágni, ahelyett, hogy az Erő-vel térítené el :roll:

Ez bizony egy rakás sz*r volt, remélem a harmadiknak több értelme lesz, bár a felvezetett témát elnézve nem sok esélyt látok rá.

1/10

 

 

 

 

 

1. A padawan simán megsebesíthette Mault, mert a Sith a gyíkra koncentrált.

2. Nyilván még nagy szerepe lesz a padawannak, majd meglátjuk, de ha csak olyan lesz, mint eddig, tényleg meghalhatott volna.

3. Savage Erő-kitörése elsősorban a katonákat célozta meg, valószínűleg nem a tesóját. A gyík épphogy nem esett le, épphogy megkapaszkodott a talajban. A gyík karját nem Savage erőlökete, hanem Maul törte el.

4. Savaget túlságosan feldühítették, nem koncentrált arra, hogy mi, vagy kifelé csap, honnan tudhatta, hogy mi van benne?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

1. A padawan simán megsebesíthette Mault, mert a Sith a gyíkra koncentrált.

2. Nyilván még nagy szerepe lesz a padawannak, majd meglátjuk, de ha csak olyan lesz, mint eddig, tényleg meghalhatott volna.

3. Savage Erő-kitörése elsősorban a katonákat célozta meg, valószínűleg nem a tesóját. A gyík épphogy nem esett le, épphogy megkapaszkodott a talajban. A gyík karját nem Savage erőlökete, hanem Maul törte el.

4. Savaget túlságosan feldühítették, nem koncentrált arra, hogy mi, vagy kifelé csap, honnan tudhatta, hogy mi van benne?

 

 

 

 

1: Persze, mikor Qui-Gon, akit Tanácstagokkal egyenlő szintű Mesternek tartottak, és a huszonöt éves Obi-Wan, akit Qui-Gon felkészültnek tartott a próbákra együttes erővel sem tudták meglepni Maul-t, akkor majd egy tejfölös szájú, és egy noname Jedi képesek lesznek rá :roll: Eleve: hogy a jóbüdösben tudott a kölyök Maul mögé kerülni, anélkül, hogy Maul észrevette volna, miközben pontosan abba az irányba nézett, ahol kölyök és a csaj mester állt, és csak azon a rámpán kerülhetett volna mögé? És ha már mögé került, akkor miért nem vágta le Maul lábait, ahelyett, hogy beleszúr a nyilvánvalóan gépi derekába? Mert a történet megkövetelte -> Pocsék írás.

2: NEM ÉRDEKEL, hogy még szerepe lesz. Ha szerepe lesz, akkor ne tegyék olyan szituációba, amit csak azért él túl, mert túl kell élnie, hogy betölthesse a szerepet. Maul-nak semmi oka nem volt rá, hogy ne ölje meg a kölyköt, és amilyen könnyedén levágta a karjait, ugyanúgy le is nyakazhatta volna, mert abban sem akadályozhatta volna meg semmi. Akkor miért nem ölte meg? Mert a történet nem engedi. Ez magyarán megmondva megint POCSÉK történet írás és pont. Nem lehet megmagyarázni!

3: Az Erő-kitörés egy robbanás, nem céloz senkit, hatókörön belül mindenkit ledönt a lábáról/a levegőbe röpít. Ezért dühít, hogy beb*szták ide, miközben, Maul-t és a gyíkot is -a történet szempontjából- feleslegesen tették életveszélybe, és megint miért élték túl? Mert a történet miatt túl kellett élniük. Az pedig, hogy megkapaszkodtak szinén h*lyeség, hiszen a Witches of the Mist-ben, Savage hasonló kitörése annak ellenére fellökte Anakin-t és Obi-Wan-t, hogy bőven hatósugarán kívül álltak. Akkor ezek ketten, hogy kapaszkodhattak volna meg, miközben ott voltak közvetlen mellette?

Azt, hogy Gyík mester karját Maul törte el utólag észrevettem, de nem érdekelt, annyira, hogy javítsam a hszemet.

4: Nem arról beszélek, hogy tudnia kellett volna, hogy mi van benne. Arról beszélek, hogy milyen baromi nagy volt az a tartály. Akármilyen dühös is, rá kellett volna jönnie, hogy esélye sincs kettévágni. Azzal, hogy mégis belevágott, azt bizonyítja, hogy olyan hülye, hogy azt se fogja fel, ha valami elég nagy és nehéz ahhoz, hogy simán agyoncsapja, ha ráesik. Márpedig Savage nem sík hülye, csak gondok vannak az idegeivel. Megint: pocsék írás.

 

Azért dühít, hogy így elb*szták ezt a részt, mert az előző után nagyon vártam, és iszonyú nagyot csalódtam...mint általában minden EU-ban, amibe belekezdek. :angry:

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem értem, hogy aki állandóan csalódik az EU-ban, akkor minek foglalkozik vele? :hmm:

A remény hal meg utoljára :P

Egyébként nem csalódom benne folyton, mert a pl Bane-trilógiát nagyon élveztem. Meg ennek a Darth Maul sorozatnak az előző része is nagyon bejött. Csak gyakrabban csalódok, mint amennyiszer nem. Ezért volt ott az az "általában".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti mit tudtok a The Clone Wars - Sith Hunters (Henry Gilroy és Steve Melching munkája) képregényről? Elvileg ebben flashback -ben bemutatják, hogyan élte túl Maul a Naboo-t.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Clone Wars: Sith Hunters

http://www.magazinedown.com/Star-Wars---The-Clone-Wars---The-Sith-Hunters--2012-_99244.html

Nem találtam egy ideje scant, de most megint rákerestem.

Ma jelent meg a Knight Errant - Escape #4 és a Lost Tribe of the Sith - Spiral #2, ha minden jól megy, holnap felkerülnek a netre.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti mit tudtok a The Clone Wars - Sith Hunters (Henry Gilroy és Steve Melching munkája) képregényről? Elvileg ebben flashback -ben bemutatják, hogyan élte túl Maul a Naboo-t.

Nem sokat tudok erről, de nem hiszem, hogy étkézláb magyarázat létezne erre, ha csak nem ferdítik el valamelyest az eseményeket. Úgy éretem, a gyomra magasságában kettévágták és vagy száz méter zuhant a mélybe, ilyen körülmények közt már halott, amikor földet ér, mivel percenként több liter vért veszít, de ha még oda is szerelik azt a robotestet folyamatos vérutánpótlás közepette - ez egyedül úgy lehetséges, ha már odalent egy kisebb Grace Klinika várta, de már akkor is mindegy neki. Emésztő rendszer nélkül hogy maradhat életben bárki is?

Véleményem szerint csak egy légből kapott, logikátlan fordulatot akarnak még több logikátlan, légből kapott megmagyarázni.

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykard az mindent szétéget, ezért az egész SWben fenykardparbajok alatt nem lathatunk vert.

Valóban, erről meg is feledkeztem, bár így se növekedtek túl sokal a túlélési esélyei.

Eleve: Qui-Gont leszúrták, ott volt Obi-Wan is és mégsem tudta megmenteni, mivel már az a seb is halálos volt. Mault kettévágták, de ő mégis köszöni szépen, jól van, én nehezen tudom elfogadni az ilyesmit. Ennyi erővel akár klónozhatták is volna... :S De mind1 felesleges ezen vitázni.

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, beleolvasva a képregénybe, tényleg ott az ominózus flashback.

 

Az akna alján raktorfolyadék volt, amit egy gép közvetlen elszállított gondolom Lotho Minorra. Maul ebben ázva, a gyűlöletétől fűtötten és a Sötét Oldal kellően erős ismeretével élte túl a kettészelést/zuhanást/utazást - gyk megtagadta a halált.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, beleolvasva a képregénybe, tényleg ott az ominózus flashback.

 

Az akna alján raktorfolyadék volt, amit egy gép közvetlen elszállított gondolom Lotho Minorra. Maul ebben ázva, a gyűlöletétől fűtötten és a Sötét Oldal kellően erős ismeretével élte túl a kettészelést/zuhanást/utazást - gyk megtagadta a halált.

 

 

Hát, nem tudom mennyivel nőnek a túlélési esélyei, ha ilyen magasságból folyadékba csapódik. Gondolom az SW galaxisban is érvényes a felületi feszültség. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is rossz... Bár így is van még kérdés dögivel. Érdekes ez...a Jedik könnyebben halnak, viszont asztrál lényként szinte hallhatatlanná tudnak válni. A sithek szinte mindent túlélnek, életciklusukat természetellenesen kitolják, mégis halandóak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.