Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Most a Dark Horse legaktuélisabb képregény sorozatai a következők talán:

Dawn of the Jedi,

Dark Times,

Darth Vader...

Agent of the Empire,

Star Wars ongoing,

 

Mely sorozatra vagytok leginkább kíváncsiak?

DOTJ, DT, DV

 

Én az első kettőre. Mi az a Star Wars ongoing? :)

Első része az In The Shadows Of Yavin. Ep4 és 5 között játszódik, klasszikus éra és szereplők :) Az első részt olvastam, nem rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Darth Vader.. Dark Times és a Dawn of the Jedi lenne kézenfekvő. Esetleg még a most futó classic trilogy-s ongoing.

Szerintem is :D Az In The Shadow of Yavinhoz nem ragaszkodom.

 

A DHC egy nagy bejelentésre készül, egy új sorozatot indítanak, nagyon kíváncsi leszek, eddig egy képregényük előtt se volt ilyen kinyilatkoztatás, hogy 'MAJOR' jelzővel látták volna el, azt hiszem... Talán a VII. rész előzményét képezi majd? Nem tudom, de furdal a kíváncsiság, elvileg holnap kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is :D Az In The Shadow of Yavinhoz nem ragaszkodom.

 

A DHC egy nagy bejelentésre készül, egy új sorozatot indítanak, nagyon kíváncsi leszek, eddig egy képregényük előtt se volt ilyen kinyilatkoztatás, hogy 'MAJOR' jelzővel látták volna el, azt hiszem... Talán a VII. rész előzményét képezi majd? Nem tudom, de furdal a kíváncsiság, elvileg holnap kiderül.

Na most ezzel sikerült felkelteni az érdeklödésemet! :) Hátha vmi jó hír az elmúlt napok sötét eseményei után...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is :D Az In The Shadow of Yavinhoz nem ragaszkodom.

 

A DHC egy nagy bejelentésre készül, egy új sorozatot indítanak, nagyon kíváncsi leszek, eddig egy képregényük előtt se volt ilyen kinyilatkoztatás, hogy 'MAJOR' jelzővel látták volna el, azt hiszem... Talán a VII. rész előzményét képezi majd? Nem tudom, de furdal a kíváncsiság, elvileg holnap kiderül.

Na, ez az amit Stardely annyira reklámozott pár hete. Remélem jó hír lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kóbor Lovag 5.

Remek sztorizárás.

 

Gorlan áldozata nagyon megható. Az Odionnal történtek eléggé emlékeztetnek Darth Vader-re.

 

 

Akkor elméletileg ez után játszódik a Knight Errant regény.

Igen. Én már a Deluge közepénél járok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angol kepregenyt talaltam es megosztanam veletek , van valaki aki leforditsa magyarra es megszerkeszti . hogyan a konnyebb ha lefotozom vagy bescennelem ez a kerdes

itt vannak a cimek

Bounty Hunter Aurra Sing,,Scounderles Wages

Jedi Academy 1-4

73 Republic in the haus of the enemy,, 72 Aayla undercover

Shadows of the empire

X-Wing The phantom affair

Tales of the jedi

--Dark lord of the sith 5

--the sith war 3

 

--the Freedon Nadd uprising 1

 

--1-4 Ulic Qel-Droma and the beast wars of Onderom,,the saga of nomi sunrider

 

SW 13-18 Emissaries to malastare1-6

 

Nemet ha van igenz ra ezt forditom en 100-103 elso harom Darth Vader 1003 Darth Maulrol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, fiúk, lányok, a 4 füzetes Phantom Affair első füzetének fele már kész, a maradékot is szerintem 1-2 nap múlva befejezem. Remélem, azért lesz majd, aki elolvassa. :)

 

A Phantom Affairt szívesen megcsinálom, az eredetiben is megvan, az az egyik kedvenc történetem. :) Szerintem digitálisan is megvan, bár bevallom, sose csináltam még képregényfordítást. De annyira nem lehet nehéz ügyeskedni vele photoshopban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kész az első füzet, csatolom. Borítója kedvcsinálóként:

 

Star Wars - X-Wing Rouge Squadron - The Phantom Affair (1996)

 

SW-The Phantom Affair 1 - 00 cover.jpg

 

 

SW-The Phantom Affair 1 HUN 300 dpi.zip

 

 

Nem tudom, milyen felbontás szokott egyébként a norma lenni, azt használtam, amiben más dolgokat is szkennelgetni szoktam. Ha túl sok, szóljatok, és a következőt kisebb felbontással csinálom, de az az igazság, hogy már így elég zajosak a képek - ami nem is csoda, a kiadvány is már lassan 17 éves, itt-ott kezd megsárgulni, pedig bezacskózva őrizgetem... :)

 

Jó szórakozást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönjük a fordítást, LeeLee!

Először is, nagyon tetszett maga a fordítás, minden érthető volt, talán csak egyszer találtam egy szóközhiányt, de azon kívül majdnem tökéletes.

Viszont szerintem felesleges neked is beszkennelni ezeket a füzeteket, mivel már fentvannak a neten, és akármelyik oldalórl leszedhető az angol, ráadásul méretben is stimmel. Ugyanis szerintem ezek így nagyok. Egyrészt minden oldalt azzal kell kezdeni olvasáskor, hogy lekicsinyítjük, másrészt a fájl mérete is sokkal nagyobb így. Jómagam a 983x(kb)1500-as méretet szoktam használni, ez a "közepes", a régebbi számok vannak így szkenelve, és az én képernyőmön ez a méret pont kifér, bár manapság egy új számot inkább 1280x(kb)1950-es méretben talál az ember, én ezeket is mindig lekicsinyítem. Ráadásul így most nekem csak 17 megát foglal, a 86 helyett.

Másik apróbb megjegyzés, hogy szerintem ha már X-szárnyúak, akkor logikusabb lett volna az első történetívvel, a Rebel Oppositionnal kezdeni.

Minden esetre tényleg tetszett a fordítás, és várom a következő fejezetet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönjük a fordítást, LeeLee!

Először is, nagyon tetszett maga a fordítás, minden érthető volt, talán csak egyszer találtam egy szóközhiányt, de azon kívül majdnem tökéletes.

Viszont szerintem felesleges neked is beszkennelni ezeket a füzeteket, mivel már fentvannak a neten, és akármelyik oldalórl leszedhető az angol, ráadásul méretben is stimmel. Ugyanis szerintem ezek így nagyok. Egyrészt minden oldalt azzal kell kezdeni olvasáskor, hogy lekicsinyítjük, másrészt a fájl mérete is sokkal nagyobb így. Jómagam a 983x(kb)1500-as méretet szoktam használni, ez a "közepes", a régebbi számok vannak így szkenelve, és az én képernyőmön ez a méret pont kifér, bár manapság egy új számot inkább 1280x(kb)1950-es méretben talál az ember, én ezeket is mindig lekicsinyítem. Ráadásul így most nekem csak 17 megát foglal, a 86 helyett.

Másik apróbb megjegyzés, hogy szerintem ha már X-szárnyúak, akkor logikusabb lett volna az első történetívvel, a Rebel Oppositionnal kezdeni.

Minden esetre tényleg tetszett a fordítás, és várom a következő fejezetet :)

 

Köszi. :) Ha mutatsz egy linket, ahonnan ebben a kívánt formátumban leszedhetem, akkor szívesen dolgozok abból az anyagból. Mangafordítók szoktak vért hányni, ha valaki fordítás céljából nem saját forrásból dolgozik, de akkor örömmel látom, hogy ez itt nem dívik. :)

 

A Phantom Affair neve meg alant merült fel, ezért csináltam ezt. :) A jedirenden is el van kezdve valami, de még nem regiztem, nem néztem meg pontosan, másnak a munkájába meg belekavarni nem akarok.

Szerkesztve: - LeeLee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönjük a fordítást, LeeLee!

Először is, nagyon tetszett maga a fordítás, minden érthető volt, talán csak egyszer találtam egy szóközhiányt, de azon kívül majdnem tökéletes.

Viszont szerintem felesleges neked is beszkennelni ezeket a füzeteket, mivel már fentvannak a neten, és akármelyik oldalórl leszedhető az angol, ráadásul méretben is stimmel. Ugyanis szerintem ezek így nagyok. Egyrészt minden oldalt azzal kell kezdeni olvasáskor, hogy lekicsinyítjük, másrészt a fájl mérete is sokkal nagyobb így. Jómagam a 983x(kb)1500-as méretet szoktam használni, ez a "közepes", a régebbi számok vannak így szkenelve, és az én képernyőmön ez a méret pont kifér, bár manapság egy új számot inkább 1280x(kb)1950-es méretben talál az ember, én ezeket is mindig lekicsinyítem. Ráadásul így most nekem csak 17 megát foglal, a 86 helyett.

Másik apróbb megjegyzés, hogy szerintem ha már X-szárnyúak, akkor logikusabb lett volna az első történetívvel, a Rebel Oppositionnal kezdeni.

Minden esetre tényleg tetszett a fordítás, és várom a következő fejezetet :)

igen enis kivancsi vagyok honnan lehet letolteni oket mert akkor nem kell vacakolni a fotozassal scann eelore is kosz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy ideig a friss fejezeteket innen szedtem: http://mycomicpost.com/index.php?s=star+wars

Elég hamar felkerültek a dolgok, de egy ideje sokat késtek, úgyhogy inkább google-be beírtam az adott fejezettet + download vagy cbr vagy az adott évszám, és pár perc keresgéléssel meg is találtam valamit. Bár most, hogy felmentem belinkelni nektek, máris a képembe nyomja az új Legacy-t, ami ma! jött ki, és a jobb oldalakon is csak másnap szokott fönt lenni. Keresőt bátran lehet használni, de most itt van pl a teljes x-wing: http://mycomicpost.com/?p=70914

Nem tudom, pontosan ez milyen méret, mert nem ez van meg nekem, de biztos jó lesz. Néhány ling sajnos törött, de ez speciel elég új feltöltésnek tűnik, úgyhogy működnie kell.

LeeLee, mangákat is fordítasz? És azt hogy érted, hogy nem kedvelik, ha nem saját forrásból megy a dolog? Legyen meg neked egy japán példány amit te szkenelj be? Ilyenről még nem hallottam. Ahol én olvasok magyar fordításokat, ott simán az éppen aktuális angol fejezetet írják át.

Na mindegy, szóval sokminden megtalálható ezen az oldalon.

További jó munkát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kész az első füzet, csatolom. Borítója kedvcsinálóként:

 

Star Wars - X-Wing Rouge Squadron - The Phantom Affair (1996)

Nem szoktam képregényeket olvasni, de az X-szárnyúakat nagyon szeretem, és mivel magyarul könnyebb olvasni, így letöltöm én is :) Köszi szépen és további jó munkát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Vader and the Lost Command képregényben Vadernek lesz egy különös álma egy alternatív jövőképről, melyben ő soha nem át át a sötét oldalra. Érdekes lesz.

Nem hiába, ez a sorozat mostanság a legnépszerűbb a tengerentúlon. Már nagyon várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.