Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Szükségem volna némi segítségre. Prezentáció órán megkaptuk házi feladatként, hogy készítsünk egy hobbi témájú és stílusú prezentációt. Persze mi mást választottam volna, mint az SW-t, azon belül pedig az EU részletgazdagságának "bemutatását". Nem kell előadni, csak a prezit kell elkészíteni minimális szövegtartalommal. Sajnos sok EU témát nem ismerek, ezért kérem a segítséget. Igazából utána tudnék olvasni, csak az sok időt venne igénybe, de ha lehet, nem nehezíteném meg a dolgomat :oops:

Arra gondoltam, hogy témánként beleírom a kiadókat, és kb. 5-6 felsorolásban a fontosabb, népszerűbb műveket, könyvek, képregények és videó játékok tekintetében. A TCW-t, könyveket nagyjából magam is bele tudom írni, de a képregények és videó játékok szempontjából meg vagyok lőve.

Le tudnátok írni azt a néhány képregény sorozatot, stb. érával együtt, amelyek fontosak és/vagy népszerűek a maguk területén? Plusz a kiadókat és a kiadás évét, ha tudjátok fejből, ha nem, nem olyan lényeges, kihagyom. Igazából nem annyira a szöveges info a lényeges, hanem hogy meg tudjuk mutatni, tudjuk kezelni a szöveget és képet együtt egy ilyen egyszerűbb hobbi prezentációban. És persze a könyveknél is szívesen veszem ugyanezt, mert a több infóból tudok mérlegelni, mit írjak bele :)

Köszi a segítséget!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szükségem volna némi segítségre. Prezentáció órán megkaptuk házi feladatként, hogy készítsünk egy hobbi témájú és stílusú prezentációt. Persze mi mást választottam volna, mint az SW-t, azon belül pedig az EU részletgazdagságának "bemutatását". Nem kell előadni, csak a prezit kell elkészíteni minimális szövegtartalommal. Sajnos sok EU témát nem ismerek, ezért kérem a segítséget. Igazából utána tudnék olvasni, csak az sok időt venne igénybe, de ha lehet, nem nehezíteném meg a dolgomat :oops:

Arra gondoltam, hogy témánként beleírom a kiadókat, és kb. 5-6 felsorolásban a fontosabb, népszerűbb műveket, könyvek, képregények és videó játékok tekintetében. A TCW-t, könyveket nagyjából magam is bele tudom írni, de a képregények és videó játékok szempontjából meg vagyok lőve.

Le tudnátok írni azt a néhány képregény sorozatot, stb. érával együtt, amelyek fontosak és/vagy népszerűek a maguk területén? Plusz a kiadókat és a kiadás évét, ha tudjátok fejből, ha nem, nem olyan lényeges, kihagyom. Igazából nem annyira a szöveges info a lényeges, hanem hogy meg tudjuk mutatni, tudjuk kezelni a szöveget és képet együtt egy ilyen egyszerűbb hobbi prezentációban. És persze a könyveknél is szívesen veszem ugyanezt, mert a több infóból tudok mérlegelni, mit írjak bele :)

Köszi a segítséget!

Könyvek kiadása.

A Móra Ferenc Könyvkiadó kiadta a klasszikus trilógiát.

A Valhalla Páholy 1991 és 1996 között adta ki a könyveket. Többek között a Thrawn-trilógiát, Jedi-Akadémiát, Különbéke, Szökevények.... Összesen újra kiadásokkal együtt 16 könyvet. A Valhalla amolyan leány kiadója volt a Neotek, a Pendragon, és a King. Itt hamisítványokkal és egyebekkel együtt 13 könyv jelent meg.

1997-től a Lap-Ics (későbbi nevén Aquila Kiadó) vette át a stafétát. (Érdekesség, hogy az összes Valhallás logós fantasy/ sci-fi és egyéb franchise cucc 96 után a Szukitshoz került, egyedül a SW került az Aquilához.)

A Lap-Ics Aquila összesen 32 könyvet hozott ki 1997 és 2005 között. A kiadó sora viszont már a 2000-es évek elején elkezdett rosszul menni. A könyvek kiadása folyamatosan belassult, az évi 6-7 könyvről az évi 3-4-re esett vissza. 2002 után ezt az olvasók erősen érezték, az Aquila meg csak hitegetett, hogy majd jönnek a könyvek. Állítólag az X-wing 7, a Bounty Hunter Wars 2 és a The New Jedi Order 1 fordításai már elkészültek. 2005 után a Szukits Kiadó kezdett el foglalkozni a SW könyvekkel, kezdetben csak újra kiadások jöhettek (Thrawn, Jedi-Akadémia), ugyanis a Minerva Kiadó meg akarta szerezni az SW könyvek kiadásának jogát, ami végül is nem sikerült. 2007-2008 között 4 új könyvet sikerült kiadni, 2008-ban viszont a ProBook Kiadó valahogy megszerezte a könyvek kiadását ideiglenesen, 2008-2009 között két TCW regényt adtak ki. 2010-ben a Szukits újra megszerezte a jogokat, azóta folyamatosan ellát bennünket könyvekkel, eddig 25 könyvet adtak ki, további 13 kötetre van még szerződésük és a távolabbi jövőben is hasonló intenzitással szeretnének foglalkozni a könyvekkel.

Amerikában a 90-es években a Bantam Spectra, 1999-től a Del Rey ad ki könyveket.

Népszerű regények: Zahn regényei, X-wing sorozat, Jedi-Akadémia trilógia, Republic Commando sorozat, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, Darth Plagueis, Bane trilógia, TOR könyvek, a TNJO-ból a Stover, Luceno, Denning, Stackpole által írt részek. Traviss Legacy of the Force írásai, Perry és Reaves regényei.

Képregények.

Amerikában a Marvel adta ki a képregényeket 1977 és 1986 között.

A Dark Horse Comics 1991-ben vette át. Ők a Dark Empire-rel nyitottak, melyben a klón Palpatine feltűnt. Rengeteg népszerű képregényt kiadtak és adnak ki most is. Pl: Thrawn trilógia képregény változata, X-wing, Jedi Históriák, Köztársaság, Birodalom, Lázadás, Sötét Idők, Hagyaték, A Régi Köztársaság Lovagjai, Kóbor Lovag, A Jedik Hajnala, The Old Republic, Darth Vader... stb.

Mi a Marvel korszakból teljesen kimaradtunk. A 80-as években Cs. Horváth Tibor és Fazekas Attila készítette el az EP4 és EP5 képregény változatait. Most nemrég készült el a Jedi visszatér magyar változatának első része. 1997-ben a Semic Interprint Kiadó, Magyarország akkori vezető képregény kiadója kezdte el a Dakr Horse füzetek magyar közlését. Az első szám 1997 augusztusában jelent meg. A Dark Empire-rel indítottunk, mely a magyar olvasóknál nem aratott sikert, amíg ez a történet ment, addig csekély volt az eladások száma. Később a Thrawn-trilógia képregényváltozata, majd az új filmekhez kötődő egyéb képregények meghozták a sikert. A Semic füzetei 48 oldalas terjedelműek voltak és általában 2 Dark Horse füzetet tartalmaztak (ez alól a Mesék sorozat számai voltak a kivételek. ) és kéthavonta a páros hónapokban jelentek meg. 1999-ben az EPI, 2002-ben az EP2, 2005-ben az EP3, 2007-ben a Jedi Históriák: A Sith-ek aranykora különszámok is a Semic gondozásában jelentek meg.

A kéthavi Semic füzetek a 82. számmal értek véget 2011-ben, mivel a Semic tönkrement. Sok olvasó és előfizető csalódott maradt, mert épp folytatásos történetek kellős közepén szakadtak meg a füzetek. A legnépszerűbb Semic-képregények: a Zahn-művek képregény adaptációi, a Mesék sorozat, Köztársaság, Birodalom, A Régi Köztársaság Lovagjai, Hagyaték, Lázadás, Sötét Idők; illetve egyéb minisorozatok, mint a Vader's Quest, Darth Maul, A Birodalom árnyai. A Semic a hosszabb sorozatok közül nem adott ki mindent, csak bizonyos történeteket, melyeket ők válogattak. 2012-ben a Szukits Kiadó vette át a képregényeket. Ők TPB, úgynevezett gyűjteményes kiadásokat adnak ki, nagy minőségi formában. Jelenleg a 3 kötetes The Old Republic fut, a jövőben pedig Darth Vader és Dark Times képregényekre lehet számítani. Talán lesz Dawn of the Jedi is.

Amerikában a képregények kiadása bizonytalan. Jelenleg a Dark Horse birtokolja a jogokat és szeretnék, ha meg is maradna náluk, de mivel a Disney birtokolja a tljes SW franchise-t, így komoly esély van rá, hogy átkerül a Disney tulajdonában lévő Marvelhez.

 

Video játékok.

Erről kevesebbet tudok. A 80-as évektől születtek SW videojátékok. Igazán nagy lendületet és minőségi címeket a 90-es évek második fele, illetve a 2000-es évek hoztak.

Népszerű címek: X-wing játékok, az úgynevezett Jedi Knight sorozat, mely Dark Force-zal indult (Dark Forces, Dark Forces II: Jedi Kight; a harmadik volt a Jedi Knight II: Jedi Outcast; a negyedik: Jedi Knight: Jedi Academy) Knights of the Old Republic 2 játékkal, illetve a 3. a most népszerű The Old Republic, Lego Star Wars (ebből azt hiszem 3 vagy 4 van), Battlefront (ebből úgy tudom 2), Republic Commando, The Force Unleashed 2 játékkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ez nagy segítség lesz!

Még egyet elfelejtettem. Ha esetleg valakinek megvannak az érákat jelző ikonok valamilyen formában (főleg képként), azok is nagyon érdekelnének, mert felhasználnám őket felsorolás jelnek, igazán jól mutatna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvek kiadása....

 

 

Ez nagyon jó volt, köszi! Lehet, le is mentem valahova.

 

A poén az, hogy az egész könyvkiadásos sztorit rajongóként átéltem... :) Ha Pesten jártam, mindig megfordultam az Aqulia kiadó boltjában, ami valahol az Oktogon körül volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ifjúsági könyveknél elfelejtettem, hogy azokat egy ideig az Aquila birtokolta, majd átkerültek az Egmont Hungary-hez, akik viszont nagyon az aktualitások keretén belül mozognak és nem is visznek végig dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a magyar kiadások elég bonyolultak egy szimpla kis prezihez, végül úgy döntöttem, hogy kihagyom belőle a magyar kiadókat, de köszi szépen az erre vonatkozó plusz infót, még jól jöhet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Határozottan élvezetes lett a KOTOR 20, habár nem sok előrelépés történt. Jaraelben sokkal több van, mint ami elsőre látszik. Zayne alkarvédője nagyon ász. lenne tudni, hogy ki volt a támadó. Remélem nem kell sokat várni a befejezésre.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interjú a Dark Horse-os vezetőkkel, a most tervbe vett The Star Wars projektjéről.

A képregények jövőjével kapcsolatban csak annyit árultam el, hogy idén eldől a licence sorsa.

http://popwatch.ew.com/2013/04/08/star-wars-comic-dark-horse/

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interjú a Dark Horse-os vezetőkkel, a most tervbe vett The Star Wars projektjéről.

A képregények jövőjével kapcsolatban csak annyit árultam el, hogy idén eldől a licence sorsa.

http://popwatch.ew.com/2013/04/08/star-wars-comic-dark-horse/

hat en ugy latom a masik TOR hoz a minosege ultragagyi de remelem rosszul latok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Robert Chestney: Veszélyes Béke

 

Nem volt rossz, szerintem gyengébb A Birodalom Vérénél, már csak a karakterek miatt is. Ott sok jó kis karakter volt, itt pedig alig akadt néhány (aki tetszett, az a mandalori és a vuki). Remélem a következőre már tudok legalább 4,5 pontot adni, ez így csak 4 pont.

 

5/4

 

Amúgy The Lost Suns címe Az Elveszett Csillagok lesz, benne van a VB hátuljában :)

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KOTORra vagy Legacyre számíthatunk a jövőben? Miután leadták a DV, DT és a DOTJ köteteket. Szerintem a KOTOR nagyon megérdemelne egy ilyen kiadást, szintúgy a Legacy. Mit gondoltok?

Kotor, Legacy: jelenleg kizárt. Túl hosszú sorozatok, és egy részük már megjelent magyarul. A jogtulaj kötelezné őket, hogy előlről kezdjék, így jó pár történetet újra ki kéne adni, ami valószínüleg veszteséges lenne. A Darth Vader biztosnak látszik. Legalább is az az első biztosan jön. A Dark Times harmadik lett, úgyhogy valószínűleg foglalkoznak majd vele. Dawn of the Jedi: egyelőre még nem biztos, de esélyes. A képregényszavazáson csak azért nem került be, mert akkor még nem volt TPB kiadványa. Viszont azt vettem észre, hogy érdeklődnek a Dawn of the Jedi franchise iránt. Kb olyan, mint a The Horus Heresy a Warhammer40k univerzumból, hisz az univerzum gyökereit mutatja be. Úgyhogy esélyes. Meglátjuk mi lesz. Egyelőre még meg kell bizonyosodniuk, hogy a SW képregénykiadás iylen formában jövedelmező lesz-e. Aztán még ott van a Dark Horse-Marvel vita, mely jogi problémákat is felvethet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

The Old Republic: Veszélyes béke

A történettel önmagában nincs baj. Akciódús és sok szereplőt mozgat. A probléma inkább abban keresendő, hogy túl nagy szabású történetet próbáltak bezsúfolni túl rövid terjedelembe. A Dark Horse-nak ezt a történetet egy 6x22 oldalas szabványú képregényben kellett volna tálalni. De az is lehet, hogy egy 400-500 oldalas regényben jobban működött volna. A rajzok viszonylag jók, láttam már jobba és rosszabbat is. A magyar kiadás nagyon minőségi.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most sikerült elolvasnom őket, így érdekelne, mi a hivatalos álláspont a régebbi Klónháborús képregények kapcsán (pl.: Republic sorozat, Jedi: Shaak Ti, stb.)? Mert az időrendi elhelyezkedésük baromira nem stimmel... a példa kedvéért: 15 hónappal a Geonosisi csata után (ami ugye jóval Christophsis után van) Anakin még padawan, de Barriss már mester, és ehhez hasonlók. A sztorik önmagukban nem lennének rosszak, de az időrendi zagyvaság nagyon bezavar. Most, hogy vége a TCW-nek, ezeket a sztorikat is be kéne illeszteni valahova, ha még az SW-canon részei és nem törölték el, vagy írták felül őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most sikerült elolvasnom őket, így érdekelne, mi a hivatalos álláspont a régebbi Klónháborús képregények kapcsán (pl.: Republic sorozat, Jedi: Shaak Ti, stb.)? Mert az időrendi elhelyezkedésük baromira nem stimmel... a példa kedvéért: 15 hónappal a Geonosisi csata után (ami ugye jóval Christophsis után van) Anakin még padawan, de Barriss már mester, és ehhez hasonlók. A sztorik önmagukban nem lennének rosszak, de az időrendi zagyvaság nagyon bezavar. Most, hogy vége a TCW-nek, ezeket a sztorikat is be kéne illeszteni valahova, ha még az SW-canon részei és nem törölték el, vagy írták felül őket.

Igen, a CW képregények kronológiáját tényleg rendbe kéne rakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett a Kotor 21. száma. Méltó zárása ennek a történetszálnak. A Táborverő áldozata naygon megható lett.

 

A Kóbor Lovag 6. számának elolvasását lehet, hogy későbbre halasztom. A regény eseményei elvileg a sorozat 5. és 6. számai között játszódnak. Lehet, gogy bevárom a regényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan9 azt nem tudod esetleg, hogy a Szukits a Darth Vader and the Ninth Assassin-ra is leszerződött-e már, vagy ha nem akkor később várható, hogy jön?

TPB kiadásokra szerződnek le, és mivel a Ninth Assassinból még nincs ilyen, így nem fognak rá leszerződni, amíg a gyűjteményes kiadás meg nem jelenik Amerikában. Tudtommal csak a The Lost Suns-ra és a Darth Vader and the Ghost Prison-re van még érvényes szerződésük.

Ha jól fogynak a képregények, akkor várható a Ghost Prison és a Ninth Assassin is a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TPB kiadásokra szerződnek le, és mivel a Ninth Assassinból még nincs ilyen, így nem fognak rá leszerződni, amíg a gyűjteményes kiadás meg nem jelenik Amerikában. Tudtommal csak a The Lost Suns-ra és a Darth Vader and the Ghost Prison-re van még érvényes szerződésük.

Ha jól fogynak a képregények, akkor várható a Ghost Prison és a Ninth Assassin is a jövőben.

Köszi a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam el a nem olyan rég megjelent TCW képregényt, a Defenders of the lost Temple-t. Azt kell mondjam, hogy az eddig megjelent TCW graphic novellek közül ez tetszett eddig a legjobban.

 

Lényegében arról szól, hogy egy csapat klón és két jedi felkutatnak egy rég elveszett jedi templomot, mert úgy tudják, hogy ott van a régi sith ereklye a Kerssh kesztyű, ami egyébként a KotOR képregény Vindication című szálában tűnt fel. És a vindication elemei fel is tűnnek a képregényben, ugyanis rögtön egy Lucien Draay szobor van a temblom előcsarnokában, mélyebbre menvén pedig egy domborművet találnak, amint Lucien éppen Haazennel viaskodik. Majd megtalálják a kesztyűt, de elvinni nem tudják, mert túlságosan erős benne a Sötét oldal. Ekkor jelenik meg a Halálőrség, akik már keresik a kesztyűt egy ideje. A történet amúgy egy Glitch (működéis hiba) nevű klón körül forog, aki mellesleg érzi az Erőt, de a társai hibásnak vélik.

 

Link ahonnan én szereztem.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 3 héttel később...

Na, valami ilyesmit szívesen látnék a Rebels-ben, bár ismervén a Disney-t, nem hiszem, hogy ilyen darkos lesz a sorozat :roll:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=xj4iEFaeNjk&NR=1

Ha sikeres lesz Szukitsék képregénykiadása, akkor erre a képregényre lehet majd számítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha sikeres lesz Szukitsék képregénykiadása, akkor erre a képregényre lehet majd számítani.

Kérdés, hogy mennyire lesz sikeres ilyen árak mellett. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, akinek a regények rendszeres vásárlása mellett nem férnek bele a képregények is. Semic-féle formátumban talán valamivel nyereségesebb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.