Ugrás a kommentre

1x05 - Practice Makes Perfect


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5. rész - Practice Makes Perfect / Gyakorlat teszi a mestert

 

epguidetj105.jpg

 

Írta: Dave Filoni

Rendezte: Saul Ruiz 

 

Helyszín: Coruscant

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Jesse - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley baker

Depa Billaba

Caleb Dume

Plo Koon

Eeth Koth

Tera Sinube

Saesee Tiin

Mace Windu

Yoda

 

Történet

 

Érdekességek

 

 

 

Pár kitétel.

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék egyetek, vegyetek itt egy igazi TCW epizód! Anakin és Ahsoka mester és tanítvány viszonyát mélyítgeti, abszolút jellemző Anakinra ami tesz, jó is látni őket újra ilyen kontextusban.

Obi-Wan is feltűnik egy frappáns egysorosra, Sinube mester is tiszteletét teszi, hogy aláhúzza újra a "Kenobi"-ban a feltűnését.

Itt is van időugrás, mely sejteti, hogy az egész TCW-t végigedzette a klónokkal Ahsoka, így aztán még sw-n belül sem túlzás, ahogy a Ő a 66-ost túlélte. Rex-szel való bajtársiassága/barátsága is kapott még egy kis többletet, remek volt az átvezetés a TCW 7. évadára. Nagyon jó rész ez is!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Dzséjt megváltoztatta a címet erre: 1x05 - Practice Makes Perfect

Az előzőekhez képest talán kissé egyszerűbb kidolgozottságú történet, de a TCW nosztalgia szál messzire viszi a hátán. Anakintől abszolút nem karakteridegen, hogy a tanítványának felsőfokú harci képzettséget akar, sőt, bár eddig nem merült fel ez bennem, abszolút kézenfekvő. Ahsoka pedig küzd, mint malac a jégen. :D Az elején meglehetősen kontraproduktív volt a dolog, hiszen minél többször szedálják le, annál nehezebb lesz a következő alkalommal helytállni, de végül is úgy tűnt egyre kevesebb idő kell neki, hogy rendbe jöjjön. Remélem azért Rex és Anakin vittek magukkal Sabaccot, hogy elüssék az időt, amíg a lány magához tér. :D 

 

A végére pedig tök jól belejött, sőt, mondhatni nyomott pár "stunning move"-ot, ha már kábítón voltak azok a lövedékek. Az átkötés pedig a TCW 7. évadára - ha jól írta csoli fentebb, mert bevallom, nekem ez annyira nem volt meg, de logikailag természetesen ideillik - remek ötlet volt. 

 

Azért pedig plusz piros pont, hogy bemutatták hogyan nyúlja le Anakin Obi-wan szövegeit és tolja tovább Ahsokának úgy, mintha ő találta volna ki. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről sokat nem lehet írni, eddig ez volt a leggyengébb epizód. Mintha három deleted scene-t láttam volna. Ami jó, hogy konkrétabban láthattuk, hogyan képezte Anakin Ahsokát, és lényegében kiképezte arra, hogy túlélje a 66-os parancsot. (Az Erő akarta így? Ha bárki máshoz kerül, akkor neki is reszeltek)

 

Jó volt újra Phase I páncélokat látni, bár Anakin és Obi-Wan ep2 közeli fizimiskája kicsit fura volt, össze is zavart. A TCW elején is az ep3 változathoz álltak közel, így én egy pár pillanatig azt hittem, ez még a TCW mozifilm előtt játszódik. De gondoltam, az lehetetlen, hiszen az animációs filmben még látásból sem ismerték egymást. Amúgy jó volt még a kezdeti veszekedős korszakukba visszatekinteni, tiszta nosztalgia volt.

 

Ami még tetszett, hogy Filoni anno, a Rebels első évada végén megemlítette, hogy Kanan és Ahsoka néhányszor találkoztak a Templomban, és ezt most láthattuk is. A kis Caleb amúgy milyen lelkes volt már. Fura látni a kis krapekot és tudni, milyen nagy Jedi válik később, a Birodalom idején belőle. És itt szeretném megjegyezni, hogy szerintem már csak ezért is jó a The Bad Batch-ben történt feltűnése, mert így itt most erősebb volt a jelenléte. Ha a képregények maradnak, szerintem nem lett volna több cameónál, így viszont az ember direktbe rá koncentrál (persze ettől még nem pozitívum, hogy felrúgták a kánont, de ezt a javára kell írni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy elég egyszerű epizód volt, és sok értelmét nem is láttam. Nyilván azért tudott Ahsoka elmenekülni a rombolóról a klónok elől mert sokat edzett. Ehelyett lehetett volna más. Persze ez se volt rossz, csak sokat nem adott hozzá. Az edzés(ek) talán nem csak egyszeri alkalmat mutattak be? Ahsoka az egyiken már két karddal védekezik. Az gondolom később lehetett.

 

18 órával ezelőtt, Donát írta:

Az átkötés pedig a TCW 7. évadára - ha jól írta csoli fentebb, mert bevallom, nekem ez annyira nem volt meg, de logikailag természetesen ideillik - remek ötlet volt.

Igen az abból van, amikor Rex bevezeti a hangárba. Nézd meg a klónok Ahsoka mintás sisakját. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra nagyon zavaros, hogy ez a rész pontosan mikor játszódik (nyilván a rész végi jelenetet be tudom azonosítani). Ahsoka idősebbnek néz már ki, mint az első két és fél TCW évadban, és a későbbi ruháját is idézi a ruhája (bár nem teljesen azonos). Viszont Obi-Wan és Anakin úgy néz ki, mintha a TCW előtt járnának, hiszen Anakin haja rövidebb (vagy ugyanolyan in-universe, csak máshogy van megrajzolva), míg Kenobi egyértelműen az AotC-s haját viseli. Yoda is a későbbi look-jában jelenik meg, de azt el tudom fogadni, mert ott csak újradesignolták a kinézetét, de in-universe nem változott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Számomra nagyon zavaros, hogy ez a rész pontosan mikor játszódik (nyilván a rész végi jelenetet be tudom azonosítani). Ahsoka idősebbnek néz már ki, mint az első két és fél TCW évadban, és a későbbi ruháját is idézi a ruhája (bár nem teljesen azonos). Viszont Obi-Wan és Anakin úgy néz ki, mintha a TCW előtt járnának, hiszen Anakin haja rövidebb (vagy ugyanolyan in-universe, csak máshogy van megrajzolva), míg Kenobi egyértelműen az AotC-s haját viseli. Yoda is a későbbi look-jában jelenik meg, de azt el tudom fogadni, mert ott csak újradesignolták a kinézetét, de in-universe nem változott.

Úgy érted a rész elején mikor? Mert az szerintem nem sokkal azután játszódik, hogy Ahsoka Anakin mellé kerül.

De amikor Ahsokánál két kard van, az már egy későbbi időpillanat a háborúban, azaz az egész jelenet azt érzékelteti, hogy Ahsoka végig tréningezte a háborút a klónokkal, ezért is tudott a 66-os elől megmenekülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Számomra nagyon zavaros, hogy ez a rész pontosan mikor játszódik (nyilván a rész végi jelenetet be tudom azonosítani). Ahsoka idősebbnek néz már ki, mint az első két és fél TCW évadban, és a későbbi ruháját is idézi a ruhája (bár nem teljesen azonos). Viszont Obi-Wan és Anakin úgy néz ki, mintha a TCW előtt járnának, hiszen Anakin haja rövidebb (vagy ugyanolyan in-universe, csak máshogy van megrajzolva), míg Kenobi egyértelműen az AotC-s haját viseli. Yoda is a későbbi look-jában jelenik meg, de azt el tudom fogadni, mert ott csak újradesignolták a kinézetét, de in-universe nem változott.

Az első edzés a TCW mozifilm után nem sokkal lehet, mert Anakin és Obi-Wan fizimiskája még az ep2-t idézi, és viselik a vérteket. Nyilván volt egy kis dizájnváltás a mára eléggé elavult korai TCW részekhez képest, amikben amúgy inkább így kellett volna kinéznie a két Jedinek, hiszen a christophsisi csata csak pár hónappal a geonosisi csata után volt (jó kérdés, hogy Lucas miért ragaszkodott az ep3-as fizimiskájukhoz). Ahoska ruhája ugyan más, de azt már többször hallhattuk, hogy a készítők sem tartották szerencsésnek az első ruháját, nem csoda, hogy nem hozták vissza. Átöltözni meg bármikor átöltözhet, csak nem viselte hónapokig ugyanazt mindig. :) Viszont még cívódik Anakinnal, ez jelzi, hogy ez még nagyon a kapcsolatuk eleje.

A második edzés már a 4x01 Water Attack című rész után játszódik, ugyanis ebben a részben jelentek meg először a Phase II páncélok a hagyományos katonákon (korábbi részekben még csak ARC-k viselték).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

De amikor Ahsokánál két kard van, az már egy későbbi időpillanat a háborúban,

Apropó, szerintetek az baki, hogy mindkét kardja ugyanolyan zöld színű volt ott? A TCW-ben más volt a rövidebb és a hosszabb kard árnyalata (a rövidebb olyan sárgás zöld volt). Itt totál ugyanaz a kettő. Ha nagyon bele akarnék magyarázni valamit, akkor lehet hogy állítható a színe, vagy később történt valami a rövidebbik kardban lévő kristállyal, hogy elszíneződött... De nekem inkább az az érzésem, hogy ez hanyagság volt a készítőktől és nem szándékos.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az első edzés a TCW mozifilm után nem sokkal lehet, mert Anakin és Obi-Wan fizimiskája még az ep2-t idézi, és viselik a vérteket. Nyilván volt egy kis dizájnváltás a mára eléggé elavult korai TCW részekhez képest, amikben amúgy inkább így kellett volna kinéznie a két Jedinek, hiszen a christophsisi csata csak pár hónappal a geonosisi csata után volt (jó kérdés, hogy Lucas miért ragaszkodott az ep3-as fizimiskájukhoz)

 

Mike Chen: Testvériség könyvében (én nem olvastam) elvileg benne van, hogy Obi-Wan levágatta a haját, amikor megkapták a páncélokat... Illett volna azért igazodni ehhez, akkor is, ha amúgy tényleg inkább így kellene kinéznie a párosnak a mozifilmben is...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak a hajuk hossza lenne az egyetlen ellentmondás az epizódban (ami szerintem egy ilyen stilizált sorozatnál annyira nem számít), szerintem örülnénk. Nagyobb baj, hogy Tera Sinube vezeti az edzést, akit Ahsoka jóval később, a Lighsaber Lost-ban ismert csak meg. Az viszont elég valószínűtlen, hogy ez az epizódszakasz a Lightsaber Lost után játszódna, mert egyrészt akkora Anakin és Ahsoka már összeszokott, másrészt Ima-Gun Di itt jelen van, él és virul, pedig ő meghalt a Ryloth-kampány kezdete előtt (Supply Lines), vagyis azelőtt, hogy Ahsoka és Sinube először találkoztak.

Ezek mellett még az is felróható lenne, hogy úgy tűnik, Caleb már Depa tanítványa, ami megint csak problémás, mert csak a háború vége felé fogadta maga mellé a nő Dume-ot, évekkel azután, hogy Ahsoka Anakin padawanja lett.

Szóval eddig is ezt tartottam a leggyengébnek, mert igazából semmit sem ad hozzá semmihez. Se a karakterekhez, se a világhoz, semmihez. E nélkül is tudtuk, hogy Ahsoka a kiképzésének hála élte túl a 66-os parancsot, szóval ez olyan, mintha még a szánkba is akarnák rágni úgy, hogy kétszer is megismétlik a jelenetet, amit a 66-osnál már láttunk. És mindezek tetejében a fentiek azt is prezentálják, hogy a kivitelezés is elég bénára sikerült. A fentiek ugyanis egyszerű figyelmetlenségből vagy nemtörődömségből elkövetett hibák. Mintha ehhez a részhez a készítőknek sem nagyon füllött volna a foga és csak úgy összehányták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha csak a hajuk hossza lenne az egyetlen ellentmondás az epizódban (ami szerintem egy ilyen stilizált sorozatnál annyira nem számít), szerintem örülnénk. Nagyobb baj, hogy Tera Sinube vezeti az edzést, akit Ahsoka jóval később, a Lighsaber Lost-ban ismert csak meg. Az viszont elég valószínűtlen, hogy ez az epizódszakasz a Lightsaber Lost után játszódna, mert egyrészt akkora Anakin és Ahsoka már összeszokott, másrészt Ima-Gun Di itt jelen van, él és virul, pedig ő meghalt a Ryloth-kampány kezdete előtt (Supply Lines), vagyis azelőtt, hogy Ahsoka és Sinube először találkoztak.

Ezek mellett még az is felróható lenne, hogy úgy tűnik, Caleb már Depa tanítványa, ami megint csak problémás, mert csak a háború vége felé fogadta maga mellé a nő Dume-ot, évekkel azután, hogy Ahsoka Anakin padawanja lett.

Szóval eddig is ezt tartottam a leggyengébnek, mert igazából semmit sem ad hozzá semmihez. Se a karakterekhez, se a világhoz, semmihez. E nélkül is tudtuk, hogy Ahsoka a kiképzésének hála élte túl a 66-os parancsot, szóval ez olyan, mintha még a szánkba is akarnák rágni úgy, hogy kétszer is megismétlik a jelenetet, amit a 66-osnál már láttunk. És mindezek tetejében a fentiek azt is prezentálják, hogy a kivitelezés is elég bénára sikerült. A fentiek ugyanis egyszerű figyelmetlenségből vagy nemtörődömségből elkövetett hibák. Mintha ehhez a részhez a készítőknek sem nagyon füllött volna a foga és csak úgy összehányták.

Sinubét itt nem nagyon ismeri meg Ahsoka, csak jelen van és kopogtat a botjával. Nem emlékszem a TCWs első találkozásukra, de az kizárja, hogy ez előtte történjen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Sinubét itt nem nagyon ismeri meg Ahsoka, csak jelen van és kopogtat a botjával. Nem emlékszem a TCWs első találkozásukra, de az kizárja, hogy ez előtte történjen?

Nem "csak jelen van", ő az edzés vezetője, az ő jelzéseire történik minden, ami történik. És azért szerintem úgy illik, hogy az edző és az, akit edz, bemutatkozik egymásnak, ha még nem ismerik egymást. Szóval legalább egymás nevét ismerniük kéne. A Lightsaber Lostban Jocasta mutatja be Sinube-t Ahsokának, aztán Sinube még mondja is, hogy nem ismeri Ahsokát, aki csak ezután mondja meg neki a nevét. Még ha Sinube memóriájával baj is lenne hajlott kora miatt (amire nincs utalás, éppen ellenkezőleg, az egész részben vág az esze, mint a borotva), Ahsokának akkor is emlékeznie kéne, hogy már találkoztak. Az egész jelenetből az jön le, hogy ezek ketten abban a TCW epizódban találkoztak először.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Lightsaber Lostban Jocasta mutatja be Sinube-t Ahsokának, aztán Sinube még mondja is, hogy nem ismeri Ahsokát, aki csak ezután mondja meg neki a nevét. Még ha Sinube memóriájával baj is lenne hajlott kora miatt (amire nincs utalás, éppen ellenkezőleg, az egész részben vág az esze, mint a borotva),

Mivel itt nem láttunk bemutatkozást nekem ez nem okoz nagy gondot. Sinube meg valószínűleg ezer ilyen lurkónak vezetett már edzést, nem emlékezhet mindenkire pontosan. 

 

Ahsoka megemlíthette volna a Lightsaber lostban hogy már találkoztak, de ez a templom falain belül nem olyan nagy cucc; több tucat jedivel futhatsz össze a folyosón úgy, hogy hivatalosan nem ismeritek egymást. Az meg hogy Sinube bemutatkozott az elején csak tipp, nekem úgy működik a sorrend, hogy nem tette, szóval miért ragaszkodjak valamihez, amit nem láttunk? 

 

Ha szűkösen is, de nálam befér.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sinube még nem is olyan nagy probléma, de a fénykardok színe, az, hogy Kanan ekkor még volt Depa Bilaba tanítványa (itt meg eléggé annak tűnik) az eddigi kánon szerint, meg Obi-Wan haja, nekem elég nagy kérdőjellé teszik a részt. Ami azért fura, mert Filonitól nem ezt a "csapjuk össze valahogy, hogy legyen valami" hozzáállast szoktam meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ahsoka megemlíthette volna a Lightsaber lostban hogy már találkoztak, de ez a templom falain belül nem olyan nagy cucc; több tucat jedivel futhatsz össze a folyosón úgy, hogy hivatalosan nem ismeritek egymást. Az meg hogy Sinube bemutatkozott az elején csak tipp, nekem úgy működik a sorrend, hogy nem tette, szóval miért ragaszkodjak valamihez, amit nem láttunk? 

Azért itt nem arról van szó, hogy "csak összefutottak a folyosón". Talán órákat is együtt tölthettekk, Sinube vezette a programot. Szóval nekem ez baromi nagy hiba, ahogy a többi is. Ezt az epizódot elcseszték, amellett, hogy teljesen felesleges is, mert semmit sem ad hozzá a nagy egészhez. Ahogy már a legelső posztomban írtam, mintha három deleted scene lenne. Nem is baj, hogy törölték, mert nekem meg is marad annak a szintnek. Szerencsére, mivel a tartalmi része 0, így sosem kell erre hivatkozni, törölhetem a fejemből is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért itt nem arról van szó, hogy "csak összefutottak a folyosón". Talán órákat is együtt tölthettekk, Sinube vezette a programot. Szóval nekem ez baromi nagy hiba, ahogy a többi is. Ezt az epizódot elcseszték, amellett, hogy teljesen felesleges is, mert semmit sem ad hozzá a nagy egészhez. Ahogy már a legelső posztomban írtam, mintha három deleted scene lenne. Nem is baj, hogy törölték, mert nekem meg is marad annak a szintnek. Szerencsére, mivel a tartalmi része 0, így sosem kell erre hivatkozni, törölhetem a fejemből is. :) 

Jól van, beismerem, valóban kicsit fura. A fénykard színe engem annyira nem zavar - az EpIV dvd-n évekig néztem Luke zöld kardját a Falconon... - de valóban olyan, mintha mostohaként kezelték volna kicsit ezt az epizódot. Néhány kötődést bele akartak rakni, az is rosszul sült el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardok színe annyira engem sem. A Rebels-ben láttuk, hogy ha az energiaszintet változtatják, akkor a szín is némileg változik. Sőt legutóbb a TCW-ben azt is láttuk, hogy egy Jedi képes megváltozatni egy másik Jedi fénykardjának színét. Sinube kardja kicsit más, mert most egyértelműen kék volt, a Lost Missionban viszont olyan furán kékes. De ez még nálam is a belefér kategória, éppen az ep4 színváltós kardjai miatt, meg amiatt, mert Ki-Adi-Mundi kardjának színe jelenetről jelenetre változik az ep2-ben.

A hajjal sem foglalkozom, az megnőhet, le lehet vágni, meg mivel ez a TofJ, nem a TCW, még az azonos stílus ellenére sem feltélen kell követniük a testvérsorozat már a széria futásakor is elavult dizájnját. Amit nem is tettek, hiszen Dooku teljesen más dizájnt kapott, mint a TCW-ben. És a fejforma megváltozása kissé kardinálisabb dolog, mint a folyton változó haj hossza. :) 

De Sinube ilyen fontos szerepbe helyezése (pedig Yoda is vezethette volna a műsort, máris nem lenne gebasz), Caleb és Depa együtt szerepeltetése (Caleb ülhetett volna egymagában is) és Ima-Gun-Di megjelenése már olyasmik, amik fölött én nem tudok szemet hunyni. Talán egy erősebb epizódban még csak-csak, ha lenne valami, ami miatt megéri szemet hunyni, de ebben a részben igazából semmi sincs. Valahogy az az érzésem, hogy nem tudtak Ahsokának egy harmadik sztorit kitalálni, aztán valakinek volt ez az ötlete, amire viszont nem lehetett harmadik sztorit felhúzni. Szóval Filoni csinált egy ilyen hányaveti epizódot. Mázli, hogy a másik öt marha jó, ott nincsenek is ilyen hibák (és most nem gondolok arra, hogy volt egy újabb retcon a hatodik részben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval eddig is ezt tartottam a leggyengébnek, mert igazából semmit sem ad hozzá semmihez. Se a karakterekhez, se a világhoz, semmihez. E nélkül is tudtuk, hogy Ahsoka a kiképzésének hála élte túl a 66-os parancsot, szóval ez olyan, mintha még a szánkba is akarnák rágni úgy, hogy kétszer is megismétlik a jelenetet, amit a 66-osnál már láttunk. 

 

Azért valami plusszt adott szerintem. Hogy a klónok, vagy legalábbis az 501-esek milyen baromi jól kiképzett katonák. Az elején Ashoka max egy perc alatt kidől és Phase 1 páncélok vannak a klónokon.

Az utolsó ébredésnél már Phase II-es páncélok vannak a klónokon és azt mondja Rex hogy 5 percig bírta Ashoka ellenük. Te ezt jobban tudod, de szerintem minimum 2 év telt el az első és az utolsó edzés között.

2 év edzés után addig jutni hogy 5 percig bírom ellenük 2 fénykarddal Jediként amikor még az Erőt is használom az azt jelenti hogy Rex katonái olyan szinten vannak mint a Földön a Navy Seals ,az SAS, vagy pl a Szpecnaz egységek.

Eddig én ezt nem tudtam.

 

A rész nekem emiatt eléggé bejött. Az ellentmondások persze nem jók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie jó a tipped, kábé két év telt el. Ugyanakkor szerintem a TCW-ből eddig is tudtuk, hogy a klónok kiváló katonák, az 501-es meg még inkább, főleg Rex százada, a Torrent. Mégis csak el tudtak kapni élve egy olyan veterán Jedi mestert, mint Pong Krell és hát a Jedi Templomot is letarolták.

 

Amúgy, szerintem ez az edzés sem a legjobb. Ugyanis hiányzik egyvalami a képletből: a visszavágás lehetősége. Ahsoka nem passzolhatja vissza a nyalábokat, nem vághatja le a klónokat, nem is léphet ki a kereszttűzből. Így ez egy Kobayashi Maru, egy megnyerhetetlen próba. Csak arra jó, hogy idővel ne 5 másodperc, hanem 5 perc után halj meg, de tök mindegy, hogy meddig bírtad, ha így is, úgy is halott vagy. Pedig Ahsoka lehet, hogy 5 másodperc alatt levágná az összeset. A védekezés persze nagyon fontos, de nem az elhúzott védekezés, ami ráadásul ki is meríti a védekezőt. És később Ahsoka nem is csinált olyat, hogy a végtelenségig húzta. Amikor a 66-ost kiadták rá, csak pár másodpercig tartott ki, amíg a lézernyalábokat eltérítve kiutat talált magának. A hangárban sem egy helyben állt, hanem folyamatosan mozgott.

Összességében szerintem a harctéren több kamatoztatható tudásra tett szert, harci droidok ide vagy oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

Amúgy, szerintem ez az edzés sem a legjobb. Ugyanis hiányzik egyvalami a képletből: a visszavágás lehetősége. Ahsoka nem passzolhatja vissza a nyalábokat, nem vághatja le a klónokat, nem is léphet ki a kereszttűzből. Így ez egy Kobayashi Maru, egy megnyerhetetlen próba. Csak arra jó, hogy idővel ne 5 másodperc, hanem 5 perc után halj meg, de tök mindegy, hogy meddig bírtad, ha így is, úgy is halott vagy. Pedig Ahsoka lehet, hogy 5 másodperc alatt levágná az összeset. A védekezés persze nagyon fontos, de nem az elhúzott védekezés, ami ráadásul ki is meríti a védekezőt. És később Ahsoka nem is csinált olyat, hogy a végtelenségig húzta. Amikor a 66-ost kiadták rá, csak pár másodpercig tartott ki, amíg a lézernyalábokat eltérítve kiutat talált magának. A hangárban sem egy helyben állt, hanem folyamatosan mozgott.

Összességében szerintem a harctéren több kamatoztatható tudásra tett szert, harci droidok ide vagy oda.

 

 

Mondjuk ez is igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 28. - 21:43, Dzséjt írta:

@Frenkie jó a tipped, kábé két év telt el. Ugyanakkor szerintem a TCW-ből eddig is tudtuk, hogy a klónok kiváló katonák, az 501-es meg még inkább, főleg Rex százada, a Torrent. Mégis csak el tudtak kapni élve egy olyan veterán Jedi mestert, mint Pong Krell és hát a Jedi Templomot is letarolták.

 

Amúgy, szerintem ez az edzés sem a legjobb. Ugyanis hiányzik egyvalami a képletből: a visszavágás lehetősége. Ahsoka nem passzolhatja vissza a nyalábokat, nem vághatja le a klónokat, nem is léphet ki a kereszttűzből. Így ez egy Kobayashi Maru, egy megnyerhetetlen próba. Csak arra jó, hogy idővel ne 5 másodperc, hanem 5 perc után halj meg, de tök mindegy, hogy meddig bírtad, ha így is, úgy is halott vagy. Pedig Ahsoka lehet, hogy 5 másodperc alatt levágná az összeset. A védekezés persze nagyon fontos, de nem az elhúzott védekezés, ami ráadásul ki is meríti a védekezőt. És később Ahsoka nem is csinált olyat, hogy a végtelenségig húzta. Amikor a 66-ost kiadták rá, csak pár másodpercig tartott ki, amíg a lézernyalábokat eltérítve kiutat talált magának. A hangárban sem egy helyben állt, hanem folyamatosan mozgott.

Összességében szerintem a harctéren több kamatoztatható tudásra tett szert, harci droidok ide vagy oda.

Talán annyi haszna volt, hogy kitartás és fókuszt tanult. A harctéri helyzetek mind könnyebbek annál, mint amit gyakorolt, de épp ez a lényeg. Ha öt percig bírod egy kör közepén úgy, hogy nem tudnak lelőni, akkor a harctéren már nagy meglepetés nem érhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a rész nosztalgia faktora működött, s mivel maga a történet egyáltalán nem lényeges, így nem is lesz maradandó élmény, ennél fogva az ellentmondások sem hagynak bennem nyomot. Azért e tekintetben ez valóban összecsapott munka volt Filoni részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző, Dookus részekhez képest ez egy kevésbé jelentős epizód (már ami a Sagát érintő eseményeket és az ő karakteríveiket illeti), de rossznak, vagy feleslegesnek nem érzem. Mind Ahsoka, mind az Anakinnal való kapcsolata, de még a klónok is kaptak egy kis plusz töltetet. A magam részéről jól elvagyok a grandiózusság szempontjából "jelentéktelenebb" tartalmakkal is, főleg addig, amíg a kedvenc karakteremet láthatom a kedvenc univerzumomban. Plusz, bár mindegyiket szeretem a maga módján, hozzám még mindig ez az éra áll a legközelebb. 

 

Kicsit szájbarágósnak hathat a koncepció, miszerint bemutatják, hogy Ahsoka miért is volt képes olyan remekül helyt állni a 66-os parancs idején, nekem pl. eddig is működött a TCW utolsóelőtti epizódjának azon szegmense. De emlékszem téma volt anno, hogy a lány, aki nemrég még padawan volt, hogy volt képes életben maradni a Jedi-mesterek életét is követelő körülmények között. A 66-os végrehajtásának konkrét pillanatakor persze nagyrészt Rexnek (és így közvetetten Fivesnak) köszönheti a túlélését, de a későbbi harc során a Venator főhangárában egyértelműen Anakin itt látott leckéi munkáltak benne. Adott mozdulatok konkrétan reflektáltak is egymásra a két helyzetben. Kicsit irónikus, hogy Anakin a 66-os parancsban aktívan részt vevő, későbbi Sith alteregójával cseszett ki azzal, hogy ilyen jól kiképezte a tanítványát - aki nemcsak az árulással egybekötött kivégzést élte túl, de helyt állt Maul, majd később még Vader ellen is. Pedig eleinte, a trailerek alapján nekem ellenszenves volt Anakin Jedikhez nem méltó tréningje, amikor azt láttam, hogy az eszméletlenre kábítással akar leckét átadni a tizennégy éves togrutának. Kifejezetten vérlázítónak hatott ez a könyörtelenség. De ez a keménység és rendhagyóság kifizetődő volt, ami tényleg Ahsoka érdekeit szolgálta.  

 

Ami az apróságokat és ellentmondásokat illeti, én nem találtam kimagyarázhatatlan bakit, vagy zavaró ellentmondást az idővonal kapcsán. Az első tréning jelenet szerintem már bőven a háború későbbi hónapjaiban játszódik, a két karaktermodell közi váltás időszakában. Ezzel összhangban van az is, hogy Ahsoka ruházata is mintha az 1. és 2. modelljének köztes "keveréke" lenne. Ezzel szép evolúciója lenne a padawan öltözetének is. Az, hogy Anakinnal még csipkelődnek, nem érzem, hogy feltétlenül a kapcsolatuk elejére utalna, hiszen később is évődtek egymással, még ha visszafogottabban is.

 

Obi-Wan Ep2-es hajviseletét tudom a legkevésbé értelmezni. Megmagyarázható, csak a funkcióját nem értem. Mintha ignorálni akarták volna azt az átmenetet, ami a férfi Ep2-es, TCW eleji, és a sorozat későbbi részeiben látható frizuráját illeti. Direkt, tudatosan létrehoztak egy olyan karaktermodellt, ami jobban hajaz (:P) Kenobi Ep2-es megjelenésére, aminek ebben a formában nem sok értelme van. De azt sem árt figyelembe venni, hogy Obi-Wan borotválta már le a haját a háborúban teljesen kopaszra, amikor Rako Hardeen lett, ami aztán a rákövetkező epizódokra újra a régi lett, szóval bőven benne van a pakliban, hogy Obi-Wan (de akár Anakin is) többször is jártak a galaktikus borbélynál a 3 év során. Főleg, hogy ennyi idő alatt jobban megnő egy ember haja, mint ami különbséget az Ep2 és 3 közt láthatunk a két férfi megjelenésében. 

 

A kis "Kanan" szereplése tetszett, mert szorosabbra fűzi a TCW Rebelsszel való kapcsolatát. Érdekes apróság volt, amikor Caleb hüledezve nézte Ahsoka teljesítményét, amit aztán Anakin elismerésre sem méltatott. Billaba és Caleb szerintem szimplán csak jó viszonyt ápoltak ekkor, még ha nagyon úgy is hat vizuálisan (nekem is ez volt az első gondolatom), mintha már mester és tanítvány lennének. 

 

Ahsoka és Sunibe mester tagadhatatlanul találkoztak és ismerték egymást ekkor, így biztosan a The Lightsaber Lost után járunk, ami egybevág azzal, amit a két karaktermodell közti (3x09 - Hunt for Ziro és 3x10 - Heroes on Both Sides) periódusról írtam fentebb. Ahsoka egyforma fénykardjai is olyanok, amin nem tudok fennakadni Luke Ep4-es kék, fehér, kékeszöld, majd megint kék fénykardjai után. De asszem a TCW-ben is volt rá példa, hogy azonos színű volt a  főfénykard és a shoto is. 

 

Nekem összességében semmi gondom nem volt a résszel, jöhet a finálé!
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Kicsit szájbarágósnak hathat a koncepció, miszerint bemutatják, hogy Ahsoka miért is volt képes olyan remekül helyt állni a 66-os parancs idején, nekem pl. eddig is működött a TCW utolsóelőtti epizódjának azon szegmense. De emlékszem téma volt anno, hogy a lány, aki nemrég még padawan volt, hogy volt képes életben maradni a Jedi-mesterek életét is követelő körülmények között. A 66-os végrehajtásának konkrét pillanatakor persze nagyrészt Rexnek (és így közvetetten Fivesnak) köszönheti a túlélését, de a későbbi harc során a Venator főhangárában egyértelműen Anakin itt látott leckéi munkáltak benne. Adott mozdulatok konkrétan reflektáltak is egymásra a két helyzetben. Kicsit irónikus, hogy Anakin a 66-os parancsban aktívan részt vevő, későbbi Sith alteregójával cseszett ki azzal, hogy ilyen jól kiképezte a tanítványát - aki nemcsak az árulással egybekötött kivégzést élte túl, de helyt állt Maul, majd később még Vader ellen is. Pedig eleinte, a trailerek alapján nekem ellenszenves volt Anakin Jedikhez nem méltó tréningje, amikor azt láttam, hogy az eszméletlenre kábítással akar leckét átadni a tizennégy éves togrutának. Kifejezetten vérlázítónak hatott ez a könyörtelenség. De ez a keménység és rendhagyóság kifizetődő volt, ami tényleg Ahsoka érdekeit szolgálta.  

 

 

Abba is belegondoltam mi lett volna minden Jedi részt vett volna egy ilyen kiképzésen, akár Anakin vezényletével. Valószinü akkor dugába dölt volna a 66-os parancs.

Megjelentek volna a Jedik az "5 perce" kikiáltott Uralkodónál két levágott klónfejjel, hogy ugyan húzzon már el a hatalom közeléből.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Frenkie írta:

Abba is belegondoltam mi lett volna minden Jedi részt vett volna egy ilyen kiképzésen, akár Anakin vezényletével. Valószinü akkor dugába dölt volna a 66-os parancs.

Megjelentek volna a Jedik az "5 perce" kikiáltott Uralkodónál két levágott klónfejjel, hogy ugyan húzzon már el a hatalom közeléből.:D

Hát de legalábbis a Jedi Tanács ama három tagjának, ami elkísérte Windut és 5 másodpercig sem tartottak ki, elkélt volna egy ilyen edzésprogram.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt. Viszonylag jó, de semmi több. Megtudtuk, hogy Anakin akaratlanul hogyan biztosította be Ahsoka túlélését a 66-os parancs idejére. Az előző epizódokhoz képest visszafogottabb, olyan négyes szintű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.