Ugrás a kommentre

2022 Legjobbjai - Legjobb karakter különdíj


Donát

Ajánlott hozzászólás

Így egy nappal és pár órával a határidő előtt, úgy tűnik így állnak a potenciális győztesek:

 

Legjobb sorozat: Andor

Legjobb férfi főszereplő: Obi-Wan Kenobi

Legjobb női főszereplő: Mon Mothma

 

Ennek megfelelően a külön díj szavazás jelen állás szerint Leiát illeti meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelölés tegnap éjjel lezárult! A hivatalos végeredmény alapján a 2022-es év legjobb különdíjas dobogója:

 

Yaddle: II (2)

Leia: IIIII (5)

Luthen: II (2)

Kino Loy: IIIII (5)

Syril: II (2)

Boba Fett: II (2)

 

I. Leia Organa és Kino Loy (5/18 - 28-28%)

III. Yaddle (2/18 - 11%)

III. Luthen Rael (2/18 - 11%)

III. Syril Karn (2/18 - 11%)

III. Boba Fett (2/18 - 11%)

 

Érdekességként megemlítendő, hogy Mon Mothma itt is begyűjtött 3 szavazatot, de mivel ő a fő kategóriáját megnyerte, ezért a tartalék jelöltet vettük figyelembe a rá leadott szavazatoknál.

Szavazatok:
image.png

 

Sajnos volt 10-13 olyan ember, aki nem jelölt különdíjra senkit, hátha jövőre jobb lesz az arány (igen tudom, ehhez gépelni is kell, hogy itt jelölj. :P)

 

Mindezzel együtt, Leia Organa, Kino Loy, micsoda remek kettős! Még szerencse, hogy nem Kino Loy ment Leiát megmenteni a IV. részben, mert belefulladt volna a szennyvízbe! :lol: 

 

Star Wars Lola GIF by Disney+

 

Andy Serkis Cheers GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettő nagyon megérdemelte. Kino csak három részben szerepelt, szóval abszolút mellékszereplő volt, mégis legyőzte még Luthen-t is. Az egyik legemlékezetesebb alakítás az övé, amit valaha SW-ben letettek az asztalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sajnálom, hogy a The Book of Boba Fett végül semmilyen díjat sem tudott bezsebelni, de hát önámítás lenne azt gondolni, hogy annak a szériának volt sansza az Andorral vagy az Obi-Wan Kenobival szemben. Nem azért, mert rossz, hanem mert a másik két széria magasabb szintet képvisel erősebb karakterekkel. Akármilyen jó is lett Boba Fett karaktere, nem érhet fel egy Obi-Wan Kenobihoz vagy Luthen Realhez, és, ahogy az most kiderült, egy Leiához és Kino Loy-hoz sem. Ami nem is baj, hiszen ez a két karakter is nagyon erős szereplő lett, különösen az utóbbi. Merem állítani, hogy Andy Serkis élete egyik, ha nem A legjobb alakítását hozta az Andorban, és hát Vivien Lyra Blairnek sincs miért szégyenkeznie, hiszen van néhány olyan jelenet, amiben idősebb és tapasztaltabb kollégiáit is simán lejátssza a képernyőről (amúgy meglepett, hogy nagyon fiatal kora ellenére már egész tisztességes filmográfiája van, bár azt nem tudom, miben mekkora szerepet kapott). Ha nem éri utol a Skywalker-átok (ami lesújtott Mark Hamillre, Hayden Christensenre és Carrie Fisherre is), idősebb korára egészen kiváló színésznő lehet belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bobát én is sajnálom kicsit, de magát a sorozatot is. Emlékszem mennyire oda voltunk érte, és azért ha belegondolunk, abban a sorozatban is vannak meghatározó pillanatok. Ilyen nekem az Erő-egyensúlyának átélése, amit eddig egyetlen SW mű se adott meg. Persze erre mondhatjuk, hogy az a vonal Din Djarinhoz és Groguhoz kötődött, de maga az epizód mégis csak a TBoBF-ben volt, így azt kell érte dicsérnem. De említhetném a teljes buckalakó szálat, ami tokkal vonóval baromi jó volt. Emlékezzünk csak a vonat üldözésre, vagy a drámára a végén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Bobát én is sajnálom kicsit, de magát a sorozatot is. Emlékszem mennyire oda voltunk érte, és azért ha belegondolunk, abban a sorozatban is vannak meghatározó pillanatok. Ilyen nekem az Erő-egyensúlyának átélése, amit eddig egyetlen SW mű se adott meg. Persze erre mondhatjuk, hogy az a vonal Din Djarinhoz és Groguhoz kötődött, de maga az epizód mégis csak a TBoBF-ben volt, így azt kell érte dicsérnem. De említhetném a teljes buckalakó szálat, ami tokkal vonóval baromi jó volt. Emlékezzünk csak a vonat üldözésre, vagy a drámára a végén. 

Bár díjat most nem nyert, a szívünket elnyerte, ennél nagyobb díjra aligha pályáznak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha korábban nézem újra, Maarva kapott volna tőlem jelölést. Nagyon meghatnak a jelenetei.

Most esett le, hogy ő, aki maga is Andor, semmilyen formában nem kapott még csak jelölést sem. Ezért is érzem fontosnak, ha késve is, hogy itt legyen a neve.

Maarva Carassi Andor :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bobát én is sajnálom kicsit, de magát a sorozatot is. Emlékszem mennyire oda voltunk érte, és azért ha belegondolunk, abban a sorozatban is vannak meghatározó pillanatok. Ilyen nekem az Erő-egyensúlyának átélése, amit eddig egyetlen SW mű se adott meg. Persze erre mondhatjuk, hogy az a vonal Din Djarinhoz és Groguhoz kötődött, de maga az epizód mégis csak a TBoBF-ben volt, így azt kell érte dicsérnem. De említhetném a teljes buckalakó szálat, ami tokkal vonóval baromi jó volt. Emlékezzünk csak a vonat üldözésre, vagy a drámára a végén. 

Abszolút egyetértek, voltak bőven nagyon erős momentumok ott is (én ide tenném még a huttok felbukkanását is, 1983 óta most volt a leghatásosabb). De az mégiscsak egy kívánatos állapot, hogy a Disney folyamatosan képes emelni a lécet, így a The Book of Boba Fett már "csak" az utolsó lehet a többi élőszereplős sorozathoz képest (nálam mindenképp). Azért ez a tény egy tartós magas színvonalat jelöl. Remélem, hogy ezután még jobb sorozatok jönnek, ahol már az Andor sem lehet megkérdőjelezhetetlenül első.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.