Ugrás a kommentre

Amatőr írók


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Írj egy könyvet az amerikai hadseregről én tuti vennék egyet. :D

Nehéz őket belezsúfolni egy sci-fibe, vagy egy fantasy-ba. :) Mondjuk sci-fibe még hagyján, legfeljebb jövőbeli G. I. Joek lesznek... Ja várjunk, jövőbeli G. I. Joe-król már írtam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát remélem könnyebb lesz beszerezni, mint az előzőt, amiből még nekem sincs... :roll:

 

Ma még egy fórumtali, holnap már a FedCon. :lol:

Reméljük :)

Minimum :P

 

Akkor te leszel a terjesztőm. :lol:

Jó is lenne, máris jelentkezem egy példányért :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Battle of Veszprém. :D

Ami azt illeti, a most megjelenő novellám Veszprémben játszódik, úgyhogy még egy Battle: Veszprém is összejöhet... nem mintha nem gondolkodtam volna el rajta a film után... :D

 

Jó is lenne, máris jelentkezem egy példányért :D

Azt hiszem, én is. Kiindulva abból, hogy az előző két megjelent művemből sem kaptam példányt, már jobb, ha előre tervezem ennek a megszerzését. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, gratula! :)

 

Írj egy könyvet az amerikai hadseregről én tuti vennék egyet. :D

Bármiről írna, én vennék egyet. :D Tök jó úgy olvasni, ha az ember ismeri az írót. :)

 

 

Most olvastam el ezt a Fanni és Péter irományt, meredek, de jó! Szegény gargoyle. Meg szegény chips :D

Én is most, hogy megint a topikba tévedtem, mert valahogy elmulasztottam korábban.

Nekem így is elég meredek volt. :P Kicsit a Televíziós mesék felnőtteknek c. régi sorozatra emlékeztet, abban voltak ilyen extrém mesék anno. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, én is. Kiindulva abból, hogy az előző két megjelent művemből sem kaptam példányt, már jobb, ha előre tervezem ennek a megszerzését. :roll:

Szomorú, hogy a kiadó nem küldött legalább egy példányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fűtőcsirke

 

A baromfihúst a 853/2004/EK szerint a vágóhídon +4 Celsius-fok alá kell hűteni, feltéve, hogy nem helyben darabolják. Utóbb a szállítás során sem emelkedhet efölé a hőmérséklete. Ennek betartatása természetesen nyaranta jelent különösen nagy problémát, egy karácsonyi kiemelt ellenőrzés során kevésbé számít rá az egyszeri élelmiszerista, hogy ezzel a problémával szembesül.

Csípős hideg december reggel volt, a meteorológiai jelentés a rádióban mínusz három fokról, hidegfronti hatásról, további hóesésről beszélt. Egyetlen, összefüggő hófelhő ért végig a horizonton nyugattól keletig, a Misinatetőn a torony piros fényeit maximum azok a madarak láthatták, amelyek a lámpák közelében kerestek fedezéket a jeges szél elől.

A szállítólevél szerint a csirkehúst +3 Celsius-fokon vették át. A papír sokat elbír, ha a kamion ajtaját fél percre nyitva hagyták volna, a baromfitesteket centis hóréteg lepte volna el. De az ajtót rakodás után becsukták azonnal. Az idő pénz; indulni kellett. A sofőr meghuhogta hát ujjait, fölvette vastag kesztyűjét, és gázt adott. Persze, csak óvatosan, hisz' a látótávolságot centiméterben lehetett mérni, és az út is csúszott, akár az Orfűi-tó jege.

Ahogy haladtak, a kabint lassan kellemesen langy meleg hatotta át. Persze, a hőmérő szerint továbbra is hideg volt, de mégis kevésbé volt hideg, mint odakint. A piros lámpánál (sajnos ez csak útkereszteződést jelzett, nem a munkaidő utáni elfoglaltságok helyét) a sofőr nekivetette hátát a jólesően meleg hátsó falnak. Mindjárt megérkeznek.

A lámpa csak nem akart zöldre váltani, a szemközti ködből néha a szembejövő autók fényei látszottak. Aztán elapadt végre az autófolyam, a piros mellett felcsillant a sárga, végül felragyogott a megváltó zöld. Épp jókor: a szakadó hóesés puszta látványától is kirázta a sofőrt a hideg, még a háta mögötti fal is egyre hűvösebbnek érződött.

Amikor megérkezett a húsbolt elé, a szállított csirkedarabok hőmérséklete már csak +6 Celsius-fok volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a bepakolásnál követték el a szabálysértést, melegen rakták be a pipihúst az autóba, papíron meg az szerepel, amit odaírnak, a sofőr nem sokat törődött vele, ment. Ilyenek miatt szükséges az élelmiszerek ellenőrzése, lásd: Krandénak van melója :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ejj, túlbonyolítottátok. A vágóhídon elspórolták a hűtést, hanem még testmelegen bepakolták a kamiont.

 

 

 

No viszont, egy kérdés. Hogyan variálnátok át az "esőmenő" szót helikopterpilótára? Konkrétan egy olyan szereplőre keresek jelzőt aki jó időben teljesen átlagosan repül, de pocsék időben is képes átlagosan repülni amikor mindenki más lezuhanna. (Ihletője ebből a szempontból Rubens Barrichello aki élete első futamgyőzelmét száraz gumikkal teljesítette hibátlan vezetéssel az A1-Ringen miközben mindenki más esett, kelt és búvárkodni tanult a versenypályán. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már van ilyen topic akkor bemásolnám a saját történetem első alfejezetét, kíváncsi vagyok a véleményetekre :D

A sztoriról röviden: Van egy újságíró, aki mellékállásban néha bűnügyeket derít fel, és egy ismeretlen kéri a segítségét, hogy a város határában lévő gyárban folyó titkos tevékenységre fényt derítsen.

 

1.

 

Az irodámban szerkesztettem a polgármesterrel készült beszélgetést, amikor csörgött az asztalomon lévő telefon.

- Igen, itt William Jennings, kivel beszélek?

- Az nem fontos. - búgta egy hang a telefonba, melyről nem tudtam egyértelműen megállapítani, hogy a nemek közti harcban a barikád melyik oldalán harcol. Lehetett nő is, és férfi is az illető. - Tudja maga, hogy merre található a Bayfield Inc.?

- Hogyne tudnám. Richwood határában. De ezért feleslegesen hívott fel, egy térképről is megtudhatta volna.

- Nem informálódás céljából hívtam fel önt. Lenne egy megbízásom a számára. - dörmögte a nemnélküli hang.

- Megbízás? - csodálkoztam.

- Igen. Valami különös dolog folyik a Bayfield kapuin belül, és megkellene tudnia, hogy pontosan mi.

- Biztos abban, hogy jó embert keresett fel? Igaz, hogy voltak már érdemeim pár bűnügy felderítésében de...

- Magában feltétel nélkül megbízom. Nem szeretném egekig növelni az egoját, de úgy hallottam, hogy magának csalhatatlan a szimata és képes bármilyen ügyet megoldani.

- Megtisztel a bizalmával. Ugyanakkor még mindig nem vagyok benne biztos, hogy én lennék a maga embere.

- Higgye el, csak maga lenne képes felderíteni, hogy mi folyik ott. Egy újságíróra van szükségem, aki rendelkezik bűnügyi tapasztalatokkal. Egész Richwoodban maga az egyetlen ilyen.

- Nos rendben van. Miről lenne szó? - adtam meg magam, miközben a fejemben ott motoszkált, hogy mekkora cikket lehetne ebből írni, sőt akár könyvet is!

- Őszintén örülök, hogy beleeggyezett. Jövőhéten lesz egy kis rendezvény a gyárnál, melyre maga is hivatalos lesz. Lesz sajtótájékoztató miegymás, valamint az oda hivatalos újságírókat körbe is vezetik a gyárban. Ez egy nagyszerű alkalom lenne arra, hogy kicsit körülnézzen.

- Mindezt egyedül? -kérdeztem kicsit aggódva.

- Természetesen megkap mindenféle segítséget amire szüksége van, sőt egy társat is kap maga mellé. Holnap menjen el az Adam Street 38.-as számú házhoz délután 1-re, majd csengessen kétszer. A társa tudni fogja, hogy maga az, ott megismerkedhet vele, valamint a feladatával is.

- Rendben van. De, nekem lesz valami hasznom az ügyből?

- Megkapja a jussát ne aggódjon. Most viszont le kell tennem, viszlát. -mondta a hang, majd mielőtt bármit is szólhattam volna, lerakta a kagylót.

 

Ha igén van rá akkor majd másolom a többit is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Befejeztem képregény trilógiám első részének novellába való feldolgozását, aminek az első pár sorát beteszem ide, hisz maga a novella 21 oldalas :lol: Viszont a részlet alatt megtalálható a pdf-es letöltési linkje, aki kedvet érez hozzá, az elolvashatja :)

Ha meg van olyan mazochista, hogy írni is akarna róla, az nyugodtan írhat ide a topicba vagy az oldalam ezen részéhez is. :)

 

Vincent, a démoni nyomozó

 

Este van a fővárosban. Az emberek a napi munkától megfáradtan már készülnének lepihenni, de az utcán még itt–ott mozog az emberek tömege. Némelyikük fiatal, kik mennének bulizni, vagy onnan haza, némelyikük már jócskán benne van a korban, jönnek haza a kórházból, unokáknál való látogatásból. Laikus, külső szemlélőként egy boldog és kiegyensúlyozott városlátképet nyújt a település. Alig–alig akar hangoskodó vagy pénzt kéregető hajléktalan. Csendesnek is lehetne mondani, ha az állatok serege, úgymint a macskák, kutyák és egyéb háztájiak nem hangoskodnának és így megzavarnák a szomszéd telken élő emberek nyugodalmát.

Viszont a főutcán lévő helyi bankban nem ilyen békés a hangulat. Néhány fiatal hölgy megzavarta az éppen zárásra készülődő alkalmazottak rutinmunkáját, mikor berontottak fegyverekkel és elkiáltották magukat:

– Kezeket fel! Bankrablás! – szólt a bűncselekmény hangos bejelentése, miközben egy két fegyver is eldördült a nagyobb hatás kedvéért. Az alkalmazottak és az az egy–két ügyfél is egyből a földre vetette magát, kezüket a fejükre tapasztva, azzal is enyhítve az esetlegesen megsérült plafonról lehulló darabok lehullásából származó sérülésüket. Az egyik bátor pénztáros, miközben fedezékbe menekült megnyomta a riasztó gombját, ami egyből a rendőrségre jelzett be. Ezzel nem is lett volna semmi gond, ha az egyik bankrabló kisasszony ki nem szúrja eme számukra nagyon kedvezőtlen cselekedetet, így hát felkapta és szinte a fejéhez szorította a pisztolyt.

– Add elő a pénzt, seggfej! – mondta neki, mire a férfi felnyújtotta a kezét és szinte sírásba kitörve felelte neki:

– Kérem ne bántsanak hölgyeim! Együttműködök – mondta, letérdelt és elkezdett könyörögni nekik. Eközben a női bankrabló csapat vezére egy felettébb csinos, vörös, két copfba kötött hajú hölgy odament hozzá.

– Együttműködsz? És hogy ne bántsunk? – kezdte el mondani, miközben elmosolyodott. – Akkor talán nem kellett volna megnyomnod a riasztót! – majd a bandához fordulva folytatta: – Csajok! Ez a srác már nem hasznos elem, gondoskodjatok róla!

Szerencsétlen ember nem is tudta felfogni mi történik körülötte, mert egy pisztolylövés véget vetett szánalmas kis életének, így nem is hallhatta, hogy a pisztolylövéssel egy időben már meg is érkeztek a bankhoz a rendőrök, kik amilyen gyorsan csak tudtak, kiszálltak a kocsijukból, fedezékül használva fel azt ezentúl és bekiabáltak a rablóbandának...

 

A teljes novella letöltése

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Kedves Fórumozók! :)

 

Azért írok ebbe a topikba, mert írtam... Pontosabban fogalmazva csupán nagyon részletesen kitaláltam egy fantasy környezetben játszódó kalózos ifjúsági regénysorozatot, amely a Túl A Tengeren címet kapta. Már magam sem emlékszem arra, hogy hol és mikor vetődött fel bennem a sorozat alapötlete, de azóta már négy kötetre elegendő történet összegyűlt, sőt, már vannak ötleteim az ötödik kötetre is és még számtalan kiaknázatlan lehetőség van benne. :) Az én fantáziám már kiskorom óta igen élénk és számtalan történetet, helyszínt és élőlényt találtam már ki és rajzoltam le, ezek közül szinte egyiket sem dobtam ki, mert megtartottam őket archív ötlet gyanánt későbbi felhasználásra és azóta már sok fantázia teremtményem visszaköszönt a történeteimben. Bár néhány helyszín tekintetében problémákba ütköznék, ugyanis például két sziget esetén nagyon nehéznek érezném annak kinézetének bemutatását, de biztosan nem lenne lehetetlen.

 

A lényeg az, hogy azóta több embernek is elmeséltem ezeket a történeteket és mindenhonnan meglehetősen pozitív visszajelzéseket kaptam. Még úgy is, hogy a nevek teljes használata nélkül tettem ezt, mert azokban egyszerűen nem vagyok annyira jó és még nem sikerült olyan neveket találnom a szereplőimnek, amelyek illenek is rájuk. Nagyrészt úgy hivatkoztam rájuk, hogy az elf lány, a goblin király...stb.

 

Az utóbbi időben egyre inkább érlelődik bennem a gondolat, hogy tényleg megírom, bár főként az alacsony önbizalmam illetve az idő és ihlet hiány miatt még nem kerítettem sort a megírására, viszont amikor kitaláltam a negyedik kötetet, tényleg nagyon érlelődött bennem a gondolat, hogy papírra vetem, sőt, még az is, hogy akár ki is adatom. <--- Tudom, ez a pont nagyon téves önkritikáról adhat tanúbizonyságot, de éppen ezért írok most ide. Szeretném veletek ismertetni ezt a történetet és ha szerintetek van olyan jó, hogy megérdemelje a megalkotását, akkor hozzá is fogok látni. Vannak benne itt-ott még üres részek, amelyek még kidolgozásra várnak, ezekért előre is elnézést. (Bár főként a harmadik kötetben vannak ilyenek nagy számban.) Persze csak ha van itt olyan, akit érdekelne, mert ha nem, akkor nem akarom senkinek fölöslegesen pazarolni az idejét. :) Várom a válaszotokat. ^^

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nyugodtan leírhatod, mert ha valakit nem érdekel, az max. nem olvassa el, azt csók. Nincs rabolva az ideje. :) De szerintem ha meg akarod írni, azt ne azért tedd, hogy érdekel-e mást, hanem magad miatt. Tudom, hülyén hangozhat, de szerintem elsősorban az író a maga szórakoztatására írjon, élvezze, amit ír, és csak másodsorban írjon az olvasónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen kívül még három kötetre elegendő történetet találtam ki, ezek közül is a másodikra vagyok a legbüszkébb a változatos és egyedi hangulata miatt, ráadásul egy elég érdekes cliffhangert tettem a történet végére. A harmadik kötet van a legkevésbé kitalálva, de tudom, hogy miről fog szólni és hogy mi a végkifejlete, talán egy kicsit gyengébb, mint az első két kötet, de talán csak azért, mert egyelőre kidolgozatlan. A negyedik pedig a második után a legjobb, egy délután alatt találtam ki és szerintem nagyon jó. :) Sőt, még az ötödikre is vannak ötleteim, de hogy mi legyen a történet, azt még nem találtam ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.