Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Megmutattam a tesómnak is ezt az oldalt (ő is nagy Potter rajongó, kvázi én is anno rajta keresztül lettem az). Ő is a Griffendélbe került... úgy tudom a könyvbe is úgy volt, hogy a testvérek egy házba kerültek (legalábbis Weasleyék esetében mindenképpen). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pálcám ciprus fából készült, sárkány maggal, 12,5 hüvelyk, enyhén rugalmas. És milyen jól fest, plusz passzol a felhasználónevemhez: Dragon Wave. Király! :rock:

Karrde, Krande, háztársak lettünk, én is a Hugrabugba kerültem. :D

Szépen gyűlünk, remek :D

 

Pálca: vörösfenyő, sárkánymag, 12,5 hüvelyk, merev, szerintem az enyém is "csinos".

Név: MirrorAuror10938, ha esetleg valaki felvenne barátnak :P

 

Off

Srácok, csak én szoktam kicsit böngészgetni az oldalt azzal kapcsolatban, hogy mit lehet beállítani, stb. és mit nem? :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátokat a legfelső menüsorban lehet felvenni a Friends menüpontra kattintva. Ott lesz egy Add Friends lehetőség, de ismerned kell a pontos nicknevet.

A különböző favorit dolgokat (karakterek, kreatúrák, fejezetek, stb) meg úgy érheted el, hogy a főoldalon alul van egy sáv kis képekből, ezek sorban a könyvek eseményeit követik (alatta jelzi is, melyik könyv és melyik fejezet). Azokra a képekre kattintva különböző dolgok jelenhetnek meg, képek, interaktív területek, stb. Ezek jobb oldalán is van egy menü, ilyen címkével, hogy Read About, és alatta néhány név, ami az adott fejezethet köthető. No, ha ezek között rányomsz mondjuk Vernon Dursley-re (csak példa, értelemszerűen nem mindenhol van ott a jó Vernon bácsi), akkor megkapod róla a leírást, és az Add Friends gombhoz hasonlóan lesz ott egy Favorite gomb is. A többi innen már egyértelmű.

Néha megeshet, hogy az ilyen bejegyzések innaktívak, akkor ezeket elő kell keríteni az interaktív képeken, de ezeken másféle játékok is megjelennek, például egyensúlyozni kell Petúnia néni pudingjával, vagy különböző dolgokat keresni. Így lehet pontokat szerezni a háznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen Dzséjt. ;)

 

Szereztem pár pontot a Griffendélnek/magamnak (nem tudom ez hova számít). Mondjuk volt pár kép, ahol nem tudtam rájönni, hogy mit is kell megtalálni (pl. a Hagridos az elején). Jó ez az oldal, gondoltam csak úgy belenézek, most már, hogy tudom hogyan is kell kezelni... erre ott ragadtam majdnem egy órára. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, ezért nem mertem sokat nézelődni az oldalon. Majd ha szabin leszek, biztosan jókat fogok szórakozni, miközben leragadok "játék" közben :)

 

Donát, én sem lepődtem meg túlzottan azon, hogy hova kerültél (sőt, az sem, hogy Krandéval és Dzséjttel egy csapatba kerültünk) :D Nem csak véletlenszerűen kerülnek be az emberkék a házakba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy vagyok ezzel a Harry Potterrel, hogy csak még egyet, csak még egyet... aztán már az egész első könyvet lenyomtam. :D Eléggé ott lehet ragadni előtte. Így, hogy angol nyelven van, eszembe juttatta, hogy én még nem is olvastam végig a könyveket angolul, úgyhogy ha újrázom a könyv szériát, akkor biztosan angolul fogom majd.

 

Egyébként én gyerekként hatalmas HP fan voltam. Rögtön a magyarországi HP korszak elején kapcsolódtam be ebbe a világba, még az ezredforduló környékén. Lehettem olyan 7-8 éves, ekkoriban még anyámmal együtt olvastuk a könyvet. Később például anyám küldött nekem, meg tesómnak ilyen Roxfortos leveleket, hogy felvettek az iskolába (rendesen feladta postán meg minden), mondjuk annyira már nem voltam kicsi, hogy tényleg elhiggyem, hogy ez a Roxfortból jött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elsőgenerációs magyar rajongó voltam, a Harry Potter első kötetének pl. még a legelső kiadása van meg, teljesen eltérő borítóval. :)

 

Anyukád tök jófej. :) Emlékszem, 11 évesen én is vártam a levelet (persze nem túl komolyan). :(:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, nagyon aranyos volt anyukádtól :D

A mozifilmekkel kezdtem a Potter-szériával foglalkozni. Egy fárasztó pesti nap délutánján beestem a moziba, hogy most akkor valami nagyon szórakoztatót kellene nézni és max. fél órát vagyok hajlandó várni rá. Csak egyetlen film fért bele a kritériumokba, a HP2 :D Aztán később sort kerítettem az elsőre, a harmadikra, aztán valamikor a könyvekre, és azóta sincs elfelejtve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebből a Potter-mizériából igencsak kimaradtam. A filmeket láttam DVD-n, aztán ennyi, a könyvek elolvasására 2009-ben vettem rá magam. Tenel Ka hozta el a 3-6-ig részik a könyveket (a 4-et nekem is adta, mert kettő volt neki, ezer hála), az 1-2-t meg megvettem. Aztán nagyon megragadott, és még abban az évben megkaptam születésnapomra az egyik haveromtól a 7. könyvet is. Az volt az egyetlen, amit az azt feldolgozó film(ek) előtt olvastam. És egyben a 7. köny feldolgozása az egyetlen, amit legalább félit moziban láttam. :)

A filmek annyira nem fogtak meg, bár nem is tartom rosszaknak, de a könyvek nagyon megragadtak. Éppen ezekben a hetekben kezdtem újra olvasni. Mivel tavaly a sors úgy hozta, hogy találkoztam Tenelékkel, így vissza tudtam végre adni nekik a könyveket, most kicsit hézagos a sorozat a polcomon, de az első két könyv elolvasása után megrendeltem a harmadikat (itt Veszprémben már nem lehetett sehol sem kapni), és tegnap előtt meg is érkezett, így folytathatom a az olvasást az 5-6-ig, azokat megint meg kell vennem, és akkor már teljes lesz ez a széria is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe: Az általam írt Teszlek Süveg dal, 2004 augusztusából. :)

 

Én vagyok a Teszlek Süveg,

Beszédem nem üres szöveg.

Jól figyeld meg amit mondok,

Így elkerülnek majd a gondok.

Régi korok hiedelme,

A fényes Roxfort történelme,

Annyi biztos, négy jó barát,

Hugrabug, Griffendél,

Hollóhát és Mardekár

Összefogtak, s megalapították

A Roxfort varázslóiskolát.

Bár a barátok jóban voltak,

Az elvekben másként gondolkoztak:

A ravaszak ide hozzám! – kiáltotta Mardekár,

Eszesek mind ide! – válaszolta Hollóhát.

A bátrak velem jönnek! – így Griffendél,

Hugrabugnak minden gyerek ugyanannyit ért.

Idővel a négy barát,

Egymás ellenségévé vált,

A kapcsolatuk nem volt más,

Mint harag, vita, s viszály.

Míg nem aztán egy közülük,

A híres-hirhedt Mardekár

Úgy döntött, hogy végleg

Elhagyja az iskolát.

Ezután a házak között béke honolt, s rend.

Azt javaslom legyen ez a követendő trend.

Az én tisztem nem is több, és nem is más,

Mint hogy megmutassam melyik a neked való ház.

Nyomj fejedre, ne habozz hát,

S bízd rám a döntés feladatát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, nagyon aranyos volt anyukádtól :D

 

Először nem tudtam honnan jött - azt sejtettem, hogy nem a Roxfortból - de aztán megismertem az írását. :)

 

Sajnos nekem egyetlen rész sincs meg a könyvekből, de ez lesz a következő széria, amit nekiállok összegyűjteni.

 

Az egyik könyv nekem is kétszer van meg (talán a 3. kötet), ha kell akkor odaadhatom.

 

Nute: Abból nekem is az van meg. :)

 

Donát: Ez tök jó volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú gyerekek, ez a főzet főzés nagyon stresszes. :D Már 3 üstöm bánta (üstönként 25 galleon!!!). Apropó, valaki talált már arra módot, hogy pénzt szerezzen a játékon belül? Mert ha igen, akkor megoszthatná velem. Most éppen 52 percet várok arra, hogy megfőjön a főzetem. :lol: Jól kitalált játék ez.

 

Egyébként ha valaki szintén próbálkozik főzetfőzéssel (szerintem ez a legmurisabb, simán csinálnám ezt, ha varázsló lennék), nagyon figyeljen arra, hogy az előírt hőtartmonányban legyen minimum annyi időt, amennyit előír a játék. Én például attól féltem, hogy ha 30 másodpercnél tovább leszek a tartományban, akkor túlfő, de pont ellenkezőleg: ha véletlenül kicsúszol a tartományból (lefelé is akár!) az idő előtt, akkor felrobban az üstöd...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú gyerekek, ez a főzet főzés nagyon stresszes. :D Már 3 üstöm bánta (üstönként 25 galleon!!!). Apropó, valaki talált már arra módot, hogy pénzt szerezzen a játékon belül? Mert ha igen, akkor megoszthatná velem. Most éppen 52 percet várok arra, hogy megfőjön a főzetem. :lol: Jól kitalált játék ez.

 

Egyébként ha valaki szintén próbálkozik főzetfőzéssel (szerintem ez a legmurisabb, simán csinálnám ezt, ha varázsló lennék), nagyon figyeljen arra, hogy az előírt hőtartmonányban legyen minimum annyi időt, amennyit előír a játék. Én például attól féltem, hogy ha 30 másodpercnél tovább leszek a tartományban, akkor túlfő, de pont ellenkezőleg: ha véletlenül kicsúszol a tartományból (lefelé is akár!) az idő előtt, akkor felrobban az üstöd...

Mi még csak ezzel a főzetkészítéssel próbálkoztunk egyedül, de nem nagyon ment, hasonló gondok miatt. :D Most fel van függesztve az egész, mert a gyermekem nyaral, és mivel vele regeltem, nélküle nem akarok játszani, felfedezni a dolgokat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi még csak ezzel a főzetkészítéssel próbálkoztunk egyedül, de nem nagyon ment, hasonló gondok miatt. :D Most fel van függesztve az egész, mert a gyermekem nyaral, és mivel vele regeltem, nélküle nem akarok játszani, felfedezni a dolgokat.

Van egy főzet, ami ideiglenes alvást eredményez. Na azt ne próbáljátok, mert nekem 3x52 percem ment el vele. Az a gond, hogy miután hagyod 52 percig főni, utána újra melegíteni kell az üstöt, amit a játék nem tud kezelni. Úgyhogy most olyanokkal próbálkoztam, ahol a főzés után nem kell már újra melegíteni az üstöt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.