Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez egy moziban bemutatott TV film!!

Én ennél is tovább mennék. Ez egy moziban bemutatott pilot. Viszonylag kerek, hosszú, de mégis csak egy sorozat első epizódja. A sorozatoknál, legalábbis ha egybefüggőbb a sztori, márpedig itt legalábbis lesz metaplot is, hiszen ep2-ből el kell jutni ep3-ba, Geonosistól Coruscantig, ilyenkor pedig inkább az évadzárótól várja el az ember, hogy tényleg olyanosmiket érjen el, amikre lokatelli számított (persze nem baj, ha már a pilotban is van ilyen, de nem feltétlen szükségszerű). Az évad végi clifhangernek kell majd szerintem katarzist elérnie, hogy fél év múlva is leüljön az ember a folytatás elé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a filmenk soha nem szabadott volna moziba kerülnie. Évekig faragták hogy tökéletesen működjön a TV-ben, rengeteg energiát öltek bele, hogy a TVs szabályoknak megfelelő produktumot állítsanak elő...mikor pedig kész lett egy tökéletes TV film, ráeröltették a mozivászonra.

Ez a film nem való moziba...az egyszeri mozinéző pedig nem tudja és nem is akarja úgy nézni, hogy ez igazából egy sorozat pilóta filmje, meg hogy majd a végén az évadnak lesz katarzis és az milyen jó is lesz....ez mind bullshit.

 

Egy film vagy működik moziban vagy nem...ha nem működik, akkor mint mozifilm SZ*R. Mint TV film, attól még lehet nagyszerű, de akkor a megfelelő médiumban kell bemutatni.

 

Szerintem a Clone Wars egy tök jó TV film és egy borzalmas mozifilm. De kár is volt moziba vinni., máskülönben most csak dicsérnék, mert párja nem lenne a TV-ben. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Eddig 55 milliót hozott a film a moziban. Teljesítette a küldetését. Ezen túl kár polemizálni az átlagnéző lelkivilágán. Senkit nem érdekel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Clone Wars egy tök jó TV film és egy borzalmas mozifilm. De kár is volt moziba vinni., máskülönben most csak dicsérnék, mert párja nem lenne a TV-ben. :(

 

Zééé, láttad te már moziban? Ha nem, honnan tudod, hogy ott borzalmas, meg hogy kár volt oda vinni? Lehet, hogy te lennél a legnagyobb dícsérő, ha ott is megnéznéd, és nem csak a monitor előtt. :(

 

Egyébként a csatajelenetek iszonyú jók a nagyvásznon, ezt látta Lucas is, amikor a privát filmszínházában leadták neki. Gondolta ez így tetszene a rajongóknak is (meg persze pénzt is hoz), nosza vágjunk bele...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is tudom... Ha Lucas helyében lennék, és ilyen visszhangok jutnának el hozzám, nem valószínű, hogy bármit is adnék mostanában a rajongóknak a moziban... "Eszi, nem eszi, ez van. Ha nem tetszik, legközelebb ennyi sem lesz... Se jó, se sz*r..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is tudom... Ha Lucas helyében lennék, és ilyen visszhangok jutnának el hozzám, nem valószínű, hogy bármit is adnék mostanában a rajongóknak a moziban... "Eszi, nem eszi, ez van. Ha nem tetszik, legközelebb ennyi sem lesz... Se jó, se sz*r..."

 

A kritikusoknak nem tetszik, a rajongóknál azért pozitívak a vélemények. A theforce.net fórumán alig találni "mekkora baromság volt moziba tenni" megjegyzéseket, és a premier előtti vetítésről hazafele tartva a fanokkal megrakott 6-os buszon az élménybeszámolókat hallgatva még a régi trilógia megszállottak ("halál a prequelekre") érdeklődését is felkeltette, már előre bizalmat adnak miatta a sorozatnak.

 

Majdnem 30-szoros profitot hozott a pénztáraknál, remek reklámot csinált a tv-s folytatásnak. A feladatát teljesítette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Azt hiszem, egy filmnek nem lehet az a "küldetése", hogy 55 milliót hozzon a moziban. Főleg nem a Star Wars esetében.

Az átlagember, márpedig a legtöbb mozinéző ilyen, nem kíváncsi a magyarázatokra, hogy ez most egy moziba tett tévésorozat-részlet, vagy akármi. Moziba került, tehát mozis mércével fogják mérni, teljes joggal. Lucasék nyilván számoltak ezzel a ténnyel, és ennek tudatában hozták meg a döntésüket. Sőt, arról volt szó, hogy az epizódokat átalakítják, mozis formába hozzák (kivágtak, beletettek jeleneteket). Ha tehát az alkotók moziként álltak hozzá, a nézők miért ne tehetnék ugyanezt? És innentől a film dolga, hogy bizonyítson a küzdőtéren. Mentegetni, magyarázatokat keresni felesleges. Egy híres focista, ha beszáll egy bokszbajnokságba, és jól megverik, így járt. Lehet, hogy focizni tud, de most a boksztudását értékelték, mivel ezt vállalta be. Ebben benne van, hogy bebukik, de az is, hogy jól teljesít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli. Ennek a filmnek lehet az a küldetése, hogy 55 milliót hozzon. Szerintem a készítők tisztában voltak vele, hogy a nagy többség negatívan áll majd hozzá, de a bevételi adatok mégis őket igazolják. Egy Lucas aki már eddig is hihetetlen támadásoknak volt kitéve az új trilógia kapcsán ne vállalna be egy újabb merész lépést? Gondolom a bemutató anyagi nyereségét kellő körültekintés kísérte a Lucasfilm részéről. Természetesen azt nem tudom mennyivel számoltak, de ez az 55 millió elég jó eredménynek tűnik.

 

A kritikáról meg annyit, hogy a küzdőtér ellenére a kritikus hülyeségeket irkál. Olvasd csak el. Aki kicsit is tisztában van a film rendeltetésével, az nem ír ilyen maszlagot, és főleg nem vár olyasmit amit nem is volt célja a filmnek felmutatni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt már senki nem a tényeket vitatja, miszerint ez a film inkább TV-be való volna (bár én még nem láttam, de hiszek nektek), meg hogy több mint valószínű, hogy jócskán anyagi okai is voltak annak, hogy moziban bemutatják. De szerintem nem baj az, ha valaki Lucas eddigi SW-s érdemei miatt kicsit részrehajló, és a jót keresi az egészben, és ezt igyekszik mások számára is megvilágítani. SW-szeretetből. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, arról volt szó, hogy az epizódokat átalakítják, mozis formába hozzák (kivágtak, beletettek jeleneteket).

Á-á, attól, hogy kivágnak, meg betoldanak jeleneteket, még nem lesz egy filmből mozifilm. Egy TV filmet alapjaitól kéne újraforgatni ahhoz, hogy mozifilm legyen. Egy kész TV-re alkotott művet faraghatnak, ahogy akarnak, ha vért izzadnak, akkor sem lesz toldással-foltozással mozis formájú. Tehát sosem történt olyan, hogy mozira szabták volna, mert tudtommal nem rendezték újra a művet.

Másodsorban, amerikában nem újdonság, hogy sorozatepizód moziban került leadásra. Talán ők ezért sem akadnak fenn ezen (egyszer nálunk is volt erre próbálkozás). Most csak annyi a különbség, hogy a pilot került a moziba, nem egy szabvány epizód. De akkor már ezeket a sorozatrészeket is mozifilmnek kéne elkönyvelni, mert moziba ment? Vagy csak gesztusnak a rajongók felé?

Ha beküldöd a focistát a ringbe, és boxkesztyűt adsz rá és leszeded róla a mezt, attól még nem lesz boxoló.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Bomarr is hamarosan felbukkan. :(

 

Vagyogatok ám, csak sajnos veszélybe került a jövő szombatom, ezért nem szóltam eddig és sajna mostár tuti, hogy nem fog összejjön. :(

 

A bevétel kapcsán lenne egy észrevételem, de ezt majd a BO topicban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval értek egyet, azzal, hogy ha valaki kritikát fogalmaz meg valamiről akkor igenis járjon utána, hogy egészen pontosan mik is voltak a készítők koncepciói. Ez most itt nem az X-akták típusú különálló film, hanem egy pilot, melyet hosszabbra vettek, illetve összefűztek több részt benne. ( erről további okosságokat nem mondok, mert ugye még nem láttam a filmet. Nem tudom mi a kerete a történetnek) De amúgy egy novellát se úgy kritizálunk, még ha egy antológiába is foglalják össze őket, mintha nagyregény lenne. Sőt, ha már filmes hasonlatokat keressünk, akkor én még a közelmúltban elkészített Csillagkapu filmeket se tudom, külön mozifilmként nézni, igaz DVD-re készültek.

 

Nah, jól megaszondtam. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig aeonflux tudta, hogy eredetileg ez nem moziba készült (le is irta a kritikában), csak ennek ellenére se tetszett neki. Ahogy Zééé-nek és Atlasnak sem igazán.

Zééé nem is látta moziban. Ha ez nem jött be nekik, akkor szerintem a sorozat se fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is semmi extra. :) Szerintem neked be fog jönni.

Igen, minden bizonnyal tetszeni fog, még ha meglehet, hogy a grafikával sose sikerül majd teljes egészében megbarátkoznom, hiába akarta is így Lucas. :D Alapjába véve, mint animáció/rajzfilm azért már megalapozza a hozzáállás kérdését. Biztos nem fogom és nem is tudnám egyenértékünek tekinteni a mozifilmekkel/élőszereplős alkotásokkal. Annak idején pl nekem a "sima" CW is tetszett, jókat mosolyogtam rajta, túl tudtam magam tenni a túlzásain ( pl Windu kétkezes droidpüffölése :D ), szóval mint valami egyedi, különleges alkotásként néztem rá, mely ugyan SW de azért messze nem hordozta magában a nagy filmek feelingjét. :D Gondolom ez se fogja, hiába immár 3D-s figurák vannak benne és hiába übercool az űrhajók látványa. :D

Az azonban biztos, hogy eszemben se lenne sz*rnak minősíteni már csak azért sem mert akármekorra trendiség is mindent sz*rnak minősíteni, ez a SW leágazás nem érdemli meg. Fel kell fogni szépen, hogy gyerekeknek készült és azoknak akik felnőttként fel tudják fogni, hogy az SW nem öregszik velük, hanem megmaradt mindig ugyanannak aminek anno Lucas megálmodta. :D Lehet, hogy a mi ízlésünk változni fog a komolyabb dolgok irányába az idő múlásával, de egy több évtizedes történettől sose várjunk komoly változást. Megmarad annak aminek és akiknek szánták. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Egy mozifilm nem a mozi mint fizikai helység miatt válik azzá ami, jól is néznénk ki, ha nem lehetne máshogy megitélni egy mozifilmet csak a moziban. Nagyon leegyszerüsített érv, ha valaki azt mondja....azért való a Clone Wars moziba mert szépen fest a nagyvásznon, ennél fogva csak az tudja megitélni aki végigülte a vetítést, aki meg csak othon látta az egy szót se szóljon.

 

Ugye ezen az alapon a filmek jelentős részéről egy szót se szólhatnék, hiszen mindet otthon láttam és csak egy keveset a nagyvásznon.

 

Ettől függetlenül szerintem tök jól fog működni a TV-ben...szóval igenis szeretem, csak mint mozifilm nem valami jó, sőt nagyon gyenge. De minden most futó main stream TV-s scifi sorozatra ugyan ezt mondanám, ha mozidebütöt csinálnának neki, mert nem arra a médiumra lett kitalálva és ez lerí róla.

 

SimonZ nagyon jól leírta alant, tessék visszaolvasni, minden szavával csak egyet tudok érteni.

 

Összességében csalódtam, többet vártam tőle. De mivel itt egy sorozatról van szó...így a végső ítéletet majd csak az első pár rész megtekintése után mondom ki, vagy az első szezon végén.

 

Nekem végig az jött le a film nézése során, hogy nagyon a gyerekek szájízére akarták igazítani. Megkurtított politikai szál, kivágott Jedi tanácskozás és még megannyi számomra értékes jelenet....ez a vágás mind egyértelműen a fiatalabb nézökönzönség szájízének való megfelelést szolgálta. Nagyon egyetértek ATLAS kritikájával, a vágás rontott a film történeti értékelhetőségén, hiszen a politikai intrika az új részek magja és egyértelműen az értő felnőtt közönségnek szól.

 

Az meg hogy Lucas mikett mondott a besorolásról....mind azt erősíti, hogy más volt a koncepció és más lett a végeredmény a gyermekek és a mozis debüt érdekében. Nagy kár hogy Lucas ennyire képlékeny, tartani kellett volna az eredeti irányvonalat.

Minden reményem a sorozatban!!!!!!

 

Addig is íme az új diorámám....benyomtam a topikomba is.

 

Clone Wars: Droid Tank

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.