Ugrás a kommentre

Han Solo


Szafina

Ajánlott hozzászólás

Ha otthagyta volna a lázadókat, és bevállalt volna más melót, akkor tudott volna fizetni Jabbának. Tudta, hogy nem vicc a vérdíj, azt intézte volna el először, de mivel nem, így gondolom, nem hagyta ott a lázadókat más munka miatt.
A lázadóktól megkapta a pénzt. Azt rámolta befelé egy siklóba a hangárban :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lázadóktól megkapta a pénzt. Azt rámolta befelé egy siklóba a hangárban :P

Jaja, megkapta a tizenhétezret a Lázadóktól, amit Ben ígért neki, szóval ki tudta volna fizetni Jabbát. Ahogy ő maga is mondta: "Éppen hozzád indultam, hogy kifizesselek, de eltérítettek." ;) Voltaképpen igazat beszél, a Yavinról tényleg hozzá indulhatott ("Van néhány régi tartozásom, amit meg kell fizetnem." - ep4), csak azon a lüke Falconon biztos beragadt kanyarban a kormány és a hajó eltérült :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, megkapta a tizenhétezret a Lázadóktól, amit Ben ígért neki, szóval ki tudta volna fizetni Jabbát. Ahogy ő maga is mondta: "Éppen hozzád indultam, hogy kifizesselek, de eltérítettek." ;) Voltaképpen igazat beszél, a Yavinról tényleg hozzá indulhatott ("Van néhány régi tartozásom, amit meg kell fizetnem." - ep4), csak azon a lüke Falconon biztos beragadt kanyarban a kormány és a hajó eltérült :P
Szerintem a lázadókra gondolt, mert a győzelem után segített nekik. Aztán egyre csak húzódott a visszafizetés és láttuk mi lett belőle. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még az is a fejembe jutott, hogy mi van ha végül visszautasította a pénzt? Döntött a becsületesség. Hagyta a pénzrakodást és Csubival együtt bepattant a Falconba mikor hallomására jutott, hogy sorjában szedik le a lázadokat a TIE pilóták. ;) Aztán meg hiába erőltették Dodonnáék, csak nem akarta mégse elfogadni a pént a csata után, főleg úgy nem, hogy imponálni akart Leiának és volt egy olyan társaság mely igazán megbecsülte őt -a lá kitüntetés. Így kénytelen volt kiruccanni pár csempészmelót elvállani, miközben azért folyamatosan kapcsolatban állt a Lázadó barátaival. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ha nem fizetem ki Jabbát, halott vagyok." - mondja az ep5-ben, vagyis megvolt a pénze, hiszen ment volna fizetni.
Oks, de lehet, hogy az nem a lázadóktól volt, hanem már azalatt a három év alatt szerzett csempészmelókból amiket elvállalt ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, de lehet, hogy az nem a lázadóktól volt, hanem már azalatt a három év alatt szerzett csempészmelókból amiket elvállalt ;)
Legyen már annyira mocsok, hogy elfogadja. :) Vagy legalábbis egy részét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, de lehet, hogy az nem a lázadóktól volt, hanem már azalatt a három év alatt szerzett csempészmelókból amiket elvállalt ;)

De az is lehet, hogy a magánnyugdíj pénztárból vette ki vagy túszul ejtette a Providentes csajt. Végül is teljesen logikus, hogy a Lázadók mellett maszekolni volt ideje, de hogy elruccanjon a Tatooine-ra kifizetni Jabbát, arra véletlen pont nem akadt ideje, elvégre csak az élete függött tőle :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy a magánnyugdíj pénztárból vette ki vagy túszul ejtette a Providentes csajt. Végül is teljesen logikus, hogy a Lázadók mellett maszekolni volt ideje, de hogy elruccanjon a Tatooine-ra kifizetni Jabbát, arra véletlen pont nem akadt ideje, elvégre csak az élete függött tőle :)
Meglehet, hogy a teljes összeg pont akkor jött össze mikor betolta a Falcon nagygenerálra az Echo bázisra :P Teszem azt, pont az utolsó melónál szerzett olyan komoly sérüléseket az öreglány, hogy a Tatooinig már el se jutott volna, főleg hiperhajtómű nélkül. :P A Hoth meg közel volt.

 

Ez a Providentes dolog jó ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 évvel később...
  • 5 hónappal később...
  • 11 hónappal később...

Spoiler mögé rejtettem. :)

Mostantól van, vagy volt, attól függ, honnan nézzük.

 

Most mindenki ezen rugózik, pedig szerintem nem elképzelhetetlen. Han harminc egynéhány éves az ep4-ben, nem mellesleg, csirkefogó, simán összejöhetett neki egy feleség, mielőtt találkozott Leiával. Mondjuk házasságot kötöttek egy vad éjszaka alatt Duunari kaszinójában. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler mögé rejtettem. :)

Mostantól van, vagy volt, attól függ, honnan nézzük.

 

Most mindenki ezen rugózik, pedig szerintem nem elképzelhetetlen. Han harminc egynéhány éves az ep4-ben, nem mellesleg, csirkefogó, simán összejöhetett neki egy feleség, mielőtt találkozott Leiával. Mondjuk házasságot kötöttek egy vad éjszaka alatt Duunari kaszinójában. :)

 

 

Szerintem is simán belefér

 

Na erre köpni-nyelni nem tudok:

 

https://www.tvgo.hu/...egnagyobb_titka

 

:facepalm:

 

Mit fog még átvariálni a Disney? Hogy Luke igazából nő volt??

 

Semmit nem variált át Disney, kijelentették, hogy törlik az EU-t, marad a TCW meg a filmek kánonnak a többi időszakkal szabadon gazdálkodnak, lehet emelnek át dolgokat az Eu-ból (mint ahogy ez meg is történt) és lesznek olyan dolgok amik teljesen máshogy lesznek. Aki ezt azóta nem tudta feldolgozni és minden egyes változtatásért ripákol ami eltér az EU-tól, azt komolyan már csak sajnálni tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a skatujázásért, de nem szoktam mindenen ripákolni (szerintem nincs is ilyen szó, rikácsolásra gondoltál valószínűleg), csak a nagy baromságok miatt.

Az hogy Han nős volt a Halálcsillagos kalandkor (meg lehet, hogy akkor is, mikor Leiával smaciztak keresztül a galaxison), több, mint fura. Persze ízlések és pofonok. Ez elég nagy pofon volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy ez nekem is elég vadnak tűnik. Valahogy sehogy nem illik bele Han profiljába.

 

 

Mert oké, hogy egy zsivány, galaxisjáró csirkefogó volt, de teljesen pozitív karakterré vitték az OT-ban. Csak úgy felvázolják, hogy ő egy halál laza űrgengszter, de a filmekre már csak a pénzcentrikusság és önzőség marad, mint negatívumok, erre viszont erősen rácáfolnak már az Ep.4 végén. Elképzelhető persze, hogy igazából végig házasan kajtatta szerelmetesen Leia-t a galaxison át, de elég csúf húzás lenne tőle. És nem is csak azért, mert magasról tojik a feleségére, hanem mert Leia-nak se tesz róla említést. Magyarul az OT-n keresztül végig amolyan kettős játszmát űz a nőivel, ami elég erkölcstelen dolog, miközben a karakter íve eredetileg töretlenül tart a nagy pozitív hőshöz. Azért az OT nem a rétegelt karaktereiről híres, ez oda túl paradox helyzet.

 

Az nekem simán belefér, hogy végighúzogatta a fél univerzumot és összefeküdt minden kicsit is vonzóbb szembejövő nőcskével, trófeákat szerzett többféle fajból stb., mert ezt kinézem belőle. Meg ez ugye az OT-ban látott fejlődésére és a Leia-val való kapcsolatára már nincs hatással. Magyarul természetes része lehet annak, hogy megváltozott, mert Leia neki különleges, talán pont azért, mert őt nem kaphatta meg csak úgy.

Még az is hagyján, hogy volt felesége, de az Ep.4 idejére már elváltak, bár ez se nagyon illik a képbe. Egy Han-féle gátlástalan csempésznél elég hülyén veszi ki magát, hogy a balhésabb időszaka kellős közepén megházasodik. Az ilyen figurák kényesen ügyelnek rá, hogy ne kössék le magukat, ráadásul a munkája se engedi meg. Akkor meg minek?

Max. az lehet még, hogy ez amolyan Másnaposok vagy A nevem Earl típusú kamuesküvő volt, de elég méltatlan lenne ez. Meg ez utóbbi 2 alternatíva eléggé távolinak tűnik a cikkben körvonalazott kapcsolatnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han karakterének lényege, hogy a lenyugvás és megállapodás egy eszme és egy nő mellett a jellemfejlődésének része/lényege..

 

Nehogy már ezt korábban is megtette!

Ha az ep 7-ben előkerül ennyi év után egy Solo-ex, azt Abramsék nem teszik zsebre amit kapnak..

Ha meg csak a képregények lapjain fog létezni, kánon ide-vagy oda mindenki le fogja sz@rni..köztük én is!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor ennyit a spoileres intézkedésről... :roll:

 

 

Nem tudom, miért olyan elképzelhetetlen ez egy balhés múltú csávóról. Oké, hogy maga a filmek nem árnyalt karakterek halmaza - bár azért pont Han és Lando árnyaltabb a többieknél, hiszen mindkettő rovott múltú bűnöző, akárhogy csűrjük-csavarjuk ezt, csak hajlamosak vagyunk erről az apróságról megfeledkezni, mert végül a jó fiúk csapatában kötöttek ki. De mi az, hogy az ilyen figurák különösen kerülik, hogy lekössék magukat? He? Hát, amit eddig tudunk, pont az jön ki, hogy Han nem kötötte le magát, szépen hátrahagyta a nejét - ami több, mint valószínű, hogy nem szerelemházasság, inkább kényszer vagy idióta (anyagi érdekű) ötletből jött házasság. Pontosan illik az ep4 elején látható Han Solóhoz, aki annyira volt jó ember, mint Cad Bane erkölcsös. Magyarán, egy sz*rházi volt Han, mielőtt belefutott egy Jedi mesterbe, egy parasztkölyökbe, és két droidba. Jabbával nem azért bratyizott, mert az élet értelméről csak vele tudott beszélgetni.

Leiának meg semmi köze a házasságához az ep4 és 5 között.

 

Ha az ep 7-ben előkerül ennyi év után egy Solo-ex, azt Abramsék nem teszik zsebre amit kapnak..

Ez egy képregény az ep4 és 5 közötti időkből. Hogy jön ide az ep7?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy képregény az ep4 és 5 közötti időkből. Hogy jön ide az ep7?

 

Egy kissé kimaradt az írásomból a feltételes mód valóban, bocsi..

csak annyi, hogy a múltbéli dolgok a jelenben is visszaköszönhetnek.

De mint alatta is írtam, ha csak egy képregény lesz akkor nem fog sok vizet zavarni..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem tudom, miért olyan elképzelhetetlen ez egy balhés múltú csávóról. Oké, hogy maga a filmek nem árnyalt karakterek halmaza - bár azért pont Han és Lando árnyaltabb a többieknél, hiszen mindkettő rovott múltú bűnöző, akárhogy csűrjük-csavarjuk ezt, csak hajlamosak vagyunk erről az apróságról megfeledkezni, mert végül a jó fiúk csapatában kötöttek ki.

Lehet, hogy egy Jabba-nál rétegeltebb karakterek, de azért így se bonyolult a helyzet. Önző, kisstílű bűnöző formák, akik egy masszív, de sablonos karakterfejlődésen mennek át. Ahogy pl. Luke is, csak nála kevésbé morális központú a fejlődés. A lényeg az, hogy az OT szereplői egyszerűek, mint egy mesében, a motivációik és fejlődésük is simák és egyirányúak. Ebbe nem igazán fér bele, hogy Han még az OT-ben (a jellemfejlődésekor) magasról tesz az asszonyra és szédíti Leia-t.

Han-ékról pedig azt se felejtsük el, hogy vajmi keveset tudunk a múltjukról, szinte semmit. Han bűnöző volt, de egy csempész (aki ráadásul leginkább a Birodalomnak tett keresztbe a törvények megszegésével), nem mondjuk fejvadász vagy űrterrorista. A lázadók (pl. a Rebels szereplői) is mind-mind bűnözők valójában.

 

De mi az, hogy az ilyen figurák különösen kerülik, hogy lekössék magukat? He? Hát, amit eddig tudunk, pont az jön ki, hogy Han nem kötötte le magát, szépen hátrahagyta a nejét - ami több, mint valószínű, hogy nem szerelemházasság, inkább kényszer vagy idióta (anyagi érdekű) ötletből jött házasság. Pontosan illik az ep4 elején látható Han Solóhoz, aki annyira volt jó ember, mint Cad Bane erkölcsös. Magyarán, egy sz*rházi volt Han, mielőtt belefutott egy Jedi mesterbe, egy parasztkölyökbe, és két droidba.

Az Ep.4 eleji Solo-hoz TALÁN illik, bár azért nem ekkora köcsögnek képzeltem el, még úgy se, hogy sose kedveltem igazán. Mondjuk az elég instabil, hogy egy ember, akinek sehogy se passzol a házasság, csak úgy véletlenül vagy poénból elvesz valakit, hogy aztán ott hagyja a francba. Viszont később a helyes ösvényt meglelve is letojta a nejét és az új szerelmének, Leia-nak is elfejetett említést tenni erről a "kis apróságról". És annak a Han-nak már sokkal kevésbé fér bele a jellemébe.

 

Leiának meg semmi köze a házasságához az ep4 és 5 között.

Nyilván utána sincs. Ráér az majd a 6 után közölni, hogy valójában már van egy feleség. Aztán kiderül, hogy többnejűség van és együtt élnek boldogan hármasban vagy ki tudja hány feleséget szedett még össze korábban. :D Netán már gyerekei is vannak? Leia-ról mi derül ki? Alderaan utcáin strihelt az unalmas politikai pályát kerülgetve? Jó, ez már túlzás, de akkor is. Az egy dolog, hogy a legtöbben úgy képzelik el, hogy Han és Leia egymásra találtak és boldogan éltek tovább együtt, esetleg közös gyerekeket vállalva, nem feltétlenül kell így történnie. De az azért csak túlzás, hogy kiderüljön, Han-nak már felesége van és még mindig csak a kalandokat keresi. Akár végleg elhagyja a régi asszonyt, akár Leia-t dobja, akár mindkettőt, ebből már nem fog kijönni erkölcsösen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.