Ugrás a kommentre

Adywans Empire Strikes Back Revisited


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Először is, annyiból mindenképpen kijár az elismerés a srácnak, hogy rengeteget melózott ezzel. Nekem egyébként tetszik, csak egyes Hoth és Bespin jeleneteknél egyszerűen hiányzik a szűrő és a feeling. Az összes többivel - beleértve Palpatine arcát - elégedett vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az apróságokban továbbra is csodásakat művel (fénykard, lézernyalábok, még a kék ionnyalábbal is megbékélek - bár vörösnek kéne lennie -, sőt, még az X-Wing kilövése is tetszik - a múltkor hiányoltam is, ugye, hogy a csillagrombolók csak "állnak" :)), csak ne nyúlna bele ennél jobban. Most komolyan, mi a francért kellett Bespin épületeit kicserélni, vagy a hothi felszállóhelyen minek oda az ionágyú, ami el is sül, holott akkor az Echo bázis nemhogy már tökig ki volt ürítve, de a vezérlőt is cafatokra robbantották? Szép-szép a látvány, de nem is illik oda, és sikerült egy laza mozdulattal logikátlanná tenni a jelenetet. Gratulálok! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez nem igazán apróság, konkrétan Jabba Ep4-es mellőzésére gondoltam.

Hát az az eredetiben sincs rajta. Valaki így, valaki úgy szokta meg. Adywan ahogy látszik, Jabba nélkül szokta meg a 4. részt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez nem igazán apróság, konkrétan Jabba Ep4-es mellőzésére gondoltam.

Csípem hogy kivesz és átszerkeszt dolgokat mert a szemét Lucas megváltoztatott mindent, aztán újraremixeli Ben és Vader csatáját a Battle of Heroes-zal. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elképesztő, mennyivel több élet van az alsó verzióban. Végre nincs rózsaszín fénykard sem. Ha valamihez ért a srác, az az apróságok kijavítása. Mondjuk már igazán kijöhetne a teljes film. Lassan annyi darab felkerül a YouTube-ra, hogy össze lehet rakni az egész epizódot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, mondtam már, de ez annyira tetszik. Az ionágyú még mindig tüzel, holott a vezérlőt már rég szétrobbantották, a lázadók meg ott gyülekeznek a főhangár bejáratánál... amiben Darth Vader és a Birodalmiak is ott vannak. Nyilván az ajtófélfának támaszkodva figyelik, hogyan rakodnak békésen a Lázadók. Gratulálok Adywan, te vagy a király!!! :rock:

 

Viszont az aszteroidás jelenet szép. Különösen tetszik, ahogy a TIE-ok eltalálják a nagy aszteroidán a kiálló kis sziklát, és arról por szál fel. Meg a "barlangba" repülés új jelenete is jobb. Eredendően sincs vele baj, csak sokkal inkább tűnik úgy barlangnak, mint egy óriás kukacnak (főleg a végén, ott elvben a szájának kéne lennie).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az nem tűnt fel, hogy magának a bázisnak több bejárata van? :D És nem csak az a hangár van ahol a Falcon volt meg pár hósikló egy-két x-szárnyúval. :D Az ionágyút meg hagyhatták automatán is. ;)

Én csak azt nem értem, hogy miért kell "javítgatni" ott, ahol nincs mit. Aztán meg az elrontott jelenetet kell megmagyarázni miért is lehetett volna úgy. LOL!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az nem tűnt fel, hogy magának a bázisnak több bejárata van? :D És nem csak az a hangár van ahol a Falcon volt meg pár hósikló egy-két x-szárnyúval. :D Az ionágyút meg hagyhatták automatán is. ;)

Ja, több bejárata, ez tiszta sor, és egyiken sem néz ki egy birodalmi sem? Hemzsegnek a birodalmiak a bázison, keresik a lázadókat, és az utolsó kap észbe: basszus, ott álltak az ajtó előtt, hát miért nem ott néztük?

Ja, az ionágyú meg csak átkapcsolható automatic módba... a vezérlő szétrobbantása után? Mert előtte ugye nincs rá szükség, utána meg már nem lehet.

Ez a jelenet így ebben a formában iszonyú gáz. Az értelmet lazán rááldozta Ady-isten-Wan Kenobi a látványra. A Transformersnél elmegy az ilyen, de azért ez egy másik kategória. Szép volt úgy az a jelenet, ahogy volt. Mondták, hogy minden menekülő húzzon a nemtommelyik szektorba, és én elhittem, hogy a nemtommelyik szektor a hófödte semmi közepén van, jó távol a birodalmiak által megszállt bázistól, melynek - feltételezésem szerint - a bejáratait szemmel tartják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A birodalmiak egyfelől közelítettek a bázishoz, méghozzá a generátor felől, valszeg az ahhoz közeli bejáraton jutottak be a bázisra és onnan először a Falcont rejtő hangárhoz, míg a "hátsó" kapun szépen kiiszkoltak a Gallofree teherhajók és a kísérő vadászok. Ez az átalakított jelenet pedig megmutatta ez utóbbi mozzanat egyik fázisát. Szerintem igen látványosra sikeredett, végre nem a nagy homályból szállnak fel, hanem van élet körülöttük.

Dzséjt, tartalék-rendszerről nem hallottál? ;) Honnan tudod, hogy nem volt e segédreaktor az ionágyúhoz? Elméletileg ugye annak a legvégsőkig is üzemelnie kell ha támadás érné a bázist. Főleg egy evakuálásnál. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A birodalmiak egyfelől közelítettek a bázishoz, méghozzá a generátor felől, valszeg az ahhoz közeli bejáraton jutottak be a bázisra és onnan először a Falcont rejtő hangárhoz, míg a "hátsó" kapun szépen kiiszkoltak a Gallofree teherhajók és a kísérő vadászok. Ez az átalakított jelenet pedig megmutatta ez utóbbi mozzanat egyik fázisát. Szerintem igen látványosra sikeredett, végre nem a nagy homályból szállnak fel, hanem van élet körülöttük.

Dzséjt, tartalék-rendszerről nem hallottál? ;) Honnan tudod, hogy nem volt e segédreaktor az ionágyúhoz? Elméletileg ugye annak a legvégsőkig is üzemelnie kell ha támadás érné a bázist. Főleg egy evakuálásnál. Szerintem.

És még mi szoktunk belemagyarázni dolgokat egyes jelenetekbe, eseményekbe. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már akinek egy ilyet magyarázni kell, ugye? ;)

Bizony kell, mert ez szerintem is olyan erőltetett marhaság, aminek semmi de semmi értelme nincs, csak ha megerőszakolják. ;) Teljesen jó volt a régi jelenet is, semmi szükség nem volt erre a toldásra szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony kell, mert ez szerintem is olyan erőltetett marhaság, aminek semmi de semmi értelme nincs, csak ha megerőszakolják. ;) Teljesen jó volt a régi jelenet is, semmi szükség nem volt erre a toldásra szerintem.

Nálam nem rontott semmit rajta. :) El tudom fogadni ezt is mint azt, hogy a Birodalom miért nem lőtte ki először az ionágyút, vagy pl a lázadók miért nem küldték ki a lépegetők ellen a Y-szárnyúikat. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, csak a pajzsgenerátorokat lőtték szét a birodalmiak(az ionágyú vezérlőjére nem emlékszem hogy szétlőtték volna), majd ahogy Oldie írta, Vader vezetésével egy osztag, behatolt a bázisra, és a Falcont keresték. Szerintem amikor mutatják Vadert és a katonákat a bázison, akkor még csak ők vannak ott birodalmiak. Visszatérve az ionágyúra mi van ha több is volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem belemagyarázás, hanem következtetés vagy elképzelés.

Aha, szóval, ha te magyarázod, akkor így nevezik, ha mi, akkor belemagyarázás. Értem én. :P

 

A birodalmiak egyfelől közelítettek a bázishoz, méghozzá a generátor felől, valszeg az ahhoz közeli bejáraton jutottak be a bázisra és onnan először a Falcont rejtő hangárhoz, míg a "hátsó" kapun szépen kiiszkoltak a Gallofree teherhajók és a kísérő vadászok. Ez az átalakított jelenet pedig megmutatta ez utóbbi mozzanat egyik fázisát. Szerintem igen látványosra sikeredett, végre nem a nagy homályból szállnak fel, hanem van élet körülöttük.

Dzséjt, tartalék-rendszerről nem hallottál? ;) Honnan tudod, hogy nem volt e segédreaktor az ionágyúhoz? Elméletileg ugye annak a legvégsőkig is üzemelnie kell ha támadás érné a bázist. Főleg egy evakuálásnál. Szerintem.

És volt tartalék vezérlő (ki beszélt itt reaktorról?), tartalék távkapcsoló, tartalék akkumulátor, tartalék vibrátor, tartalék energizer nyuszi, tartalék bankszámlaszám, amiről a lázadók - akiknek még üzemképes hósiklókra sem futotta - minden tartalék tartalékának a tartalékát fedezni tudják.

Ami meg az "egy felől közelítettek" dolgot illeti. Egy, lövik a csillagrombolóikat egy olyan ágyúval, ami azonnal leemeli őket a csillagpettyes égről. Az egyetlen dolog, ami ennek az ágyúnak a levadászását meggátolta a pajzs, azt viszont már egy bázistámadással azelőtt leszedték. Szóval, miért is nem bombázzák szana-széjjel az ágyút? A válasz az eredetiben ott van: már rééééég nem működik akkor az ágyú. Az új, Ady-csodálatos-Wan Kenobi féle verzióban - hála neked, köszi! :P - sikerült még egy marhaságra fényt derítenünk.

Másrészt, mivel már nincs pajzs, akár TIE vadászok egész serege (és akár még kukkoló csillagrombolók is) cirkálhatna már az égen keresve a bázis környékén lapuló lázadó suttyókat. Vagyis a Lázadók részéről logikusabb lenne jóóó távol lapulni a bázistól.

Mentek abba a hangárba, amelyikben a Falcon dekkolt? Miért, honnan tudták, hol dekko a Falcon? Megsúgta nekik a vérnyúl? Vagy irányjelző vezette őket ERRE VAN A FALCON felirattal? :D Szerintem esélyesebb, hogy elkezdték átfésülni a bázis egész területét, és így sétáltak bele véletlen a Falcon meglepetésébe (aka: rejtett lézerágyú).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, csak a pajzsgenerátorokat lőtték szét a birodalmiak(az ionágyú vezérlőjére nem emlékszem hogy szétlőtték volna), majd ahogy Oldie írta, Vader vezetésével egy osztag, behatolt a bázisra, és a Falcont keresték. Szerintem amikor mutatják Vadert és a katonákat a bázison, akkor még csak ők vannak ott birodalmiak. Visszatérve az ionágyúra mi van ha több is volt?

Mikor Han bemegy Leiahoz, hogy elráncigálja a transzportra, elég romos az a vezérlő, majd Han mondja is: "Hallottam, hogy eltalálták a vezérlőt." Korábbi jelenetben meg látható volt, hogy az ionágyút is onnan vezérelték.

Ionágyúból csak egyetlen egy volt, hisz végig egyes számban hivatkoztak rá.

Három AT-AT épségben elérte a bázist, ami azt jelenti, hogy nagyjából 120 rohamosztagos szált "partra" (40 katona lépegetőnként) az Echo bázisnál. Szerintem több, mint elég, hogy percek alatt bevegyék a majdnem üres bázist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Han bemegy Leiahoz, hogy elráncigálja a transzportra, elég romos az a vezérlő, majd Han mondja is: "Hallottam, hogy eltalálták a vezérlőt." Korábbi jelenetben meg látható volt, hogy az ionágyút is onnan vezérelték.

Ionágyúból csak egyetlen egy volt, hisz végig egyes számban hivatkoztak rá.

Három AT-AT épségben elérte a bázist, ami azt jelenti, hogy nagyjából 120 rohamosztagos szált "partra" (40 katona lépegetőnként) az Echo bázisnál. Szerintem több, mint elég, hogy percek alatt bevegyék a majdnem üres bázist.

És ez most mi? Belemagyarázás, vagy következtetés? :P:D

 

Amúgy meg nem tök mindegy? Nézz amelyik tetszik, meg el tudod fogadni oszt csókolom :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Han bemegy Leiahoz, hogy elráncigálja a transzportra, elég romos az a vezérlő, majd Han mondja is: "Hallottam, hogy eltalálták a vezérlőt." Korábbi jelenetben meg látható volt, hogy az ionágyút is onnan vezérelték.

Ionágyúból csak egyetlen egy volt, hisz végig egyes számban hivatkoztak rá.

Három AT-AT épségben elérte a bázist, ami azt jelenti, hogy nagyjából 120 rohamosztagos szált "partra" (40 katona lépegetőnként) az Echo bázisnál. Szerintem több, mint elég, hogy percek alatt bevegyék a majdnem üres bázist.

 

 

Már rég láttam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.