Ugrás a kommentre

Adywans Empire Strikes Back Revisited


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

"Mindig is szerettem a filmek különleges kiadásait. Nagyon izgatott lettem, amikor bejelentették a 2004-es DVD-verziót. Természetesen az éjféli megjelenés pillanatában le is csaptam a dobozra, és rögvest inaltam is vele haza, hogy mielőbb megnézhessem. Beizzítottam a házimozi-rendszeremet (szerencsére a szomszédjaim éppen távol voltak), és betettem a lemezt. Elindult a film, én meg teljesen elképedtem. Mi a fenét műveltek a színekkel és a hangkeveréssel? Luke kardja zöld, Vaderé meg rózsaszín? Azt ígérték, hogy az új kiadás jobb lesz, mint a VHS volt! Szó se róla, a kép messze élesebb, de az új hibák teljesen tönkretették az élményt. Úgy döntöttem tehát, hogy nekem kell egy �igazi� DVD-s változat. Mivel korábban lenyűgözve néztem két rajongó feljavítását, ezt már magam akartam elkészíteni. Azt tűztem ki célul, hogy megmutatom, hogyan is kellene kinéznie a Trilógiának a 21. században."

 

Mit képzel magáról ez a kis sz*rházi?!? Hogyan is kellene kinéznie a trilógiának a 21. században? Egy biztos. Nem úgy ahogy ő elképzeli, mert leszámítva néhány apróságot, a "műve" borzalmas. Ennek a csávónak semmi köze nincs a filmkészítéshez, ő csak egy rajongó aki többet vállal mint amire képes. Kapott halálos fenyegetést is...nem csodálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát de nem is úgy ahogy az ILM "javította" föl :roll:

Inkább az ILM műve, mint az a baromság amit ez a gyerek összevagdosott. Egy szavam se lenne ha kijavítja az effekteket, de a csávó olyan szinten gyalázott meg klasszikus jeleneteket, hogy arra nincs szó. Persze, hogy kinyílik a bicska az zsebemben ha ilyen nagyképű megnyilatkozást olvasok tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő legalább foglalkozott a filmekkel, George (és tulajdonképp az egész ILM) még arra se vette a fáradságot, hogy legalább átnézze, hogy minden rendben ment-e a fő műve renoválásakor. Jó egy kicsit elvetette a súlykot, de ha van rá ideje (pénze) -és "rajongótábora"- had szórakozzon, ne foglalkozz vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell elítélni Adywant azért, mert valóra váltotta a saját elképzeléseit. Van, akinek bejön, van, akinek nem. Anyagi haszna nincs belőle, így nem több az egész egy fan-fic-nél. A fénykardszíneknél, és számos kisebb kiegészítésnél mellesleg nem is végzett rossz munkát.

A halálos fenyegetést már erősen túlzónak érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell elítélni Adywant azért, mert valóra váltotta a saját elképzeléseit. Van, akinek bejön, van, akinek nem. Anyagi haszna nincs belőle, így nem több az egész egy fan-fic-nél. A fénykardszíneknél, és számos kisebb kiegészítésnél mellesleg nem is végzett rossz munkát.

A halálos fenyegetést már erősen túlzónak érzem.

Nem érted a problémám...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő legalább foglalkozott a filmekkel, George (és tulajdonképp az egész ILM) még arra se vette a fáradságot, hogy legalább átnézze, hogy minden rendben ment-e a fő műve renoválásakor. Jó egy kicsit elvetette a súlykot, de ha van rá ideje (pénze) -és "rajongótábora"- had szórakozzon, ne foglalkozz vele.

Pontosan. A lehetőségeihez képest ő legalább a maximumot hozta ki az egészből.

 

Másrészről meg hagyjuk már ezt a meggyalázást, mert a munkájával nem tűnt el az ILM műve. Akinek azt tetszik nézze azt, aki meg kíváncsi egy rajongó alkotására az meg a Revisitedet. Amúgy sem ez az egyetlen ami elkészült, ahogy a cikkben olvasni lehet, de talán a legprofibb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-nál a pont. Ha legalább elsz*r valamit, utána még ne fényezze is magát. Mi köze a 21. századhoz annak, hogy sorba vágja a Kenobi kunyhója jelenetet, ezzel tökéletesen elcseszve a dramaturgiát? Hát semmi, viszont remekül jellemzi, mennyire nem ért a csávó a történetmeséléshez. És ezután jön ezzel a "én megmutattam, ki a f*szagyerek" szöveggel. :roll::pfff:

 

De ő legalább foglalkozott a filmekkel, George (és tulajdonképp az egész ILM) még arra se vette a fáradságot, hogy legalább átnézze, hogy minden rendben ment-e a fő műve renoválásakor.

Ez így szépen hangzik, csak éppen nem így megy ám. Hány éve van Adywannak egy részre? Hány éve volt az ILM-nek az egész trilógiára amellett, hogy készítették az ep1-2-3-at is? Már a digitális tisztítás is hónapokat vett el a csapattól, ezután jött a feljavítás, majd (ha igaz) a tömörítés után jelentkező hibák. És mivel általában a filmkészítés határidős munka (tudom, hihetetlen, de így van), ha csak a legvégén derül ki, hogy hopsz, ez így nem jó, már nincs idő javítani. Mert a csúszás meg pénzbe kerül, és tudom, hihetetlen meg amúgy is egy alávaló szemét dolog, de a filmek üzleteke, és akik dolgoznak rajta, szeretik megkapni a pénzüket, lehetőleg időben, mert nekik is el kell tartaniuk egy családot, ki kell fizetniük a számlákat (és most nem Lucasra, vagy a többi nagykutyára gondolok, hanem John Smith-re és egyszerű munkásember társaira, akik naphosszat görnyednek a gép előtt, hogy mi magunk alá csinálva élvezzük az X-szárnyúak és TIE vadászok körmérkőzését -> a késések az ő pénzükbe és szakmai jó hírükbe kerül). Szóval ne ringassuk már abba az alapvető tévhitbe, hogy azért maradtak ezek a hibák benne a filmben, mert Lucas vagy más nem szánt hatszor két órát rájuk átnézni, mert ez egy kimondhatatlan nagy baromság! És ez minden filmre, sőt, még a könyvekre, képregényekre, PC játékokra is igaz. Az egész nyüves szórakoztatóiparra! Persze egy álomvilágban máshogy lenne, de tudtommal, a valóságban élünk, nem a Mátrixban, nem egy incepcióban, és még csak nem is a nyuszi üregében vagy Óz csodás birodalmában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány éve volt az ILM-nek az egész trilógiára amellett, hogy készítették az ep1-2-3-at is?

És mennyivel több pénze, mennyivel jobb felszerelései, és mennyivel több embere

 

...majd (ha igaz) a tömörítés után jelentkező hibák.

Ez az amit nagyon nem hiszek el

 

...a késések az ő pénzükbe és szakmai jó hírükbe kerül.

És az hogy elrontanak egy ilyen szembetűnő dolgot nem ront a szakmai jó hírükön :roll:

 

Jó, azt elismerem hogy üzlet szempontjából teljesen jogos volt az amit csináltak, de had lehessek felháborodva, amikor azt látom hogy, ilyen trehány munkát adnak ki a kezükből és tesznek ki az üzletek polcaira.

 

De azért szerintem egyvalamire jó ez az Adywan gyerek: megmutatta hogy egy kis lelkesedéssel mennyi mindent lehetne még kijavítani

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mennyivel több pénze, mennyivel jobb felszerelései, és mennyivel több embere

És szerinted ez már hibátlanná, tévedhetetlenné teszi őket? Amúgy se korlátlan pénzforrásuk, se korlátlan emberanyaguk, se korlátlan technikájuk nincs. A több meg nem feltétlen jobb. ;)

 

Ez az amit nagyon nem hiszek el

Attól még bőven lehet ez is a hiba forrása. Ugyan én is kételkedem benne, de nem vetem el a lehetőségét. Láttam már általam készített klipet fényerőt váltani a tömörítés hatására, ezután akár színt is válthatnak.

 

És az hogy elrontanak egy ilyen szembetűnő dolgot nem ront a szakmai jó hírükön :roll:

Ha azt veszem, hogy háromszor két órányi filmből talán egy perc játékidőt tesznek ki a hibák (vagy annyit sem), akkor szerintem ez azért nem olyan rossz arány, amellett, hogy egész jól felújítottak egy harminc éves filmet (aminek már csak a tisztítása is iszonyú energiát vesz el), miközben mellette készült egy új is, így még csak teljes kapacitásukat sem fordíthatták rá (ami ugye visszautal az első idézet alá írtakra). És akkor ott van még a másik két film is, amik közelítenek a harminchoz. Szóval egy zöld fénykard, és néhány rózsaszín fénykard, meg pár alig látható kocka, amiken ugye egy cent sem múlott (mert valahogy még nem hallottam olyanról, aki a zöld kard miatt nem vette meg), nem ront annyira a hírükön, mint az, ha dollármilliók úsznak el, mert kijavítanak pár nem égbe kiáltó hibát, és emiatt csúsznak esetleg hónapokkal a kiadással. Az persze más kérdés, hogy néhány rajongó bolhából elefántot csinál, és aztán még a porcelánboltba is megpróbálja betuszkolni. :)

 

Jó, azt elismerem hogy üzlet szempontjából teljesen jogos volt az amit csináltak, de had lehessek felháborodva, amikor azt látom hogy, ilyen trehány munkát adnak ki a kezükből és tesznek ki az üzletek polcaira.

Legyél, de megragadnám az alkalmam, hogy én is felháborodjak az értelmetlen mondataidon. Nem értem, miért kevered állandóan ide a hadsereget. :D

 

De azért szerintem egyvalamire jó ez az Adywan gyerek: megmutatta hogy egy kis lelkesedéssel mennyi mindent lehetne még kijavítani

Meg azt is, hogy nem kevés hozzá nem értéssel mennyi mindent el lehet még rontani. Mert ugye van a másik oldal is. És hadd lehessek felháborodva, amikor azt látom, hogy amúgy jó működő jeleneteket barmolnak el, vágnak ki, csak mert neki nem tetszik, aztán még magát állítja be a f*szagyereknek.

 

Nekem csak az nem tiszta, hogy az a kijelentése miért nagyképű, hogy "szerinte így kéne kinéznie a 4-5-6-nak a XXI. században"?

Talán mert magát és a munkáját egy lassan negyven éves szakmai háttérrel, számos díjjal és a filmtechnikában számos mérföldkövet elhelyezett trükktechnikai cég fölé helyezi, úgy beállítva a művét, mintha az legalábbis tökéletes lenne. Mi a nagyképűség, ha nem ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mert magát és a munkáját egy lassan negyven éves szakmai háttérrel, számos díjjal és a filmtechnikában számos mérföldkövet elhelyezett trükktechnikai cég fölé helyezi, úgy beállítva a művét, mintha az legalábbis tökéletes lenne. Mi a nagyképűség, ha nem ez?

Ilyet hol nyilatkozott le? Ne essünk már át a paci túlfelére. :roll:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kapott halálos fenyegetést is...nem csodálom.

Én meg igen, hiszen ez "csak" egy film, szórakozás, nem arról van szó, hogy valaki megölte másnak a rokonait, és a többi. Akik halálosan fenyegetnek egy film miatt, azok tuti pszichológusra szorulnak, mert nincs ki a négy kerekük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak az nem tiszta, hogy az a kijelentése miért nagyképű, hogy "szerinte így kéne kinéznie a 4-5-6-nak a XXI. században"?

Mert rettenet amatőr a végeredmény. Röhej lenne ha egy SW-nek igy kéne kinéznie a XXI. században. Szerintem a legtöbb embert -engem biztosan- az zavar igazán, hogy láthatóan tök jó is lehetne amit csinál, mert az apróságokat jól megoldaja, csak aztán elszalad vele a nyihaha és néhány nagyobb változtatással tönkre vágja az egészet.

 

Kb. mintha leülne egy gyönyörű nő elé és azt mondaná, hogy én ezt szebbé teszem. És az elején valami nagyon enyhe, alig észrevehető sminket vinne fel, amitől -ámulat- tényleg szebb lett. De ezután biztos ami biztos, a kérdéses hölgy fejét kettévágja egy láncfűrésszel. És akkor belőlem kitőr a jézusom. Minek kellett tönkretenni egy mesterművet, mikor majdnem sikerült javitani rajta? Bosszantó. Nagyon bosszantó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, miért kevered állandóan ide a hadsereget. :D

Jól van na, negyed részt szlovák vagyok és akaratlanul is ragadt rám valami tőlük - nem használnak hosszú mássalhangzókat

 

A többihez meg annyit hogy Adywan tényleg elrontotta azt a jelenetet, de sokat feljavított, és ha hallgat a kritikákra remélhetőleg a jövőben több ilyen nem fordul elő. Az ILM-es srác(ok) meg simán benézte(/ték) azt a fénykardot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert rettenet amatőr a végeredmény. Röhej lenne ha egy SW-nek igy kéne kinéznie a XXI. században. Szerintem a legtöbb embert -engem biztosan- az zavar igazán, hogy láthatóan tök jó is lehetne amit csinál, mert az apróságokat jól megoldaja, csak aztán elszalad vele a nyihaha és néhány nagyobb változtatással tönkre vágja az egészet.

Persze, ezt értem. Ahogy írtam, szerintem is megvan a hátulütője Adywan "munkásságának" (a Jabbás jelent kivágásának indokoltságát a mai napig nem értem). De! Abból számomra nem következik nagyképűség, hogy elkészíti azt a verziót, ami szerinte jobban illeszkedik az Ep 1-2-3-hoz. Akinek bejön, nézi, akinek nem, figyelmen kívül hagyja (olyasmi ez, mint az EU).

Akkor lenne ez nagyképűség, ha kijelentené, hogy: "A régi trilógiát le lehet húzni a wc-n. Majd én, Adywan megmutatom, hogy mennyivel jobban megcsinálom, mint Lucasék." Így már én is aláírnám a dolgot. De tudomásom szerint, ilyeneket nem nyilatkozott a srác.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ezt értem. Ahogy írtam, szerintem is megvan a hátulütője Adywan "munkásságának" (a Jabbás jelent kivágásának indokoltságát a mai napig nem értem). De! Abból számomra nem következik nagyképűség, hogy elkészíti azt a verziót, ami szerinte jobban illeszkedik az Ep 1-2-3-hoz. Akinek bejön, nézi, akinek nem, figyelmen kívül hagyja (olyasmi ez, mint az EU).

Akkor lenne ez nagyképűség, ha kijelentené, hogy: "A régi trilógiát le lehet húzni a wc-n. Majd én, Adywan megmutatom, hogy mennyivel jobban megcsinálom, mint Lucasék." Így már én is aláírnám a dolgot. De tudomásom szerint, ilyeneket nem nyilatkozott a srác.

De hát miről másról szólna a munkássága, minthogy megmutattja, hogy jobbat csinál az eredetinél? Ha nem gondolná ezt nem foglalkozna vele ennyit. Szerintem ez egyértelmű nyilatkozat nélkül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a Jabbás jelent kivágásának indokoltságát a mai napig nem értem

Azért, mert te úgy szoktad meg a filmet, hogy benne volt. :)

Az öregeknek és az eredeti verzión felnövőknek ez a betoldás nagyon furcsa, szokatlan és nem tetszik. Nekem se :D bár én nem emiatt nem szeretem a felújított verzióit. :)

Mint ahogyan a wampa betoldás se jön be a Birodalomban. Volt még pár kifejezetten szemöldök huzogatási momentum a filmekben, de nem tudom mik is, mert a 97-est 3x, a 2004-es vagy 2x láttam eddig és azok is mily' régen voltak :)

 

Félreértés ne essék amúgy, Adywan verzióját se szeretem, az még rosszabb is, mint a felújítások, bár valóban volt 1-2 jó húzása a srácnak, de még ha csak azok is lennének, akkor se tetszene, mert én nem szeretem, ha egy remekműbe belegányol valaki, legyen az egy átlag ember, vagy maga az alkotó. Esetleg ha tényleg csak hibajavítást végez, pl. amikor a rohamosztagos beveri a fejét az ajtóba a HCS-n és ott adtak alá egy hangot. Az ilyen teljesen rendben van, vagy említhetnék még pár olyan hibát amit mások fel szoktak hozni, de mivel én még mindig nem vettem észre őket (pedig sokszor kerestem) így számomra azok nem is léteznek :D (ilyen a festett háttér, a hiányzó radar a Falconon (bár ezt észrevettem, de nem tulajdonítok nagy jelentőséget neki) vagy azt hiszem van pár olyan hiba, hogy "doboz" van az úrhajók körül).

 

De hogy témába vágóan is írjak: Érdekességnek jó Adywan verziója.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert te úgy szoktad meg a filmet, hogy benne volt. :)

Az öregeknek és az eredeti verzión felnövőknek ez a betoldás nagyon furcsa, szokatlan és nem tetszik. Nekem se :D bár én nem emiatt nem szeretem a felújított verzióit. :)

Hát Phobos azután, hogy kiderült, hogy nem szereted az új SW filmeket se, én már nem lepödök meg semmin :D Komolyra forditva: én elég öreg vagyok asszem a fórumos átlaghoz képest, plusz régi trilógián nöttem fel, de mikor újra láttam a Jabba nélküli ep.4-et egész ledermedtem mennyire gyenge így ez a rész. A wampás meg az egész SW Saga legjobb szörnyjelente. Tényleg csak a gyerekkori nosztalgia vihet rá valakit, hogy kivegye, mert egyébként ha egy SW szűz emberkének levetitik a két verziót kizártnak tartom, hogy 10-ből 9 ne a bővitett wampásat találja jobbnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Phobos azután, hogy kiderült, hogy nem szereted az új SW filmeket se, én már nem lepödök meg semmin :D

:o mikor mondtam én ilyet, hogy nem szeretem az új filmeket? :) Biztos valamit félreértettél :)

Például ha a tetszési sorrendet kell felállítanom (amit szeretek megtenni, lévén egy egészként nézem a Sagát), akkor a Baljós vagy megosztva a Birodalommal vagy még előtte, az első helyen van nálam. :)

 

Tényleg csak a gyerekkori nosztalgia vihet rá valakit, hogy kivegye
Nem is azt mondtam, hogy anélkül nem működne a film, sőt igazad lehet, de én wampa betoldás nélkül (mert az eredetiben is ott van a wampa és mutatják) szoktam meg és ezen már senki nem fog tudni változtatni. :)

Számomra így jó a klasszikus trilógia, megtoldva az eredeti szinkronnal. :) (Se a 95,97 verzió nem jön be, se az angol.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert rettenet amatőr a végeredmény. Röhej lenne ha egy SW-nek igy kéne kinéznie a XXI. században. Szerintem a legtöbb embert -engem biztosan- az zavar igazán, hogy láthatóan tök jó is lehetne amit csinál, mert az apróságokat jól megoldaja, csak aztán elszalad vele a nyihaha és néhány nagyobb változtatással tönkre vágja az egészet.

 

Kb. mintha leülne egy gyönyörű nő elé és azt mondaná, hogy én ezt szebbé teszem. És az elején valami nagyon enyhe, alig észrevehető sminket vinne fel, amitől -ámulat- tényleg szebb lett. De ezután biztos ami biztos, a kérdéses hölgy fejét kettévágja egy láncfűrésszel. És akkor belőlem kitőr a jézusom. Minek kellett tönkretenni egy mesterművet, mikor majdnem sikerült javitani rajta? Bosszantó. Nagyon bosszantó.

Ez nagyon jó. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem mint az egyik Kölyökidőben. Abban egy csaj (vagy egy skac) kezdett el egy csajt sminkeléssel szépítgetni és addig csinosítgatta míg a páciens feje helyén egy koponya nem díszelgett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet hol nyilatkozott le? Ne essünk már át a paci túlfelére. :roll:

Egyszer egy nem túl bölcs öreg harcos egy amúgy teljesen egyértelmű nyilatkozatra azt találta mondani, mikor nem értettem egyet vele: olvass a sorok között. Hát öreg harcos, olvass a sorok között! :P

 

Én meg igen, hiszen ez "csak" egy film, szórakozás, nem arról van szó, hogy valaki megölte másnak a rokonait, és a többi. Akik halálosan fenyegetnek egy film miatt, azok tuti pszichológusra szorulnak, mert nincs ki a négy kerekük.

Ezzel egyet tudok érteni. Egy dolog nem szeretni egy filmet - még ha az a Star Wars is -, egy másik meg halálos fenyegetésekkel dobálózni miatta. Azért a film csak film - még ha a Star Wars is. :D

 

Mert rettenet amatőr a végeredmény. Röhej lenne ha egy SW-nek igy kéne kinéznie a XXI. században. Szerintem a legtöbb embert -engem biztosan- az zavar igazán, hogy láthatóan tök jó is lehetne amit csinál, mert az apróságokat jól megoldaja, csak aztán elszalad vele a nyihaha és néhány nagyobb változtatással tönkre vágja az egészet.

Pontyosan!

 

A többihez meg annyit hogy Adywan tényleg elrontotta azt a jelenetet, de sokat feljavított, és ha hallgat a kritikákra remélhetőleg a jövőben több ilyen nem fordul elő.

Ha, bár a trailerek nem ezt jelzik nekem. Plusz, szép, hogy sok jelenetet feljavított, de vegyük már számításba, hányat rontott el úgy, hogy az már élvezhetetlen. Nem csak erről az egy Ben kunyhóról van szó, de ott a végső csata a Halálcsillag ellen. Szép a sok X-Szárnyú, kár, hogy sok jelenet az ep6-ból van átvágva, vagy az a túlzsúfolt, élvezhetetlen végső jelenet a Halálcsillag felrobbanásakor, na arról már nem is beszélve. Hogy az Imperial March és a Batlle of Heroes zenék oda nem illéséről, a végső párbaj ismétlős újravágásáról, az SE jelenetek notórikus kihagyásáról, és számos jelenet túlbonyolításáról már ne is szóljak. Szép-szép a sok apró újítás, nekem is tetszik a B1-es fej a jawa homokkúszón, vagy Chewie medálja, csak sajnos elrontott pár olyan momentumot, ami számomra a Bomarr által említett láncfűrészes mészárlás szintjén áll. És hadd ne tapsikoljak már neki.

 

Azért, mert te úgy szoktad meg a filmet, hogy benne volt. :)

Az öregeknek és az eredeti verzión felnövőknek ez a betoldás nagyon furcsa, szokatlan és nem tetszik.

Phoboskám, mi lenne, ha a saját nevedben dumcsiznál? '85-től '97-ig én is megértem ám 12 évet, ebből elég jelentős részt karolt ki magának a Star Wars (talán jelentősebbet csak az Aliens tudhat magáénak), vagyis legalább hét, de talán nyolc év is van, amit Jabba és wampa nélkül éltem meg, és se nem furcsa, se nem szokatlan nem volt a megjelenésük, viszont a hiányukat mára már kifejezetten sz*rnak vélem. Márpedig ha az adatlapodon igazat állítasz, akkor én majdnem öt évvel vagyok nálad idősebb. Szóval hangyányit több fogalmam van arról, hogy az eredeti verzión felnövőknek mi szokatlan, furcsa és nem tetsző, mint neked. ;):P És ez csak én vagyok, hol vannak az olyan vénemberek, mint Ody, Frenkie, Oldi, akik már akkor a Star Warst nézték, mikor mi még kényes gondolat sem voltunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.