Ugrás a kommentre

TOP32 #10 Qui-Gon Jinn vs Luthen Rael


Donát

Star Wars Winter Madness Top32 10  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Ha Qui-Gon szerepe kimerült volna abban, amit az EpI-ben láttunk, akkor labdába rúghatna nálam Luthen. De Qui-Gon a szellemesdi elérésével sokkal mélyebb nyomot hagyott (eddig) a SAGA történéseiben, mint Rael, úgyhogy rá megy a voksom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mindketten lázadók, viszont Luthen sztorija még nincs befejezve.

Arra készültem, hogy ez még egy Darth Maul vs Kylo Ren csatánál is nehezebb lesz, aztán elolvastam a fenti mondatot, és ez számomra egy csapásra eldöntötte a kérdést: Qui-Gon Jinn mester. Ő a kedvenc Jedim, az egyik top3-as karakterem, és bár Luthen Real nagyon gyorsan betársult mellé ebbe az exkluzív klubba, mivel az ő sztorija bármerre elmehet még, inkább Qui-Gon felé hajlok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor nézegettem a párharcokat, ez volt az, ahol úgy voltam vele, hogy mindkettőre kb. ugyanolyan szívesen szavaznék. Végül úgy döntöttem, hogy Qui-Gon kapja a szavazatomat. Dzséjthez hasonlóan a jedik közül nekem is ő a kedvencem, olyan igazi unorthodox figura volt ő a Renden belül, meg Liam Neesont egyébként is bírom. Az Andor második évada után lehet máshogy döntenék, de idén van ez a szavzás és nem a jövő évben. Luthen ettől függetlenül egy üde színfoltja volt az egyébként is kiemelkedően jól megírt karakterekkel rendelkező sorozatnak és sok itteni top 32-es párharcban más ellen neki szavaztam volna bizalmat, de most Qui-Gonnal szemben nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak az EP1 lenne, amúgy én nem Qui-Gonra szavaznék, mert bár ott is jelentős figura (abszolút a Jedi eszmények egyszemélyi megtestesítője), azért olyan nagy harcosnak nem tűnik (már az első tatooine-i összecsapásban is rendesen kifulladt). Qui-Gon a halálával vált igazán naggyá, és már az a rövidke megjelenése is az Obi Wan-ban akkora tekintélyt sugárzott, hogy győzelme nem lehet kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Elgondolkodtató, hogy QG Jinn igen rövid pályafutása alatt a filmekben mekkora a karrierre tett szert a rajongók szívében. Egyszer szóba kerül a ROTS-ban, aztán a Kenobiban feltűnik röviden és kulcskarakter lett odaátról is. Hasonlóan Kenobihoz a ANH-tól.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A TCW-t kihagytad, ott is feltűnt.

Filmek alatt élő szereplőset értek. Az animációkat sokkal kevesebben nézik, ha jól sejtem. Nálam is van egy határ, ha túl gyerekesnek érzem már nem tudom nézni.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a karakter szempontjából releváns és a filmekkel egyenértékű információk vannak a TCW-ben is. A Mortis trilógia vagy az Erő és a midichlorianok eredete szempontjából egyik, ha nem a legfontosabb részek abszolút nem nevezhetők gyerekesnek. A TCW esetében amúgy meg...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig a karakter szempontjából releváns és a filmekkel egyenértékű információk vannak a TCW-ben is. A Mortis trilógia vagy az Erő és a midichlorianok eredete szempontjából egyik, ha nem a legfontosabb részek abszolút nem nevezhetők gyerekesnek. A TCW esetében amúgy meg...

 

 

Nem is a TCW-re írtam, hogy gyerekes. Többször találkoztam azzal, hogy értetlenül állnak bizonyos dolgok előtt emberek, mert amiben benne van a válasz az egy animációs sorozat, amit nem néznek. Sokan csak a filmeket és sorozatokat nézik, animációt nem, ezért azokra nehezebb is hivatkozni. Tudom, nem itt. Csak szótárat írok magamhoz, film alatt élő szereplős filmekre gondolok. Így elegendő a magyarázat? :P

 

Lábjegyezt: Saját lányomat, 11 éves, nem tudom rávenni, hogy az animációkat is nézzük meg, A Látomások 2. évadát megnézte többször is, de az elsőt csak elkezdte és nem tetszett neki. Pár részre rádumáltam a Jedihistóriákból és a Lázadókból, hogy jobban értse Ahsokát.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Qui-Gon és Luthen annyiban mindenképpen hasonló karakterek, hogy ugyan az adott történet elején tűnnek fel (Ep1 és Andor, mint előzmény film és sorozat), kvázi rövid időre, de a tetteik rendkívül sorsfordítóak, a következményeik nagyon meghatározóak a Star Wars Saga alakulásában. A legnagyobb különbség közöttük, ami miatt nálam (és gondolom talán másoknak is) Luthen nem tudja megszerezni az elsőbbséget, most még semmiképpen, de hosszabb távon is kétséges:

 

- Qui-Gond mindig példaértékűen cselekedett, sok tekintetben a legkiválóbb Jedi lovag. Amikor szabályt szegett, azzal is egyet lehetett érteni nézőként (pl. amikor Padmé mint udvarhölgy határozott ellenvetése ellenére hazárdírozott a Boonta Eve eredményével kapcsolatban, vagy hogy kiállt Anakin tanítása mellett a Tanács döntése ellenére), mert az tűnt a helyes döntésnek. Azzal ma már lehet vitatkozni, hogy Anakin felvétele a Rendbe helyes volt-e, vagy helytelen, de ha a próféciát nézzük, az beteljesült, s azt sosem ígérte senki, hogy egyenes út fog vezetni az Erő egyensúlyához; továbbá mindebből Qui-Gon szerepe annyi volt, hogy amit ő maga megtehetett (nem hagyott ott egy fiút egy távoló bolygón, miközben a meggyőződése az volt, hogy közöttük a helye, a Tanács utasítása ellenére sem), azt megtette, mert azt érezte helyesnek. Nagyon szerethető figura, kiváló színészi alakítással.

 

- Luthen Rael viszont morálisan piszkosabb figura, akivel nehezebb azonosulni. Ő is pontosan azt tette, amit helyesnek tartott, és nem félt ehhez bemocskolni a kezét, noha a szíve mélyén tudta, hogy ezek a módszerek nem helyesek, de hiába, valakinek a piszkos munkát is el kell végezni. Sokkal messzebb áll a tökéletességtől, mint Qui-Gon, ami talán kevésbé szimpatikussá teszi, hiába fogadjuk el, hogy többek között ő is a szükséges rossz, s aki nélkül a Lázadás nem is juthatott volna el odáig, hogy esélye legyen legyőznie a Birodalmat. Remek karakter, remek színészi alakítás - de kevésbé szerethető.

 

- S ami még fontos: Qui-Gon lassan 25 éve van velünk, számos további alkotásban köszönt vissza Erő-szellemként, pedig az Ep1-ben meghalt, nem is tudunk róla elfeledkezni sem. Luthen még csak most jött 1 éve, s még találkozunk vele az Andor 2. évadában, de mivel az a Rogue One, mint spin-off film előzménye, sokkal kevesebb az esélye, hogy ennyire maradandó karakter legyen, pláne mert belőle Erő-szellem sem lehet.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Pildi írta:

sokkal kevesebb az esélye, hogy ennyire maradandó karakter legyen, pláne mert belőle Erő-szellem sem lehet

Viszont előzményművekben, amik feltárják az előéletét, még sok lehetőség lehet. Feltűnhet még sok könyvben vagy képregényben, sőt ő kifejezetten olyan karakter, akire egy egész könyvet rá lehetne fűzni, egy afféle politikai thrillert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont előzményművekben, amik feltárják az előéletét, még sok lehetőség lehet. Feltűnhet még sok könyvben vagy képregényben, sőt ő kifejezetten olyan karakter, akire egy egész könyvet rá lehetne fűzni, egy afféle politikai thrillert.

Legyen így. :) De tudjuk, hogy a könyvek és képregények nem tudják felvenni ismertségben a versenyt a filmekkel szemben. Leginkább így értettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de manapság már azt is nehéz megtippelni, milyen film vagy sorozat készül. A Rogue One idején ki gondolta, hogy lesz egy Cassian Andor előzménysorozat? Vagy a The Mandalorian első évadakor ki hitte volna, hogy az akkor lelőtt Fennec Shand nem csak főbb szerepet kap egy spin-off/fél-prequel/fél-sequel szériában, de még a The Bad Batch-ben is viszontlátjuk? Ez már annyira megjósolhatatlan. Simán jöhet a jövőben egy olyan széria, amiben epizódszerepben vagy akár főbb szerepben is feltűnhet az ifjabb Luthen Real. Plusz, még egyáltalán nem biztos, hogy meghal. Mostanra már mindenkinek meg kellett tanulnia, hogy egy karakter halála nem az egyetlen lehetőség arra, hogy kivonjunk valakit a fősodorból.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.