Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az előtte lévő rekord 2011-es, ha jól emlékszem. Akkor mi történt, hogy ilyen sokan voltak/voltunk fent, valaki emlékszik? :)

Nem lehet, hogy a TCW adott évadának díjátadójához köthető? Igazán ütős globális SW-esemény nem ugrik be, a TCW-nél akkor volt a Mortis-szál pl., de az önmagában aligha vonzott annyi embert. Kifejezetten valami fórumspecifikus dologra gondolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy időszak amikor ellepték a fórumot a robotok. Ez akkoriban történt. Persze volt valami hír is mellé a főoldalon de nem tudom már mi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Tíz éves a fórum. Hm… Mindez egy szerdai, az elmúlt napokhoz képest hűvös, de legalább napsütéses napon. Éppen dolgoznom kéne, írni a hírt, de most ezt egy kicsit félreteszem, mert van fontosabb dolgom is. Megemlékezni a kedvenc helyemről az interneten. Eredendően egy videót akartam vágni, hasonlót, mint amilyet az egyéves születésnapra csináltam. Két okból nem készült el.

Az első technikai jellegű. Egy vagy talán már másfél hónapja tönkre ment a másfél terrás vinyóm és sajnos azon volt egyebek mellett mind a hat mozifilm minden létező változata, valamint a komplett TCW és Rebels sorozat. A másik két megmaradt merevlemezen meg nincs elég hely, új vinyót meg azóta sem vettem. A DVD-ékről és Blu-rayekről meg nem lehet dolgozni. Szóval ez a kellemetlen incidens több okból is rosszul érintett, és a videó elkészítésének ellehetetlenítése az egyik.

A másik dolog, hogy talán eme sajnálatos eset nélkül sem csináltam volna meg. Nem szeretem ismételni magam, márpedig csak a filmekből, meg esetleg a TCW-ből nem tudtam volna másmilyen videót összehozni (mielőtt valaki megkérdi: de, AZ a bizonyos videó készül, és a tervek szerint egy hóna múlva bemutatásra is kerül a tudjuk hol :) ). De azért nem akarom hagyni, hogy eme évfordulón ne hagyjak valamit hátra. Nos, mi lett volna a legkézenfekvőbb, mint az írás, ahhoz legalább konyítok egy keveset.

Most jól leírtam másfél oldalt, és aztán egy laza mozdulattal töröltem. Túlságosan száraz volt, túl tárgyilagos, nem adta át azt, amit én ez iránt a fórum iránt, e közösség iránt érzek. Lehet, hogy azt vissza sem fogom tudni adni. Mindegy, hagyom, hogy kifolyjon belőlem.

Szóval, 2005. június 19-én regisztráltam Ody meghívására a fórumra, szóval gyakorlatilag még nem vagyok itt tíz éve. Hehe. Szívesen jöttem ide, és ha jól emlékszem, ezután már csak egy-két alkalommal néztem vissza az azóta megboldogult starwars.hu-ra. Hogy miért született ez a fórum, azt szerintem már mindenki tudja, úgyhogy érthető, miért nem néztem vissza. Itt volt mindenki, aki úgy gondolt a Star Warsra, mint én, és itt volt mindenki, akivel a Star Warsról érdemben lehetett beszélni Hát kell ennél több?

Nem kellett, de a Star Wars Saga Fórummal Ody bizony többet adott. Egy helyet, ahol kortól, nemtől, helytől függetlenül együtt lehetett egy csapat, akik mind a hat Star Wars filmet szerették, s mint kiderül az elmúlt tíz évben, nem csak ez az egy a közös bennünk. És szerintem ez az egyik dolog, ami miatt a fórum még tíz év múltán is megvan.

2002 óta, miután elkezdtem aktívan netezni, sok fórumon megfordultam. Aliens Online, AVP Univerzum, Abydos Gate, stb. Mára mind halott, haldoklik vagy nyoma sem maradt. Az okok, hogy azokat jómagam vagy szinte mindenki elhagyta, ezerféle. Volt, ahol már nem volt miről beszélni, volt, ahol a hangulat változott meg, akadt olyan, amelyiknél a moderátorok lehetetlenítették már el a beszélgetést. Sokféle ok volt. Ezek a fórumok maguk mögött hagyták régi fényüket, egyik-másik rég nem létezik. De a Star Wars Saga Fórum tíz év után is töretlenül üzemel.

És ez az itt jelenlévő nagyszerű csapat miatt van. Összezördülések ide, néhány beszabadult elmehibbant oda, a régi és új emberek azok, akik ezt a fórumot életben tartották tíz évig, és remélhetőleg még minimum tízig megtartják. Persze a dologhoz az is hozzájárult, hogy Lucas sem mondott le a Star Warsról, és jött a The Clone Wars, most pedig… Nos, manapság k*rva jó rajongónak lenni, hiszen féltucat film jön és ott van még a Rebels is.

De van még egy dolog, ami fontos ebben a fórumban. Ami tapasztalataim szerint ebben a formában semmilyen más fórumban nincsen meg. A fórum kemény magja barátokból áll. Ne vegye magára senki, aki nem tartozik bele – egyszerűen ez egy elvitathatatlan része a fórumnak. Van itt tucatnyi ember, akik biza barátokká váltak az elmúlt tíz évben. Nem csak nevek és szövegek a képernyőn, hanem olyanok, akikkel a valódi életben is összefutunk több ízben, akikkel olykor napokat töltünk együtt. Akiket úgy ismerünk, ahogy más fórumtársainkat nem.

Persze a többiek is legalább ilyen fontosak a fórum életében, hiszen ha nem csatlakozik hozzánk folyamatosan az a sok, értékes ember, akkor már rég megette volna a fene az egészet. Felsorolni is nehéz lenne, hány remek ember csapódott hozzánk, s bár sokan el is mentek ilyen-olyan okból ebben a tíz évben, szerintem legalább annyi rajongót nyertünk. Ha nem többet. Ráadásul most, az ep7 érkezésével néhány régi motoros visszatért, ki állandóan, ki csak benézett, de mindenképp jó őket újra látni. Főleg így, a tízedik évben.

Tíz év, egy fórum, egy közösség. Egy hely rajongóknak, barátoknak. A net egy zuga, amivel kezdem és zárom a napom. Ami nélkül nem ismernék sok remek embert, akik nélkül szegényebb lenne az életem. Ami itt volt tíz éve, itt van most is, és remélem, itt lesz még tíz év múlva is, ugyanebben a fényében, vagy ha lehet, még fényesebben. Star Wars Saga Fórum, boldog születésnapot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is mondjak, helyesebben írjak? Meglepődik valaki azon, hogy egyetértek Dzséjt minden szavával? :hug:

Nekem néhány nappal több van hátra a 10 évig, bár az is csak szűk két hét. 10 éve kezdő SW-fórumozóként valamilyen fatális véletlen folyamán kerültem ide, de azóta sem "sikerült" kiiktatni az életemből, hála az Erőnek. Jó néhányan vannak itt, akiket remélhetőleg és szándékom szerint a sírig fogok ismerni, fogunk járni együtt programokra, találkozókra :) Idén végre eljutottam Pécsre, és jó lenne egyszer Veszprémben is megfordulni, de vannak más városok is, ahova szívesen mennék, és fórumos kötődés van hozzájuk. A fórum miatt megismert barátok sokféle hatással voltak, vannak az életemre, amiért ez nem egy szimpla SW-fórum.

És mindez a sok pozitívum, amivel az életem több lett, az ennek a fórumnak a születése miatt lehetséges,

boldog születésnapot, Sagafórum, még sok hasonló évtizedet együtt :rock::clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy-hogy mostanában azok a cikkek nincsenek berakva a főoldalra amik megjelennek a csillagokháborúja.hu-n?

Volt valami frissítés ott ami "bedugaszolta" a hírcsatornát. Próbáltuk helyrehozni de azóta se sikerült. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt valami frissítés ott ami "bedugaszolta" a hírcsatornát. Próbáltuk helyrehozni de azóta se sikerült. :(

 

Végülis annyira nem nagy baj csak most már figyelem azt is, eddig csak akkor mentem oda ha itt megláttam, hogy van valami új :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 éves a sagaforum. Pontosabban a Star Wars Saga Fórum (máig hálát adok a sagafoods -nak, hogy megvétózta a sagaforum domaint). Nem így terveztem ezt az évfordulót... Szerettem volna igazán megadni a módját egy nyereményjátékkal, hetekkel ezelőtt indult kvízzel, videóval, főoldalon kitett hírrel melyben pátoszos magasságokba emelkedve örülök az eltelt éveknek. Szerettem volna méltón megünnepelni ezt a jeles évfordulót! Sajnos nem sikerült. :( Pedig tavaly még azt gondoltam így lesz. Aztán valahogy elfogyott az Erő, így most a fórum egyik zugába írom nem túl vidám soraimat. Sajnos eddig ez az év nem úgy alakul SW terén ahogy elképzeltem. Tavaly év végén elég nagy reményekkel indultunk neki az új évnek, hiszen mikor ne legyen valami nagy dolog ha nem most?! 10 éves lesz a fórum és jön az EPVII! - mondtuk. Június van de pár napot, hetet leszámítva nagy pangás van. A PT éra éveihez képest, de még a TCW -s időszakhoz viszonyítva is elég siralmas a helyzet.

Ezt leszámítva persze van minek örülni! Már eleve az, hogy a fórum ilyen sok időt megélt szerintem egy hihetetlen dolog és az erejét is mutatja. Persze azok az illúziók amik az indulásnál voltak bennünk (pl. konfliktusmentes fórumozás), idővel megkoptak. Nem vagyunk egyformák így ez ilyen hosszú idő alatt néha megmutatkozott. Ki-ki előadta magából a rosszabbik énjét is. Persze nem ez volt a jellemző, sőt ez alig egy légypiszoknyi történet a fórum 10 éves évkönyvében.

Annyi év telt el, hogy már lehet ciklikusságról beszélni, hisz az induláskor velünk levő tagok közül ma már csak néhányan vannak itt, a többiek lemorzsolódtak. Viszont hála égnek jöttek helyettük újak, akik új színt és friss életet vittek a fórumba! Ez a tendencia azóta is töretlen, aminek csak örülni lehet.

Talán úgy vélhetitek, hogy borúsan látom a fórumot, pedig ez nem igaz. Remélem még legalább ennyit megél majd. Ha nem velem hát mással. :) A StarWars most fog új életre kelni, így csak az idő a megmondhatója meddig szolgáltat majd újnál újabb élményeket a rajongóknak.

 

Egy személyes vallomás talán még belefér a végére. :) A TCW -nek nagyon sokat köszönhet a fórum! Ha az nincs, akkor ma már talán a fórum és én se lennénk itt. ;)

 

Na és most sipirc elolvasni Dzséjt remek írását! Sokkal üdítőbb mint a fentebbi pár soros. :) Hiába...előttem az utódom. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot a Fórumnak! :yeah:

 

Dzséjt, szívmelengető volt a soraidat olvasni. :) Annyit tennék hozzá, hogy amellett, hogy mára már egy baráti társaság a fórum szíve-lelke, az oda vezető út mindenki számára adott és nyitott. Tessék jönni a nyilvános fórumtalikra, hiszen minél jobban megismerjük egymást, annál mélyebbek az itt lefolytatott eszmecserék is.

 

Én személy szerint 2 nap múlva leszek tíz éve a fórumon. Sajnáltam nagyon anno, hogy a starwars.hu a sötétségbe süllyedt, de amit itt kaptam a fórumtól, az sokkalta több, mint amit ott valaha átéltem. Nagyon hálás vagyok Odynak, hogy létrejött ez a fórum, és a több százezer bejegyzés, smiley, stb. mind-mind bizonyítják, hogy egy remek kis "ékszer doboz" jött itt létre.

 

Ody, köszönet érte! Az elmúlt időszakban valóban egy kis pangás volt, de hamarosan beindul a marketing gépezet, és felpörögnek a hozzászólások. Jön majd az új Rebels évad, a film, aztán a spin-off és így tovább, szóval bőven lesz miről beszélni véleményem szerint. A téma és a társaság is adott hozzá.

 

És részemről, amelyik díjátadót vállaltam, azt szeretném is megtartani, ahogy az össz-tcw-s szavazásra is sort kell kerítenünk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.