Ugrás a kommentre

1x01 - Ambush


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Mint korábban írtam, eddig nem néztem a sorozatot, csak a szinkronostól kezdtem el.

Nincs rá szó, hogy ez milyen jó epizód volt. Remélem a többi is legalább ilyen jó lesz, nagyon tetszett.

Yoda az aprítógép, és ahogy néztem, visszajött az Ep5-ös bolondozása is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

visszajött az Ep5-ös bolondozása is. ;)

Na meg a tanításai amikkel a klónokat erősíti. :D Tetszik ahogy a hadnagy a kapott tanácsokat megfogadva, az eszét használja, így mentve meg Yodát a droidikáktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na meg a tanításai amikkel a klónokat erősíti. :) Tetszik ahogy a hadnagy a kapott tanácsokat megfogadva, az eszét használja, így mentve meg Yodát a droidikáktól.

 

 

továbbáérdekes volt Thire-t Yoda mellett látni, hiszen késöbb Palpatine parancséra neki kell Yoda testét keresni az Ep. III-ban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
magyar szinkront közepesre értékelném

 

Yoda és a droidok hangja tetszett, de a klónok és Ventress hangja gyalázatosra sikeredett sajnos :)

Ventress hangja ugyanaz, mint ami a nagyfilmben volt. És szerintem jól sikerült. Olyan igazi fanatikus nő hangja. :) Jobb mint az a boszorkányhang a régi CW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress hangja teljesen jó, szerintem is. Sőt, meg merem kockáztatni, mindenkinek jó a hangja eddig. Jó, a klónok hangja mindig más (később sem lett egységes), viszont ez segít a sok "egyforma" arcot még jobban megkülönböztetni, pláne a sisakok alatt (azért remélem Cody és Rex hangja a filmes klón/Jango hang lesz... mondjuk Thire nem kapta meg a régi hangját ebben az epizódban, de végül is, aki nem merült el az SW univerzumban, az nem is tudhatja, hogy Thire lesz az, aki az ep3-ban jelent Palpatine-nak a szenátusban, szóval ez nem éppen hiba ;) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

És itt hagytam abba. A hivatalos első TCW epizód, jó későn értem ide :) Könnyed, bájos, aranyos, azt hiszem ezekkel a szavakkal remekül le lehet írni. Ha ezt megnézem, el sem hiszem, hogy a sorozat már olyan részeknél tart, mint a Zillo Beast, a Legacy of Terror vagy a Cargo of Doom, melyek hangulatukat tekintve baromi távol állnak ettől. A droidok itt még ostobán ostobák, Yoda újra nagy harcos, de hozza a Dagobahs formáját, a klónok pedig mintha még gyerekcipőben járnának, bár ez lehet, hogy csak Yoda jelenléte miatt van. De már itt van Thire az ep3-ból, igaz még csak hadnagy (kíváncsi leszek, mikor váltja le Fox parancsnokot), őt sorra követik majd a többi háttérklónok. És van itt akció is, egzotikus új világ, toydariakról is megtudhatunk valami újat. Stb. Remek kis rész, és minden hibája ellenére (a droid poénok itt tényleg erősen túlzásba vittek), a nosztalgia miatt már nem tudom nem szeretni... Már ha valaha is lett volna olyan, hogy nem szerettem :( Jesszus, már három éve, hogy ezt bemutatták...

 

Legtetszetősebb jelenet: mikor Yoda felpattan a levegőbe és csak a süvítést hallani, aztán aktiválja a kardját és bedarálja a droid hadsereget fémhulladéknak. Hiába, Yoda a legnagyobb harcos :)

 

Legjobb szöveg:

Ventress: Find Master Yoda. (Találjátok meg Yoda mestert!)

224: Ahh, what does he look like? (Ő... hogyan is néz ki?)

Ventress: He'll be the small shriveled green one, with the light saber. (Ő lesz a kis zöld töpörtyű a fénykarddal!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két éve volt az a bemutató. :) Egyébként én is a minap néztem meg, és valóban nagyon szórakoztató a könnyedsége. Szerintem tökéletes nyitó darab, hisz' innen van hova fejlődni mind történetben, mind hangulatban. Nekem az a droid parancsnok a kedvencem, akit ledarál Yoda, pedig csak nem rég léptették elő. :D Például az ő poénszála nem volt rossz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Katuunko döntésének az előzmények ismeretében mekkora súlya lett már? Elég ha mindarra gondolunk, amivel Dod burkoltan megfenyegette (szepi támadás, kereskedés elvesztése). Szóval igazán vakmerő tett volt a Köztársaság oldalára állni. Ellenben Yoda produkcióját nem lehetett nem értékelni. :bumm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Yoda újra nagy harcos, de hozza a Dagobahs formáját, a klónok pedig mintha még gyerekcipőben járnának, bár ez lehet, hogy csak Yoda jelenléte miatt van. De már itt van Thire az ep3-ból, igaz még csak hadnagy (kíváncsi leszek, mikor váltja le Fox parancsnokot), őt sorra követik majd a többi háttérklónok.

Gyakorlatilag csak most tűnt fel, hogy már itt Yoda barlangos jeleneténél megmutatták, hogy a klónok nem gépek, hanem egyéniségek. Ez azóta szépen ki lett bontva. :) Yoda és Ventress "harca" ütött a legjobban. :D Ventress még nagyon kis csitri volt, és akkoriban még ő repdesett Dooku vitorlásával Opress helyett... Különös, hogy Yodát csak ebben a zegy részben láthattuk harcolni úgy isten igazából. Ahogy ledarálja a légiót az még most is nagyon ütős. :D Sajnos Katuunkoról csak a részvét hangján lehet szólni. Nagyon sajnálom, hogy már nincs köztünk. Itt is megmutatta bátorságát akkor, amikor Ventress suhintása előtt még csak meg se rezzent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében nekem ez a rész nem igazán jön be. Az valóban szembe tűnő, hogy a klónok mennyit fejlődnek majd, itt még elég bénák szegények, de azt mindenki elfelejti, hogy a droidok is ennél jobb harcosokká válnak. Érdekesnek tartom, hogy itt még nem ismerik fel a Jediket, később ez már nem lesz nekik gond. A harci készségük is jóval alaposabb lesz, igazából egy hátrányuk van, ez pedig a vezetők hiánya. Míg Yoda és barátai az élre állva, bíztatják, segítik őket, addig a Szeparatista vezetők inkább a háttérből irányítanak, vagyis az elején még ezt láthatjuk.

Nekem a helyszín sem tetszett annyira, a nagy karfiol fák viccesek voltak. Azt nem értem a droidoknak miért kell mindig "viccesnek" szánt mondatokat a hangszórójukba adni, így még jobban szeretnék őket megutáltatni?

Itt a klónokra még úgy tekintek, mint egy kölyök kutyára, aki tanul, a saját hibáiból legfőképp, ha meg van egy egyedi ötlete, akkor követeli a jutalomfalatot. Később majd ez a száj fog oly keményen visszaharapni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a klónokra még úgy tekintek, mint egy kölyök kutyára, aki tanul, a saját hibáiból legfőképp, ha meg van egy egyedi ötlete, akkor követeli a jutalomfalatot. Később majd ez a száj fog oly keményen visszaharapni...

Mire is gondolsz konkrétan? Az elején a klónok csak pislognak, mert láthatóan nem értik Yoda mit miért csinál. Aztán a barlangos jelenet után már kissé más a helyzet, hisz az egyikük ötletesen elpusztítja a droidekákat. A summát a csata végén meg is beszélik Yodával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy itt még önálló ötletük alig van, eléggé szájbarágós, meg előtte beszélgetős feelingje van a dolognak. Később már saját ötleteik vannak és pl. a 4. évad elején már ellent is mondanak a Jediknek. Ahhoz képest itt még, a megoldom helyetted és a tied a diadal jellegű hozzáállást látom.

Amúgy, a droidok úgy fejlődnek, hogy Grivi és Dooku, vagy a többi vezető programozza őket és minél nagyobb az ő tudásuk, ismeretségük az ellenfélről, a droidok is annál "okosabbak"? Mert, az biztos, hogy abban a részben, amikor Grivi egy bolygóról menekülni akar, egyenesen a szemébe mondják, hogy az ő programozási hibája miatt nem küldték el a segélykérő jelet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Kedvcsinálónak, anno, mikor még csak barátkozni próbáltam a sorozattal, ez az epizód nekem nagyon tetszett. Főleg, amikor Yoda fülén-vállán-mindenén azok a kis aranyos bogárkák ültek. Nem szeretem Yodát, de ahogy akkor beszélt, és kinézett, számomra az Erő mindig is valami ilyesmit jelentett: teljes harmóniára való törekvést a természettel és a galaxis többi lényével. Olyan békés ez a kép:

 

vlcsnap-2013-02-10-17h57m39s13_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvcsinálónak, anno, mikor még csak barátkozni próbáltam a sorozattal, ez az epizód nekem nagyon tetszett. Főleg, amikor Yoda fülén-vállán-mindenén azok a kis aranyos bogárkák ültek. Nem szeretem Yodát, de ahogy akkor beszélt, és kinézett, számomra az Erő mindig is valami ilyesmit jelentett: teljes harmóniára való törekvést a természettel és a galaxis többi lényével. Olyan békés ez a kép:

Valóban... Yoda talán az egész sorozatban itt a legspirituálisabb. Pont azt az oldalát mutatja amiért anno megszerettük. Kár, hogy később már nem kapott nagyobb szerepet ez az oldala.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Szerintem a sorozat nyitóepizódjaként ez tökéletesen megfelel. Én jobbat ki sem találhattam volna. Tetszett, hogy már a legelső epizódban a legbölcsebb jedit, Yodát rakták a középpontba, valamint a végén megmutatják, hogy Ventress milyen gyáva is valójában.

Egyszerűen szerintem kimondottan jól sikerült ez az epizód, egyike azon részeknek, amiket már a legtöbbször láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sorozat nyitóepizódjaként ez tökéletesen megfelel. Én jobbat ki sem találhattam volna. Tetszett, hogy már a legelső epizódban a legbölcsebb jedit, Yodát rakták a középpontba, valamint a végén megmutatják, hogy Ventress milyen gyáva is valójában.

Egyszerűen szerintem kimondottan jól sikerült ez az epizód, egyike azon részeknek, amiket már a legtöbbször láttam.

Egyetértek, remek epizód. Ahogy a kis zöld barátunk meg bohócot csinál Ventress-ből, hatalmas jelenet. :) Jó belegondolni, hogy aztán Ventress milyen pályát jár be eztán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a 2003-as CW-ben is hasonlóan indult. Ennél a sorozatnál a negyedik évadban kezdtem megkedvelni,

amikor Obi-wannal együtt harcol Maul és Savage ellen.

Persze azelőtt sem utáltam annyira, de azt se mondanám, hogy kedveltem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ekkor még nagyon utáltam Ventress -t. :) Arrogáns és beképzelt, pont mint egy sith. El van szállva magától, olyan mint egy taknyos kölyök.

És Yoda is pont úgy kezelte, mint egy hisztis kislányt. :) Nagyon nagy a kis Jedi mester, amikor csak úgy kikapja a kezéből a fénykardokat, okítja kicsit, aztán meg visszaadja neki a fegyvereket. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.