Ugrás a kommentre

3x05 - The Return


Ajánlott hozzászólás

5. rész - The Return / A visszatérés

 

epguidebb305.jpg

 

Írta: Amanda Rose Muñoz

Rendezte: Nate Villanueva

 

Helyszín: Barton IV, Pabu

 

Szereplők: 

Omega - Michelle Ang

Hunter - Dee Bradley Baker

Wrecker - Dee Bradley Baker

Crosshair - Dee Bradley Baker

Echo - Dee Bradley Baker

Batcher - Dee Bradley Baker

AZI-3 - Ben Diskin

 

Történet

Miután a csapat újra egyesült, elindulnak, hogy kiderítsék, melyik bolygón lehet a Tantiss-bázis. Crosshair javaslatára egy régi birodalmi helyőrségen kezdik meg a kutatást.

 

Érdekességek

- A Rossz Osztag jelenleg a Paburól hajtja végre akcióit, az idilli világról, amelyet a 2. évad találóan "Pabu"-ra keresztelt epizódjában láthattunk először.
- Echo visszatér a Rossz Osztaghoz, miután távol volt Rex-szel és klón ellenálló csoportjával. A Remora fedélzetén érkezik, amely egy Rex csapatához tartozó szállítóhajó, amit először a 2. évad "Válaszút" c. részében láthattunk.
- "A visszatérés" egyfajta folytatása a 2. évad "Az előörs" c. részének. Abban az epizódban, Crosshair, még a Birodalom szolgálatában, megöli a felettes tisztjét, miután szemtanúja lesz, hogy a férfi rosszul bánik a klónokkal.
- A madárszerű élőlényre, amire Crosshair felfigyel, a forgatókönyvben "jégkeselyű"-ként hivatkoznak.
- Omega két új megjelenést kapott erre az epizódra: a kényelmes kötött mellényét, amelyet a Marauder fedélzetén viselt, és a hideg időjáráshoz passzolót, ami a Barton IV-en volt rajta.
- A jégféreg lények sokkal kevésbé aktívak a hidegebb évszakokban, ezért nem támadtak soha Crosshairre, amikor a 2. évadban a havas bázison állomásozott. Ha összehasonlítjátok az ebben az epizódban és "Az előörs"-ben látott időjárást, láthatjátok, hogy a Barton IV-en jelengleg valamivel melegebb évszak van.

 

Concept Art galéria

 

 

Pár kitétel.

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni. 

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cím többértelmű, sok szegmensére rá lehet húzni a résznek. Persze a legnagyobb kérdés az volt, hogy miként tud Crosshair visszatérni a csapatba. Hát nem egyszerűen! Imádtam a Crosshair és Hunter között fennálló feszültséget, szinte harapni lehetett. Szépen adagolták a dolgokat, és az egész hátterének nem is lehetett volna jobb helyszíne, mint a Barton-4, ahol Crosshair végleg letért a birodalmi útjáról. Megható volt látni Mayday sisakját félredobva egy sarokban. Ez lett a klónok sorsa. Félredobták őket, nyűg lettek a rendszer nyakán. 

A szörnyes akció azt a célt szolgálta, hogy újra összekovácsolódjon a csapat és hőseink rájöjjenek, hogy nem egymással kell harcolniuk hanem a Birodalom ellen. A rész végén Hunter és Crosshair beszélgetése sok tanulságot hordoz a megbocsájtásról és arról, hogy soha nem késő a jó irányba megváltozni.

 

Aztán persze nem mellékesen megtudtuk, hogy Echo (és nyilván Rex és a többiek) régóta keresik a Waylandot, hogy támadást indítsanak ellene. A klónok Auschwitza meg is ért a lerombolásra, meglátjuk sikerül-e. Arra is kíváncsi lennék, hogy vajon Cody azóta csatlakozott-e hozzájuk. Szerintem ezekre hamarosan választ kapunk.

 

Jó volt újra látni Pabut is, sajnos nagy valószínűség szerint nem sokáig marad ilyen békés és idilli. :( 

 

Fantasztikus rész volt, mint ahogy eddig a harmadik évad is az!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A cím többértelmű, sok szegmensére rá lehet húzni a résznek. Persze a legnagyobb kérdés az volt, hogy miként tud Crosshair visszatérni a csapatba. Hát nem egyszerűen! Imádtam a Crosshair és Hunter között fennálló feszültséget, szinte harapni lehetett. Szépen adagolták a dolgokat, és az egész hátterének nem is lehetett volna jobb helyszíne, mint a Barton-4, ahol Crosshair végleg letért a birodalmi útjáról. Megható volt látni Mayday sisakját félredobva egy sarokban. Ez lett a klónok sorsa. Félredobták őket, nyűg lettek a rendszer nyakán. 

A szörnyes akció azt a célt szolgálta, hogy újra összekovácsolódjon a csapat és hőseink rájöjjenek, hogy nem egymással kell harcolniuk hanem a Birodalom ellen. A rész végén Hunter és Crosshair beszélgetése sok tanulságot hordoz a megbocsájtásról és arról, hogy soha nem késő a jó irányba megváltozni.

Nem is tudta kimondani Crosshair, Mayday nevét se, annyira érzékenyen érinti a halála, még mindig. 

Úgy fogalmazott a Birodalomról, "Elárultam a őket, miután elárultak engem..."  

Szerintem ez egy traumatikus esemény volt nála, nem csak fordulópont. 

 

Kiváncsi leszek, ha esetleg találkozik Crosshair, Cody-val, mit fognak mondani egymásnak, Desix után....

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Nem is tudta kimondani Crosshair, Mayday nevét se, annyira érzékenyen érinti a halála, még mindig. 

Crosshair megtérésének kulcsmozzanatai az itt átélt események. Nem csoda, hogy mélyen érinti. Most ráadásul a régi társaival is ezen a helyen kerülnek közelebb egymáshoz.

 

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Asszem Crosshair végérvényesen a kedvenc klónom lett.

Dettó! És még koránt sincs vége a történetének!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

Úgy fogalmazott a Birodalomról, "Elárultam a őket, miután elárultak engem..."  

Szerintem ez egy traumatikus esemény volt nála, nem csak fordulópont. 

 

Kiváncsi leszek, ha esetleg találkozik Crosshair, Cody-val, mit fognak mondani egymásnak, Desix után....

 

Ez azért is jó, hogy felhozod, mert tényleg a Barton IV volt a csúcspontja Crosshair arc-jának, de ez egy folyamat volt, aminek fontos állomása volt a Cody-s rész is és az, hogy ott Cody meglépte azt, amit Crosshair akkor még nem tudott. 

Egyébként csatlakozva Ody-hoz tényleg nagyon stílusos volt, hogy visszatértünk erre a bolygóra és Crosshairnek a karakterfejlődése így egy kicsit keretbe lett foglalva és a megbocsátást is itt nyerte el. A sok rossz után amit okozott a megváltást azzal nyerheti majd el, ha besegít a Tantisson is, de ez már valószínűleg a jövő héthez tartozik...

 

Amúgy AZI mikor került a Pabura? (már nem emlékszem rá, hogy korábban ő is itt lett volna velük)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző rész után sejthető volt hogy az eheti rész témája Crosshair újrabeilleszkedése lesz. Hát az is volt és tökéletesen sikerült. Tetszett hogy Hunter nem ölelte egyből keblére,

hsiz azért elég súlyos tettek árnyékolták be a kapcsolatukat Crosshairrel. Wrecker is mekkora volt már mikor azt mondta hogy ő nem tart a mesterlövésztől, mert Omega bízik benne.

Nagyon megszerette a lányt és feltétlen a bizalma iránta. Az meg egy szép kör hogy ahol elhagyta a Birodalmat, ott került vissza a csapatba Crosshair.

A szörnyes rész a szokásos volt arról nincs mit írni.

Kiváncsi vagyok hogyan tovább, a támadáshoz azért kell pár klón, elég sok katona védi azt az intézményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Frenkie írta:

Kiváncsi vagyok hogyan tovább, a támadáshoz azért kell pár klón, elég sok katona védi azt az intézményt.

Szerintem a sok klón rab azonnal beszáll majd a harcba, amint megindul a támadás.

 

Szerintetek Crosshair keze miért remeg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintetek Crosshair keze miért remeg?

Nem a semmiért mutatják folyamatosan. Ugyanez volt Wrecker esetében, amikor beütötte a fejét, és a chip folyamatosan próbálta irányitani a gondolatait. 

Itt most nem ugyanez a helyzet, hanem hogy valami lesz Crosshair-el. Omega mondja is neki, hogy miért nem vizsgáltatod meg AZI-vel.., de nem megy bele. 

Én attól félek, nehogy egy kritikus pillanatban mondjon majd teljesen csődöt Crosshair keze, és igy valamilyen nagyobb baj történhet, ebből kifolyólag. Mivel egy mesterlövésznek, lényegében a pontos keze a mindene.

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is erre gondoltam, hogy valami végzetes kór lesz úrrá rajta.

Nem tartom kizártnak azt sem, hogy Hemlock valamit csinált Crosshair kezével...valamilyen kisérletet, ami kiváltja ezt a remegést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return, azaz visszatérés, ennél jobb címet ki sem találhattak volna ehhez a részhez. Crosshair, Omega és bizonyos szemszögből ideiglenesen Echo is visszatért Hunterhez és Wrecker-hez, így Tech kivételével újra együtt volt a csapat. Mindenki vissza is tért a maga szerepéhez. Echo újra a békítő lett, Crosshair és Hunter felevenítették általános szembenállásukat, Wrecker megint a "szeretnivaló, mafla bátyó" szerepét öltötte magára, Omega pedig a szíve mindennek. Kár, hogy Tech nélkül már sosem lehet újra teljes a család.

Emellett visszatérés volt ez a Barton IV-re, ahol Crosshair élete újra a feje tetejére állt, és kénytelen-kelletlen volt szakítani a Birodalommal. Nyilván ez is sokat segített neki, hogy újra integrálódjon a csapatba.

Tetszett, hogy Hunter bizalmatlan volt Crosshairrel szemben, illetve az is, hogy Wrecker ennyi bírik Omegában. Fura, de amennyire nem bírtam a nagydarab klónt az előző évadokban, annyira jó most. Ami Crosshairt illeti, javuló tendenciát mutat már egy jó ideje, de még nagyon sokat kell dolgoznia azért, hogy a megváltást elnyerje. Kábé élete végéig ezen kell fáradoznia. De ez lényegében Hunter szájából el is hangzott.

Mindezek mellett volt egy kis Tremors és egy kis Jurassic Park idézés is a nagy kukaccal, meg a bunker áramellátásának visszakapcsolásával, ami szintén tetszett.

 

Ami kicsit fura, hogy Omega fél év alatt egyszer sem hallotta a bolygó nevét, csak a bázist rejtő egyik hegy nevét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a rész, eddig igen erős az évad. Az előző részek fényében nem meglepő, hogy elsősorban Crosshair visszatérésével és az Osztagba való visszaintegrálódásával foglalkozott az epizód. (Az évad előtt azt gondoltam, hogy a "visszatérés" egy másik bizonyos karakterre utal, akit a trailerben is megvillantottak). Érdekes a cím többértelműsége, ami egyfelől utal Crosshair visszatérésére az eredeti osztagához, az újraegyesült Csapat visszatérésére a Pabura, és Crosshair visszatérésére a számára sorsfordító Barton IV-re. Tetszett, hogy Crosshair és Hunter/Wrecker újra találkozása nem a visszatérés tényének mámorában zajlott, hanem reflektáltak rá, hogy a klón súlyos hibákat követett el a múltban, amiken nem lehet egy "fátylat rá" jellegű vállrándítással túllépni. Nincs mit szépíteni rajta: Crosshair ilyen-olyan motivációktól vezérelve, de elárulta korábbi társait. A karakterfejlődésének egyik jele viszont épp az, hogy ő is belátja múltbéli vétkeit, és úgy tűnik, hogy kész végigmenni a vezekeléshez/megváltáshoz/megbocsátáshoz vezető ösvényen. Ami persze egy hosszú folyamat, és nem elegendőek hozzá pusztán a bűnbánó szavak, vagy Hunter életének megmentése. De kezdetnek jók. Megható volt látni, mennyire megviselték őt a Mayday-jel történtek, amik kimondatlanul is remekül átjöttek. 

 

Crosshair kézremegésének oka érdekes. Az szinte biztos, hogy a Weylanden végzett kísérletekhez van köze. Ha jól rémlik, Hemlock azt mondta, hogy ő immunitást fejlesztett ki arra a kábító gázra, ami kiütötte Crosshairt a tantissi szökési kísérletkor. Az az immunitás (vagyis a vegyi anyaghoz való hozzászokás) pedig okozhat hosszútávú tüneteket, nem kívánt mellékhatások, pl. kézremegés formájában. Az sem hiszem, hogy véletlen, hogy Hemlock egyik kezét kesztyű takarja, és emlékeim szerint, olykor hasonóan remeg. Itt lehet valami kapocs. Talán Crosshair is többször kapott abból a gázból, és nála is megjelentek a tünetek. De az is lehet, hogy szimplán csak a számos kísérletezés/kínzás, sugárzás, mérgezés és fagyhalál közeli állapot hatásait látjuk a klónon, ami kihatással van a karakter különlegessének egyik legfőbb jellemzőjére: a mesterlövész képességeire.

 

Bár a rész váza Crosshair visszatérése, a mondanivaló (szerintem) pedig a tetteink következménye és a megbocsátás fontossága voltak, tetszett a körítés is - a féreggel való akciójelenetek sora. Nálam a Jedi Academy hasonló szerepben látott, blenjeeli szörnyetegét, és a Jedi: Survivor jedhai skorpió-lényét (asszem skriton) idézte. De volt egy kis hasonlóság a Cápa c. filmmel is, amikor Crosshair több próbálkozás után, a kritikus pillanatban találta el a felé közelítő vadállatot. A sugárzó védőkerítésről pedig a Rebels "pókhárító" kerítései ugrottak be. 

 

Arra tippelek, hogy a Rex és Echo vezette küldetés végül sikerrel járul, és így vagy úgy, de felszabadulnak a tantissi telepen rekedt, halálnál is rosszabb sorsban részesülő klónok. Vagyis a bázis helyzetére idővel fény derül, ami könnyen eredményezheti a Nekromanta-projekt áthelyezését, teszem azt... egy Exegol nevű helyre. :) 

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami kicsit fura, hogy Omega fél év alatt egyszer sem hallotta a bolygó nevét, csak a bázist rejtő egyik hegy nevét.

Nekem azért nem volt fura, mert Palpatine kihangsúlyozta Hemlocknak, hogy milyen fontos a tantissi létesítmény helyének titokban tartása. Gondolom, már korábban is közölte ezt. Lehet, hogy még a birodalmi dokumentumokból, holo- és kommbeszélgetésekből is direkt kihagyták a Weyland/Wayland megnevezést, és tudatosan nem használhatják a bolygó nevét az alkalmazottak élőszóban sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amire lehetett számítani, azt most megkaptuk. Egy nagy adag lelkizést, miközben azért akcióból is bőven kijutott. Nagyon jó volt együtt látni a csapatot. Kis idő azért eltelhetett az előző rész óta, mert pl. Tech halála, ahogy érzékeltem, már ki lett beszélve. Az előző epizódvégi marcona ábrázatához képest Wrecker elég hamar megbarátkozott azzal, hogy Crosshair ismét a csapat tagja. Hunter már nagyobb dió, és az egész epizódotot végig kísérte a kettejük közti kimondatlan és feldolgozatlan sérelem.

 

Jó volt viszontlátni a Pabut, de továbbra is félek, hogy a BB itt tartózkodása meg fogja pecsételni a bolygó sorsát. Egyszerűen egy olyan Galaxisba, mint amilyet ez a terrorisztikus Birodalom leigáz, nem fér bele egy olyan senki által nem zavartatott paradicsomi hely, mint a Pabu. Ne legyen igazam. Nagyon aranyos volt, ahogy Fenevad együtt aludt a moon-yokkal. Jó, hogy a lurca kopó most már egyértelműen a csapat tagja, "háziállata" lett. Tetszett, hogy Crosshair is megsimogatta a rész végén. 

 

Nem gondoltam volna, hogy még viszontláthatjuk a Bartoon IV-et és a jobb sorsra érdemes birodalmi állomást, Crosshair megtérésének színhelyét. Még az a baljóslatú, szomorkás zene is előkerült. Megható volt látni, ahogy Crosshair megadja a végtisztességet az itt elhullott klónkatonáknak, amikor a hátrahagyott, félrehajított sisakokat összegyűjti és szép sorba elhelyezi. Ez egyértelműen gyászfeldolgozás volt a részéről, itt búcsúzott el igazán Mayday-től és szerencsétlen osztagától. Crosshair kézremegése továbbra is aggodalomra ad okot. Nem véletlenül mutatják ennyit, szerintem ez nem fog csak úgy elmúlni.

 

Ahogy legyőzték a bázisra támadó, a Dűne homokférgére hasonlító lényet, az tanítanivaló csapatmunka volt. Mindenki össze dolgozott és hozzátette a magáét. A rész végén arra is jutott idő, hogy Hunter és Crosshair megbeszélje a dolgokat (ha már a bunyó elmaradt), és örülök, hogy az utóbbi kezdeményezett. Sok lépés van még előtte a teljes megváltás felé, de bizonyosan rálépett a helyes útra.

 

Echo láthatóan továbbra is Rex hálózatával marad, így most a két szál kettéválik. Kíváncsi vagyok a következő részre, hogy Hunterék mihez kezdenek magukkal, bár gyanítom, hogy a birodalmiak előbb-utóbb rázúdulnak a Pabura és hőseinknek menekülnie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nekem azért nem volt fura, mert Palpatine kihangsúlyozta Hemlocknak, hogy milyen fontos a tantissi létesítmény helyének titokban tartása. Gondolom, már korábban is közölte ezt. Lehet, hogy még a birodalmi dokumentumokból, holo- és kommbeszélgetésekből is direkt kihagyták a Weyland/Wayland megnevezést, és tudatosan nem használhatják a bolygó nevét az alkalmazottak élőszóban sem.

Igen, az biztos, hogy nagyon szigorú a titkosítás. Ez a 2x14 Tipping Pointban mutatkozott meg a legjobban. Amikor Echóék megtámadták a Weylandra tartó Gozantit, és látszott, hogy a behatolókat nem tudják kimenteni, a kapitány elrendelte az adatbázis törlését. Echo csak a töredékét tudta letölteni. Ebből tudták meg a 99-esek, hogy az egésznek valami köze van a Kiemelt Tudományos Osztályhoz, ám erről Tech és Echo már csak annyit tudott kideríteni a köztársasági és a birodalmi fájlok alapos átfésülése után, hogy Hemlock a vezető kutatója. Elmondása szerint az osztály céljáról és helyszínéről egyetlen feljegyzés sincsen. Illetve Hamelock is mondja, hogy vannak protokollok, amik biztosítják, hogy ne derüljön ki semmilyen ellopott adatból, hogy hol van az osztály.

Az is látszik, hogy legalábbis on-screen nagyon ügyelnek arra, hogy a helyet csak "létesítményként" vagy Tantiss-ként emlegessék.

Nekem csak azt nehéz elhinnem, hogy magán a Tantison nem szólta el magát senki akárcsak véletlen. Főleg, hogy itt már nagyon sok a nem klón katona is, akik nem olyan fegyelmezettek. Már többször is láttuk, egyebek mellett itt a TBB harmadik évadában is, hogy elég csacsogósak. Persze lehet, hogy az állomáson Hemlockon kívül senki sem tudja a bolygó nevét a bázison, de az azért elég extrémnek tűnik még birodalmi mércével mérve is. Elvégre még az Exegol sem volt ilyen szinten titkolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Nem tartom kizártnak azt sem, hogy Hemlock valamit csinált Crosshair kezével...valamilyen kisérletet, ami kiváltja ezt a remegést. 

Hemlock-nak is baj van a kezével. :D Viccen kívül, lehet még az ideg méreg hatása is, ami Tantisson érte. 

 

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami kicsit fura, hogy Omega fél év alatt egyszer sem hallotta a bolygó nevét, csak a bázist rejtő egyik hegy nevét.

Lehet, hogy hivatalból nem lehet kimondani a bolygó nevét, csak a bázisét. Vagy az is elképzelhető, hogy teljesen ismeretlen hely ez a galaxisban és inkább koordinátákra van szükség név helyett. Viszont a szektort már tudja a Batch, ami nagy előrelépés.

 

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mindezek mellett volt egy kis Tremors

Nekem a Dűne is beugrott a homokféreg kapcsán.

 

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Echo láthatóan továbbra is Rex hálózatával marad, így most a két szál kettéválik. Kíváncsi vagyok a következő részre, hogy Hunterék mihez kezdenek magukkal, bár gyanítom, hogy a birodalmiak előbb-utóbb rázúdulnak a Pabura és hőseinknek menekülnie kell.

Plusz még a fejvadászok is bejönnek a képbe valahogy, nem beszélve Ventress-ről (aki szintén lehet fejvadász).

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crosshair kézremegése kapcsán eszembe jutott hogy mi van ha a megbánás és a félelem miatt van? Azaz lelki probléma.

Arra gondolok, hogy a 66-os után ugye ő sok ártatlan civilt lőtt agyon, mondván a jó katona teljesíti a parancsot. Ahogy a lelkiismerete kezd erőre

kapni elkezd remegni a keze. A rész végén mondja is Hunternek, hogy azt hitte jól cselekszik és tett rossz dolgokat.

Magyarán mikor lővéshez készül a tudatalattija emlékezteti hogy sokszor ártatlanokat ölt és fél attól hogy újra megismétlődik.

Mint mikor valaki autóbalesetet okozott és fél újra autóba ülni, de ez csak a tudataalattijában játszódik le. Dolgozik benne a lelkiismeret hogy miket tett a fegyverrel és egyszerüen

ennek a félellemnek a fizikai kivetülése a kézremegés, így védekezik hogy ne tudjon pontosan lőni, nehogy még egyszer ártatlanokat öljön.

 

Amúgy Crosshair fejének jobb oldalán mi az a nagy heg? Azt hol szerezte?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Frenkie írta:

Amúgy Crosshair fejének jobb oldalán mi az a nagy heg? Azt hol szerezte?

A Braccán szerezte, amikor kicsit "megsütötték" Hunterék a Venator hajtóműjével

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hemlock-nak is baj van a kezével. :D Viccen kívül, lehet még az ideg méreg hatása is, ami Tantisson érte. 

 

Valószínűleg ez lesz vele, Hemlock meg már hozzászokhatott, de annyiszor láttuk már, hogyha csak nem azt akarják vele érzékeltetni, amit Frenkie is írt, hogy lelkileg nincsen még teljesen egyben az átélt traumáktól, akkor még biztosan lesz jelentősége valamilyen formában. Mondjuk egyszer majd elhibázik egy fontos lövést, vagy valami hasonlót tudnék elképzelni.

 

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

AZI velük szökött el Cid-től, szóval off-screen kerülhetett a Pabura Hunterék által.

 

Arra emlékeztem, hogy Cid-nél pincérkedett, csak most hirtelen az nem volt előttem, hogy láttuk e már korábban a Pabun, hogy ő is ott lett volna velük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Wilde írta:

Arra emlékeztem, hogy Cid-nél pincérkedett, csak most hirtelen az nem volt előttem, hogy láttuk e már korábban a Pabun, hogy ő is ott lett volna velük...

Ő mindig Cidnél maradt. Az utolsó részben vitték magukkal amikor menekültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Crosshair kézremegése kapcsán eszembe jutott hogy mi van ha a megbánás és a félelem miatt van? Azaz lelki probléma.

Arra gondolok, hogy a 66-os után ugye ő sok ártatlan civilt lőtt agyon, mondván a jó katona teljesíti a parancsot. Ahogy a lelkiismerete kezd erőre

kapni elkezd remegni a keze. A rész végén mondja is Hunternek, hogy azt hitte jól cselekszik és tett rossz dolgokat.

Magyarán mikor lővéshez készül a tudatalattija emlékezteti hogy sokszor ártatlanokat ölt és fél attól hogy újra megismétlődik.

Mint mikor valaki autóbalesetet okozott és fél újra autóba ülni, de ez csak a tudataalattijában játszódik le. Dolgozik benne a lelkiismeret hogy miket tett a fegyverrel és egyszerüen

ennek a félellemnek a fizikai kivetülése a kézremegés, így védekezik hogy ne tudjon pontosan lőni, nehogy még egyszer ártatlanokat öljön.

Vagy neurológiai és pszichikai oka egyaránt van. Talán az utóbbiból több? Így még nem gondoltam erre a dologra. Lehet ezért nem akarja megnézetni a droiddal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvagyok, írok kicsit, aztán olvasok. 

Nos, elsősorban meg kell dícsérnem a képeket, színeket, hangulatokat. 

Azon kaptam magam, hogy élvezet nézni. És bejönni látszik a tippem, hogy olyan eldarabolt film érzetű ez a 3. évad. Ami jó. Csak az a rossz, hogy hetente kapjuk. Tudom van jó oldala is ennek. 

Szóval végre leírhatjuk, hogy együtt a csapat! És hitelesen volt bemutatva a nem könnyű, de szükségszerű enyhülés. Belefért egy nagy szörny is, szinte önirónikusan Wrecker szájába adták, hogy már "megint." De sebaj, kellett egy izgi halálközeli élmény, hogy Crosshair megmmenthesse Huntert, hogy az újra a bizalmába fogadja. 

De az is nagyon szép pillanat volt ezen a vonalon, amikor Crosshair visszapakolta tisztelettel a testvéreik sisakjait, köztük az előző évadból a legfontosabbat is, és, hogy mindezt Hunter látta. 

És most már egyértelmű, hogy a Tantiss a cél és az ottaniak! Nem voltam ebben egészen biztos eddig, de most már nyilvánvaló, hogy nem marad ki ez a ziccer. Ja és visszatért az utolsó "rookie" a szebb napokat is látott Echo. Olyan klassz, hogy egy ilyen immár nagy öreg is köztük van. 

Ja és hogy Omega közölte Crosshair-rel, hogy valójában a kisöccse, az mindent vitt. 

Jól halad az évad, meg vagyok elégedve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 03. 06. - 22:16, Ody Mandrell írta:

Én is erre gondoltam, hogy valami végzetes kór lesz úrrá rajta.

Crosshair keze:

Látom mindenki a Tantiss-ra fogja, nekem az jutott eszembe, hogy lelki eredetű. Meghasonlott párszor ez a szerencsétlen karakter. A helyét keresi, hogy mi helyes, mi nem, ezen őrlődik a 2.5 évad során. 

Én egy epikus jelenetre számítok, hogy a remegés megszűnik egy éles helyzetben, nem az ő vesztét, hanem mások megmentését fogja okozni, mikor újra biztossá válik a keze, na akkor, akkor fog ő visszatérni a csapatba!! Várom és remélem így lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nos, elsősorban meg kell dícsérnem a képeket, színeket, hangulatokat. 

És most már egyértelmű, hogy a Tantiss a cél és az ottaniak! Nem voltam ebben egészen biztos eddig, de most már nyilvánvaló, hogy nem marad ki ez a ziccer.  

Jól halad az évad, meg vagyok elégedve. 

Én úgy látom, részről részre fejlődik a képi világ, pedig már igy is mese szép az animáció. 

Az biztos hogy a Tantiss lesz a fő cél, de szerintem a jövő heti dupla részben, még nem Tantiss jön. Túl korai lenne, mert a mostaniban se tudtak meg túl sokat az egész létesitményről, csak annyit, hogy sokkal több klón van fogságban, mint hitték Echo-ék. 

Ha tippelnem kellene akkor Coruscant lesz jövő héten, lehet hogy megpróbálnak intel-t szerezni majd a fővárosban, hol is lehet ez a Tantiss-i létesitmény pontosan.

image.png

 

De nem akarok nagyon eltérni a résztől, mert @Ody Mandrell-tól kapok megint. :P 

Szóval szerintem Tantiss "lerohanása" az majd az évad második felében fog bekövetkezni, ha tippelnem kellene. Az már mindenkinek új kaland lesz. :) 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.