Ugrás a kommentre

1x01 - Lost / Found


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Később szerintem már ez nem volt helyénvaló. Csak akkor használták az Erőt ha feltétlen szükséges volt. Anakin még mondja is Padménak a körte lebegtetéskor, hogy ha ezt Obi-Wan látná nagyon mérges lenne. 

Igen, nekem is ez a jelenet ugrott be. Viszont, ha ehhez hozzávesszük a korábban elhangzottakat és látottakat (Obi-Wan KenobiThe Mandalorian, The Book of Boba Fett), akkor ez egy elég hibás út volt. Hiszen, ezek alapján minél ritkábban használják, annál jobban sorvad az Erő használatára irányuló képességük. Márpedig a Jedi Templom folyosóin vagy a tanácsteremben ülve aligha volt rá feltétlen szükség. Persze voltak gyakorló területek a Templomban, nyilván használták is őket rendszeresen, illetve a háború során csiszolódhattak, de talán ez tényleg egy magyarázat arra, hogy a filmekben miért nem olyan hatalmasak az Erőben a Jedik, mint itt. Vagy például Luke később.

Amúgy érdekesség, hogy a HR és a PT éra Jedijei közti erőkülönbséget a Star Wars Jedi: Survivor című játék is prezentálta, ahol egy HR érabeli Jedi, Dagan Gera simán egy PT érabeli Jedi, Cal Kestis fölé tudott kerekedni, annak ellenére, hogy a csávónak hiányzott egy karja (mechanikus protézisa sem volt). Elég durván nyomta nem csak a fénykardpárbajt, de az Erőhasználatot is, és végül Calnak csak trükközéssel sikerült legyőznie úgy, hogy a harcban egy fejvadász és egy droid is segített neki.

 

*Komoly Jedi: Survivor spoiler, csak az olvassa el, akit nem érdekel vagy végigjátszotta a játékot:

Spoiler

Sőt, az a fejvadász is valójában Jedi lovag volt. Szóval két PT-s Jedi nem is kevés volt egy HR Jedi ellen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam, honnan olyan ismerős a Carlac neve. Hát utána jártam. Itt ismerte meg Ahsoka Bo-Katan Kryze-t, és már itt látszott, hogy egyszer szövetségesek és barátok lesznek (The Clone Wars 4x14 A Friend in Need).

 

Azt figyeltétek, hogy Coruscanton vannak fák? :o És mintha a forgalom is sokkal gyérebb lenne, szóval azért ez a bolygó sem teljesen olyan, mint száz évvel később.

9r5ybCx.png

 

És most először szerepel élőszereplős műben egy selkath! :yeah: A fajt még a 2003-as Knights of the Old Republic című videójátékhoz találták ki, később szerepelt néhány a TCW-ben is (3x11 Pursuit of Peace, 3x21 Padawan Lost, 4x17 The Box). Látni egy "Old Republic" műben igazán helyénvaló.

pdB9hSy.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, nekem is ez a jelenet ugrott be. Viszont, ha ehhez hozzávesszük a korábban elhangzottakat és látottakat (Obi-Wan KenobiThe Mandalorian, The Book of Boba Fett), akkor ez egy elég hibás út volt. Hiszen, ezek alapján minél ritkábban használják, annál jobban sorvad az Erő használatára irányuló képességük. Márpedig a Jedi Templom folyosóin vagy a tanácsteremben ülve aligha volt rá feltétlen szükség. Persze voltak gyakorló területek a Templomban, nyilván használták is őket rendszeresen, illetve a háború során csiszolódhattak, de talán ez tényleg egy magyarázat arra, hogy a filmekben miért nem olyan hatalmasak az Erőben a Jedik, mint itt. Vagy például Luke később.

Amúgy érdekesség, hogy a HR és a PT éra Jedijei közti erőkülönbséget a Star Wars Jedi: Survivor című játék is prezentálta, ahol egy HR érabeli Jedi, Dagan Gera simán egy PT érabeli Jedi, Cal Kestis fölé tudott kerekedni, annak ellenére, hogy a csávónak hiányzott egy karja (mechanikus protézisa sem volt). Elég durván nyomta nem csak a fénykardpárbajt, de az Erőhasználatot is, és végül Calnak csak trükközéssel sikerült legyőznie úgy, hogy a harcban egy fejvadász és egy droid is segített neki.

Nekem sincs ezzel bajom, legalább látszik a változás ezen a téren is. 

 

Coruscant és a templom amúgy valami baromi jól néz ki, itt is látszanak a különbségek amiket jól összeszedtél. A fákért meg pacsi! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Megvolt az első rész. Egyelőre még nem szippantott be a sorozat, de jó úton halad, az fix. Látom benne a fantáziát, azt, hogy értő kezekben van a széria, csak még kell egy pici szikra. Persze ez nem gond, nagyon ritka az a sorozat, ami első epizóddal beránt, még az SW sorozatok közül is csak az Obi-Wan Kenobi volt erre igazán képes, de annak csak egy Alderaant és egy funkcionáló Organa családot kellett ehhez villantania, szóval elég magasan van az ingerküszöb. :) 

 

Kifejezetten tetszett, hogy a Jedi Rend kicsit másképpen van ábrázolva, mint korábban... Azaz, 100 évvel később. Ez számomra fontos volt, mert mint a PT-vel kapcsolatban is, itt is áll, hogy ha minden ugyanolyan lenne, mint később, nem lenne értelme. A PT eltér az OT-től, az ST az OT-től (nyilván most nem a külsőségekre gondolok, hanem például az olyan dolgokra, mint Nevarro fejlődése, a Köztársasági Amnesztia Program megléte, a diszfunkcionális új Köztársaság és a Birodalom közötti nem csekély különbségek, stb.).

Bár szerencsére volt némi előképzettségem, hiszen a HR első könyvének felét már elolvastam, így tudtam, hogy ebben az érában a Jedik még nem kizárólagosan a Coruscantról üzemelnek, hanem vannak helyőrségeik vagy enklávéik más világokon is. Ez már a könyvben is nagyon tetszett, egyrészt mert magyarázatot ad az olyan templomokra, mint ami a Lothalon is áll, másrészt mert ez mutatta meg a legékesebben, hogy a Jedi lovagok ekkor még nem a Szenátus verőemberei. Bár úgy tűnik, az első HR könyvvel ellentétben az ilyen "kirendeltségek" már nem sorakoztatnak fel annyi Jedit, legalábbis Indara egyedül volt. De még egy Jedi egy távoli bolygón is hatványozottan több, mint 100 év múlva. Amúgy ez arra is jó magyarázat, hogy a Jediket miért kezdték el "legendás lényekként" kezelni a Coruscanttól távoli világokon. Ha az elmúlt évszázadokban fokozatosan visszavonultak a Coruscantra, nem csoda, hogy a peremvidéki világokon elkezdték elfeledni őket.

De itt még nem ez a helyzet, itt még be lehet térni egy kocsmába, ahol egy Jedi mester iszogat, és akihez bárki útba igazít, mert tudják, hol keressék. Eleve, tudják, mi az a Jedi.

 

Szintén nagyon tetszetős, hogy itt Indara még nem rántott azonnal fénykardot. Eszembe is villant az ep1 nyitánya, amivel máris remek kontrasztot mutat a sorozat. Ott egy robbanás, és Qui-Gon és Obi-Wan az üres teremben is kardot ránt, ahol a legnagyobb fenyegetést (akkor még) egy mezei protokolldroid jelentette. Indara itt meg igen sokáig csak szimpla harcművészetet és az Erőt használta. És ez az a dolog, aminek én személy szerint k*rvára örülök. Mert most már kézzel fogható példám lesz akkor, amikor legközelebb @Frenkie-vel elővesszük kedvenc témánkat, azt, hogy mi történt a geonosisi gyárban. Mert most már lobogtathatom ezt a jelenetet, hogy EZT kellett volna csinálnia Anakinnak, amíg csak csavarhúzókkal és kalapácsokkal mentek ellene. Ha egy Jedi mester képes felvenni fénykard használata nélkül a harcot egy Erőhasználó orgyilkossal, akkor nehogy már a Kiválasztott ne legyen ugyanerre képes néhány csavarkulccsal hadonászó bogárral szemben.

Amúgy egyre inkább az az érzésem, hogy a Jedik a PT idejében már baromira eltávolodtak az Erő használatától. Ezt már az ST és a Mandoverzum sorozatai is érzékeltették, de itt éreztem igazán, ahol még az ajtókat is az Erővel nyitogatják. Ez azért is jó, mert így képet kapunk arról is, hogy mit is jelenthet az, hogy a Jedik meggyengültek az Erőben. Nem feltétlen arra gondolok, hogy már nem képesek ajtót nyitni, hanem annyira ritkán is használják, hogy a képességeik megkopnak, mint azoknak, akik egyáltalán nem élnek vele, lásd Obi-Want a sorozatban, vagy most Oshát, és amit Ahsoka is mondott a The Mandalorianben: ha nem használják a képességet, elhalványul. Éppen ezért, tetszetősnek tűnik az a koncepció, hogy most még folyton használják, akár piszlicsáré dolgokra is. És ezzel ezek a Jedik sokkal erősebbnek tűnnek, mint mondjuk Mace Windu, aki esetében a mai napig nem tudom, miért mondják rá, hogy erős.

 

Érdekes volt a Jedi Templom is. Azt már a trailerben láttuk, hogy itt van egy alapzata, amit 100 évvel ezután már teljesen beépítettek. Szintén egy szép ábrázolása annak, hogyan nyeli el a Jediket a sötétség. Ugyanakkor bennem most felmerült a kérdés, hogy vajon a Templom mennyire mélyen nyúlik bele azokban az épületekbe, amin áll? Mert gondolom a talapzatot nem bontották el, csak körbeépítették. Vagyis már lehet egy 50-100 emelet, amit nem is látunk. Szintén tetszetős volt a jelenlegi űrdokk a templomban. Jópofa, hogy a szabadban állnak a hajók, így nem annyira nyomasztóak, mint azok a hangárak száz évvel ezután (persze lehet, hogy azok is megvannak már most is). A különböző viseletek is tetszetősek, hogy van külön utazó és "otthoni" ruha. És, amitől lepetéztem, hogy mindenféle lény nyüzsög a háttérben. Nem csak Jedik, hanem első blikkre politikusok, polgárok, mindenféle teremtmény. Újra bravó! Újfent egy nemes egyszerűségű húzással sikerült éles határvonalat húzni a jelenkori és a PT-s Jedik közé.

Mert ott csak Jedik rójják a folyosókat, sokszor azok is kapucnival a fejükön. Még a Templomban dolgozó kiszolgáló személyzet is inkább a szem elől elrejtett szervízfolyosókat használják. Hogy akkoriban egy tatooine-i halandó hogyan járulhatott a Jedi Tanács elé és kérhetett segítséget, az jó kérdés, de it tés most az az érzésem támadt, hogy bárki előtt nyitva állnak a coruscanti templom kapui. Persze a ruhák alapján a legtöbb látogató minimum politikusnak tűnt, de akkor is, ha már mindenféle peremvidéki világ képviselője bebocsájtást nyer és segítséget kap, az is nagy segítség, pláne, ha itt még nem is a Szenátus mondja meg, kinek lehet segíteni és kinek nem.

Aztán kiderült, hogy itt még börtön is van. A Jedik saját Alcatrazt üzemeltetnek a templomuk... pincéjében? Akárhogy is, ez se rossz, hogy itt még ők a bíróság és a börtönőrök is. Van egy olyan érzésem, hogy ha ezekben az időkben kerül Nute Gunray sittre, nem kellett volna ahhoz négy legfelsőbb bírósági tárgyalás, hogy ne kapjon bűntetést. Persze, akkor Sidious sem vehette volna át a hatalmat a bírák fölött.

 

Ami a látványt illeti, elsőosztályú. Coruscant továbbra is csodás, bár a Jedi Templomon kívül túl nagy változást nem látni, de ez nem is csoda. Ez a bolygóváros több ezer éves, nem lehet akkora változás 100 év alatt. Ugyanakkor örül a szívem, hogy bár visszatért a Kereskedelmi Szövetség (újra láthattunk neimoidiaiakat - külön poén ez nekem, mert épp a Testvériséget olvasom, ami Cato Neimoidián játszóik :D ), a hajóik nem is hasonlítanak a Lucrehulkokra. De mégis, az íves forma és a kék jelzések mutatják, hogy igen, ez a KSz hajója. Aztán ott volt a Vector, amiből sajnos még nem láttunk sokat. Meg Solék érdekes hajója, ami levált a "hiperűrgyűről", és persze a rabszállító is csodásan festett. Apropó, miféle fétis ez a régi és az új Köztársaságnál, hogy droidokat tesznek rabszállítókra? Mert baromi jól bevállnak... Mondjuk ezek az "ülésdroidok" hihetetlenül ötletesek voltak, ahogy a Star Wars első svájci bicskája, a zseb-asztromech. Most komolyan, ezután kell a fenének R2-D2 és BB-8? Nekem egy Pip kell! :lol:

 

Karakterek terén még nem fogott meg annyira a sorozat. Sol szimpatikus, Osha is, de még azért ki kell bontakozniuk. Az azért nagyon bejött, hogy nem akarták sokáig húzni ezt az iker dolgot, amit lényegében már rég kitaláltak a rajongók. Még én is erre szavaztam, pedig nagyon nem követtem az infókat. Imádkoztam is, hogy ne húzzák a dolgot, és szerencsére nem tették. És ez az, ami engem jelenleg nagyon érdekel. Egy Erőhasználó ikerpár. Láttunk már ilyet Luke és Leia vagy Tiplar és Tiplee esetében, de előbbiek nem voltak egypetéjűek, ráadásul Leia elég sokára eszmélt rá a képességeire és még tovább tartott, mire mi abból láttunk is valamit - ráadásul sosem dolgozott együtt a testvérével, mint Jedi. Tiplar és Tiplee meg epizódisták voltak, ráadásul előbbi két perccel azután, hogy megpillantottuk, meghalt. Szóval érdekes lesz egy egypetéjű ikerpárt látni úgy, hogy mindkettő aktív Erőhasználó (oké, Oshának még vissza kell térnie, de szerintem vissza fog). A mondókat is érdekes: egyek, de két testben. Ez érdekes dolgokat vetít előre. Mintha csak fizikailag manifesztálódna a Jedi és a Sith, még inkább, az olyan Jedi, aki Sith-é lesz,. Osha (Anakin), Mae (Vader). Nagyon érdekes koncepció ez így. Kíváncsi vagyok, hová fut ki.

 

Na, azt hiszem, első körben ennyi, röviden. A sorozat már megnyert magának, és szerintem a kövi rész be is fog szippantani, ha ilyen irányba haladunk. Tetszik a világ, a tempó, a karakterek. Érzem, hogy ez is Star Wars, de egy másik Star Wars. Talán a vége volt egy picit hirtelen, mintha nem befejezték, csak abbahagyták volna. Mondjuk a végén a Sith Nagyúr szövege eltalált volt.

Mace-t tartották a rend legnagyobb harcosának, viszont erőhasználatban Yoda volt a király.

Szerkesztve: - Tindalos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak tartották, de ez még nem jelenti azt, hogy az is volt. Bár már eleve problémás, ha egy Jedit nagy harcosnak tartanak, pláne, ha a Rend legnagyobb harcosának, mert ugye "a harc senkit sem tesz naggyá". :) Ráadásul, Windu nem is mutatott semmit, ami miatt rászolgált volna erre a hírnévre. Kivéve, ha a szájkarate számít, mert akkor tényleg ő a legnagyobb furkós botja. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Indara kardja is lila, szóval lehet, hogy ez a fajta kristály hordozza ezt az örökséget. 

 

Éppen most , Yoda József írta:

Indara kardja zöld

Vernestra.... Édes istenem.... Vigyetek ki a mezőre és lőjetek le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétszer néztem meg eddig a nyitórészeket, egyszer angolul és másodszorra magyarul, de az mindent elmond a lelkesedésemről, hogy még kétszer simán meg tudnám nézni. Eddig az atmoszféra terén nagyon tetszik a sorozat, ezzel a sok jedivel, a Coruscantal, a Jedi Templommal nagyon prequel hangulatot áraszt. Ráadásul most nem is kapunk rögtön meg két sithet, mint a Baljós árnyakban, hanem itt tényleg érezni, hogy abszolút a háttérben, a sötétben vannak még megbújva. Ellenben a Köztársaság ereje teljében, a jedik nagyon ismerősnek, mégis másnak hatnak. Erre jól játszanak rá a ruhákkal, a hajókkal, a különböző dizájn elemekkel, elejtett félmondatokkal pl. hogy nem dolgozhatnak emberek az űrben a hajók külsején, ez is egy olyan civilizáltabb felfogásnak tűnik, ami egy jobb, nemesebb kort vetít elénk, szóval sikerült megadni az alaphangot. Mégis, ami miatt ennyire működött ez a két rész az számomra ez a nyomozós sztori volt. Én bevallom őszintén nem voltam tisztában vele, hogy Amandla Stenberg két különböző karaktert fog játszani, nem követtem a spoilereket és igencsak meglepődtem, mikor kiderült, hogy van egy ikertestvére. Eleinte azt hittem, hogy biztos nagyon meggyőzően hazudik, vagy valami ilyesmi, mint ahogy az is meglepő volt, hogy Carrie-Anne Mosst már a legelején megölték. Ez szintén egy olyan fordulat volt, amire nem számítottam, de nagyon kellemesen csalódtam, hogy ilyen merészek a készítők. Azért azt hiszem valamilyen flashbackben még láthatjuk majd, mert nem hiszem, hogy csak egy ennyire röpke jelentre "tékozolták volna el" a szerepeltetését.

 

Nagyon lendületesen kezdett a sorozat ezzel az akció-szekvenciával, amit az elején láthattunk. Egyébként mindkét rész során nagyon látványosak voltak az összecsapások és itt külön tetszett, hogy jól találták meg a balanszot aközött, hogy Mae ne legyen sokkal gyengébb se Indaránál, így hihető legyen, hogy le tudja győzni, de ne is azt lássuk, hogy egy ilyen "gyüttment" akolitus csak úgy inasba rak egy tapasztalt jedit. Az is ötletes volt, hogy a jedik "gyengeségét" a mások iránti önzetlen segítségnyújtást kihasználva tudta legyőzni Indarát a támadó, ezzel egy kicsit alá is játszva annak, hogy a jediség ethoszával való szembeszállással lehet igazán legyőzni őket, hogy a sötét oldalon más szabályok szerint játszanak.

Ezután érdekes kontrasztot jelentett, a kissé lassabb folyású bepillantás Osha mindennapjaiba. Itt már kicsit gyanús volt, hogy mintha nem ugyanolyan lenne a haja a csajnak, de ekkor még arra gondoltam, hogy lehet Indara halála jóval régebben volt... aztán kiderült, hogy ezzel kapcsolatban tévedtem. A neimoidik megmutatása, a finom utalás a Kereskedelmi Szövetségre és a félelem a hangjukban, mikor jedik érkeznek hozzájuk nagyon kedves húrokat pendített meg bennem. Innen az események is elég pörgősen alakultak, láthattunk egy nagyon hamar lebonyolított szökést, közben bekukkanthattunk a Coruscanton lévő Templomba is (itt meg Klónok támadása elvenedett meg, ahogy Yoda - itt Sol tanítja a gyerekeket) és a végén, mikor megtalálják Oshát, akkor el se akartam hinni, hogy mindez belefért szűk 38 percbe. Úgy érzem, hogy lehetett volna egy kicsit hosszabb az epizód és talán nem lett volna így másodjára olyan érzésem, hogy nem tudnak elég időt tölteni egy-egy jelenetben, hanem olyan gyorsan pörög minden, hogy már rögtön egy másik helyszínen másik jelenetben vagyunk. Onnantól, hogy megszöknek a rabok a mentőkabinokkal nagyon kevés idő telik el és már láthatjuk, hogy a Templomban lévő börtönben vannak. Ez egyrészt dícséri a jediket, hogy ugyan elég könnyen meg tudtak szökni a rabszállító hajóról a foglyok, de közben ők hamar neutralizálták a fenyegetést, csak olyan rohanásnak hatott ez így egyben.

A párbeszédek is a legtöbbször nagyon direktek voltak, hogy tovább vigyek a karaktereket a következő jelenetre, 'a mester keresett, menj el a börtönblokkba' meg ilyenek, nekem pedig tetszett volna, ha több ilyen small talkos próbálkozást láthattunk volna, hogy jobban megismerjük, el tudjuk helyezni a karaktereket, mint amilyen volt Osha és Yord között mikor jöttek letartóztatni és ez nagyon tetszett, természetesebbnek is hatnak így a dialógusok.

 

A karaktereket is szóba hozva a legérdekesebbek azok nekem egyértelműen Mae és ez a réjtélyes sötét alak, aki a jedik elpusztításáról beszélt. Mivel nem követtem a spoilereket, így nem is bocsátkoznék találgatásokba kilétét illetően, de nagyon izgalmas ez az irány és arra is kíváncsi leszek, hogyan fog ez majd illeszkedni az általunk is ismert Sagaba, ahol a jövőben már feltűnik majd Palpatine is. Milyen lépések kellettek ahhoz, hogy odáig jussanak a sithek, hogy a hőn áhított galaxist uraló hatalom elérhető közelségbe kerüljön. Osha is érdekes karakternek néz ki, különösen a testvérével való viszonya miatt, de aki a jó oldalról igazán megfogott az Sol mester. Egy sebezhető, önmaga gyengeségeit is belátó tanítónak tűnik, nem az a tévedhetetlen bölcs, aki ennél fogva nem is annyira emberi. Yord meg a padawanok annyira nem fogtak még meg, de összességében nem volt a karakterekkel semmi problémám és a színészek is jónak tűnnek. Itt is főleg a Sol-t alakító Lee Jung-jaet tudnám kiemelni, aki a visszafogott, de meggyőző játékával remekül formálta meg ezt az érdekes jedit.

 

Szerintem nagyon szórakoztató volt a nyitán és tényleg úgy érezni, hogy egy új korszak kezdődött el. Az idei nyár fénypontja lesz ez, hogy hétről hétre követhetjük végig ennek a sorozatnak a kibontakozását, a változatos helyszínekkel, a sok új világgal, a rengeteg különböző fajjal, akármennyire szeretem az Andort, de ez valahogy jobban hordozza számomra a SW esszeniáját, ha ránézek egy képkockára, amin ennyire életteltelinek tűnik a galaxis, mint a prequelben... számomra ez a nagybetűs Star Wars!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Wilde írta:

A párbeszédek is a legtöbbször nagyon direktek voltak, hogy tovább vigyek a karaktereket a következő jelenetre, 'a mester keresett, menj el a börtönblokkba' meg ilyenek, nekem pedig tetszett volna, ha több ilyen small talkos próbálkozást láthattunk volna, hogy jobban megismerjük, el tudjuk helyezni a karaktereket, mint amilyen volt Osha és Yord között mikor jöttek letartóztatni és ez nagyon tetszett, természetesebbnek is hatnak így a dialógusok.

A második rész szinte csak ilyenekből áll.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 hours ago, csoli1138 said:

Indara kardja is lila, szóval lehet, hogy ez a fajta kristály hordozza ezt az örökséget. 

Minden kristály akkor kapja meg a színét amikor a jedi padawan az Illumon megtalálja a maga kristályát és a két fél egymásra hangolódik. Így nincs olyan hogy örökség meg kristályfajta mert ezek egyediek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval azt gondoltam hogy jó lesz, de hogy ennyire brutálisan jó azt nem. Azt meg főleg nem hogy már az első rész 5 ms után annyira magába szippant hogy csak tátottam a szám.

Az első szájtátás a 100 évell korábbi Jedik megismerésénél történt. Zseniális ahogy bemutatták azt mennyire mások mint a PT Jedijei. Pont ezt vártam és maradéktalanul elégedett vagyok.

Már az meglepett hogy Coruscant-on kivül vannak Jedi helyörségek. Ok a Rebels-ben és a Mandoban voltak máshol is templomok, de azokról azt gondoltam hogy ezer éve bezárták őket és a Jedik a nagy templomba költöztek Coruscant-on. Az meglepett hogy 100 évvel a PT elött működtek még. Ugyanakkor tök logikus hisz ha Coruscant-ól távol kell békét teremteni akkor egy közeli helyörségből hamar oda lehet küldeni egy Jedit mintsem megvárni mig a Magból odaér egy lovag. Lehet addig agyonverik egymást a felek.

A másik ami meglepett az a brutális erejük. Gyakorlatilag egy civil számára legyőzhetetlenek.  Sőt az Erőhasználó Mae támadásait is simán gond nélkül hárította Indara fénykard nélkül csak az Erőre hagyatkozva. Mintha csak játszadozna. Mikor a kardot elővette akkor is csak a késeket vágta ketté. Szó szerint ámulattal néztem. És akkor lórúgásszerűen tört fel bennem a felismerés. Hogy ez az. Ezt hiányoltam mindig.

Nekem mindig fura volt a PT-ben a TCW-ben hogy tudják használni az Erőt ami szó szerint mindenre képes, de visszafogják magukat valamiért a Jedik mikor használni kell. Vagy itt nyer az értelmet Yoda mondata:

"Meggyengültünk az Erőben". Ezen Jedikhez képest a PT Jedijei lepkef*ngok. Nálam már van is egy sarkalatos kérdés. Mi történt hogy 100 évvel késöbb a Jedik sokkal gyengébbnek tünnek a harcban az Erőben. Miért rántanak egyből fénykardot? Annyira de annyira sokkal elegánsabb Jedihez méltóbb ez az Erővel hárítás az az elképesztő magabiztosság ami ezekből a Jedikből árad. Kard nélkül sokkal erősebbek, sokkal jobban érzik az Erőt, sokkal jobban használják a TUDÁST.

Pl nem sz*rakodnak kikérdezéssel. Azonnal belemennek a páciens elméjébe és kiszedik az infot. Tökéletes. Minek vesztegessék az időt mikor úgyis tudják hogy hazudni fog az illető. Érzed az Erőt? Használd. 

Egyből Kylo Ren jutott eszembe erről az elmébe mászástól. Persze ezek a Jedik Finomabban csinálják és fájdalommentesen.

A másik amire 25 év után rádöbbentem, hogy mivel az EP1-ben láttam az első Köztársaságbeli Jedit azt gondoltam 25 évig hogy a Jedik ilyenek voltak mindvégig az utóbbi 1000 évben mint az EP1-ben. Mindig a kardot vették elő először. És mivel őket láttam évekig(TCW) hát ilyenek voltak. Nem láttam más mintát. Eddig.

Mindig bennem volt viszont a fenti hiányérzet valahol nagyon mélyen. Viszont most látva csak az első harci jelenetet és az első részt már pontosan tudom azt hogy valójában gyerekkoromban mikor az OT-t néztem én valójában így képzeltem el a Jediket. Itt semmi hiányérzetem nincs. Pont úgy használják az Erőt ahogy kell. Mindig motoszkált hogy nem Erőhasználok néha simán legyőzik a Jediket(TCW).

Ezeket a Jediket látva már tudom hogy Cad Bane-nek esélye sem lenne egy ellen sem. Elveszik a fegyverét Erőlökéssel a falhoz kenik és bemásznak az agyába. Mindezt fénykard nélkül.

De ha itt próbálkozna Sidious nemhogy 4 mestert nem tudna legyőzni, hanem még egyet sem.

Nem kell mondanom hogy imádom ezeket a Jediket. Ilyen egy magabiztos az Erőt tökéletesen ismerő és uraló Jedi.

Itt megjegyeznék egy kis negatívumot. Azért egy ilyen erős Jedi mesternek mint Indara illene tudni kétfelé is figyelni. Azért nem olyan bonyolult megállítani egyidőben a csapos felé tartó tört és észlelni és megállítani a saját mellkasa felé tartó tőrt.

A történet is nagyon rendben van. Kellően titokzatos hogy érdekeljen a végkifejlet és hogy mi történt a múltban. Mae kicsit idegesítő, nem igazán kedvelem az ilyen csak vagdalkozó karaktereket. Általában vélt sérelmek miatt dühös, vagy ő tett valamit, de a tetti miatt bekövetkező negatív esemény hatására egyből hárít hogy nem ő a hibás hanem jelen esetben a Jedik. Nemrég @Dzséjt beszélgetve pont az az ilyen karaktereket elemeztük. Az utóbbi 10-15 rosszfiúi filmekben, sorozatokban ilyenek. SW-ben tökéletes példájuk Reva. Sérelem érte ere ugyanazt csinálja mint akitől a sérelem érte. Ártatlan Jediket ől. Teljesen illogikus normális ésszel ez a viselkedés. Ezt érzem Mae-ben is. Sol azt mondja ő okozta a tüzet, de akkor miért a Jediken akar bosszút állni? Gondolom őket hibáztatja jogtalanul.

Az említett beszélgetésen arra jutottunk, illetve @Dzséjt világította meg hogy mi normális gondolkodásúak(ahol ugyev ok és okozat) sosem fogjuk ezeket megérteni. Na és pontosan tudják hogy rosszat tesznek ,de sosem fogják elismerni és hárítanak és mást vádolnak. Na Mae ilyen szerintem.

Az is nagyon tetszett hogy nem kellett a Szenátusnak jelenteni hogy hova mennek és mit csinálnak. Maguk között elintézték ezt a Jedik. Sőt a Jedim Tanácsot se láttuk, tőlük se kellett engedély.  Apropó Tanács. Jól láttam hogy a gyerekeket a későbbi tanácsteremben tanította Sol mester? Ahol majd 100 év múlva a Jedi Tanács ülésezik?

Bár nem láttunk tanácsot szerintem Vernestra mester a tanács tagja lehet.

Nekem is Sol mester a kedvencem. Yord kicsit feszengő ,szabálykövető mimt Obi-Wan, de ugyanakkor hallgat a jó szóra. Sokkal nyitottabbak, lazábbak ezek a Jedik mint a későbbiek. Nem olyan merevek.

A rész végén kiderül hogy Maet egy Sith taníította. Vajon az ő tanívűnya lesz késöbb Plequis?

Meg kell említenem Oshát Mae ikertestvérét. Mikor felébredt a hajón már tudtam hogy nem ő volt a gyilkos, valami susmus van itt. Nekem végtelenül szimpatikus a hölgy. Egy igazi jóember.

Persze ne feledkezzünk meg a neomodiaikról. Hát itt ugyanolyan férgek mint később lesznek. Tiltva van az ember általi külső űrhajójavítás az űrben, merthogy szabály szerint csak asztromech-ek(és ha jól értettem ezen belül is csak R2-es egységek vehetnek részt), erre persze hogy megszegik a szabályt.

Ez hogy csak droidok javíthatnak külső meghibásodást tök jól hajaz az EP1-re mikor R2/D2 javította Qui-Gonnék hajóját.

Nálam ez az indítás ugyanolyan jó mint a Kenobi-sorozaté.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Minden kristály akkor kapja meg a színét amikor a jedi padawan az Illumon megtalálja a maga kristályát és a két fél egymásra hangolódik. Így nincs olyan hogy örökség meg kristályfajta mert ezek egyediek. 

Sajnálom, mikor a sorok közül nem jön ki az irónia. De hidd el nem ma kezdtem. Merevnek és távolságtartónak írta le valaki Vernestrát itt mostanában, majd szóba került Windu, mint a dölyfös jedik csimborasszója.

Én meg szokásomhoz híven egy túlzó poénnal akartam meglovagolni, hogy a lila kard lehet az oka, hisz az azért továbbra is ritka a renden belül, de ha már párhuzamba állítható a két jellem.. Persze sajnos elsőre még le is indaráztam Vernestrát, így már menthetetlen volt a hsz és a poén.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

már pontosan tudom azt hogy valójában gyerekkoromban mikor az OT-t néztem én valójában így képzeltem el a Jediket.  

Akkor neked nem teszi tönkre a gyerekkorodat a sorozat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Itt megjegyeznék egy kis negatívumot. Azért egy ilyen erős Jedi mesternek mint Indara illene tudni kétfelé is figyelni. Azért nem olyan bonyolult megállítani egyidőben a csapos felé tartó tört és észlelni és megállítani a saját mellkasa felé tartó tőrt.

Nekem is fáj egy kicsit. Jó, hogy leírtad annak ellenére, hogy helyesen érveltél a jedik ereje és stílusa mellett, mert azt valóban így mutatja be a sorozat, hogy így marad alul Indara, az szívfájdalom nekem, de főleg neki.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nekem is fáj egy kicsit. Jó, hogy leírtad annak ellenére, hogy helyesen érveltél a jedik ereje és stílusa mellett, mert azt valóban így mutatja be a sorozat, hogy így marad alul Indara, az szívfájdalom nekem, de főleg neki.. ;)

Az a legfontosabb aki a sört csapolja. Ez már 100 évvel a TPM előtt is így volt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az volt a gond hogy azt hihette, hogy már csak egy tőre maradt Mae-nek. A másik tőr korábban rejtve maradt a szeme elől, így ilyen gyors és ilyen veszélyes támadásra szerintem nem számított. Ezért minden idegszálával a csapos megmentésére koncentrált, ez lett a veszte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy ha Indara tudott volna a másik tőrröl, akkor minimum a fénykarddal kivédi. De azt Mae ügyesen rejtette a teste takarásában is. Ráadásul Indara nem is sejthette, hogy rejtett tőr is van nála, hiszen egészen odáig a látható övéről és a combján lévő tokból vette ki őket. És azokból a késekből kifogyott, a rejtetten kívül már csak az volt, amit a kocsmáros felé dobott. Indara joggal hihette, hogy a lánynál nem maradt semmilyen fegyver. Rosszúl tippelt. Az Erő csak hatalmat ad, de nem biztosít tévedhetetlenséget, pláne akkor, amikor pillanatok alatt kell dönteni élet és halál között.

 

A folytatásban:

Spoiler

Amúgy a rejtett pengével Solnál is bepróbálkozott, csak ott Yord szemfüles volt és elkapta a tőrt.

 

És egy kis előremutatás, milyen szépen tud a sorozat nem csak a Jediknek új alapokat adni, de néhány olyan apróságnak is, amibe igazából bele sem gondoltunk, mert nem volt rá szükség, mégis, egy röpke mondat, és totál új megvilágításba kerül:

TKTXyzT.png

YoC1RIE.png

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Mi a véleményetek amúgy a nyitószövegről a Nihilre való tekintettel?

Furcsa volt, mintha M1 híradót néztem volna. A nagy galaktikus történelemben ennyire elbagatellizálták volna azt a konfliktust? Pedig az egész galaxisra kihatása volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz az első fázis végén

Spoiler

a Peremvidék egy részét a saját irányításuk alá is vonták egy ún. Viharfallal körülvéve, amin keresztül csak ők tudtak közlekedni, a Zónán belül meg fosztogathattak.

 

Én is furcsáltam a dolgot. Lehet az átlagnézőknek adtak egy általános leírást a korszakról? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én is furcsáltam a dolgot. Lehet az átlagnézőknek adtak egy általános leírást a korszakról? :hmm:

 

Abból a szempontból érthető lenne, hogy az átlag nézőben biztos kérdések merülnének fel, ha megemlítenének egy konfliktust, hogy az mi volt, meg honnan jött, miért nem azt msélik el, de hasonlót léptek már meg Ahsokával hisz biztos van, aki nem néz animációst, "mert az mese", illetve Maullal is meglépték a Soloban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Abból a szempontból érthető lenne, hogy az átlag nézőben biztos kérdések merülnének fel, ha megemlítenének egy konfliktust, hogy az mi volt, meg honnan jött, miért nem azt msélik el,

Jó reklám lett volna a HR könyveknek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a HR-t kevésbé ismerő, ilyen formán az átlag néző felé jobban közelítő egyén, én nem találtam zavarónak. Tudom, hogy hosszú idő óta a legnagyobb konfliktus volt, de szerintem nem tekinthető hagyományos háborúnak. Nem kormányok csaptak össze kormányokkal, katonákat bevetve, hanem egy kormány vette fel a harcot egy bűnbandával szemben. Galaktikus változata annak, mint amikor a 2000-es évek derekán Mexikó, más országokkal (pl. az USA-val) összefogva háborút hírdetett a drogkartellek ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.