Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

gondoltam. :P

Egy spin-off film esetében, vagy akár az Ep.7-es visszatérés kapcsán nehéz elkerülni, hogy "megvalósítsák" a karaktert. Végül is amennyire Obi-Wan, Padmé, Anakin, Windu, Yoda, Dooku és a többiek hasonlítanak a TCW-ben igazi önmagukra, annyira éppen Ahsoka is megoldható.

Meg akkor már inkább egy élőszereplős filmbe tegyék be, ahelyett, hogy mondjuk egy más stílusú animációsba. Az legalább annyira furcsa lenne és csak kíváncsi lennék hogyan képzelik el a kitalálói a valóságban. ;)

Hmm, nem rossz. :)

A felsorolt karakterek esetén először láttuk a színészt, s utána a rajzfilmfigurát, amit az adott színész megjelenése alapján valósítottak meg (ha jól emlékszek: film->CW->TCW sorrendben). S náluk a viselkedésüket is könnyebb volt lemodellezni. Ezzel szemben Ahsokát a TCW számára találták ki, egyedi külső tulajdonságokkal: irracionálisan nagy kék szemekkel, szögletes arcvonásokkal, vastag szájjal, stb. Nehéz olyan élő embert találni, aki(k)re ezen dolgok többsége elmondható, legalábbis hogy ne legyen nagy a különbség (már ha nem akarnak utána sokat CGI-zni rajta). Ugyanakkor a nem és a kor is fontos a személy kiválasztásában :P

Ezek alapján úgy gondolom, hogy a betett hölgy jó választás lenne, főleg a szemei és az állkapocs formája alapján. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka arcvonásaiban a leginkább dominánsak a szemei és az álla. Természetesen attól eltekintve, hogy togruta, de ez a része egy igényes "dekorral" (smink, maszk, stb.) feloldható. :)

Csak kapcsolgattam múltkor a TV-ben, aztán a Donát által is említett sorozat ment épp és belém hasított a felismerés. Amúgy is mindig érdekelt kivel lehetne stílusosan vászonra vinni Ahsokát.

És persze a kor is stimmel, valamint a kisugárzásukban is érzek közös vonásokat. Korábban láttam egy-két filmben a csajszit és simán el tudnám képzelni, hogy karakterűen adná vissza 'Soka jellemét.

 

Sajnos valóban nagyon kevés esély van a spin-offjára, ill. az Ep.7-es feltűnésére is. Eleve ízig-vérig TCW karakter, amit pedig elkaszáltak. Aligha fogják pont őt előhúzni bármikor is. Marad az EU, arra meg nem nagyon vagyok kíváncsi. Szép vagy kevésbé szép, de reális sorsot én is el tudok képzelni neki, akkor meg már inkább ahhoz ragaszkodom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy onnan kéne ismernem :D, bocsi az a sorozat kimaradt az életemből. Meg kell nézni headdresselve, akkor kiderülne, hogy jó-e. :)

 

S valóban, kevésbé valószínű, hogy mozgófilmen valaha visszatér, ha a Di$ney végleg leszámol ezzel a korszakkal :

- EP7-ben már túl idős lenne, flashback jelenetben vagy szellemalakban megjelenve mi cél szolgálhatna, a karbonfagyasztás meg ugye elvetve,

- az Underworldöt szintúgy törölték,

- EP3-EP4 közötti animációs sorozat sem valószínű (pedig ebben még nagyon reménykedek, hátha sikerül rábeszélni azt az Iger gyereket, több TCW-s szereplőt is átvíve oda; ha meg nem, akkor legfeljebb Filoni bevonulhatna az 501-esekkel a Di$ney székházba :rock: ).

 

Interjú 2. része: As Ahsoka Leaves THE CLONE WARS: 'She Took The Right Path'

 

Kieg: S végül a 3. rész: HER UNIVERSE Celebrates Fangirls as Ahsoka Says Last Goodbye

Szerkesztve: - gunji
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy onnan kéne ismernem :D, bocsi az a sorozat kimaradt az életemből. Meg kell nézni headdresselve, akkor kiderülne, hogy jó-e. :)

 

S valóban, kevésbé valószínű, hogy mozgófilmen valaha visszatér, ha a Di$ney végleg leszámol ezzel a korszakkal :

- EP7-ben már túl idős lenne, flashback jelenetben vagy szellemalakban megjelenve mi cél szolgálhatna, a karbonfagyasztás meg ugye elvetve,

- az Underworldöt szintúgy törölték,

- EP3-EP4 közötti animációs sorozat sem valószínű (pedig ebben még nagyon reménykedek, hátha sikerül rábeszélni azt az Iger gyereket, több TCW-s szereplőt is átvíve oda; ha meg nem, akkor legfeljebb Filoni bevonulhatna az 501-esekkel a Di$ney székházba :rock: ).

 

Interjú 2. része: As Ahsoka Leaves THE CLONE WARS: 'She Took The Right Path'

 

Kieg: S végül a 3. rész: HER UNIVERSE Celebrates Fangirls as Ahsoka Says Last Goodbye

 

:) Jó kis interjú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Azért elég kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Ahsokával, most hogy "vége" a TCW-nak. Mivel már nem Jedi, akár túl is élheti a 66-os parancsot, elvégre hallottam már olyanról, hogy egy Jedi túlélte, csak azért, mert már nem volt a Rend tagja a parancs kiadásának idején, így nem jelentett fenyegetést Palpatinera és ezért ő elkerülte a Birodalom figyelmét. Remélem egyszer felgöngyölítik az ő történetét, mert nem szívódhat valaki csak úgy fel, bármi féle magyarázat nélkül. Plusz, ő nem az a típus, aki ölbe tett kézzel nézné, ahogy a Birodalom kiírja a Jediket. Igaz, már ki van ábrándulva belőlük, de azért csak megpróbálná megkeresni Anakint és a többi Jedit, hátha vannak túlélők. Ez jó kis alapot adhatna egy új animációs sorozatnak. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért elég kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Ahsokával, most hogy "vége" a TCW-nak. Mivel már nem Jedi, akár túl is élheti a 66-os parancsot, elvégre hallottam már olyanról, hogy egy Jedi túlélte, csak azért, mert már nem volt a Rend tagja a parancs kiadásának idején, így nem jelentett fenyegetést Palpatinera és ezért ő elkerülte a Birodalom figyelmét. Remélem egyszer felgöngyölítik az ő történetét, mert nem szívódhat valaki csak úgy fel, bármi féle magyarázat nélkül. Plusz, ő nem az a típus, aki ölbe tett kézzel nézné, ahogy a Birodalom kiírja a Jediket. Igaz, már ki van ábrándulva belőlük, de azért csak megpróbálná megkeresni Anakint és a többi Jedit, hátha vannak túlélők. Ez jó kis alapot adhatna egy új animációs sorozatnak. :hmm:

Ha visszaolvasgatsz, akkor rengeteget tanakodtunk már ezen korábban. ;)

 

Minden bizonnyal túl is élte a 66-ost. Nem feltétlen azért, mert ő és a hozzá hasonlók nem jelentenek veszélyt a Birodalomra (bár részben ez is benne van). Azért nem egyszerű feladat lokalizálni azokat, akik már kiváltak a Rendből és nincsenek a fronton. Az is lehet, hogy nem is használják már rendszeresen aktívan az Erőt. A 66-osnak azért volt komoly előfeltétele a jedik és a klónok közti bizalom kiépítése, mert így a jedik döntő többsége ott volt, ahol a legkönnyebben és legváratlanabbul le tudták őket mészárolni. A maradék jedik nagy része pedig a templomban volt, őket is könnyen elintézték.

 

Az általánosan elfogadott történetek alapján esélyes, hogy a Birodalom nagymértékű (jedi) túlélőirtást végzett első éveiben. Adódik a kérdés, hogy elérte-e ez a hullám Ahsoka-t. Ha igen, akkor az egy nagyon érdekes találkozás lehet egykori mesterével.

Azzal pedig én is maximálisan egyetértek, hogy a semmittevés ilyen ínséges időkben nem Ahsoka jellemére vall.

 

Azt is nagyon támogatnám, hogy ebből egy új sorozatot kapjunk, de lássuk be, hogy ennek valószínűsége igencsak konvergál a 0-hoz. Nem azért kaszálták el a TCW-t és terelik egyre inkább a klasszikus felé a figyelmet, hogy aztán a TCW legemblematikusabb karakterének sorsát egyengessék. Sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is nagyon támogatnám, hogy ebből egy új sorozatot kapjunk, de lássuk be, hogy ennek valószínűsége igencsak konvergál a 0-hoz. Nem azért kaszálták el a TCW-t és terelik egyre inkább a klasszikus felé a figyelmet, hogy aztán a TCW legemblematikusabb karakterének sorsát egyengessék. Sajnos.

 

Hát igen. Viszont az egy jó taktikai lépés lenne a rajongók lecsitítására, hogy Ahsokát betennék mellékszereplőnek mondjuk egy animációs sorozatba a sötét időkről. Ventresshez hasonlóan Ahsoka is elvállalhatna egy hozzá illő munkát. Például én szabadúszó csempésznek el tudnám képzelni, hamis személyazonosságot használva, de nagyon nehéz nem felhívnia magára a Birodalom figyelmét. Szerintem azért nem fogják végleg elfelejteni a Prequel érát, elvégre amíg van akitől ezzel lehet pénzt kicsalni, addig van benne potenciál. A Disney rá fog jönni erre. Én személy szerint nem hiszem, hogy olyan újat tudnának alkotni, ami minden SW rajongó figyelmét az új filmekre tudná terelni. Sokszor fogják még visszasírni a Prequel érát is, azt garantálom. ;)

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a TCW-től való minél jobb eltávolodás bizonyára szent ügye most a Disneynek, talán ha beindul a sorozat, tényleg használhatnának a TCW teremtette alapanyagokból - mint például Ahsoka- (feltételezve, hogy egy Dark Times sorozatot kapunk). Legalábbis tetszene a rajongóknak, és nem olyan szájízzel állnának a nagy közelgő új sorozathoz, mint most. Ha tényleg használnának bármit is, akkor Ahsoka szerepeltetése létfontosságú lenne, bár erre, mint mondtátok kicsit az esély. !!De azért a Disney is tévedhet néha!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról se feledkezzünk meg, hogy Ahsoka általánosságban egyáltalán nem olyan népszerű karakter a SW rajongók körében, ahogyan a TCW is nagyon megosztó. Legalább annyi ellenséget, mint támogatót lehetne szerezni azzal, ha a kis togrutát szerepeltetnék. Magyarul nem igazán érné meg nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a "semmittevés nem Ahsoka jellemére vall" c. történetet sose értettem... mi vall akkor a jellemére (mely alaposan változott egyébként az évadok során)? Szeretném, ha végre tisztáznánk. Sunyiban beépül a lázadók közé, és onnan segíti ügyüket, remélve, hogy a Sith-ek nem figyelnek fel rá, és irtják ki társaival együtt? Felteszem, Vader és Ahsoka közt is jelen van az a mester-tanítvány kötődés, mely Vader és Obi-Wan közt (ami szerintem Erő-használattól független). Vagy elkezd birodalmi helyőrségeket gyakni, hogy felhívja magára a Sith-ek figyelmét, akiket ő - a legnagyobb jóindulattal is csak frissen lovaggá ütött, és mesterek tapasztalatával messze nem rendelkező Jedi - fog egymaga (esetleg néhány lázadóval karöltve elpusztítani)? Ehhez pofátlanul magas önbizalom, és arrogancia szükséges, melyek már valóban nem tartoznak a jellemvonásai közé. Mellesleg, ha ismeri a Próféciát, ahogy sokan a Jedik berkein belül, akkor tudhatja, hogy a Kiválasztott győzi le a Sith-eket, nem egy Rendjét elhagyó padawan. Kíváncsi vagyok, Obi-Wan és Yoda jellemére miért vall jobban a bujdosás, a semmittevés? Csak mert később szerepük lesz a Lázadás idejekor? Ez még nem mentesíti őket az alól, hogy csaknem 20 évig a legteljesebb lelki nyugalommal tűrték a Birodalom uralmát, az ártatlanok elnyomását, kihasználását, és egyéb, Jedi-elvekkel ütköző dolgokat. Ez akkor miért van rendjén, illetve mennyivel másabb Ahsoka esetleges "semmitevésénél"? Felismerték, hogy baromi kevesen vannak, és elenyésző az a fenyegetés, amit a Sith-ekre jelentenek, ezért a fölösleges hősködés helyett inkább bölcsen meghúzták magukat, hogy általuk fennmaradjon a Jedi Rend, az eszméik, hogy egy nap továbbadhassák az "utolsó reményeknek"... kérdésem továbbra is áll: ugyanezen motivációk miért nem működnek Ahsoka esetében? Miben más ő, azt leszámítva, hogy nem szerepel a filmekben, így nem tudjuk meg, mit tett végül?

De az se kevésbé elképzelhetetlen számomra, hogy nemes egyszerűséggel letelepedett, nem érdekelte tovább a Jedi Rend sorsa és egyszerű civilként, békében élte le hátralévő életét, a Galaxis-beli eseményektől függetlenül. Egyértelműen kiábrándult a Rendből, hatalmas érvágás volt neki a gusztustalanságuk mértéke, így minden, amiben addig hitt, amiért addig harcolt más megvilágításba került számára. Ezek fényében nem hihetetlen, vagy karakteridegen, ha maga mögött hagy mindent, és jövőjére koncentrál békés civilként. Önzés? Bizonyos szempontból meglehet, noha meg tudom érteni. Cut Lawquane mit tett? Kiábrándult mindabból, amiben mindaddig hitt, dezertált, nem érdekelte tovább a Köztársaság és Föderáció harca, letelepedett, családot alapított, és értük élt tovább... nem azokért, akikből kiábrándult, akikben csalódott. Mindezt egy "feltétlen engedelmességre" programozott klón tette. Mire képes egy nem "beprogramozott" padawan, akit jóformán vágóhídra küldtek sajátjai, hogy mentsék saját jóhírüket?

Egyébként érdemes elgondolkodni azon is, hogy a készítők miért döntöttek végül a lány életben maradása mellett (holott eredetileg meghalt volna)? Feltételezem nem azért, hogy később (pár hónap/év múlva) meghaljon. Nagy az esélye, hogy túlélte a 66-ost - ami nem meglepő, mivel akkor már nem volt a Rend és a Köztársasági Hadsereg tagja, fényévekre lehetett a gyilkos klónoktól. Ha nem halt meg, és a Lázadás idején semmit nem hallottunk róla, elég sanszos, hogy bekövetkezett a fentebb említett, és átlagos civilként élte meg a további eseményeket. Azt azért sajnálom, hogy ilyen bizonytalan véget ért a karakter (nem valószínű, hogy egyhamar foglalkoznak vele), ennél jóval többet érdemelt volna. Többek közt ezért is vérlázító a TCW kaszája... :chainsaw:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a "semmittevés nem Ahsoka jellemére vall" c. történetet sose értettem...

Újrakezdjük az eposzt. :) Igazából ebben szerintem sosem fogunk közös nevezőre jutni és sajnos a jövőben aligha kap egyikőnk is kielégítő választ a készítőktől. ;)

 

Kíváncsi vagyok, Obi-Wan és Yoda jellemére miért vall jobban a bujdosás, a semmittevés?

Van néhány igencsak fontos különbség.

Obi-Wan és Yoda végig a tűzhöz közel voltak, közvetlenül átéltek minden drámát. Ugye leginkább Anakin árulása, a jedik mészárlása és a sithek hatalomátvétele releváns itt. Ők már megbizonyosodtak mindezekről és vmilyen szinten kénytelenek voltak elfogadni ezeket. Végezetül mindketten megküzdöttek a nagy ellenféllel, még ha a végső siker el is maradt. Rájöttek, hogy nincs mit tenni, mert Palpi népszerűsége és a birodalmi (ekkor még klónokból álló) sereg védelmében lévő vezetők ellen nincs eszköz a kezükben. Az egyetlen lehetőségüket mindketten elcseszték, kudarcot vallottak. Tudták, hogy ki kell várni, amíg a Birodalom sikere átfordul olyan népszerűtlenségbe, aminek következtében a népekre alapozva lehet megbontani a Birodalmat. Persze azt is tudták, hogy ekkorra valószínűleg ők már nagyon öregek lesznek, lényegében harcképtelenek, de lesz majd ott 2 ereje teljében lévő ifjú. És ez megint egy nagyon fontos különbség. Ők tudtak az ikrekről. Emiatt mindkettejüknek dedikált feladatuk volt a "semmittevés" idején. Nekik életben kellett maradni, ill. Obi-nak vigyázni a fiúra. Tudták, hogy ez a reális esély a jövőben, hogy majd vmikor előkerül egyikőjük, akit kinevelhetnek.

Ezzel szemben Ahsoka korábban kilépett a jedi és háborús körforgásból. Nem látott úgy bele a folyamatokba, egyszer csak az ölébe szakadt mindaz, amiről korábban írtam. Emellett neki nem igazán volt lehetősége ezeket rendbe tenni magában. Persze, most lehet mondani azt, hogy nem is tudott róla, hogy Anakin Vader, de ez szerintem irreális. Ahogyan Te is írtad, volt olyan szoros kötés köztük, hogy biztosan megérezte a nagy bajt a mesterével. Aki ugye az átállás és érzelmi hullámvasút mellett kinyírta szerelmét, majdnem maghalt, majd egy féldroidot csináltak belőle. Bármit is érzett ebből Ahsoka, azt biztos, hogy a mestere még él, de nagyon nagy gázban van. Ahsoka nem tudott az ikrekről sem, tehát tényleg nem volt semmi "mentsége" Azt pedig már többször leírtam, hogy nem öncélú vagdalkozást vártam volna tőle. Nem azokat, amikről írtál. Azért a lázadásban részt tudott venni több olyan politikus is, akik pl. napi szinten találkoztak Palpi-val vagy a rohamosztaggal. Csak nem tudták rájuk bizonyítani, így elvoltak. Ezen felül több olyan csempész vagy kém is dolgozott a lázadóknak, akik szintén zömmel meg tudták oldani, hogy ne bukjanak le. Persze ezek csak lehetőségek. Számtalan módon lehetett volna Ahsoka a Szövetség segítségére. Vagy legalább anno megpróbálhatott volna mindenhonnan infot szerezni, miért is történtek azok a szörnyűségek.

De ami a legviccesebb, hogy azért is kissé parttalan ez a vitánk, mert simán lehet, hogy Ahsoka meg is tette, amikről beszélek. Teljesen ismeretlen a sorsa, tehát a 2 film közt kb. bmit megtehetett.

 

De az se kevésbé elképzelhetetlen számomra, hogy nemes egyszerűséggel letelepedett, nem érdekelte tovább a Jedi Rend sorsa és egyszerű civilként, békében élte le hátralévő életét, a Galaxis-beli eseményektől függetlenül.

Na ez az, ami nekem egyáltalán nem képzelhető el. ;)

 

Egyébként érdemes elgondolkodni azon is, hogy a készítők miért döntöttek végül a lány életben maradása mellett (holott eredetileg meghalt volna)?

Életben hagyhatták későbbi "felhasználhatóság" végett, hogy ne vágják el ezt a szálat. Maul-t miért hagyták életben? Ventress-t? Barriss-t? Igazából senkit nem öltek meg a fontosabbak közül. Lehetett ez a gyerekbarátság oka is. És azt se felejtsük el, hogy maguk a készítők se igazán tudtak a kaszáról. Legalábbis a híresztelések szerint őket is hitegették és megvezették. Tehát akármi is volt a tervük a karakterrel, könnyen lehet, hogy már sose fog számítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell mondjam, hogy egyetértek veled, Sky. Tekintettel az 5. évad eseményeire, meglehet, hogy Ahsoka valóban nem tett semmit, viszont Anakinhoz eléggé kötődött, így nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán még csak meg se próbálta keresni a 66-os parancs után. Bár talán csalódottságában el is hihette, hogy a Jedik elárulták a Köztársaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell mondjam, hogy egyetértek veled, Sky. Tekintettel az 5. évad eseményeire, meglehet, hogy Ahsoka valóban nem tett semmit, viszont Anakinhoz eléggé kötődött, így nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán még csak meg se próbálta keresni a 66-os parancs után. Bár talán csalódottságában el is hihette, hogy a Jedik elárulták a Köztársaságot.

No meg azt se felejtsük el, hogy Vader se csak bábu a képletben. Nem csak Ahsoka döntése, hogy keresi-e volt mesterét. Anakin tud a togrutáról, ahogyan Palpi is. Utóbbi valószínűleg nem tartja reális veszélynek (nem foglalkozik vele), az viszont kérdés mit szól a dologhoz Vader. A nagy túlélőirtás közepette kizárt, hogy még csak eszébe se jusson volt tanítványa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Életben hagyhatták későbbi "felhasználhatóság" végett, hogy ne vágják el ezt a szálat. Maul-t miért hagyták életben? Ventress-t? Barriss-t? Igazából senkit nem öltek meg a fontosabbak közül. Lehetett ez a gyerekbarátság oka is. És azt se felejtsük el, hogy maguk a készítők se igazán tudtak a kaszáról. Legalábbis a híresztelések szerint őket is hitegették és megvezették. Tehát akármi is volt a tervük a karakterrel, könnyen lehet, hogy már sose fog számítani.

Nem erre gondoltam... arra, hogy Lucas és Filoni leültek megbeszélni a lány végső sorsát (ami alatt a TCW tényleges vége értendő, nem a Disney kaszája által azzá vált). Mint kiderült, Lucas a halála mellett volt, míg Filoni azt támogatta, hogy maradjon életben. Végül ez utóbbi mellett döntöttek. Azaz, ha nem halt volna meg a TCW-ben, eredendően olyan sors jutott volna neki, ami kerek egésszé teszi, és egyértelműen lezárja a történetét. A jelenleg kialakult helyzet (vagy ezt tette a Rend elhagyása után, vagy azt, vagy amazt...) nem ilyen, mivel bizonytalanságon alapszik, így nem tudjuk, részt vette-e a Lázadásban, letelepedett-e vagy meghalt, esetleg egyéb szóba jöhető verzió valósult-e meg. Szerintem az, hogy életben tartották volna a sorozat után is, úgy, hogy még a TCW végén egyértelműen lefestik jövőjét, nem sok sorsra enged következtetni.

 

Azt kell mondjam, hogy egyetértek veled, Sky. Tekintettel az 5. évad eseményeire, meglehet, hogy Ahsoka valóban nem tett semmit, viszont Anakinhoz eléggé kötődött, így nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán még csak meg se próbálta keresni a 66-os parancs után. Bár talán csalódottságában el is hihette, hogy a Jedik elárulták a Köztársaságot.

A mester-tanítvány kötődés még érdekes... igaz, hogy Vader megérezte Kenobit a Halálcsillagon, de ott elég közel voltak egymáshoz ehhez. Mi van akkor, ha Vader és Ahsoka sok-sok fényévnyi távolságra van egymástól? Kétlem, hogy mindegy lenne... de arra sincs semmi garancia, hogy Ahsoka egyáltalán képbe kerülne azt illetően, hogy mesteréből lett az új Sith Nagyúr. Obi-Wan (Skywalker tulajdon mestere) is csak a Templomban talált holo-felvételek alapján tudta meg, ki felelős a mészárlásért, illetve ennek révén azt, hogy Anakin Vader néven Sidious tanítványává lett. Ennek fényében az is elképzelhető, hogy Ahsokának fogalma nem volt arról, ki Darth Vader... ezt eleve nagyon kevesen tudták. Így nehezen kereshette fel Vadert (már ha akarta volna egyáltalán). Az meglehet, hogy Vader kereste Ahsokát, bár a Sith igyekezett minden régi élethez kötődő dolgok felejteni (pl. Tatooine, Jedi Templom). Kettejük találkozása olyan dolgokat kavarhatott fel Vaderben, amit az nem akart. De tegyük fel, hogy kereste, évekig kutatta... Obi-Want nem? Sőt, szerintem evidens, hogy ő volt az első számú Jedi-ellensége azok után, amit vele tett. Így csaknem mindennél fontosabbnak találhatta felkutatását. Mégis csak 19 évvel később találtak egymásra, akkor is azért, mert Obi-Wan ment el hozzá.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erre gondoltam... arra, hogy Lucas és Filoni leültek megbeszélni a lány végső sorsát (ami alatt a TCW tényleges vége értendő, nem a Disney kaszája által azzá vált). Mint kiderült, Lucas a halála mellett volt, míg Filoni azt támogatta, hogy maradjon életben. Végül ez utóbbi mellett döntöttek. Azaz, ha nem halt volna meg a TCW-ben, eredendően olyan sors jutott volna neki, ami kerek egésszé teszi, és egyértelműen lezárja a történetét. A jelenleg kialakult helyzet (vagy ezt tette a Rend elhagyása után, vagy azt, vagy amazt...) nem ilyen, mivel bizonytalanságon alapszik, így nem tudjuk, részt vette-e a Lázadásban, letelepedett-e vagy meghalt, esetleg egyéb szóba jöhető verzió valósult-e meg. Szerintem az, hogy életben tartották volna a sorozat után is, úgy, hogy még a TCW végén egyértelműen lefestik jövőjét, nem sok sorsra enged következtetni.

Ja, értem. Ebben igazad lehet. ;)

 

A mester-tanítvány kötődés még érdekes... igaz, hogy Vader megérezte Kenobit a Halálcsillagon, de ott elég közel voltak egymáshoz ehhez. Mi van akkor, ha Vader és Ahsoka sok-sok fényévnyi távolságra van egymástól? Kétlem, hogy mindegy lenne... de arra sincs semmi garancia, hogy Ahsoka egyáltalán képbe kerülne azt illetően, hogy mesteréből lett az új Sith Nagyúr. Obi-Wan (Skywalker tulajdon mestere) is csak a Templomban talált holo-felvételek alapján tudta meg, ki felelős a mészárlásért, illetve ennek révén azt, hogy Anakin Vader néven Sidious tanítványává lett. Ennek fényében az is elképzelhető, hogy Ahsokának fogalma nem volt arról, ki Darth Vader... ezt eleve nagyon kevesen tudták. Így nehezen kereshette fel Vadert (már ha akarta volna egyáltalán). Az meglehet, hogy Vader kereste Ahsokát, bár a Sith igyekezett minden régi élethez kötődő dolgok felejteni (pl. Tatooine, Jedi Templom). Kettejük találkozása olyan dolgokat kavarhatott fel Vaderben, amit az nem akart. De tegyük fel, hogy kereste, évekig kutatta... Obi-Want nem? Sőt, szerintem evidens, hogy ő volt az első számú Jedi-ellensége azok után, amit vele tett. Így csaknem mindennél fontosabbnak találhatta felkutatását. Mégis csak 19 évvel később találtak egymásra, akkor is azért, mert Obi-Wan ment el hozzá.

Szerintem Anakin és Vader egyezősége nyílt titok volt magasabb körökben. Az egy dolog, hogy tudta Palpi, Yoda, Obi-Wan és Padmé (mondjuk ő korán meghalt). De ezen kívül ott volt még Tarkin, Amedda, egy rakat klón és még ki tudja kik. Láttuk a filmekben, hogy bizony abban a messzi-messzi galaxisban is van füle a falaknak. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy az utolsó peremvidéki csempész is tisztában volt a dolgokkal, de korántsem volt ez annyira titok, mint mondjuk Luke és Leia létezése.

Abban persze igazad van, hogy Ahsoka nem feltétlen tudott róla, hiszen nem tudjuk hol tartózkodott. A távolsága és a környezete is befolyásolta azt, hogy milyen infokhoz juthatott. De ahogyan írtam is korábban, nem feltétlen kellett neki tudni a Vader dologról. Azt bizonyosan érezte, hogy mestere komoly gondban van és iszonyatos (lelki és fizikai) fájdalmakat él át, de még él. Érezte volna, ha meghal. Padmé haláláról nagy valószínűséggel értesült, ami azért Anakin tekintetében is gyanús lehet neki. Utálta Tarkin-t és Palpi-t, viszont tudta, hogy mestere jó viszonyban van velük. És egyszer csak a semmiből feltűnik mellettük egy ismeretlen sith. Akár össze is logikázhatta a képet, de ha nem, akkor is tudott Anakin kínjairól.

Obi-Wan-os témában igazad van. Nyilván rengeteget kereste őt Vader a hajtóvadászat során. Ezért jött kapóra a Tatooine, mert tudták, hogy Anakin kerülni fogja a múltját, pláne azt a helyszínt, ahol rabszolgaként cseperedett, majd legyilkolták az anyját, ő pedig lemészárolt egy rakat részben ártatlan lényt. Ennél jobb rejtekhely nem is kellett Obi-nak. Yoda-t meg ugye a Dagobah drasztikus sötét energiái fedezték. Lehet, hogy Ahsoka is talált magának vmi jó búvóhelyet. Az is biztos, hogy az ő keresését Palpi nem erőltette úgy, mint a másik 2 jediét. Inkább Vader-en múlott mennyire akar foglalkozni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Ahsoka visszatér a Rebelsben. :clap2:

Vagyunk így néhányan. :)

 

Ha számot kéne írnom, úgy 90%-ra tippelném a valószínűségét, hogy viszontlátjuk. Egyszerűen indokolatlan lenne a mellőzése, főleg a TCW-ben látott bizonytalan sorsa miatt... másrészt, maga a karakter is számos érdekes lehetőséget tartogat még, pazarlás lenne nem kiaknázni. Főleg ebben az érában. Akár a sokat emlegetett Vader-Ahsoka találkozásra is sor kerülhetne, de megtudnánk, miként reagált a Köztársaság és Anakin bukására, mit tervezett a Birodalom ellen (ha tervezett), stb., stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyunk így néhányan. :)

 

Ha számot kéne írnom, úgy 90%-ra tippelném a valószínűségét, hogy viszontlátjuk. Egyszerűen indokolatlan lenne a mellőzése, főleg a TCW-ben látott bizonytalan sorsa miatt... másrészt, maga a karakter is számos érdekes lehetőséget tartogat még, pazarlás lenne nem kiaknázni. Főleg ebben az érában. Akár a sokat emlegetett Vader-Ahsoka találkozásra is sor kerülhetne, de megtudnánk, miként reagált a Köztársaság és Anakin bukására, mit tervezett a Birodalom ellen (ha tervezett), stb., stb...

 

Az 100 % hogy Ashoka nem tudta hogy Anakin= Vader. Ezt csak Paplatine tudta, Yoda és Kenobi, meg talán Tarkin. Más tuti nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 100 % hogy Ashoka nem tudta hogy Anakin= Vader. Ezt csak Paplatine tudta, Yoda és Kenobi, meg talán Tarkin. Más tuti nem.

Meg Amedda. Meg a klónok. Meg (Bail) Organa. Meg valószínűleg a későbbi birodalmi vezérkar közül jó páran (pl. Yularen). Tarkin is szinte bizonyos. Arról nem is beszélve, hogy nem volt-e vki ott Coruscant-on vagy Mustafar-on, amikor ott gyilkolászott, aki látta és túlélte a dolgokat.

Szerintem egyáltalán nem volt ez egy nagy titok. Nyilván nem tudta mindenféle "jöttment", de a fejesek közül elég sokan.

 

Ahsoka-hoz eljutott-e? Attól függ milyen környezetben volt. Valószínűleg konkrétan nem tudott róla. Azt érezhette, hogy Anakin-nal szörnyű dolgok történtek, de nem halt meg. Azt pedig tudta, hogy szorosan kötődik Palpatine-hoz és kedveli Tarkin-t. A többi a fantáziájára és a kíváncsiságára volt bízva.

 

Az viszont 100%, hogy Sidious és Vader tudtak őróla. Mennyire foglalkoztak vele? Nem tudni. A túlélő jedikre keményen vadásztak. Ahsoka-ra vonatkozott-e a keresés? Ezt sem tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.