Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Mégis miből gondolod, hogy később visszament volna? Ha agyal is a történteken pár hetet/hónapot, ugyanúgy fájni fog neki a fajtájában való csalódás. Lényegében kiadták a saját bőrük megóvásáért. Ha akkor úgy látta, hogy nem tud megmaradni a Rendben, később se ment volna vissza. Én így látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis miből gondolod, hogy később visszament volna? Ha agyal is a történteken pár hetet/hónapot, ugyanúgy fájni fog neki a fajtájában való csalódás. Lényegében kiadták a saját bőrük megóvásáért. Ha akkor úgy látta, hogy nem tud megmaradni a Rendben, később se ment volna vissza. Én így látom.

Abból, hogy egyrészt ő maga mondta. Az ottani elkeseredettségében simán el is tolhatta volna a biciklit, mindenféle dilemmázás és magyarázkodás nélkül. Azt láttam rajta, hogy szíve szerint visszamenne, de érzi azt is, hogy nem lenne minden ugyanolyan és nem érezné már ő sem olyan jól magát, a környezete sem és a teljesítménye se lenne megfelelő.

Másrészt tapasztalatból mondom, hogy az idő azért sok dologra lehet gyógyír. Nyilván soha nem gyógyul be teljesen egy mélyebb seb, de sokszor ahhoz épp eléggé javul, hogy rendbe tegyük, amit kell és nekiugorjunk vminek még egyszer, adjunk magunknak és másoknak még egy esélyt.

Mindebben pedig a legtöbbet magunkon segíthetjük. Ahsoka se véletlenül akarta átgondolni, elemezni és kiértékelni magában a történteket. Nem akart mindent maga mögött hagyni. De nyilván nem mehetett már aznap az eligazításra, mintha semmi nem történt volna.

 

Persze ez csak az én álláspontom, ettől még lehet, hogy Neked van igazad. Ezt már aligha tudjuk meg, hisz hamar jött a beton, ami felülírt mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azért ábrándult ki belőlük, mert látta, hogy akiktől a jó tulajdonságai zömét eltanulta, ők maguk is kezdik elfeledni azokat. Ő végig hitt abban, amiben a Tanács már a kezdetektől fogva kételkedett: a rendtársaikban való feltétlen bizalom. Most látta, hogy bizony neki kell tovább vinni az eszmét, mert a Tanács ebben az esetben már megbukott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan benne lesz a Rebelsben, ez nem lehet kérdés.

Úgy nehéz tovább képviselni az eszméket ha kiábrándult azokból akik belénevelték az egészet.

Biztos volt már, hogy csalódtál egy (vagy akár egyszerre több) barátodban, egy ideig nem volt kedved még emberek közé sem menni, nemhogy barátkozni. Aztán idővel rendbe tetted magad, megbocsájtottál és mentek tovább a kalandok. Még ha nem is volt olyan minden, mint rég, de azért visszaállt a baráti viszony.

 

Másrészt pedig egy eszmével, életstílussal egyáltalán nem olyan egyszerű szakítani, mint egy emberrel (már ha már az egyszerű), akárki is nevelte beléd. Ahsoka kicsi gyerekkorától kezdve a jedi eszmék alapján nevelkedett és szent volt neki az az életmód. Attól, hogy csalódott a Rend vezetésében, még aligha hagyott a háta mögött mindent. Én is sok lányban csalódtam már, de azért a női nem szeretete (hál' istennek) megmaradt. :D

Nem véletlenül hagyta nyitva a visszatérés lehetőségét. Ha még abban a lelkiállapotban sem dúlt-fúlt, vagdalkozott és osztotta ki a népet, ill. hagyott ott mindent, akkor jó eséllyel később se jutott arra a következtetésre, hogy márpedig ez a jediség hülyeség.

 

Ráadásul azért ha rendesen átgondolja a dolgokat, akkor azért egyrészt neki is volt szerepe a történtekben. Másrészt pedig olyan csúnyán és valószínűtlenül húzták csőbe őt és a környezetét is, hogy ezért kár mindenkit elítélni, még ha akkor úgy is érezte, hogy cserben hagyták.

Idővel az érzelmek lenyugodnak és az ész diadalmaskodik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha Ahsoka visszatér, a személyisége valószínűleg 360 fokos fordulatot fog venni. Valami nyomós okot kell adniuk rá, hogy miért nem avatkozott közbe a Sith-ek bosszúja eseményeibe. Például én azt reálisnak tartanám, ha ezt az időszakot egy peremvidéki bolygón töltené, lehetőleg minél messzebb a háborútól és csak később értesülne az eseményekről, de érezné a zavart az Erőben. A Birodalom felemelkedése egy ex-padawant inkább csak félelemmel és kétségbeeséssel tölt el, elvégre mindenütt csak ellenség van. Senkiben sem lehet bízni 100%-osan. Minden esetre, ha ez idő alatt az alvilágban kallódott el, akkor az biztosan rányomta a bélyegét a személyére s lehet, hogy egy komorabb, de talpraesettebb Ahsokát látunk viszont.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Ha arra gondolsz, elég hülye ez a mondás. Inkább 180 fokosnak mondanám, de a szokás hatalma. ;)

Jó, csak egyszer haverokkal talán TV-ben hallottuk ezt és azóta nálunk szállóigévé vált. :D

Ámbár ha a kis vargabetű után, a Rebels-ben visszakapnánk az "igazi" Ahsoka-t, akkor végül is a 360 se hülyeség. ;)

 

Amúgy reálisak az elképzeléseid, bár én az alvilágban való elmerülést kevésbé tartom valószínűnek. Hosszabb távon és önkéntesen nem is annyira vall Ahsoka-ra, ill. kockázatos bűnözők közt tengetni az életét egy túlélő jedinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

360 fok az egy teljes fordulat... ugyanott lennénk, ahonnan indultunk. Szerintem is a Rebelsben megtudjuk mi lett vele. A TCW miatt már kár sírni, bár kár hogy véget ért.

Igen, ezt beszéltük. Viszont elképzelhető, hogy Ahsoka jelleme a megbékélés után visszatér a jó mederbe és a kerülő után (lerótt kör után) megmarad azon magas erkölcsi szinten ahova elért. Magyarul nem fordul ki magából és nem egy tök más karaktert fogunk visszakapni. Erre vonatkozott, hogy visszaérhetünk a kiindulási ponthoz. ;)

 

A TCW végével pedig várjunk még, mert nem tudjuk pontosan mikor fog játszódni a Rebels. Ha szorosan követi az Ep.3-at, akkor lehet, hogy kevesebb idő fog eltelni a TCW és Rebels közt, mint mondjuk a TCW-ben történő modellváltásos időugrásnál. Ráadásul, ha tényleg ugyanazok fognak dolgozni rajta és elvarrják az adott szálakat, ugyanaz lesz a technológia is, akkor csak a Disney önbecsülése miatt kellett másik sorozat, amúgy lényegileg ugyanaz.

Persze jó eséllyel igazad lesz és a Rebels teljesen más lesz, noha Ahsoka feltűnhet benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont elképzelhető, hogy Ahsoka jelleme a megbékélés után visszatér a jó mederbe és a kerülő után (lerótt kör után) megmarad azon magas erkölcsi szinten ahova elért. Magyarul nem fordul ki magából és nem egy tök más karaktert fogunk visszakapni. Erre vonatkozott, hogy visszaérhetünk a kiindulási ponthoz. ;)

 

Úgy érted az összevaradottság szintjén? Csakmert nyilvánvalóan ez volt látható, mikor elsésált a Templomból. Olyannyira nagy mennyiségű információ zúdult szegény lány nyakába és úgy a feje tetejére állt a világa, hogy azt még csak nem is volt ideje feldolgozni, így inkább ott hagyta az egész szituációt a fenébe, hogy átgondolhasson mindent. Ezek után távol a Jediktől és azok jelenlétének befolyásától, bizonyosan eléggé megváltozott. Az a minimális padawan tréningje nem volt elég szilárd ahhoz, hogy elveihez hűen maradva, mint például egy Yodához hasonló mester, hidegvérrel mérlegelje a helyzetet, majd döntést hozzon. Akkor eleve nem ment volna sehová. Ez oka lehet annak is, hogy mestere sem éppen az a minta Jedi. Sőt, mint ahogy azt a Mortison is mondták, ha vele marad, sosem látja a jövőjét és a sötét oldal magvait már elvetették benne. Anakin agresszívsága gyakran tükröződött rajta, még a legutóbbi évadokban is. Csak időnként szólt rá mesterére, ha azt túlzottan elöntötte a düh. Még ő maga fakadt ki, hogy Lettának meg kéne bűnhődnie. Emiatt is volt olyan könnyű meggyanúsítani. Vagy ott van eleve a kapcsolata Lux Bonterivel. Egy Barrisshoz hasonló padawan nem hallgatott volna az érzéseire egy ilyen esetben és nem maradt volna Onderonon felügyelni a lázadókat. Persze, teljesen érthető miért cselekedett így. Itt Anakin és a Jedi Rend tanításai vallottak kudarcot, nem Ahsoka. Ő csak vakon követett mindenkit. A TCW filmben még ki is jelentette, hogy az ő vágya csupán tanulni a "nagy mesterektől", akikről nem tudta, hogy saját maguk is bizonytalanok és már eleve elkönyvelték a saját bukásukat azzal, hogy belementek a háborúba.

A legjobb az lenne, persze ha minden áron azt akarjuk, hogy Ahsoka továbbra is az Erő-használók útját járja, ha a lány összeakadta egy különös alakkal az alvilágba, aki sem Sith, sem Jedi s aki egy mélyebb, áthatóbb betekintést adna neki az Erőbe, tovább vezetve Ahsoka azon felismerését a Heroes on Both Sides-ban, hogy "ez a háború nem olyan fekete-fehér, mint azt hitte".

Esetleg akár dönthet úgy is, hogy nem kér többet az Erő filozófiájából és megfeledkezik róla. Ehelyett egy szolid, de akciódús életet keres magának.

 

Megjegyzem, sok olyan dolgot csinált Ahsoka már, amire nem számítottunk tőle, így akár ezen elméletek helyessége sem annyira vitatható. ;)

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem lesz belőle olyan karakter, mint Yoda-ból, de ez természetes. Más faj, más jellem, más kor, más sors, stb.. Amúgy is Yoda egyszeri és megismételhetetlen. :)

 

Azt viszont egyáltalán nem zárom ki, hogy lehiggadjon, meditáljon, átgondolja mindazt, ami történt és a jedi filozófiának megfelelően éljen tovább. Sőt, kifejezetten ezt várnám tőle. Hisz ezzel bizonyítaná azt, hogy az a masszív jellemfejlődés, amit láthattunk tőle a TCW-ben, valóban elérte a célját és a csúcson tudja tartani.

Egy akármilyen SW mű főszereplőjétől én azt várom, hogy beírja magát a SW történelemkönyvébe és ne csak vmelyik lap aljára. Az eddigiek alapján Ahsoka-t csak pozitív szerepben tudom elképzelni, ehhez pedig pont az a lépés szükségeltetik, hogy a megpróbáltatásaiból a megfelelő tanulságokat vonja le.

Ha tartós marad a csalódottsága és elsősorban másokban keresi az okokat, elszakad az elveitől, képtelen a szakmai előrelépésére fordítani a tapasztalatokat, akkor sem vall kudarcot és azért sem hibáztatható. Csak éppen akkor korántsem lesz egy történelmi szereplő, megmarad az átlagnál. Nem lesz belőle jelkép, ikon.

Nem értek egyet azzal, hogy amúgy nem ment volna el. Ahogyan írtad is, nagyon zavart volt, csalódott és fáradt. Ez teljesen természetes, nem várható el, hogy ilyen korban pillanatok alatt túltegye magát mindenen, pláne ilyen horderejű dolgokon. Nyitva hagyta a visszatérés lehetőségét, mert nem ábrándult ki totálisan, érezte hogy ha elég erős lesz, akkor igenis az ő útja visszavezet.

 

Az más kérdés, hogy visszatérni már nem volt lehetősége, de jedi hősnek lenni (azzá válni) még igen. Mindezt csak azért nem tartom (sajnos) valószínűnek, mert aligha ő lesz a Rebels főszereplője. Akkor pedig csak kisebb szerepei lesznek, ami arra utal, hogy visszavonul a Birodalomellenes lázadó kályhától. De remélem rám cáfolnak és megtalálják a helyét jediként (nyilván nem feltűnően). Pl. a mások által már vázolt Chuchi-féle vonal nekem nagyon feküdne.

 

De azt sem tartom elvetendőnek, amiről korábban már nagyon sokat írtam részletesen. Azaz a Vader-rel való találkozás, szembenézés és halál. Nálam még mindig ez a verzió áll a toplista élén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont egyáltalán nem zárom ki, hogy lehiggadjon, meditáljon, átgondolja mindazt, ami történt és a jedi filozófiának megfelelően éljen tovább. Sőt, kifejezetten ezt várnám tőle. Hisz ezzel bizonyítaná azt, hogy az a masszív jellemfejlődés, amit láthattunk tőle a TCW-ben, valóban elérte a célját és a csúcson tudja tartani.

Egy akármilyen SW mű főszereplőjétől én azt várom, hogy beírja magát a SW történelemkönyvébe és ne csak vmelyik lap aljára. Az eddigiek alapján Ahsoka-t csak pozitív szerepben tudom elképzelni, ehhez pedig pont az a lépés szükségeltetik, hogy a megpróbáltatásaiból a megfelelő tanulságokat vonja le.

Ha tartós marad a csalódottsága és elsősorban másokban keresi az okokat, elszakad az elveitől, képtelen a szakmai előrelépésére fordítani a tapasztalatokat, akkor sem vall kudarcot és azért sem hibáztatható. Csak éppen akkor korántsem lesz egy történelmi szereplő, megmarad az átlagnál. Nem lesz belőle jelkép, ikon.

Nem értek egyet azzal, hogy amúgy nem ment volna el. Ahogyan írtad is, nagyon zavart volt, csalódott és fáradt. Ez teljesen természetes, nem várható el, hogy ilyen korban pillanatok alatt túltegye magát mindenen, pláne ilyen horderejű dolgokon. Nyitva hagyta a visszatérés lehetőségét, mert nem ábrándult ki totálisan, érezte hogy ha elég erős lesz, akkor igenis az ő útja visszavezet.

 

Az más kérdés, hogy visszatérni már nem volt lehetősége, de jedi hősnek lenni (azzá válni) még igen. Mindezt csak azért nem tartom (sajnos) valószínűnek, mert aligha ő lesz a Rebels főszereplője. Akkor pedig csak kisebb szerepei lesznek, ami arra utal, hogy visszavonul a Birodalomellenes lázadó kályhától. De remélem rám cáfolnak és megtalálják a helyét jediként (nyilván nem feltűnően). Pl. a mások által már vázolt Chuchi-féle vonal nekem nagyon feküdne.

 

De azt sem tartom elvetendőnek, amiről korábban már nagyon sokat írtam részletesen. Azaz a Vader-rel való találkozás, szembenézés és halál. Nálam még mindig ez a verzió áll a toplista élén.

 

Én arról beszélek, hogy akkor nem ment volna el, ha legalább annyi tapasztalattal rendelkezett volna, mint egy Jedi mester. Ez esetben Yoda. Ahsoka nem hiszem, hogy beírja magát a történelembe. Eleve alacsonyabb rendű karakternek találták ki. Nem játszott soha globális méretű mozgatórugót a galaxis sorsában. De! Még játszhat. ;) Én szívből kívánom neki. Viszont ehhez nem kell Jedinek lennie, mert már nem is az. Már attól a perctől kezdve nem volt Jedi, hogy letépték a Silka-gyöngysorát. Mostmár csak be se fejezheti a tanulmányait. Azt a tudást, amit eddig elsajátított, fejlesztheti tovább, de a Rend nélkül erre kevés esélyt látok. Ha szerencséje van, belefut egy túlélő Jedi mesterbe, aki kitanítja. Továbbra is tartom azt az elképzelésemet, hogy van benne potenciál a sötét oldalra való átállásra. Ezt meg is mondták. A megrendült hite + az Ep. III eseményei remek táptalajai lehetnek ennek. Anakin is ebbe a csapdába esett bele és sajnos ez Ahsokának is köszönhető, aki pont akkor hagyta magára, amikor a legnagyobb szügsége volt egy biztos támpontra, így csak Palpatine maradt. Ha Ahsoka megtudja mi történt, könnyen lehet, hogy magát fogja okolni Anakin átállása miatt.

Nem tartanám a lánytól bölcs lépésnek, ha ezek után vissza menne a Jedi Rendbe. Látszólag nem is akart. Úgy tűnik, ki akarta várni, míg a Rend megváltozik és csak akkor vissza menni. Ahhoz azonban ki kell várnia a háború végét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha mester lett volna, akkor nehezen került volna ilyen helyzetbe, így nem kellett volna döntenie, hogy marad vagy elmegy. ;)

 

Attól még lehet jedi, hogy nem a Rend tagja. Ha az adott elveknek megfelelően éli életét, akkor jedi, csak épp nem tagja a Rendnek, de ez nem számít.

Úgy meg pláne, hogy az Ep.3 után a Jedi Rend hivatalosan nem létezik. Jelenleg sem, hisz nem tudjuk mi lesz az Ep.7-ben. Ettől még Obi-Wan, Yoda vagy Luke is jedi, ahogyan Ahsoka is az, ha hű marad elveihez.

Az szerintem tévút, hogy Rend nélkül jedi sincs. Olvastam olyanokat, hogy Obi-Wan sem jedi már a klasszikusban, mert azt mondja egykoron lovag volt. Ez igaz is, hisz már nyilván nem jedi lovag, hisz az egy tisztség, egy rang, aminek csak egy szervezetben van értelme. Ha nincs Rend, akkor nincs mester, lovag, padawan, stb.. Jedi viszont van.

 

Miért kéne neki újabb tanító ahhoz, hogy korszakos karakter legyen? Elég komoly szintre fejlődött, ahonnan bőven tovább tud lépni pusztán meditációval és önképzéssel az Erő segítségével. Ha nem is olyan ütemben és tisztán, mint a Rendben tehetné, de nincs elvágva előtte az út.

Elvégre Luke is vmi nagyon hevenyészett képzést kapott már ~20 évesen, inkább elméleti, filozófiai tanítást. Ehhez képest komoly jedi vált belőle. Persze ő a Kiválasztott fia, de azért ezt a hátrányt Ahsoka könnyen kompenzálhatja azzal, hogy gyerekkora óta a jediségben nevelkedett.

 

Persze, akár átállhat a sötét oldalra is, de én nem tartom valószínűnek. Ráadásul a karakterfejlődése szempontjából se lenne értelme. A TCW-ben eljutott egy erkölcsi mintakép szintjére, sokan még egy Yoda fölé is helyezik (szerintem túlzóan) ilyen tekintetben, erre átáll a sötét oldalra? Semmi koncepciót nem látnék mögötte.

Anakin ebben aligha fog döntő szerepet játszani. Ha meg is tudja Ahsoka mi a konkrét helyzet, akkor se hinném, hogy erre úgy reagálna, hogy ő is átáll. Megint nem lenne túl logikus. Eleve Anakin átállásába szerintem ne keverjük bele ennyire volt padawan-ját. Azt nem tagadom, hogy szerepe volt benne, de nem döntő jelentőségű. Megmenteni biztos nem tudta volna. Palpi mindenre gondolt, aligha pont a togruta húzta volna keresztbe a tervét. Egyébként meg ott volt Yoda, Obi, Padmé. Palpi és Anakin közös dolgai miatt nem tudtak ők elegendő támaszt nyújtani a fiúnak, emiatt maradtak ketten. Ahsoka is ugyanúgy ki lett volna golyózva, mint ők. De ez már tényleg nem ide tartozik.

 

Nem tudjuk mit akart volna Ahsoka később. Nem érdemes kijelenteni, hogy soha ne akart volna visszamenni, elvégre csak akkor döntött így. Nem tudjuk azt sem, hogy 5 perccel később mi történt, nemhogy hónapokkal. Ami biztos, hogy ő maga fenntartotta a lehetőséget, nem zárta le az életében ezt a szálat.

Most már hiába vár, mert nincs mire. Nyilván nem fog már visszatérni, hisz nincs hova. A Rend már nem létezik. Mire esetleg Luke újraalapíthatná, Ahsoka már ki tudja hol lesz. Nem gondolnám, hogy filmre vinnék az Ep.7-től. Az ő sorsa szerintem a Rebels-ben el lesz varrva. A kérdés csak az, hogy mennyi szerepet kap még benne, mennyire zárják rövidre a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már egy ideje foglalkoztat, úgyhogy megkérezem. De ne vegye senki személyes sértésnek. :peace:

Nem lehet, hogy Lux kapcsán valójában az állhat a néhányaknál kialakult ellenszenv mögött, hogy milyen funkciót (romantikus érzelmek) tölt be Ahsoka kapcsán? Más esetekben találkoztam már hasonlóval, hogy a karakter iránti szeretet egyfajta "féltékenységbe" fordul át, amit aztán próbálnak más indokokkal magyarázni. :) Csak azért írom, mert nekem se kedvencem a srác, mégse "rühellem". Próbálom megérteni a másokban dolgozó gondolatokat, amire a fentebb írtak logikusnak tűnnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már egy ideje foglalkoztat, úgyhogy megkérezem. De ne vegye senki személyes sértésnek. :peace:

Nem lehet, hogy Lux kapcsán valójában az állhat a néhányaknál kialakult ellenszenv mögött, hogy milyen funkciót (romantikus érzelmek) tölt be Ahsoka kapcsán?

Természetesen lehet. Nem tudjuk "tudatalatt" mi munkálkodik, tipikusan a szimpátiát vagy ellentétét nem egyszerű észérvekkel alátámasztani, mert érzelmeken alapszanak. ;)

 

Én nyilván a magam nevében tudok beszélni, de korábban viszonylag részletesen megpróbáltam kifejteni mi a problémám a sráccal. Igyekeztem több szempont alapján, több nézőpontból átgondolni a dolgot. Mivel nem a való életben vagyunk, az egész kapcsolatnak nemcsak Ahsoka és Lux a része, hanem a SW általános szellemisége, a rajongók hozzáállása, a filmvilág és még nagyon sok dolog.

 

A féltékenység (noha bejátszhat a pakliba) nem hiszem, hogy domináns tényező lenne. Szerintem pl. Padmé (Portman kisasszony) is rendkívül jól néz ki, mégse problémáztam azon, hogy Anakin-nal egymásba gabalyodtak. Leia kevésbé volt az esetem, bár neki is volt egyfajta bája. Náluk (Han-nal) se éreztem problémákat.

 

Egyébként nekem se konkrétan Lux-szal van bajom, mint karakterrel. Bár önmagában se lenne a kedvencem, de inkább a szerepe és az egész őt körüllengő miliő zavar. Semmi extra tartalmat nem tol be a srác a sztoriba. Nem érzem, hogy egy pótolhatatlan egyéniség lenne, hogy önmagában értékes lenne és emelne a Saga színvonalán. Azt érzem, hogy csak azért van, hogy Ahsoka tudjon kivel bájologni. Az ilyet pedig nagyon nem szeretem, mert a mai film-, zene- és játékvilág tele van ilyen jellemtelen bájgúnárokkal, tinibálványokkal.

De ezeket is írtam már korábban, úgyhogy nem is szaporítanám tovább feleslegesen a szót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luxban rengeteg (kiaknázatlanul maradt) lehetőség rejlik.

 

Amikor bemutatta őt a sorozat, egy szinte idilli, földi lovagkort idéző, szép kultúra szülöttjeként, egy elegáns nemesfiúként jelent meg a vásznon, egy olyan szövetség részeként (Szeparatisták), melyekből eddig csak ostoba robotokat, gyilkológépeket, Sitheket és ármánykodó politikusokat láttunk. Erre itt van Lux világa, az Onderon, mely szépségét tekintve talán a Naboo-éval vetekszik, ahol az anyja, egy karizmatikus szenátor (akire még Padmé is felnéz) közvetíti a dolgokat, és nem az jön át egyből, hogy ők mind velejéig romlottak, hanem hogy akár a "másik oldal" is lehet teljesen normális. A droidok, Sithek meg neimoidiak miatt addig nem láttuk, hogy a Köztársasággal milyen közösség áll szemben, de rajta és az anyján keresztül valamelyest képet kapunk erről. Még maga Ahsoka is gondolkodóba esik, holott addig minden kb. fekete és fehér volt számára, ami a Köztársaságot és Szeparatistákat jellemezte.

 

Lux, miután elveszti az anyját, megörökli annak idealizmusát, és minden erejével azért harcol, hogy a bolygóját az immár sokkal egyértelműbb szeparatista kizsákmányolás alól kimenekítse, a lázadó Steela és társai mellé áll, megvívják a maguk harcát, belépnek a Köztársaságba... pont, amikor az átalakul egy még brutálisabb elnyomószervvé, a Birodalommá. Nagyon érdekes lenne, ha a Rebels pl. erre reflektálna, hogy Lux és népe ezt miként éli meg, hogyan birkózik meg ezzel a gondolattal. Idővel Lux is felnő, láttuk, hogy az 5. szezonra is mennyivel érettebb lett korábbi, szinte csacska énjéhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luxban rengeteg (kiaknázatlanul maradt) lehetőség rejlik.

 

Amikor bemutatta őt a sorozat, egy szinte idilli, földi lovagkort idéző, szép kultúra szülöttjeként, egy elegáns nemesfiúként jelent meg a vásznon, egy olyan szövetség részeként (Szeparatisták), melyekből eddig csak ostoba robotokat, gyilkológépeket, Sitheket és ármánykodó politikusokat láttunk. Erre itt van Lux világa, az Onderon, mely szépségét tekintve talán a Naboo-éval vetekszik, ahol az anyja, egy karizmatikus szenátor (akire még Padmé is felnéz) közvetíti a dolgokat, és nem az jön át egyből, hogy ők mind velejéig romlottak, hanem hogy akár a "másik oldal" is lehet teljesen normális. A droidok, Sithek meg neimoidiak miatt addig nem láttuk, hogy a Köztársasággal milyen közösség áll szemben, de rajta és az anyján keresztül valamelyest képet kapunk erről. Még maga Ahsoka is gondolkodóba esik, holott addig minden kb. fekete és fehér volt számára, ami a Köztársaságot és Szeparatistákat jellemezte.

 

Lux, miután elveszti az anyját, megörökli annak idealizmusát, és minden erejével azért harcol, hogy a bolygóját az immár sokkal egyértelműbb szeparatista kizsákmányolás alól kimenekítse, a lázadó Steela és társai mellé áll, megvívják a maguk harcát, belépnek a Köztársaságba... pont, amikor az átalakul egy még brutálisabb elnyomószervvé, a Birodalommá. Nagyon érdekes lenne, ha a Rebels pl. erre reflektálna, hogy Lux és népe ezt miként éli meg, hogyan birkózik meg ezzel a gondolattal. Idővel Lux is felnő, láttuk, hogy az 5. szezonra is mennyivel érettebb lett korábbi, szinte csacska énjéhez képest.

 

Engem nem varázsolt el Lux egyik alkalommal sem. Egyébként a világa a Raxus, és Onderon pedig az új otthona.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nekem se konkrétan Lux-szal van bajom, mint karakterrel. Bár önmagában se lenne a kedvencem, de inkább a szerepe és az egész őt körüllengő miliő zavar. Semmi extra tartalmat nem tol be a srác a sztoriba. Nem érzem, hogy egy pótolhatatlan egyéniség lenne, hogy önmagában értékes lenne és emelne a Saga színvonalán. Azt érzem, hogy csak azért van, hogy Ahsoka tudjon kivel bájologni. Az ilyet pedig nagyon nem szeretem, mert a mai film-, zene- és játékvilág tele van ilyen jellemtelen bájgúnárokkal, tinibálványokkal.

De ezeket is írtam már korábban, úgyhogy nem is szaporítanám tovább feleslegesen a szót. :)

Konkrétan nem is rád gondoltam, de mint írtam nem akarok személyeskedni. ;)

 

Egyébként Lux révén mutatták meg hogy a szakadárok közül nem mindenki gonosz, a háború pedig nem fekete fehér. Ezen kívül általa mutatták be Ahsoka "érző" oldalát, ami a romantikát illeti és sok bonyodalmat felvethetett volna. Ezek után nem értékes a tag? Alig 6x20 perc jutott neki a sorozatban, ahhoz képest szerintem kihozták belőle amit lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, Lux-ban rejlene potenciál, csak épp ez a bajom, hogy csak rejlik benne, de nincs kibontva. Nagyon szép és igaz, amit LeeLee is leírt, de ehhez nem kell egy igazi egyéniség. Bármilyen alakkal meg tudják villantani ezeket a filozófiai dolgokat és rá tudnak világítani a lényegi tartalomra. Ez meg is történt, rendben is volnánk, Bonteri-ék is eltűnhetnek, mint a mellékszereplők többsége.

Ehhez képest vissza-visszatér Lux, de semmi értelmét nem látom a létezésének. Belefolyt 2-3 szálba, csapódott ide-oda, de ha belegondolunk, akkor mindenhol meglett volna a sztori nélküle. Hiába fejlődött sokat a karaktere, számomra túl sablonos, szürke és jellemtelen. Bárkivel helyettesíthető lenne. Nem érzem azt a feltűnésekor, hogy "na itt van ez a Lux, aki most is megpörgeti a dolgokat". Inkább azt, hogy egy még teljesen ismeretlen új mellékszereplővel is betölthették volna azt a szerepet, nem lenne különbség.

Csak összehasonlításképp, egy Ventress, Ziro, Cad Bane, Boba vagy Satine (de lehetne még sorolni) előkerülésének súlya volt, tudtuk, hogy ott bizony megfordul körülöttük a cselekmény párszor, volt egy jól belőhető szerepük. Lux meg feltűnik, aztán azt csinálja amit körülötte mindenki más, mintha csak úgy odavetette volna a sors vagy a forgatókönyv. :) Még egy klónnak is komolyabb jelleme és egyénisége van.

 

De hogy tényleg Ahsoka-ról is legyen szó. Kettejük kapcsolata is színtelen-szagtalan. Tolják a nyálas cukormázat az arcunkba, de igazából nem történik semmi. Még egy Satine-Obi duónál is izzott a levegő és érezni lehetett szinte minden egyes közös mozdulatuk jelentőségét. Most, hogy a filmes standard Padmé-Anakin és Leia-Han párosokról ne is beszéljek. Ezeknek a kapcsolatoknak súlya volt, vitték a cselekményt, remek pillanatokat köszönhetünk ezeknek. Hiába volt néha csöpögős, mert olyan tartalom volt mögötte, amiért megérte.

Ehhez képest a Lux-Ahsoka "románcot" üresnek és felszínesnek (csak eszembe jutott ez a szó is, már kerestem egy ideje :D) érzem. A SW-t én azért szeretem, mert az esetek 99%-ában nem ragad le itt, hanem még a mesés (és unalmas, egyébként lerágott) kliséket is mély tartalommal tölti meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Friend In Needben nemigen működött volna nélküle a sztori. Ahogy az Onderon szálban is egy fontos szerepet játszott.

Még mindig nem értem, miért rosszabb ez a "románc", mint Anakiné és Padmé-é? Szerintem az jóval erőltetettebbnek indult. A kérdés az, el tudja-e fogadni valaki a neki nem tetsző dolgokat, ellenvéleményeket vagy végtelenségig szajkózza a saját igazát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lux karaktere valóban rejthetett némi lehetőséget, de ahogy azokat a lehetőségeket az A Friend in Need-ben letarolták, borzasztó. Számomra az a rész maga a volt az erőltetés, és valóban az után az egy rész után a konklúzió csak arra engedett következtetni, hogy egyszerűen nem tudják hova tenni a "kapcsolatukat", és ezért nem is mentek nagyobb mélységekbe Onderonon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még egyszer, lényegre törőbben. ;)

A Friend In Needben nemigen működött volna nélküle a sztori. Ahogy az Onderon szálban is egy fontos szerepet játszott.

Szerintem nagyon jól működött volna nélküle is. Attól, hogy fontos szerepet játszott, még nem pótolhatatlan. Ezért is írtam, hogy bármilyen ismeretlenségből előtörő mellékszereplő betölthette volna a helyét (tehát csinálhatta volna, amiket ő). Képzeljünk a helyébe egy másik akármilyen helybeli csapattagot, mit vesztene a sztori? ;)

Ok, az igaz, hogy ott van az előélete Ahsoka-val, de engem az a kis duzzogás a togruta részéről nem győzött meg arról, hogy megérte. :)

 

Még mindig nem értem, miért rosszabb ez a "románc", mint Anakiné és Padmé-é? Szerintem az jóval erőltetettebbnek indult.

Pedig ezt szerintem elég részletesen kifejtettem.

Padmé és Anakin kapcsolata progresszív módon viszi előre a cselekményt. Többek közt Anakin átállása is jórészt ennek köszönhető, ahogyan sok más dolog is.

Azzal egyetértek, hogy néha az is kissé nyálas (nekem legalábbis), de nem izgat, mert amúgy olyan mély tartalommal teli, hogy eszembe sem jut az, hogy ez egy feleslegesen, a sztoriba mesterségesen beleerőltetett, cukormázas tinisablon, ami nem maradhat ki egy amerikai filmből sem.

Arról meg már nem is akarok beszélni, hogy Padmé mekkora egyéniség és kulcsszereplő az Anakin-nal való kapcsolatától függetlenül is.

Ahsoka és Lux "kapcsolata" ezzel szemben zsákutca. Előkerül, aztán semmi sincs belőle, vontatott enyelgés az egész. Semerre nem mozdítja a szálakat, így pont az jellemzi, amiről írtam az előbb, hogy a többi SW szerelmi kapcsolatot nem.

 

A kérdés az, el tudja-e fogadni valaki a neki nem tetsző dolgokat, ellenvéleményeket vagy végtelenségig szajkózza a saját igazát.

Természetesen elfogadjuk a dolgokat, hiszen nem néznénk a TCW-t, ha nem, ill. nem is lennénk itt akkor. Ettől még nem kell mindennek örülni is a nem tetsző motívumoknak. ;)

Az ellenvéleményeket is elfogadom, ha érdemben megalapozottak. Ellenben most kérdések merültek fel, nem pedig vélemények. Az pedig hadd engedtessék meg egy fórumon, hogy mindenki szajkózhassa a saját véleményét a felmerülő dolgokkal kapcsolatosan. ;)

 

Egyébként szívesen olvasnék arról, hogy Ahsoka életében miért tölt be komoly űrt Lux, vagy hogy a kapcsolatuk mennyivel tartalmasabbá tette a TCW-t, mennyit emelt a színvonalon.

De lehetne nyitni egy Lux topikot is, ahol az ő általános érdemeit lehetne ecsetelni, kibeszélni milyen extrákkal ajándékozta meg a SW rajongókat. Milyen is az ő egyénisége és jelleme, mennyire fontos szereplő.

Csak éppen eddig sajnos nem volt rá lehetőségem, mert senki nem akart (tudott) erről írni. Én pedig nem tudok ilyenekről, e tekintetben "buta" vagyok. Helyette jönnek a kérdések, hogy mi vele a baj, amiről viszont már tudok mit írni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt ne feledjük el, hogy Ahsoka és Lux még gyerekek, így bármilyen "románc", amiről kettejük kapcsán beszélünk, eleve nem is lehet olyan izmos, mint egy Satine-Obi, Anakin-Padmé vagy Han-Leia, hisz utóbbiak mind felnőtt figurák. Ahsoka a kronológia szerint megismerkedésükkor 13-15 éves lehet, Lux alig 1-2 évvel több.

 

Ettől függetlenül mondjuk részemről nagyon szórakoztató volt az a rész, amikor Lux és Ahsoka a mandalore-iak táborában időztek, és Lux naivan a Halálőrség segítségét akarta saját céljai érdekében. Amikor elcsattant köztük a csók, meg az egyik harcoscsaj rácsap Ahsoka fenekére, hogy vézna ez még feleségnek, felsírtam a röhögéstől. :D

Szerkesztve: - LeeLee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt ne feledjük el, hogy Ahsoka és Lux még gyerekek, így bármilyen "románc", amiről kettejük kapcsán beszélünk, eleve nem is lehet olyan izmos, mint egy Satine-Obi, Anakin-Padmé vagy Han-Leia, hisz utóbbiak mind felnőtt figurák. Ahsoka a kronológia szerint megismerkedésükkor 13-15 éves lehet, Lux alig 1-2 évvel több.

 

Bizony, bizony. Ahsoka és Lux két bizonytalan tinédzser. Ebben a korban az ember még nem tudja, hogy mit akar, ezért is tart a legtöbb tiniszerelem max 2 évig.

Vegyük is át hogyan zajlott le Ahsoka és Lux "kapcsolata":

 

Ahsoka találkozik Lux-szal, akivel előítéletes, mert Szeparatista, Lux-nak viszont láthatóan bejön a togruta lány. Miután megismerkednek, Ahsoka elkezd egy mélyebb szimpátiát táplálni iránta. Mikor megint újra találkoznak, akkor az már nyilván való, hogy mindketten vonzódnak valamilyen szinten egymáshoz. Ahsoka láthatóan mélyebb érzéseket táplál Lux iránt, ezért is védi annyira, Lux viszont inkább csak külsőleg vonzódik Ahsokához, az ő részéről nem olyan komoly. Aztán a legutóbbi találkozásukkor megint ugyanez a helyzet, azzal a kivétellel, hogy ezúttal Lux is komolyabb vonzalmat kezd el érezni, csak nem éppen Ahsoka irányába. Ha Lux tényleg annyira vonzódna Ahsokához, akkor eleve nem Steelára hajtana rá. Végül Ahsoka rájön, hogy itt csak ő gondolja komolyan a dolgot, így letesz a fiúról, akivel ezután már láthatólag csak baráti kapcsolatot folytatnak. Szóval itt csak Ahsoka volt "szerelmes", Lux csak vonzódott hozzá, ezért is nem lett belőle semmi.

 

Szerintem éppen azért volt jó ez a "románc", mert realisztikus. Itt nem azt nyomják egy tini képébe, hogy majd ennyi idősen egyből megtalálja párját és onnantól fogva örökké együtt lesznek, hanem nagyrészt még csak komolytalan kapcsolatokban lesz része, de attól még nem áll meg az élet, ha az nem alakul jól. Ahsoka túl tette magát a dolgon, így a fiatalabb nézők is remélhetőleg követik a példáját, ha ilyen eseményben lesz részük. Van ennek ám üzenete, csak az egy bizonyos korosztálynak szól. ;)

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van igazság.

Ha nem húzzák tovább már ezt a vonulatot (pl. a Rebels-ben), hanem tényleg lezárult ez a romantikázás, akkor felőlem rendben van. Eleve anno onnan robbant ki ez a vita, hogy jó eséllyel össze akarják majd hozni őket később, mint családot. ;)

Nyugodtan lehetnek barátok, harcostársak, akármi, csak kapjon lehetőséget a srác is az igazi kibontakozásra és ne csak Ahsoka pincsikutyája legyen, akit mindenhova beerőltetnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.