Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

A TCW topikban is felmerülő témához kapcsolódva:

 

Az nem lenne túl jó, ha a ST-érába emelnék be. Egyrészt szerintem már túl öreg lenne, elég lesz ott a Leia-Luke-Han trió. Másrészt tényleg meg kéne indokolni hova lett az OT idejére, nekem az meg már sok lenne, hogy két ilyen elillanós időszaka is van, ahonnan aztán egyszer csak előkerül.

 

Én kifejezetten egy spin-off/anthology filmre gondoltam vele kapcsolatban, ha már előszereplős robbantás. Na arra nagyon befizetnék. Színésznő kapcsán korábban már felvetettem Alexis Bledel-t, szerintem ő minden tekintetben megfelelő lenne. Esetleg Emma Stone-t tudnám még elképzelni így hirtelen, de biztos vannak más opciók is. :)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akármennyire is kedvelem Ahsokát, szerintem jó lenne, ha az ő története még a Rebels-ben véget érne. A Kiválasztott ex-padawanjaként túl fontos szereplő ahhoz, hogy az OT idején még mindig életben legyen. Az már Lukék korszaka.

 

 

Arról nem is beszélve, hogy Vader már a The Siege of Lothal-ban kerestetni kezdi.

 

 

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja igen, azt végül elfelejtettem írni, hogy az előzmények tükrében én a külön filmjét nyilván az Ep.3 és Rebels közé tudnám legéletképesebben elképzelni, esetleg a TCW és Ep.3 közti rövid időszak jöhet még szóba, de ez már kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok faragatlanul hangzani, de én mindig is úgy véltem, hogy nem lenne szabad Ahsokát élőszereplős filmbe vinni. Nem azért, mert nem tudnám ugyanúgy értékelni, hanem mert ő az animációs Lucas-éra legnagyobb vívmánya, akinek a karaktere megismételhetetlen, még ha csak közegváltásról is lenne szó. A varázsa pont animációs mivoltában rejlik, mert megmutatta a nézőknek, és a képébe dörgölte a kőarcú OT-fanatikusoknak, hogy bizony a sokat pocskondiázott CGI világában is lehet maradandót adni az univerzumhoz, nem csak látvány, de karakter terén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok faragatlanul hangzani, de én mindig is úgy véltem, hogy nem lenne szabad Ahsokát élőszereplős filmbe vinni. Nem azért, mert nem tudnám ugyanúgy értékelni, hanem mert ő az animációs Lucas-éra legnagyobb vívmánya, akinek a karaktere megismételhetetlen, még ha csak közegváltásról is lenne szó. A varázsa pont animációs mivoltában rejlik, mert megmutatta a nézőknek, és a képébe dörgölte a kőarcú OT-fanatikusoknak, hogy bizony a sokat pocskondiázott CGI világában is lehet maradandót adni az univerzumhoz, nem csak látvány, de karakter terén is.

Egyetértek. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem igazán értem, hogy miért rontaná bármiben is Ahsoka jelentőségét egy esetleges élőszereplős filmszerep. Ettől még ugyanúgy az animációs front egyik zászlóshajója maradhatna, sőt kifejezetten nagy dolog lenne, ha végre egy ilyen karaktert filmre vinnének a SW-ban. Ezzel lenne csak igazán úttörő és korszakos, no meg a műfajt nem kedvelőknek való csattanós üzenet.

 

A karakterét/jellemét illetően meg teljesen mindegy milyen formában jelenik meg, mert az attól független. Kell egy jó sztori, igényes megvalósítás (jó szereplőgárdával) és kész. Nyilván csak önmagában ezért nem érdemes vászonra erőltetni, de ha van a tarsolyban kapcsolódó jó ötlet, akkor mindenképp megérheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem igazán értem, hogy miért rontaná bármiben is Ahsoka jelentőségét egy esetleges élőszereplős filmszerep. Ettől még ugyanúgy az animációs front egyik zászlóshajója maradhatna, sőt kifejezetten nagy dolog lenne, ha végre egy ilyen karaktert filmre vinnének a SW-ban. Ezzel lenne csak igazán úttörő és korszakos, no meg a műfajt nem kedvelőknek való csattanós üzenet.

 

A karakterét/jellemét illetően meg teljesen mindegy milyen formában jelenik meg, mert az attól független. Kell egy jó sztori, igényes megvalósítás (jó szereplőgárdával) és kész. Nyilván csak önmagában ezért nem érdemes vászonra erőltetni, de ha van a tarsolyban kapcsolódó jó ötlet, akkor mindenképp megérheti.

 

Maximálisan egyetértek ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Dave Filoni és Ashley Eckstein Ahsoka életútjáról/visszatéréséről beszél ebben a véleményem szerint roppant szívmelengető videóban. :)

Van benne pár jelenet a Rebels 2. évadából, szóval csakis saját felelősségre nézzétek meg!

 

http://www.youtube.com/watch?v=ifRoDS3Xstg

 

Ja és immár hivatalosan is megerősítették, hogy Ahsoka a TCW elején 14 éves volt, a 3. évados időugrást követően pedig 16.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Kifejezetten jó lett. Általában nem jönnek be azok az SW -s videók amik alatt nem SW zene szól de itt ez is jól meg lett oldva. :) Egyszer csinálhatnál egy kb. ötperces videót róla, és SW -s zenékkel. Kíváncsi lennék az eredményre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer csinálhatnál egy kb. ötperces videót róla, és SW -s zenékkel. Kíváncsi lennék az eredményre. :)

Van egy öt perces változata de az csak részben a saját munkám az egy másik videón alapszik amelyiket kicsit átdolgoztam és kibővítettem de ez se SW zenével van. Köszönöm a dicséreteket.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kanan-ékhoz képest biztos, de amikor elhagyta a Rendet nem tartozott éppenséggel a legjobb vívók közé: az 5. évadban (ahol utoljára látthattuk harcolni) menekülnie kellett Grievous elől, és még Barriss is csúnyán helyben hagyta. Ha egy Dooku-val vagy egy Maullal kellett volna szembenéznie lehet, hogy otthagyja a fogát (vagy mivel az egyik főszereplőről beszélünk, inkább futásnak ered). Lehet hogy azóta fejlődött, bár a potenciális ellenfelek megcsappanásával kétlem, hogy ez lenne a helyzet (legalábbis az eddig látottakból nem úgy tűnik, hogy az inkvizítorok nagyon gyakran összefutnának vele).

 

 

Én is pont ezt akartam írni! Barriss is elbánt vele. Nincsenek jó emlékeink a vívását illetően. Az is igaz, Kanen-től tuti jobban vív. Azt is biztosra veszem, hogy sokat gyakorolt a TCW óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissé magasak az elvárások egy padawannal szemben. Ha nem győz le egy Sith-et, vagy egy hírhedt Jedi-sorozatgyilkos droidtábornokot, már szóba se jöhet, mint tehetséges kardforgató? Ez esetben, szerintem a Rend 99%-a pocsék vívó. Barrisszel már egy igen kimerült pillanatában került szembe, hogy a lelki tényezőket ne is említsem.

Azt halkan jegyzem meg, hogy két találkozást is túlélt Grievousszel (tudtommal ezt nem sok Jedi mondhatja el magáról)...az egy dolog, hogy nem párbajban győzte le, de ha olyan rossz vívó lenne, akkor idejekorán nagyjából olyasmi sorsra jutott volna, mint Nahdar. Egyébként legyőzte azt a Pre Vizslát, aki azért megizzasztotta Mault. A háború számos csatában való helytállását se felejtsük el, ahol bizony szükség volt fénykardra. Miután szinte csak magasabb kvalitású fénykardos ellenfelek jöhettek szóba számára, persze, hogy nem győzte le sorra valamennyit. De nem tartom korrektnek ez alapján megítélni a kardforgató tehetségét.

Nem akarom a legjobb vívók közé magasztalni, de padawan létére remek úton haladt minden, így vívás terén is. Arról nem is beszélve, hogy 16 év alatt rengeteget fejlődhetett, valószínűleg nem dísznek újított be két fénykardot. Nem értem, ehhez miért kell potenciális ellenfél. Azért is vagyok biztos a fejlődésében, mert evidens egy Vader - Ahsoka párbaj a jövőben... hogy ez látványos és epic legyen, ahhoz a togrutának igencsak ott kell lennie a szeren kardforgatás terén. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka szerintem is remek kardvívó volt, pláne a korához és státuszához képest. A sith-eket kár idekeverni, Maul viszonylag könnyedén megölte Qui-Gon-t és Obi-val is kemény csatákat vívott. Dooku játszi könnyedséggel csapta el Obi-t többször is, ill. Anakin-t is lezúzta a 2-ben. De más példákat is előhozva, Savage pl. megölt egy Tanácstagot, pedig nem volt sith. Grievous se kevés jedit ölt meg, persze a körülményeket 99%-ban nem tudjuk, de akkor is.

Azért a Ventress-Savage-Grievous trió okozott igencsak kellemetlen perceket jóval előrébb járó jediknek is. Nem kéne elvárni Ahsoka-tól, hogy ezt a szintet kisujjból hozza. Fiatal padawan-ként nagyon is jól forgatta a kardot. A Barriss-esetnél meg egyáltalán nem volt a topon, mostoha körülmények voltak azok neki egy párbajhoz.

 

Kanan mondjuk szerintem a kanyarban sincs hozzá képest. A Főinkvizítornak is nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Elég nehezen tudom elképzelni, hogy az utódai komoly kihívás elé állítanának egy Ahsoka-t. Nekik valószínűleg majd elsősorban Kanan-nal kell kiélezettebb párbajokat vívni, valamint ha Ezra is meglépi a szükséges szinteket, akkor vele. Ahsoka-hoz kissé méltatlan lenne, ha az inkvikkel kéne izzadnia, max. ha együtt többen támadják. Ő feltételezhetően Vader-rel fogja megvívni a nagy párbaját, ami ugye másik liga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pont ezt akartam írni! Barriss is elbánt vele. Nincsenek jó emlékeink a vívását illetően. Az is igaz, Kanen-től tuti jobban vív. Azt is biztosra veszem, hogy sokat gyakorolt a TCW óta.

Ahsoka iszonyatos hátrányban volt abban a harcban!

1: Huzamosabb ideje menekült, fizikailag és szellemileg egyaránt ki volt merülve.

2: Az előzőn tovább rontott, hogy folyamatos pánikban volt és teljesen össze volt zavarodva

3: Elvesztette az egyik fénykardját, és mivel a begyakorolt stílusa nagyon erősen két kard használatára épült egyenesen féloldalas volt nélküle.

4: Barriss úgy ismerte a raktárt, mint a tenyerét, nála volt a hazai pálya előnye, amit maximálisan ki is használt. Ahsoka ellenben akkor járt ott először.

5: Ahsoka azt hitte Ventress ellen harcol, és bár Barriss jól utánozta az Éjnővér stílusát, egy fejjel alacsonyabb nála, ami bőven elég ahhoz, hogy felborítsa egy olyan eleve zaklatott ellenfél számításait, mint amilyen Ahsoka volt abban a pillanatban.

 

Ahsoka vívótudását sokkal inkább a Grievous elleni második meccséről lehet lemérni, bár abban is eléggé kimerült lehetett. Grievous egyébként az egyik legjobb vívó a sorozatban, kardforgatásban majdnem minden ellenfelét megverte, az EP3 előtt csak Fisto és Ventress bizonyultak jobbnak nála. A TCW-ben az összes többi Jedinek az Erőt kellett használniuk ellene, Obi-Wan-t is beleértve, hogy egyáltalán egy döntetlent elérjenek. Szóval a tény, hogy Ahsoka egyáltalán túlélte az a csatát, nagyon is azt mutatja, hogy ő remek vívó.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazatok van. :)

Szerintem is elbánik fél kézzel két inkvivel is (és a Rebels topicban asszem meg is jegyeztem, hogy a trailer alapján Ahsoka sokat fejlődött vívását illetően ahogy azt 7. nővér tekintetéből le lehet szűrni amikor Ahsoka "rácsap" a nővér fejére ő meg épp, hogy kivédi)

Végül is igazatok van, azért Bariss sem bánt el vele olyan nagyon gyorsan és hát Anakint meg megizzasztotta egy kicsit. Gyakorolni meg biztos gyakorolt, Vadert is meg fogja szerintem izzasztani (bár tőle sajnos nem valószínü, hogy jobban vív, más egy inkvi meg egy Sith nagyúr)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader harci kompetenciája talán az egyik legkényesebb pont, amit vhogy ügyesen kezelniük kell a készítőknek. Az OT-ban az Erőhasználata rendben van, de a kardforgatásban igencsak halovány. Ennek külső okai világosak, de in-universe kihívást jelent a Rebels-re nézve. Egy Kanan-t vagy Ezra-t így is látványosan lenyomhat a maga statikus és modoros stílusával, de Ahsoka ellen már ez önmagában kevés lesz. Pláne, hogy a togruta eddig kifejezetten az atletikus stílusával emelkedett ki az átlagból.

 

Nyilván Vader használhatja az Erőt (ebben fényévekkel Ahsoka előtt járhat) és az érzelmi töltet erősen húzhatja az esetleges küzdelmüket, de így is emberes feladat lesz ezt jól megoldani. Úgy, hogy kapjunk egy elég látványos csörtét, mégse érezzük azt, hogy ez a Vader teljesen más, mint akit nem sokkal később az OT-ban látunk. Meg ugye Ahsoka már tudja a szörnyű igazságot (még ha részleteket nem is), így nem ott helyben sokkolja a hír. Ettől még lelkileg padlóra teheti a dolog, de volt ideje felkészülni és alighanem annyira nem fogja ez blokkolni a párbajban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 0. részben jól megoldották Vader stílusát. Meggyőző ERŐfölény, fénykardösszeakasztások. Durva csapások.

Ahsoka ruganyos, de ezekkel ő is meg lesz fogva.

Engem az érdekel Vader mit akar vele? Levágni? Nem tudom..

Még ha Obi-want a renddel együtt el is könyvelte ellenségnek, Ahsokára semmi oka neheztelni.

Vajon előjön egy pillanatra a régi énje, vagy sith droid módjára fog viselkedni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tényleg érdekes gondolat, hogy Vader maga hogyan fog viszonyulni Ahsokához, amikor végre összetalálkoznak. Mivel kilépett a Rendből, elvből nem tekinthet rá úgy, mint a többi levadászott Jedire. Persze, azt néz ellenségnek, akit akar, de szerintem a Nagyúrnak itt most minimum el kell töprengenie, hogy hogy is van ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tényleg érdekes gondolat, hogy Vader maga hogyan fog viszonyulni Ahsokához, amikor végre összetalálkoznak. Mivel kilépett a Rendből, elvből nem tekinthet rá úgy, mint a többi levadászott Jedire. Persze, azt néz ellenségnek, akit akar, de szerintem a Nagyúrnak itt most minimum el kell töprengenie, hogy hogy is van ez.

Én nagyon örülnék neki, ha Vader tényleg legalább kicsit elgondolkodna. Nincs azért már annyira messze az OT és remek előkészítés lenne, ha az Ahsoka-val való kapcsolata megingatná egy kicsit, még mielőtt Luke kapcsán bejárja a világosság felé vezető utat. Elsöprő erejű lelki töltet lakozik ebben a Vader-Ahsoka dologban és csak remélni tudom, hogy a készítők képesek lesznek kiaknázni ezt.

 

Ennek ellenére Vader esetleges dilemmája vagy kis kibillenése egyértelműen lelki okokra lenne visszavezethető. Nem ahhoz van ennek köze, hogy Ahsoka már nem volt a Rend tagja, hanem a köztük lévő korábbi szoros viszonyhoz. Elvégre Ahsoka ugyan nem volt már hivatalosan a Rend tagja, de a jedi elvekhez vélhetően maximálisan tartotta magát és hithű jedi volt mindvégig. Márpedig a sitheknek elsődlegesen ez ellen kell harcolni, ez az igazi ellenségük, a hivatalos szervezeti forma és annak elsöprése csak szükséges mellékzönge.

Arról nem is beszélve, hogy Ahsoka a lázadók tagja és kifejezetten fontos szerepet tölt be a szervezetben. Ezek után, ha elvonatkoztatunk a dolog érzelmi oldalától, aligha lehet bármi reális oka arra, hogy ne ellenségként kezelje. Nem azért, mert ellenségnek akarja nézni, hanem mert a szerepeket és térfeleket tekintve egyértelműen az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni már beszélt erről néhányszor, őszerinte Vader majdnem annyira meg akarja ölni Ahsokát, mint Obi-Wan-t. Még pedig azért, mert egyrészt Ahsoka távozása miatt az ő kapcsolatukra is kudarcként tekint (az Utapau sztori-szálban is nyavalygott, hogy Ahsoka így-meg-úy mekkora csalódást okozott neki), másrészt pedig nem akarja, hogy bármiféle emlékeztető maradjon Anakin Skywalker után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni már beszélt erről néhányszor, őszerinte Vader majdnem annyira meg akarja ölni Ahsokát, mint Obi-Wan-t. Még pedig azért, mert egyrészt Ahsoka távozása miatt az ő kapcsolatukra is kudarcként tekint (az Utapau sztori-szálban is nyavalygott, hogy Ahsoka így-meg-úy mekkora csalódást okozott neki), másrészt pedig nem akarja, hogy bármiféle emlékeztető maradjon Anakin Skywalker után.

Elképzelhető. Lehet, hogy Filoniék már nem óhajtanak visszatáncolni Anakin emberi énje felé.

Lehet ebben valami. Erre elég lesz Luke.

Viszont akor Ahsokára sötét jövő vár a Rebelsben. Csalódni fog és fűbe fog harapni. (de ez nagyon kemény lesz)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető. Lehet, hogy Filoniék már nem óhajtanak visszatáncolni Anakin emberi énje felé.

Szembeköpnék az ep4-5-6-ot, ha Ahsokával indítanák el Vadert az emberré válás útján. Anakin Skywalker számára egy remény van: Luke Skywalker. Senki más. Darth Vader pedig nyírja ki szépen Ahsokát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szembeköpnék az ep4-5-6-ot, ha Ahsokával indítanák el Vadert az emberré válás útján. Anakin Skywalker számára egy remény van: Luke Skywalker. Senki más. Darth Vader pedig nyírja ki szépen Ahsokát.

Nem olvastad tovább a hsz-t? Hisz leírtam én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.