Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Ha nem is önálló filmben (ezt egyelőre én se tartom reálisnak), de másodhegedűsként, vagy mellékszereplőként (Saw Gerrera mintájára) bőven elbírna egy szerepet a nagyvásznon. Pont a népszerőség kapcsán lenne értelme: így az átlag filmnézők is megismerhetnék, és jobban bekerülne a köztudatba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nem prequel-érába tartozó sorozatban is helyet találtak neki, akkor miért lenne nehezebb egy filmben. Jól meg kell írni, annyi szent, hogy a sorozatokat nem ismerők is megértsék a karaktert, de azért nem lehetetlen kihívás. Az RO előtt még én is szkeptikus lettem volna, de azóta... Nos, mint láttuk az RO-t, láttuk benne azt a nem csekély számú, és nem egy esetben nem jelentéktelen prequel-terméket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, abban elfértek az időtényező miatt. Ahsoka benne volt. Ja nem.

Ennek a megjegyzésnek mi köze van bármihez? Ki állította, hogy benne volt Ahsoka? És hogy jön ide az időtényező? Jesszuskám... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is önálló filmben (ezt egyelőre én se tartom reálisnak), de másodhegedűsként, vagy mellékszereplőként (Saw Gerrera mintájára) bőven elbírna egy szerepet a nagyvásznon.

Mondjuk Saw nem a legjobb példa, mert a legtöbb általam olvasott kritikában külön kitértek rá, hogy "Forest Whitaker karaktere nagyon felesleges volt", (igaz az utóforgatások az ő jeleneteinek sem tehettek túl jót), úgyhogy ennél tessék jobban megoldani egy esetlege jövőbeli projektben :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Saw nem a legjobb példa, mert a legtöbb általam olvasott kritikában külön kitértek rá, hogy "Forest Whitaker karaktere nagyon felesleges volt", (igaz az utóforgatások az ő jeleneteinek sem tehettek túl jót), úgyhogy ennél tessék jobban megoldani egy esetlege jövőbeli projektben :peace:

Mitől volt ő felesleges? Az egyik mozgatórugója volt a filmnek. De nyilván, azért Ahsoka esetleges feltűnését jobban ki kell dolgozni, hiszen ő nem csak egy háromepizódos mellékkarakter. Anakin Skywalker a filmekben még csak nem is említett tanítványát és a 66-os parancsot túlélő kevés Jedi egyike azért komoly alapozást igényel. Ebből a szempontból valóban nem jó Saw példának, hiszen az ő múltját el lehetett hagyni, léte nem kívánt magyarázatot. És Ahsoka valószínűleg ezért nem is működne hozzá hasonló szintű mellékszereplőként. Ha főszereplőként nem is, de minimum a legfontosabb mellékszereplőnek kéne lennie, vagy ha úgy jobban hangzik, a kettes számú főhősnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lecseng a sequel trilógia, biztos vagyok benne, hogy a döntéshozók enyhítenek a prequel tartalmak mennyiségbeli hátrányán az OT-ével szemben. Ha nem is most, majd akkor már biztosan fontolóra vesznek olyan karaktereket, mint például Ahsoka, aki a Lucas-éra egyik legnagyobb eredménye, már persze azoknak, akik ismerik. A Stories filmek szerintem erre fognak a leginkább lehetőséget adni. És még nem is tudjuk, mennyit terveznek csinálni, de kétlem, hogy a harmadik után leállnának. Én mondjuk Ahsoka további animációs szerepeltetésével is beérném, elvégre az a karakter varázsa. De a lehetőség a mozivászonra véleményem szerint továbbra is ott lesz. És itt a "lesz" a kulcsszó. Most még a sequel-korszaké a főszerep. Viszont ha nem mernének újat mutatni mozifilmben, akkor eleve nem kezdtek volna neki a Stories filmeknek.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lecseng a sequel trilógia, biztos vagyok benne, hogy a döntéshozók enyhítenek a prequel tartalmak mennyiségbeli hátrányán az OT-ével szemben. Ha nem is most, majd akkor már biztosan fontolóra vesznek olyan karaktereket, mint például Ahsoka, aki a Lucas-éra egyik legnagyobb eredménye, már persze azoknak, akik ismerik. A Stories filmek szerintem erre fognak a leginkább lehetőséget adni. És még nem is tudjuk, mennyit terveznek csinálni, de kétlem, hogy a harmadik után leállnának. Én mondjuk Ahsoka további animációs szerepeltetésével is beérném, elvégre az a karakter varázsa. De a lehetőség a mozivászonra véleményem szerint továbbra is ott lesz. És itt a "lesz" a kulcsszó. Most még a sequel-korszaké a főszerep. Viszont ha nem mernének újat mutatni mozifilmben, akkor eleve nem kezdtek volna neki a Stories filmeknek.

Nekem van egy olyan elméletem hogy ha a Rebels 4.évaddal vége akkor 2018. tavaszán a Han Solo premierével együtt egy búcsúzunk az OT-től. Stories filmek onnantól az új érárra fognak koncentrálni vagy esetleg az OT előtti időszakokra. Ahsoka sztem soha nem fog élő szereplős filmben szerepelni ő meg fog maradni az animációs filmek sorozatok szintjén. Többek között azért is mert leginkább a fiatalabb korosztályok körében a legnépszerűbb.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a színésznővel is ugyanaz a problémám, mint az összes többivel, akit eddig olvastam/hallottam javaslatként Ahsoka szerepére: túl alacsony, hogy a 188 cm magas felnőtt Ahsokát játssza, és túl idős, hogy a 18-19 éves még növésben levőt játssza, narancssárga smink ide-vagy-oda. Lehet, hogy ez szőrszálhasogatásnak tűnik, de nem az. Nekem nagyon bejött, hogy a Rebels-ben Ahsoka szinte az összes humanoidnak fölé tornyosult (kivéve Kanant, Rexet és Vadert), mert jelezte, hogy most már nem ő az alárendelt.

 

Továbbá már a Mortisos látomásából is kiderül, hogy Filoni már akkor is "amazon" termetű felnőttként képzelte el.

 

Hollywood meg úgyis iszonyat unalmas, már ami a 20-30-as korosztályú színésznői testalkatát illeti, néhány kivétellel mindegyik a 170 centi alatti, se nem túl nőies, se nem túl lányos, se nem túl sportos, se nem túl telt, úgynevezett idealizált kategóriába esik.

Szóval szerintem vagy keressenek valakit, aki elég magas és sportos, hogy akár még az akció jelenetekben is eltudja adni Ahsokát, vagy hagyják a szerepet Ashley-nek, aki mindig is a karakter személyiségét adta.

 

Ami pedig a film esélyeket illetti: szerintem ha az olyan (eredetileg) párezres vevőszámú D meg E meg F kategóriás képregényhősökből, mint Doktor Strange, Hangyaember, és a Galaxis Őrzői megasikereket tudtak csinálni, és pláne hogy bevállalták a kockázatot (a film kijövetele előtt a GotG egyetlen sorozatot is alig tudott a polcokon tartani, a képregény jelenlegi népszerűsége a film sikerének a hatása, nem fordítva!), akkor egy 2 milliós nézettségű TV sorozat főszereplőjéből is megtudják csinálni, és a kockázat is sokkal kisebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de ha Rosario Dawson 170 cm-re a maszkmesterek rárakják Ahsoka 20-25 cm-es szarvait, már bőven megvan a kívánt magasság. Arról nem is beszélve, hogy a méretekkel való trükközés már nagyon régóta jelen van a filmtechnikában. Eleve, ha a ~170 cm magas Elijah Wood-ot meg tudták csinálni, hogy 3 filmen keresztül ~120 cm magasnak tűnjön, nem hiszem, hogy Rosario Dawson ~20 cm-es hátránya megoldhatatlan lenne.

 

Ne haragudj, de ez eddig a legnagyobb butaság, amit eddig olvastam ebben a "ki játszhatná el az élőszereplős Ahsokat" témában

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de ha Rosario Dawson 170 cm-re a maszkmesterek rárakják Ahsoka 20-25 cm-es szarvait, már bőven megvan a kívánt magasság.

Arról nem is beszélve, hogy a méretekkel való trükközés már nagyon régóta jelen van a filmtechnikában. Eleve, ha a ~170 cm magas Elijah Wood-ot meg tudták csinálni, hogy 3 filmen keresztül ~120 cm magasnak tűnjön, nem hiszem, hogy Rosario Dawson ~20 cm-es hátránya megoldhatatlan lenne.

 

Ne haragudj, de ez eddig a legnagyobb butaság, amit eddig olvastam ebben a "ki játszhatná el az élőszereplős Ahsokat" témában

Ne haragudj, de ez a legnagyobb butaság, amit ezen a fórumon valaha olvastam.

 

Először is Ahsoka a szarvak nélkül 188 centi magas. Ez egyértelműen látszik minden olyan jelenetben, amiben egy szobában van a 192 centis Kanan-nal, akinek egy kicsivel a fejbúbja fölé lógnak Ahsoka szarvcsúcsai, amik az ő feje búbjától csak nyolc-tíz centivel vannak magasabban.

Másodszor, igen tudom, hogy tudnak trükközni, de ez általában akkor hatékony ha alacsonyabbnak akarják mutatni a karaktert mint amilyen, lásd Elija Wood, Chris Evans, Martin Freeman. A fordítottjára nem igen tudok példát.

Harmadszor: azt is meg tudták volna oldani, hogy Tyriont a Trónok Harcában egy 170 centis ürge játssza, szerinted az oké lett volna? Bőven vannak színésznők akik nem esnek bele ebbe a kategóriába, és emiatt alig kapnak szerepet filmekben, és ez szerintem nem oké.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is Ahsoka a szarvak nélkül 188 centi magas.

Hát nem tudom, nekem az alábbi kép alapján úgy tűnik, hogy a csak szarvakkal együtt olyan magas, mint Kanan. A homloka kb. Kanan szájának a magasságában van, és ha a szarvakat levesszük, még talán Hera is magasabb nála (szerk.: nyissátok meg a képet új lapon, akkor jól látszik Kanan is)

 

starwarsrebels1_cafeycabaret.jpg

 

 

Innentől meg kb. nincs is miről beszélni, ugyanis Dawson kisasszony magassága pont megfelelő, hogy eljátszhassa a helyes testmagasságú Ahsokát, de nem hagyom ennyiben a dolgot. :D

 

A második pontodra rengeteg példa van. Az alacsony férfi színészeknél gyakori, hogy megmagasítják őket, legalább annyira, hogy magasabbak legyenek, mint a női társaik. Itt van egy kép például Tom Cruise-ról, akit az alacsony termete miatt nagyon gyakran magasítanak meg. (Lent: Tom Cruise 1,7 m, Cameron Diaz 1,74 m)

 

20472_-_254.jpg

 

De ez nem csak Tom Cruise ra igaz, hanem gyakran alkalmazzák Robert Downey Jr., Ben Stiller, Al Pacino, Humphrey Bogart, Dustin Hoffman stb. esetében is. A legelterjedtebb technika a magasított cipő, vagy hogy a színészt ráállítják egy dobozra (vagy épp a társ mozog egy árokban), de a felvétel perspektíváján is lehet úgy variálni, hogy az adott színész magasabbnak tűnjön.

 

A harmadik pontra meg csak annyit mondok, hogy van különbség arányos és aránytalan törpenövés között. A könyvek alapján Tyrion egyértelműen aránytalan törpenövésben szenved, így nem lett volna hű az eredeti műhöz, ha egy normális embert kicsinyítenek le (arról nem is beszélve, hogy mennyire kényelmetlen 8 évadon keresztül így forgatni).

 

Hogy az RO-ban miért magasabb Tarkin? Szerintem egyszerűen csak nem figyeltek erre, mert az alacsonyítás már a negyvenes években is könnyű trükk volt, főleg az olyan jeleneteknél, amiben Tarkin is szerepelt

Törpenövés.JPG

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben Tarkin az ROban mégis jóval magasabb lett, mint az EpIV-ben. (Dzséjt hívta rá fel a figyelmem, ha jól emlékszem). Ha olyan könnyű trükközni a magassággal, ennek mi az oka?

Mert gondolom nem igazán foglalkoztak vele. Tarkin az ep4-ben többségében a nagyon magas Vader és a nagyon alacsony Leia társaságában mutatkozott, máskor meg ült. Így nehéz megállapítani a valódi magasságát. Nekem is csak azért tűnt fel, mert van egy olyan jelenete, amikor átlagemberek között áll, és ott nem tűnik ki. Ez valahogy megragadt bennem annyira, hogy az RO-ban szemet szúrjon nekem, de ahogy látható, én egy elenyésző kisebbséghez tartozom - még a neten sem találtam más olyan írást, amiben megemlítették volna ezt.

 

Másodszor, igen tudom, hogy tudnak trükközni, de ez általában akkor hatékony ha alacsonyabbnak akarják mutatni a karaktert mint amilyen, lásd Elija Wood, Chris Evans, Martin Freeman. A fordítottjára nem igen tudok példát.

Na látod? Ennyire hatékony, hogy példát sem tudsz mondani, mert észre sem veszed, pedig millió és egy van. Nézz meg Tom Cruise, Mel Gibson vagy Stallone filmeket, szinte az összes filmjükben magasabbak, mint a valóságban. Példának okáért, Mel Gibson magasságát több jelenetben is preparált cipővel növelték meg az első Halálos fegyverben, hogy lefaragják a közte és Danny Glover között lévő majdnem 20 cm különbséget. De az Expendables-ben is többszőr csaltak Stallone magasságával. Vagy említhetnénk az Iron Man-trilógiát, amiben Downey Jr. az összes olyan jelenetben magasított cipőben játszik, amiben együtt szerepel Gwyneth Paltrow-val. Csak egy kép:

Tony-stark-and-pepper-potts-for-the-iron-man-movie.jpg

Ezután a kép után pedig jöjjön a valóság: Paltrow 175 cm, Downey Jr. 174 cm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi bajom a hölgy magasságával, úgy általában nem látok benne semmi hasonlóságot Ahsokával. Nyilván a megfelelő filmes eszközökkel megoldható, hogy jól és karakterhűen mutasson a vásznon, de ennyi erővel kb. bármelyik színésznő eljátszhatná.

 

Az meg szerintem csak az illetékeseken múlik, hogy lesz-e vele élőszereplős film, abban pedig mennyire lesz főszerepben. A karaktere bőven elegendő alapanyagot nyújt, egy spin-off esetében meg elég szélesek a lehetőségek. Szóval ha akarnák, akkor szerintem minimális kockázattal és akadályokkal meg tudnák valósítani a projektet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel piszkosul unatkozok összedobtam egy képet, ami azt mutatja, hogy az animátorok hogyan tervezik meg a modelleket a sorozatban, és így hasonlítottam össze Ahsokát és Kallust (ezekről találtam viszonylag jól összehasonlítható koncepciós rajzokat). Beismerem, Kallus képét egy kicsit meg kellett növelnem (1%-kal), hogy nagyjából összemérhető legyen Ahsoka modelljével, de a rohamosztagsoból látszik, hogy még így is egy kicsit kisebb mint kellene, (a 2 % már sok volt, és a paint nem tudja kezelni a fél százalékos nagyítást :D ).

Ez alapján jól látszik, hogy még a szarvaival is bőven elmarad Kallus 195 cm-es magasságától. A szarvai nélkül talán még Heránál is alacsonyabb (róla nincs rohamosztagoshoz mért koncepciós kép a neten, így nem tudom összehasonlítani)

Névtelen.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel manapság a színésznők ritkán járnak szarvakkal Hollywoodban, így ha arra a kérdésre keressük a választ, hogy melyik színésznő alkalmas alkatilag Ahsoka eljátszására, akkor bizony kénytelenek vagyunk szarvak nélkül nézni a karakter testmagasságát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel manapság a színésznők ritkán járnak szarvakkal Hollywoodban, így ha arra a kérdésre keressük a választ, hogy melyik színésznő alkalmas alkatilag Ahsoka eljátszására, akkor bizony kénytelenek vagyunk szarvak nélkül nézni a karakter testmagasságát...

:lol::clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel manapság a színésznők ritkán járnak szarvakkal Hollywoodban, így ha arra a kérdésre keressük a választ, hogy melyik színésznő alkalmas alkatilag Ahsoka eljátszására, akkor bizony kénytelenek vagyunk szarvak nélkül nézni a karakter testmagasságát...

Nem tudom, ez hogy jön ide. A Wookiee-n 1,88 méternek írják a magasságát (tetőtől talpig), Werebazs szerint viszont ez a szarvak nélküli méret. Erre írtam a lentebbit, de a jelek szerint nem volt egyértelmű...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Na látod? Ennyire hatékony, hogy példát sem tudsz mondani, mert észre sem veszed, pedig millió és egy van. Nézz meg Tom Cruise, Mel Gibson vagy Stallone filmeket, szinte az összes filmjükben magasabbak, mint a valóságban[/img]

Akkor ezért nem nagyon tudtam példákat, mert ezek az ürgék pont olyanok, akiknek kerülöm a filmjeit mint a sz*rt, mert mindegyik iszonyat antipatikus nekem. Nem tudom miért, egyszerűen nem bírom a pofájukat.

 

Ettől függetlenül tartom a véleményem, vagy keressenek egy magas színésznőt, vagy ha nem, akkor ennyi erővel hagyják meg a szerepet Ashley-nek. Ha nem értetek egyet, rendben.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül tartom a véleményem, vagy keressenek egy magas színésznőt, vagy ha nem, akkor ennyi erővel hagyják meg a szerepet Ashley-nek.

Akkor ezek szerint te jobban szeretnél egy olyan színésznőt Ahsokának, akinek a magassága nem egyezik meg a sorozatbeli Ahsoka magasságával. Oké, ezzel így tényleg nehéz vitába szállni, figyelembe véve, hogy az elején még olyan színésznőt tartottál alkalmatlannak, akinek a magassága kb. stimmel :hehe: De végülis igazad van, simán megoldható filmes trükkökkel, hogy még a magas színésznő is alkalmas testalkatúnak tűnjön, és ehhez nem kell más, minthogy a többi szereplő magasított cipőt viseljen :P

 

Azért előre megkérlek, hogy a jövőbeli beszélgetéseinkhez mellékelj egy útmutatót a gondolatmenetedről, mert még most sem igazodtam ki rajta teljesen, hogy hogyan lyukadtál ki erre a konklúzióra. Vagy nekem az is elég, ha az állításaidat legalább minimális szinten megpróbálod alátámasztani, és nem csak légből kapott gondolatokkal dobálózol. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szimplán csak nem győztetek meg, mit kell ezen magyarázni? Belegondolva alapból hülyeség arra Rebelsre hivatkozni (és elismerem ebbe én is bele estem) amiben a 15 éves Leia magasabb mint Ezra, aki elvileg már a sorozat elején magasabb, mint Leia felnőttként volt. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.