Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Most őszintén, szerintetek Palpatine hagyná hogy Vader egyáltalán a közelébe jusson Ahsokának? Előbb küldené rá az összes EU-s (jó, tudom, Legends...) sötétjedit meg a Kezeket, nem kockáztatná hogy valaki begrasszáljon a képbe Anakin múltjából. Ahsoka pörgős stílusa + Vader Erő-jártassága együtt túl nagy rizikó az öregre nézvést....

 

Még azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy eltetette láb alól még az Ep3 cselekménye előtt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hagyta, hogy a fiával találkozzon, akit ugyan nem ismert korábbról, de azért Luke mégiscsak Padmé és az ő gyereke, ami sanszosan felkavarhat egy-két dolgot Vaderben. Nem hiszem hogy ezen a ponton az Uralkodó már tartott volna Vader estleges átállásától.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se gondolnám, hogy Sidious annyira fenyegetve érezte volna magát Ahsoka miatt. A TCW "végén" láttuk, hogy vagy a sors, vagy talán nem is csak annyira a véletlenek összjátéka, de úgy dobta a gép, hogy Ahsoka kikerült a képből. Anakin-tól legalábbis kellően távol (hiszen az Ep.3-ben meg se említik), de a tátongó sebet a fiú lelkén hagyva. Fontos faktor lehetett ez Anakin átállásában, Sidious-nak pedig ennyi kellett. Aztán a jedik döntő többségét kiirtották, a maradék egy részét levadászták.

 

Ahsoka amúgy se volt azért egy akkora ász a pakliban, hogy külön odafigyeljenek rá. Siidious szemszögéből ő csakis Anakin miatt volt érdekesebb, mint a többi padawan, de ugye ez már ekkor lényegtelen volt. Persze Vader-nek nyilván totálisan más lenne volt tanítványával összefutni és vele megküzdeni. Ugyanakkor rég megette a fene az egészet, ha Sidious ezen feszengene. Egy sithnek az ilyen lelki dolgokon hamar felülemelkedve, könyörtelenül le kell kaszabolni bárkit, ahogyan tette azt a templomi gyerkőcökkel vagy tette volna Obi-Wan-nal.

 

Sőt, Ahsoka előkerülésből Sidious akár egy komolyabb kihívást is állíthatna Vader elé. Nem is feltétlen fizikailag a párbajjal, de mentálisan és morálisan. Sose árt egy sithnek, ha ilyen szinten megerősítheti magában a sötétséget. A legjobban nekem amúgy az tetszene (feltéve persze, hogy a togruta egyáltalán előkerül a Rebels-ben), ha a sorozat vége felé Ahsoka ölné meg az Inkvizítort, eztán jönne össze a katartikus Vader-Ahsoka találkozás, ahol a sith legyőzné az egykori mentoráltját. Így 2 nagyon fontos szereplő sorsát is lezárnák egyben és Vader megítélésében is fontos mérföldkő lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy még drámaibb az lenne, ha nem szándékosan (vagy vitatható körülmények között) okozná a halálát. Bár azt meg eljátszották Padméval.....

 

 

 

Amúgy Ahsoka távozása elég egyértelműen nem az volt hogy ő árulja el Anakint (és ő sem így élte meg!), hanem hogy a Jedik árulták el Ahsokát és így közvetve őt is.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy még drámaibb az lenne, ha nem szándékosan (vagy vitatható körülmények között) okozná a halálát. Bár azt meg eljátszották Padméval.....

Ráadásul a Padmé-esettel ellentétben, Ahsoka kapcsán már nem igazán lenne ennek értelme. Egyszerűen egy Ep.4-hez közeli Vader-hez már nem illene ez a képbe.

 

Amúgy Ahsoka távozása elég egyértelműen nem az volt hogy ő árulja el Anakint (és ő sem így élte meg!), hanem hogy a Jedik árulták el Ahsokát és így közvetve őt is.

Ha nekem írtad, akkor egyetértek Veled. ;) Magára az Ahsoka távozása körüli szituációra és mizériaára gondoltam, hogy komoly tüskéket hagytak Anakin-ban (elsősorban a jedikkel szembeni bizalmatlanságot és haragot alapozva), nem arra, hogy maga Ahsoka tette volna ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno amellett kampányoltam, hogy bármilyen nagy szívfájdalom is lenne, de inkább haljon meg Ahsoka a TCW végén, mert az úgy kerek. Aztán az 5. évad végén már úgy gondoltam, így is egész szépen megoldották a dolgot és áthidalták a zavaróbb problémákat (66-os, ignorálás az Ep.3-ban, Anakin, passzivitás a Birodalom létrejötte környékén stb.). Egyetlen égető kérdés az maradt, vajon mi lett vele később, mikor és hogyan lépett újra színre és miért tűnt el az OT-ra. Ha meg esetleg a TCW után végső "remeteségbe" vonult, akkor miért tette ezt.

 

Amikor (anno a TCW filmben) először láttam a képernyőn, akkor leginkább elfelejteni akartam őt. Soha nem hittem volna, hogy az egyik kedvenc SW-karakteremmé nőheti ki magát. Ez a TCW végére megtörtént és nem szégyellem bevallani, hogy nekem később már kifejezetten hiányzott pl. Anakin és Obi mellől, de úgy általában a SW világából, ahol épp nem szerepelt. Bíztam, reménykedtem benne, hogy legalább a Rebels-ben visszatérhet, ha mondjuk élőszereplős filmben nem is láthatjuk majd.

 

A Rebels első évadának vége alapján azt kell mondjam, hála a sorsnak, hogy a készítők életben hagyták és most szerepeltetik. 99%-ban biztos voltam benne, hogy ő Fulcrum, szóval egyáltalán nem ért meglepetésként a feltűnése. Persze titkon paráztam, hogy nehogy mégse térjen vissza. Mindezek ellenére egyike volt azon jeleneteknek (pedig a verseny igencsak erős), amik a legmélyebben hatottak rám. Ha visszamehetnék az időben, akkor alaposan felpofoznám az akkori énem, aki ezen helyzet felvázolását még csak hangos kacajra se méltatta volna. :D

Jó értelemben hátborzongató volt látni ahogyan lesétál a létrán és bemutatkozik. Bizonyos dolgokba meg durva belegondolni. Hogy a felvágott nyelvű, bizonyítási kényszertől fűtött és felelőtlen tinédzser lányból majdan az egyike lesz azoknak, akik leteszik a Lázadók Szövetségének alapkövét. Hogy Anakin (persze nemcsak övé az érdem, de mégiscsak ő volt a mestere) egy olyan padawan-t tanított ki, aki később tevékeny részese lesz a Vader-ék által vezetett Birodalom bomlasztásának és a lázadás magasabb szintre való felemelésének. De pl. Tarkin és Ahsoka jelenetei is erősebben ütnek így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, mivel Ahsoka Tano, alias Fulcrum immár a Star Wars mindkét meghatározó érájában fontos szereplővé vált, azaz a The Clone Warsban és a Rebelsben is aktív szerepet kapott, formálja a fontos eseményeket, és igencsak kötődik már mind más főszereplőkhöz, mind a nézőkhöz (vagy sem), így a TCW szekciójából átkerült a Safa szekciójába. Csoli ötletét megtartva a szavazást arról, hogy jó ötlet volt-e behozni a karaktert a Rebelsbe, itt tartjuk meg. Én az igenre nyomtam, mert naná, hogy igen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony szép karrier a csajszitól, akinek eltartott egy ideig míg megkedveltem.

Ezért is ihletett a topicgyártásra, de tényleg lehet, hogy jobb helyen lesz itt. (kösz, hogy a szavazás megmaradt ;) )

 

Egyébként a Rebelst egyedül néztem eddig, a tcw-szal ellentétben.

De most hogy vége, bejelentettem "PrincessLeia"-nak, hogy le fogjuk darálni együtt is. Örült, hogy kevesebb az epizód, mert nagyon elfoglalt.

Fulcrumról nem tud egy kukkot sem, kíváncsi vagyok mit fog szólni, mert ha valaki, hát Ő Spoilermentes.

És mert Ahsokát Ő nagyon kedveli. Bár a Fórumon való tevékenysége a szánalmashoz konvergál,

de az a nyúlfarknyi is Ahsokához köthető, hisz a tcw 5. évadának záró-kvartettje volt regisztrációjának oka! Talán az évadértékelésbe, vagy IDE bepötyög valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csináltam egy ilyen kis képet. Hogy felnőtt a kislány. :)

Bezony, kemény dolog. A kicsi 'Soka szépen felcseperedett :)

 

Amúgy ezek szerint a togrutáknál a montrál és lekku nemcsak méretét, de mintázatát tekintve is változik a növekedés során. Ezen felül az arcuk fehér pigmentfoltjai (vagy nem tudom hogy nevezzem ezeket) is változnak kicsit. :) Amúgy nem ártana kicsit nőiesebbé tenni a rebels-es megjelenését, elsősorban vmi jobb ruházattal, mert első blikkre nekem mindig a férfi egyedek ugranak be róla, hiába a hosszú lekkuk. Valahogy kicsit szögletesebb az arca és leheletnyivel kisebb a szeme annál, mint ahogy előzetesen (mondjuk Hera arcvonásai alapján) elképzeltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kép az epizódból van. :) Vagy másra gondoltál?

293010965ahsoka_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Anno a The Clone Wars: Visual Guide-ban határozták meg a Shilit (a togruták anyabolygóját) szülőhelyének, de úgy rémlik, a TCW mozifilm regényváltozatában is olvastam. Később belemagyarázták, hogy a TCW-s The Gathering visszatekintésében látott helyszín (ahol Plo rátalál a lányra) a Shili, ahonnan Ahsoka származik. A TCW-ben viszont ez sehol nem hangzik el és a starwars.com-on lévő, hivatalos adatlapján sincs meghatározva a származási helye. Mellesleg, az előbb említett Visual Guide és maga a Shili bolygó is teljes egészében a Legends kategória (még?), így a hivatalos kánont tekintve, nem is létezik ilyen világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kép az epizódból van. :) Vagy másra gondoltál?

Persze, ez triviálisan onnan van. :) Én a másik oldalon lévő háttérképre gondoltam, ami a szöveg mögött van.

 

A TCW-ben viszont ez sehol nem hangzik el és a starwars.com-on lévő, hivatalos adatlapján sincs meghatározva a származási helye. Mellesleg, az előbb említett Visual Guide és maga a Shili bolygó is teljes egészében a Legends kategória (még?), így a hivatalos kánont tekintve, nem is létezik ilyen világ.

Ja értem. Ott kavarodtam meg, hogy a TCW-s háttéranyagokról is azt feltételeztem, hogy kánon, ahogyan maga a sorozat is. De így már érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Dave Filoni állítása szerint a TCW-n belül még 12 Ahsokás történet volt tervbe véve. Nagyon remélem, hogy ezeket majd megkapjuk valamilyen formában. :clap2:

Filoni nyilatkozatai alapján szerintem a Rebelsben ezekre kapunk utalást. És valószínűleg képregényekben és könyvekben is felhasználják majd. A Rebels miatt szvsz. érdemes lenne Ahsokára több ilyesmit is szánni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ez a legvisszafogottabb öltözéke eddig :D

És ez tetszik nekem a legjobban. Mert ha most megerőszakolják, legalább nem azért mert így öltözött... :P

 

 

Milyen lenne már, ha Ahsoka a Rouge One -ban halna meg?

 

És Ashley Eckstein játszaná..Bár csodálkoznék, ha átemelnék az élőszereplősök világába..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Ashley Eckstein játszaná..Bár csodálkoznék, ha átemelnék az élőszereplősök világába..

Képregényszereplőket is emeltek már át az élőszereplős világba, akkor miért ne lehetne animációs karaktert átemelni? Pláne Ahsokát.

Sőt, hogy ha a Disney/Lucasfilm állja a szavát, és az egész Star Warsot egységesen kezelik a filmektől az animációs sorozatokon át a képregényekig, akkor eljutnia sem kell hozzájuk, melyik karakter hol milyen népszerű. Eleve gáz már, ha népszerűség alapján írnak bele egy szereplőt egy sztoriba. Nem, ha indokolt a szereplése, akkor nem szabad számítania annak, hogy a filmben, a sorozatban, egy könyvben vagy videojátékban tűnt fel először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez tetszik nekem a legjobban. Mert ha most megerőszakolják, legalább nem azért mert így öltözött... :P

Micsoda gondolatok. De ez nekem magas... :P A második szerelése szerintem jóval kevésbé volt "kihívó". Egy Aayla mellett pl. biztos elbújhat ezen a téren.

 

egy ügyes csízma és a togruta fejdísz helyre is hozná ezt..A hangja miatt nagyon kéne! A pofija meg megfelel, ennyi belefér egy animációs figura emberesítésébe.

Ashley öltözött már Ahsokának, mindenki eldöntheti, jó-e vagy sem. A hangját utólag is megoldhatják azzal, hogy Ashley leszinkronizálja a színésznőt.

file_184265_0_ahsoka658.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.