Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Ebben konkrétan egyébként most egyetértek "Csak 1 rajongó" kollégával. Mármint, hogy egy Erőérzékeny sokkal hamarabb fogja megérezni a zavart vagy a konvergenciát az Erőben, mint egy bmilyen képzettnek mondott (Erőt nem ismerő) laikus....

Vagy esetleg arra gondolsz, hogy Erőérzékenyeket képzett ki a Birodalom erre a célra? Mert ez még valószínűtlenebb az előzmények és következmények tükrében.

akit kifejezetten az ilyenek felkutatására képezte ki minden idők legnagyobb Sith nagyura

 

A vastagítottból nem egyértelmű, hogy az utóbbiakra gondoltam? És mégis mitől volna valószínűtlen? Holocron-trilógia rémlik? Pontosan azért kellettek neki a csecsemők, mert ilyen Erő-használó ügynököket akart nevelni belőlük.

 

Ahsoka amúgy minden bizonnyal a legtehetségesebb padawan-ok egyike lehetett. Több utalás is volt arra, hogy nagyon fiatalon került mesterhez és nem véletlenül őt adták Anakin-nak. Később is több ízben említik kivételes képességeit és fejlődési ívét.

Azért ne várjunk el egy padawan-tól irreális dolgokat. Persze, hogy nem vert le nála jóval magasabb szinten lévőket, de ez természetes. Már a tisztes helytállás is bravúr. Ugyanis nála sokkal fejlettebb és képzettebb, tapasztaltabb jedik is áldozatul estek azoknak, akikkel szemben kiállta a próbát. Anakin mit művelt Dooku ellen (Ep.2)? Pedig ő volt a Kiválasztott és (már akkoriban) idősebb is volt Ahsoka-nál.

Ahsoka egyedül Barriss-szel szemben maradt érdekesen alul. Ők korábban még együtt voltak padawan-ok, aztán Barriss látványosan legyőzte. De itt is megjegyezném, hogy Ahsoka nem volt épp friss és elég rossz állapotban volt (mentálisan és fizikálisan is). Obi-Wan se volt túl fitt a robbanás után, vagy Anakin se a "megrázó" élménye után.

 

Egek, ne adjatok már olyat a számba, amit nem mondtam!!!!! Hol mondtam én olyat, hogy Ahsoka nem badass? Azt mondtam, hogy messze nem volt LOVAG szintű, mikor ott hagyta a rendet.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég sok mindennel magyarázható Ahsoka heves természete és időnkénti botladozása. Csakhogy egy pár fontosabbat említsek:

 

1. Anakin tanítványa

2. kamasz

3. togruta

4. padawan

 

Ennél többet már nem is kell mondanom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég sok mindennel magyarázható Ahsoka heves természete és időnkénti botladozása. Csakhogy egy pár fontosabbat említsek:

 

1. Anakin tanítványa

2. kamasz

3. togruta

4. padawan

 

Ennél többet már nem is kell mondanom...

És talán még a női nemet is idesorolhatjuk, ki tudja? :hehe: Mindenesetre fajszakértő nem vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vastagítottból nem egyértelmű, hogy az utóbbiakra gondoltam? És mégis mitől volna valószínűtlen? Holocron-trilógia rémlik? Pontosan azért kellettek neki a csecsemők, mert ilyen Erő-használó ügynököket akart nevelni belőlük.

És aztán lett belőle bármi is? Tudtommal szabotálták ezen tervét. Láttunk bármi olyat a klasszikus trilógiában, ami arra utalt volna, hogy a Birodalomnak Erőhasználó ügynökei lettek volna? És a prequel-ben arra utaló jeleket, hogy Sidious ilyeneket akart volna beszervezni? Szerintem semmi. Azért ez lett volna olyan fontos kérdéskör a Saga szemszögéből nézve, hogy legalább utalás szintjén előkerüljön valaha, nem? ;)

Amúgy pedig a TCW-ből sem rémlik, hogy Sidious pontosan ilyen ügynököket akart volna nevelni a csecsemőkből. Olyasmit mondott, hogy lesznek Erőhasználó szolgái, de ugyebár a terv már az elején befuccsolt és azóta nem került újra elő.

 

Egek, ne adjatok már olyat a számba, amit nem mondtam!!!!! Hol mondtam én olyat, hogy Ahsoka nem badass? Azt mondtam, hogy messze nem volt LOVAG szintű, mikor ott hagyta a rendet.

És mi hol mondtunk olyat, hogy szerinted nem volt az? ;)

Amúgy szerintem lovag szintű volt. Ha Obi-Wan az volt az Ep.1 végén, akkor Ahsoka miért ne? Obi-ról se sokat tudtunk meg a képességei terén. Legyőzte őt az, aki a mesterét is, aztán egy ügyes trükkel végül ő kerekedett felül. Ez szép dolog volt, de nem látom a drámai fölényt egy Ahsoka-val szemben. Mondjuk jóval idősebb volt, ez tény. Bár állítólag elég későn is kezdte.

Jó pár mestert vagy lovagot láttunk érdekesen "lebőgni" bizonyos helyzetekben. Szerintem kicsit túlértékeled az átlagos jediket. Lovagnak, de még mesternek lenni se egyfajta különleges kiváltság volt, hanem természetes szint, állomás a karrierben. Elég sok jedi volt, köztük sokan igen magas rangban. Nem arról van szó, hogy lézengett 18-20 mester a galaxisban meg mondjuk ~100 lovag. Eleve aki már nem volt padawan, abból lovag lett. Igazából a lovag pontosan az átlagos jedit jelenti, aki nem igazán kiemelkedő, de már nem tanítvány, ugyanakkor ő sem érett még a tanításra.

 

Szerintem elég sok mindennel magyarázható Ahsoka heves természete és időnkénti botladozása. Csakhogy egy pár fontosabbat említsek:

 

1. Anakin tanítványa

2. kamasz

3. togruta

4. padawan

 

Ennél többet már nem is kell mondanom...

:) Ez tetszik. Bár inkább tininek mondanám, mint kamasznak. Annál talán már komolyabb így a TCW végére. Bár nem vagyok tisztában a togruták egyedfejlődési ciklusaival. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És talán még a női nemet is idesorolhatjuk, ki tudja? :hehe: Mindenesetre fajszakértő nem vagyok.

 

A togrutákkal az a helyzet, hogy kifejezetten vadász lények voltak. Wookiepedia a barátod. :) Én nemrég olvastam a TCW filmnek egy könyv változatát és ott is kitértek a togruták agresszívságára. Egyszer volt egy olyan rész a könyvben, hogy mikor először beszél Ahsoka Rex-el a rangokról, akkor végigrohan a földön valami bogár és Ahsoka végig úgy figyeli, mint egy lecsapni készülő vadállat. :D

 

Persze az a könyv nem éppen a műalkotás. Eleve trágár szavakat is használ, ami idegen az SW univerzumtól. Habár, ha belegondolok... van olyan, hogy "Sith spit!" meg, hogy "Scutta!" ...

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A togrutákkal az a helyzet, hogy kifejezetten vadász lények voltak. Wookiepedia a barátod. :)

Ezt én is nagyon jól tudom (Wookieepedia-kukac vagyok). Csak nem akartam az alább vitatott témába a női természetet is belekeverni, hiszen minek. Viszont amit felhoztál, mármint a ragadozó-hagyaték, igencsak fontos dolog akár a TCW-s akár a vitatott helyzetbeli szereplését nézzük Ahsokának. :)

De nem akarok belefolyni, mert ez mindenkinek a fantáziájára van bízva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is nagyon jól tudom (Wookieepedia-kukac vagyok). Csak nem akartam az alább vitatott témába a női természetet is belekeverni, hiszen minek. Viszont amit felhoztál, mármint a ragadozó-hagyaték, igencsak fontos dolog akár a TCW-s akár a vitatott helyzetbeli szereplését nézzük Ahsokának. :)

De nem akarok belefolyni, mert ez mindenkinek a fantáziájára van bízva.

 

Igen, sajnos sokan elfelejtik, hogy Ahsoka mégis csak egy idegen faj képviselője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sajnos sokan elfelejtik, hogy Ahsoka mégis csak egy idegen faj képviselője.

Szerintem nem is az a gond, hogy elfejetik, hanem nem igazán lehet mit kezdeni az infoval.

 

Sok faj van a SW univerzumában, de igazából egyikről se tudunk túl sokat. A filmeken egyáltalán nem fejtették ki a fajok eredetét, jellemét, különlegességeit. Csak nagyon felszínesen súrolták a témát. Persze ez nem igazán róható fel, hiszen nem is lett volna igazán megoldható. Ettől függetlenül, ha akarjuk se igazán tudunk helyén kezelni egy idegen fajú lényt.

Ahsoka togruta, ez szép és jó, elvégre látszik rajta. De hogy most akkor ez mivel jár jellemben, az ránk van bízva.

 

A wookiepedia pedig nem igazán tekinthető hiteles forrásnak. Néha elolvasgatok 1-2 cikket, de sokszor fogom a fejem. Inkább EU-s és egyéb rajongói elképzelések vannak kibontva, de számomra ez nem túl megnyugtató. Pl. Mundi-ról olvastam, hogy a faja kihalófélben volt, így engedték neki, hogy gyerekei lehessenek. Na most ez nekem nem tűnik igazán adekvátnak.

Ahsoka-ról olvastam vmi fogatversenyző iránti heves szerelmet. Na az a sztori se nyűgözött le igazán...

 

(Aki játszott a Mass Effect szériával az tudhatja, hogy ott nagyon komoly hangsúlyt fektettek minderre. A sztoriba beleszőtték a fontosabb idegen fajok eredetét, történelmét, jellemvonásait, tulajdonságait, így sokkal jobban be lehetett lőni mire számítson az ember. Emellett az érdeklődők még a kódexek bejegyzéseit is böngészhették, ahol nyersebben össze voltak foglalva a dolgok. Persze az egy modern PC játék, amely a semmiből épített fel egy új világot, nehezen összehasonlítható a SW-szal, amely egy jóval régebbi filmtrilógián (és az általa vázolt világon) alapszik. Csak érdekességképp jegyeztem meg.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka-ról olvastam vmi fogatversenyző iránti heves szerelmet. Na az a sztori se nyűgözött le igazán...

Az csak egy halvány románcocska volt az egyik TCW képregényben, ha jól tudom, bár azok leszámítva a Zygerria szálat, nos nem éppen szalonképesek minden esetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka-ról olvastam vmi fogatversenyző iránti heves szerelmet. Na az a sztori se nyűgözött le igazán...

 

Azt én is olvastam. Meg is van a képregény. :) Azt azért nem igazán nevezném "heves szerelemnek", inkább csak kibontakozó kamasz románcnak. Az nem is volt olyan érdekes, mint az Ahsoka & Lux páros. Egy Szeparatista szenátor és egy Jedi padawan sokkal jobb. ;) A mai napig nem értem egyébként miért fújolták annyian Luxot... Bár lehet, hogy ez titkolt fanatikus féltékenységük palástolása volt. ;) Én egy picit érdekesebbnek tartottam volna, ha Ahsoka egy Jedibe habarodik bele. Jobban illik a személyiségéhez és nem sok Jedi románcot láthatunk a képernyőn.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az csak egy halvány románcocska volt az egyik TCW képregényben, ha jól tudom, bár azok leszámítva a Zygerria szálat, nos nem éppen szalonképesek minden esetben.

Így van, nem volt semmilyen szerelem, inkább amolyan fellángolás féleség. :) A szóban forgó fogatos szál egyébként tartalmazza azt is, hogy hibernálják hőseinket, akik így játsszák ki a szakadárok biztonsági rendszerét. Ezt pedig gyakorlatilag egy az egyben felhasználták a Citadel-trilógiában, így szerintem a Zygerriai-szálhoz hasonlóan ez a képregény se minősül hivatalosnak. Bár, ha Ahsokát tekintjük, számomra mindenképpen kizárólag a TCW, illetve Filoniék szava az, ami mérvadó. A könyvet és képregényeket elég nagy baromságoknak tartom... a regényben pl. hegyes fogakkal írja le a lányt (amit amúgy 5 évadnyi TCW és egy mozifilm cáfol meg), plusz az író szüntelenül összeszövi minden szituációval a génjeiben rejlő ragadozó, vadász ösztönt olyannyira, hogy az már zavaró és számomra illúzióromboló is volt. A vadász, ragadozó jellemvonás bőven elég, ha megnyilvánul az átlagnál fejlettebb reflexekben, megérzésekben, ösztönökben. De többek közt az említett bogárnézegetős marhaság is nagyon gáz.

 

Úgy vagyok vele, hogy a fentebb írt kifinomultabb érzékeket leszámítva, a togruta egy teljesen emberszerű faj a lekkukat és montrálokat leszámítva mind külsőleg, és élettanilag, mind jellemileg. A sorozatban soha semmi nem utalt másra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A wookiepedia pedig nem igazán tekinthető hiteles forrásnak. Néha elolvasgatok 1-2 cikket, de sokszor fogom a fejem. Inkább EU-s és egyéb rajongói elképzelések vannak kibontva, de számomra ez nem túl megnyugtató. Pl. Mundi-ról olvastam, hogy a faja kihalófélben volt, így engedték neki, hogy gyerekei lehessenek. Na most ez nekem nem tűnik igazán adekvátnak.

Ahsoka-ról olvastam vmi fogatversenyző iránti heves szerelmet. Na az a sztori se nyűgözött le igazán...

OFF: A wookieepedián az szerepel, ami jelen állás szerint hivatalos és a SW Univerzum része. A non-canon cikkeket külön jelzik. Tehát hiteles forrásnak tekinthető, maximum egyesek elfogadják az EU-t, míg mások nem (van aki a prequelt is gyűlöli, de ettől még sem lesznek azok "nem hitelesek"). De ettől függetlenül ezek a történetek, amíg más, magasabb besorolású mű nem írja felül, mind-mind a SW történelem részei.

 

A Star Treknél pl. teljesen más a szisztéma, ott a különböző könyvek, videojátékok és más kiadványok nem számítanak kánonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is (sok egyéb mellett) ezek miatt nem tartom túl emészthetőnek az EU nagy részét. Legyen szó képregényről, játékról, magazinról, wookiepedia-ról, akármiről.

 

A Lux gyerekkel nekem személyesen annyi volt a gondom, hogy egy töketlen bájgúnár, legalábbis nekem így tűnt. A jóképű elkényeztetett burzsujgyerek, aki azt hiszi, bárhova sodorja az élet, ő fantasztikusan helyt fog állni, mert a származása erre predesztinálja. Viszonylag kevés olyat tudott bemutatni, ami alapján méltónak gondolnám Ahsoka szerelmére.

Alapból nem vagyok oda a nyálas szerelmi szálakért. De Padmé esetében pl. tökéletesen elégedett voltam a dologgal. Han-t sose kedveltem igazán, de sose fordult meg a fejemben, hogy egy Leia esetleg jobbat érdemelne vagy méltatlan lenne a viszonyuk. Még a Satine-Obi elfojtott vonzalmat is érdeklődéssel és jó érzéssel fogadtam, pedig előzetesen nem gondoltam volna, hogy Obi-Wan karakterébe ez beleférhet, de számomra jól működött a szitu.

Ezen kívül eleve úgy gondolom, hogy elég Anakin és Padmé frigye, pláne Obi-éval kiegészítve. Nem kéne elmenni ebbe a sablonos amerikai világba, ahol minden egyes szálba bele kell szőni vmi elcseszett romantikus vonalat. Örülnék neki, ha a Twilight csak egy hajó nevében jelenne meg a SW-ban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lux gyerekkel nekem személyesen annyi volt a gondom, hogy egy töketlen bájgúnár, legalábbis nekem így tűnt. A jóképű elkényeztetett burzsujgyerek, aki azt hiszi, bárhova sodorja az élet, ő fantasztikusan helyt fog állni, mert a származása erre predesztinálja. Viszonylag kevés olyat tudott bemutatni, ami alapján méltónak gondolnám Ahsoka szerelmére.

Hát...csak központi szerepet játszott a saját bolygója felszabadításában. :) A végére igenis egy szerethető és bátor karakter lett. Én nem tudom miért olyan ördögtől való, hogy összejöjjön Ahsokával? Főleg most, hogy a lány elhagyta a rendet, tuti, hogy ez is lesz a vége. Én azt várom, hogy a Rebels -ben már mint házaspár fognak feltűnni egy cameo -ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát...csak központi szerepet játszott a saját bolygója felszabadításában. :) A végére igenis egy szerethető és bátor karakter lett. Én nem tudom miért olyan ördögtől való, hogy összejöjjön Ahsokával? Főleg most, hogy a lány elhagyta a rendet, tuti, hogy ez is lesz a vége. Én azt várom, hogy a Rebels -ben már mint házaspár fognak feltűnni egy cameo -ra.

Ezért írtam, hogy "...kevés olyat tudott bemutatni...". Amúgy azt írtam volna, hogy "...semmi olyat...". :D

 

Nekem nem szimpatikus a srác, nagyjából leírtam miért. Ezen kívül azt is, miért tartom erőltetettnek és mesterkéltnek az egész viszonyt.

Valószínűleg összejönnek, ahogyan írtad is, bár azért még bízom benne, hogy mégsem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lux gyerekkel nekem személyesen annyi volt a gondom, hogy egy töketlen bájgúnár, legalábbis nekem így tűnt. A jóképű elkényeztetett burzsujgyerek, aki azt hiszi, bárhova sodorja az élet, ő fantasztikusan helyt fog állni, mert a származása erre predesztinálja. Viszonylag kevés olyat tudott bemutatni, ami alapján méltónak gondolnám Ahsoka szerelmére.

 

Ahogy most írtad le Luxot, arról nekem az jutott eszembe, ahogy először megismertük. Én nekem is bájgúnárnak tűnt, de aztán, mikor másodszorra láttuk, már inkább egy esetlen, de cselekedni vágyó személynek tűnt. Harmadszorra pedig már egy jóval aktívabb terepharcos volt. Szóval azt azért vegyük figyelembe, hogy ő is átesett bizonyos karakterfejlődésen a 3 évad alatt, amibe szerepelt.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért írtam, hogy "...kevés olyat tudott bemutatni...". Amúgy azt írtam volna, hogy "...semmi olyat...". :D

 

Nekem nem szimpatikus a srác, nagyjából leírtam miért. Ezen kívül azt is, miért tartom erőltetettnek és mesterkéltnek az egész viszonyt.

Valószínűleg összejönnek, ahogyan írtad is, bár azért még bízom benne, hogy mégsem. :)

 

Azért nem 100%, hogy összejönnek. Lux Steelába volt szerelmes az Onderon szálban, Ahsoka pedig elfogadta ezt. Én még mindig azt mondom, hogy jöjjön össze egy másik Jedivel. Lehetőleg egy kifejezetten egyedi gondolkodásmódúval, aki inkább ilyen Qui-Gon-féle lázadó vagy "Szürke Jedi".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öhm, ugyanarról a padawan-ról beszélünk, aki egyetlen, a nehézsúlycsoportba éppencsak beférő ellenfelet győzött le egész pályafutása alatt és mindenki más elkente a száját? Ami pedig a kortársai túlszárnyalását illetti, egyetlen másik 14-17 éves korcsoportba tartozó padawan-t sem láttunk rajta kívül. Ahsoka messze nem olyan badass, mint amilyennek a rajongók egy része beállítja.

 

Ja, aki még a legjobb barátja árulását se érezte meg, az biztos jobb, mint Palpatine speciálisan a Jedik előkerítésére kiképzett ügynökei...

 

Ugyanarról a padawanról beszélünk aki mikor elrabolták és ott talált még néhány padawant és még vadásztak is rájuk, fegyver nélkül legyőzte a gazokat és megmentette a csapatot Csubakka segítségével, úgy hogy a gyűlölet nem hatotta át. Hát innentől Ahsoka akkora Jedi-lovag mint Coruscant legmagasabb épülete. Azt hogy nem nevezték ki részlerkérdés, Simán benne van a legnagyobb jedik közt.

 

Van neked barátod? Biztos. Na majd ha hirtelen hátbaszúr, én is azt mondom miért nem érezted meg. Ezt nem lehet megérezni. Akiben feltétel nélkül megbízol(és nem naívságból), mert minden okod megvan rá és eddig úgy is viselkedett mint a legjobb barátod, majd hátbaszúr az mindenkit meglep.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, szerintem amikor vissza akarták hívni, már küszöbön volt a lovaggá ütés, szóval igazad van. Az ilyen Ahsoka központú sztoriszálak nagyon jól be tudják láttatni velünk, milyen példaértékű gyarapodást érhet el egy karakter egy tanulságos történetből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem 100%, hogy összejönnek. Lux Steelába volt szerelmes az Onderon szálban, Ahsoka pedig elfogadta ezt. Én még mindig azt mondom, hogy jöjjön össze egy másik Jedivel. Lehetőleg egy kifejezetten egyedi gondolkodásmódúval, aki inkább ilyen Qui-Gon-féle lázadó vagy "Szürke Jedi".

Csak én gondolom azt, hogy senkivel ne jöjjön össze? :D

 

Nem Ahsoka esetleges szerelmi kapcsolata lenne önmagában mesterkélt és erőltetett. Hanem az, hogy egy főszereplő megint nem maradhat ki a romantikázásból. Megmondom őszintén én ezt már eléggé unom minden filmben végigrágni.

A SW egyik trilógiájából sem maradhatott ki, de olyan módon vezették fel ezeket és úgy szőtték a történetbe, hogy azt elfogadtam és szerettem. Mondjuk a szerelmi mámoros Anakin néha már kicsit idegesített, de nagyon ritkán és ez részletkérdés. A Leia-Han frigy elég esetlen és kidolgozatlan volt, de merőben egyedi. Kevésbé követte a nyálas sablonokat. Anakin és Padmé esete pedig az egész Saga egyik legfontosabb vonulata volt. Minden egyes közös pillanatuknak megvolt a maga mögöttes drámai tartalma, ami aztán továbbvitte a szálat.

Ahsoka és Lux esetében nem érzem az egész szükségességét. Azt látom, hogy betették a sztoriba, mert egy amerikai filmben ilyennek lennie kell, de amúgy nincs szerepe. Nem látom azt a fajta unikális értéket, amit hozzátenne a SW univerzumhoz. Ha majd úgy kerül elő a dolog, hogy ez teljesül, akkor semmi gondom nem lesz az egésszel. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én gondolom azt, hogy senkivel ne jöjjön össze? :D

Nem csak te gondolod ezt, bár korábban már írtam, hogy egyetértek veled Lux kapcsán. ;) A múltban ez elég kényes témává nőtte ki magát a fórumon, ezért nem láttam sok értelmét firtatni. Van aki makacsul ellenzi, van aki maximálisan támogatja ezt a "románcot", és persze akadnak, akik a két véglet közti állásponton vannak. Meggyőzni senki nem fogja a másikat, de ez részemről nem is cél. A Lux kölyök nálam főként A Friend In Need-beli viselkedésével vágta ki a biztosítékot (a rész topikjában már bőven írtam erről), bár azóta sikerült valamennyit javítania az összképen az Onderon után. Ettől függetlenül jobbnak látom, ha kapcsolatuk nem fordul többre barátságnál... a srác felébresztette Ahsoka romantikus lényét, amivel kihívás elé állította Jedi-elveivel szemben. A lány harcolt az érzéseivel, de végül tovább lépett a dolgon, így minden további kavarás csak az erőltetettség hatását segítené elő.

 

Forrón remélem, hogy a Rebels-ben nem holmi feleségecskeként fogjuk viszont látni. :nana: Sokkal érdekesebb, karakterépítőbb történetek születhetnek a nyál happy end helyett azzal, ha mondjuk valami módon szembekerül Vaderrel, vagy összefog a megmaradt Jedi-túlélőkkel, esetleg elősegíti a lázadást a Birodalom ellen, stb. Korábban arról írtam, hogy nem tartom elképzelhetetlennek a visszavonulását a galaktikus eseményektől és esetleges családalapítását... de ennek reális esélyét még a Rebels bejelentése előtt gondoltam. Most, hogy alig több, mint 1 év választ el minket az új sorozat premierétől, szorítok, hogy érdemibb módon szövik tovább a sztoriját. ;)

 

Ugyanarról a padawanról beszélünk aki mikor elrabolták és ott talált még néhány padawant és még vadásztak is rájuk, fegyver nélkül legyőzte a gazokat és megmentette a csapatot Csubakka segítségével, úgy hogy a gyűlölet nem hatotta át. Hát innentől Ahsoka akkora Jedi-lovag mint Coruscant legmagasabb épülete. Azt hogy nem nevezték ki részlerkérdés, Simán benne van a legnagyobb jedik közt.

 

Van neked barátod? Biztos. Na majd ha hirtelen hátbaszúr, én is azt mondom miért nem érezted meg. Ezt nem lehet megérezni. Akiben feltétel nélkül megbízol(és nem naívságból), mert minden okod megvan rá és eddig úgy is viselkedett mint a legjobb barátod, majd hátbaszúr az mindenkit meglep.

Ebben van valami, de elfelejted, hogy Ahsoka Jedi. Ha nem vakítja el ifjúkori naivsága (feltétlen bizalma Barriss iránt), akkor az Erő segítségével meg kellett volna éreznie a másikból áradó hátsó szándékot, vagy a körülmények baljós, gyanús mivoltát. Egyébként tapasztalatból mondom, hogy azért, mert valaki sosem adta jelét annak, hogy képes lenne hátba támadni, még megteheti... Ha az ember átél néhány ilyen "élményt", óvatosabban bízik meg a másikban, de még ekkor is figyel az árulkodó "jelekre". Barriss esetében akadt pár. Ennek ellenére nem rónám fel Ahsokának, hogy lehetett ilyen naiv. Sőt, a helyébe képzelve magam meg tudom érteni, miért bízott meg vakon Barriss-ben. De mint írtam, idővel tanul az ember (és a togruta :P ) a hibáiból, elkerülve ezzel a hasonló csalódásokat. A tapasztalat a legjobb tanár. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én gondolom azt, hogy senkivel ne jöjjön össze? :D

Nem értem... OFF screen miért ne lehetne valakije? Fiatal lány, egyedül. Vonuljon remeteségbe a Orto Plutoniára mert PB -nek nem tetszik, hogy kell mellé valaki? :D A logika is teljesen azt diktálná, hogy családot alapítson és maga mögött hagyja a korábbi életét. Az mindegy is, hogy Lux -al vagy Aszizi szent Ferenccel. Egyszerűen onnantól, hogy elhagyta a JEdiket, nincs értelme egyedül maradnia egész életére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem... OFF screen miért ne lehetne valakije? Fiatal lány, egyedül. Vonuljon remeteségbe a Orto Plutoniára mert PB -nek nem tetszik, hogy kell mellé valaki? :D A logika is teljesen azt diktálná, hogy családot alapítson és maga mögött hagyja a korábbi életét. Az mindegy is, hogy Lux -al vagy Aszizi szent Ferenccel. Egyszerűen onnantól, hogy elhagyta a JEdiket, nincs értelme egyedül maradnia egész életére.

Úgy gondolom, viszonylag részletesen kifejtettem a miérteket. Nyilván nem érthet ezzel mindenki egyet, de én így gondolom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak a Mortis-trilógiában látottakat vesszük alapul, a látomások, melyek a karaktereknek megjelentek, valamilyen szinte mind teljesültek. Anakin meglátta, mi lesz belőle, és mennyi szenvedést fog okozni mindenkinek. Miért ne indulhatnánk ki abból, amit az Ashoka-vízió mondott saját magának? A lény figyelmeztette őt, ha a mestere mellett marad, biztos halál vár rá. Nem maradt mellette, így teljesen elképzelhető, hogy a Sith fenyegetése elől sikerül biztonságba húzódnia.

 

Valahogy én sem tudom őt remeteként elképzelni, de forrófejű szabotőrként sem, aki csakazértis nekiáll birodalmi helyőrségeket felszámolni, hogy megbosszulja a jediket/csökkentse az elnyomást/stb.

 

Van egy olyan fura érzésem, hogy Lux Bonteriből sem az Onderonon láttunk valamit utoljára. Könnyen lehet (és ez csak találgatás a részemről! :) ), hogy Lux olyan lehet a túlélő jediknek, mint Bail Organa az ébredező lázadásnak. Miután a jedikből kiábrándult Ahsoka, szerintem csak azokban bízhat, akiket korábban is jó barátjának tartott. Lux az egyik ilyen (érthető okokból), a másik Riyo Chuchi (lásd. 3. széria, a Papanoida-lányok elrablása, ott ő maga mondja ezt). Mi van, ha ez a három, a többitől valamivel fiatalabb karakter a birodalmi felemelkedés alatt szövetkezik, és titokban a túlélő vagy azóta születő jedik elrejtésében segédkezik? Bonteri igaz szívű fiatalember, idealista, és épphogy kiszabadította a bolygóját a szeparatista befolyás alól, sikerült bevezetnie a népét a birodalom elnyomása alá. Nem lehetett épp kellemes ezzel a tudattal kelnie és feküdnie minden nap... Simán el tudom képzelni, hogy tenni akar valamit, és amikor felbukkan a túlélő Ahsoka, szövetségre lépnek.

 

Újszerű felállásnak, Bail/Obi-Wan/Mon Montha mellett egy fiatalabb generációs párhuzamként simán el tudok képzelni egy Lux/Ahsoka/Chuchi szövetséget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben belegondoltam, és szerintem elég önző dolog volt a csaj részéről, hogy otthagyta a rendet, csak mert csalódott és megbántották a kis lelkét :) Egy Jedi a gondokban Jedi igazán. Oké, jogosan csalódott, de nem az a megoldás, hogy lelécel, ha egyszer a háború az ő erőfeszítéseit is megkívánná. Így közvetve akár ártatlanok is halhatnak meg a "durcija" miatt. Én legalábbis nagyon azt érzem, hogy el akarták tűntetni a 3. észre és ezt találták ki, ami talán nem a legmeggyőzőbb, figyelembe véve hogy tényleg az egyik legtisztaszívűbb Jedi a csaj, akire nem vall az ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben belegondoltam, és szerintem elég önző dolog volt a csaj részéről, hogy otthagyta a rendet, csak mert csalódott és megbántották a kis lelkét :) Egy Jedi a gondokban Jedi igazán. Oké, jogosan csalódott, de nem az a megoldás, hogy lelécel, ha egyszer a háború az ő erőfeszítéseit is megkívánná. Így közvetve akár ártatlanok is halhatnak meg a "durcija" miatt. Én legalábbis nagyon azt érzem, hogy el akarták tűntetni a 3. észre és ezt találták ki, ami talán nem a legmeggyőzőbb, figyelembe véve hogy tényleg az egyik legtisztaszívűbb Jedi a csaj, akire nem vall az ilyen.

Az alapötlettel kapcsolatban bennem is felmerültek ezek, de aztán a kifejtés eloszlatta a kétségeimet. Szerintem nagyon szépen levezették hogyan jutott erre a következtetésre.

 

Eleve nem otthagyta a Rendet, nem lelécelt, hanem nem ment vissza. Ez hatalmas különbség.

Másrészt pedig azt mondta időre van szüksége. Egyedül kell átgondolnia a történteket, mások és elsősorban a maga hibáit, a naivságát, stb.. Lenyugodni, meditálni, újra megtalálni azt a lelki békét, ami egy igazi jedinek szükséges a hatékony munkavégzéshez. Ha ez megtörténik, akkor visszatérhet, azt a lehetőséget ő maga hagyta nyitva.

Ilyen viszontagságok után nem hibáztatható, hogy időt kért. Én is kivennék egy hónap szabit ilyenek után. :D

 

Nekem nincs kétségem afelől, hogy ha nem jött volna rövid időn belül, ami jött (tudjuk mik), akkor önként visszament volna a Rendbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.