Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

  • 10 hónappal később...

Ez a leghitelesebb fan art a jövőbeli Ahsokáról, amit eddig láttam:

 

bounty_hunter_ahsoka_by_grantgoboom-d7f4roo.jpg

 

Szerintem van rá lehetőség, hogy a dolgok nem alakultak túl jól a kishölgy számára a Birodalom felemelkedése után.

Mármint amikor a legutóbb láttuk, Ahsoka teljesen ki volt ábrándulva a Jedikből. Ki tudja hogyan reagálna az "árulásukra"? Az alapján amit tudunk, a civilek azt hitték, hogy Palpatine csak egy áldozat és Anakin Skywalker életét vesztette a Jedi Templomi rajtaütésen, amit Darth Vader vezetett.(Legalábbis a Sötét nagyúr című regényben ezt mondták.) Ha Ahsoka ezt bevette - és van esély rá, hogy így történt - akkor valószínűleg olyanná vált, mint amilyen Asajj Ventress volt miután Dooku elárulta őt; bosszúszomjas és még kiábrándultabb. A félelemmel és bánattal teli fiatal Togruta simán fejvadásszá válhatna, még ha ez jelen pillanatban abszurdnak is tűnik. Ki gondolta volna, hogy van olyan sötét oldala Ahsokának, mint amilyet a Mortison láthattunk? Emlékezzetek csak vissza mit mondott még annak idején: "Most vagyok csak igazán önmagam." Vagy mi a helyzet a "sötét oldal magvával, amit a Mestere plántált belé"? Aurra Sing is Jedi volt mielőtt fejvadász vált volna belőle...

Bármi történjék is, én biztos vagyok benne, hogy Ahsoka majd visszatalál a világos oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokától szerintem olyan messze áll a bosszúszomj, mint Palpatine-tól a jóindulat. Egyáltalán nem hiszem, hogy fejvadásznak állt volna - egész pontosan totál karakteridegen lenne. Ventress-ben benne volt, hiszen alapjáraton negatív karakter, akinek már amúgy is az embervadászat volt az egyik szakterülete. Ahsoka távolról sem ilyen. Ő támogató karakter, nincs benne félelem, se bosszúvágy ("a Jedik nem állnak bosszút" - by George Lucas), viszont állandó segíteni akarás és szeretet annál több. Ezt pedig a csalódás sem irthatta ki belőle. Ő nem Anakin, aki bevágja a durcát aztán kifordul magából.

 

Amit a Mortison prezentált, az nem ő volt, a Fiú irányította. ;) Ez a "sötét oldal magva, amit a mestere beleplántált" meg micsoda? :o Ilyenre nem emlékszem, ez a TCW-ben hangzott el? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg baromi hiteles jövőkép, pláne mivel tizennégy éves rajta :P

 

Ami meg a bosszúszomjat illeti, Dzséjt remekül megfogalmazta, mint Palpatine-tól a jóindulat. Egyébként Ashley és Dave is egy csomószor elmondták, hogy Ahsoka egy "anti-Vader", abban, hogy bár Anakin-hoz hasonlóan nagyon ragaszkodó, együttérző és elég forrófejű, ő képes elengedni. Ezt a távozása a Templomból is bizonyította: hiába fájt ott hagynia Anakin-t, hiába fájt lemondani arról, hogy Lovag lehessen, holott alig várta, megtette, mert belátta, hogy volt igazság Barriss vádjainak, és belátta, hogy először le kell tisztáznia magában a dolgokat.

 

Amit a Mortison prezentált, az nem ő volt, a Fiú irányította. ;) Ez a "sötét oldal magva, amit a mestere beleplántált" meg micsoda? :o Ilyenre nem emlékszem, ez a TCW-ben hangzott el? :para:

 

Igen, jövő-Ahsoka mondta Ahsokának a Mortis-i látomásában. És ahogy mondtam ez tényleg meg van benne, a ragaszkodás és forrófejűség formájában. De a ragaszkodást már bizonyítottan legyőzte, a forrófejűség meg önmagában legfeljebb megöleti, ha nem nő ki belőle.

 

Hogyha Ahsoka feltűnik a Rebels-ben, vagy valahol máshol, akkor szerintem egy kissé megkeseredett és hirtelen természetű lesz, de az kizárt, hogy a Sötét Oldalra álljon. Ahhoz valami nagyon-nagy kéne, hogy történjen és kétlem, hogy akár egy "Én vagyok a Mestered!" elég nagy volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, jövő-Ahsoka mondta Ahsokának a Mortis-i látomásában. És ahogy mondtam ez tényleg meg van benne, a ragaszkodás és forrófejűség formájában. De a ragaszkodást már bizonyítottan legyőzte, a forrófejűség meg önmagában legfeljebb megöleti, ha nem nő ki belőle.

Ó, tényleg! Ezt jól elfelejtettem. Bár most visszanézve a jövőképe úgy fogalmazott, hogy akkor van gáz, ha Anakin tanítványa marad. Na, ez ugye már nem áll. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, az ötödik évad végi döntése akármilyen fájdalmas volt a képernyőn innen és túl, a lehető legjobb döntés volt. Sajnos a sorozat végére láthattuk, mennyire befészkelte magát a gonosz a Rendbe, és mennyi rosszindulat áradt belőle. Amikor Ahsoka azt határozta, hogy hátat fordít, akkor nem csak az egyébként kőbe véshető lehetséges sorsát, hanem a Rossz befolyását is eltolta magától, esélyt teremtve az új, jobb kezdetre. Ha a Rebels-ben feltűnik, - amit forrón remélek - akkor én egy abszolút pozitív, az Erőt teljesen szövetségesének tudható, jóságos, megvilágosult ifjú togruta hölgy képére számítok, aki nem feledte el azt, amit tanult, ugyanakkor megmenekült a korrupciótól, és megtalálta a maga módját az úttaláláshoz, teszem azt, sok meditációval. Bátran mondhatom, soha a Saga történetében nem adódott még ilyen potenciál arra vonatkozóan, hogy mennyire lehet még használni egy karaktert egy teljesen más égisz alatt. Filoninak csak egy csettintésébe tellne, és akadály nélkül átvehetnék a Rebelsbe, mert olyan frenetikusan oldották meg az ideiglenes polcrahelyezését.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyáltalán nem tudom Ahsoka-ról elképzelni, hogy fejvadásznak áll vagy akármilyen módon elmerül az alvilágban. Az ő karaktere nem ilyen és soha nem is volt még csak hasonló sem. Arról nem is beszélve, hogy ez alapjaiban rombolná le azt a tökéletesen meghúzott ívű karakterfejlődését, amit a sorozatban bemutattak. Ez pedig minden szempontból értelmetlen lenne.

 

A Rendben valóban csalódott, az ő szemszögéből nézve ez jogosnak is tekinthető. Valószínűleg valamelyest Anakin-ban is megrendült a bizalma, ezzel sincs gond. Úgy általánosságban nagyon zavart és bizonytalan volt az 5. évad végén történtek miatt, de ez teljesen természetes. Sok dolgot át kellett értékelni magában. Bár szerintem nem a Barriss által mondott dolgok kapcsán (szóval aligha gondolta igaznak azokat), hanem egyéb aspektusból.

Mindezek ellenére már a távozásakor se végleges döntésről beszélt, fenntartotta a lehetőségét a visszatérésnek. Szóval egyáltalán nem arról volt szó, hogy sértődött kislány módjára hátat fordított a jediknek és a jediségnek és végleg más útra tért. Én simán el tudom képzelni, hogy rövid időn (akár néhány hónapon) belül letisztázott magában elég sok mindent és fel is vette volna a kapcsolatot a Renddel (legalább beszélgetés szintjén), ha az még létezett volna.

 

A Mortis-on történteket pedig valóban nem érdemes belekeverni a karakterébe, mert ott egyrészt lényegében nem is ő volt, másrészt pedig az egész mókának más volt a lényege. Legalábbis a 6. évad nélkül nekem úgy jött le, hogy ott a sötét oldal a Fiún és a harapáson keresztül "átvette az irányítást" fölötte, aminek a lényege Anakin befolyásolása volt. Ahsoka magától szerintem az életbe nem került volna még csak hasonló állapotba se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokától szerintem olyan messze áll a bosszúszomj, mint Palpatine-tól a jóindulat. Egyáltalán nem hiszem, hogy fejvadásznak állt volna - egész pontosan totál karakteridegen lenne. Ventress-ben benne volt, hiszen alapjáraton negatív karakter, akinek már amúgy is az embervadászat volt az egyik szakterülete. Ahsoka távolról sem ilyen.

Barrisstól is karakteridegen volt a Jedik ellen való merénylete, mégis valahol azért igaza volt. Ventress meg tudtommal Jediként kezdte és csak a Mestere halála után lépett a sötét oldal ösvényére, ráadásul kb. annyi idősen, mint amennyi most Ahsoka.

 

Ő támogató karakter, nincs benne félelem, se bosszúvágy ("a Jedik nem állnak bosszút" - by George Lucas), viszont állandó segíteni akarás és szeretet annál több. Ezt pedig a csalódás sem irthatta ki belőle. Ő nem Anakin, aki bevágja a durcát aztán kifordul magából.

Számomra mindig úgy tűnt, hogy Ahsoka, Mesteréhez hasonlóan, hajlamos volt túlzásba vinni az igazságszolgáltatást. Emlékeim szerint ez főleg a 4-5. évadban mutatkozott meg. Fel se merült volna benne, hogy a Szeparatisták között vannak rendes emberek is, ha például nem találkozik Bonteriékkel. Anakinnak is segített Obi-Wan "gyilkosának" levadászásában és nem igazán ellenezte annak durva módszereit. És ugyanez volt a helyzet Letta Turmond elfogásának során. Ahsoka pont azzal tette magát gyanúsabbá Tarkin előtt, hogy erősen pártolta Letta megbűnhődésének gondolatát. Ekkor jött ugye Anakin a "Jedik nem állnak bosszút" szöveggel. (Bagoly mondja verébnek. :P)

 

Amit a Mortison prezentált, az nem ő volt, a Fiú irányította. ;)

Ez igaz. Viszont ez az által sikerült, hogy a Fiú felerősítette Ahsoka félelmeit. Ekkor derült ki, hogy valójában mennyire meg akart felelni a Mesterének.

 

Tényleg baromi hiteles jövőkép, pláne mivel tizennégy éves rajta :P

Nekem inkább tizenhatnak tűnik, legalábbis az arca meg a testalkata alapján. A montráljai viszont kicsit rövidre sikeredtek, de a kép nemrég készült.

 

Egyébként Ashley és Dave is egy csomószor elmondták, hogy Ahsoka egy "anti-Vader", abban, hogy bár Anakin-hoz hasonlóan nagyon ragaszkodó, együttérző és elég forrófejű, ő képes elengedni. Ezt a távozása a Templomból is bizonyította: hiába fájt ott hagynia Anakin-t, hiába fájt lemondani arról, hogy Lovag lehessen, holott alig várta, megtette, mert belátta, hogy volt igazság Barriss vádjainak, és belátta, hogy először le kell tisztáznia magában a dolgokat.

Látszólag legtöbb esetben csak csalódások árán sikerült lemondania azokról, akik közel álltak hozzá. Anakin "halálának" híre nem hiszem, hogy hidegen hagyná és nem is nyugodna, amíg ki nem deríti, hogy ki a gyilkos. Ez bőven ok arra, hogy fejvadásszá váljon, de csakis emiatt. Így szépen el is jutna Darth Vaderhez.

 

És ahogy mondtam ez tényleg meg van benne, a ragaszkodás és forrófejűség formájában. De a ragaszkodást már bizonyítottan legyőzte, a forrófejűség meg önmagában legfeljebb megöleti, ha nem nő ki belőle.

Szerintem adott helyzetben a forrófejűség épp elég ahhoz, hogy Ahsoka kiforduljon önmagából. A Jedikben eleve csalódott. Ez táptalajul szolgálhat ahhoz, hogy "árulásuk" hallatán végleg kiábránduljon belőlük, viszont az imperializmus továbbra sem biztos, hogy tetszene neki. Sőt...

 

Hogyha Ahsoka feltűnik a Rebels-ben, vagy valahol máshol, akkor szerintem egy kissé megkeseredett és hirtelen természetű lesz, de az kizárt, hogy a Sötét Oldalra álljon. Ahhoz valami nagyon-nagy kéne, hogy történjen és kétlem, hogy akár egy "Én vagyok a Mestered!" elég nagy volna.

Teljes mértékben egyet értek. Itt nem is volt olyanról szó, hogy átállna. De ha a Rebels az EU-ból átemeli Palpatine titkos Erő-használó "igazságszolgáltatóit", akkor Vadernek talán van rá esélye, hogy meggyőzze Ahsokát. A Birodalomnak sok túlélőn sikerült már agymosást végrehajtania és általában pont az ilyen fiatal Jediket vették célba. Ezért is gondolom, hogy ha például Barriss Offee még életben van, akkor ő simán beállna Vaderékhez.

 

Én egyáltalán nem tudom Ahsoka-ról elképzelni, hogy fejvadásznak áll vagy akármilyen módon elmerül az alvilágban.

A Birodalom évei alatt azért csak meg kellett, hogy ismerkedjen az alvilággal, amiből már az 5. évadban is kapott egy kis ízelítőt és nekem úgy tűnt, hogy elég jól elboldogul Coruscant nem kívánatos részein is.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barrisstól is karakteridegen volt a Jedik ellen való merénylete, mégis valahol azért igaza volt. Ventress meg tudtommal Jediként kezdte és csak a Mestere halála után lépett a sötét oldal ösvényére, ráadásul kb. annyi idősen, mint amennyi most Ahsoka.

Barriss-ről és Ventress-ről, mint jedi nem sokat tudtunk. Utóbbiról tényleg szinte semmit, de előbbi esetén se ismertük annyira, hogy abszolút karakteridegennek hasson bármi. Azért Ahsoka karaktere és annak fejlődése sokkal konkrétabban kirajzolódott előttünk és ebbe szerintem nem fér bele a korábban vázolt jövőkép.

Barriss-nek meg kb. annyira volt igaza, mint Vader-nek abban, hogy nincs benne vívódás, de ebbe ne menjünk bele. :)

 

Számomra mindig úgy tűnt, hogy Ahsoka, Mesteréhez hasonlóan, hajlamos volt túlzásba vinni az igazságszolgáltatást. Emlékeim szerint ez főleg a 4-5. évadban mutatkozott meg. Fel se merült volna benne, hogy a Szeparatisták között vannak rendes emberek is, ha például nem találkozik Bonteriékkel. Anakinnak is segített Obi-Wan "gyilkosának" levadászásában és nem igazán ellenezte annak durva módszereit. És ugyanez volt a helyzet Letta Turmond elfogásának során. Ahsoka pont azzal tette magát gyanúsabbá Tarkin előtt, hogy erősen pártolta Letta megbűnhődésének gondolatát. Ekkor jött ugye Anakin a "Jedik nem állnak bosszút" szöveggel. (Bagoly mondja verébnek. :P)

Ez eddig rendben van, valóban így van. Ugyanakkor pont az a lényeg, hogy találkozott Bonteri-ékkel és úgy tűnt tanul az esetből, ami az előítéletességet illeti. Ugyanez a többi esetre. Ha a történtek után ugyanott tartana, mint korábban, ugyanazok a hibák ilyen erősen jellemeznék, azt jelentené, hogy nem fejlődött semmit, ami elég illúzióromboló lenne.

 

Ez igaz. Viszont ez az által sikerült, hogy a Fiú felerősítette Ahsoka félelmeit. Ekkor derült ki, hogy valójában mennyire meg akart felelni a Mesterének.

Én nem tudom mennyire lehet ebből az egész mortis-os katyvaszból kiindulni és ilyen merész következtetéseket levonni.

 

A Birodalom évei alatt azért csak meg kellett, hogy ismerkedjen az alvilággal, amiből már az 5. évadban is kapott egy kis ízelítőt és nekem úgy tűnt, hogy elég jól elboldogul Coruscant nem kívánatos részein is.

Nem is az a kérdés, hogy ismeri-e az alvilágot vagy kiigazodik-e benne, hanem hogy elmerül-e benne olyan szinten, hogy mindenféle kényszer nélkül hosszabb távon is közéjük álljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barrisstól is karakteridegen volt a Jedik ellen való merénylete, mégis valahol azért igaza volt. Ventress meg tudtommal Jediként kezdte és csak a Mestere halála után lépett a sötét oldal ösvényére, ráadásul kb. annyi idősen, mint amennyi most Ahsoka.

Ahogy pb is írta, Barriss és Ventress megítélése nem helytálló ebből a szempontból, mert nincs megfelelő mennyiségű információ. Ventress Jedi múltjáról semmit sem tudunk, két emlékfoszlány, azt csók. Ebből nem lehet megítélni, milyen karakter volt. Ha azt vesszük, hogy eme emlékfoszlányokban is agresszíven lép fel, illetve egy elég agresszív kultúrában nőtt fel, kijelenthető, hogy nem karakteridegen az, hogy aztán a Sötét Oldalra állt, majd fejvadásznak (pláne, hogy utóbbit remek jellemfejlődési ívvel mesélték el). Barris meg kétszer megjelent, először, mint befolyásolható padawan, akit nem mellesleg, tudatkárosító hatás is ért (valószínűleg a férges buli nem múlt el minden következmény nélkül), másodszor meg már rossz értékrendekkel beállított Jediként tűnt fel. De ezek csak megállók, nem látni a bejárt utat, így nem tudjuk levonni azt a következtetést, hogy karakteridegen-e az, amit tett. A képernyőn kívül rendkívül sok olyan esemény történhetett, amelynek mi csak a végeredményét láttuk.

Ahsoka fejlődése viszont a szemünk előtt zajlott, nem csak a kezdő és végpontot, de az utat is láttuk. Igen, ki lehet ragadni olyan momentumokat, mint, hogy nem tudta elképzelni, hogy a Szeparatisták között is vannak jóemberek. De ez így pőrén pucéran fals példa, mivel aztán láttuk a folyamatot, ami megváltoztatta. És ugye tudjuk, hogy később Ahsoka már képes volt ennek tudatában ítéletet hozni.

Egy remek példa arra, mi az alapvető különbség Ahsoka és Anakin között az Onderoni események. Anakin, ha parancsba kapja, hogy ne avatkozzon bele az ott folyó eseményekbe, ha közel kerül ezekhez az emberekhez, akkor is bele fog avatkozni. Ahsoka ellenben nem tett így. Valószínűleg a sorozat elején még ő is úgy tett volna, ahogy Anakin, beavatkozik, de a sorozat végén - a szemünk előtt megtett úton végigjárva - erre már minimális esély volt. Azt sem szabad elfelejteni, hogy Ahsokára nagyon sok más Jedi is hatott, nem csak Anakin. Ott volt Aayla Secura, aki megtanította neki az elengedést, Luminara Unduli, aki megfontoltságra okította, Padmé, akitől megtanulta, hogy érdemes több irányból is vizsgálni egy kérdést, Tera Sinube, aki türelemre tanította, és persze, Yoda és Obi-Wan is hatással volt rá. Ezektől a Jediktől sajátította el azokat, amiket Anakintól nem tudott. Ezek azok az elemek, ami miatt nem lehet egyenlőségjelet húzni Ahsoka és Anakin között. És mivel ezeket részletesen ismerjük, könnyű eldönteni, hogy karakteridegen-e egy dolog vagy sem. Főleg, mert Ahsoka már kiforrt jellemmé vált a sorozat végére, ahol - ha csak nem érik különösen erőteljes traumák -, már nem eshet át jellemtorzuláson. Az alapvető jellemvonásait még Anakin sem vesztette el, pedig őt aztán elég komoly testi és lelki traumák élték, és őszintén szólva, Ahsoka milliószor erősebb jellem, mint Anakin.

 

Ez igaz. Viszont ez az által sikerült, hogy a Fiú felerősítette Ahsoka félelmeit. Ekkor derült ki, hogy valójában mennyire meg akart felelni a Mesterének.

Szerintem ez az által sikerült, hogy a Fiú patkány formában megmérgezte Ahsokát, aztán eluralta a tudatát. Ahsoka ott egy tudattalan báb, semennyivel sincs több akarata vagy tudata akkor, mint egy marionett bábunak. Ezt két dolog is egyértelművé teszi. Az első, hogy semmire sem emlékszik, vagyis a tudata 100%-osan el volt nyomva - ergo az nem Ahsoka volt, csak a teste. Másodszor, semmi olyasmit nem tesz vagy mond, amit Ahsoka előtte vagy utána akárcsak éreztetett volna, nemhogy még igazol is. Remek ellenpélda Anakin, aki alig válik el Obi-Wantól, már szapulja az ep2-ben. Ahsoka sosem mond semmi rosszat Anakinra, nem panaszkodik mestere módszerei miatt, nem mutatja megfelelni vágyás kényszerét, semmi ilyen negatív kapcsolat nincs Ahsoka és Anakin között. Pont ez az egyik tragédiája annak, hogy elválasztották: Ahsoka volt Anakin egyetlen, a Jedi Renden belüli támasza, akiben feltétel nélkül bízott, akivel a kapcsolata őszinte volt (fájó, de ilyen kapcsolata Anakinnak még Padméval sem volt).

 

A Birodalom évei alatt azért csak meg kellett, hogy ismerkedjen az alvilággal, amiből már az 5. évadban is kapott egy kis ízelítőt és nekem úgy tűnt, hogy elég jól elboldogul Coruscant nem kívánatos részein is.

Már miért kellene? Kötelezvény van, hogy egy ex-Jedi a Birodalomban csak bűnöző lehet? Simán lehet földműves, orvos, tanár, pilóta, szerelő, akármi. Totál böcsületes munkát is végezhet egy peremvidéki bolygón álnéven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt :clap: Majdnem mindenben teljesen egyetértek.

 

Abban az egyben viszont szerintem dalek-nak igaza van, hogy Ahsokában tényleg iszonyú nagy megfelelni vágyás munkált Anakin felé. A forrófejűsége nagy részt erre vezethető vissza. Ezt egyből a filmben lefektették róla, nem is egyszer: ott volt az a jelenet, amikor Anakin kiabált vele, miután felrobbantották a pajzsgenerátort, amiért Ahsoka figyelmeztetés nélkül rádöntötte a falat. A következő jelenetében Ahsoka épphogy el nem sírta magát, annyira le volt törve, amiért "csalódást okozott". Vagy az a jelenet, amikor kiutat keresnek a Teth-i palotából, és Anakin rászólt, hogy tegye le Rottát és fújja ki magát. Ahsoka egyből "nem vagyok fáradt, ne bánj úgy velem mint egy gyerekkel" módba kapcsolt, aztán mikor Anakin rákérdezett, hogy mégis mit akar ENNYIRE bebizonyítani, nagy nehezen kibökte, "Azt, hogy nem vagyok túl fiatal, hogy a tanítványod legyek." És volt még számtalan másik jelenet, de az következő legerősebb az bizony az volt, amiket a Mortis-on mondott. Persze a Fiú valamilyen szinten irányította őt, de szerintem sokkal inkább a gondolatait és az emlékeit facsarta ki, torzította el, nem szimplán csak dróton rángatta.

 

DE, amiről viszont elfeledkeztél, dalek, az az, hogy Ahsoka ebből is kinőtt. A Wasskah-án történtek után szinte teljesen lehiggadt. A Kalifáékkal töltött első napján, ugyan még megeresztett egy megjegyzést, ami arra mutat, hogy megfelelni vágyás erősebb benne, még a túlélési ösztönnél is ("A Mesterem sosem bocsátaná meg, ha egy ilyen helyzetben csak menekülnék és bujkálnék!"), de miután kijutottak a dzsungel-holdról, már ő az, aki Anakin-t vigasztalja! Fordítva, mint a fent említett pajzsgenerátor-fal döntős esetnél! Itt Anakin az, aki biztos benne, hogy kudarcot vallott, és nem győz bocsánatot kérni. Ahsoka hogyan válaszol? Meghajol, és megköszöni neki a tanítást. ÓRIÁSI kontraszt az felucia-i csatához képest, amikor legyintve, nem-törődöm és kissé arrogáns módon mondja, hogy "Jól kitanítottál. Bármit eltudok intézni"

 

És ezután az epizód után mindig sokkal higgadtabban viselkedett. Nem feleselt, nem mondott ellent, nem nagyzolt, semmi jelét nem adta annak, hogy továbbra is bizonyítani akarna bárkinek is. Tehát már a forrófejűsége sem játszana közre a sorsa további alakulásában.

 

Ami a Letta-megbüntetése kérdést illeti: nem azzal volt Ahsokának baja, hogy megakarta torolni a bombázást. Hanem azzal, hogy az ügyet kivették a Jedi Rend kezéből, pedig őket érte a támadás. Szimplán csak az ügymenet nem tetszett neki.

 

Azt persze én is teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy megpróbálná kideríteni mi lett Anakin-nal. De azt kétlem, hogy pusztán ezért felcsapna fejvadásznak.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt :clap: Majdnem mindenben teljesen egyetértek.

 

Abban az egyben viszont szerintem dalek-nak igaza van, hogy Ahsokában tényleg iszonyú nagy megfelelni vágyás munkált Anakin felé. A forrófejűsége nagy részt erre vezethető vissza. Ezt egyből a filmben lefektették róla, nem is egyszer: ott volt az a jelenet, amikor Anakin kiabált vele, miután felrobbantották a pajzsgenerátort, amiért Ahsoka figyelmeztetés nélkül rádöntötte a falat. A következő jelenetében Ahsoka épphogy el nem sírta magát, annyira le volt törve, amiért "csalódást okozott". Vagy az a jelenet, amikor kiutat keresnek a Teth-i palotából, és Anakin rászólt, hogy tegye le Rottát és fújja ki magát. Ahsoka egyből "nem vagyok fáradt, ne bánj úgy velem mint egy gyerekkel" módba kapcsolt, aztán mikor Anakin rákérdezett, hogy mégis mit akar ENNYIRE bebizonyítani, nagy nehezen kibökte, "Azt, hogy nem vagyok túl fiatal, hogy a tanítványod legyek." És volt még számtalan másik jelenet, de az következő legerősebb az bizony az volt, amiket a Mortis-on mondott. Persze a Fiú valamilyen szinten irányította őt, de szerintem sokkal inkább a gondolatait és az emlékeit facsarta ki, torzította el, nem szimplán csak dróton rángatta.

Az első példát nem értem, nincs ott semmilyen majdnem elbőgős jelenet. Veszekednek, nem mellesleg, Ahsoka jogosan háborog, mert Anakin bunkó vele szemben. A második példa áll, csak egy gond van vele: kapcsolatuk legeslegelejéről van. Az út elején, a kiinduló pont, ettől Ahsoka már a második évadban totál eltért. Ezt kell megérteni! Egy karaktert azon a ponton kell megítélni, ahol éppen jár, nem ott, ahonnan elindult. Az ötödik évadbeli Ahsoka már nem dacolna úgy Anakinnal, sőt, Anakinnak rá sem kéne szólnia, hogy tegye kicsit le a huttot - ahogy ezt le is írtad. Szóval, ja, a találkozásuk első napjaiban volt benne annyi, hogy szerette volna bebizonyítani, méltó padawannak (ami már csak azért sem elhanyagolható, mert ellenkező esetben repül a Rendből). Nem csoda, hogy így viselkedik, teljesen érthető, de ezt kinőtte - és nem feltétlen kell megfelelési vágynak titulálni, szimpla bizonyítani akarás, annak is az egészséges formája. Minden kamaszban benne van.

A drasztikusan eltorzított jellem sem nevezhető a normális jellemnek. Az eltorzított emlékek, kifacsart gondolatok pont a szavak igazságtartalmának megkérdőjelezését jelentik - hiszen nem a valódi jelleme valódi gondolatait közli, hanem egy másik személyét. Ez is csak azt jelenti, hogy Ahsoka szavaiban semmi igazság sem volt - már ha tényleg valamennyit is tudatában lett volt tetteinek, amit én személy szerint biztosra veszek, hogy nem volt. Ha lett volna, halvány jelét mutatta volna mindannak, amit ott elmondott, de soha, semmilyen epizódban nem mutatta még halvány jelét sem. Pedig aztán bőven lett volna alkalma kimutatni, vagy másoknak elpanaszolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első példát nem értem, nincs ott semmilyen majdnem elbőgős jelenet. Veszekednek, nem mellesleg, Ahsoka jogosan háborog, mert Anakin bunkó vele szemben.

De igen van. Az a jelenet, amikor Ahsoka a generátor mellett ül, teljesen magába roskadva, miközben elhúznak felettük a LAAT-ok. Anakin ránéz, lehiggadva leül mellé, és azt mondja "Obi-Wan mellett esélyed sincs. De mellettem lehet mégis van."

 

A második példa áll, csak egy gond van vele: kapcsolatuk legeslegelejéről van. Az út elején, a kiinduló pont, ettől Ahsoka már a második évadban totál eltért. Ezt kell megérteni! Egy karaktert azon a ponton kell megítélni, ahol éppen jár, nem ott, ahonnan elindult. Az ötödik évadbeli Ahsoka már nem dacolna úgy Anakinnal, sőt, Anakinnak rá sem kéne szólnia, hogy tegye kicsit le a huttot - ahogy ezt le is írtad. Szóval, ja, a találkozásuk első napjaiban volt benne annyi, hogy szerette volna bebizonyítani, méltó padawannak (ami már csak azért sem elhanyagolható, mert ellenkező esetben repül a Rendből). Nem csoda, hogy így viselkedik, teljesen érthető, de ezt kinőtte - és nem feltétlen kell megfelelési vágynak titulálni, szimpla bizonyítani akarás, annak is az egészséges formája. Minden kamaszban benne van.

Oké, akkor mondok néhány másikat: Maridun: önmagát hibáztatta amiért "landolás" nem sikerült, sőt meg is jegyezte, hogy szinte örül, hogy Anakin nem látta. Ryloth-i csata: Ahsoka megtagadta a visszavonulási parancsot, mert mindenképp bizonyítani akart. Geonosis: veszekedett Anakin-nal amiért "átvette" a kiigazítást, és arra fogta, hogy Anakin nem bízik benne. Ellopott fénykard: el sem merte mondani Anakin-nak, annyira félt a reakciójától. Citadel-küldetés: Anakin határozott tiltása ellenére fellopódzott a hajóra, mert megint úgy vette Anakin nem bízik a képességeiben. Wasskah: "A Mesterem sosem bocsátaná meg, ha egy ilyen helyzetben csak futnék és bujkálnék!" És van még ezer és egy nagyon apró, finom utalás, arra, hogy Ahsokának sokáig igenis óriási megfelelési kényszere volt. Például minden alkalommal, amikor kudarcot vallott, bocsánatot kért, még akkor is, ha messze a képességein túltevő feladatról volt szó, pl amikor Ventress és Argyus megszöktették Gunray-t, vagy mikor Bane elkapta. Nem is szimplán az, hogy bocsánatot kér. Hanem az ahogy. Mindig úgy fogalmaz, hogy "elbuktam/hagytam/nem voltam képes".

 

Azt pedig, hogy ezt kinőtte, egy percig sem firtattam.

 

A drasztikusan eltorzított jellem sem nevezhető a normális jellemnek. Az eltorzított emlékek, kifacsart gondolatok pont a szavak igazságtartalmának megkérdőjelezését jelentik - hiszen nem a valódi jelleme valódi gondolatait közli, hanem egy másik személyét. Ez is csak azt jelenti, hogy Ahsoka szavaiban semmi igazság sem volt - már ha tényleg valamennyit is tudatában lett volt tetteinek, amit én személy szerint biztosra veszek, hogy nem volt. Ha lett volna, halvány jelét mutatta volna mindannak, amit ott elmondott, de soha, semmilyen epizódban nem mutatta még halvány jelét sem. Pedig aztán bőven lett volna alkalma kimutatni, vagy másoknak elpanaszolni.

Nem is azt mondtam, hogy normális. Csak azt, hogy valahonnan jönnie kellett, annak, hogy pont Anakin iránta érzett büszkeségét és hitét kezdte firtatni. Persze nyilván nem látta annyira rossznak a helyzetét, mint amennyire az a jelenet suggalja, hiszen a Sötét Oldal lencséjén keresztül látta a saját életét, ami persze torzít. De ha az volna a helyzet, amit te mondasz, akkor eleve nem ilyesmikkel hozakodott volna elő. Az, hogy nem emlékszik a történtekre nem jelent semmit. Az Atya Anakin-nak is simám kitörölte az emlékeit a látomásáról. És arra hogy Anakin átállt a Sötét Oldalra azért, hogy megakadályozza a látomás valóra válását, abszolút nem lehet ráfogni, hogy ellenkezne a karakterével.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket Werebazs ír igazak, de szerintem nem érdemes túldimenzionálni ezeket.

Ahsoka nyilvánvaló módon mindig is bizonyítani akart Anakin-nak és ezen keresztül saját magának is. Ez teljesen természetes egy mester-tanítvány viszonyban. A tanítvány mindig elsősorban a mesterének mércéjével fogja megítélni magát, így leginkább neki akar megfelelni. Ahsoka se volt kivétel. A lényeg az, hogy ez fejlettségi szintnek megfelelően eltérően jelentkezik. Az érési folyamat végére már képes lesz teljesen önállóan értékelni magát és bízni a saját maga által kialakított értékrendben és az alapján cselekedni. Az 5. évad végére Ahsoka el is jutott ezen útnak majdnem a végére.

 

Azt se felejtsük el, hogy Obi-Wan vagy Anakin is ilyen volt tanítványnak. Ők is meg akartak felelni a mesterüknek és több hasonló momentumot lehetne felhozni velük kapcsolatban, mint amiket Werebazs írt Ahsoka-ra.

 

A Mortis-on történtekre pedig továbbra is azt tudom mondani, hogy ott Ahsoka csak egy báb, egy eszköz volt. Miért pont ilyen Anakin-nal kapcsolatos dolgokat adott a sötét oldal a szájába? Mert az egész motívum központjában ő állt, róla szólt az egész, az ő befolyásolása, megnyerése volt a cél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket Werebazs ír igazak, de szerintem nem érdemes túldimenzionálni ezeket.

Ahsoka nyilvánvaló módon mindig is bizonyítani akart Anakin-nak és ezen keresztül saját magának is. Ez teljesen természetes egy mester-tanítvány viszonyban. A tanítvány mindig elsősorban a mesterének mércéjével fogja megítélni magát, így leginkább neki akar megfelelni. Ahsoka se volt kivétel. A lényeg az, hogy ez fejlettségi szintnek megfelelően eltérően jelentkezik. Az érési folyamat végére már képes lesz teljesen önállóan értékelni magát és bízni a saját maga által kialakított értékrendben és az alapján cselekedni. Az 5. évad végére Ahsoka el is jutott ezen útnak majdnem a végére.

 

Azt se felejtsük el, hogy Obi-Wan vagy Anakin is ilyen volt tanítványnak. Ők is meg akartak felelni a mesterüknek és több hasonló momentumot lehetne felhozni velük kapcsolatban, mint amiket Werebazs írt Ahsoka-ra.

 

A Mortis-on történtekre pedig továbbra is azt tudom mondani, hogy ott Ahsoka csak egy báb, egy eszköz volt. Miért pont ilyen Anakin-nal kapcsolatos dolgokat adott a sötét oldal a szájába? Mert az egész motívum központjában ő állt, róla szólt az egész, az ő befolyásolása, megnyerése volt a cél.

Nekem már nem is kell semmit írnom, mert csak ezt ismételném meg. :):clap:

Egyvalamit tennék csak hozzá: a felsorolt példák között Ahsoka több helyen is teljesen jogosan háborodik fel. Az, hogy Geonosison belepofázik Anakin Ahsoka eligazításába, szimplán bunkóság. Az, hogy a Citadellába nem viszi el, gyávaság. Mi az, hogy Ahsokának az túl veszélyes? Ezt ott még volt képe Anakinnak indokként használni? Baz' meg, Szása, háborúba viszed a kölyköt, olyan csatákba, ahol bármikor elpatkolhat, és hirtelen nem akarod veszélynek kitenni? Szóval azért vegyük figyelembe, hogy Ahsoka többször is jogosan emel szót mestere bizalmatlansága ellen. Mert bizony Anakin nehezen jutott el oda, hogy megbízzon Ahsoka képességeiben, és végre leszokjon arról, hogy az árnyékától is félti.

Illetve még két dolgot hozzátennék (mi lett volna, ha még írni is akartam volna? :D). Az egyik, hogy az Atya szándékosan törölte ki Anakin kobakját, hogy ezzel ne okozzon kárt. Ezt a jövőt Anakinnak nem szabadott megismernie - ezt megélnie kellett. Naná, hogy rendbe tette azt, amit a fia elcseszett. A Fiúnak viszont semmi ilyen szándéka nem volt Ahsokával, sőt, a céljai elérését az szolgálta volna, ha a lány később is ellenséges marad a mesterével szemben.

A másik, hogy Ahsoka azért sokkal keményebb dolgokat vágott Anakin fejéhez: például nevetgélve mondja, hogy ha Anakin nem áll a Fiú mellé, akkor megöli őt. Másik alternatíva, Anakin végezzen vele. Ez egy saját tudata felett kontrollt fenntartó, csupán eltorzított elméjű Ahsoka képét festi? És mi a helyzet azzal, amikor Ahsoka a Fiú hangján, a Fiú szavait harsogja? Ilyesmit sem sűrűn csinál csupán annyi, hogy a Sötét Oldal eltorzította a jellemet. Ellenben ha valaki benne lakik az alanyban, az már sokkal inkább. Viszont ebben az esetben két, egymástól jól különválasztható tudatról van szó, ráadásul egyik elnyomja a másikat. Plusz, ha ennyire egyszerű lenne a képlet, akkor a Fiú szimplán áttéríthette volna Ahsokát a Sötét Oldalra, megvolt hozzá a hatalma. Mégis, inkább másnak adta ki magát, trükközött, és megmérgezte, a saját esszenciáját juttatta be Ahsoka testébe. Nem eltorzította, elnyomta Ahsoka személyiségét. Emellett az Ahsoka testén látható fizikai elváltozások (sötéten kiemelkedő erek) is jelzik, hogy itt nem csupán annyiról van szó, hogy a Sötét Oldal görbe tükrén át figyeli a világot. Rengeteg olyan dolog van itt, amit a Sötét Oldal nem okozott sosem például a Sith-eken.

Szóval, ha Ahsokában volt is ellenérzés mestere iránt - amit továbbra is kétlek, neki inkább saját maga ellen voltak ellenérzései -, azt legfeljebb a Fiú kiragadta belőle, ő mondatta, a lány nem igazán érezte ezeket olyan erővel, hogy azok bármi mellett is indítékok legyenek. Mellesleg, ezek a szavak gyanúsan egyeznek Anakin korábbi szavaival (a mestere szüntelenül kritizálja, nem bízik benne - nem ismerős? Pont véletlen, hogy a Fiú olyan szavakat ad Ahsoka szájába, amiket Anakin már korábban elmondott?) Ahsoka makacs volt és igen magas elvárásokat támasztott magával szemben - ezt megtette volna bármilyen mester mellett. Nem Anakin mellett alakult ki ez a jellemvonása, különben nem mutatta volna már ki az első órákban. Ez már korábban benne volt, jóval Anakin előtt - szóval nem lehet szó megfelelési kényszerről, legalábbis nem Anakin irányába, ez a vágy saját magával szemben van.

 

De igen van. Az a jelenet, amikor Ahsoka a generátor mellett ül, teljesen magába roskadva, miközben elhúznak felettük a LAAT-ok. Anakin ránéz, lehiggadva leül mellé, és azt mondja "Obi-Wan mellett esélyed sincs. De mellettem lehet mégis van."

Ja, hogy ez a jelenet. Ezt sosem értékeltem "majdnem elbőgi magát" jelenetnek, egyszerűen csak szomorú. Nem csoda, akit kijelöltek mesternek, egyértelmű jelét adta annak, hogy a háta közepére sem kívánja (Anakin addig épp csak nem mondta azt neki, hogy húzz a halál f... hátára kiscsíra). Ami pedig akkor Ahsokának a Rendből való távozását jelentette volna. Még jó, hogy szomorkodik. Ne rójuk már fel neki.

 

Ahsoka a női Qui-Gon Jinn szerintem. A tökéletes Jedi.

Szerintem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket Werebazs ír igazak, de szerintem nem érdemes túldimenzionálni ezeket.

Ahsoka nyilvánvaló módon mindig is bizonyítani akart Anakin-nak és ezen keresztül saját magának is. Ez teljesen természetes egy mester-tanítvány viszonyban. A tanítvány mindig elsősorban a mesterének mércéjével fogja megítélni magát, így leginkább neki akar megfelelni. Ahsoka se volt kivétel. A lényeg az, hogy ez fejlettségi szintnek megfelelően eltérően jelentkezik. Az érési folyamat végére már képes lesz teljesen önállóan értékelni magát és bízni a saját maga által kialakított értékrendben és az alapján cselekedni. Az 5. évad végére Ahsoka el is jutott ezen útnak majdnem a végére.

 

De Ahsoka irgalmatlan túlzásokba esett emiatt! Wasskah-án is, nem elsősorban amiatt aggódott, hogy életben marad-e egyáltalán, hanem amiatt, hogy Anakin csalódna benne, ha elfutna a harc elől! Annak ellenére, hogy semmi oka nem volt ilyesmit feltételezni, hiszen Anakin újra és újra komoly jeleit adta annak, hogy Ahsoka biztonsága fontosabb neki!

 

Azt se felejtsük el, hogy Obi-Wan vagy Anakin is ilyen volt tanítványnak. Ők is meg akartak felelni a mesterüknek és több hasonló momentumot lehetne felhozni velük kapcsolatban, mint amiket Werebazs írt Ahsoka-ra.

 

Nem tudom ez honnan jött. Obi-Wan sosem adta semmi jelét, hogy bármi módon is valamilyen mércéhez tartaná magát. Anakin pedig pont hogy lényegesen többre tartotta magát Obi-Wan-nál, és az dühítette, hogy (az ő szemszögéből), Obi-Wan ezt nem volt hajlandó elismerni. Nem saját magának akarta igazolni, hogy méltó Obi-Wan tanítványának, hanem Obi-Wan leckéztetéseit akarta letörni.

 

Nekem már nem is kell semmit írnom, mert csak ezt ismételném meg. :):clap:

Egyvalamit tennék csak hozzá: a felsorolt példák között Ahsoka több helyen is teljesen jogosan háborodik fel. Az, hogy Geonosison belepofázik Anakin Ahsoka eligazításába, szimplán bunkóság.

 

Igen, a felháborodás jogos és igen bunkóság volt. De Ahsoka egyből a bizalom témára terelte a szót.

 

Az, hogy a Citadellába nem viszi el, gyávaság. Mi az, hogy Ahsokának az túl veszélyes? Ezt ott még volt képe Anakinnak indokként használni? Baz' meg, Szása, háborúba viszed a kölyköt, olyan csatákba, ahol bármikor elpatkolhat, és hirtelen nem akarod veszélynek kitenni?

 

Nézzük csak meg az áldozatait annak a küldetésnek: a résztvevő klónok kétharmade, egy ARC-osztagos elit katona Echo, és Even Piell a Jedi Tanács egyik tagja. Szóval szerintem nagyon is jogosan gondolta Anakin, hogy Ahsoka nem áll készen egy ilyen küldetésre. Az például puszta véletlen, hogy Piell-t és nem Ahsokát támadta meg az az anooba.

 

Szóval azért vegyük figyelembe, hogy Ahsoka többször is jogosan emel szót mestere bizalmatlansága ellen. Mert bizony Anakin nehezen jutott el oda, hogy megbízzon Ahsoka képességeiben, és végre leszokjon arról, hogy az árnyékától is félti.

 

Máskor meg, ahogy te is mondtad minden aggódás nélkül bedobta a mélyvízbe lásd Ryloth-i csata.

 

Ja, hogy ez a jelenet. Ezt sosem értékeltem "majdnem elbőgi magát" jelenetnek, egyszerűen csak szomorú. Nem csoda, akit kijelöltek mesternek, egyértelmű jelét adta annak, hogy a háta közepére sem kívánja (Anakin addig épp csak nem mondta azt neki, hogy húzz a halál f... hátára kiscsíra). Ami pedig akkor Ahsokának a Rendből való távozását jelentette volna. Még jó, hogy szomorkodik. Ne rójuk már fel neki.

 

Ezt mégis honnan veszed? A filmben elég egyértelművé tették, hogyha Anakin mégsem lett volna hajlandó magához venni Ahsokát, akkor Obi-Wan mellékerült volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a felháborodás jogos és igen bunkóság volt. De Ahsoka egyből a bizalom témára terelte a szót.

Még jó, hiszen bizalmi kérdés volt. Anakin egyértelmű jelét adta, hogy még annyira sem bízik Ahsokában, hogy az lezavarjon egy eligazítást.

 

Nézzük csak meg az áldozatait annak a küldetésnek: a résztvevő klónok kétharmade, egy ARC-osztagos elit katona Echo, és Even Piell a Jedi Tanács egyik tagja. Szóval szerintem nagyon is jogosan gondolta Anakin, hogy Ahsoka nem áll készen egy ilyen küldetésre. Az például puszta véletlen, hogy Piell-t és nem Ahsokát támadta meg az az anooba.

Ezen az alapon sehová sem vihetné Ahsokát Anakin, hiszen háború van. Kellemetlen velejárója ennek, hogy az emberek meghalnak. Meghalt egy Jedi Tanács tag, nagy ügy, mint tudjuk, az ilyet le is lehet puffantani egy "átlagos" napon. Fives meg voltaképpen azért halt meg, mert balf*sz volt, ha nem ugrál ki a fedezék mögül és rohan oda a legjobb célpontot nyújtó űrhajóhoz - a rosseb tudja milyen céllal -, akár túl is élhette volna a bevetést. Amúgy sem nagy cucc ARC-t ölni, attól, hogy valaki különleges kiképzést kap, még nem lesz legyőzhetetlen. A Kaminón több ARC is otthagyta a fogát. A klónok meg végképp nem ide illő példa, hiszen minden csatában tömegszámra hullanak!

Ezen a kifogáson Geonosisra sem vihette volna Ahsoka, hiszen egy hajszálon múlt, hogy túlélték a LAAT/i lezuhanását. Mert ugye mi van, ha az egész gép felrobban a levegőben? Vagy miért is engedte Ryloth-nál harcolni? Ráadásul az egyértelmű elbukása után újra (pont emiatt a Ryloth-i szál miatt röhejes Anakin minden olyan megnyilvánulása, amikor félti Ahsokát, és azzal jön kifogásként, hogy "még nem alkalmas"). Simán lelőhették volna Ahsokát is, nem mellesleg, az első körben komplett osztaga ott halt meg. Háborúban állnak, gyerekeket visznek harctérre, ahol bármilyen robbanás, lézernyaláb, akármi végezhet velük. A Citadella semmivel sem volt veszélyesebb harc, mint a második geonosisi csata, ahol ugye otthagyhatta volna a fogát a leszálláskor, a droidgyárban (mekkora mázli volt ott, hogy túlélték a robbanást Barriss-szal?), a giliszták támadásakor (épp csak nem fagyott meg).

 

Máskor meg, ahogy te is mondtad minden aggódás nélkül bedobta a mélyvízbe lásd Ryloth-i csata.

Hát éppen ez az! Ahogy írtam is, ezért röhejes Anakin kifogásai, és ezért jogos Ahsoka legtöbb kifakadása ezzel szemben. Még jó, hogy úgy érzi, a mestere nem bízik benne, amikor egyértelműen jelzi, hogy nem bízik benne - pláne ezt azután, hogy egyszer már egyértelműen a bizalom jelét adta (mondjuk a mai napig tartom, hogy ezt akkor még nem gondolták át eléggé a készítők, ez a Ryloth-i szál nagyon kilóg a sorból).

 

Ezt mégis honnan veszed? A filmben elég egyértelművé tették, hogyha Anakin mégsem lett volna hajlandó magához venni Ahsokát, akkor Obi-Wan mellékerült volna.

Igen? Hol, mikor? Soha egy szóval nem mondják, hogy Obi-Wan hajlandó lett volna maga mellé venni. Eleve, Obi-Wan és Yoda tudta, hogy Anakin elvállalja majd a tanítását, ezért küldték el hozzá Ahsokát.

Nem mellesleg, Ahsoka szemszögéről volt szó, ő pedig aztán végképp biztos, hogy nem kapott olyan információt, hogyha Anakin dobja, majd jó lesz Obi-Wannak (hogy egy ilyen esemény lelki vonzatáról már ne is beszéljünk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen? Hol, mikor?

Obi-Wan mondja a Christophsison, amikor megérkezik Ahsoka kompja, hogy szerinte az új padawanja jött vele. Ő valóban azt hitte, hogy Ahsoka a tanítványa lesz. Yoda viszont másképp döntött. Persze az is lehet, hogy megjátszotta magát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan mondja a Christophsison, amikor megérkezik Ahsoka kompja, hogy szerinte az új padawanja jött vele. Ő valóban azt hitte, hogy Ahsoka a tanítványa lesz. Yoda viszont másképp döntött. Persze az is lehet, hogy megjátszotta magát. :D

Az egész szituáció azt sugallja, hogy Obi-Wan a szőrös arcáig benne volt abban, hogy Anakinra sózzák Ahsokát. Végig azt hangoztatja, hogy Anakinnak is tanítványt kéne fogadnia, aztán minő véletlen, pont beesik neki egy. Ezután Obi-Wan még csak nem is firtatja azt a kérdést, hogy akkor hol az ő padawanja. Tulajdonképpen, a háború végéig soha többé szóba sem jön, hogy Obi-Wan új tanítványt akarna - mert soha nem is akart újat. Később még Anakin is megjegyzi: "You know, something makes me think this was your idea from the start."

Arról nem beszélve, hogy kicsit sem hihető, hogy Obi-Wan megbeszéli Yodával, hogy ő kap padawant, erre Yoda Anakinnak küld egyet. Mi az, szenilis lett az öreg? :) Vagy már eleve így beszélte meg Obi és Yoda. Még Anakin is említi, hogy ennek semmi értelme. Erre mi Obi-Wan reakciója? Nagyon gyorsan rövidre zárja a vitát azzal, hogy később is ráérnek majd ezt megvitatni, biztosítva annak lehetőségét, hogy Anakin és Ahsoka eltöltsön némi időt egymással, egyúttal ellehetetlenítve, hogy Anakin túl sokat kérdezzen vagy gondolkodjon a dolgon, és rájöjjön, jól átverte a barátja a palánkon.

Szóval, én soha nem is gondoltam másképpen erre az egészre, minthogy Obi-Wan és Yoda összejátszva rátukmálták Ahsokát Anakinra, tudván, hogy előnyére lesz mindkettejüknek, de főleg Anakinnak (erre még van is egy kiszólása Obi-Wannak). És így válik igazán nagy tragédiává Ahsoka távozása, mert ők is vették el tőle, amivel talán a létező legrosszabbat tették meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin eleinte nem kedvelte túlzottan Ahsoka-t, a két "dudás" nem fért meg egymás mellett, így sűrűn voltak súrlódások. Anakin már csak dominanciájának sugárzása miatt se bízott a tanítványában és akkor is lecseszte valamiért, ha amúgy jól csinált vmit. Ez mondjuk bizonyos szemszögből érthető, hiszen "be kellett törni" valamilyen szinten a padawan-t. Az úgy nem megy, hogy az első perctől kezdve bratyizunk, mert nem alakul ki a szükséges tisztelet és tekintély. Az más kérdés, hogy Anakin ezt többször túlzásba vitte (lásd eligazítás), de ez a mentalitás jellemző rá, a hiúság és a dac benne is munkálkodott.

Később pedig már más oka volt a féltésnek. Ahogy az antipátia szimpátiába fordult, úgy féltette egyre jobban Anakin Ahsoka-t szinte bármitől. Amikor épp rátört a para, akkor indokolatlan helyzetekben is feleslegesen aggodalmaskodott és túlzottan óvni akarta a padawan-ját. Ezt (főképp Ahsoka oldaláról) nyilván lehet bizalmatlanságként is értelmezni, ami növelte a togruta megfelelni akarását. Mindenesetre én továbbra sem éreztem ezt annyira betegesnek vagy veszélyesnek.

 

Ezt mégis honnan veszed? A filmben elég egyértelművé tették, hogyha Anakin mégsem lett volna hajlandó magához venni Ahsokát, akkor Obi-Wan mellékerült volna.

Ahogy Dzséjt is írta, Ahsoka-t biztos nem úgy küldték a Christophsis-ra, hogy "ott lesz Anakin Skywalker, a leendő mestered, aztán ha balhézik, akkor lesz ott mellette egy szőrösebb bácsi is, majd az jobb híján bevállal és a mestered lesz". Valószínű (pláne Anakin-t ismerve), hogy a Rendnek lehetett B-terve, hogy ne veszítsenek el egy ilyen nagyreményű tanítványt, de ezt nem kötötték az orrára. Arról nem is beszélve, hogy a mester hozzáállásától függetlenül, komoly bukásként, kudarcként élheti meg a tanítvány, ha szabadulni akarnak tőle.

 

OFF:

Nem tudom ez honnan jött. Obi-Wan sosem adta semmi jelét, hogy bármi módon is valamilyen mércéhez tartaná magát. Anakin pedig pont hogy lényegesen többre tartotta magát Obi-Wan-nál, és az dühítette, hogy (az ő szemszögéből), Obi-Wan ezt nem volt hajlandó elismerni. Nem saját magának akarta igazolni, hogy méltó Obi-Wan tanítványának, hanem Obi-Wan leckéztetéseit akarta letörni.

Nekem az Ep.1-ben is volt pár olyan jelenet (pl. amikor bocsánatot kér a korábbi éles nyelvű megjegyzéseiért), amiből azt vettem ki, hogy Obi-Wan nemcsak nagyon tiszteli mesterét, de bizonyítani is szeretne neki. Ez mondjuk annyiból nem meglepő, hogy már eléggé közel járt a végső próbatételhez.

Anakin esetében pedig sokkal egyértelműbb a dolog, ugyanis 3 mondatot nem tud úgy elmondani, hogy Obi-Wan ne kerülne szóba. Az aláhúzott rész is azt támasztja alá, hogy mesteréhez mérte magát. Az egy dolog, hogy szerinte már erősebb volt, de akkor is mindig azon rugózott, hogy Obi-Wan mihez mit szól, mennyire lebecsüli és hasonlók.

Most az olyan vicces jelenetekről nem is beszélve, amikor trollkodva fitogtatja repülési képességeit Obi-Wan-nak vagy megjegyzi a droidgyárban, hogy Obi-Wan kinyírja a fénykardja sérüléséért. Nyilván ezek nem olyan jelentős dolgok, de bírnak némi jelzésértékkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hiszen bizalmi kérdés volt. Anakin egyértelmű jelét adta, hogy még annyira sem bízik Ahsokában, hogy az lezavarjon egy eligazítást.

 

Vagy inkább annak a jele, hogy felismerte, hogy az előző felvonásban csúnyán alábecsülték a Geonosis-iakat, és hogy baromi szerencséjük volt, hogy életben maradtak? És éppen ezért sokkal komolyabban veszi a dolgot, mint Ahsoka?

 

Ezen az alapon sehová sem vihetné Ahsokát Anakin, hiszen háború van. Kellemetlen velejárója ennek, hogy az emberek meghalnak. Meghalt egy Jedi Tanács tag, nagy ügy, mint tudjuk, az ilyet le is lehet puffantani egy "átlagos" napon. Fives meg voltaképpen azért halt meg, mert balf*sz volt, ha nem ugrál ki a fedezék mögül és rohan oda a legjobb célpontot nyújtó űrhajóhoz - a rosseb tudja milyen céllal -, akár túl is élhette volna a bevetést. Amúgy sem nagy cucc ARC-t ölni, attól, hogy valaki különleges kiképzést kap, még nem lesz legyőzhetetlen. A Kaminón több ARC is otthagyta a fogát. A klónok meg végképp nem ide illő példa, hiszen minden csatában tömegszámra hullanak!

Ezen a kifogáson Geonosisra sem vihette volna Ahsoka, hiszen egy hajszálon múlt, hogy túlélték a LAAT/i lezuhanását. Mert ugye mi van, ha az egész gép felrobban a levegőben? Vagy miért is engedte Ryloth-nál harcolni? Ráadásul az egyértelmű elbukása után újra (pont emiatt a Ryloth-i szál miatt röhejes Anakin minden olyan megnyilvánulása, amikor félti Ahsokát, és azzal jön kifogásként, hogy "még nem alkalmas"). Simán lelőhették volna Ahsokát is, nem mellesleg, az első körben komplett osztaga ott halt meg. Háborúban állnak, gyerekeket visznek harctérre, ahol bármilyen robbanás, lézernyaláb, akármi végezhet velük. A Citadella semmivel sem volt veszélyesebb harc, mint a második geonosisi csata, ahol ugye otthagyhatta volna a fogát a leszálláskor, a droidgyárban (mekkora mázli volt ott, hogy túlélték a robbanást Barriss-szal?), a giliszták támadásakor (épp csak nem fagyott meg).

Hát éppen ez az! Ahogy írtam is, ezért röhejes Anakin kifogásai, és ezért jogos Ahsoka legtöbb kifakadása ezzel szemben. Még jó, hogy úgy érzi, a mestere nem bízik benne, amikor egyértelműen jelzi, hogy nem bízik benne - pláne ezt azután, hogy egyszer már egyértelműen a bizalom jelét adta (mondjuk a mai napig tartom, hogy ezt akkor még nem gondolták át eléggé a készítők, ez a Ryloth-i szál nagyon kilóg a sorból).

 

Ezek mind, "rutin" küldetések voltak Anakin szemében, amiken igen bármikor meghalhat bármelyikük. Azonban elsősorban mindig ÖNMAGÁHOZ mérte az esélyeket. Ha úgy gondolta, hogy neki sima ügy, akkor Ahsokának legfeljebb kicsit lesz megerőltető.

A Citadellában viszont még ő is, aki egyébként mindig csak menetelt előre, és rögtönözte a megoldásokat, minden lépését átgondolta. És még így is épp csak kijutottak.

 

Anakin többször is egyértelmű jelét adta, hogy megbízik Ahsoka képességeiben. Mindig csak olyankor mutatott "bizalmatlanságot", amikor még ő maga sem volt biztos a dolgában. Ryloth-nál miért küldte ki Ahsokát, és miért nem ment ki vele, holott sokkal jobban szeretett droidokra vadászni, mint a parancsnoki központban ücsörögni? Mert tudta, hogy baromi kemény fába vágták a fejszéjüket, és a csata levezénylésében sokkal nagyobb szükség van úgy a kreativitására, mint a megérzéseire! Azonban a csata után azt is felismerte, hogy Ahsoka azért nem engedett a visszavonulási parancsnak, mert NEKI akart bizonyítani, pedig semmi oka nem volt rá (hiszen ha nem bízott volna benne, eleve nem küldte volna ki). Így aztán a következő körben bedobta az igazán mély vízbe, hogy Ahsoka bizonyíthasson önmagának. Az, hogy Ahsoka ezek után folytatta ezt a viselkedést, és nem döbbent rá, hogy Anakin mennyire megbízik benne, csak azt bizonyítja, hogy annyira erős volt benne ez a megfelelési kényszer, hogy még azt sem ismerte fel, amikor Anakin azért próbálja óvni, mert még abban sem biztos, hogy Ő MAGA képes lesz-e átvészelni a feladatot! Ez volt a helyzet a droidgyárnál, és a Citadellánál is.

 

Igen? Hol, mikor? Soha egy szóval nem mondják, hogy Obi-Wan hajlandó lett volna maga mellé venni. Eleve, Obi-Wan és Yoda tudta, hogy Anakin elvállalja majd a tanítását, ezért küldték el hozzá Ahsokát.

 

És olyat hol mondtak, hogy ha nem kell egy mesternek, akkor a Padawan-t kidobják a Rend-ből? SEHOL!

 

Nem mellesleg, Ahsoka szemszögéről volt szó, ő pedig aztán végképp biztos, hogy nem kapott olyan információt, hogyha Anakin dobja, majd jó lesz Obi-Wannak (hogy egy ilyen esemény lelki vonzatáról már ne is beszéljünk).

 

Épp ez az! Ahsoka nem azért volt letörve, mert attól félt, hogy kiteszik, hanem mert azt hitte elszúrta az esélyét, hogy méltónak bizonyítsa magát Anakin-nak!

 

OFF:

Azért az érdekes, hogy annak ellenére, hogy az eredeti vitában ugyanazon az oldalon álltunk, egy ilyen "apróságon" ennyire össze tudtunk vitatkozni...

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy inkább annak a jele, hogy felismerte, hogy az előző felvonásban csúnyán alábecsülték a Geonosis-iakat, és hogy baromi szerencséjük volt, hogy életben maradtak? És éppen ezért sokkal komolyabban veszi a dolgot, mint Ahsoka?

Mi köze ennek egy eligazításhoz? Ott csak fel kell mondani a leírtakat. Ahsoka Jedi, feltételezhető, hogy ennyire még ő is képes. Én nem vagyok az, de a leckét hét éves koromba is vissza tudtam mondani. :)

 

Ezek mind, "rutin" küldetések voltak Anakin szemében, amiken igen bármikor meghalhat bármelyikük. Azonban elsősorban mindig ÖNMAGÁHOZ mérte az esélyeket. Ha úgy gondolta, hogy neki sima ügy, akkor Ahsokának legfeljebb kicsit lesz megerőltető.

A Citadellában viszont még ő is, aki egyébként mindig csak menetelt előre, és rögtönözte a megoldásokat, minden lépését átgondolta. És még így is épp csak kijutottak.

Ennek mi köze Ahsokához? Ez annyit jelent, hogy Anakin mekkora idióta tud néha lenni. A lézernyaláb minden csatában halálos. Eleve, egy háborúban nem szabadna olyannak lenni, hogy rutin, még idézőjelesen sem, tehát ezen a szinten már hibás Anakin elképzelése (meg sok esetben eleve gáz, hogy olyan hetykén veszi a harcokat). Másrészt, biztos nagyon hasznos egy padawant a háború közepén a széltől is óvni, jót tesz a túlélési esélyeinek. Harmadrészt, ugye, ha nincs ott Ahsoka, az egész küldetést bebukják - ergo még igaza is volt Ahsokának, illetve Plo Koonnak, mert ugye Ahsoka nem önállóan csatlakozott a csapathoz (legalábbis valakinek le kellett fagyasztania és a hajóra tennie, szóval jogos feltételezés, hogy ebben Plo benne volt). Stb... stb... Ahsoka itt is jól gondolkodott, Anakin meg rosszul. Viszont utóbbi nem indukálja, hogy Ahsoka azért ment velük, mert meg akart felelni Anakinnak. Ha meg akart volna neki felelni, akkor éppen, hogy otthon marad, hiszen ez volt a mestere óhaja.

 

És olyat hol mondtak, hogy ha nem kell egy mesternek, akkor a Padawan-t kidobják a Rend-ből? SEHOL!

Tény, de joggal gondolhatta Ahsoka. Elvégre, nem lehet a világ végéig ifjonc. Persze, kioszthatják egy másik mesternek, de mint írtam, az nem túl egészséges a padawan lelki fejlődésének. Dobálják, mint valami koncot, míg nem találnak egy mestert, akinek jó. Na, az tényleg megfelelési kényszert szült volna a mestere iránt.

Ahsoka egyetlen embernek akart megfelelni a legelején: önmagának. Ugyanígy viselkedett volna akkor is, ha Obi-Wan a mestere. Később, hál' istennek, ezt kinőtte, Anakin meg megmaradt azon a szinten, ahol megismerkedtek - ami tovább bonyolította a dolgot. De ebben már megegyeztünk.

 

Azért az érdekes, hogy annak ellenére, hogy az eredeti vitában ugyanazon az oldalon álltunk, egy ilyen "apróságon" ennyire össze tudtunk vitatkozni...

Mert ebben nem értünk egyet, hogy Ahsokának kóros megfelelési kényszere lett volna Anakin irányába. Témába vág. Nem nagy misztikum. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ledaráltam pár részt a TCW első két évadából + a harmadik évad első feléből és azt kell mondjam, hogy igazatok van Ahsoka kiborulásaival kapcsolatban; legtöbb esetben jogosak, de azért ő is hajlamos volt túllőni a célon, akárcsak a Mestere. Ez mindkettőjükben megvan.

Anakinban szerintem eleinte a túlzott szkeptikusság, majd később a túlzott ragaszkodás munkálkodott. Sose vallaná be, de nagyon félt attól, hogy elveszíti Ahsokát. Ez különösen a 3. évad fináléjában mutatkozott meg, de már a Mortis trilógiában is. Ott szerintem Ahsokából részben a saját felnagyított félelme beszélt és részben a Fiú.

 

"Are you proud of me, Master?"

"Always with the criticism, Master. Never really believing in me, trusting me!"

"You're getting ahead of yourself, aren't you, Snips?" "Don't call me that! I hate it when you call me that!"

 

Szóval a Fiú megtalálta ezeket az apró fájó pontokat Ahsokában és ezeket kihasználva vette át a lány felett az irányítást, amihez persze az a harapás adta meg a kezdő lökést.

Anakinnál is azt használta ki, hogy a Kiválasztott nem akarta elveszíteni a szeretteit és minden áron meg akarta akadályozni, hogy a jövője valóra váljon, mert egyáltalán nem tetszett neki az, amit látott. Ez is csak azt mutatja, hogy a RotS idején Anakin már nagyon sok agymosást kapott Palpatinetól, de ott is folyamatosan azt kérdezte magától, hogy "Mit művelek?" Erről Lucas is beszélt egy behind the scenes videóban, de ez már OFF.

Visszatérve Ahsokára, én továbbra sem tartom kizártnak, hogy fejvadásznak állna, de én inkább amolyan álcaként gondoltam erre, hogy könnyebben eljuthasson Vaderhez. Alapjáraton szerintem sem vetemedne ilyesmire.

Amit mindenképp lehetségesnek tartok, az az, hogy Ahsoka a Birodalom idején sem fogja behúzni fülét-farkát.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.