Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Ó szívesen legyártanék egy zombie-Ahsokát is.. Csak nem egy szarkofágja van a Birodalomnak? :evil:

 

 

Na az ütne még csak be igazán. Én inkább maradnék a korábban már részletesen is tárgyalt "fusson össze Vader-rel" jellegű alternatívák valamelyikénél. :)

 

Valójában ha Vader vágná le, az drámaibb és morbidabb lenne, mint a kegyelet-teljes szarkofág..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában ha Vader vágná le, az drámaibb és morbidabb lenne, mint a kegyelet-teljes szarkofág..

Lehet, viszont a találkozásuk jelenetének érzelmi töltete (kifutástól szinte függetlenül) az egész Saga tekintetében is a legnagyobbak közt lenne. Szerintem ez egy hatalmas ziccer, amit kár lenne nem kihasználni. Ha nem bagatellizálják el a jelentőségét és drámáját, akkor a Rebels egyik csúcspontja lehet, minden szempontból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Obi-Wan sosem mesélte el, mi történt a mestereddel.

- Épp eleget mondott. Elmondta, hogy te ölted meg.

- Nem, én vagyok a mestered.

- Neeee! Ez nem igaz! Hazugság!

- Nézz magadba, a szíved tudja, hogy igaz.

- NEeeeem!

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, viszont a találkozásuk jelenetének érzelmi töltete (kifutástól szinte függetlenül) az egész Saga tekintetében is a legnagyobbak közt lenne. Szerintem ez egy hatalmas ziccer, amit kár lenne nem kihasználni. Ha nem bagatellizálják el a jelentőségét és drámáját, akkor a Rebels egyik csúcspontja lehet, minden szempontból.

Ez így van. Én is remélem, hogy nem hagyják ki.

 

- Obi-Wan sosem mesélte el, mi történt a mestereddel.

- Épp eleget mondott. Elmondta, hogy te ölted meg.

- Nem, én vagyok a mestered.

- Neeee! Ez nem igaz! Hazugság!

- Nézz magadba, a szíved tudja, hogy igaz.

- NEeeeem!

:D

Ez qrva jó! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte azt gondoltam, a készítők sem tudják mit kezdjenek vele. De szerintem egy tudatos koncepció része, hogy nem hallunk felőle semmi érdemlegeset egy ideje. A TCW ráadás történeteiben nem szerepel, a közeljövőben pedig nem lesznek női főszereplős regények/képregények (a Quinlan - Ventress regényen túl). Valószínűleg a Rebelsre tartogatják a puskaport azt illetően, mi is történt vele a Rend elhagyását követően. A sejtelmes interjúk számomra egyértelművé teszik, hogy nem hagynak ki egy ilyen ziccert, mint Ahsoka feltűnése. Konkrétan teljesen logikátlan lenne. Addig nincs is gond a feltűnésével, amíg nem arra az egy jelenetre akarják kihegyezni az egészet, hogy találkozzon Vaderrel. Erős hiányérzetet hagyna bennem, ha ennyivel elintéznék.

 

Az amúgy közel sem biztos, hogy Jedi maradt (ekkor ugye visszatért volna, és látnunk kéne az Ep3-ban)...

Nem tudom, melyik verzió lenne nyerőbb, jó megoldás mellett kb. bármi működne. :)

 

- Ha végül hű maradt a Jedikhez, és később off-screen visszatért a Rendbe, utólagos belemagyarázásokkal el lehetne sikálni, hol volt a coruscanti csata idején (miért nem a mestere mellett?), miként vészelte át a 66-ost, majd a Tisztogatást, stb. Igaz, ezek könnyen hathatnának az erőltetettség érzésével, főleg, miután a befejezetlen Utapau-szálból (ami kánon) is kiderül, hogy nem tért vissza a Jedik közé (egy ideig biztosan nem)...

- Akár úgy is képbe kerülhetne, hogy csatlakozott Lux és Saw lázadó sejtjéhez, amely aztán találkozik Kananékkel. Ez szerintem annyiból is remek lenne, hogy mind Ahsoka mind Kanan csapata kontrasztot alkothatna egymással. Mindketten befejezetlen tanulással rendelkező ex-padawanok, maguk mögött egy Birodalom ellen küzdő lázadó sejttel. Jó lenne látni a két csapatot eltérő bemutatással, mégis közös céllal. Így eleget tennének annak is, hogy Ahsoka nem tért vissza a Rendbe, mégsem maradt tétlen a diktatúra idején, ami sokak szerint karakteridegen lenne. És természetesen a Vaderrel való találkozás is könnyen megoldható ebben az esetben.

- Ezeken kívül persze teljesen random módon is képbe kerülhet, ezek tárháza a megszámlálhatatlan felé közelít.

 

A Vaderrel való találkozás kérdése önmagában is érdekes... továbbra is nehéz megállapítani, miként viselkedne a Sith. Én azt tartom valószínűbbnek, hogy végezne a lánnyal, mintsem megkímélné. Luke a fia volt, aki a szeretet erejével hozta vissza a világos oldalra. Ráadásul Vader ekkor már tudta, milyen Palpatine... gond nélkül lecserélte volna egy fiatalabb tanítványra. Ez is befolyásolhatta. Az, hogy Luke-nak sikerült visszahoznia Vadert, szerintem távolról sem jelenti azt, hogy akár Ahsokának is menne ugyanez. Luke tette épp attól nagyszerű és egyedülálló, hogy korábban szinte reménytelennek látszó helyzetet fordít saját és apja javára. Abból kiindulva, Vader miként fordult Obi-Wan, Padmé és mindazok ellen, akik egykor a családja, szerettei voltak, nem gondolom, hogy Ahsoka kivétel lenne. A kifacsart Sith logika alapján akár hibáztathatja is a lányt, amiért korábban magára hagyta őt, csak mert a Rend elfordult tőle (míg ő nem).

 

Akármi is lesz, azt nem szeretném, ha a Rebelsszel kifújna a karakter. Regényekben, képregényekben, akárhogy... meséljék csak el, mi történt vele a TWC és Rebels közti időszakban. Olcsó húzás lenne 2-3 mondatban elintézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rendbe való visszatérése valóban nagyon mesterkélt lenne. A TCW-ben főszereplő volt, akinek a kalandjaiból összességében láttunk annyit, mint a legfontosabbakéiból. Ezek után sehogy nem működne, hogy az Ep.3-ban nemhogy nem mutatják, de még szóba se kerül. A 66-osnál is jó pár fontos jedit láttunk, az irodai "küzdelemben" is, de Luminara is feltűnt, mondjuk Shaak Ti-t kivágták. De eleve Anakin a központi szereplő és a visszatért tanítványát (akiből max. lovag lett hirtelen, de ez is blődség) meg se említik. A TCW végén végül egész ügyesen megoldották Ahsoka (és említsük meg Ventress-t is) "eltüntetését", hatalmas öngól lenne ezt megbolygatni.

 

A Lux-féle elmélet tetszetős, bár róluk se tudunk semmit. Fel kell tennünk, hogy az elvárásainknak megfelelően lázadók lettek, akik Kanan-ékhoz hasonlóan próbálnak túlélni és oda-odaszúrni a Birodalomnak a boldogulás közben. Remek kapocs lenne a TCW-vel, illetve újabb adalékul szolgálna a lázadás kiteljesedésének történetéhez. Ez bizonyos szempontokból a leglogikusabb jövőkép a TCW-s Ahsoka-nak. A karakteréhez illene az, hogy a TCW és Ep.3 közti időben lehiggadt, átgondolta a dolgokat, majd a krach beütését követően utánajárt a szitunak és nem dőlt be a birodalmi maszlagnak. Idővel pedig tevékenyen részt is akart vállalni a lázadásban.

Másrészt, a Lux-vonal és az Onderon-szál is eléggé félbemaradt, az igazi jelentőségét az adná meg ezeknek, ha később újra feltűnnének, együttműködve. Azt is szépen fel lehetne vázolni, hogy a Köztársasághoz nem kötődő, netán kifejezetten szeparatista (biztos vannak Lux-nak kötődései) rendszerek is fellépnek a Birodalom ellen. Ha meg az onderon-i lázadók képbe kerülnek, akkor Vader-nél leeshet a tantusz, hogy ismerős arcokat is találhat ott, elvégre egy darabig ő is köztük mozgott anno, ill. tisztában volt az Ahsoka-Lux viszonnyal is. Tökéletes felvezetése lenne a nagy találkozásnak.

 

Azzal is egyetértek, hogy nagyon sok ehetőség van. Annak mondjuk én se örülnék, ha ilyen hevenyészett módon szednék elő, mint Luminara-t, aztán a képünkbe vágnák, hogy "game over". Ez egy olyan szintű szereplőnél, mint Unduli remekül működött, de Ahsoka-nál kissé felületesen és túl kegyetlenül hatna.

 

Vader a Rebels idején már alighanem "simán" megölné Ahsoka-t. Ez, mint az elkötelezettségének és gonoszságának tesztje, sokkal korábban lehetett volna esedékes. Sidious szánhatta volna fontos lépcsőfoknak, nem sokkal az Ep.3 eseményei utánra. Egy furcsa és érdekes alternatíva lehetne, ha valamiféle flashback vagy holofelvétel képében szembesülnénk azzal, ahogyan Vader jóval régebben végzett a lánnyal. Persze ez eléggé beleesne abba, hogy hamar összecsapják a sorsát, de ki tudja.

A lényeg, hogy a Rebels idején már nem az a kérdés, hogy Vader megölné-e Ahsoka-t. Hanem pl. az, hogy hezitálna-e egyáltalán, felfedné-e magát stb.. Egyáltalán Ahsoka tudja-e mi lett Anakin-nal, sejt-e egyáltalán az árulásából akármit is. Ha nem, akkor Vader eltitkolhatná ezt előle, aminek meglenne a maga szimbolikus jelentősége a sith érzelmei kapcsán, de leginkább nekünk nézőknek ütne igazán, hisz csak mi tudnánk mi is történt valójában. El is árulhatná a dolgot a volt tanítványnak, ami szintén zseniális jelenet lehetne, bár lenne egy elég erős Bespin-beütése (ahogyan azt Dzséjt viccesen, de remekül be is dobta). Az is lehet, hogy Vader nem akarja ezt felhozni, de Ahsoka érez rá a dologra, hiszen erős volt köztük a kötődés.

A pakliban ott van még az Inkvizítor is, elvileg neki az elsődleges feladat a túlélő jedik felkutatása és elintézése. Remek lenne, ha Ahsoka-ék jól elkennék a száját, aztán emiatt jönne rá Vader, hogy több van itt a dologban és menne személyesen intézkedni. Egyben tökéletes alkalom lenne ez arra, hogy a Birodalom is rendesen odacsapjon a lázadóknak és a Kanan-féle csapatnak is, de anélkül, hogy konkrétan a Rebels főszereplői közül megölnének bárkit is. Ahsoka halála hatalmas trauma lenne mindenkinek, mutatná a sithek valamiféle dominanciáját és a Birodalmat is komolyabbnak mutatná, miközben tovább mélyítené az ellenszenvünket irántuk. Ilyen téren se nagyon van ennél nagyobb ziccer szerintem.

 

Abba meg amúgy nagyon kemény belegondolni, hogy Ahsoka jóval idősebben tűnne már fel a Rebels-ben. Vader-en ez nem látszik, az Uralkodót vagy Tarkin-t (úgyis előkerülnek majd egyszer) láttuk az OT-ban, Obi és Luminara meg régi felvételeken láthatóak. Az új főhősök nem voltak a TCW-ben. Bail volt az, aki ennyi év után előkerült, mint régi ismerős, de ő meg nem volt annyira középpontban. Nem kis élmény lenne egy kb. Shaak Ti-féle szakaszban lévő Ahsoka-t meglátni a semmiből. Kíváncsi lennék mennyire vennék alapul a Mortis-on feltűnő idősebb énjét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy tűnik még áprilisban volt egy interjú Dave Filoni-val, ahol a rendező beszélt Ahsoka szerelmi életéről:

 

"Part of what I always said with Ahsoka [from Star Wars: The Clone Wars] is she’s not going to end up with any of these guys. I acknowledge the fact that it’s normal for young people to fall in love and to care about one another, but that I love the idea for people to know that there’s a broader horizon ahead of them if they choose to embrace it. It’s an important thing for all characters to look at so when they do finally decide to be with somebody in a relationship, it’s a meaningful thing and committed."

 

Meg kell mondjam, nem vagyok meglepve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most fedeztem fel, nem tudom volt-e már róla szó.

Szuahéliül a "tano" "5"-öt jelent. Ahsoka pedig az ötödik generáció a tanítványok sorában! (1. Dooku, 2. Qui-Gon, 3. Obi-Wan, 4. Anakin, 5. Ahsoka) :D

Szerintetek tudatosan adták neki, vagy csak véletlen egybeesés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor miért nem 6? Vagy Dooku mesteréről már meg is feledkeztünk? :D

Mert az ötödik tanítvány a sorban. Dooku volt a sor első tanítványa, hiszen Yoda mesterét nem ismerjük, és egyébként sem számít, mert Yoda számos másik sornak is a kezdő láncszeme. Ő tehát "0-ik" tag. De mester-tanítvány párosokkal számítva őt is bevehetjük: 1: Yoda-Dooku, 2:Dooku-Qui-Gon, 3:Qui-Gon-Obi-Wan, 4. Obi-Wan-Anakin, 5. Anakin-Ahsoka.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez full véletlen, ráadásul nincs értelme generációkról beszélni egy több ezer éves rendnél. Yoda is tanítvány volt, ahogy előtte a mestere is, stb.

1: Ennyi erővel a családfákról sincs értelme beszélni. (OFF Egyébként tudtátok, hogy Cristopher Lee anyai ágon Nagy Károly leszármazottja?)

2: Csak azokat számoltam, akiket ismerünk, mert végső soron csak ők számítanak nekünk. Ha Yoda a "0-ik" tag, az előtte levők a "mínuszos", vagy "BY" generációk.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez full véletlen, ráadásul nincs értelme generációkról beszélni egy több ezer éves rendnél. Yoda is tanítvány volt, ahogy előtte a mestere is, stb.

De a Tano család nyilván nem a Jedi Rend által lett elkeresztelve annak idején. :) Ez nem in-universe magyarázat, nem in-universe jelentés, pláne, hogy kétlem, hogy a Galaxisban lenne szuahéli nyelv. Szóval kár in-universe magyarázatot keresni rá, vagy csak így belegondolni. A neveket az alkotók adták, alkotói megfontolásból, out-universe. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Tano család nyilván nem a Jedi Rend által lett elkeresztelve annak idején. :) Ez nem in-universe magyarázat, nem in-universe jelentés, pláne, hogy kétlem, hogy a Galaxisban lenne szuahéli nyelv. Szóval kár in-universe magyarázatot keresni rá, vagy csak így belegondolni. A neveket az alkotók adták, alkotói megfontolásból, out-universe. ;)

Így van :clap:

Közben még valami eszembe jutott, ami azt erősíti, hogy tudatos választás volt a név. A szuahéli nyelvcsaládot ugye az afrikai törzsek használják. A Shili pedig, ahonnan az akkor még kánon Legends szerint a togruták származnak egy Maridun-hoz és Lothal-hoz hasonló szavanna bolygó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Tano család nyilván nem a Jedi Rend által lett elkeresztelve annak idején. :) Ez nem in-universe magyarázat, nem in-universe jelentés, pláne, hogy kétlem, hogy a Galaxisban lenne szuahéli nyelv. Szóval kár in-universe magyarázatot keresni rá, vagy csak így belegondolni. A neveket az alkotók adták, alkotói megfontolásból, out-universe. ;)

Ez egyértelmű, de ez az 5. generációs tanítvány nekem olyan mint a számmisztika: Dárdai: 6 betű; maradj: 6 betű. Ez nem lehet véletlen!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyértelmű, de ez az 5. generációs tanítvány nekem olyan mint a számmisztika: Dárdai: 6 betű; maradj: 6 betű. Ez nem lehet véletlen!!!

Akkor az is full véletlen, hogy Lucas egy olyan nevet választott egy bizonyos bölcs kung-fu-varázsló mesternek, ami egyszerre jelent szanszkritül "harcos"-t és héberül "aki tud"-ot? Vagy hogy a kiváló pilóta Skywalker lett? Vagy a magányos farkas Solo? A galaxist háborúval mérgező Dooku? A galaxis rendjét megrendítő Palpatine? Vagy a galaktikus vezetésbe beszivárgó Sidious? A Sith aki először lesújtott a Jedikre Maul? Jó a Vader=apa tényleg véletlen volt, de azért ennyi véletlen egy kicsit sok lenne, nem? ;)

 

Valaki esetleg megkérdezhetné Filoni Facebook-ján, hátha válaszolnak. (Én nem tudom, nem vagyok fönt és csak azért nem regisztrálok,)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az is full véletlen, hogy Lucas egy olyan nevet választott egy bizonyos bölcs kung-fu-varázsló mesternek, ami egyszerre jelent szanszkritül "harcos"-t és héberül "aki tud"-ot? Vagy hogy a kiváló pilóta Skywalker lett? Vagy a magányos farkas Solo? A galaxist háborúval mérgező Dooku? A galaxis rendjét megrendítő Palpatine? Vagy a galaktikus vezetésbe beszivárgó Sidious? A Sith aki először lesújtott a Jedikre Maul? Jó a Vader=apa tényleg véletlen volt, de azért ennyi véletlen egy kicsit sok lenne, nem? ;)

 

Valaki esetleg megkérdezhetné Filoni Facebook-ján, hátha válaszolnak. (Én nem tudom, nem vagyok fönt és csak azért nem regisztrálok,)

Nem, de ezek konkrétabb utalások, minthogy "öt".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyértelmű, de ez az 5. generációs tanítvány nekem olyan mint a számmisztika: Dárdai: 6 betű; maradj: 6 betű. Ez nem lehet véletlen!!!

Ennek annyi köze van a számmisztikához, mint egy vadászgépnek a bábozáshoz. Higgy nekem, aki már szert tett némi rutinra a beszédes nevek kitalálásában, ha egy név mögött jelentést fedezel fel, az nem véletlen, nem misztikum, ez durva ledegradálása az alkotói folyamatoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek annyi köze van a számmisztikához, mint egy vadászgépnek a bábozáshoz. Higgy nekem, aki már szert tett némi rutinra a beszédes nevek kitalálásában, ha egy név mögött jelentést fedezel fel, az nem véletlen, nem misztikum, ez durva ledegradálása az alkotói folyamatoknak.

Nem akarom ledegradálni az alkotói folyamatot, de az öt jelenthet mást is, pl. hogy aki kitalálta, annak épp öt éves a gyereke, stb. Bármi ihlethette a nevet, persze jól hangzik, hogy 5. generációs tanítvány, akinek ez tetszik fogadja el, de szerintem ez van annyira erőltetett magyarázat, hogy ilyen alapon bármi más is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Skywalker meg jelentheti ennyi erővel azt is, hogy Lucas éppen repülőn ült, amikor kitalálta, Han meg azért lett Solo, mert akkor éppen egy Solo nevű kocsmáros szolgálta ki. Bármi jelenthet bármi mást is, csak éppen nem nagyon valószínű, ha van egy a témához kapcsolódó jelentés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Skywalker meg jelentheti ennyi erővel azt is, hogy Lucas éppen repülőn ült, amikor kitalálta, Han meg azért lett Solo, mert akkor éppen egy Solo nevű kocsmáros szolgálta ki. Bármi jelenthet bármi mást is, csak éppen nem nagyon valószínű.

De ezek in-universe nevek. Skywalker valóban égenjáró, Solo valóban szóló. De az 5. generáció univerumon kívüli kiszólás, ezért ez az értelmezés szerintem erőltetett. Ennyi erővel tényleg lehet, hogy a kitalálónak épp 5 éves volt a gyereke, vagy 5 éve vannak együtt a barátnőjével, vagy akármi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a találat a Tano névre, a Star Wars valóban mindig törekedett a beszédes nevekre, és igaz, hogy a kitalált nevek többsége mögött a legtöbb esetben mindig van jelentés (én is írogatok saját történeteket és én is alkalmazom). Viszont erről az Ahsokásról kétes érzéseim vannak, egyrészt így levezetve ahogy írtátok valóban annyira logikus, hogy nehéz azt mondani, hogy ez csak véletlen, viszont pont mivel ennyire agyalást igényel, ezért lehet csupán véletlen, mondjuk egy hatodik érzék általi véletlen. Viszont ha Yodát nem számoljuk, csak nulladikként, mert neki rengeteg tanítványa volt már, akkor ennyi erővel a Dookut és Qui-gont sem kéne, mert a korukból ítélve nekik sem csak egy tanítványuk lehetett jedi lovag pályafutásuk során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a találat a Tano névre, a Star Wars valóban mindig törekedett a beszédes nevekre, és igaz, hogy a kitalált nevek többsége mögött a legtöbb esetben mindig van jelentés (én is írogatok saját történeteket és én is alkalmazom). Viszont erről az Ahsokásról kétes érzéseim vannak, egyrészt így levezetve ahogy írtátok valóban annyira logikus, hogy nehéz azt mondani, hogy ez csak véletlen, viszont pont mivel ennyire agyalást igényel, ezért lehet csupán véletlen, mondjuk egy hatodik érzék általi véletlen. Viszont ha Yodát nem számoljuk, csak nulladikként, mert neki rengeteg tanítványa volt már, akkor ennyi erővel a Dookut és Qui-gont sem kéne, mert a korukból ítélve nekik sem csak egy tanítványuk lehetett jedi lovag pályafutásuk során.

De itt és most konkrétan csak arról az Dooku-val kezdődő tanítványi sorról van szó, amely köré az egész a prequel-Clone Wars-era íródott. Ahsoka ennek a sornak az ötödik tagja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt és most konkrétan csak arról az Dooku-val kezdődő tanítványi sorról van szó, amely köré az egész a prequel-Clone Wars-era íródott. Ahsoka ennek a sornak az ötödik tagja.

Ez így igaz, de épp ezért nem tudom teljesen elfogadni a Tano név tudatosságát, mert ez az ötödik generáció túlságosan relatív.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk egy Skywalker vagy Yoda esetében kiindulhatunk a név jelentéséből (akármilyen nyelven), mert más támpont nem igazán van. Ettől még persze lehet, hogy valami más random dolog miatt kapták ezt a nevet, de ez nem valószínű. Pl. aligha hívták valamely ötletelő kutyáját Yoda-nak vagy Dooku-nak. Ugyanakkor a Tano jelentése 5, ami rendkívül általános, hiszen csak egy szám, ami bármit jelenthet, bármihez kötődhet.

Ráadásul ez az 5. generációs padawan-tézis is elég relatív. A Yoda - Dooku - Qui-Gon - Obi-Wan - Anakin - Ahsoka sorban ő csak a 6. Persze, jó informatikus módjára vehetjük Yoda-t nulladiknak és akkor Ahsoka tényleg pont 5. Viszont ennyi erővel Dooku jediségéről nem láttunk semmit, tehát nekünk Qui-Gon-nak kezdődött a sor, akkor Ahsoka a 4. Szóval ha a Tano 6-ot vagy 4-et jelentene, akkor is jöhetne ugyanez a magyarázat. :)

 

Ettől még simán lehet, hogy az alkotók tényleg emiatt adták a Tano nevet neki, hisz a sok közül pont azt a padawan-lánc-számolós módszert használták és azzal ez jött ki. Csak éppen jelen esetben ennek az esélye szerintem jóval kisebb, mint mondjuk a Skywalker-esetben. Egyébként Ahsoka teljes nevének betűszámát a szavak számára átlagolva is 5-öt kapunk. :D

 

Amúgy ez az in-universe kérdés a neveknél érdekes. Elvégre már Shmi is Skywalker volt, most akkor ő is az egeket rótta? Vagy valamely nagyon régi felmenőjük kaphatta még ezt a nevet ezen tulajdonsága miatt, de semmiképp nem Anakin volt a központban e téren. Ugyanígy a többi esetben, ha feltesszük, hogy a Solo, Yoda, Dooku stb. nem felvett nevek. Ha ugyanis a karakterek pont valamely tulajdonságuk (amit még a születésükkor nem lehet előre tudni, vezetéknév esetén meg aztán pláne nem az ősökig visszamenve) alapján kapnak adott nevet, akkor az szerintem ugyanúgy nem in-universe. ;) Mondjuk a sith neveknél már akár lehet in-universe magyarázatokat keresni, hiszen ott maguknak (vagy mester a tanítványnak) adják a neveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így igaz, de épp ezért nem tudom teljesen elfogadni a Tano név tudatosságát, mert ez az ötödik generáció túlságosan relatív.

Nem az, ha nem akarod agyonmagyarázni. Mint ahogy lejjebb látható, akár még Han Solo neve is kikezdhető, ha már mélyebben belemegyünk. Ezek nem olyan dolgok, amikbe úgy kell belemenni, hogy akkor Yoda valójában az egész Rend mestere, meg neki is volt mestere, meg ezer generációval azelőtt is volt ezer másik generációnak mestere. Ezek MIND a nézőknek szólnak, nem a történeten belül van jelentősségük. Ahsoka az ötödik ismert tanítvány a sorban: Dooku, Qui-Gon, Obi-Wan, Anakin, Ahsoka. Ennyi. Nem kell itt agyonbazirgálni, relatíven nézni, ezek csak ilyen kikacsintások. Skywalkerek sem járnak az égen - pláne nem Shmi Skywalker, ahonnan jött ez a név -, Solo sincs soha egyedül, és így tovább, mindegyik név csak addig állja meg a helyét, amíg nem kezdjük el mélyebben értelmezni, ezáltal kiherélni a dolgot.

 

De ezek in-universe nevek. Skywalker valóban égenjáró, Solo valóban szóló. De az 5. generáció univerumon kívüli kiszólás, ezért ez az értelmezés szerintem erőltetett. Ennyi erővel tényleg lehet, hogy a kitalálónak épp 5 éves volt a gyereke, vagy 5 éve vannak együtt a barátnőjével, vagy akármi.

Már miért lennének in-universe nevek? Mitől lesz a Skywalker vagy a Solo in-universe név? Vagy a Maul, a Yoda, a Dooku, a Vader? Solonak még csak nem is jó a neve, hiszen párban jár Chewie-vel, az ep4-5-6-ban az egyetlen, akinek párkapcsolata van, és talán a filmeknek nincs is olyan pillanata, amikor egyedül lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.