Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Meg Amedda. Meg a klónok. Meg (Bail) Organa. Meg valószínűleg a későbbi birodalmi vezérkar közül jó páran (pl. Yularen). Tarkin is szinte bizonyos. Arról nem is beszélve, hogy nem volt-e vki ott Coruscant-on vagy Mustafar-on, amikor ott gyilkolászott, aki látta és túlélte a dolgokat.

Szerintem egyáltalán nem volt ez egy nagy titok. Nyilván nem tudta mindenféle "jöttment", de a fejesek közül elég sokan.

 

Ahsoka-hoz eljutott-e? Attól függ milyen környezetben volt. Valószínűleg konkrétan nem tudott róla. Azt érezhette, hogy Anakin-nal szörnyű dolgok történtek, de nem halt meg. Azt pedig tudta, hogy szorosan kötődik Palpatine-hoz és kedveli Tarkin-t. A többi a fantáziájára és a kíváncsiságára volt bízva.

 

Az viszont 100%, hogy Sidious és Vader tudtak őróla. Mennyire foglalkoztak vele? Nem tudni. A túlélő jedikre keményen vadásztak. Ahsoka-ra vonatkozott-e a keresés? Ezt sem tudni.

 

A klónok nem igazán számítanak. Gondolom azon klónokra gondolsz akik az EP3-ban vitték a sérült Aanakint. Szerintem azokat utána likvidálták, már ha Palpinak volt esze. Organában igazad van ,róla megfeledkeztem. Tarkin nem biztos, csak annyi az infonk hogy ezt mondja: " Maga a vallásuk utolsó képviselője(Jedik)". Tehát azt tudja hogy egykor Jedi volt, de az nem 100 % hogy név szerint is.

 

Ashoka -bár igaz abszurd - meghalhatott a Rendből való távozásának másnapján is mondjuk egy balesetben. Mig nem tudjuk mi lett a lány sorsa, addig nem tudunk arról következtetést levonni hogy tudta- ki volt Vader egykoron?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok nem igazán számítanak. Gondolom azon klónokra gondolsz akik az EP3-ban vitték a sérült Aanakint. Szerintem azokat utána likvidálták, már ha Palpinak volt esze.

Meg azon kisebb hadsereg tagjaira, akiknek az élén a Jedi Templomba masírozott Vader. ;) Bár az tény, hogy a klónok sorsát se tudjuk, egyébként is elég zárt katonai közeg, de azért rengeteg klón tudta a tényt és egymással megosztották az érdekesebb infokat. Emellett bárki másnak is elmondhatták a dolgot, elvégre elég komoly hírértékkel bírt. Persze lehet kérték őket, hogy ne tegyék, vagy mindet kinyírták, de nem látom okát annak, hogy mindenáron titkolják ezt az egészet.

 

Tarkin nem biztos, csak annyi az infonk hogy ezt mondja: " Maga a vallásuk utolsó képviselője(Jedik)". Tehát azt tudja hogy egykor Jedi volt, de az nem 100 % hogy név szerint is.

Meg hogy a TCW-ban elég furcsán bensőséges lesz a viszonyuk. Meg hogy mindig is igencsak jóban volt Palpi-val és valószínűleg eleve többet tudott az átlagnál. Nyilván nem garancia a "sikerre", de azért érdekes lenne ha nem esett volna le neki a szitu. :)

 

Ashoka -bár igaz abszurd - meghalhatott a Rendből való távozásának másnapján is mondjuk egy balesetben. Mig nem tudjuk mi lett a lány sorsa, addig nem tudunk arról következtetést levonni hogy tudta- ki volt Vader egykoron?

Elvégre az Anakin-tól való búcsú után 1 perccel is a fejére eshetett egy billiárdasztal (vagy 1x1015 asztal... (ezért már most elnézést))... :D

 

Csak arra próbáltam utalni, hogy 100%-ra saccolni, hogy Ahsoka nem tudott Vader "titkáról", pláne arra alapozva, hogy alig voltak akik tudták, nem biztos, hogy érdemes. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérzi, hogy gond van Anakinnal, így a Tatooine-re megy (mivel ez a srác szülőbolygója), ahol találkozik Kenobival. Ő elmondhatja neki, mi lett Anakinnal... csak egy ötlet.

:? Akkor már inkább véletlenül (azaz az Erő akaratából) vetődjön a Tatooine-ra és találkozzon Obi-Wan-nal. De hogy azért menjen oda, mert "Anakin ott született huszonx évvel ezelőtt, ha odamegyek biztos megtudom mi baj van vele most!" hááát ez enyhén szólva gáz lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:? Akkor már inkább véletlenül (azaz az Erő akaratából) vetődjön a Tatooine-ra és találkozzon Obi-Wan-nal. De hogy azért menjen oda, mert "Anakin ott született huszonx évvel ezelőtt, ha odamegyek biztos megtudom mi baj van vele most!" hááát ez enyhén szólva gáz lenne.

 

Miért ne? Mint azt az előbb Egyeske említette, a Tatooine Anakin szülőbolygója, ráadásul Peremvidéki bolygó és gondolom Ahsoka, ismervén mesterét, biztos arra következtetne, hogy túlélte a 66-ost, meg aztán ott van az Erőkötelékük is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne? Mint azt az előbb Egyeske említette, a Tatooine Anakin szülőbolygója, ráadásul Peremvidéki bolygó és gondolom Ahsoka, ismervén mesterét, biztos arra következtetne, hogy túlélte a 66-ost, meg aztán ott van az Erőkötelékük is.

Jaj ne máááár! :facepalm: Nem emlékeztek a filmre? Anakin világosan Ahsoka tudtára adta, hogy ki nem állhatja azt a "porgolyót", és a Kiros-on történtek óta Ahsoka (részben) azt is tudja, hogy miért. Mégis miféle hibbant troll logika alapján gondolná, hogy Anakin pont ott húzná meg magát? Mert arra senki nem számítana? Nem, Ahsoka nagyon jól tudja, hogy Anakin akármennyire is ravasz, ilyen esetekben nem képes a józan eszére hallgatni.

Az szerintem is simán benne van a pakliban, hogy elvetődik a bolygóra és belefut Obi-Wan-ba, de akkor már inkább a sors sodorja oda, minthogy arra számítva menjen oda, hogy Anakin-t fogja ott találni.

Az Erő-kölelékük meg pont hogy azt árulná el neki, hogy Anakin nincs a bolygón, de még csak a közelében sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy a Tatooine nem jöhet szóba, mint Anakin potenciális tartózkodási helye. Világosan megbeszélték, hogy csak rossz emlékek kötik oda és önszántából hosszabb távra soha nem menne oda. Obi-Wan se véletlenül választotta ezt a bolygót Luke-nak. Tudta, hogy az a lehető legbiztonságosabb hely a számukra.

 

Ugyanakkor azt érdemes lehet számításba venni, hogy Ahsoka nem feltétlenül rögtön megtalálni akarja volt mesterét, hanem nyomozni, kutatni. Elvégre igazán konkrét információi nem lehetnek, így aligha indul neki a végtelen galaxisnak, hátha vhol belefut. Ha pedig keresgélni szeretne Anakin múltjában, akkor erre jó hely lehet a Tatooine, pontosan azért, amit írtam, ill. itt többen is vázolnak. Ahsoka tudta, hogy Anakin-t rengeteg rossz emlék fűzi a bolygóhoz, de konkrétumokat nem tudott. Ha fényt akart ezekre deríteni, akkor odamehetett.

 

Persze nem tudjuk mennyire volt erős köztük a kötelék. Én úgy gondolom, hogy Ahsoka érezhette azt a drámát és mentális hullámvasutat, amit Anakin átélt, érezhette a mély fájdalmat, fizikai kínokat, majd a viszonylagos életben maradást. Azt, hogy ebből milyen következtetéseket vont le, ill. hogy egyáltalán ténylegesen mit érzett belőle, az kérdés. Talán a Rebels-ben választ is kapunk ezekre, legalábbis nagyon remélem.

 

Ja és az is kérdés, hogy ha találkozott is Obi-Wan-nal, ő mit mondott neki. A teljes igazat, mint Padmé-nak, vagy a "bizonyos szemszögből vett" igazat, amit aztán Luke-nak.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet... ha Ahsoka érzi, hogy valami gáz van Anakinnal, sejtheti, hogy annak a Tatooine-hoz van köze, épp azért, mert az nem kellemes emlék neki. Ha meg odaér, érezheti az intenzív Erőt Skywalker és Ben révén. Nem elképzelhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és az is kérdés, hogy ha találkozott is Obi-Wan-nal, ő mit mondott neki. A teljes igazat, mint Padmé-nak, vagy a "bizonyos szemszögből vett" igazat, amit aztán Luke-nak.

Miért ne mondta volna el? Luke-ot nem akart sokkolni azzal, hogy a faterja egy Sith. Ahsokánál fölösleges lett volna kamuznia, ha a csaj eleve érzi, mi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet... ha Ahsoka érzi, hogy valami gáz van Anakinnal, sejtheti, hogy annak a Tatooine-hoz van köze, épp azért, mert az nem kellemes emlék neki. Ha meg odaér, érezheti az intenzív Erőt Skywalker és Ben révén. Nem elképzelhetetlen.

Nem elképzelhetetlen. Szerintem viszont nem túl valószínű. ;) De mint írtam is, más úton is eljuthat a Tatooine-ra.

 

Miért ne mondta volna el? Luke-ot nem akart sokkolni azzal, hogy a faterja egy Sith. Ahsokánál fölösleges lett volna kamuznia, ha a csaj eleve érzi, mi lehet.

Csak egy felvetés volt. Attól is függhet mikor találkoznak. Azért a jó öreg Obi-Ben mindig tud meglepetést okozni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljuthat, de jónéhány egyéb módon is képbe kerülhet hogy Anakin=Vader, hacsak nem jön rá magától.

Egyébként szerintem nem vesztette el a kardjait... az egyiket menekülés közben, a másikat a Barrisszel való harc után. Később bőven visszamehetett értük, miegymás. Azért, mert nem Jedi, még meglehetnek a fegyverei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljuthat, de jónéhány egyéb módon is képbe kerülhet hogy Anakin=Vader, hacsak nem jön rá magától.

Egyébként szerintem nem vesztette el a kardjait... az egyiket menekülés közben, a másikat a Barrisszel való harc után. Később bőven visszamehetett értük, miegymás. Azért, mert nem Jedi, még meglehetnek a fegyverei.

 

De a fénykard (általában) a Jedik fegyvere, hogy Palpatinet idézzem. Szerintem azért nem áll neki az alvilágban keresgélni két fénykardot. Én személy szerint szívesen látnék nála új fénykardot. Ezúttal egy darabot, ami kék színű, mondjuk a mestere emléke miatt.

 

De azért azt eleve jó lenne tudni, hogy miként élte Ahsoka meg a Birodalom felemelkedését. Mint azt már korábban mondtam, lehet, hogy kiábrándultságában el is hitte a Jedik árulását. Viszont kíváncsisága miatt elkezdhet kutakodni a részletek után vagy akár ez a végső csalódás közel sodorhatja a sötét oldalhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért azt eleve jó lenne tudni, hogy miként élte Ahsoka meg a Birodalom felemelkedését. Mint azt már korábban mondtam, lehet, hogy kiábrándultságában el is hitte a Jedik árulását. Viszont kíváncsisága miatt elkezdhet kutakodni a részletek után vagy akár ez a végső csalódás közel sodorhatja a sötét oldalhoz.

Azt teljesen kizártnak tartom, hogy elhiggye a Jedik árulását... ennyire nem lehet naiv és ostoba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt teljesen kizártnak tartom, hogy elhiggye a Jedik árulását... ennyire nem lehet naiv és ostoba.

Pedig amikor elhagyta a rendet, eléggé meghasonlott bennük. Érdekes lenne tudni miként élte meg azokat a napokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt teljesen kizártnak tartom, hogy elhiggye a Jedik árulását... ennyire nem lehet naiv és ostoba.

 

De kiábrándult igen. Biztosra nem veheti, de azok után, amit vele műveltek, meg amit Barriss mondott a tárgyaláson, minden jel arra mutathat, hogy valóban a Jedik váltak az ellenséggé a háború miatt, de ez az elmélet itt kicsit csorba és pont ezért állhat neki jobban kivizsgálni a dolgokat. Plusz, Jedi vagy sem, Anakint azért minimum elkezdené keresni.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elhitte, amit Barriss összehalandzsázott, azok után, amit leművelt vele, akkor nagyon nem stimmel vmi a kis togrutánál.

 

Értem én, hogy kiábrándult és csalódott, de ettől még szerintem nem őrült meg. Aki "belülről" szemlélhette az eseményeket, annak világos volt, hogy a Rend árulásának elmélete erősen sántít. Ezt be lehetett mesélni a népnek, meg a szenátoroknak, de már egy klónnak vagy volt jedinek nem. Nem véletlen, hogy Palpi se ezzel próbálkozott náluk, hanem más eszközökkel élt.

Ráadásul Ahsoka látványosan viszolygott, undorodott Palpi-tól és Tarkin-tól. És nem csak a Rendben, de bennük is, sőt a klónokban is csalódott. Semmi oka nem volt elhinni, hogy a Rend elárulta a Köztársaságot, a nagy megmentő Palpi meg az élükre állt és csodát tett.

 

Azzal viszont tökéletesen egyetértek, hogy jó eséllyel utána akart járni mi is történt valójában a Köztársasággal és mesterével. A hogyan persze kérdéses.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elhitte, amit Barriss összehalandzsázott, azok után, amit leművelt vele, akkor nagyon nem stimmel vmi a kis togrutánál.

 

Értem én, hogy kiábrándult és csalódott, de ettől még szerintem nem őrült meg. Aki "belülről" szemlélhette az eseményeket, annak világos volt, hogy a Rend árulásának elmélete erősen sántít. Ezt be lehetett mesélni a népnek, meg a szenátoroknak, de már egy klónnak vagy volt jedinek nem. Nem véletlen, hogy Palpi se ezzel próbálkozott náluk, hanem más eszközökkel élt.

Ráadásul Ahsoka látványosan viszolygott, undorodott Palpi-tól és Tarkin-tól. És nem csak a Rendben, de bennük is, sőt a klónokban is csalódott. Semmi oka nem volt elhinni, hogy a Rend elárulta a Köztársaságot, a nagy megmentő Palpi meg az élükre állt és csodát tett.

 

Azzal viszont tökéletesen egyetértek, hogy jó eséllyel utána akart járni mi is történt valójában a Köztársasággal és mesterével. A hogyan persze kérdéses.

 

Én nekem nem rémlik, hogy Palpatine-nal vaha is közvetlen kapcsolatba lett volna Ahsoka. Össz-vissz egy jelenet ugrik be valahol a TCW 1-2. évada tájt, amikor Anakinnal a kancellár irodájába ment. Ekkor vetettek egy rövid, de igen érdekes pillantást egymásra, majd Ahsoka az iroda bejáratánál maradt, mert Palpatine négy szem közt akart beszélni Anakinnal.

Barriss beszéde meg nyilván elgondolkodtatta, mert a helyzet az, hogy sajnos igaza volt, csak kicsit túlzásba vitte a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet... ha Ahsoka érzi, hogy valami gáz van Anakinnal, sejtheti, hogy annak a Tatooine-hoz van köze, épp azért, mert az nem kellemes emlék neki. Ha meg odaér, érezheti az intenzív Erőt Skywalker és Ben révén. Nem elképzelhetetlen.

Félreértesz. Lehetségesnek igen lehetséges. De iszonyat erőltetett koncepciónak tartom, hogy Ahsoka arra számítva menjen a Tatooine-ra, hogy majd ott találja Anakint, vagy hogy ott majd megtud róla valami hasznosat. Mégis mire számíthatna, mit tudhatna meg? Mi tudunk róla, hogy Shmit megölték a buckalakók és hogy emiatt Anakin lemészárolta őket, de erről in-universe csak Palpatine (Padmé ekkor már halott) tud! Ahsoka nem is feltételezné Anakin-ról, hogy képes lenne ilyesmire! Hát akkor? Anakin gyerekkori barátaival akarna elcsevegni, arról, hogy hogyan nyerte meg a Boontát? Mert legfeljebb ilyesmire számíthatna.

 

Ami pedig azt illetti, hogy megérezné Ben-t és Luke-ot...:facepalm: Ha egy félig képzett ex-Padawan ilyen simán rájuk bukkana, az csak iszonyat gázzá tenné, hogy Palpatine ügynökei nem fedezték fel őket.

 

Egyébként miből gondolod, hogy Ahsoka egyáltalán megérezné, hogy valami gáz van Anakin-nal? Obi-Wan sem érezte meg sem a buckalakó mészárlást, sem amikor a Templomban lévő Jediket irtotta ki, sőt azt sem, hogy túlélte a Mustafaron történteket. Pedig köztük is ott volt ugyanaz a mester-tanítvány kötelék, mint Anakin és Ahsoka közt.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nekem nem rémlik, hogy Palpatine-nal vaha is közvetlen kapcsolatba lett volna Ahsoka. Össz-vissz egy jelenet ugrik be valahol a TCW 1-2. évada tájt, amikor Anakinnal a kancellár irodájába ment. Ekkor vetettek egy rövid, de igen érdekes pillantást egymásra, majd Ahsoka az iroda bejáratánál maradt, mert Palpatine négy szem közt akart beszélni Anakinnal.

Pl. a bírósági jelenetben Palpatine egyértelműen ellene manipulálta a döntnököket, ami feltűnt neki. Ez most így a legfrissebb élmény, de tudom, hogy mindig is figyeltem mennyire másképp állnak az öreg személyéhez a mesterével.

 

Barriss beszéde meg nyilván elgondolkodtatta, mert a helyzet az, hogy sajnos igaza volt, csak kicsit túlzásba vitte a dolgokat.

Ebbe nem akarok megint belekezdeni. Korábban igen sokat tárgyaltuk ezt a témát itt-ott. Röviden annyi a lényeg, hogy (joggal) lehet negatív dolgokat a jedikre húzni és Barriss is sok vádat hozott fel. De ezek még csak köszönő viszonyban sem voltak egymással.

Sokan ott értik félre az egészet, hogy elítélik a jediket bizonyos dolgok miatt, így isszák Barriss szavait, aki végre beolvas nekik. Ezért célszerű csak pontról pontra végighallgatni az áruló vádait és csak a kimondott szavakból kiindulni. Így könnyen belátható, hogy az érveknek semmi alapjuk nincs és szimpla összefüggéstelen vagdalkozások. Demagóg bullshit egyveleg, ami nem mellékesen tökéletesen illeszkedik Palpi későbbi manipulatív monológjaihoz.

 

Inkább azon kellene Ahsoka-nak gondolkodnia, hogy részben elfordult Anakin-tól és az összes többi jeditől, miközben pont egy Barriss-ben vagy Ventress-ben bízott meg. Majd amikor utóbbi "bizonyított" neki, akkor tőle is elfordult és rögtön elhitte, hogy elárulta. Magyarul végig a legnagyobb ellenségében bízott gondolkodás nélkül, pedig nem kevés jel utalt az árulására.

A Rendből való kilépésével és a közvetlen utána eltelt időben szerintem Ahsoka tökéletesen átgondolta mi is történt, részletesen átrágta az egészet és rájött kiben érdemes és kiben nem érdemes bízni. Ha a karakterfejlődésének volt igazi értelme, akkor az biztosan nem az, hogy bevette a maszlagot a jedikről és ellenük fordult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz. Lehetségesnek igen lehetséges. De iszonyat erőltetett koncepciónak tartom, hogy Ahsoka arra számítva menjen a Tatooine-ra, hogy majd ott találja Anakint, vagy hogy ott majd megtud róla valami hasznosat. Mégis mire számíthatna, mit tudhatna meg? Mi tudunk róla, hogy Shmit megölték a buckalakók és hogy emiatt Anakin lemészárolta őket, de erről in-universe csak Palpatine (Padmé ekkor már halott) tud! Ahsoka nem is feltételezné Anakin-ról, hogy képes lenne ilyesmire! Hát akkor? Anakin gyerekkori barátaival akarna elcsevegni, arról, hogy hogyan nyerte meg a Boontát? Mert legfeljebb ilyesmire számíthatna.

 

Ami pedig azt illetti, hogy megérezné Ben-t és Luke-ot...:facepalm: Ha egy félig képzett ex-Padawan ilyen simán rájuk bukkana, az csak iszonyat gázzá tenné, hogy Palpatine ügynökei nem fedezték fel őket.

 

Egyébként miből gondolod, hogy Ahsoka egyáltalán megérezné, hogy valami gáz van Anakin-nal? Obi-Wan sem érezte meg sem a buckalakó mészárlást, sem amikor a Templomban lévő Jediket irtotta ki, sőt azt sem, hogy túlélte a Mustafaron történteket. Pedig köztük is ott volt ugyanaz a mester-tanítvány kötelék, mint Anakin és Ahsoka közt.

 

Ez igaz. Abban az időben a sötét oldal eleve elhomályosította a Jedik látását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a karakterfejlődésének volt igazi értelme, akkor az biztosan nem az, hogy bevette a maszlagot a jedikről és ellenük fordult.

 

Azt én nem gondolom, azt mondom, hogy megingott bennük a bizalma. Csak Anakin volt az egyetlen biztos támaszpont számára, de még ő se igazán, mert a keze meg volt kötve a Tanács által. Így totál magára maradt. Még Ventress is csak érdekből segített neki, de aztán rájött, hogy "sok a közös bennük".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe nem akarok megint belekezdeni. Korábban igen sokat tárgyaltuk ezt a témát itt-ott. Röviden annyi a lényeg, hogy (joggal) lehet negatív dolgokat a jedikre húzni és Barriss is sok vádat hozott fel. De ezek még csak köszönő viszonyban sem voltak egymással. [...] Így könnyen belátható, hogy az érveknek semmi alapjuk nincs és szimpla összefüggéstelen vagdalkozások. Demagóg bullshit egyveleg, ami nem mellékesen tökéletesen illeszkedik Palpi későbbi manipulatív monológjaihoz.

Ezt én is így látom, holott a Wrong Jediban enyhén szólva sem pozitív érzések hagytak nyomot bennem a Jedik kapcsán...

Barriss-nek annyiban volt igaza, hogy " E Köztársaság bukásra ítéltetett. Csupán idő kérdése." Ezzel annyi a gond, hogy téves gondolatmenet alapján jutott ide. Tény, hogy a Jediket megváltoztatta a háború, illetve részben az ő szűklátókörűségük engedte idáig fajulni az eseményeket. De a már kirobbant Klónháborút semmiképp nem nyerhették volna meg a Templomban meditálva. Aktívan ki kellett venniük részüket a harcból, hogy biztosítsák a béke helyreállítását, majd közismert "becenevükhöz" híven őrizzék azt. Egy már tomboló káoszban nehéz ügy a nemlétező békét őrizni.

Másrészt, ha hitelességet akarok adni a szavaimnak, nem azzal tiltakozom a háború és erőszak ellen, hogy terrorakciót hajtok végre, és besározom a legjobb barátomat, aki amúgy semmit nem ártott nekem.

 

Inkább azon kellene Ahsoka-nak gondolkodnia, hogy részben elfordult Anakin-tól és az összes többi jeditől, miközben pont egy Barriss-ben vagy Ventress-ben bízott meg. Majd amikor utóbbi "bizonyított" neki, akkor tőle is elfordult és rögtön elhitte, hogy elárulta. Magyarul végig a legnagyobb ellenségében bízott gondolkodás nélkül, pedig nem kevés jel utalt az árulására.

Ahsoka számára Jedi-társai tisztalelkű, megbízható személyek voltak, akikről gyakorlatilag semmi rosszat nem tudott elképzelni... ebből fakad irántuk való naivitása, ami a Tanács gerinctelenségekor és Barriss árulásakor csúcsosodott ki, majd fordult át abba az állapotba, hogy kiábránduljon mindabból, amiben addig gyakorlatilag vakon hitt. Anakintól viszont soha nem fordult el. Mint említette, bízott benne, ennek ellenére úgy gondolta, hogy mestere nem segíthet rajta (lássuk be, erre tényleg kevés esély volt), így inkább egymaga próbált szerencsét tisztázása érdekében. Barriss Ahsoka barátságát élvezte, emellett olyan helyzetben volt, ahonnan elméletileg tudott "segíteni" a lánynak. Ahsoka a már említett naivitása, és túlzott bizalma miatt nem vette észre a Barriss-re utaló jeleket. Korábban is kiderült, hogy nem tudja elhinni a Jedikről, hogy merényletet hajtsanak végre a saját Templomukban. Ennek fényében nem meglepő, ha Barriss-ről még kevésbé képzelte, hogy áruló. Azt nem mondanám, hogy Ventress-ben megbízott volna. Érdekből fogtak össze egymással, semmi több.

 

Azt én se gondolom, elhitte volna a Jedik árulásának vádját, ennyire valóban nem naiv... ha figyelembe veszi a tényt, hogy a Köztársaságból felemelkedő Birodalom császára a hataloméhes Palpatine, segítője pedig egy Sith (akiről talán azt is tudja, hogy egykori mestere), nem nehéz összeillesztenie a kirakóst, ki is az áruló, és ki a megvezetett áldozat. Amit bevesz egy peremvidéki átlagpolgár (eleinte), nem biztos, hogy akárki bevesz.

 

De a fénykard (általában) a Jedik fegyvere, hogy Palpatinet idézzem. Szerintem azért nem áll neki az alvilágban keresgélni két fénykardot. Én személy szerint szívesen látnék nála új fénykardot. Ezúttal egy darabot, ami kék színű, mondjuk a mestere emléke miatt.

Fénykardjai elvesztése a Silka-gyöngysorához hasonlóan jelzésértékű, hogy elhagyta Jedi Rendet, életének azon szakasza véget ért. Bár gondolkodási időt kért, tudjuk, hogy nem tért vissza. Egyébként nem tudom, mennyi esély van rá, hogy a ki tudja, pontosan hol elvesztett fénykardjait ugyanott találja, ahol elveszítette, egy bűnözőktől és guberálóktól hemzsegő városbolygón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én nem gondolom, azt mondom, hogy megingott bennük a bizalma. Csak Anakin volt az egyetlen biztos támaszpont számára, de még ő se igazán, mert a keze meg volt kötve a Tanács által. Így totál magára maradt. Még Ventress is csak érdekből segített neki, de aztán rájött, hogy "sok a közös bennük".

Az természetes, hogy megingott a bizalma bennük. De ugyanúgy megingott a Köztársaság, a főkancellár (már ha felé volt egyáltalán) és a klónok irányában is. Ahogy úgy általában a barátai és pártfogói iránt is. Egy ilyen kudarcsorozat után ez természetes. Egyetlen figura volt, akiben mindvégig, a megpróbáltatások sorozatában, gondolkodás nélkül bízott. Végül kiderült, pontosan ez a személy árulta el.

Én csak annyit mondok, hogy ezek után (csalódottság, kiábrándultság ellenére) ha pont Barriss szavait veszi komolyan és hitelt ad a szavainak, akkor az mély csalódás lenne.

Egyébként Anakin-ban sem bízott már igazán. Többször konfliktusba keveredett vele és nem csak a Tanács miatt. Szomorú történet ez, de már magában sem bízott annyira, mint a barátnőjében. Ezért nem vette észre a jeleket. Ez a vakság pedig tragédiához vezetett.

Abba pedig bele kell gondolnia, hogy mindez az ő története, neki kell belőle tanulnia. Bármilyen szerepe is volt a jediknek, a klónoknak, a sitheknek, a coruscant-i pillangóknak, a főszerep neki jutott. Ezt elég hamar meg is értette, ezért lépett magányos útra. Csak aztán csak elfogadott egy látszólagos kapaszkodót Barriss-től. Nagyot koppant, így végül a Rendből is kilépett, mert megértette, hogy a történteket neki egyedül kell feldolgoznia és kiértékelnie.

Ha ez megtörténik és rendbe teszi magát, akkor erősebben és szilárdabban térhet vissza a régi életéhez. Ezt ő maga is említette. Sajnálatos, hogy a közben történt események miatt ez már soha nem valósulhat meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az természetes, hogy megingott a bizalma bennük. De ugyanúgy megingott a Köztársaság, a főkancellár (már ha felé volt egyáltalán) és a klónok irányában is. Ahogy úgy általában a barátai és pártfogói iránt is. Egy ilyen kudarcsorozat után ez természetes. Egyetlen figura volt, akiben mindvégig, a megpróbáltatások sorozatában, gondolkodás nélkül bízott. Végül kiderült, pontosan ez a személy árulta el.

Én csak annyit mondok, hogy ezek után (csalódottság, kiábrándultság ellenére) ha pont Barriss szavait veszi komolyan és hitelt ad a szavainak, akkor az mély csalódás lenne.

Egyébként Anakin-ban sem bízott már igazán. Többször konfliktusba keveredett vele és nem csak a Tanács miatt. Szomorú történet ez, de már magában sem bízott annyira, mint a barátnőjében. Ezért nem vette észre a jeleket. Ez a vakság pedig tragédiához vezetett.

Abba pedig bele kell gondolnia, hogy mindez az ő története, neki kell belőle tanulnia. Bármilyen szerepe is volt a jediknek, a klónoknak, a sitheknek, a coruscant-i pillangóknak, a főszerep neki jutott. Ezt elég hamar meg is értette, ezért lépett magányos útra. Csak aztán csak elfogadott egy látszólagos kapaszkodót Barriss-től. Nagyot koppant, így végül a Rendből is kilépett, mert megértette, hogy a történteket neki egyedül kell feldolgoznia és kiértékelnie.

Ha ez megtörténik és rendbe teszi magát, akkor erősebben és szilárdabban térhet vissza a régi életéhez. Ezt ő maga is említette. Sajnálatos, hogy a közben történt események miatt ez már soha nem valósulhat meg.

 

Szerintem amúgy sem lett volna képes már visszatérni a Rendbe. Túlzottan illúzióromboló hatása volt ezeknek az eseményeknek. Többé már nem tudott volna olyan bizalommal felnézni egy Yoda kaliberű mesterre sem. Épp ez veti fel a kérdést, hogy mit kezdett ezután magával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz. Lehetségesnek igen lehetséges. De iszonyat erőltetett koncepciónak tartom, hogy Ahsoka arra számítva menjen a Tatooine-ra, hogy majd ott találja Anakint, vagy hogy ott majd megtud róla valami hasznosat. Mégis mire számíthatna, mit tudhatna meg? Mi tudunk róla, hogy Shmit megölték a buckalakók és hogy emiatt Anakin lemészárolta őket, de erről in-universe csak Palpatine (Padmé ekkor már halott) tud! Ahsoka nem is feltételezné Anakin-ról, hogy képes lenne ilyesmire! Hát akkor? Anakin gyerekkori barátaival akarna elcsevegni, arról, hogy hogyan nyerte meg a Boontát? Mert legfeljebb ilyesmire számíthatna.

 

Ami pedig azt illetti, hogy megérezné Ben-t és Luke-ot...:facepalm: Ha egy félig képzett ex-Padawan ilyen simán rájuk bukkana, az csak iszonyat gázzá tenné, hogy Palpatine ügynökei nem fedezték fel őket.

 

Egyébként miből gondolod, hogy Ahsoka egyáltalán megérezné, hogy valami gáz van Anakin-nal? Obi-Wan sem érezte meg sem a buckalakó mészárlást, sem amikor a Templomban lévő Jediket irtotta ki, sőt azt sem, hogy túlélte a Mustafaron történteket. Pedig köztük is ott volt ugyanaz a mester-tanítvány kötelék, mint Anakin és Ahsoka közt.

Ahsoka azt tudja, hogy mestere gyűlöli a Tatooine-t, mert negatív emlékek fűzik hozzá. Ebből kiokoskodhatja, HA megérzi, hogy valami gáz van, annak könnyen elképzelhető hogy a negatív forrású bolygóhoz van köze.

Az a félig képzett ex padawan konkrétan majdnem lovag lett, messze túlszárnyalja kortársait... a Jedik érzékeihez meg sehol nincsenek Palpatine ügynökeiéi. Eleve tök más a világos és a sötét olalról szemlélni és érezni az Erőt.

 

Inkább azon kellene Ahsoka-nak gondolkodnia, hogy részben elfordult Anakin-tól és az összes többi jeditől, miközben pont egy Barriss-ben vagy Ventress-ben bízott meg. Majd amikor utóbbi "bizonyított" neki, akkor tőle is elfordult és rögtön elhitte, hogy elárulta. Magyarul végig a legnagyobb ellenségében bízott gondolkodás nélkül, pedig nem kevés jel utalt az árulására.

A Rendből való kilépésével és a közvetlen utána eltelt időben szerintem Ahsoka tökéletesen átgondolta mi is történt, részletesen átrágta az egészet és rájött kiben érdemes és kiben nem érdemes bízni. Ha a karakterfejlődésének volt igazi értelme, akkor az biztosan nem az, hogy bevette a maszlagot a jedikről és ellenük fordult.

Ezzel nem értek egyet, de ahogy olvasom, Darth Sky nagyjából leírta az én gondolataimat is. A csaj a naivitásának köszönhetően bízott a féreg barátnőjében. Ám Skywalkerben is maradéktalanul megbízott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka azt tudja, hogy mestere gyűlöli a Tatooine-t, mert negatív emlékek fűzik hozzá. Ebből kiokoskodhatja, HA megérzi, hogy valami gáz van, annak könnyen elképzelhető hogy a negatív forrású bolygóhoz van köze.

 

Na peeersze, Ahsoka majd biztos arra gondol, hogy Anakin-t a gyerekkori rossz emlékek gyötrik... biztos nem inkább Padmé halálára és a a Jedik kiirtására gondolna, mint Anakin szenvedésének okára :roll:

 

Az a félig képzett ex padawan konkrétan majdnem lovag lett, messze túlszárnyalja kortársait...

 

Öhm, ugyanarról a padawan-ról beszélünk, aki egyetlen, a nehézsúlycsoportba éppencsak beférő ellenfelet győzött le egész pályafutása alatt és mindenki más elkente a száját? Ami pedig a kortársai túlszárnyalását illetti, egyetlen másik 14-17 éves korcsoportba tartozó padawan-t sem láttunk rajta kívül. Ahsoka messze nem olyan badass, mint amilyennek a rajongók egy része beállítja.

 

a Jedik érzékeihez meg sehol nincsenek Palpatine ügynökeiéi. Eleve tök más a világos és a sötét olalról szemlélni és érezni az Erőt.

 

Ja, aki még a legjobb barátja árulását se érezte meg, az biztos jobb, mint Palpatine speciálisan a Jedik előkerítésére kiképzett ügynökei...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nem értek egyet, de ahogy olvasom, Darth Sky nagyjából leírta az én gondolataimat is. A csaj a naivitásának köszönhetően bízott a féreg barátnőjében. Ám Skywalkerben is maradéktalanul megbízott.

Tehát akkor csak el kéne ezen gondolkodnia, nem? ;) Lényegében én is ezt fejtettem ki.

Naiv volt, mert folyamatosan (az első perctől kezdve) elfogadott minden elsőre kézenfekvő lehetőséget és nem volt hajlandó a dolgok mögé nézni, megpróbálni kicsit megnyugodni, gondolkodni, értékelni a helyzetét és ebből kikövetkeztetni a potenciális megoldást. Persze ez nagyon nehéz feladat, emberes kihívás. De egy jó jeditől ez már elvárható. Ha ezt a leckét megtanulja, akkor bőven megérett a lovagi címre.

 

Anakin-nal kapcsolatban lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. Akkor úgy mondom, hogy nem feltétlenül a mesterében rendült meg a bizalma, hanem abban nem bízott, hogy ő tud neki segíteni. Van különbség a kettő közt, de ha belegondolunk, akkor nem sok.

Először kifakadt azon, hogy Anakin nem is próbál meg neki segíteni. Elvégre azt hitte ő tette oda neki a kártyát, de kiderült, hogy nem. Ebből azt vonta le, hogy mestere nem törte össze magát a segítségnyújtásért. Aztán ezt nagyjából rendezték, de Ahsoka nem azt tette, amire Anakin kérte, ellenszegült és a saját útját járta. Jól tette? Lehet. Bízott Anakin-ban? Részben. Ha teljesen bízott volna benne, akkor szót fogad.

És itt jön a képbe Barriss. Ugyanis neki se voltak jobb lehetőségei, mint Anakin-nak, Ahsoka mégis mindent elfogadott tőle. Pedig több utalás is volt rá, hogy túl sokat tud a kis barátnője, olyanokat, amiket nem tudhatna. Ahsoka-ban viszont vagy nem merült fel a kétely, vagy nem foglalkozott vele.

Ez adja az egész helyzet perverz mivoltát. Akikben bízott, kb. fordított sorrendben tette, mint kellett volna. Ventress-t is azért hoztam fel, mert ezt a fonák helyzetet tökéletesen képviseli. Az elején nem bízik benne, csak kötnek egy megállapodást. Folyamatosan kerülnek egymáshoz közelebb és egyre jobban megértik egymást. Amikor már Ventress bizonyított (pl. a klónok esetében), akkor megint jön a baj és Ahsoka rögtön elfogadja a látszatot és Ventress-t teszi felelőssé mindenért. Először tehát lepaktál egy szerinte köztörvényes bűnözővel, majd amikor kiderülnek annak értékei és "lojalitása", akkor elfordul tőle.

 

Én nem akarom Ahsoka nyakába varrni az egészet és nem hibáztatom a tetteiért, mert nagyon kemény és valószínűtlen megpróbáltatásoknak volt kitéve. Csúnyán elárulták többen is. Ettől függetlenül a hibák még hibák maradnak, amiket ki kell értékelnie és tanulnia kell belőle. Ettől lesz jobb jedi (ha a Rendnek ugyan már sose lesz újra tagja) és jobb "ember". Ettől ér a csúcsra a karakterfejlődése.

Ha viszontlátjuk később, akkor én egy ilyen 'Soka-t szeretnék látni, nem pedig egy olyat, aki akár csak egy percig is elhisz olyan bullshit dumákat, mint amiket Barriss vagy Palpi mondott. Ugyanis ez pontosan azt jelentené, hogy ugyanabba a folyóba lép újra, ami már egyszer elsodorta. Tehát a látszólag legegyszerűbb megoldást szó nélkül elfogadja a gondolkodás helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öhm, ugyanarról a padawan-ról beszélünk, aki egyetlen, a nehézsúlycsoportba éppencsak beférő ellenfelet győzött le egész pályafutása alatt és mindenki más elkente a száját? Ami pedig a kortársai túlszárnyalását illetti, egyetlen másik 14-17 éves korcsoportba tartozó padawan-t sem láttunk rajta kívül. Ahsoka messze nem olyan badass, mint amilyennek a rajongók egy része beállítja.

Csak épp azzal nem számolsz, hogy akik "elkenték a száját", jóval magasabb súlycsoportba tartoztak. Nem tudom, hogy várható el egy paawantól, hogy lealázza azt a Grievoust aki mesterek és lovagok gyilkosaként híresült el? Ugyanez igaz Cad Bane-re. Nem árt figyelembe venni, hogy több találkozást is túlélt olyan alakokkal, mint Grievous, Asajj Ventress, Cad Bane, Hondo Ohnaka, Pre Vizsla (őt le is győzte, hoppá), Barriss Offee, Aurra Sing... akik hirtelen eszembe jutottak. Biztos azért állt helyt velük szemben, mert mázlija volt és mert olyan képzetlen. Különben meg Yoda se véletlenül mondja az 5. évadban, miután elszökött a csaj, hogy "az ő képességeivel nehéz lesz megtalálni"... ez se éppen arra utal, hogy átlagos padawan lenne ami a képességeit illeti. Szóval én nem érzek eltúlzónak semmit.

 

Ja, aki még a legjobb barátja árulását se érezte meg, az biztos jobb, mint Palpatine speciálisan a Jedik előkerítésére kiképzett ügynökei...

Nem érezte meg, mert naiv volt és megbízott benne. Nem tudom, ez hogy hasonlítható ahhoz, hogy felfigyeljen az Erő koncentráltságára egy olyan helyen, ahol az indokolatlan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érezte meg, mert naiv volt és megbízott benne. Nem tudom, ez hogy hasonlítható ahhoz, hogy felfigyeljen az Erő koncentráltságára egy olyan helyen, ahol az indokolatlan...

Szóval aki naivan megbízik valakiben, és ezért nem veszi észre az árulását, az attól még lehet elég képzett ahhoz megérezzen egy indokolatlan Erő-koncentrációt, de az, akit kifejezetten az ilyenek felkutatására képezte ki minden idők legnagyobb Sith nagyura az túl balf*sz hozzá?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval aki naivan megbízik valakiben, és ezért nem veszi észre az árulását, az attól még lehet elég képzett ahhoz megérezzen egy indokolatlan Erő-koncentrációt, de az, akit kifejezetten az ilyenek felkutatására képezte ki minden idők legnagyobb Sith nagyura az túl balf*sz hozzá?

Ebben konkrétan egyébként most egyetértek "Csak 1 rajongó" kollégával. Mármint, hogy egy Erőérzékeny sokkal hamarabb fogja megérezni a zavart vagy a konvergenciát az Erőben, mint egy bmilyen képzettnek mondott (Erőt nem ismerő) laikus. Olyan ez, hogy nehezen lehet megtanítani vkit mondjuk a szerelemre. Ha egyszer vki nem Erőérzékeny, akkor lehet mindenféle trükkel képezgetni, de abból maximum látszatsiker lesz.

Még egy képzetlen 5 éves Erőérzékeny gyerek is hamarabb fog megérezni ilyeneket, mert neki van rá dedikált érzéke, képessége. Az ügynök meg legfeljebb megpróbál ebből-abból következtetni. Az pedig, hogy egy Erőérzékeny nem fedezi fel az Erőkoncentráció középpontjában lévő személyt, az nem azt jelenti, hogy akkor egyik sem, egy kiképzett laikus meg igen. Sidious se tudta kibogozni a Dagobah sötét Erőfüggönyéből, hogy ott lapul mögötte egy Yoda, pedig nem volt amatőr. Aligha oldotta volna meg a feladatot holmi droid vagy ügynök.

Eleve nem tudom honnan gondolod biztosra, hogy Erőérzéketlen ügynököket képeztek ki és ők vadásztak a jedikre. Én ezt mindig úgy képzeltem el, hogy Vader szerepe volt a döntő ebben, az általad is említett ügynökök pedig csak bejelentésekre személyesen kivonultak és felmérték a terepet. De nem az Erő alapján buktatták le a jediket, hanem mondjuk az alapján, hogy az illető sziklákat hajigál telekinézissel. Utána pedig ment Vader a csapatával és lemészárolta őket.

Vagy esetleg arra gondolsz, hogy Erőérzékenyeket képzett ki a Birodalom erre a célra? Mert ez még valószínűtlenebb az előzmények és következmények tükrében.

 

Ahsoka amúgy minden bizonnyal a legtehetségesebb padawan-ok egyike lehetett. Több utalás is volt arra, hogy nagyon fiatalon került mesterhez és nem véletlenül őt adták Anakin-nak. Később is több ízben említik kivételes képességeit és fejlődési ívét.

Azért ne várjunk el egy padawan-tól irreális dolgokat. Persze, hogy nem vert le nála jóval magasabb szinten lévőket, de ez természetes. Már a tisztes helytállás is bravúr. Ugyanis nála sokkal fejlettebb és képzettebb, tapasztaltabb jedik is áldozatul estek azoknak, akikkel szemben kiállta a próbát. Anakin mit művelt Dooku ellen (Ep.2)? Pedig ő volt a Kiválasztott és (már akkoriban) idősebb is volt Ahsoka-nál.

Ahsoka egyedül Barriss-szel szemben maradt érdekesen alul. Ők korábban még együtt voltak padawan-ok, aztán Barriss látványosan legyőzte. De itt is megjegyezném, hogy Ahsoka nem volt épp friss és elég rossz állapotban volt (mentálisan és fizikálisan is). Obi-Wan se volt túl fitt a robbanás után, vagy Anakin se a "megrázó" élménye után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.