Ugrás a kommentre

1x04 - Day


Ajánlott hozzászólás

4. rész - Day / Nappal 

 

epguideac104.jpg

 

Írta: Claire Kiechel, Kor Adana

Rendezte: Alex Garcia Lopez

 

Helyszín: Khofar, Coruscant

 

Szereplők:

Mae-ho Aniseya - Amandla Stenberg

Verosha Aniseya - Amandla Stenberg

Sol mester - Lee Young-jae

Yord Fandar - Charlie Barnett

Jecki Lon - Dafne Keen

Qimir - Manny Jacinto

Kelnacca - Joonas Suotamo

Vernestra Rwoh - Rebecca Henderson

Holden mester - Indra Ové

Lakshay mester - Paul Bullion

Ki-Adi-Mundi - Derek Arnold

Daro

Rena

Ithia Paan

Bazil 

Pip - Jack Parker

 

Történet

Egy Jedi különítmény érkezik a Khofarra, hogy kihozzák Kelnacca mestert és elfogják a wookiee-ra vadászó Mae-t. Az események azonban nem várt fordulatot vesznek.

 

Érdekességek

- A Jedik küldetésen használt öltözékét azok a köpenyek ihlették, amiket a Star Wars: A Köztársaság fénykora könyvekhez és képregényekhez terveztek, amelyek ugyanezen éra korábbi szakaszában játszódnak.
- A történet korai verzióiban Kelnacca a wookiee-k szülővilágán, a Kashyyykon rejtőzött. Helyette a Khofar erdőbolygóra esett a választás, hogy a galaxis új zugait fedezzük fel.
- Az erdőben lévő fák gyökereinek látványterveihez alapul vettek néhány Ralph McQuarrie festményt, köztük azt is, amely A mandalóriban látott jégpókokhoz jelentett inspirációt.
- Bazil egy tynnan, amely faj először az 1979-es Han Solo bosszúja c. regényben mutatkozott be.
- A kel dor Jedi, aki csatlakozik a kereső csapathoz ugyanazon faj női tagja, mint Plo Koon Jedi-mester. A neve Ithia Paan.
- A Coruscanton, az űrkikötő polgárai között megpillantható egy tarlafar. A faj először a Solo: Egy Star Wars történetben volt látható, legutóbb pedig feltűnt a Star Wars: Rossz osztagban is.
- A Templom űrkikötőjének folyosóján látható egy selkath. A faj a 2003-as Star Wars: Knights of the Old Republic videójátékból eredeztethető.

 

Pár kitétel. 

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.    

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KI-ADI MUNDI!!! :D:D:D

 

Gyanús volt nekem a cereani jedi, így a stáblistát is megnéztem és igen, ő volt az! Akkor mégis kaptunk egy kis cameót, ha már Yoda (elvileg) nem fog feltűnni a sorozat első évadában. Node jön a kérdés: ha Ki-Adi jelen van a történetben és véletlenül kiderül, hogy egy sithel állnak szemben, jön az eltusolás a jedik részéről? Amiben Ki-Adi is kiveheti a részét? Vagy ő kimarad a buliból? :hmm:

 

Úgy néz ki, hogy Kelnacca inkább a flashback jelenetekben kap majd fontosabb szerepet. Szegény wookie, csúnya véget ért élete. :( Látszódott a kis lakhelyén, hogy a brendoki események súlyos nyomot hagytak benne, látván a boszik jelét.

 

Basil aranyos nyomkövető volt. Tetszett a kis jelenete Oshával. :D És hát Yord! Imádom a palit: We need a tracker to track our tracker. :lol:

 

Qimir, Qimir, Qimir... te már a második epizódban is gyanús voltál, hát még itt. Otthagyja Maet egyedül, majd miután Mae átveri őt és a vuki felé megy, az már halott? :nana: Bár ennyire nem lehet egyszerű a dolog, ugye? Mármint, hogy Qimir = rész végén feltűnő fogas barátunk?

 

És holy moly... hát micsoda belépője volt kedves sith barátunknak!?!?!? Na az utolsó percekben volt bőven hangulat. Megfagyott az ereimben a vér, amikor Osha mögött feltűnt a csávó. És lebegett! És egy sima legyintéssel elsöpörte Oshát, meg a jediket a közeléből! :o

 

Arra is kaptunk magyarázatot, hogy (egyelőre) miért nem látjuk a Nagytanácsot. Baromi érdekes, hogy már most mennyire befolyásos a Szenátus jelenléte a jediknél. Ez egy évszázada még nem így volt. Vernestra és Sol beszélgetése is érdekes volt, csak kibújt a szög a zsákból, rájöttek, hogy a 16 évvel ezelőtti esemény valami nagy port kavart, aminek most isszák meg a jedik a levét. És ez Vernestra szerint csak egy kis szelete annak, amire Mae mestere készül.

 

Apropó Mae: pálfordulása a mestere ellen érdekes irányba viheti el a sztorit. Azt is megtudtuk, hogy Mae küldetése egy végső lecke. A rész végeztével egy már korábbi gondolatom újra felötlött bennem (és ahogy láttam a korábbi epizódok kibeszélésekor, nálatok is): Leslye azt mondta, hogy az Acolyte nem az, akit hiszünk. Nos, kezdetben (az előzetesek alapján persze) rögtön mindenki rávágta volna azt, hogy az akolitus nem más, mint Mae. De mivan, ha az évad végeztével Osha válik azzá, amit a sorozat címe reprezentál? Sol mondja is, hogy majd mindent elmond Oshának... hát, amit Torbin mondott és ahogy Sol eddig viselkedett... nem lepődnék meg, ha a kiderült információk megrendítenék Osha Solba tett hitét. Persze idővel megtudjuk majd, hogy mi lesz. Kíváncsian várom a folytatást. Úgy érzem, hogy a következő epizód nagyon akciódús lesz és végre láthatunk egy kis akciót a jediktől már ami a fénykardhasználatot illeti.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x04 - Day
3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

KI-ADI MUNDI!!! :D:D:D

 

Gyanús volt nekem a cereani jedi, így a stáblistát is megnéztem és igen, ő volt az! Akkor mégis kaptunk egy kis cameót, ha már Yoda (elvileg) nem fog feltűnni a sorozat első évadában. Node jön a kérdés: ha Ki-Adi jelen van a történetben és véletlenül kiderül, hogy egy sithel állnak szemben, jön az eltusolás a jedik részéről? Amiben Ki-Adi is kiveheti a részét? Vagy ő kimarad a buliból? :hmm:

 

Úgy néz ki, hogy Kelnacca inkább a flashback jelenetekben kap majd fontosabb szerepet. Szegény wookie, csúnya véget ért élete. :( Látszódott a kis lakhelyén, hogy a brendoki események súlyos nyomot hagytak benne, látván a boszik jelét.

 

Basil aranyos nyomkövető volt. Tetszett a kis jelenete Oshával. :D És hát Yord! Imádom a palit: We need a tracker to track our tracker. :lol:

 

Qimir, Qimir, Qimir... te már a második epizódban is gyanús voltál, hát még itt. Otthagyja Maet egyedül, majd miután Mae átveri őt és a vuki felé megy, az már halott? :nana: Bár ennyire nem lehet egyszerű a dolog, ugye? Mármint, hogy Qimir = rész végén feltűnő fogas barátunk?

 

És holy moly... hát micsoda belépője volt kedves sith barátunknak!?!?!? Na az utolsó percekben volt bőven hangulat. Megfagyott az ereimben a vér, amikor Osha mögött feltűnt a csávó. És lebegett! És egy sima legyintéssel elsöpörte Oshát, meg a jediket a közeléből! :o

 

Arra is kaptunk magyarázatot, hogy (egyelőre) miért nem látjuk a Nagytanácsot. Baromi érdekes, hogy már most mennyire befolyásos a Szenátus jelenléte a jediknél. Ez egy évszázada még nem így volt. Vernestra és Sol beszélgetése is érdekes volt, csak kibújt a szög a zsákból, rájöttek, hogy a 16 évvel ezelőtti esemény valami nagy port kavart, aminek most isszák meg a jedik a levét. És ez Vernestra szerint csak egy kis szelete annak, amire Mae mestere készül.

 

Apropó Mae: pálfordulása a mestere ellen érdekes irányba viheti el a sztorit. Azt is megtudtuk, hogy Mae küldetése egy végső lecke. A rész végeztével egy már korábbi gondolatom újra felötlött bennem (és ahogy láttam a korábbi epizódok kibeszélésekor, nálatok is): Leslye azt mondta, hogy az Acolyte nem az, akit hiszünk. Nos, kezdetben (az előzetesek alapján persze) rögtön mindenki rávágta volna azt, hogy az akolitus nem más, mint Mae. De mivan, ha az évad végeztével Osha válik azzá, amit a sorozat címe reprezentál? Sol mondja is, hogy majd mindent elmond Oshának... hát, amit Torbin mondott és ahogy Sol eddig viselkedett... nem lepődnék meg, ha a kiderült információk megrendítenék Osha Solba tett hitét. Persze idővel megtudjuk majd, hogy mi lesz. Kíváncsian várom a folytatást. Úgy érzem, hogy a következő epizód nagyon akciódús lesz és végre láthatunk egy kis akciót a jediktől már ami a fénykardhasználatot illeti.

Ez nagyon érdekes amit a végén írtál és most én is valami ilyesmit sejtek. Hogy Mae és Osha között akár egy szerepcsere is lehet. Mae lesz a jó, míg Osha elbukik és akolitus lesz? Na az ilyen mindfuck lenne,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal jobb rész volt ez számomra mint az előző. Végig tök jó volt a flow-ja és a hangulata.

 

-Nagyon vártam ezt a részt (is), mert baromi kíváncsi voltak Kelnaccára, és tök jól látszott az elején, egyre jobban sulykolják, hogy valami nagyon komoly dolog történt a múltban, ami ekkora nyomot hagyott a jediken, bár ez már akkor elég nyilvánvaló volt, mikor Torbin mester öngyilkos lett a bűntudat miatt. Remélem tényleg durva lesz rá a válasz. :D :D Ami Sol elmondd majd Oshának HA felérnek a hajóra. :D

És tudom kicsit előre rohanok, de ebből a szempontból kicsit csalódás is volt a rész, hogy Kelnacca instant halt a rész végén...remélem a visszaemlékezésben még sokat kapunk belőle.

- A Jedi templomot meg mindig jó látni, és hogy mi történik ott, ami kicsit hozzáad ahhoz amit tudunk. Tök jó volt látni a padawanokat, ahogy gyakorolnak és hát igen, KiAdiMundi cameo pedig állat. :D Köszi Bence hogy megnézted, spóroltál egy kis időt. :D Amúgy érdekes, hogy ennyire hangsúlyozzák a politikai szálat, hogy ha bármi kiderülne, akkor azt felhasználhatnák ellenük. Kíváncsi lennék mi folyik a háttérben, hogy ennyire óvatosnak kell lenniük.

- Amúgy a legnagyobb bajom, félelmem a sorival, hogy rengeteg kérdést vet fel, minden rész újabbakat és félek, hogy nem igazán fejtik ki vagy válaszolják meg. Mae és Qimir kapcsolata is ide tartozik. (Persze ez a kevésbé fontos kérdések közé tartozik) Ő most olyan mint valami felügyelőtiszt, vagy szimpla segítő, vagy figyelő? Vagy ő lenne a Fogas? Ami számomra is túl egyszerű lenne, bár lehet Manny le tudna hozni egy remek főgonoszt.

-Basel nagyon cuki és imádtam a jelenlétét. Meg hogy nem valami kütyüvel keresik Kelnaccát, sőt ahogy a fordítógépet használja Jecki az is valahogy hozzáad, hogy mintha kicsit régebben lennénk az időben.

- Egyre jobban kedvelem meg a karaktereket, Yord is nagyon bírom már, de azért néha felcsesznek a Jedik szövegei, ha egész nap ezeket a bölcsességeket, félokosságokat kéne hallgatnom, lehet én is begolyóznék. :D

- Ha lesz még bármi jelentősége a bogaraknak az erdőben, akkor visszavonom, de jelenleg a bogárfelébredős, "elintézem én" jelenet annyira felesleges volt, hogy csak na... Kellett az indok hogy fénykardot láthassunk? Gáz volt az a jelenet. Nekirepült a fénylő kardnak...okés. :D  De amúgy az új helyek látványa még mindig lenyűgöz. Khofar baromi szép és egyszerűen imádom, akár az erdőben járkálnak akár csak kívülről nézik. Nagyon hangulatos.

-Mae és Osha kapcsolata és viszonya egymáshoz is egyre érdekesebb és kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Feljebb már írták, hogy lehet szerepet cserélnek, amiről annó volt szó Rey és Kylonál is, és lehet nekem ez nagyon adná. Ha Osha megtudja mi történt valójában a családjával, lehet simán a Jedik ellen fordul, Mae pedig már mutatja jeleit annak, hogy ő végleg ki akar szállni - bár kicsit gyengének érzem ezek után a motivációját, ami eddig hajtotta a bosszú felé, attól még hogy Mae él.

- Hát az utolsó jelenet pedig arany volt. tetszik ez a kicsit horrorisztikus hangulat. Az egész erdőnek van egy ilyen darkos vibe-ja, De amikor a meggyilkolt Kelnacca ott van a kunyhójában, a Jedik kint várakoznak és közben leereszkedik egy sötét árny, és mintha siklana Osha felé, az elég parás volt, ahogy persze a maszkja is. És ennyi jedit fénykardot rántani rég nem láttunk szóval... happy. Remélem ütős lesz a folytatás.

Ez most megint egy jó 7/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, kudar írta:

- Amúgy a legnagyobb bajom, félelmem a sorival, hogy rengeteg kérdést vet fel, minden rész újabbakat és félek, hogy nem igazán fejtik ki vagy válaszolják meg. Mae és Qimir kapcsolata is ide tartozik. (Persze ez a kevésbé fontos kérdések közé tartozik) Ő most olyan mint valami felügyelőtiszt, vagy szimpla segítő, vagy figyelő? Vagy ő lenne a Fogas? Ami számomra is túl egyszerű lenne, bár lehet Manny le tudna hozni egy remek főgonoszt.

Qimir túl egyszerű lenne, de lehet pont az benne a csavar, hogy nem az a kérdés, hogy ki a maszkos, hanem hogy ki a mestere? Márha érintik ebben az évadban a fogas mesterének kérdését, mert az szinte biztos, hogy Darth Teeth egy tanítvány.

De amúgy meg olyan fura Qimir. Azt mondja, hogy tartozik Mae mesterének, meg Sol nevét is úgy adta elő, mintha járatná Mae agyát (Hogy is hívták a jedit? Sol?). Illetve amikor pihennek, akkor mintha siettetné Maet és azt mondja, hogy nem lehetetlen megölni egy jedit fegyvertelenül. Vajon honnan tudja? :D

 

20 perccel korábban, kudar írta:

- Ha lesz még bármi jelentősége a bogaraknak az erdőben, akkor visszavonom, de jelenleg a bogárfelébredős, "elintézem én" jelenet annyira felesleges volt, hogy csak na... Kellett az indok hogy fénykardot láthassunk? Gáz volt az a jelenet. Nekirepült a fénylő kardnak...okés. :D  De amúgy az új helyek látványa még mindig lenyűgöz. Khofar baromi szép és egyszerűen imádom, akár az erdőben járkálnak akár csak kívülről nézik. Nagyon hangulatos.

Szerintem annak annyi volt az értelme, hogy láttuk Osha erejét szépen lassan visszatérni. Ugye mondja is Jeckienek, hogy érezte a bogarat és ugye az első részben még az Erőt se tudta normálisan használni. Szépen lassan kezd visszatérni régi önmagához.

 

20 perccel korábban, kudar írta:

-Mae és Osha kapcsolata és viszonya egymáshoz is egyre érdekesebb és kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Feljebb már írták, hogy lehet szerepet cserélnek, amiről annó volt szó Rey és Kylonál is, és lehet nekem ez nagyon adná. Ha Osha megtudja mi történt valójában a családjával, lehet simán a Jedik ellen fordul, Mae pedig már mutatja jeleit annak, hogy ő végleg ki akar szállni - bár kicsit gyengének érzem ezek után a motivációját, ami eddig hajtotta a bosszú felé, attól még hogy Mae él.

Ez a yin-yang esete. Mindkettő más-más oldalt képvisel (Osha a világost, Mae a sötétséget), de mindkettőben található egy picike a másikból. Osha már korábban is tett megjegyzéseket, de itt is volt olyan, amikor azt mondta, hogy ő nem olyan, mint egy igazi jedi, nem tudja túltenni magát a történteken.

Mae viszont Osha megjelenésével találhatott egy kiutat. Egész eddig halottnak hitte őt, amiért gondolom a jediket hibáztatta. Most, hogy kiderült számára, a testvére él, megváltozhatott benne valami.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Huh, írtam, hogy sajnálni fogom, hogy csak fél óra…és tényleg…:)

 

 Kavarognak bennem a gondolatok és az érzések, Most nem is a saját élménybeszámolómat írnám le, hanem reagálnék pár felvetetésre.

 a, „Szegény wookie, csúnya véget ért élete.”

 1. És milyen furcsa, hogy csak így ültében lemészárolták, nem?! Ismernie kellett a támadóját, hogy még reagálni se tudjon a végzetes vágásra, főleg, hogy elvileg „Mester”!

2. Mae küldetése elbukott, hiszen a feladata a négy (!) Jedi kivégzése volt (legalább egyet fegyvertelenül(!))

 

b, Qimir kérdése!

Én őt látom az akolitus megtestesülésének, hiszen a való világban a jelentése kísér, szolgál, pontosan amit ő csinál. Fegyver nélkül „harcol” a Jedik ellen, trükkökkel, manipulálással. Szerintem a szöveg, amit az első rész végén mond a Sith, az nem Mae-nek szól, hanem Qimirnek .

 

Jelen pillanatban, még ül az elképzelésem, hogy a Sith Mestert nem fogjuk látni csak a legvégén. A „Tanítvány”, a fogas barátunk pedig egy zabrak nő :angel:, akinek a szarvai és így identitásának eltakarására tökéletes az esetlen, fogas maszk/sisak. Koril anya ráadásul erős és kiváló harcos boszorkányként van említve

Mae pedig a bosszú eszköze számára, akit megmentett a zuhanástól a bolygójukon.

Mae ugyan azt mondja, hogy még sosem látta, de egy Sithnek nem okoz gondot, hogy elrejtse a másik énjét.

Szerkesztve: - Tycho_Celchu
kiegészítés
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem annak annyi volt az értelme, hogy láttuk Osha erejét szépen lassan visszatérni. Ugye mondja is Jeckienek, hogy érezte a bogarat és ugye az első részben még az Erőt se tudta normálisan használni. Szépen lassan kezd visszatérni régi önmagához.

Igen az a része tetszett, hogy visszatér az ereje és megmagyarázzák valahogy, de a jelenet több része számomra esetlen volt, erőltetett... :S

 

Amúgy ennél a jelenetnél csak én hittem egy pillanatra hogy... :D

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Tycho_Celchu írta:

1. És milyen furcsa, hogy csak így ültében lemészárolták, nem?! Ismernie kellett a támadóját, hogy még reagálni se tudjon a végzetes vágásra, főleg, hogy elvileg „Mester”!

Az is lehet, hogy a gyilkos a székbe tette a vukit. :)

 

39 perccel korábban, Tycho_Celchu írta:

2. Mae küldetése elbukott, hiszen a feladata a négy (!) Jedi kivégzése volt (legalább egyet fegyvertelenül(!))

Qimirnek valamilyen alkuról beszélt. :hmm: Amúgy Solt még megölheti fegyvertelenül, bár igaz, a négy kijelölt személy már nem jön össze Maenek.

 

39 perccel korábban, Tycho_Celchu írta:

Én őt látom az akolitus megtestesülésének, hiszen a való világban a jelentése kísér, szolgál, pontosan amit ő csinál. Fegyver nélkül „harcol” a Jedik ellen, trükkökkel, manipulálással. Szerintem a szöveg, amit az első rész végén mond a Sith, az nem Mae-nek szól, hanem Qimirnek .

És Qimir hol volt az első rész végén? :) Nem mondom, van benne ráció, de én egyelőre kitartok az Osha = Akolitus elméletben.

 

39 perccel korábban, Tycho_Celchu írta:

A „Tanítvány”, a fogas barátunk pedig egy zabrak nő :angel:, akinek a szarvai és így identitásának eltakarására tökéletes az esetlen, fogas maszk/sisak. Koril anya ráadásul erős és kiváló harcos boszorkányként van említve

Korilra már én is gondoltam az előző rész megtekintése után, de jelenleg úgy gondolom, hogy inkább csak kapcsolatban áll a sithtel. Meg most így hirtelenjében én inkább emberi kéznek látom a maszkosét:

image.png

 

image.png

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a k******* hogy lehet itt elvágni?! ÚRISTEN DE JÓ RÉSZ VOLT. :shocked::bumm:

 

43 perccel korábban, kudar írta:

Igen az a része tetszett, hogy visszatér az ereje és megmagyarázzák valahogy, de a jelenet több része számomra esetlen volt, erőltetett... :S

 

Amúgy ennél a jelenetnél csak én hittem egy pillanatra hogy... :D

 

Egy pillanatra én is. :D

Han Solo Death | FilmFad.com

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt heti rész rejtélyét egy időre el kell engedni, de tetszett ahogyan folytatták az első két részben elkezdett történetet. Annak különösen örültem, hogy már itt a rész végén láthattuk a sithet és ez sem húzták el mondjuk az utolsó két részig. Több dolog is kérdőjelként maradt meg bennem. Az egyik Mae átállása, legalábbis az, hogy ilyen könnyen otthagyta a küldetését. Itt meg kell jegyeznem, hogy azáltal, hogy az előző rész kizárólag flashback volt, így kicsit megakasztotta ezt vonalat, amit Mae és Osha jelenbeli konfliktusa jelentett. A második rész végén látszik, hogy Mae-re nagy hatással volt az, hogy megtudta, hogy él a testvére és itt a 4. részben elég hamar eljut odáig, hogy hagyjuk is ezt az egész akolitus dologot, meg a bosszút és inkább visszamegyek a nővéremhez. Lehet csak első nézésre volt ez így fura, de kicsit olyan hamar jött ez, hirtelenül én azt hittem, hogy jobban el van köteleződve a sith iránt, bár az ő viszonyukról nem tudunk egész pontosan semmit. A másik tényező ezen a vonalon Qimir. Nekem nagyon valószínűnek tűnik, hogy ő a maszkos. Nem tudom mennyi idő telik el aközött, hogy fennakad a csapdában és Osha eléri Kelnacca házát, de akár lehetett annyi ideje, hogy hamarabb odaérjen, megölje a wookiet, a nála lévő batyuból felöltse a sith ruhát és mögéjük kerülve láthassuk ezt a hatásos belépőjét. Az egész rész során úgy masszírozta Mae-t, mintha rá akarná vezetni, hogy mit is kell csinálnia. Végig nagyon manipulatívan beszélt vele és adná magát, hogy valaki olyan van a maszk mögött akinek az arcát már láthattuk. Egyedül ami nem tetszett itt, az a rész befejezése volt, így akció közben elvágni valamit nem kóser, nyilván megvan a felfokozott izgalom a következő részre, de ez nem volt kerek egész számomra, úgy is ütős lezárást kaphatott volna a rész, ha látjuk ezt az összecsapást kibontakozni, nem kevésbé vártam volna a folytatást akkor sem.

 

Tetszett az új kis lény is és annak külön örültem, hogy nem egy ilyen kis cukiság bombát akartak belőle faragni, hanem kicsit olyan magánakvaló volt. A fiatal Ki-Adi-Mundit különös volt látni, mert mindig ilyen öregnek képzeltem, de nagyon tetszett a feltűnése. Ő volt az aki kijelentette az Ep. I-ben, hogy a sithek már régóta kihaltak... felmerült bennem, hogy talán ennek a konfliktusnak a kifutása lesz az, ami méginkább megerősíti benne ezt a hitet. Mondjuk a sith úgy intézi, hogy ne tudjanak a feltűnéséről és valami más támadóra gyanakodjanak és a jedik gyanakvása még inkább kialszik, hogy na lám tényleg nincsenek sithek. Az is érdekes volt, hogy ugyan korábban úgy tűnt ebben a korszakban mintha szabadabban működnének a jedik, azért láthattunk itt is hatalmi játékokat. Nem szólnak a Tanácsnak, nehogy akkor a Szenátusnak is kelljen szólni és megpróbálják ők maguk fű alatt elsimítani a dolgot. Most mintha Solban is érezném azt a bűntudatot, ami megvolt Torbinban is. Ettől csak még érdekesebbé vált, hogy mi történt pontosan az előző részben. Egyébként volt velük egy kel dor jedi is a Khofaron és először felbuzdulva Ki-Adi-Mundi meglepetésszerű feltűnésén felmerült bennem, hogy a fiatal Plo Koon is tiszteletét teszi az Acolyte-ban, de igazából nem tudom ez a faj mennyi ideig él, illetve az a sejtésem, hogy a Khofaron lévő csapatot le fogja kaszabolni a sith, legalábbis ha hitelt adunk Ki-Adi-Mundi azon kijelentésének, hogy a sithek már régóta kihaltak és a jedik nem hazudnak róla.

 

Szóba került itt fentebb, hogy mi van, ha Osha lesz az akolitus, nekem ez tetszene. Amíg Mae pont, hogy vissza próbál térni a sötét oldalról, addig Osha meg egyre inkább arra sodródhatna. Ehhez kellene valami katalizátor is, mert jelenleg azért Oshában nem véltem felfedezni igazán a sötét a nyomát, azon túl, hogy haragszik a testvérére, míg Mae esetében már az első közös találkozásuk során látszott, hogy megmozdult benne valami és vannak érzései a testvére iránt. Ha megtudnánánk, hogy a jediknek milyen sötét titka volt a Brendokon az sokat segíthetne ezen is. Azt nem érezném nagy csavarnak, hogy Qimir a sith, eddig eléggé erre utaltak, persze Qimirnek lehet egy mestere, akit még nem ismerünk. Érdekes megnézni itt is azt a kettősséget, hogy míg Mae sötét a szokásos sötét ruhában van, Oshára ráadtak egy ilyen kifejezetten világos göncöt. Mint hogyha így vizuálisan is aláhúznák a köztük lévő különbséget. Hallottam egy olyan teóriát is, hogy Mae és Osha közül csak Mae élte túl a Brendoki incidenst és ezért van az, hogy Oshának a homlokát nem láttuk még rendesen, ahol lenne az jel, ami itt Kelnacca kunyhójában is megjelent. Az biztos, hogy a halállistán már csak Sol maradt és revideálom a korábbi gondolatomat, nem azért kell ezeket a célpontokat megölni, hogy ne tudjon senki a Brendokról, inkább Mae-nek kellett így bizonyítani az elköteleződését a sithek iránt, szóval ez egy teszt volt és nem valaminek az eltusolása.

 

Sajnos már csak a fele van hátra, de alig várom, hogy választ kapjak a kérdéseimre, nagyon tetszik ez a rejtélyes, nyomozós dinamika, amit kitaláltak ehhez a sorozathoz. Így nem csak a korszak miatt, de a tematika kapcsán is emlékezetes marad számomra az Acolyte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az is lehet, hogy a gyilkos a székbe tette a vukit. :)

 

Qimirnek valamilyen alkuról beszélt. :hmm: Amúgy Solt még megölheti fegyvertelenül, bár igaz, a négy kijelölt személy már nem jön össze Maenek.

 

És Qimir hol volt az első rész végén? :) Nem mondom, van benne ráció, de én egyelőre kitartok az Osha = Akolitus elméletben.

 

Korilra már én is gondoltam az előző rész megtekintése után, de jelenleg úgy gondolom, hogy inkább csak kapcsolatban áll a sithtel. Meg most így hirtelenjében én inkább emberi kéznek látom a maszkosét:

image.png

 

image.png

Most szándékosan bent hagyom az idézett képet. Nem olyannak tűnik, mint Qimir keze:

 

image.png

 

Ki Adi Mundi amúgy még hagyján, de Plo Koon konkrétan az UTAZÓ csapat része, és róla tudjuk, hogy túléli, szóval érdekes, hogy miként interpretálja magában a khofari eseményeket. Apropó Khofar. Baromi jó lett a hangulata! A vágóképek és a flora, fauna is kiváló. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

Ki Adi Mundi amúgy még hagyján, de Plo Koon konkrétan az UTAZÓ csapat része, és róla tudjuk, hogy túléli, szóval érdekes, hogy miként interpretálja magában a khofari eseményeket.

Ő nem Plo volt, twitteren közölték a nevét:

 

7 perccel korábban, Donát írta:

Most szándékosan bent hagyom az idézett képet. Nem olyannak tűnik, mint Qimir keze:

Lehet igazad van, egyelőre én se ülnék rá a Qimir = maszkos vonatra. Mint írtam, az túl egyértelmű lenne. De lehet ez benne a csavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, beindult és innentől kezdve nagyon működik! Minden tetszett a részben. A templomi részek is, az edzés is, ahogy rávilágítanak, hogy ne kerüljenek a Nagytanács elé az infók, mert akkor a szenátus is tudni fog róluk, az sokatmondó. Megjegyzem, lehet, hogy emiatt bukjuk is a Yoda cameo-t. De sebaj, mert lehet, hogy ez lesz az ára annak, hogy a jediknek csak egy mikroközössége tud erről az incidensről, mert a nagytanács vakon lesz tartva. Persze ezzel már a rész végi eseményekre célzok, mert Qui-Gon egy kis csörte után a nagytanács elé tárta véleményét, hogy egy sith-tel harcolt, és EZ itt nyilvánvalóan nem lesz megszellőztetve.

Persze koránt sincs vége az izgalmaknak, hisz a konfrontációt félbevágták, de ezzel nagyon előre is szaladtam.

Ez a "hörcsög" volt az új lény akiről beszéltetek itt néhányan? Hála az égnek, hogy letért az ösvényről, mert, ott nagyon izgultam, hogy mire kell Ő, ha egy kvázi járdán kell haladni..

Qimir, nem csak gyanús, de most már kb egyértelmű, hogy Ő a maszkos, csak Mae nem tudja még. Elmegy vízért, Kelnacca meghal, majd előkerül a maszkos? Nem baj, nekem tetszik, ha Ő, nem baj, ha sokáig nem váratnak, pláne, hogy valószinüleg Ő csak a kirakatember és áll még valaki mögötte. Nagyon tetszett még Mae pálfordulása, de azért nem tekinteném ezt véglegesnek, vagy elrendezettnek.

De az ún küldetés is teljesen felborult. 2 jedi minusz. egyet valóban megölt, a másikat rejtályes bűntudat vitt halálba. A harmadikat már a Maszkos iktatta, mert Mae feladta a küldetését.

Ez nagyon érdekes. Mert a sorozat címe Az akolitus. Ha a sith követő már nem akarja a sith által meghatározott utat járni, akkor miért ez a cím? Beetetés? Lehetett volna akkor tényleg PrePhantomManace...

Nem baj, viccet félretéve tetszik ez a fordulat, ahogy Osha megtudta, hogy Mae életben van és ez megérintette, úgy ez Mae-re is igaz. Jó dolog, hogy megingott.

A gyönyörű nagytotálok, a szép naplementés képek, ahogy Mae közelít Kelnacca szállásához a dzsungelben, mind nagyon jól megkomponált képek voltak.

A történet nyilván ez első két részben lett felvezetve, a karakterekkel együtt, a 3 rész elmélyítette a rejtélyt, de MOST, nekem most jött meg igazán ez a sorozat.

Ez volt a színtiszta PT, nagyon szerettem. Nem is éreztem olyan rövidnek, de félbevágottnak? annak durván.

Visszatérve akkor a konfrontációra; ez a rakat biodíszlet jedi nyilván a fogát itthagyni jött ide, de ez nem vesz el abból, hogy a következő rész az eddigi legizgalmasabbnak, legvárósabbnak ígérkezik.

szerk.:Állat volt amúgy az is, hogy új jött a maszkos, mint egy dementor! Nagyon fenyegető volt.

Ki-Adi Mundi viszont nem esett le, azt hittem, csak egy faj-azonos jedi. Sajnos nem Silas Carson alakította, és magyar hangban sem ugyanaz volt mint régen, így csak abból derült ki, hogy elkezdtem fenti hsz-eket olvasni. De jár a pacsi érte.

A Dorini Kel-dor jedi is feltűnt, Ő nem lehet Plo Koon?

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig ez a rész tetszett a legjobban! Továbbra is magával ragadó a hangulat, öröm nézni a régi korszak bemutatását, és elveszni az apró részletekben. Mindemellett igazi hamisítatlan Star Wars hangulat lengte be az egészet.

 

A coruscanti események eddig a Jedi templomra korlátozódtak, és ez most sem volt másképp. Persze nem bántam, mert remek dolgokat kaptunk itt.

Először is feltűnt a 100 évvel fiatalabb Ki-Adi Mundi, akit annak ellenére öröm volt látni, hogy Windu után a második legellenszenvesebb Jedi volt az utolsó időkben.

Láthattuk a korábban belengetett kis tanácsülést, ami rengeteg érdekességgel szolgált. Vajon 100 évvel később is volt ilyen testület? A Jedi rend tagozódása érthető, hisz minden apró-cseprő üggyel nem lehet a legfőbb mestereket zargatni, csak a legfontosabbakkal. Ezek kiszűrésére jó a kis tanács. Viszont ez lehetőség is arra, hogy elsikáljanak ügyeket? Mert itt szinte ezt látjuk. Vernestra mester visszatartja az információkat, nehogy támadási felületet biztosítsanak az ellenségeiknek. Ez már a második alkalom volt amikor erre hivatkozik az ügy kapcsán, így sajnos elmondhatjuk, hogy már ekkoriban is volt sunnyogás ás titkolózás a Jedik részéről.

Érdekes még, hogy Vernestrában fel se merül, hogy ne egy Jedi tanítaná Maet. Pedig még direktben rá is kérdeznek, hogy biztos ebben? Viszont a baljós érzés már ott van benne és Solban is, hogy valami komoly probléma is kisülhet az ügyből.

Új infó volt még, hogy Kelnacca hollétéről tudnak a Jedik, tehát nem titok. Viszont már egy éve nem jelentkezett, ami elég fura. Bár a vuki lakhelyén látott boszorkány jelek sejtetni engedik, hogy mi állhatott a háttérben. A brendoki incidens nála is felszínre törhetett.

Amúgy Sol továbbra is nagyon szerethető, hogy nem mondott le Mae-ről. Viszont ahogy Osha úgy mi se értjük miért annyira biztos a lányban lakozó jóságban, mert a lényeges részeket még nem ismerjük.

 

A Khofar iszonyat bejött a kissé Khasyyykra hajazó hangulatával, de volt benne jó adag baljós érzet is. Főleg az erdőben, ami végre nem úgy nézett ki, mintha itt a város határában vették volna fel.

Mae és Qimir párosa roppant érdekes. Továbbra se tudok elmenni kettőjükön. Sokáig az volt az érzésem, hogy Mae sejti, hogy valami nem stimmel Qimirrel, aki szinte mindig rébuszokban beszél, de amikor túl gyanús lenne, mindig jön tőle egy teljesen emberi reakció, olyan amit nem hinnénk el egy sith tanoncról. Pl. vízért megy, majdnem elbukik, beleszalad egy pofon egyszerű csapdába….plusz a múltkor még be is rúgott. Ha össze kellene vetni mondjuk Maullal, ugye mondanom se kell, ég és föld lenne a különbség. Épp ezért vagyok benne biztos, hogy ő lesz a sisakos. A batyujában azt cipelhette egyébként, még a formája is hasonló volt. Igazi megtévesztő mester, csak másképpen, mint Palpatine. Ahogy himbálózva burkoltan megfenyegeti Mae-t, az is árulkodó lehet.

Erre jön rá a nő hirtelen pálfordulása! Legalábbis elsőre úgy tűnt. Akkor még arra is gondoltam, hogy csak kamuzik, és így akar Kelnacca közelébe férni. A Jedi egy fegyvertelen jóhiszemű valakit biztos nem fog megtámadni, így csellel megölheti, eleget téve a mester kérésének. Viszont ehhez nem kellett volna csapdába ejteni Qimirt.

Másodjára megnézve már nem biztos, hogy ez a helyzet. Mae-t főleg a bosszú vezérelte a testvére és a családja halála miatt. Viszont Osha él, így ez az egész már részben okafogyottá vált számára és hirtelen Oshi lett neki a legfontosabb. Bevallom ez a gyengébbik magyarázat… Hátha írtatok jobbat. :D 

 

A Jedi csapat ezúttal bővült pár eddig nem látott mesterrel, és Bazillal, akitől első látásra nem tudtam mit várhatok. Végül egy jó fej, tradicionális SW karakter lett, aki ráadásul nem is a közös nyelvet beszéli. Persze Yord ebben is kitűnt, hisz ő ezt a nyelvet tanulta meg, nem amit a többség. :D Hiába na, aki különleges az különleges, és Yord erre törekszik! Az eligazításon és a bolygón először még arrogánsnak tűnt, de később megmutatta emberibb oldalát is. Először Osha biztonságáért aggódott, majd helyre rakta a lány érzéseit Mae-t illetően. Yordot nem lehetett gyilkosságra felkérni. 

A másik dolog, ami már az elejétől kezdve feltűnő volt, milyen jó kapcsolatba került Osha és Jecki. Sol alapesetben biztos örült volna ennek a barátságnak, de most más baja van. Ezt az embert egyre jobban agyon nyomja az a szörnyű titok, ami a Brendok óta őt is kísérti, és amibe már két társa belehalt. Először utal egyértelműen Oshának, hogy mindent elmond, ha fent lesznek a hajón. Egész biztos, hogy az egész sztorinak az a kulcsa, ami (egyelőre) off-screen történt a Brendokon.

Viszont mielőtt azt megtudnánk, még van egy csata a sith-el, vagy annak tanítványával. Az utolsó pár perc fantasztikus volt a meggyilkolt Kelnaccával, a lemenő nappal, majd pedig a sith belebegett a háttérben, mint egy sötét szellem, aki épp akkor szállt alá a prédáihoz. Ahogy félredobta Oshát és a Jediket belevágta a kamerába előrevetíti, hogy jövőhétre be kell szereznem pár csomag Pamperst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Korilra már én is gondoltam az előző rész megtekintése után, de jelenleg úgy gondolom, hogy inkább csak kapcsolatban áll a sithtel. Meg most így hirtelenjében én inkább emberi kéznek látom a maszkosét:

image.png

 

image.png

Jók a kivágott képek. Látszik, hogy Darth Teeth Dementor ujjatlanban van a köpeny alatt, ez stimmel arra, hogy Qimir épp, hogy csak magára kapta a hacukát, nem mellesleg a gömbölyűre tömött táskája, amit végig cipelt simán tartalmazhatott egy köpenyt egy sisakot a bal kezén lévő "réz alkarvédőt" meg a kardot. Sanszos, hogy ilyen egyszerű lesz, hogy Qimir az és kész.

Annyit azért meg kell jegyezni, hogy szerintem kissé izmosabbnak tűnnek ezek a karok és vaskosabbnak az ujjak, de azért benézhető, viszont azt, hogy hölgy lenne, vagy konkrétan Koril-anya, azt én nemigen hiszem.

 

Ja és nem mellesleg, ha valóban Qimir lesz, akkor a Luke-nak eljátszott "ki is Yoda"-játékot láttuk, újabb változatban. Qimir nem nyomta annyira fullba a kretént, mint Yoda, de bénázott, mint Jar-Jar. Felrúgott egy valamit rögtön érkezéskor, csapdába lépett és végig pofázott, mint egy protocoll droid. Egyedül akkor keményedett meg a hangja, mikor közölnie kellett, hogy "akkor meg kell ölnie téged".

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Baromi érdekes, hogy már most mennyire befolyásos a Szenátus jelenléte a jediknél. Ez egy évszázada még nem így volt.

Azt hittem a sorozat előtt, hogy ebben az időben nincs még ilyen befolyás. Erre tessék... 

 

5 órával ezelőtt, kudar írta:

Ha lesz még bármi jelentősége a bogaraknak az erdőben

Este jönnek elő...nagyrészt. :D Szóval a következő részben talán őket is láthatjuk majd.

 

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

meg Sol nevét is úgy adta elő, mintha járatná Mae agyát

Egyáltalán honnan tudja, hogy Sol a neve? Nem mutatkoztak be egymásnak.

 

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Osha már korábban is tett megjegyzéseket, de itt is volt olyan, amikor azt mondta, hogy ő nem olyan, mint egy igazi jedi, nem tudja túltenni magát a történteken.

Főleg ha majd megtudja, hogy nem Mae-t kell hibáztatni a történtek miatt hanem a Jediket....

 

4 órával ezelőtt, Tycho_Celchu írta:

1. És milyen furcsa, hogy csak így ültében lemészárolták, nem?! Ismernie kellett a támadóját, hogy még reagálni se tudjon a végzetes vágásra, főleg, hogy elvileg „Mester”!

Az ő megölésében nekem az volt a fura, hogy egyértelműen Mae dolga lett volna. De miután bemondta az unalmast Qimirnek már nem lett evidencia száméra az ügy. Ezt pedig csak a fejjel lefelé lógó barátunk tudta, ha csak nem hallgatózott a sith az egyik bokorban.

 

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

Az egyik Mae átállása, legalábbis az, hogy ilyen könnyen otthagyta a küldetését. Itt meg kell jegyeznem, hogy azáltal, hogy az előző rész kizárólag flashback volt, így kicsit megakasztotta ezt vonalat, amit Mae és Osha jelenbeli konfliktusa jelentett. A második rész végén látszik, hogy Mae-re nagy hatással volt az, hogy megtudta, hogy él a testvére és itt a 4. részben elég hamar eljut odáig, hogy hagyjuk is ezt az egész akolitus dologot, meg a bosszút és inkább visszamegyek a nővéremhez. Lehet csak első nézésre volt ez így fura, de kicsit olyan hamar jött ez, hirtelenül én azt hittem, hogy jobban el van köteleződve a sith iránt, bár az ő viszonyukról nem tudunk egész pontosan semmit.

Igen, nekem is ez volt a rész legfurább része, de ha jobban megnézzük építgették már ezt egy ideje bár eléggé a háttérben, pár szavas utalásokkal.

 

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

Egyébként volt velük egy kel dor jedi is a Khofaron és először felbuzdulva Ki-Adi-Mundi meglepetésszerű feltűnésén felmerült bennem, hogy a fiatal Plo Koon is tiszteletét teszi az Acolyte-ban

Nem ő volt, hanem egy nő kel dor. :) 

 

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

hogy Mae és Osha közül csak Mae élte túl a Brendoki incidenst és ezért van az, hogy Oshának a homlokát nem láttuk még rendesen, ahol lenne az jel, ami itt Kelnacca kunyhójában is megjelent.

Akkor hogy lehetett egyszerre két helyen Mae? Itt is voltak ilyen jelenetek.

 

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

ez a rakat biodíszlet jedi

Azért az egyik lenyomott egy kis szöveget. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, kudar írta:

- Ha lesz még bármi jelentősége a bogaraknak az erdőben, akkor visszavonom, de jelenleg a bogárfelébredős, "elintézem én" jelenet annyira felesleges volt, hogy csak na... Kellett az indok hogy fénykardot láthassunk? Gáz volt az a jelenet. Nekirepült a fénylő kardnak...okés.

A jelenetnek a következő jelent adott értelmet szerintem, mikor Jecki és Osha halál elfogadásának különböző kezeléséről beszélgetnek.

És emiatt is azt gondolom, -mert ebben a jelenetben Osha nagyon emberi volt-, hogy akik most Mae esetleges fordulása után még Osháéra is számítanak, szerintem hoppon maradnak. Nyomozgatunk oké, de ennyi oda vissza csavar nem kellene talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, csoli1138 írta:

A jelenetnek a következő jelent adott értelmet szerintem, mikor Jecki és Osha halál elfogadásának különböző kezeléséről beszélgetnek.

Fura is volt Jecki álláspontja, hogy örülni kell az Erővel való egyesülésnek, ugyanis nem mindegy milyen halált hal az illető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, csoli1138 írta:

A jelenetnek a következő jelent adott értelmet szerintem, mikor Jecki és Osha halál elfogadásának különböző kezeléséről beszélgetnek.

És emiatt is azt gondolom, -mert ebben a jelenetben Osha nagyon emberi volt-, hogy akik most Mae esetleges fordulása után még Osháéra is számítanak, szerintem hoppon maradnak. Nyomozgatunk oké, de ennyi oda vissza csavar nem kellene talán.

 

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Fura is volt Jecki álláspontja, hogy örülni kell az Erővel való egyesülésnek, ugyanis nem mindegy milyen halált hal az illető.

 

Amúgy most nagyon élénken él bennem még az Inkvizítor: Vörös penge felemelkedése című regény, mert az pont ezt mutatja be baromi részletesen, hogy egy padawan, aki képtelen elengedni a mestere halálát vagy éppen a múltban történt dolgokat és a Jedi mesterek csak sulykolják belé h meditáljon, engedje el, és örüljön neki h egyé vált az erővel...pedig azok se szép halált haltak  - vagyis nem igazán segítenek, csak ezt mondják újra és újra, mintha az segítene - és mintha pont ezen okok miatt meg se érintené a jediket egy társuk halála. És ez után a könyv után most csomó ilyen jellel találkozom, amit felvetett a könyv is...így aztán nem csodálom hogy Osha képtelen elfogadni ezt a tant, hogy csak úgy örüljön ha valaki eggyé válik az erővel vagy hogy engedje el a múltbéli sérelmeit, és pont ezért látom rajta azok a jeleket amiket a könyvben is a főszereplőn, így én ezért is gondolom, hogy van itt esély átfordulásra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perc volt, de annyi minden történt, hogy jóval hosszabbnak éreztem. :) És néha egy-elejtett megjegyzés mennyi infót takar, lásd a Szenátus befolyását, ami már most tapintható a renden belül. Ezt magam előzetesen nem gondoltam volna. Talán a nihil háború következménye lehet, hogy a Nagytanács ennyire becsatornázódott a politikusok alá. :)

 

Na és hogy így érjen véget az epizód.... rendkívül hosszadalmas lesz ez az egy hét.

 

Bővebben később, a meccsek után írok. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor hogy lehetett egyszerre két helyen Mae? Itt is voltak ilyen jelenetek.

 

Azt hiszem úgy szólt a teória, hogy amikor egyszerre két helyen vannak, akkor az egy olyasféle Erőkivetülés, mint Luke-nál, az Ep. VII-ban, de valójában csak egy személy van. Én egyedül amiatt gondolnék valami csavarra, hogy amellett, hogy ikrek, a legfontosabb ismertetőjel, ami külsőre megkülönbözteti őket, az a jel Mae homlokán és Oshának eddig egyszer sem láttuk a homlokát... aztán lehet nem lesz ebből semmi, csak egy ilyen kis apróság.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Talán a nihil háború következménye lehet, hogy a Nagytanács ennyire becsatornázódott a politikusok alá.

Szerintem nagyon valószínű. A harmadik fázis tartalmazhatja ezt is.

 

5 perccel korábban, Wilde írta:

Azt hiszem úgy szólt a teória, hogy amikor egyszerre két helyen vannak, akkor az egy olyasféle Erőkivetülés, mint Luke-nál, az Ep. VII-ban, de valójában csak egy személy van. Én egyedül amiatt gondolnék valami csavarra, hogy amellett, hogy ikrek, a legfontosabb ismertetőjel, ami külsőre megkülönbözteti őket, az a jel Mae homlokán és Oshának eddig egyszer sem láttuk a homlokát... aztán lehet nem lesz ebből semmi, csak egy ilyen kis apróság.

Ez azért durva hatalom lenne.... Luke pár percbe belehalt, Mae meg vígan csinálja? Aztán meg honnan tudja mikor kell megjelenni a Jediknek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

De mivan, ha az évad végeztével Osha válik azzá, amit a sorozat címe reprezentál?

 

Bennem ez már az első rész után felmerült

  

2024. 06. 07. - 12:51, Darth Cupsy írta:

Érdekes, hogy Mae megenyhült és nem ölte meg a csapost mikor meglátta, hogy gyereke van, mikor meglátta a testvérét akkor is, ezzel szemben Osha haraggal viseltet Mae iránt ez látszik az arcán is mikor rálő, valamint Sol is mondja neki, hogy még mindig dühös.

Csak nehogy a végén, még hely csere vagy legalább hely átvétel legyen :D

 

Tetszett a rész. Nagyszerű volt a látványvilág. Bírtam a rágcsávót is, kíváncsi lennék, hogy a karakteréhez, volt-e némi ihlető köze a Basil, a híres egérdetektív című Disney rajzfilmnek. Úgy vártam, hogy miután Sol ketté nyeste a bogarat a többi is elkezdjen mozgolódni, de gondolom elég költséges lett volna egy ilyen összecsapás. Alig várom kiderüljön ki a maszkos és Mae illetve Qimir milyen viszonyban van vele, mert már több verzió is megfordult a fejemben.

Ha az alkotókban csörgedezik némi Sith vér akkor a következő rész megint a múltban játszódik majd :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Bennem ez már az első rész után felmerült

Az is érdekes, hogy a maszkos miért nem ölte meg Ochát? Simán megtehette volna, de csak arrébb dobta.

 

@Bence1997 az bizony meglehet. :) Szerintem 100% hogy Qimir a maszkos figura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az is érdekes, hogy a maszkos miért nem ölte meg Ochát? Simán megtehette volna, de csak arrébb dobta.

 

Igen, biztos tervei vannak vele, ha Qimir az, akkor a boltban megérezhette a benne rejlő sötétséget és potenciált.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Igen, biztos tervei vannak vele, ha Qimir az, akkor a boltban megérezhette a benne rejlő sötétséget és potenciált.

 

Plusz Mae úgy tűnik bemondta az unalmast, így lecsaphat rá. Főleg ha elmondja neki mi történt a Brendokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.