Ugrás a kommentre

1x05 - Night


Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Qimir, mint Sith gondolata tőlem eleinte távol állt (csak egy oppurtunistának gondoltam, aki saját kedve szerint lavíroz a Galaxisban), de aztán a jelek egyre egyértelműbben mutattak felé, mint a megtévesztés fegyverével tökéletesen operáló Sith, akik akár négy Jedi szemébe is képes hitelesen azt hazudni, hogy ő csak egy szerencsétlen, szánalmas senki. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlétét is lazán leplezte egy Jedi-templom szomszédságában. Viszont továbbra sem vagyok biztos benne, hogy Qimir pontosan ki is, és mik a céljai. Mint az előzményfilmeket felvezető sorozat, azt várnám, hogy Qimir valamilyen formában a Plagueis-Palpatine páros egyfajta őse. Egy a Sith-ek ügye (a Nagy Terv) iránt elkötelezett személy, akinek volt/van egy Sith-mestere, és egy akolitus képében keres magának új tanítványt, hogy folytatódjon a Sith-ek "vérvonala", amely egyre több tudást halmoz fel az idő előrehaladtával. Ez a vérvonal egy generációs láncolat, ami Darth Bane - a Kettő Szabályának atyjától egészen Palpatine-ig tart. Legalábbis elméletben, mert a Kánonban ez még egyáltalán nem tuti. És ez utóbbi lehetőség az, ami aggaszt engem, illetve egyáltalán nem tetszene: ha kiderülne, hogy Qimir csak egy hataloméhes Erő-érzékeny, aki megtanulta használni az Erőt a Galaxis egy távoli szegletében (lásd: 1. rész nyitószöveg), kivéreztetett egy fénykardot, és az ilyen-olyan tanokat magáévá téve (pl. holokronokból), önkényesen Sith-nek kiáltotta ki magát. Akkor a Maul/Savage pároshoz hasonlóan, ő is egy a Kettőn kívüli Sith lenne. Vagy Bane Sith-vonala egyszer már kihalt, Qimir pedig az, aki feltámasztja a rendjüket? Ez azért nem tetszene, mert súlyát vesztené az Ep9-ben bevégzett Sith Rend katarzisa... hiszen, utána kis túlzással minden jöttment (persze kellően alkalmas Erő-használó) feltámaszthatná a Sith Rendet, a maga szabályai/tanai szerint. A Qimir-Sol párbeszédből nekem azt jött le, hogy a fickó nem egy hithű Sith, sokkal inkább egy olyan illető, aki a maga vadállat módján, szabadon akarja használni az Erőt (a Sötét Oldalt), ám mivel tudja, hogy a szabálykövető Jedik ezt nem néznék jó szemmel, ki kell vonnia őket a forgalomból, hogy kedve szerint terrorizálhassa a Galaxist. 

Viszont akkor ott van a másik ellentmondás, hogy mit csinált ezer éven keresztül az aktuális két sith? Csak az alkalomra várt? Vagy a saját kis pecsenyéjét sütögette? Nehéz elképzelni, hogy 1000 év alatt sose volt olyan lehetőség, amikor a sith-ek egy meggyengül Jedi renddel nézhettek volna szembe. Mi is tudunk egy ilyet, a Nihil krízis. Tökéletes alkalom lett volna a színrelépésnek, de se hírük se hamvuk nem volt akkoriban. Legalábbis a mostani tudásunk szerint. 

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Amit nem tudok hova tenni a Jedik viselkedése kapcsán, hogy egyikükben sem merült fel az, hogy a Maszkos egy Sith lenne. Sol még akkor sem utal erre, amikor a vörös fénykardos, sötét oldali, képzett Erő-használó minden erőfeszítés nélkül elseper több, mint féltucat Jedit. Sőt, még rá is kérdez, hogy "mi vagy te?". Már-már Qui-Gon Jinn ellenpólusa, aki ennyi alapján egyből rávágta Maulra, hogy "nem lehetett más, csak egy Sith". Persze lehet, hogy a Jedi-tanok annyira súlykolják a növendékekbe a Sith Rend kihalását, hogy az újabb Jedik-generációk egyre elképzelhetetlenebbek tartják a visszatérésüket (lásd: Ki-Adi Mundi vagy Mace Windu), kivéve az elszánt Prófácia-hívőket, mint Qui-Gon. Bár azt még így is kérdőjel, hogy Yoda honnan veszi majd azt, hogy a Sith-ek csak ketten lehetnek: egy mester és egy tanítvány. 

Az is lehet, hogy 100 évvel később nincs egységes álláspont a Jedik között a Sith-el kapcsolatban. Sőt, ez a biztos mert a Tanács és Qui-Gon nézetkülönbsége eleve ezt jelentheti. 

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Kicsit sajnálom, hogy a Jedik sorsát sokszor a saját szabályaik pecsételik meg, amire (sajnos jogosan) Qimir is utalt... hiszen, bár Solt egyértelműen elragadták a negatív érzelmei, de egy közveszélyes, brutális, terroristától szabadította volna meg a Galaxist, aki amúgy nem volt fegyvertelen. Ahogy Palpatine sem az Ep6-ban. A fénykard hiánya nem jelent fegyvertelenséget, hiszen ott az Erő. Ám, mivel Sol életben hagyta Qimirt (aki nem volt fegyvertelen, mert ugye Yord nyakát is puszta kézzel törte ki - és ki tudja, milyen kapcsolatot ápol az Erő-villámok megidézésével), valószínűleg a saját sorsát, a Galaxis számos lakójának sorsát, és a Jedi Rend sorsát is megpecsételte, amennyiben Qimir valóban egyenes ágon elvezet minket Palpatine-ig.  

Sol nyilván nem láthatta így át a dolgokat, de érdekes, hogy pont abban a pillanatban próbált jó Jedi lenni, amikor talán nem kellett volna.

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Sajnálom, hogy Solnak hátra kellett hagynia a holttesteket, így egy Jedi sem részesülhetett tisztességes szertartásban. 

Szerintem később rájuk talál a kiérkező Vernestra. 

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Lehet, hogy Koril-anya lesz a sith-mester. Qimir 10+ évvel idősebb ugyan az ikreknél, de nem hiszem, hogy Brendoki események mögött csak Ő állt. Ebben a részben is utalnak arra, hogy a boszorkák mire képesek párhuzamot vonva a sith módszerekkel. Ha Qimirnek van mestere az jobb, ha ismerős, vagy a sorozatból, vagy a rajongók által ismert művekből. Sanszos, hogy az előbbit választanák az írók, mert az egyetlen kánon név, Plagueis valószínüleg a jelenlegi duó utódja lesz csak. Ez megmagyarázná a jelenleg regnáló sith(ek) ragaszkodását az ikrekhez is. 

Koril alapból úgy nézett ki, mint egy Sith. A szeme is vörös volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lesz itt még csavar bőven. Még 3 rész hátra van, dramaturgiai szempontból túl korai lenne felfedni MOST a Sith Mestert. Szerintem is Qimir csak a másodhegedűs a buliban, lesz itt még valami meglepi a végére úgy érzem!

Ami a részt illeti.... nem jött be a tippem, legnagyobb döbbenetemre Jecki és Yord is meghalt sajnos. Jecki nagyon ügyesen és bátran harcolt amúgy, de esélye sem volt egy Sith ellen, pedig még a sisakját is szét tudta törni! Ezért is hajlok én is arra, hogy akit eddig láttunk (bár nagy erőt prezentált, egy padawan szét tudta törni a sisakját) csak egy tanítvány lehet, aki arra készülhet, hogy esetleg átvegye a Sith Mester helyét és már akolitust keres magának. Nem tudom, jó érzés amúgy vakon lenni és tapogatózni! :) Egy történet, aminek nem ismered a végét, nem tudod hova kell kifutnia. Oké, persze Palpartine adott, de itt még ő sem él, szóval nem releváns most ebben a történetben. Marha izgalmas! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Szerintem is lesz itt még csavar bőven. Még 3 rész hátra van, dramaturgiai szempontból túl korai lenne felfedni MOST a Sith Mestert. Szerintem is Qimir csak a másodhegedűs a buliban, lesz itt még valami meglepi a végére úgy érzem!

Egy Sith mester kereshet akolitust magának? Nem vagyok otthon a Sith-ek szabályrendszerében, de eddig mintha azt mondtátok volna, hogy azt a tanítvány keres maga mellé.

 

6 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Egy történet, aminek nem ismered a végét, nem tudod hova kell kifutnia. Oké, persze Palpartine adott, de itt még ő sem él, szóval nem releváns most ebben a történetben. Marha izgalmas! :)

Igen és a stílus amiben elmesélik csak rá tesz egy lapáttal! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még tavasszal volt hír, hogy David Harewood-ot castolták a sorozatba, egy rövid szerepre. Még nem tűnt fel a karaktere, de szerintem ő lehet a Mester. Persze az is lehet, hogy valami random senkit fog alakítani, a Mandóban Christopher Lloyd karakterét se annak hitték, ami lett végül :D

 

Egyébként csak szerintem áll úgy a szeme, mint egy muun-nak? :hmm: :lol:

 

Screenshot-2021-03-01-at-15.54.14.png

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem később rájuk talál a kiérkező Vernestra. 

 

Akkor Vernestra-val is kell valaminek történnie, mert több Jedivel is fénykard végzett, kettőnek a fejét is az vitte le. Ezzel az infóval/testekkel visszamegy a Templomba az biztos felbojdúlást okozna. Még ha valami renegát Jedire gyanakodnának (esetleg Ohsa-ra?) akkor is kellene valami válaszlépésnek lennie, mert 1 halott Jedi is sok, 7 meg pláne. Főleg azok után, hogy Indira meg Torbin is elhalálozott korábban, és ez ügyből kifolyólag mentek a Khofarra. Erről kellene tudnia a Tanácsnak. Még ha semmi infót nem kapnának, 7 eltűnt Jedi után csak nyomoznának mégis hova lettek. Valahol holt pontra kell jutnia az ügynek, hogy Mundi csodálkozzon 100 évvel később, hogy a Sithek biztos nem jöttek vissza

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Egyébként csak szerintem áll úgy a szeme, mint egy muun-nak? :hmm:

Az egész arcberendezése hasonlít. :hmm:

 

41 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Akkor Vernestra-val is kell valaminek történnie, mert több Jedivel is fénykard végzett, kettőnek a fejét is az vitte le. Ezzel az infóval/testekkel visszamegy a Templomba az biztos felbojdúlást okozna. Még ha valami renegát Jedire gyanakodnának (esetleg Ohsa-ra?) akkor is kellene valami válaszlépésnek lennie, mert 1 halott Jedi is sok, 7 meg pláne. Főleg azok után, hogy Indira meg Torbin is elhalálozott korábban, és ez ügyből kifolyólag mentek a Khofarra. Erről kellene tudnia a Tanácsnak. Még ha semmi infót nem kapnának, 7 eltűnt Jedi után csak nyomoznának mégis hova lettek. Valahol holt pontra kell jutnia az ügynek, hogy Mundi csodálkozzon 100 évvel később, hogy a Sithek biztos nem jöttek vissza

Lehet Oshára fogják és mivel a végén meghal, így a dolog le van rendezve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a részt. Baromi jó volt, de talán elsőre még fel se fogtam teljesen a sztorit, annyi minden történt. Rendkívül intenzív, sok-sok csemegével.

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Egy Sith mester kereshet akolitust magának? Nem vagyok otthon a Sith-ek szabályrendszerében, de eddig mintha azt mondtátok volna, hogy azt a tanítvány keres maga mellé.

 

Olvasgattam a hozzászólásokat, és ez a vonal fogott meg engem is. Egy Sith Mester miért keresne magának akolitust? Nekik tanítványuk szokott lenni, okkal. A 2 szabálya miatt, náluk nem ütközik problémába, hogy maguk mellé vegyenek valakit, nem úgy a tanítvány esetében egy 3. "jelölt" nem lehet egyből Sith, hiszen ahhoz ki kell nyírni a mestert. Még az jutott eszembe, hogy Qimir esetleg azért keres akolitust, hogy castingoljon egy legjobb tanítványt, de akkor meg inkább többesszám lenne indokolt (tehát hogy akolitusokat keres, nemcsak egyet). 

 

Kérdés persze, hogy Qimir szavait mennyire lehet elhinni. Ha Sith, akkor azért, ha nem Sith, akkor meg azért, mert eleve hazudik. Bár meggyőződésem, hogy Sith. Azután, hogy kijelenti, hogy "Ti Sith-nek hívnátok", szerintem nagyon izzadtságszagú lenne, ha kiderülne róla, hogy nem az. Meg eleve... a Sith-ek története sokkal érdekesebb, mint megismerni valami noname Erőhasználó szektát, netán a Reneket. A Sith-ek taszítják sötétségbe a galaxist 100 évvel később, nem a Renek, szóval fókuszáljunk csak szépen rájuk.

 

Tehát ha Qimir Sith, akkor viszont egy szavát nem sok, annyit sem érdemes megkérdőjelezés nélkül igazságnak elfogadni, hiszen ott hazudnak, ahol tudnak. Qimir egyébként is nagy színész, ha valami, hát ez bebizonyosodott az elmúlt pár részben, ez tovább árnyalja a hitelességét. De egy pillanatra tegyük fel, hogy tényleg nincs neve. Ez olyan szempontból érdekes lenne, hogy láthattuk már többször is, a Sith keresztelő egy sötét oldali rituálé, ami a delikvens lelkében is komoly nyomot hagy (lásd: Anakin átállása). Mi van, ha Qimirnek azért nincs neve, mert nincs mestere, aki megkeresztelte volna?

 

Ez alátámasztaná azt az elméletet, hogy egy pontot talán évszázadokig is akár a Sith-ek tényleg fizikailag kihaltak, de megőrizték a tudatukat és a tanaikat holocronokban, ereklyékben stb, ebből tanult Qimir és fejlesztette fel magát olyan szintre, amit ebben a részben is látunk. De ezekből a holokronokból talán azt is megtanulta, hogy nevet csak egy Sith mester adhat neki keresztelővel, ezért nem is használ egyet sem. Viszont ha szerez magának egy tanítványt, ő majd megkereszteli, és innentől újra indul a Darth vonal. Ez beleillene abba is, hogy miért a tanítvány szerzés a legfontosabb a számára: tud a kettő szabályáról, és most próbálja tartani magát a tanokhoz.

 

Ami még nagyon érdekes volt a rész nézése közben: a sisak, és annak az anyaga. Nem gondoltam volna, hogy visszahozzák a Cortosist, amit Thrawn, Anakin és Padmé fedeztek fel a Mokivjon. :o Durva, bár azt én se tudtam hová tenni, mikor azt mondta a Sith, hogy azért nem veszi le a sisakját, mert akkor tudná olvasni a gondolatait a Jedi. Érdekes elképzelés, ennek eddig egyetlen SW-ben sem láttuk nyomát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Ez alátámasztaná azt az elméletet, hogy egy pontot talán évszázadokig is akár a Sith-ek tényleg fizikailag kihaltak, de megőrizték a tudatukat és a tanaikat holocronokban, ereklyékben stb, ebből tanult Qimir és fejlesztette fel magát olyan szintre, amit ebben a részben is látunk. De ezekből a holokronokból talán azt is megtanulta, hogy nevet csak egy Sith mester adhat neki keresztelővel, ezért nem is használ egyet sem. Viszont ha szerez magának egy tanítványt, ő majd megkereszteli, és innentől újra indul a Darth vonal. Ez beleillene abba is, hogy miért a tanítvány szerzés a legfontosabb a számára: tud a kettő szabályáról, és most próbálja tartani magát a tanokhoz.

De miért hívja akolitusnak? Miért nem csak tanítványnak? Abban lenne ráció, hogy valakit akar maga mellé ha ő a mester, de az akolitus elnevezés a tanítvány tanítványára utal. :) 

 

Egyébként ma nézem moziban a Sith-ek bosszúját, és hát nem kell mondanom mekkora plusz töltet lesz mindezek fényében a film! :yes: 

 

Amúgy meg:

sidi.jpg

 

qimir.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egy Sith mester kereshet akolitust magának?

Nem kereshet, vagyis kereshet, de minek? Neki ott a tanítvány. De egyszer már beírtam a rangsort:

Sith mester

Sith tanítvány

Sötét akolitus

Darth Sidiousnak is tanítványai voltak, nem akolitusai, ellenben a tanítványának, Darth Tyranusnak Ventress, Savage és Quinlan Vos képében akolitusai voltak. Sőt megkockáztatom, hogy Darth Vader is úgy gondolta, hogy Luke lehetne az akolitusa.

Legfeljebb akkor kereshetne a mester akolitust, ha a tanítványa kiesik a képből, de akkor meg minek szenvedjen ezzel, ha egyből tanítvány is lehet? Miután Sidious elvesztette Mault, nem akolitusnak fogadta fel Dookut, hanem egyből tanítványt csinált belőle. 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ez olyan szempontból érdekes lenne, hogy láthattuk már többször is, a Sith keresztelő egy sötét oldali rituálé, ami a delikvens lelkében is komoly nyomot hagy (lásd: Anakin átállása).

Te hol láttál még az ep3-on kívül Sith keresztelőt? :o 

Amúgy az biztos, hogy nem mindig a mester adja a Sith nevet a felesküdés során, mert Dooku már azelőtt használta a Tyranus nevet, hogy Maul meghalt volna. Hiszen Tyranusként bérelte fel Jango Fettet és ugyanezt használta akkor is, amikor a Pyke Szindikátust megbízta Sifo-Dyan meggyilkolásával. És ez még mind az ep1 előtt történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem kereshet, vagyis kereshet, de minek? Neki ott a tanítvány. De egyszer már beírtam a rangsort:

Sith mester

Sith tanítvány

Sötét akolitus

Darth Sidiousnak is tanítványai voltak, nem akolitusai, ellenben a tanítványának, Darth Tyranusnak Ventress, Savage és Quinlan Vos képében akolitusai voltak. Sőt megkockáztatom, hogy Darth Vader is úgy gondolta, hogy Luke lehetne az akolitusa.

Legfeljebb akkor kereshetne a mester akolitust, ha a tanítványa kiesik a képből, de akkor meg minek szenvedjen ezzel, ha egyből tanítvány is lehet? Miután Sidious elvesztette Mault, nem akolitusnak fogadta fel Dookut, hanem egyből tanítványt csinált belőle. 

Ja, erre emlékeztem halványan amiről a mondatom második fele szólt. ;) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Még tavasszal volt hír, hogy David Harewood-ot castolták a sorozatba, egy rövid szerepre. Még nem tűnt fel a karaktere, de szerintem ő lehet a Mester. Persze az is lehet, hogy valami random senkit fog alakítani, a Mandóban Christopher Lloyd karakterét se annak hitték, ami lett végül :D

 

Egyébként csak szerintem áll úgy a szeme, mint egy muun-nak? :hmm: :lol:

 

Screenshot-2021-03-01-at-15.54.14.png

 

image.png

Simán jó lenne a színész erre a szerepre! Tetszik! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy fekete színész ebbe a fehér heteroszexuális férfiakat elnyomó, népbutító, woke propaganda förtelembe, ami semmibe veszi George Lucas vízióját?  Amúgy tényleg illene rá a Sith kámzsa, én bírnám. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Még egy fekete színész ebbe a fehér heteroszexuális férfiakat elnyomó, népbutító, woke propaganda förtelembe, ami semmibe veszi George Lucas vízióját?  Amúgy tényleg illene rá a Sith kámzsa, én bírnám. :D 

Amúgy az jutott eszembe, hogy már Qimirrel is mindenki megnyugodhat: nem egy fehér heteroszexuális férfi lett a csúnya gonosz karakter :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A koreót emelem ki ebből a részből. A többiben is a bunyók ott voltak a szeren, na de itt PT hangulatot idézett némely mozdulatsor :o, s közben mégis más. A karakterek és a szereposztás is nagyon bejön. Többektől búcsúzhattunk itt, de valahogy minden áldozat a helyén volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az akolitus 5. rész

 

Nehéz megszólalni ilyen rész után. Nagyon gyors tempójú volt, rendkívül sok akcióval és fájdalmas, váratlan fordulatokkal. Az új gonosz Sith nagyon erős, és nagyon kegyetlen, méltó a sötét nagyurak hírnevéhez. A legjobb akciójelenteket itt láthattuk a sorozatban. Felveszik a versenyt bármelyik filmmel. Tényleg elérték az előzmény-trilógia párbajjeleneteinek látványos, magas színvonalát.

Nem hittem volna, hogy ilyen sokan el fognak hullani. Gondoltam, hogy azért szerepeltettek ennyi Jedit, hogy legyen kit levágni. A főhősök közül Jecki halála volt a legfájdalmasabb. Valahogy párhuzamot tudok vonni itt a Baljós árnyakkal, ahol Obi-van elvesztette Qui-gont, itt meg Sol elvesztette Jeckit. A két jelenet nagyon hasonlít. Yord halála is megdöbbentő volt. Nem is emlékszem, hogy volt-e valaha Jedinek ilyen halála képernyőn. Leht, hogy van még valami titok Qimir és Sol között, amit nem tudunk. Vagy Sol itt az ismerős érzés alatt, csak a pár epizóddal korábbi találkozásra utalt? Érdekes volt, hogy Mae helyet cserélt Oshával, mégis teljesíteni akarja a küldetését? Mintha Qimir bele akarta volna hajszolni ebbe azzal, hogy megölte Kelnaccát és lecsapott a többi Jedire? Qimir vajon tudja, hogy Oshát találta meg? Valószínűleg igen. Mi jön ezután?

Az epizód vége nagyon sok kérdést vet fel. Az új Sith szerintem sok sötét oldalt kedvelőnek tetszeni fog.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma a ROTS mozi után biztonsággal tudom mondani, hogy ez a párbaj top kategória, és hatalmas klasszikus lesz. Olyan mozdulatok vannak benne, amiket máshol nem láttunk. A cortosis behozatala hatalmas ötlet volt. 

 

Szintén a ROTS kapcsán nyert nyomatékot Sol kímélete Qimirrel szemben. Anakin amikor lefejezi Dooku-t pont azokat mondja amiket itt Sol. Jelesül hogy egy Jedi nem öl meg fegyvertelen embert. Mondjuk ez a szabály Windut se zavarta később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ma a ROTS mozi után biztonsággal tudom mondani, hogy ez a párbaj top kategória, és hatalmas klasszikus lesz. Olyan mozdulatok vannak benne, amiket máshol nem láttunk. A cortosis behozatala hatalmas ötlet volt. 

 

Szintén a ROTS kapcsán nyert nyomatékot Sol kímélete Qimirrel szemben. Anakin amikor lefejezi Dooku-t pont azokat mondja amiket itt Sol. Jelesül hogy egy Jedi nem öl meg fegyvertelen embert. Mondjuk ez a szabály Windut se zavarta később.

De egy Sith nem tekinthető fegyvertelennek egy ilyen szituációban. Dooku esete ennél súlyosabb mert a kezeit is levágta előtte Anakin. De még így is megérvelhető, hogy nem volt fegyvertelen és a háború befejezése szempontjából jól jött a halála. Az ugye már más kérdés hogy kulcs információkat birtokolt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a Ren dolgot úgy lehetne feloldani, hogy Qimir itt még sith, de később valamiért kegyvesztetté válik és megalapítja a Reneket. Ez egy mellékszálként még bele is férne a sztoriba. Kicsit olyan lenne, mint Maul aki külön utakon kezdett járni.

 

2 perccel korábban, Donát írta:

De egy Sith nem tekinthető fegyvertelennek egy ilyen szituációban. Dooku esete ennél súlyosabb mert a kezeit is levágta előtte Anakin. De még így is megérvelhető, hogy nem volt fegyvertelen és a háború befejezése szempontjából jól jött a halála. Az ugye már más kérdés hogy kulcs információkat birtokolt. 

Anakinnál kell reklamálni, miért mondta ezt? :D Amúgy szerintem ez univerzális szabály. Ha maga az ördög is az ellenfél, ne öld meg mert az helytelen, egy Jedi nem öl meg senkit önvédelem hiányában. Palpatine is azért nyávog, hogy jajjj nincs már ereje, hogy azt az érzetet keltse miszerint védtelen és fegyvertelen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt a Ren dolgot úgy lehetne feloldani, hogy Qimir itt még sith, de később valamiért kegyvesztetté válik és megalapítja a Reneket. Ez egy mellékszálként még bele is férne a sztoriba. Kicsit olyan lenne, mint Maul aki külön utakon kezdett járni

Vagy egyszerűen csak bele sem kell keverni a Reneket. Attól még, hogy 5 másodpercre felcsendült egy ismerős téma, nem keletkezett semmi feloldandó. Lehet puszta véletlen is. Ennyi erővel keressük meg a háttérben meghúzódó kviddics szálat is az ep2-ben :lol:

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy szerintem ez univerzális szabály. Ha maga az ördög is az ellenfél, ne öld meg mert az helytelen, egy Jedi nem öl meg senkit önvédelem hiányában. Palpatine is azért nyávog, hogy jajjj nincs már ereje, hogy azt az érzetet keltse miszerint védtelen és fegyvertelen. 

 

Csak itt Qimir abszolút nem mutatta még csak jelét sem a védtelenségnek, épphogy 1 perccel korábban mutatta be, hogy puszta kézzel is képes végezni egy Jedivel.

 

Sol nagyon rosszul döntött, de amúgy nem tartom hibának, mert az ilyen szabálykövető Jedik mindig is borzasztóan naivak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Vagy egyszerűen csak bele sem kell keverni a Reneket. Attól még, hogy 5 másodpercre felcsendült egy ismerős téma, nem keletkezett semmi feloldandó. Lehet puszta véletlen is. Ennyi erővel keressük meg a háttérben meghúzódó kviddics szálat is az ep2-ben 

Azért van különbség a hanyagság és a célzott zenei betétek között. Mert túl konkrét ez véletlennek. :D Én se szeretném ha elnyomnák a sith szálat, hisz itt az a lényeg és nem a Renek. De ha Qimirnek mennie kell akkor már inkább legyen Ren mint sem halott sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód elején 1:45-től 1:52-ig (Amikor Osha a magához térése után keresi PIP-et) .... halkan, mintha itt is Kylo zenéje lenne hallható.... vagy csak én hallom bele?

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Sol nagyon rosszul döntött, de amúgy nem tartom hibának, mert az ilyen szabálykövető Jedik mindig is borzasztóan naivak voltak.

Sol-t lényegében az fogta vissza, hogy Osha intett neki a fejével, hogy ne tegye... lehet, hogy amúgy megtette volna. Ezek szerint Osha lenne eggyire morálisan és erkölcsileg érzékeny? Pedig látta, hogy Qimir mit művelt a többi jedivel. Hmmm...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért van különbség a hanyagság és a célzott zenei betétek között. Mert túl konkrét ez véletlennek

Snoke termében is szól az Emperor téma, holott akkor még nem volt Palpatine a tervben. Az is véletlen volt akkor. Nem annyira fura ez, mint gondolnánk, hogy egy egy rövidebb, máshonnan ismerős dallam felbukkanhat másik zenében

 

2 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Az epizód elején 1:45-től 1:52-ig (Amikor Osha a magához térése után keresi PIP-et) .... halkan, mintha itt is Kylo zenéje lenne hallható.... vagy csak én hallom bele?

 

Meghallgattam. És szerintem meg is fejettem a rejtélyt. Ez szimplán a sorozat "főtémája". Amikor beúszik a logó a részek elején, ugyanez a zene szól, csak gyorsabban. Lassítva, ahogy ebben a részben hallható meg nagyon hasonlít Kylo Ren témájához.

 

Ennyi, nincs itt semmiféle Ren szál szerintem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is voltam benne a Ren-szál pedzegetésében, csak mint érdekesség említettem meg, mert nagyon hasonló volt ott is a zenei téma Kylo témájához :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.