Ugrás a kommentre

1x05 - Night


Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pont ebben a részben pont Osha kábé pont ugyanakkora távolságról álló célpontokat simán eltalált két ízben , akik közül egy pont ugyanaz a Mae volt, akit korábban nem talált el. És a lövések között nem hiszem, hogy száz órányi gyakorló idő lenne, ami grantálná, hogy a készségeit visszafejlessze. ;) 

Erre lehet válasz, hogy kezdi visszanyerni a képességeit. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, mert célozni csak és kizárólag azok tudnak az egész Galaxsiban, akiket a velejéig átjár egy olyan misztikus energiamező, aminek hatalma mellett egy bolygó elpusztítása semmiség. És a rohamosztagosok. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Pont ebben a részben pont Osha kábé pont ugyanakkora távolságról álló célpontokat simán eltalált két ízben , akik közül egy pont ugyanaz a Mae volt, akit korábban nem talált el. És a lövések között nem hiszem, hogy száz órányi gyakorló idő lenne, ami grantálná, hogy a készségeit visszafejlessze. ;) 

 

 

Van egy olyan kifejezés, hogy "be vagyok rozsdásodva", akkor az alapképzettség még megvan az emberben, de mivel rég nem gyakorolta az adott tevékenységet, ezért az első pár próbálkozás még nem az igazi, de hamar visszarázódik az ember, illetve jelentősen javul a teljesítménye  és nem kell hozzá száz óra.;) Ezt épp lövészet kapcsán volt szerencsém élőben is látni, de akárminél megfigyelhető, ami bármilyen szinten készségfüggő. Egyébként két lőfegyver esetenként még azonos típus esetén is eltérhet annyira, hogy míg a megszokottal tökéletesen lő valaki a számára "ismeretlennel" már nem úgy alakul a lőkép az elején, ahogy szeretné, szintén láttam. Fegyvervizsgáknál is általában először lehet tenni pár próbalövést, hogy az embernek legyen némi fogalma arról, hogy viselkedik a fegyver és a lövedék.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom más is így van-e vele, de ezzel a résszel nem tudok betelni :) Most már vagy hatszor legalább láttam. A hétvégén újranéztem az egész sorozatot is. Egyébként összenézve a többi epizóddal egyértelmű, hogy az Idegennek Sithnek kell lennie. Különben nem lenne igazán súlya annak, hogy az árnyékban akar maradni és nem akarja, hogy a jedik tudomást szerezzenek a létezéséről.

 

A fénykardpárbaj szenzációs. Talán csak a Baljós Árnyakban látott hármas párbaj jobb nála, de ott sokat nyom latba a zene. 

 

Mivel Kylo Ren és Snoke nem voltak sithek - legalábbis amennyire én tudom - ezért elmondható, hogy az élőszereplős tartalmakban 2002 óta, vagyis azóta hogy Dooku színre lépett most kaptunk először egy új sithet. És nagyon hatékony, nagyon kegyetlen. A Disney+ sorozatokban ennél jobb gonosz figura még nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, rendkívül autoritatív figurára sikeredett, és miután a maszk lekerül, már az első másodpercekben egyértelmű a néző számára, hogy itt nem csak egy következő szimpla ellenséges Erőhasználóról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem tudom más is így van-e vele, de ezzel a résszel nem tudok betelni :) Most már vagy hatszor legalább láttam. A hétvégén újranéztem az egész sorozatot is. Egyébként összenézve a többi epizóddal egyértelmű, hogy az Idegennek Sithnek kell lennie. Különben nem lenne igazán súlya annak, hogy az árnyékban akar maradni és nem akarja, hogy a jedik tudomást szerezzenek a létezéséről.

 

A fénykardpárbaj szenzációs. Talán csak a Baljós Árnyakban látott hármas párbaj jobb nála, de ott sokat nyom latba a zene. 

 

Mivel Kylo Ren és Snoke nem voltak sithek - legalábbis amennyire én tudom - ezért elmondható, hogy az élőszereplős tartalmakban 2002 óta, vagyis azóta hogy Dooku színre lépett most kaptunk először egy új sithet. És nagyon hatékony, nagyon kegyetlen. A Disney+ sorozatokban ennél jobb gonosz figura még nem volt.

A sorozat történetvezetéséből adódóan én pl. minden hétvégén megnézem egyben, mert ahogy áll össze a történet egyre inkább kinyílik a sorozat. Mondanom se kell, hogy ennek a résznek a fényében mekkora élmény a második epizód azon jelenetei, amiben Qimir a Jedikkel beszélget. :) A színészek is marha jók, de közülük is kitűnik Lee Jung-jae, aki úgy játssza a szerepét már az első perctől kezdve, hogy tisztában van a sztorival. A Qimirt alakító Manny Jacintot meg nem is említem. Megnézem inkább újra. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"- Arról is kérdezték őt, hogy mit jelentett a Kylo Ren téma az epizódban. Leslye: Bárcsak megtehetném. Szándékosan van ott, de nem mondhatom meg, hogy miért, és nem tudok belemenni abba, hogy mi is az. De majd meglátod."

 

Akkor ezzel el is dőlt, hogy nem a zeneszerző szeszélyéből került be a téma, hanem szándékosan, és kezdeni fognak valamit ezzel. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

"- Arról is kérdezték őt, hogy mit jelentett a Kylo Ren téma az epizódban. Leslye: Bárcsak megtehetném. Szándékosan van ott, de nem mondhatom meg, hogy miért, és nem tudok belemenni abba, hogy mi is az. De majd meglátod."

 

Akkor ezzel el is dőlt, hogy nem a zeneszerző szeszélyéből került be a téma, hanem szándékosan, és kezdeni fognak valamit ezzel. :o

Na erre most fel mernék rakni pár sört, hogy sima ködösítés. 

A dallam nem tolakodóan van jelen hála az égnek és véleményem szerint a sorozat a sithek 900 év utáni nem publikus színrelépéséről szól, ami már önmagában sem kis feladat. Ha a Ren lovagrend alapjai is beleférnek ebbe a történetbe, akkor egy hatalmas 3 méter átmérőjű sombrero-kalapot emelek meg előttük! Ha pedig nem a Sithek lesznek a válasz a fenyegetés forrására, hanem, hogy Renekkel van dolguk most a jediknek, akkor, hogy is mondjam, kicsit becsapva érezném magam. Ha pedig kvázi egyenlőség jelet húznának a Sithek és Renek közt azt se nyelné le mindenki. 

Én a sith verziónak drukkolok és az igazat megvallva a zenében is jobban esett volna egy kis duel of the fates áthallás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Na erre most fel mernék rakni pár sört, hogy sima ködösítés. 

A dallam nem tolakodóan van jelen hála az égnek és véleményem szerint a sorozat a sithek 900 év utáni nem publikus színrelépéséről szól, ami már önmagában sem kis feladat. Ha a Ren lovagrend alapjai is beleférnek ebbe a történetbe, akkor egy hatalmas 3 méter átmérőjű sombrero-kalapot emelek meg előttük! Ha pedig nem a Sithek lesznek a válasz a fenyegetés forrására, hanem, hogy Renekkel van dolguk most a jediknek, akkor, hogy is mondjam, kicsit becsapva érezném magam. Ha pedig kvázi egyenlőség jelet húznának a Sithek és Renek közt azt se nyelné le mindenki. 

Én a sith verziónak drukkolok és az igazat megvallva a zenében is jobban esett volna egy kis duel of the fates áthallás. 

A Sith-ekről kell szólnia a sorozatnak ez egyértelmű, szerintem más áll a háttérben itt, nem véletlen, hogy Leslye nem akart még erről beszélni.

 

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Osha és Mae

azt hittem ennek ábrázolására írták a pop számot. :P :D De viccet félretéve jobb ez így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 06. 30. - 6:10, Darth Cupsy írta:

Van egy olyan kifejezés, hogy "be vagyok rozsdásodva", akkor az alapképzettség még megvan az emberben, de mivel rég nem gyakorolta az adott tevékenységet, ezért az első pár próbálkozás még nem az igazi, de hamar visszarázódik az ember, illetve jelentősen javul a teljesítménye  és nem kell hozzá száz óra.;) Ezt épp lövészet kapcsán volt szerencsém élőben is látni, de akárminél megfigyelhető, ami bármilyen szinten készségfüggő. Egyébként két lőfegyver esetenként még azonos típus esetén is eltérhet annyira, hogy míg a megszokottal tökéletesen lő valaki a számára "ismeretlennel" már nem úgy alakul a lőkép az elején, ahogy szeretné, szintén láttam. Fegyvervizsgáknál is általában először lehet tenni pár próbalövést, hogy az embernek legyen némi fogalma arról, hogy viselkedik a fegyver és a lövedék.

Persze, ez így van a valóságban, lőpor alapú fegyverekkel. Ezzel nem fogok vitába szállni, én is tapasztalatból tudom. Nyilván a száz órával költői túlzásba estem, de azt is jól tudom, hogy ahhoz, hogy a képszégeid javuljanak, nem két lövés leadása szükséges. Márpedig Osha csak ennyit lőtt, miután hirtelen újra mesterlövésszé vált. És ez rá is mutat a lényegre: egy fiktív, a fizikát csak a sztori továbbgördítése esetén komolyan vevő, sugárfegyverekkel telepakolt, a realitást a dráma alá rendelő, kitalált világban már csak akkor igaz, ha az írók kedve épp így hozza. És a Star Warsban eddig csak Rey esetében hozta így. :)

A második rész ama jelenetében pedig, amikor Varosha rálő Mae-hóra, biztos nem igaz a fenti. Merthogy konkrétan látni, hogy mielőtt Varosha meghúzná a ravaszt, kicsit balra fordítja a fegyvert. És mit ad isten, a lövedék pont Mae-hótól jobbra suhan el nem sokkal. Abszolút biztos, hogy szándékosan lőtt mellé. Hogy ez a szándék tudatos vagy tudat alatti volt, az már kérdéses. És ezt a negyedik részben maga Varosha igazolja, amikor Jeckinek elmondja, hogy valakinek meg kell állítania a testvérét, de az nem ő lesz, mert az neki nem megy. Majd Solnak is elmondta, hogy ez nem megy neki. Végül még Yorddal is közli, hogy nem képes megállítani Mae-t, sőt nem is hezitálhat másodszorra. Vagyis ő is nagyon jól tudja, hogy nem a képességeivel, hanem az érzelmeivel van baj. Szóval, a lövés előtti bemozdulás, majd három embernek tett beimserő vallomás után teljesen biztos vagyok abban, hogy Osha nem azért hibázott el egy bazi nagy koncentrikus köröket kibocsátó energiafegyverrel egy tőle nagyjából 5 méterre lévő álló célpontot, mert berozsdásodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.