Ugrás a kommentre

Dooku Gróf


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Ha Yoda megöli Dookut a Geonosison, a grófból mártír lesz, és ugyanúgy megnyert volna több ezer rendszert az ügynek, talán még többet is. Ha elfogja, akkor Palpatine elintézi a kiszabadítását, ahogy elintézte a terveit tekintve sokkal kevésbé jelentős Gunray-ét is, meg ahogy kijutatta Wat Tambort és Poggle-t is végül.

Hogy a halála esetén talált volna valakit a helyére? Miért ne? Politikai vezetőt nem lehet nehéz leakasztani egy ilyen korrupt rendszerben, és kétlem, hogy Dooku volt az egyetlen markáns vezéregyéniség az egész Galaxisban. A politikai vezetőnek meg nem feltétlen kell a Sith tanítványnak is lennie, de, ha nagyon akarta volna, valószínűleg még egy újabb Jedi is a horgára akadhatott volna, hiszen a klón háborúk alatt mi is láttunk három olyat átállni a Sötét Oldalra, akik még csak kapcsolatba sem léptek Palaptine-nal. Ezek simán alkalmasak lettek volna a tanítvány szerepének betöltésére is, de ha nem akart magának ex-Jedi lovagot, akkor ott volt mindjárt Asajj Ventress.

Mint korábban írtam, Sidious mindenkit olyan pozícióban tart, ahonnét egy karcsapással el lehet távolítani. Mindenki pótolható a tervében, csak ő maga nem. Dooku elvesztésére is biztos felkészült, ahogy a bebörtönzésére is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha Yoda megöli Dookut a Geonosison, a grófból mártír lesz, és ugyanúgy megnyert volna több ezer rendszert az ügynek, talán még többet is. Ha elfogja, akkor Palpatine elintézi a kiszabadítását, ahogy elintézte a terveit tekintve sokkal kevésbé jelentős Gunray-ét is, meg ahogy kijutatta Wat Tambort és Poggle-t is végül.

Hogy a halála esetén talált volna valakit a helyére? Miért ne? Politikai vezetőt nem lehet nehéz leakasztani egy ilyen korrupt rendszerben, és kétlem, hogy Dooku volt az egyetlen markáns vezéregyéniség az egész Galaxisban. A politikai vezetőnek meg nem feltétlen kell a Sith tanítványnak is lennie, de, ha nagyon akarta volna, valószínűleg még egy újabb Jedi is a horgára akadhatott volna, hiszen a klón háborúk alatt mi is láttunk három olyat átállni a Sötét Oldalra, akik még csak kapcsolatba sem léptek Palaptine-nal. Ezek simán alkalmasak lettek volna a tanítvány szerepének betöltésére is, de ha nem akart magának ex-Jedi lovagot, akkor ott volt mindjárt Asajj Ventress.

Mint korábban írtam, Sidious mindenkit olyan pozícióban tart, ahonnét egy karcsapással el lehet távolítani. Mindenki pótolható a tervében, csak ő maga nem. Dooku elvesztésére is biztos felkészült, ahogy a bebörtönzésére is.

Igen itt képbe jöhettek volna olyanok mint Krell vagy Barris. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Nem tudni. Annyi biztos, hogy 8-10 évvel az ep1 előtt hagyta ott a Rendet, ezután hazatért Serrenóra, felvette a gróf címet, a családi vagyont, aztán lényegében eltűnt a publikum elől. Legközelebb már a szeparatista mozgalom élén jelent meg az ep1 és 2 között. Illetve még azt tudni, hogy még az ep1 előtt meggyilkoltatta Sifo-Dyast és átvette a klón projektet tőle, és valamikor az ep1 idején, talán kicsivel utána, mind a Kaminoiaknak, mind Jango Fettnek Tyranus néven mutatkozott be - előbbiek előtt továbbra is Jedinek adta ki magát.

Dookuval kapcsolatban igazság szerint nagyon szét van csúszva az idővonal - látszik, hogy Lucas sem nagyon dolgozta ki, de a kánon írók sem törődtek vele sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valószínűtlennek tűnik, az eddigi előzményeket elmesélő sztorikban még csak utalás sincs arra, hogy Dooku bármilyen kapcsolatban állt volna a Kereskedelmi Szövetséggel korábban. Nagyobb az esélye annak, hogy Dooku Jedi mester minősítésében keveredett valahogy össze Palpatine-nal, és már Sidious mutatta be a grófot a helytartónak. (Eleve Dooku szavai merő hazugságok, hiszen azt állítja, hogy Gunray azután kért tőle segítséget, hogy Sidious cserben hagyta, de mint tudjuk, Sidious sosem tett ilyet, ő hozta ki Gunray-t a dutyiból és az ep2 idején is masszívan kooperál a Sith Nagyúrral).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legendsben már Plagueis halála (Baljós árnyak ideje) környékén megkörnyékezte őt Sidious, mert tudta, hogy ki akar lépni a Rendből. Maul halála után (addigra kilépett Dooku a rendből) meg eldöntötte, hogy az lesz az tanítványa addig, amíg Anakin elég idős nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

 (Eleve Dooku szavai merő hazugságok, hiszen azt állítja, hogy Gunray azután kért tőle segítséget, hogy Sidious cserben hagyta, de mint tudjuk, Sidious sosem tett ilyet, ő hozta ki Gunray-t a dutyiból és az ep2 idején is masszívan kooperál a Sith Nagyúrral).

Erről megfeledkeztem. Valóban kooperálnak a háttérben, szóval ez a része akkor kamu volt.

21 perccel korábban, Yoda József írta:

A Legendsben

...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mester és tanítvány

Spoiler

Sőt, még jóóóval azelőtt Erővillámokkal simán megkínoz egy embert, és ha Qui-Gon (aki akkor még csak a tizenéves padawanja volt) nem lép közbe, valószínűleg meg is gyilkolja. Azt nem hiszem, hogy ekkor már kapcsolatban állt Sidiousszal, mert ez 20-30 évvel lehetett az ep1 előtt, de azt megmutatja, hogy Dooku már ekkor is hajlott a Sötét Oldal felé.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mester és tanítvány

  Spoiler elrejtése

Sőt, még jóóóval azelőtt Erővillámokkal simán megkínoz egy embert, és ha Qui-Gon (aki akkor még csak a tizenéves padawanja volt) nem lép közbe, valószínűleg meg is gyilkolja. Azt nem hiszem, hogy ekkor már kapcsolatban állt Sidiousszal, mert ez 20-30 évvel lehetett az ep1 előtt, de azt megmutatja, hogy Dooku már ekkor is hajlott a Sötét Oldal felé.

 

Dookut én igazából sosem tartottam Jedinek. Már az EP2 alapján se. Ok a Rend tagja volt de van benne valami ördögi. Szerintem sosem hitt a Jedi eszmékben. Amit írtál a spoilerben(közben már elolvastam a könyvet) is igazolja, még azon kivül is voltak olyan gondolatai ami nem éppen a Jediké. Én úgy látom hogy a farkas belépett a bárányok közés, de jól tudta álcázni hogy ő farkas.

A döbbenet az hogy egy ilyen ember képezte ki a szerintem valaha élt egyik legnagyobb Jedit, Qui-Gont.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A döbbenet az hogy egy ilyen ember képezte ki a szerintem valaha élt egyik legnagyobb Jedit, Qui-Gont.

Qui-Gon valószínűleg önmagától is egy kiemelkedő ember lett volna, így Dooku nem tudta rossz irányba befolyásolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku: Jedi Lost

 

Spoiler

Bár van egy enyhe arrogancia a modorában, a fiatal Dooku (12 éves) eddig nem tűnik velejéig romlottnak, sőt egyelőre olyan testvéri viszonyban van Sifo-Dyas-szal, hogy egyelőre el sem tudom képzelni, hol siklott ki minden ennyire a végletekig. De még csak az 50. oldalnál tartok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 12. - 14:52, Donát írta:

Köszi Dzséjt a szerkesztést, még tényleg nem telt el az egy év. :facepalm:

 

  Spoiler elrejtése

Az említett példával szándékosan nem foglalkoztam itt, mert akkor még messze Jedi volt, csak megmutatkozott benne már a sötét oldal.

 

Viszont szerintem fontos adalék, mert jelzi, hogy már korábban sem stimmelt nála valami. Igazából egyre inkább úgy tűnik, hogy Dooku hasonlított Anakinra. Jó Jedi volt, de komoly Sötét Oldali problémái voltak - amit talán pont a Jedi Rend és éles szabályai, na meg a politikai fogdmegként játszott szerepük élezett ki nála.

2020. 04. 12. - 15:36, Pildi írta:

Qui-Gon valószínűleg önmagától is egy kiemelkedő ember lett volna, így Dooku nem tudta rossz irányba befolyásolni.

Nekem az jött le, hogy alapvetően nem is akarta. Sőt, sok dolog, ami Qui-Gon nagy emberré tette, azt részben Dookutól kapta meg.

Spoiler

Bár az erővillámozást elítélte - nyilvnán ez a veleszületett erkölcsi iránytűjének tudható be -, de az, ami megtanította arra, hogy higgyen a próféciákban és az individumokban, ne csak a nagyobb jót nézze, az inkább Dookutól jött. Bár konkrét példa nincs rá, de úgy érzem, hogy azzal, hogy Dooku hagyta, hogy Qui-Gon tanulmányozza a próféciákat, egy olyan világlátást adott neki, amiben képes a nagy egészt és a kis részleteket egyszerre szemlélni, meglátni az összefüggéseket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2020. 04. 11. - 18:52, Yoda József írta:

A Legendsben már Plagueis halála (Baljós árnyak ideje) környékén megkörnyékezte őt Sidious, mert tudta, hogy ki akar lépni a Rendből. Maul halála után (addigra kilépett Dooku a rendből) meg eldöntötte, hogy az lesz az tanítványa addig, amíg Anakin elég idős nem lesz.

Ez a megközelítés kifejezetten tetszett. Ott is Dooku rengeteget csalódott a Köztársaságban és a Jedi Rendben a különféle válságok miatt. A kánonban a Dooku, az elveszett Jediben is rengeteget csalódott, szintén több különböző válság miatt. Emellett mindkét vonalon nyitott volt a sötét oldal felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Mentségükre legyen mondva, ekkor még nem tudták, hogy Sith Nagyúr a fehér szakállú gróf úr, és hát abban a tévhitben éltek, hogy minden gyakorló és egykor Jedi kétlábon járó szent, akiket a Sötét Oldal is fél megkísérteni. :) Aztán Windu 200 Jedi árán csak megtanulta a leckét. Na jó, Krell és Barriss feladott neki egy kis ismétlő tananyagot, de aztán már vágta a témát. Okééé... Záróvizsgán professzor Anakin megvágta, de már majdnem megvolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
9 perccel korábban, Donát írta:

A Dooku: Jedi Lost-ból kiderül, hogy hogy csábította át Sidious Dookut a sötét oldalra? A Sith keresztelőről és a csábításról van esetleg konkrét kánon mű?

Nixen ilyen. De szerintem ez Dooku esetében nem is úgy zajlott, mint mondjuk Darth Vader esetében, révén ő már akkor is együtt dolgozott a Sith-ekkel, amikor Darth Maul még vígan Sidious tanítványa volt. Sőt már a Tyranus nevet is használta. Szóval szerintem nála valahogy így zajlott: "VÁLLVONÁS, aztán: Oké, mostantól te vagy a tanítvány" - by Sidious. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nixen ilyen. De szerintem ez Dooku esetében nem is úgy zajlott, mint mondjuk Darth Vader esetében, révén ő már akkor is együtt dolgozott a Sith-ekkel, amikor Darth Maul még vígan Sidious tanítványa volt. Sőt már a Tyranus nevet is használta. Szóval szerintem nála valahogy így zajlott: "VÁLLVONÁS, aztán: Oké, mostantól te vagy a tanítvány" - by Sidious. 

Csak eszembe jutott, hogy milyen durva lenne, ha kiderülne, hogy Dooku valahogy elkeveredett az Exegolra és ott állította maga mellé Sidious. Persze amilyen hanyagul félredobta Palpatine Dookut, simán lehet, hogy sohasem járt az Exegolon. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem Exegolon még Maul sem járt. Az eddigiek alapján Vader volt az első tanítvány, aki eljutott oda.

OFF Ezt miből tudjuk? A Wayfinder az Mustafaron volt, az tiszta sor, de volt valamilyen írásos anyag Exegolról, amiből kiderül, hogy Vader járt ott, a többiek pedig valószínűleg nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

OFF Ezt miből tudjuk? A Wayfinder az Mustafaron volt, az tiszta sor, de volt valamilyen írásos anyag Exegolról, amiből kiderül, hogy Vader járt ott, a többiek pedig valószínűleg nem?

Eddig arra van írásos, pontosabban szólva képes anyag van arra, hogy Vader járt ott:

rsz-img-0232_c3r5.jpg

 

És még utalás sincs arra, hogy Tyranus vagy Maul járt ott. Illetve minden eddigi dolog, ami Exegollal foglalkozik, az arra enged következtetni, hogy Palpatine csak a klón háborúk után fészkelte be magát ide. Exegol és Palpatine kapcsolatára a legkorábbi utalás az ep5 utánra (de még az ep6 előttre) vezethető vissza. Persze a Xystonok már készülnek, és a "Palpatine pót test" projekt is javában megy ekkor, de a TBB által hozzáadott infók is azt támasztják alá, hogy Exegolon Palpatine csak az ep3 után rendezjkedett be. Ha elfogadjuk, hogy Nala Se is már ennek a projektnek volt a része, de őt még a Waylandra, nem az Exegolra vitték, akkor feltételezhető, hogy a Sith világ csak később került képbe. Persze lehet, hogy Palpatine már régebb óta fészkel ott, de eddig minden írásos és képesített bizonyíték arra utal, hogy csak az ep3 után lett fontos számára Exegol. Ha pedig tényleg így van, akkor Maul és Tyranus nem valószínű, hogy járt ott. Különösen igaz lehet ez a placeholder Tyranusra.

Persze fontos leszögezni, hogy ez mindösze a jelenlegi ismereteinkből levont következtetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.