Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A lángoló tengerek

eredetileg három évvel játszódott volna A Sithek bosszúja után. Erre Palpatine a füzetes formátumban utalt. A sztoriban viszont szerepel Tizedik Fivér, akit Ahsoka egy évvel A Sithek bosszúja után megölt.  Illetve Tarkint a füzetben tévesen többször is nagymoffnak szólították, holott azt a rangot 5 évvel a Birodalom alapítása után kapta.  De ezeket javították a gyűjteményes kiadásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 27. - 13:40, Darth Revan9 írta:

A magyar fogyasztók érdekesen reagáltak. Jöttek újak, akik csak kánont vesznek, vannak azok akik totál kiakadtak, és csak Legendákat vesznek. És vannak olyanok, akik mindkét kategóriát aktívan vásárolják, olvassák. Az arányok kiegyenlítettek lettek, Úgy tűnik a harmadik csoport - akik Legendákat és kánont egyaránt vesznek - vannak többségben. Fogyásokban nincs jelentős különbség, max csak egy tucat példány. Volt olyan, hogy kánont vettek jobban, volt olyan hogy a Legendák fogyott egy picivel jobban. Nagyjából  az esetek többségében egyenlő arányban fogynak. Úgy tűnik a magyar olvasóknál az elmúlt öt évben nem nyert teret a kánon pártiság.

Nem véletlen, hogy azok vannak többségben, akik mindkét kiadványt olvassák. Hiszen a legendákba sorolt regények vagy képregények mindegyike nem jutott el hozzánk mielőtt nem hivatalossá tették őket. Igaz, hogy angolul hozzá lehetett férni, de azért jobb ha le van fordítva hivatalosan is. A kánon történetekre is kíváncsiak az emberek, de úgy látszik sokan szimpatizálnak a régi kánon történeteivel. Jó lenne, ha felülbírálnák legalább a Baljós árnyak és a Jedi visszatér közötti időszakban megjelent regényeket és képregényeket, ami nem súrlódik a kánonnal azt visszarakhatnák, de 5 év elteltével ebben nem történt semmi elmozdulás. 

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szerepjáték és rajongói történet már szerepelt úgy, hogy Skywalker kora még a legendás időszakban! A szerepjáték alaptörténete kicsit hasonlít a sequel trilógia eseményeire. 

 

 https://ziro.hu/bovitett-univerzum-es-legendak/skywalker-kora-egy-rajongoi-szerepjatek-es-egy-rajongoi-tortenet/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rossz hír az, hogy a Disney egy olyan kérdéssel állt elő,  hogy a kiadó hány Legendákat adna még ki. Lehet, hogy tényleg Legendák zárás lesz ebből.

A jó hír benne van a rosszban: a Disney újra engedélyezné a 2013 előtti címeket. Most még bármi lehet. Újra kiadások. Hosszú sorozat kiadása.  Nem tudom, hogy lesz-e vagy mikor, a lényeg, hogy van előremozdulás.

Zárásként szerintem a Legacy of the Force - Millenium Falcon - Fate of the Jedi jönne jól. Vélemények?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne, de az nagyon sok lenne. Nem tudni meddig akarják engedélyezni, hány évre előre  és hány kötettel.

 

Sky. Arra gondoltam, hogy ha zárásra kerülnének a Legendák, akkor a Legacy of the Force 9 könyvvel, a Millenium Falcon és a Fate of the Jedi 9 könyvvel jelenhetne meg, természetesen nem egyszerre, hanem több évre előre, pl. 2019 vége és 2021 vége között.

 

Egyébként most nem semmi mennyi lehetőség merült fel a kiadónál.

Ami már megjelent magyarul és érdemes lenne újra kiadni.

Greg Bear: Rogue Planet (Az álmok bolygója)

Michael Reaves: Darth Maul Shadow Hunter (Darth Maul A vadászó árnyék (2011-es bővített kiadás.)

Steve Perry: Shadows of the Empire (A Birodalom árnyai)

A. C. Crispin: The Paradise Snare(Az éden pokla, Han Solo trilógia 1.)

A. C. Crispin: The Hutt Gambit (Hutt játszma, Han Solo trilógia 2.

A. C. Crispin: Rebel Dawn(A lázadás hajnala, Han Solo trilógia 3.) Ez különösen kiemelt hiánycikk.

 

Felmerült lehetőségként a Jedi-növendék, és az X-szárnyúak (régiek újra kiadása és befejezésük)

 

Ami még sosem jelent meg itthon.

1.                  The New Jedi Order – 19 könyv, Dark Nest – 3 könyv, Legacy of the Force – 9 könyv, Millenium Falcon – 1 könyv, Fate of the Jedi – 9 könyv, Crucible – 1 könyv.

Ezeknél két lehetőség. 1. Elindulni a The New Jedi Orderrel. 2. Ugrani a Legacy of the Force-ra.

Nem tudom mi fog ezekből megvalósulni. Ha egyáltalán megvalósul. És azt se hány kötet jönne, hány hónapra, vagy évre előre. Még minden képlékeny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is gondoltam, hogy jó lenne rákérdezni, mert akkor biztosra lehetne tudni, hogy a most szerződött könyvek után jöhetne-e a többi, vagy pedig ennyi volt.

Mert ha engedélyezik, és mind jöhet, akkor tök mindegy, mi kerül a mostani csomagba.

Ha viszont nem.... akkor sajnos válogatni kell. Annak viszont nem örülnék, mert engem az összes hiányzó kötet érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen körülmények között, amikor meg van szabva egy limit a jogtulaj által az újrakiadásokat én mellőzném. Azért nagy szorgalommal ezeket a könyveket be lehet szerezni, de a máshogy nem, PDF formátum még mindig elérhető. 

 

Nem tudom, hogy a TNJO nélkül egyáltalán érthető-e a LOTF vagy pláne a FOTJ. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat, Revan. :) 

Én az újra kiadásokat hanyagolnám, helyettük inkább a még kiadatlan regényekre koncentrálnék. A már megjelent regények így vagy úgy, de beszerezhetők, akár antikváriumokból, akár egyéb úton (én is így tettem szert pl. A vadászó árnyék vagy A Birodalom árnyai c. könyvekre), viszont a hazánkban nem megjelentek semmilyen formában nem elérhetők magyarul, vagyis hiánycikkek. Holott igen fontos részei a Legendáknak. Sajnálnám, ha a The New Jedi Order és a Legacy of the Force között kéne választani (mindkettőt szeretném), de ha ez a felállás, akkor az előbbire voksolnék. Egyrészt, mert több könyvből áll, másrészt hiányérzetem lenne, ha jelentős eseményeket átugrova vetnénk bele magunkat a LotF eseményeibe.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na még egyszer. :D  

 

2019. 03. 08. - 20:09, Iqvi írta:

Ez a kettő sorozat amúgy miről is szól? Nem nagyon vagyok otthon a Legendák világában,

 

2019. 03. 08. - 20:18, Darth Sky írta:

Amennyire képben vagyok, a "The New Jedi Order" a Yuuzhan Vong (egy Galaxison kívülről érkező faj) inváziójáról szól az Új Köztársaság ellen. Hangsúlyos szerepet kap benne Luke Skywalker és a feltámasztott Jedi Rendje is. Köztük többek között Han és Leia gyermekei: Jaina, Jacen és Anakin Solo. 

 

A "Legacy of the Force" fő témája (elég spoileres),

  Spoiler elrejtése

hogy a Sötét Oldalra állt Jacen Solo mihez kezdett Lumiya befolyása alatt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 09. - 9:00, Iqvi írta:

Valaki felvilágosítana hogy ez a két sorozat miről szól? Nem vagyok jártas a Legends Univerzumban de azért próbálok arról is valamennyit megtudni.:peace:

A NJO a Yuuzhan Vong invázióról, a LOTF pedig

Spoiler

Jacen Solo bukásáról

és a II. Galaktikus Polgárháborúról

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, sikerült kijelölni az irányt. Megvannak a címek. Remélem az lesz, amire a jelenlegi helyzet alapján gondolok. Még informálódok. Mindenesetre eddig biztató a helyzet. Most már minden a Disney-n múlik.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben végeztem A Birodalom árnyaival. Hogy őszinte legyek, kissé túlértékelt alkotásnak érzem. Eddig legalábbis igen pozitív véleményeket olvastam róla, amihez képest csalódtam. Egyáltalán nem rossz regény, de a kiemelkedőtől igen távol áll, ennél bőven vannak jobbak. Xizor és Guri karakterei kellően maradandók (amit az is alátámaszt, hogy az itt debütáló Xizor tucatnyi más regényben bukkant fel ezt követően), a történetet viszont nem érzem erősnek. A Vader és Xizor között dúló machinációk ellenére, inkább az egyszerű kalandregények közé sorolnám. 

Spoiler

Dióhéjban annyiról szól, hogy Xizor meg akarja öletni Luke-ot, hogy keresztbe tegyen Vadernek az Uralkodónál (aki ugye élve akarja a fiút, hogy az oldalukra állíthassák). Annak kiderítése érdekében, ki akar Skywalker életére törni, Leia a kiterjedt kémhálózattal bíró Fekete Naptól akar informálódni, ám a szervezet vezetője - Xizor kezeibe kerül, aki őt akarja felhasználni Luke lépre csalásához. (Amúgy Xizor és Leia jelenetei néha már zavarba ejtően szexuális töltetűek voltak.) Innen pedig egy szimpla mentőakció az egész. Kissé csalódást keltő volt, hogy a rettegett Fekete Nap vezetőjének palotájába milyen egyszerűen bejutottak, majd még egyszerűbben felrobbantották, ahogy később a Coruscant felett keringő függőpalotáját is. Persze akadtak érdekes adalékok, mint a II. Halálcsillag terveinek megszerzése (ami kapcsán Xizor javasolta, hogy engedjék a Lázadók kezére), vagy annak elmesélése, hogy Leia miként tett szert az Ep6-ban látott fejvadász szerelésre és hődetonátorra. Arról nem is beszélve, hogy Boba Fettnek miért tartott viszonylag sok ideig leszállítania Hant Jabbához, bár erre inkább a képregény adaptáció tér ki jobban.

A magyar fordítás erős kívánnivalót hagyott maga után (pl. Lord Vader, mylord, emberke, a Sith Fekete Lovagja, Vader és az Uralkodó magázódása), a megfogalmazás pedig inkább egy ifjúsági regénybe illett volna. 

 

A képregényt is letudtam, ami valóban ugyanezt a történetet meséli el, annyi különbséggel, hogy némely jelenet egyáltalán nem, vagy rövidebben került bele. Továbbá tartalmaz plusz részleteket, főleg Boba Fett és üldözői, valamint Vader Jabbához beépült embere, Jix kapcsán.     

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik hamarosan pozitív fordulat jöhet Legendák ügyben. Még feltételes módban írok, mivel nem bízok annyira a Disney rendszerében, de a kiadónál nagyon bizakodóak a jelenlegi üzenetváltások kapcsán. Ennyire biztató még sosem volt a helyzet. Van arra esély, hogy az általam felsoroltak hosszú évek alatt mind sorra kerülhetnek. Most már a konkrét címekről folyik majd az egyeztetés.

  • Nagyon tetszik 4
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Úgy tűnik hamarosan pozitív fordulat jöhet Legendák ügyben. Még feltételes módban írok, mivel nem bízok annyira a Disney rendszerében, de a kiadónál nagyon bizakodóak a jelenlegi üzenetváltások kapcsán. Ennyire biztató még sosem volt a helyzet. Van arra esély, hogy az általam felsoroltak hosszú évek alatt mind sorra kerülhetnek. Most már a konkrét címekről folyik majd az egyeztetés.

giphy.gif

 

Köszi a jó híreket!

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Roger Macbridge Allen: A koréliai rajtaütés

 

Kellemes meglepetésként szolgált a regény, gyengébbre számítottam. Bár a történet nem nagyszabású, a cselekmény pedig viszonylag röviden összefoglalható, mégis le tudott kötni elejétől a végéig. Üdítő változatosságot nyújtott, hogy ezúttal egy viszonylagos békeidőbe kapcsolódhattunk be, ahol nem a Galaxis megmentése, vagy hasonló kaliberű dolog volt a tét. Több idő jutott a hétköznapi dolgok ecsetelésére. Különösen Han, Leia és a gyerekek kapcsán. Alaposabban megismerhettük a Corellia-rendszert, azon belül is Corelliát és Coronet városát, illetve a három fő fajt. A békeidő ellenére a Corellia-rendszerben nyugtalanság uralkodik, és érezhető a vihar előtti csend. A sztori röviden... 

 

Spoiler

...A Coruscanton az Új Köztársaság Hírszerzésének dolgozó Belindi Kalenda közli Han Solóval, hogy beépített ügynököknek veszett nyoma a Corellián. Hogy a dolog végére járjon, a nő arra kéri Solót (aki családjával eleve a bolygóra készült), hogy odaérve "viselkedjen gyanúsan", elterelve a figyelmet róla, amíg fényt derít az ügyre. Ám Kalendát várják a Corelliánál, majd kilövik a gépét, így a nő kényszerleszállást hajt végre a bolygón. Han, Leia és gyerekeik: Jacen, Jaina és Anakin, valamint Chewbacca elindulnak a Corelliára. Lando Luke segítségét kéri, hogy egy gazdag feleséget találjon magának, aki segíthet beindítani az új vállalkozását. Így találkozik Tendra Risanttal (ő lesz Lando későbbi felesége, akitől gyereke is születik). A Corellián Hanék találkoznak a kormányzóval, aki elmondja, hogy a Birodalom bukása után a káosz lett úrrá a rendszeren. Mivel már nem kényszerítette őket senki békére, a corelliai népek (emberek, drallok, selonaiak) egymás ellen fordultak. Kiderül, hogy az Emberi Liga "Rejtett Vezetője" nem más, mint Thrackan Sal-Solo (Han Solo unokatestvére) aki ki akarja űzni a nem-emberi fajokat a Corelliáról, melynek aztán ő lenne a diktátora. Bejelenti a Corellia-rendszer elszakadását az Új Köztársaságtól, majd blokkol minden kommunikációt és "leárnyékolja" a rendszert, amelyben így lehetetlenné válik a hiperűr-utazás. Luke és Lando megneszelik a történteket, ezért elindulnak a Coruscantra, hogy segítséget kérjenek.

 

A regény érezhetően egy hosszú felvezetőként szolgált a trilógia 2-3. részéhez, de engem nem zavart, mert jó volt olvasni (a magyar változat elírásainak ellenére). Azért ahhoz tehetség kell, hogy egy kényszerleszállást 20 oldalon keresztül ecseteljen valaki úgy, hogy az ne legyen unalmas, sőt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Gondolom a visszajelzések megleptek mindenki. igen énis szeretnem az összes magyarul eddig ki nem adott regenyeket bezsebelni amik angolul megjelentek, hidjétek el nem ugyan az angolul vagy németul elolvasni, vagy magyarul. ég és föld a külömbség egy hivatalos remek forditó és ugye a sajaát nyelvtudásod,szókincsed korlátaival megküzdeni. szóval mindet ami a csövön kifér , ezen kivül a C.C.Criespin re vevö lennék bár megvan , de egy ilyen kaliberü könyv ,bármikor beválalnám .és köszönet a jó hirekért

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 22. - 20:45, Darth Revan9 írta:

Kellemes volt olvasni ilyen pozitív véleményt. Nem sok Új Köztársaság regényről hallottam ilyeneket.

Nemrég jutott csak eszembe, ráadásul a te listádról is lemaradt, szóval ez a két könyv se maradjon ki/le a lehetséges megjelenési listáról. :)

- "Tales from the New Republic" novellás kötet

- "Tales from the Empire" novellás kötet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Nemrég jutott csak eszembe, ráadásul a te listádról is lemaradt, szóval ez a két könyv se maradjon ki/le a lehetséges megjelenési listáról. :)

- "Tales from the New Republic" novellás kötet

- "Tales from the Empire" novellás kötet

Ha sorra kerülnek az nem mostanában lesz. Most más könyvek vannak terítéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klónháborús játszmák II.: Ostrom

Karen Miller az Ostromot ott folytatja, ahol az Árnyak közt című regényt abbahagyta és egy szenzációs háborús dámát tár az olvasók elé. Itt is az előző kötethez hasonlóan több szálon fut a cselekmény. Most még több idő jutott Anakinra és Obi-vanra, közülük is inkább Anakin lett fajsúlyosabb. A dráma és a feszültség rendkívül erős, átérezhető. Több pontos is hihetetlenül fel lett tornázva a hősiesség és az epikusság is. A könyv egyik legerősebb pontja pont Anakinhoz köthető, aki olyasmit tesz, amire nem volt példa még egyetlen Star Wars filmben vagy sorozat epizódban se. Abban a bizonyos jelenetben minden eddiginél jobban érezhető, hogy ő a kiválasztott, és a későbbi bukását csak még jobban keserűvé teszi.

A történetben folytatódik a versenyfutás az idővel.

Anakin és Obi-van egy Torbel nevű faluba jutnak, miután sikeresen elmenekülnek a rájuk küldött droidok elől. Bányászoknak álcázva igyekeznek meghúzni magukat. Az új szereplők főleg a falusiakból kerülnek ki. Jaklin és Rikkard vezetik a falut. Jaklin gyanakvóbb és bizalmatlanabb figura. Egy idő után már szinte idegesítővé válik a karaktere. Főleg, amikor a szeparatisták ostrom alá veszik a falut, mert akkor több olyan megnyilvánulása is van, mely alapján azt gondolhatnánk, hogy nem tud logikusan gondolkodni. Rikkard barátságosabb, de eleinte ő is gyanakvó. A théta vihar után viszont megváltozik a véleménye a Jedikről. Főleg azért, mert megmentették a fia, Arrad életét. Devi, a lebegőszékbe kényszerített fiatal lány a pozitívabb hősöket gyarapítja. Életre való, nem adja fel. Szimpatizál Anakinnal, talán egy kicsit bele is habarodik. Nagyon szimpatikus figura, főleg, amikor kiáll Anakin és Obi-van mellett. Őt nagyon megkedveltem. Ki kell emelnem még Gretit, a kislányt, aki Erő-használó és nagy tehetsége van a gyógyításhoz. Ő Obi-vanhoz kerül közelebb, amolyan pót apaként kezeli. Anyja, Bohle meggyógyulása után minden eddiginél jobban ragaszkodik hozzá. Greti és Obi-van nagyon nagy eltökéltséggel gyógyítják a falusiakat a théta vihar után keletkezett damotit mérgezés miatt. Greti szeretne Jedi lenni, de túl idős. Obi-van gondolkodik azon, hogy vele is kivételt lehetne tenni, éppúgy, mint Anakinnal annak idején. De végül ebbe nem mennek bele a Jedik, de jól is van ez így. Hisz a lány így megúszhatta a tisztogatást. Sufi, a gyógyító nem kapott nagyobb szerepet, de ő is szimpatikus volt számomra.

A Coruscanton tovább zajlanak a politikai események. A vírus bevetése a Chandrilán hihetetlen és megrázó reakciót vált ki. Ezt nagyon jól át tudtam érezni. Tryn Netzl, a kutató teljesen kétségbe esik. Bail, Padmé és Yoda nem hagyományos módszerekkel akarják a válságot leküzdeni. Palpatine, mint politikus jelentősen konfrontálódik Yodával és Bail-lel. Papatine több kérdésben egyre agresszívebb, jól látható, hogy a Köztársaság egyre jobban tolódik a Birodalom felé. Yoda és Bail titkolózása később hasznára válhat, mert így könnyebben tudja majd a galaxist a Jedik ellen hangolni. Bail és Yoda itt kerülnek szinte már baráti kapcsolatba, mely jobban megágyaz A Sithek bosszújában látottakhoz. Padmé nagyot csalódik Palpatine-ben és többször felmerül benne, hogy a Köztársaság rossz irányba megy. E mellet ő és Bail igyekeznek összehozni, egy a Köztársasági Hadseregtől független flottát és haderőt, mellyel Anakin és Obi-van segítségére siethetnek. Ezzel Karen Miller zseniálisan megágyazott a későbbi Felkelők Szövetsége megalakításához. Itt sikerült létrehozni egy „mini Felkelők Szövetségét” és ez később arra indíthatta Bailt és Mon Mothmát, hogy ezt ismételjék meg sokkal nagyobban a Birodalom ellen.

Ahsoka aggódik Anakinért, a Templomban feszült várakozásokkal telnek napjai. Taria Damsinnal közeli barátok lesznek. Ahsokának csak a kötet végére jut nagyobb szerep, mikor végre megérkezik Rex-szel és a klónokkal Lanteeb-re. Taria Damsin is kiveszi a részét az akcióból. Sikerül neki az, ami Obi-vannak és Anakinnak nem sikerült Dr. Fhernan árulása miatt. Öröm volt olvasni, ahogy Lok Durd szinte szívinfarktust kapott a labor és a bázis pusztulásakor. Itt elérkezünk Bant’ena Fhernan szerepéhez. A túszul ejtett doktornőnek kevesebb szerep jutott az előző kötethez képest, az viszont sokkal jelentősebb lett. Én sajnáltam őt és átéreztem a tragédiáját. Tényleg embertelen választás elé kényszerült, de megtalálta a módját, hogy kicsesszen Durd-dal, még akkor is, ha ez az életébe került. Az áldozata megható és szívszorító. Visszatérve Tariára. Az egyik legjobb rész, mikor bejut a faluba. és erejét megfeszítve segít Anakinnak és Obi-vannak. Szegénynek nem sok van hátra és ez mélyebbé teszi az ő drámáját is. Jedihez méltón ő is kiveszi a részét az ártatlan Torbeliek megsegítésében. A sorsa egyben szerencsés is, hisz nem láthatta, hogy később mi történt.

A végére hagytam

Anakint és Obi-vant. Az előző kötethez hasonlóan ők az igazi sztárok. Itt is kiváló ábrázolást kapunk róluk. Karen Miller a végsőkig elhajszolja a két hőst. Mielőtt visszaindulhattak volna a fővárosba, hogy máshogy mérjenek csapást Durdék erejére, jött az a bizonyos théta vihar, mely leleplezte őket. Anakin itt olyasmit tett, ami az egyik leghősiesebb cselekedet volt a Star Wars történetek sorában. Biztos a kedvencem marad az a jelenet, amikor az Erőt használva óvja a falusiakat a halálos théta vihar elől. Úgy használja az Erőt, mely szinte hihetetlen és elképesztő még Jedi mércével mérve is. Az különösen tetszett, hogy ezt az Erő kifejtést az egész galaxisban megérezték, többek között Yoda és Sidious is. Anakin itt nem sajnálja saját magát, hogy ártatlanokat védjen. Később Obi-van mindent bevet, hogy az Erő segítségével gyógyíts a damotit mérgezésben szenvedőket. Még saját magát sem kíméli. Mélyen fáj neki az elesettek, elhunytak emléke. Igazi Jedi, aki minden áron segít másokon. Nagyon érzelmes figura ebben a könyvben. Anakin és Obi-van között tovább folyik az alapkonfliktus, mely az előző kötetből jött át: mennyire, hogyan segítsenek, hogyan tudnak minél több mindenkien segíteni. Mindkettejükben benne van a félelem, hogy talán minden jó akaratuk ellenére is árthatnak. Bár ebben a háborúban nehéz eldönteni, hogy mi is lenne jobb.

 Aztán jön a harci droidok ostroma, melynél a torbeliek a végsőkig kiveszik a részüket. Anakin, Obi-van és később Taria is a végsőkig védelmezik a falusiakat, mely nagyon epikussá teszik ezeket a pillanatokat.

Egyik kedvenc kijelentésem, mely Anakin gondolataiban fogan meg: „Így működne a világ? Ennyin múlhat a galaxis sorsa? Véletlenszerű találkozások… egy váratlan krízis helyzet…két ember rossz helyen, de jó időben…Valaki a lelkiismerete szavát követve képes megváltoztatni mások gondolkodását…Ennyire egyszerű lenne megváltoztatni a történelem menetét?” Kiválóan összegzi a Star Wars lényegét.

Az Ostrom kiváló zárás lett. Mély és epikus dráma. Különféle érzelmek – szeretet, aggódás, tenni akarás, felelősség tudat, bánat – kiváló ábrázolása. Kitűnő darab. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.