Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ha sorra kerülnek az nem mostanában lesz. Most más könyvek vannak terítéken.

Nekem az is jó, ha csak később jönnek.

Azért is írtam az előző kommentet, hogy azok is "szem előtt legyenek" és nehogy véletlenül elfelejtődjenek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Nemrég jutott csak eszembe, ráadásul a te listádról is lemaradt, szóval ez a két könyv se maradjon ki/le a lehetséges megjelenési listáról. :)

- "Tales from the New Republic" novellás kötet

- "Tales from the Empire" novellás kötet

Erről a két könyvről mindig hajlamos vagyok megfeledkezni. Mivel standalone-kötetek, akár előrébb is lehetne hozni a kiadásukat, ha további Legends könyvekre szerződnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Nekem az is jó, ha csak később jönnek.

Azért is írtam az előző kommentet, hogy azok is "szem előtt legyenek" és nehogy véletlenül elfelejtődjenek. :)

Szerintem nem fognak elfelejtődni, de mivel ismerem a kiadó szándékait az elkövetkezendő 7-8 évre, így ezért mondtam, hogy a közeljövőben nem lesznek. Majd megpróbálom valamelyik későbbi csomagba besuvickolni őket.

19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Erről a két könyvről mindig hajlamos vagyok megfeledkezni. Mivel standalone-kötetek, akár előrébb is lehetne hozni a kiadásukat, ha további Legends könyvekre szerződnek.

Már nem fogják előre hozni őket. A kiadónál már lefixálták az elkövetkezendő egy év menetrendjét. A Disney még nem bólintott rá, így elméletileg előre lehetne hozni, de ahhoz át kéne variálni a dolgokat, és újból elölről kezdeni a bürokratikus procedúrát, így ez további csúszásokat eredményezne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rossz hír. A következő ciklusba sajnos mégsem kerülhetnek még új Legendák. A helyzet az, hogy továbbra sem ért véget a folyamat, melynek végén egy egyszerűbb, egységesített értékesítési rendszer lépne életbe, és így könnyen tudnának Legendákra szerződni. Amint érvényes lesz az új értékesítési rendszer a 2013 előtti címekre, onnantól kezdve szabadon bármelyik Legendák megjelenhet. Hasonló, egységesített értékesítési rendszer most már működik, mely érvényes a 2012 utáni megjelenésekre.

Jó hír, hogy a korábbi Legendákat tovább lehet még árusítani egy ideig.

A Legendákkal kapcsolatban folyamatosan fognak érdeklődni, de idén már biztos nem lesz egy sem és a 2020-as év is bizonytalan.

Eredeti tervek szerint a The New Jedi Order indult volna el, méghozzá az 1-6. kötetetekkel, illetve Az álmok bolygója és a Darth Maul: A vadászó árnyék jött volna újra kiadásban. (A vadászó árnyéknál a 2011-es bővített verzió volt a célpont, melyben benne vannak a Saboteur  és a Restraint novellák James Luceno-tól). Természetesen nem adták fel, ha kapnak engedélyt valószínűleg ezek jönnek a távoli jövőben. Reméljük, hogy minél hamarabb egységesül és egyszerűsödik az értékesítési rendszer, mert akkor kb. 8-9 év alatt a teljes The New Jedi Order, Dark Nest, Legacy of the Force, Millenium Falcon, Fate of the Jedi, Crucible könyvek vonala mind megjelenne. E mellett újra kiadásokra is lehetne számítani. Az álmok bolygója, Darth Maul: A vadászó árnyék, Crispin Han Solo trilógiája, A Birodalom árnyai. Plusz a nagyon távoli jövőben: X-szárnyúak és Jedi-növendék újra kiadások és e két széria befejezése is sorra kerülhet. Tehát kb. 12 évre előre el lennénk látva.

Ha lesz fejlemény szólni fogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Eredeti tervek szerint a The New Jedi Order indult volna el, méghozzá az 1-6. kötetetekkel, illetve Az álmok bolygója és a Darth Maul: A vadászó árnyék jött volna újra kiadásban. (A vadászó árnyéknál a 2011-es bővített verzió volt a célpont, melyben benne vannak a Saboteur  és a Restraint novellák James Luceno-tól). Természetesen nem adták fel, ha kapnak engedélyt valószínűleg ezek jönnek a távoli jövőben. (...) Az álmok bolygója, Darth Maul: A vadászó árnyék, Crispin Han Solo trilógiája, A Birodalom árnyai. Plusz a nagyon távoli jövőben: X-szárnyúak és Jedi-növendék újra kiadások és e két széria befejezése is sorra kerülhet.

Azért annyira nem rossz hírek ezek. A késlekedés igen (illetve az sem, mert így lesz idő behozni a személyes lemaradásokat :P ), de amiket írsz, az egyébként nagyon jól hangzik! NJO, Crispin, Vadászó árnyék + Saboteur :love:

Utóbbi kapcsán bennem fölmerült, nem lehetne-e a Crisis of Faith-et is valamihez hozzácsapni, mert fájdalmasan/pofátlanul hiányzott a Válaszutak befejezéseként...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Azért annyira nem rossz hírek ezek. A késlekedés igen (illetve az sem, mert így lesz idő behozni a személyes lemaradásokat :P ), de amiket írsz, az egyébként nagyon jól hangzik! NJO, Crispin, Vadászó árnyék + Saboteur :love:

Utóbbi kapcsán bennem fölmerült, nem lehetne-e a Crisis of Faith-et is valamihez hozzácsapni, mert fájdalmasan/pofátlanul hiányzott a Válaszutak befejezéseként...

A Crisis of Faith esetleg megjelent valamilyen kiadásban, nyomtatásban?

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Sajnálom, főleg a Crispin-trilógiát, de igazából engem az EU már jobban érdekel.

 

23 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

:( Hát ez elég szomorú, azért köszi a tájékoztatást.

Még nem lefutott dolog, lehet a tervekből még valami, csak nem a közeljövőben. Várjunk türelemmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 21. - 2:09, sirszalhasogato írta:

Igen, az évfordulós Birodalom örököseiben.

Akkor csekély rá az esély. Esetleg akkor ha már csontra elfogytak a jelenlegi Legendák csíkos kiadások is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb fejlemény állt be Legendák ügyben. A Disney-Lucasfilm marketinges, értékesítő osztályának egyik fejese szerint rendben vannak a Legendák körüli dolgok, lehet rájuk szerződni. A kiadónál bizonytalanok, mivel egy másik illetékes nem sokkal korábban ennek homlokegyenest az ellenkezőjét állította. A mostani illetékes, aki azt állította, hogy mehet a dolog utánanéz a dolgoknak, a kiadónál pedig úgy döntöttek, hogy szintén rákérdeznek még jó pár embernél.

Elég nagy káosz lehet egy ilyen multicégnél, mi? Hasonló volt a helyzet 2016 őszén, akkor első körben az egyik ember azt mondta, hogy nem lehet azokra a Legendákra szerződni, melyeket a kiadó 2017-2018 folyamán már kiadott. (Ugyebár ez volt a Coruscanti éjszakák, Medstar, egyéb Klónháborús regények, Fejvadász háborúk...stb.) Akkoriban kapott a kiadó egy listát, hogy mire lehet  szerződni.- ott is fantasztikus volt a káosz, pl. az egyik kilenc kötetes szériánál csak az első három kötet szerepelt. Aztán pár nappal később egy másik fejes belement a kiadó eredeti 15 könyves listájába és megindult a papírozás. Azt meg tudjuk, hogy végül is e 15 cím mindegyike megjelent 2017, 2018 folyamán.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Újabb fejlemény állt be Legendák ügyben. A Disney-Lucasfilm marketinges, értékesítő osztályának egyik fejese szerint rendben vannak a Legendák körüli dolgok, lehet rájuk szerződni. A kiadónál bizonytalanok, mivel egy másik illetékes nem sokkal korábban ennek homlokegyenest az ellenkezőjét állította. A mostani illetékes, aki azt állította, hogy mehet a dolog utánanéz a dolgoknak, a kiadónál pedig úgy döntöttek, hogy szintén rákérdeznek még jó pár embernél.

Elég nagy káosz lehet egy ilyen multicégnél, mi? Hasonló volt a helyzet 2016 őszén, akkor első körben az egyik ember azt mondta, hogy nem lehet azokra a Legendákra szerződni, melyeket a kiadó 2017-2018 folyamán már kiadott. (Ugyebár ez volt a Coruscanti éjszakák, Medstar, egyéb Klónháborús regények, Fejvadász háborúk...stb.) Akkoriban kapott a kiadó egy listát, hogy mire lehet  szerződni.- ott is fantasztikus volt a káosz, pl. az egyik kilenc kötetes szériánál csak az első három kötet szerepelt. Aztán pár nappal később egy másik fejes belement a kiadó eredeti 15 könyves listájába és megindult a papírozás. Azt meg tudjuk, hogy végül is e 15 cím mindegyike megjelent 2017, 2018 folyamán.

 

Szép kis káosz mit ne mondjak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég fejeztem be Az utolsó lovag című könyvet, nem volt rossz Luke EP 8-as mutatványára is másképp reagálok, ha már túl lettem volna ezen a könyvön, kevésbé tűnt volna meredeknek elsőre. Egyébként érdekes, hogy mindkettő angol címe The Last Jedi és mindkettőben feltűnik az Erőkivetítés vagy mi :) .  Mondjuk a hajók méretezésével/ elnevezésével voltak gondok, gondolom ezek a bakik Maya Kaathryn Bohnhoff-tól származnak, mert a coruscanti éjszakáknál amiket Reaves egyedül írt nem tapasztaltam ilyet. Például nem tudom, hogy lehet vadászgép jelzővel illetni egy olyan gépet, aminek lakó kabinjai vannak, rendes raktere, leszálló rámpája stb. van. Persze ez lehet csak fordítási hiba, de például a Delta-7 Aethersrite-tal kapcsolatban is vannak elég fura mondatok, hogy valaki megállt a szárnyának árnyékában, vagy felnéztek a szárnyára, illetve, hogy a leszálló rámpáján sétál le valaki, ezek azért eléggé meredek állítások egy olyan vadászgéppel kapcsolatban és ezeket nem is hiszem, hogy ennyire el tudták volna "ferdíteni". Azt hittem a végére elvarrják a szálakat. Van még esetleg folytatása Jax Pavan történetének? 
Az utolsó lovag előtt a coruscanti éjszakák utolsó 2 része volt terítéken (az első részt már valamivel régebben letudtam) összességében tetszettek, jól nyomon lehet követni Jax fejlődését, a 4 regény folyamán. különösen tetszettek a különböző Erőérzékelések bemutatásai, kár, hogy csak kevés volt, de gondolom nem egyszerű feladat kitalálni egy ilyet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: Megsemmisítés

 

Egy jócskán elhúzódó hiányt pótoltam most ezzel a könyvvel, ilyen hosszú ideig (4 év) egy SW-könyv sem porosodott a polcomon olvasatlanul. Korábban jobban meg akartam ismerni a világot, mielőtt nekikezdek a könyvnek, de a TOR-hoz sajnos gyenge volt a gépem, a képregények meg még szintén nagy adósságaim (bár az egyiket most elolvastam a regény hatására, rövid értékelés a megfelelő topikban).

 

Azért sejthető volt, hogy Karpyshyn most sem ad ki fércművet a kezéből. Az író szerencsére azokra is gondolt, akik nincsenek tisztában teljes részletességgel a TOR eseményeivel, így részletekbe menően utal vissza dolgokra, amely itt kimondottan hasznos. Maga a történet egyébként nem nagy eresztés, össze lehet foglalni pár mondatban. Mégis, Karpyshyn olyan lendületes és az érdeklődést fenntartó stílusban ír, hogy ez egyáltalán nem jelent gondot. Karakterei érdekesek, bár azért a Darth Bane-trilógiához képest nem igazán emlékezetesek. Ami nagyon tetszett, hogy megismerhetjük a hidegháborúba, majd egy új kiélezett konfliktusba belebonyolódó Köztársaság szervezeti működését, illetve az intézmények egymáshoz való kapcsolatrendszerét. Ehhez képest a sith-ek most mellékszereplők, bár a Sötét Tanács párszor szerepet kap, illetve a Birodalom logisztikájába is betekintést nyerhetünk Davidge miniszter révén, ez a szál azonban hamar elsikkad, és a könyv közepére már nem követjük nyomon az itteni szereplők ténykedését (pl. Darth Marr). A könyv központi kérdésfeltevése, hogy mi az a pont, amit még meg lehet tenni a győzelem érdekében, és mikor van az, amikor hiába képviseljük a jó oldalt, már semmi sem különböztet meg az ellenségtől. A háborús hős Jace Malcom rövidlátásának a levét majdnem a Duro itta meg, de szerencsére a fia, Theron nagyon is kiforrott értékrenddel rendelkezett. Az ő karaktere mellé még kapunk egy kiváló Jedi-t Gnost-Dural képében (ő rá még emlékeztem, a rend főkönyvtárosaként ő narrálta a Galaxis eseményeit a TOR megjelenése előtt készített kis videókban), de az igazgató Marcus Trant is érdekes szereplő, aki talán túl sokat enged meg beosztottjának, Theron-nak. A twi'lek csempész, Teff'ith számomra unalmas volt. A Sith-oldalról Darth Karrid meglehetősen idegesítő volt, tipikus példája a Kettő Szabálya előtti idők ostoba és méltatlan sith-jeinek.

 

Ha a TOR-könyveket hasonlítom össze, akkor az Árulás még mindig kiemelkedő, de talán a Revan-t is hangyányinál erősebbnek éreztem a Megsemmisítésnél. A Végzetes Szövetségnél viszont egyértelműen jobb. Ez a könyv Karpyshyn búcsúregénye egyúttal, akinek visszatérése nyilván már nem várható, a BioWare-t is otthagyta évekkel ezelőtt. A Legends-éra egyik legszínvonalasabb írójáról van szó, aki zseniálisan lehet életet a sok ezer évvel ezelőtti történések Galaxisába, kezdve a Kotor forgatókönyvírójaként, gatyába rázva a korábbi katyvaszt és összerakva a részinformációkat egy koherens egésszé. Ha csak az ő regényeit rakom sorrendbe, akkor nálam a következő a helyzet:

1. A gonosz dinasztia

2. A Kettő Szabálya

3. Revan

4. A pusztítás útja

5. Megsemmisítés

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TOR regények közül nekem ez a leggyengébb,  talán pont azért, mert ahogy te is írtad itt nem sokat foglalkoznak a Sithekkel. Imádom az éra Sithjeit, magát a Sith Birodalmat és annak atmoszféráját.

 

A TOR játékot szerintem mindenképp pótold , jó kis története van, az alapjátéknak mindenképp, igaz én csak a Sith warriort vittem csak végig , meg az Inkvizitorból egy kicsit,  de gondolom a többi kaszt története is jól ki van dolgozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben végeztem Roger MacBride Allen Korélia-trilógiájának 2. és 3. részével is. Nekem összességében elnyerte a tetszésemet mindhárom regény, noha akadtak benne nem tetsző elemek is. Bár 24 éves könyvekről van szó, szerintem ma is bőven megállják a helyüket. Mivel a Star Wars univerzum annyira sokrétű és szerteágazó, szerintem nem is igazán lehet olyat belepakolni, ami "Star Wars-idegen" lenne. Egyéni ízlés kérdése, kinek a gyomra mit és milyen mértékben vesz be. Számomra nem volt meredek sem a komplett csillagrendszerre kiterjedő hipertér-blokkolás, sem pedig egy csillagok/bolygók elpusztítására képes állomás (ami mellesleg bolygók vontatására is képes). Ezek egyikét sem éreztem kirívónak a többi SW-s szuperfegyver és szokatlan technológiai megoldások és lehetőségek sorában.


 

Spoiler

 

Érdekes volt, hogy több ízben is utaltak a Korélia-rendszer eredetére, és különösen a 3. könyv (Leszámolás a Középpontban) foglalkozott a témával. Mint kiderült, a Korélia-rendszer minden bolygóján (Korélia, Selonia, Drall, Talus-Tralus) található egy-egy bolygórepulzor, amelyek a Középpont Állomás repulzorával kapcsolatba kerülve lehetővé teszik az adott bolygók tetszőleges mozgatását/vontatását. A pletykák szerint (bár mi tudhatjuk, hogy igaz) a Középpont Állomás eredeti gazdái (a killikek) vontatták ebbe a rendszerbe a különféle bolygókat, hogy ismeretlen okból megalkossák a Korélia-rendszert. A killik kaptár (Thuruht) aztán eltűnt, hátrahagyva a Középpont Állomást, a bolygókon lévő repulzorok létezése pedig a feledés homályába veszett. A bolygók mozgatásán kívül, az Állomás képes felrobbantani is azokat, ezért különösen veszélyes fegyver, ha rossz kezekbe kerül.

 

filing_images_1fc843be7477.jpeg

 

A 2. regény (Seloniai veszedelem) ott veszi fel a fonalat, hogy a Thrackan Sal-Solo fogságában lévő Han Solo találkozik egy szintén rab seloniaival, akivel később szövetségesek lesznek. Közben Mon Mothma és Ackbar megbízzák a Coruscantra visszatérő Luke-ot és Landót, hogy kérjenek kölcsön egy flottát Luke bakurai ismerősétől, Gaeriel Captisontól, hogy behatolhassanak a továbbra is zárlat alatt lévő Korélia-rendszerbe. Ebrihim, Chewbacca, Jaina, Jacen, Anakin és Q9 a Drallra mennek, Ebrihim nagynénjéhez - Marchához. Belindi Kalenda hazatér a Coruscantra, közölve az ottaniakkal a koréliai híreket. A szintén Thrackan fogságba eső Mara Jade találkozik Leiával, akivel vakmerő szökést hajtanak végre, majd a Koréliát is sikerül elhagyniuk. Bár kettejük kapcsolata nem zökkenőmentes, mivel Leia még egyáltalán nem bízik meg úgy Marában, ahogy Luke, és többször is felmerül benne, hogy a nő esetleg áruló lehet. A Bakurán Luke és Lando meggyőzik Gaeriel Captisont, hogy a flottájával segítsen az Új Köztársaságnak a Korélia-rendszerben rekedt társaikon, egy egyedi módszerrel juttatva be őket, a hipertér-blokkolás alatt álló rendszerbe. Gaeriel végül beleegyezik, és Luke-ékkal tart.

 

A 3. regényben (Leszámolás a Középpontban) aztán a seloniaiakkal szövetségre lépő Han megszökik a koréliai fogságból, ám a bolygót elhagyva hajójuk sérüléseket szenved. Bár Hanék kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek, a kritikus pillanatban találkoznak a szintén szökésben lévő Leiával és Marával. Némi ellenállás leküzdése után úgy döntenek, hogy a Seloniára mennek, ám a landolás nem alakul zökkenőmentesen Hanék számára. Közben Luke, Lando, Kalenda, R2-D2 és C-3PO a Középpont Állomásra indulnak, ahonnan sejtésük szerint az a hipertér-zavaró jel származik, ami blokkolja a hiperűr-utazást a rendszerben. A gigászi és nem kevésbé régi űrállomásra jutva találkoznak Jenica Sonsennel, aki az utolsó ott maradt személy, miután társai elmentek a kitörések következtében, amit az Állomás közepén lévő kisebb napra emlékeztető energiaforrás okozott. A Drallon, Ebrihim, Marcha, Q9, Chewbacca és a Solo-gyerekek rátalálnak az egyik gravitációs kútra (bolygórepulzorra), amely lényegében egy bolygóba ágyazott létesítmény. Ennek segítségével hozták a Drallt a Korélia-rendszerbe, ahogy a többi bolygót is. A rendszer minden bolygóján van egy ilyen eszköz, ami rossz kezekbe kerülve fegyver is lehet. Anakin véletlenül aktiválja az energiaforrást. Thrackan és emberei észlelik az energiát és a Drallra mennek, ahol foglyul ejtik a gyerekeket, Chewbaccát, Ebrihimet és Marchát. A zavaró kikapcsolása után Thrackan megzsarolja Leiáékat, hogy ismerjék el a Korélia függetlenségét, és visszakapják a gyerekeket. Ám Q9 segítéségével a gyerekek időközben kiszabadulnak. A Középpont Állomáson Luke-ék rájönnek, hogy az Állomás egy csillagrobbantó és hamarosan egy újabb világot fog elpusztítani. Ossilege admirális közli Landóékkal, hogy szerinte a Sacorria Triumvirátusa (Drall-Seloniai-Ember szövetség) áll az ügy mögött, ám Thrackan átverte őket, hogy saját hatalma legyen. Bár Gaeriel, Ossilege és Thrackan Sal-Solo meghalnak a felrobbanó hajón, a köztársaságiak végül megállítják a Triádot, és megakadályozzák, hogy a Középpont Állomás egy újabb csillagot semmisítsen meg.  

 

 

A történet tehát a "szokásos" világmegmentős/szuperfegyveres vonallal operál, de szerintem abszolút vállalható módon, többé-kevésbé érdekes leírásokkal. A fentebb ecsetelt dolgok ellenére nem megy át bizarr baromságba a sztori. A hangulat vegyes: hol kalandregény, hol krimi, nehéz meghatározni, melyik a legdominánsabb. Kimondottan örülök, hogy elolvastam ezt a trilógiát, mert bővebb ismereteim lettek a Korélia-rendszerről, valamint a Középpont Állomásról, ami tudtommal szerepet kap egy The New Jedi Order és több Legacy of the Force regényben is. Karakterek tekintetében természetesen jelen van a "kemény mag" (Luke, Leia, Han, Lando, Chewbacca, R2-D2, C-3PO), de szerencsére kaptunk újakat is szép számmal, illetve aminek még örültem, az a Solo-gyerekek komolyabb szerepeltetése volt.
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egész jó ez a trilógia, vagy legalábbis bőven az olvashatóság szintje felett van. Nyilván egy Thrawn-trilógiához nem ér fel, és talán a Jedi akadémia-trilógia is jobb, de a szintén a 90-es évek első felében megjelenő Fekete Flotta fenyegetése-trilógiánál vagy Barbara Hambly könyveinél egyértelműen színvonalasabb.

 

Pont most olvasom a Koréliai hajszát, érdekes összevetni a canon és a legends Korélia-ábrázolását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pont a Koréliai hajszába kezdtem bele, és valóban érdekes, mennyire másképp ábrázolják ugyanazon bolygót. Persze ez érthető, hiszen utóbbi mű nyilván a Solóban látott világot eleveníti meg, míg a régebbi számos más forrásból merít.

 

Egyébként tetszett az utalás a Seloniára. Noha sok nem derült ki róla, csak annyi, hogy a kánonban is létezik ez a bolygó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: A túlélők keresése

 

Nagyjából két évvel ezelőtt olvastam a Kirajzást, amely számomra az egyik legjobb Star Warsszal kapcsolatos élményt nyújtotta. Egy remek könyv, amely egy igazán izgalmas cliffhangerrel ért véget. Már akkor alig vártam, hogy olvashassam a körülbelül 50 évvel később játszódó folytatását, mely A túlélők keresése címet viseli. Végre sikerült eljutnom odáig, hogy ezt megtegyem. 

Nem csalódtam ezúttal sem. Zahn nagyszerű író, remekül kitalálta az egész sztorit. Noha én kifejezetten nem szeretem, amikor egy Star Wars-regény tele van számomra ismeretlen karakterekkel, de A túlélők keresésében tökéletesen működött a sok új arc bevonása. Mindegyik karakter rendkívül jól kidolgozott, érdekes volt. A főszerepben álló Luke-Mara duó is jó párost alkotott. A geroonok egy idő után kegyetlenül idegesítőek voltak, úgy voltam velük, hogy totál feleslegesek ebbe a regénybe... aztán kiderül végül, hogy ők valójában a vagaarik! Mondjuk, az nekem kicsit sántít, hogy se Luke, se Mara nem volt képes rájönni Jedi-képességeikkel, hogy az egész, amit művelnek, puszta színjáték. A chisseket ismét nagyszerűen kidolgozta Zahn. Tulajdonképpen a chissek hülyeségének volt köszönhető a nagy felfordulás, amely az alapelvükből (nem támadnak meg senkit) fakadt.

Az egész regénynek volt egyfajta nyomasztó, kissé poszt-apokaliptikus hangulata: elvégre egy 50 évvel ezelőtt lezuhant hajót indulnak felkutatni Luke-ék. Aztán ott ráakadnak nem kevés emberre, akik egész életüket abban a roncsban élték le. Az egész könyv egy kicsit a Metró 2033-ra emlékeztetett, ott volt ez a föld alatt mászkálósdi a téma (csak az sokkal nyomasztóbb volt). Emellett egy kicsi krimihangulattal is átitatta Zahn ezt a pompás művet. 

A túlélők keresése tele van ármánykodással, titkolózással, rengeteg meghökkentő fordulattal, és ez teszi igazán élvezhetővé ezt a művet a fenomenális történet mellett.

 

Összegezve, ez egy roppantmód szórakoztató és élvezetes olvasmány volt, habár egy kicsit hosszú lett. Viszont én minden SW fannak ajánlanám, sőt kötelezővé tenném a Kirajzás-A túlélők keresése-Thrawn-trilógia-Thrawn keze-duológia köteteket minden rajongónak!

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Mondjuk, az nekem kicsit sántít, hogy se Luke, se Mara nem volt képes rájönni Jedi-képességeikkel, hogy az egész, amit művelnek, puszta színjáték.

Nem tudom, már melyik Legends regényben olvastam, de a Jedik nehezen olvasnak az olyan fajokban akikkel egyáltalán nem vagy csak keveset találkoztak. Ezt átvették már kánonba is, a 2. Thrawn regényben jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Timothy Zahn: A túlélők keresése

Rég olvastam már ezt a regényt, annyira, hogy biztos szerepel a valaha olvasott első 10 SW könyvem között (viszonyításképp: most járok kb. 115-nél :)). Épp ezért jó lenne újraolvasni ezt is, de örülök, ha a megjelenőkkel tudom tartani a tempót. 

 

Egyébként, ha bejön Zahn stílusa, akkor javaslom még a Hűség és a Válaszutak regények elolvasását is. Ezekben már főként Mara Jade kerül reflektorfénybe a birodalmi időkben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Zahn (és épp nincs jobb dolgom), sorrendbe rakom a könyveit tetszés szerint. :D

 

1. A jövő látomása

2. Thrawn

3. Az utolsó parancs

4. Sötét erők ébredése

5. Kirajzás

6. Gazfickók

7. A túlélők keresése

8. Hűség

9. A Birodalom örökösei

10. Válaszutak

11. A múlt kísértete

12. Thrawn - Szövetségek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.