Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, caseyjones írta:

Fú, az a könyv olyan ritka, mint a fehér holló... 2014-ben adták csak ki, de szinte úgy kell vadászni rá a neten. Nem értem, hogy tűnhetett el így a piacról. 

Lejárt a kiadó joga.

Ennél konkrétabb forrást most hirtelen nem találtam:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Fú, az a könyv olyan ritka, mint a fehér holló... 2014-ben adták csak ki, de szinte úgy kell vadászni rá a neten. Nem értem, hogy tűnhetett el így a piacról. 

Nem csodálom, hogy akinek megvan és olvasta az nem akar megválni tőle. Nem hittem volna, hogy létezhet az, hogy valami képes Maulból badass-ebb figurát csinálni, mert már alapból is a legek legje, de ez a könyv képes volt rá. Na jó, lehet kicsit elfogult vagyok :D , de akármennyire kemény csávónak képzeled is Mault ez a könyv biztos csak dob rá még egy lapáttal ;) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ha kifejezetten a Sith-eket előtérbe helyező regényt szeretnék olvasni, ti melyik köteteket ajánlanátok? Kánon-könyvek közül hirtelen a Sith Nagyurak jutott most eszembe. De persze Legendákat is mondhattok. :saber_kylo::kylo::vader::palpatine: Kizárólag regények érdekelnek, képeskönyvek meg egyebek nem. (A Sith-ek könyve például megvan, de nem igazán tetszik a sok firkálgatás miatt - akinek megvan a könyv, érti, miről beszélek.)

Az Elveszett Sith Törzs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Fú, az a könyv olyan ritka, mint a fehér holló... 2014-ben adták csak ki, de szinte úgy kell vadászni rá a neten. Nem értem, hogy tűnhetett el így a piacról. 

Dolgoznak a problémán. Idővel talán visszakerülhet.

 

Egyébként a Történeek a Jabba, a hutt palotájából novellái nagyrészt A Jedi visszatérrel párhuzamosan zajlanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: A gonosz útvesztője

 

Luceno A megtévesztés leple című remekművével már bebizonyította nálam, hogy nagyszerű író, és remekül ért a Star Warshoz. A Sith-ek bosszúja előzményéül szolgáló kötetével, A gonosz útvesztőjével sem okozott csalódást, sőt.

Ha egy szóval kéne leírnom: zseniális. De tényleg. Azt leszámítva, hogy Obi-wan Kenobinak volt egy-két, a karakteréhez nem igazán illő megnyilvánulása, szinte teljesen rendben volt a regény. Negatívumként még esetleg azt tudnám felhozni, hogy a könyv vége felé levő coruscanti ostrom néhol kicsit száraz és unalmas volt, de ez egy csöppet sem rontott az összképen.

A regény fő konfliktusát a hiú neimoidi, Nute Gunray figyelmetlensége váltja ki, ugyanis a helytartó egy nagy felfordulás (vagy nevezzük inkább ostromnak) közepette megfeledkezik lépegetőtrónjáról (Gunray a regény második felére kicsit eltűnik, amit sajnálok), amely a Jedik kezére jut, akik így képesek lehetnek rálelni a titokzatos Sith Nagyúrra, Darth Sidiousra. Megindul a hajsza, amely izgalmasabbnál izgalmasabb fordulatokat eredményez. Sidious hihetetlenül ravaszan szövögeti gonoszabbnál gonoszabb terveit a háttérben. 

Nagyon tetszett, hogy Luceno többször is utalt Klónok háborúja-regényekre, többek közt a Cestus-csapdára, a Jedi próbára, valamint a Yoda - Sötét találkozóra. (Ezek közül előbbi kettő már megvolt, utóbbi viszont még nem, de igyekszem pótolni.) 

Nagyon sok remek karakter tiszteletét tette a regényben, és nem is kevés szerephez jutottak ezek a figurák: Windu, Kit Fisto, Grievous, Gunray helytartó, Sidious, Windu, Saesse Tiin, és még sorolhatnám. 

A PT-, valamint ROTS-hangulatot egyszerűen kiválóan eltalálta a szerző ebben a könyvben. Csak úgy sugárzott belőle A Sith-ek bosszújának a hangulata.

 

A regény vége - azaz Palpatine elrablása - egy kicsit homályos volt nekem. Mármint, abból a szempontból, hogy a 2003-as Clone Wars rajzfilmsorozat ugyanígy végződik. Mintha a regény egy az egyben azokat az eseményeket mondta volna el. Valóban így lenne? 

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, caseyjones írta:

Nagyon tetszett, hogy Luceno többször is utalt Klónok háborúja-regényekre, többek közt a Cestus-csapdára, a Jedi próbára, valamint a Yoda - Sötét találkozóra. (Ezek közül előbbi kettő már megvolt, utóbbi viszont még nem, de igyekszem pótolni.) 

Ezt a regényt már ezer éve olvastam, nem is nagyon emlékszem rá, akkor még az utalt regények közül egyiket sem olvastam, de mindig örülök amikor ilyen összefüggésekkel találkozom :)

48 perccel korábban, caseyjones írta:

 

A regény vége - azaz Palpatine elrablása - egy kicsit homályos volt nekem. Mármint, abból a szempontból, hogy a 2003-as Clone Wars rajzfilmsorozat ugyanígy végződik. Mintha a regény egy az egyben azokat az eseményeket mondta volna el. Valóban így lenne? 

 

Na mondjuk erre pont emlékszem, hogy ugyanaz, mint a CW vége. Gondolom bár a Legends jó pár helyen elvérzett a konvergencia oltárán, azért igyekeztek, némi egységet alkotni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A regény vége - azaz Palpatine elrablása - egy kicsit homályos volt nekem. Mármint, abból a szempontból, hogy a 2003-as Clone Wars rajzfilmsorozat ugyanígy végződik. Mintha a regény egy az egyben azokat az eseményeket mondta volna el. Valóban így lenne? 

 

Igen, és nem véletlenül. A rajzfilmbéli Coruscant ostromát feldolgozó részek Luceno regényének korai vázlatain alapszanak, viszont az írás folyamán eszközölt némi változtatást (hogy miért, azt nem tudom), ezért vannak olyan részek a végső változatban, amik csak a regényben szerepelnek (pl. a titkos összekötő alagutat feltérképező Jedik) a sorozatban viszont nem, vagy máshogy szerepelnek (pl. Foul Moudama és Roron Corobb halála).

Az is elképzelhető, hogy ezekről a változtatásokról idővel Luceno szólt Tartakovsky-éknak, csak azért nem változtattak rajtuk, mert már nem volt idejük meganimálni. Bár ez csak az én elméletem.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Igen, és nem véletlenül. A rajzfilmbéli Coruscant ostromát feldolgozó részek Luceno regényének korai vázlatain alapszanak, viszont az írás folyamán eszközölt némi változtatást (hogy miért, azt nem tudom), ezért vannak olyan részek a végső változatban, amik csak a regényben szerepelnek (pl. a titkos összekötő alagutat feltérképező Jedik) a sorozatban viszont nem, vagy máshogy szerepelnek (pl. Foul Moudama és Roron Corobb halála).

Ha jól tudom, akkor A gonosz útvesztőjéhez személyesen Lucas adott bizonyos instrukciókat Lucenónak. Elképzelhető, hogy az író Lucas kérésére eszközölt változtatásokat a történetben.

 

Eleinte nekem sem volt világos, hogy mi a regény és a rajzfilm kapcsolata (illetve melyik a "hivatalos" előzmény), mert a könyvben voltak utalások a sorozatra (Anakin-Ventress Yavin 4-es harca, Luminara-Barriss kalandja az Illumon, Windu dantooine-i akciója), ugyanakkor a coruscanti csata és Palpatine elrablása meglehetősen eltérően alakult a két alkotásban. Amire határozottan emlékszem, az Windu és Grievous harca a mágnesvasút tetején, amiből a rajzfilmben semmit nem kaptunk, hiszen a droidvezér pont le tudott lépni a Jedi-mester elől. Vagy Shaak Ti és a Jedi-védelmezők, akik Palpatine-t óvták a regényben jóval kevesebb szerepet kaptak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a könyvvel indult be újra a magyar SW-könyvkiadás annak idején. A régi Szukits honlapon lehetett ajánlani kiadásra könyveket, én ezt ajánlottam, meg rajtam kívül még sokan mások is. Mondjuk a kiadás minősége nem volt túl jó, mostanra ez a SW-könyvem van a legrosszabb állapotban, épphogy csak nem esett szét.

 

Egyébként én is inkább a regény első felét tartom kiválónak, a második kissé elnyújtott, és a rajzfilmsorozat a coruscanti támadást illetően sokkal hatásosabb és grandiózusabb volt, főleg amikor Shaak Tii és Jedi-társai védelmezik a főkancellárt Grievous ellenében (eleve a kiborg tábornok minden projekt közül a Tartakowsky-féle sorozatban és a korai CW-képregényekben a legfélelmetesebb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, caseyjones írta:

Yoda - Sötét találkozó: Az első fejezet végén megemlít a szerző valami olyasmit, hogy Anakin megölt korábban egy Dooku-klónt. Ezt nem igazán tudom hová tenni. :?:hmm:

Az a "The New Droid Army" c. Gameboy Advance játékban volt.

A játékban eredetileg Anakin az igazi Dooku-t ölte meg, de Lucas végül meggondolta magát, mert azt akarta, hogy a gróf a III. részben haljon meg, így végül, hogy elejét vegyék az ellentmondásnak a játékbeli Dooku-t "doppelgängerrel (Erőkivetüléssel, Erőkivetítéssel vagy mivel) magyarázták.

Amit Luke is csinált a VIII. rész végén.

 

Jobb videót nem találtam róla:

 

 

@Darth Sky elképzelhető. A "Baljós Árnyak" regényváltozatában szereplő, a Sith-ek történetét bemutató 1,5-2 oldalas részt Brooks például egy Lucasszal folytatott 1 órás telefonbeszélgetés után írta meg. De van egy jó pár régi EU szerző, aki mondta is, hogy Lucas sok háttérinfóval látta el őket, sőt ha valami nem tetszett neki, akkor az ő útmutatásai alapján kellett javítani azokat.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Lol, ezt nem is tudtam, hogy eredetileg egy gameboy játékban akarták kivonni Dooku-t az egyenletből. Elég méltatlan lett volna.

Szerintem több, mint méltatlan lett volna. Ennél még egy regényben történő befejezés is mérföldekkel korrektebb lett volna.

4 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

A "Baljós Árnyak" regényváltozatában szereplő, a Sith-ek történetét bemutató 1,5-2 oldalas részt Brooks például egy Lucasszal folytatott 1 órás telefonbeszélgetés után írta meg. De van egy jó pár régi EU szerző, aki mondta is, hogy Lucas sok háttérinfóval látta el őket, sőt ha valami nem tetszett neki, akkor az ő útmutatásai alapján kellett javítani azokat.

Olyan szomorú belegondolni, hogy mennyi huzavona volt ezekkel a regényekkel, még Lucas is belekontárkodott néhol, aztán végül az egész nem is számít, elvégre most már nem tartoznak bele a hivatalos Kánonba ezen művek. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szentséges ég! Most kezdtem el olvasni a Sötét találkozót. Zseniálisan indult, nem tudom, mikor szippantott be utoljára ennyire egy Star Wars-regény. De ez a harmadik fejezet pont olyan unalmas és érdektelen a számomra, mint amilyen pompás az előző kettő volt.

"Magyar származású" (Esterhazy) padawan párbajozik benne. :lol::lightsaber:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Iqvi írta:

Valaki írna egy teljes listát a legends Klónok Háborúja regényeiről?

A 'Clone Wars multimédia projekt' részei (nálunk "Klónok Háborúja regény" alcímmel jöttek ki):

 

- Töréspont

- Legacy of the Jedi (ez nálunk nem jelent meg)

- A Cestus csapda

- Medstar I: Harctéri sebészek

- Medstar II: Jedi gyógyító

- Jedi próba

- Yoda: Sötét találkozó

 

 

További Klónháborús regények:

 

- A Klónok Háborúja (a mozifilm alapján)

- A Klónok Háborúja: Külső űr

- A Klónok Háborúja: Életre-halálra

- Republic Commando: Tűzharc

- Republic Commando: Coruscant

- Republic Commando: Színvallás

- Republic Commando: A 66-os parancs

- Klónháborús játszmák: Árnyak közt

- Klónháborús játszmák: Ostrom

- A gonosz útvesztője

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2016. 10. 28. - 18:56, Darth Revan9 írta:

Igen azok. Csak nem tudom miért nincs kint rajtuk a csík?

A Sith-ek könyve elég különleges kiadás, mint ahogy A Jedi útja is. Ha nem tévedek, ezek afféle in-universe kötetek, így elég furcsán mutatna rajtuk a "Legendák" csík.

 

Más: rendeltem a múltkor a Szukitsról "antikvár" állapotú könyvet. Azonban mikor megérkezett, csodálkozva méregettem, hogy patika állapotú. 

Mintha olvastam volna valahol, hogy ezek nem a szó szoros értelmében vett antikvár könyvek, hanem a tárolás során kicsit megsérült, tehát nem 100%-os állapotban lévő kiadványok. Ez logikus is lenne, valahogy nehezen tudnám elképzelni, hogy a Szukits antikvár könyvekkel is keredkedne. No meg antikvár könyvhöz képest túl jó állapotban volt. Revan, esetleg tudsz erről valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Sith-ek könyve elég különleges kiadás, mint ahogy A Jedi útja is. Ha nem tévedek, ezek afféle in-universe kötetek, így elég furcsán mutatna rajtuk a "Legendák" csík.

 

Más: rendeltem a múltkor a Szukitsról "antikvár" állapotú könyvet. Azonban mikor megérkezett, csodálkozva méregettem, hogy patika állapotú. 

Mintha olvastam volna valahol, hogy ezek nem a szó szoros értelmében vett antikvár könyvek, hanem a tárolás során kicsit megsérült, tehát nem 100%-os állapotban lévő kiadványok. Ez logikus is lenne, valahogy nehezen tudnám elképzelni, hogy a Szukits antikvár könyvekkel is keredkedne. No meg antikvár könyvhöz képest túl jó állapotban volt. Revan, esetleg tudsz erről valamit?

Én úgy tudom, hogy csak minimálisan sérült, vagy szépséghibás könyvekről van szó. De lehet, hogy van köztük pár sérültebb példány is. A visszáruból is kerülhetnek be ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.