Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nem szívesen írom le, de a Disney egy nagyon aljas cég ilyen szempontból. Én a filmkiadáshoz vagyok egy fokkal közelebb, és ugye ott is tudjuk mi volt: 2014 óta nem jöhetett csak a fapados DVD (kivéve Star Wars). Marvel fronton tettek egy két kivételt (Galaxis Őrzői 2, Doctor Strange) és hiába fogytak el, más Marvel nem jöhetett BD-n. Össze vissza adtak ki mindent. Folyamatosak voltak a csúszások. És azért mondom mindezt múlt időben, mert még mindig nincs szerződés a Disneyvel (okt.1-én járt le ha igazak a hírek). Tehát továbbra sincs még csak kilátásban sem, hogy valaha lesz még itthon Disney film lemezen. Igen, a Skywalker kora is veszélyben van így. Lehet hogy csak moziban lesz...egyelőre semmi változás. Dühítő a Legendákhoz való hozzáállásuk is. Mi az hogy egy sorozatnak csak 1. és 5. része jöhetne? Miért? Nem érzik hogy ebben nincs logika?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sejtettem, hogy innen fújhat a szél, miszerint a Disney a kánon felé akarja terelni az olvasókat. Nem mintha erre nagy szükség volna, hiszen a Szukits a minőséget megtartva képes volt párhuzamosan kiadni kánon és legendák regényeket, ráadásul nem kis mennyiségben, és az összes könyvet vették, mint a cukrot. Ez most eléggé anyagi vissszaesés lesz a kiadónak, egyelőre elég lassú tempóban és kis mennyiségben jelennek meg kánon regények az USA-ban is, az évi 10-12 db könyv sajnos már nem lesz tartható. A képregényekre persze rá lehet gyúrni, de én mindig a regényeket fogom preferálni. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nem az lehet a probléma, hogy mi egy kis ország vagyunk? Már korábban is voltak hátrányaink - gondoljunk csak a Disney filmekre - most ez a vonal tisztázódott. De attól még Európa egyik olyan állama vagyunk, akik a kisebbséghez tartoznak. :|

Nem, mert akkor nem lenne globális döntés az, hogy csak 2021-ig lehet árusítani Legendákat. 2021. után nem tudni mi lesz. Talán újra lehet majd hosszabbítani. Talán szabadon lehet kiadni bármelyiket (Ebben most már erősen kételkedem.) Talán egyáltalán nem lehet majd őket árusítani sehol az USA-n kívül. Meglátjuk mi lesz. Azért kíváncsi lennék, a többi, USA-n kívüli országban hogy állnak ehhez.

9 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Nem szívesen írom le, de a Disney egy nagyon aljas cég ilyen szempontból. Én a filmkiadáshoz vagyok egy fokkal közelebb, és ugye ott is tudjuk mi volt: 2014 óta nem jöhetett csak a fapados DVD (kivéve Star Wars). Marvel fronton tettek egy két kivételt (Galaxis Őrzői 2, Doctor Strange) és hiába fogytak el, más Marvel nem jöhetett BD-n. Össze vissza adtak ki mindent. Folyamatosak voltak a csúszások. És azért mondom mindezt múlt időben, mert még mindig nincs szerződés a Disneyvel (okt.1-én járt le ha igazak a hírek). Tehát továbbra sincs még csak kilátásban sem, hogy valaha lesz még itthon Disney film lemezen. Igen, a Skywalker kora is veszélyben van így. Lehet hogy csak moziban lesz...egyelőre semmi változás. Dühítő a Legendákhoz való hozzáállásuk is. Mi az hogy egy sorozatnak csak 1. és 5. része jöhetne? Miért? Nem érzik hogy ebben nincs logika?

Teljesen egyetértek. Most, hogy leírtad, eszembe juttattad. hogy az egyéb filmeknél is milyen szemét az álláspontjuk. Nem érdeklik őket, hogy pl. a kisgyerekek is ebben az országban otthon is szinkronosan élvezhessék családi házimozizás keretében a filmjeiket.

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Sejtettem, hogy innen fújhat a szél, miszerint a Disney a kánon felé akarja terelni az olvasókat. Nem mintha erre nagy szükség volna, hiszen a Szukits a minőséget megtartva képes volt párhuzamosan kiadni kánon és legendák regényeket, ráadásul nem kis mennyiségben, és az összes könyvet vették, mint a cukrot. Ez most eléggé anyagi vissszaesés lesz a kiadónak, egyelőre elég lassú tempóban és kis mennyiségben jelennek meg kánon regények az USA-ban is, az évi 10-12 db könyv sajnos már nem lesz tartható. A képregényekre persze rá lehet gyúrni, de én mindig a regényeket fogom preferálni. 

Nekem is sejtenem kellett volna. Ez magyarázhatja az csomó ellentmondásos nyilatkozatukat, melyeket a kiadó felé tettek - lehet vagy nem lehet Legendákat kiadni és mennyit. És abban is egyetértek, hogy ez anyagi visszaesés lesz a kiadónak, pont most, amikor az elmúlt 5 évben iszonyúan felpörgött a Star Wars iránti kereslet és érdeklődés. Nem lenne probléma,  ha a kánon regények számát megnövelnék végre valahára. Ahogy gondolkodtam a dolgon, kezdtem sejteni valamit. Valami nyilvánvalót, amire kellett volna gondolni már az elején. A Legendák az USA-n kívüli piacokon túl jól teljesített anyagilag. Nálunk is. És szerintem a Disney illetékesei eladási számokban elégedetlenek voltak a kánon tartalmakkal. Jól fogyott a kánon is, de jóval kevésbé, mint azt elvárták volna. És szerintem ezek után levonták a következtetést. Szép lassan ki kell vonni a Legendákat a piacokról. Ugyanis így azt remélik, ha már nem lesznek Legendák, vagy kevésbé lesznek jelen, akkor a vásárlók mindegyike egységesen ráfanyalodik arra, hogy csak és kizárólag a legújabb kiadványaikat, vagyis csak a kánont vegyék. Tehát majd a jövőben azt akarják üzenni a fogyasztóknak: tessék csak a legújabbakat vásárolni. Esetleg még azt is bele lehet látni, hogy ezt a fogyasztóközönséget, vagyis a regényeket, képregényeket vásárló keménymagos rajongótábort kánonpártivá, kánonkedvelővé, vagy abszolút kánonhívővé tegyék. Végül is, bizonyos szemszögből nézve ez is egy stratégia arra, hogy egységbe kovácsolják a szétforgácsolódott rajongókat. Ennek ellenére teljesen elítélem és megvetem ezt a stratégiájukat. Diktatórikus, igazságtalan, zsarnoki, és gusztustalan is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól értem, hogy a Legends kapcsán az USA-n kívüli piacokról kivonásról van szó?

Mert ha az USA-ban még kaphatóak lesznek ezek a könyvek, akkor végső esetben onnan még lehetne rendelni. Igaz, angolul, de legalább új lendületet kapna tőle a nyelvtanulás.

 

2005 után én több SW könyvhöz így jutottam hozzá, amelyek aztán 5-10+ évvel később jelentek meg nálunk magyarul a Szukits jóvoltából, és teljesen élvezhetőek voltak angolul.

 

Nem ideális megoldás, de mégis valami 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Azt is kifejezték, hogy szeretnék, ha az olvasók is a kánonra fókuszálnának. Amikor ezeket elolvastam, akkor úgy éreztem , hogy szívesen elküldeném őket a jó ***** ******ba.:fuck2::chainsaw::45::fuckoff:

Nekem aztán ne mondják meg, hogy mit olvassak... egyetértek, elmehetnek a ****.

Hova lehet írni nekik? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Jól értem, hogy a Legends kapcsán az USA-n kívüli piacokról kivonásról van szó?

Mert ha az USA-ban még kaphatóak lesznek ezek a könyvek, akkor végső esetben onnan még lehetne rendelni. Igaz, angolul, de legalább új lendületet kapna tőle a nyelvtanulás.

 

2005 után én több SW könyvhöz így jutottam hozzá, amelyek aztán 5-10+ évvel később jelentek meg nálunk magyarul a Szukits jóvoltából, és teljesen élvezhetőek voltak angolul.

 

Nem ideális megoldás, de mégis valami 

A friss infók alapján jelenleg nekem úgy tűnik, hogy igen, ez lesz. Szép lassan kivonják majd a Legendákat az USA-n kívülről. De majd meglátjuk mi lesz 2021 után. Volt rá példa, hogy x idővel később teljesen más dolgokat mondtak. Én még kivárok 2021-ig, aztán meglátom mi lesz. Ha a legrosszabb fog bekövetkezni és 2021 után nem lesznek Legendák, akkor elkezdem begyűjteni őket angolul.

55 perccel korábban, MissKarrde írta:

Nekem aztán ne mondják meg, hogy mit olvassak... egyetértek, elmehetnek a ****.

Hova lehet írni nekik? 

Sajnos sehová. Ezt egy terjedelmes leírásban közölték a kiadóval jó nagy körítéssel és a kiadott listával együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Jól értem, hogy a Legends kapcsán az USA-n kívüli piacokról kivonásról van szó?

Mert ha az USA-ban még kaphatóak lesznek ezek a könyvek, akkor végső esetben onnan még lehetne rendelni. Igaz, angolul, de legalább új lendületet kapna tőle a nyelvtanulás.

 

2005 után én több SW könyvhöz így jutottam hozzá, amelyek aztán 5-10+ évvel később jelentek meg nálunk magyarul a Szukits jóvoltából, és teljesen élvezhetőek voltak angolul.

 

Nem ideális megoldás, de mégis valami 

Lehet nálam is ez lesz, sőt! Ha belátható időn belül nem változik a helyzet, akkor biztos, hogy ez lesz.

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A friss infók alapján jelenleg nekem úgy tűnik, hogy igen, ez lesz. Szép lassan kivonják majd a Legendákat az USA-n kívülről. De majd meglátjuk mi lesz 2021 után. Volt rá példa, hogy x idővel később teljesen más dolgokat mondtak. Én még kivárok 2021-ig, aztán meglátom mi lesz. Ha a legrosszabb fog bekövetkezni és 2021 után nem lesznek Legendák, akkor elkezdem begyűjteni őket angolul.

Én csak azt nem értem, hogy miből gondolják, hogy azok, akik eddig azért nem vették a Kánon könyveket, mert nem tetszett nekik az abban lefektetett irányvonal, majd a Legendák könyvek híján ráállnak a Kánon gyűjtésére? Ha eddig nem vették őket, ezután sem fogják! Vagy pénz tekintetében is a kevesebb, néha több elvet vallják? Pont a Disney?

 

Nemrég olvastam, hogy egy volt könyvelőjük a könyvek manipulálásával vádolja őket, hogy több pénzt könyvelnek el bevételként, mint ami a tényleges bevétel. Remélem belebuknak.


https://www.marketwatch.com/story/disney-whistleblower-told-sec-the-company-inflated-revenue-for-years-2019-08-19

 

https://boundingintocomics.com/2019/09/18/former-louisiana-attorney-general-charles-foti-launches-investigation-into-accounting-fraud-allegations-against-disney/

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fhú de nagy a kiakadás, engem speciel nem érdekeltek nagyon a Legenda művek. De senkit nem ítéltem el amiatt mert ezt olvas. De hogy ilyen összeesküvés elméleteket produkálni, és a Disney pénzügyi bukását kívánni elég érdekes reakció erre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, HeirToGrievous írta:

Lehet nálam is ez lesz, sőt! Ha belátható időn belül nem változik a helyzet, akkor biztos, hogy ez lesz.

Én csak azt nem értem, hogy miből gondolják, hogy azok, akik eddig azért nem vették a Kánon könyveket, mert nem tetszett nekik az abban lefektetett irányvonal, majd a Legendák könyvek híján ráállnak a Kánon gyűjtésére? Ha eddig nem vették őket, ezután sem fogják! Vagy pénz tekintetében is a kevesebb, néha több elvet vallják? Pont a Disney?

 

Nemrég olvastam, hogy egy volt könyvelőjük a könyvek manipulálásával vádolja őket, hogy több pénzt könyvelnek el bevételként, mint ami a tényleges bevétel. Remélem belebuknak.


https://www.marketwatch.com/story/disney-whistleblower-told-sec-the-company-inflated-revenue-for-years-2019-08-19

 

https://boundingintocomics.com/2019/09/18/former-louisiana-attorney-general-charles-foti-launches-investigation-into-accounting-fraud-allegations-against-disney/

Ez egy nagyon jó kérdés. De ha x éven belül egyetlen régi tartalom se lesz elérthető, akkor valószínűnek tarthatják, hogy a régi olvasók ráfanyalodnak az újakra. Kiéheznek SW olvasnivalóra és nem lesz más, csak az új, a régieket már tucatszor újraolvasták. Ilyen helyzetben elképzelhető, hogy  sokan beadják a derekukat és vesznek az újak közül.

A másik, ami eszembe jutott, a mostani új generáció, melynek tagjai a legújabb filmeken és sorozatokon nőnek fel. Talán nem akarják, hogy a harmad és negyedgenerációsok kipróbálják a régi könyveket, és azt akarják, hogy elsősorban a legújabb kánon művekkel foglalkozzanak csak. Ergó csak és kizárólag kánon pártivá akarják nevelni, tenni, alakítani az új nemzedéket.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Iqvi írta:

Fhú de nagy a kiakadás, engem speciel nem érdekeltek nagyon a Legenda művek. De senkit nem ítéltem el amiatt mert ezt olvas. De hogy ilyen összeesküvés elméleteket produkálni, és a Disney pénzügyi bukását kívánni elég érdekes reakció erre. 

A bukást nem szó szerint értettem, hanem átvitt értelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az olvasók nagy része, a legendákat és a kánont is olvassa, így nem hiszem, hogy ezzel a lépéssel a kánon javára új olvasókat szereznének.

 

Engem az azért jobban meglep, hogy az éves TOP20 eladás alapján a képregényekre sokkal többen vevőek. Szerintem a Szukits is erre fog ráállni, mert a kánon képregényekből azért sokkal nagyobb a választék. Én abban is bízom, hogy az EP9 után valóságos dömping lesz a könyvek kiadását illetően az USA-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Szerintem az olvasók nagy része, a legendákat és a kánont is olvassa, így nem hiszem, hogy ezzel a lépéssel a kánon javára új olvasókat szereznének.

Pont ezt akartam én is írni, hogy azért mert kevesebb Legends könyvet fognak eladni, nem lesz több kánon könyv vásárló, hiszen nem valószínű, hogy zömmel olyanok veszik a Legends könyveket, akik sosem vennének a kezükbe kánont. Ez egy ostoba üzletpolitika, ami rossz szájízt hagy az SW könyv olvasókban, és mint ilyen biztosan káros a profitra. Mennyivel egyszerűbb, elegánsabb és célravezetőbb is lett volna kivárni, hogy a Legends iránti érdeklődés a maga természetes módján csökkenjen, ahogy egyre több kánon regény készül (amelyek zöme kiváló), és akkor kivezetni őket a nemzetközi piacról. Ez lett volna a Disney hosszú távú érdeke is, én azt gondolom.

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A másik, ami eszembe jutott, a mostani új generáció, melynek tagjai a legújabb filmeken és sorozatokon nőnek fel. Talán nem akarják, hogy a harmad és negyedgenerációsok kipróbálják a régi könyveket, és azt akarják, hogy elsősorban a legújabb kánon művekkel foglalkozzanak csak. Ergó csak és kizárólag kánon pártivá akarják nevelni, tenni, alakítani az új nemzedéket.

És ezt pont egy piaci alapokon álló országban történik.. Hihetetlen. Rövid távú profitszerzés és részvényértéke növelés. Hosszú távon úgyis az marad fenn, ami értékes. Ennyire nem bíznak benne, hogy az új kánon művek értékesek lesznek? Ennek ráadásul az eddigi felhozatal nagyrészt rácáfol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Pildi írta:

És ezt pont egy piaci alapokon álló országban történik.. Hihetetlen. Rövid távú profitszerzés és részvényértéke növelés. Hosszú távon úgyis az marad fenn, ami értékes. Ennyire nem bíznak benne, hogy az új kánon művek értékesek lesznek? Ennek ráadásul az eddigi felhozatal nagyrészt rácáfol.

Annyiban érthető, hogy az új termékekhez köthető műveket akarják favorizálni és nem azokat, amik gyakorlatilag már csak érdekességek. Nem hinném, hogy a jövőben tömegek vernék az asztalt pl. a Xizor herceg elolvasása után, hogy a Legends legyen alapja bárminek is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Annyiban érthető, hogy az új termékekhez köthető műveket akarják favorizálni és nem azokat, amik gyakorlatilag már csak érdekességek. Nem hinném, hogy a jövőben tömegek vernék az asztalt pl. a Xizor herceg elolvasása után, hogy a Legends legyen alapja bárminek is. 

Na jó, de ezért pontosan azt kellene tenni, amit feljebb írtam: megvárni, hogy elüljön az érdeklődés, és akkor kivonni ezeket a műveket. Most az a helyzet, hogy egy jól menő üzletet akarnak megszüntetni pl. itt nálunk, ami pénzt hoz és közben nem veszi el a vásárlóerőt az újdonságoktól. Egyébként biztos az a helyzet, hogy a Disney globális cég és globálisan gondolkodik,  nem tud és akar országonként más-más piaci stratégiát alkalmazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Annyiban érthető, hogy az új termékekhez köthető műveket akarják favorizálni és nem azokat, amik gyakorlatilag már csak érdekességek. Nem hinném, hogy a jövőben tömegek vernék az asztalt pl. a Xizor herceg elolvasása után, hogy a Legends legyen alapja bárminek is. 

Igen, csakhogy az új termékekhez köthető művek eddig is és ezután is elsőbbséget élveztek a magyar piacon. Minden kánon felnőtt regény és Young Adult megjelent eddig, és ezután is meg fog jelenni kihagyás nélkül. Az összes új kánon cím eddig és ezután is automatikusan felkerült a tervezettek közé. Nem igaz, hogy a tengerentúlon ezt nem látják. És ezért igazságtalan, hogy ezek mellett gátolják a régebbi címek megjelenését.

39 perccel korábban, Pildi írta:

Na jó, de ezért pontosan azt kellene tenni, amit feljebb írtam: megvárni, hogy elüljön az érdeklődés, és akkor kivonni ezeket a műveket. Most az a helyzet, hogy egy jól menő üzletet akarnak megszüntetni pl. itt nálunk, ami pénzt hoz és közben nem veszi el a vásárlóerőt az újdonságoktól. Egyébként biztos az a helyzet, hogy a Disney globális cég és globálisan gondolkodik,  nem tud és akar országonként más-más piaci stratégiát alkalmazni.

Pontosan, egyetértek. Meg kellett volna várni, hogy elüljön az érdeklődés. Ez minden bizonnyal előbb-utóbb bekövetkezett volna. Szerintem a Legendák iránt a régi, keménymagos olvasó és vásárlóbázis miatt elég nagy még az érdeklődés. A 2020-as évek nagy részében ez kitarott volna, úgy saccolom, hogy a 20-as évek második felére kezdett volna kifulladni, a 30-as évek elejére pedig drasztikusan lecsökkenni az érdeklődés. Ez pont elég idő lett volna nálunk a hosszú szériák végigtolásához, a hiánycikkek újra kiadásához, a befejezetlenek befejezéséhez. Szerintem nincs türelmük ezt kivárni, fel akarják gyorsítani ezt a folyamatot. A globális gondolkodást meg tudom erősíteni. Globálisan minden USA-n kívüli országban 2021. december 31-ig lehet árusítani a Legendák tartalmakat. Utána nem tudni mi lesz. Okosabbak leszünk 2021 után. A Legendák leállítása csak a legrosszabb opció. Még az is lehet, hogy 2021 végéig kell idő, hogy sztandardizáljanak, egységesítsenek minden régebbi címmel kapcsolatos szerződést, és 2021 után szabadon lehet akármelyiket újra kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Néha, ha a jövőre gondolok, az van a fejemben, hogy lehet, 2030-ra vége a világnak a klíma katasztrófa miatt, de legalábbis nagyon át fog alakulni az életünk a mostanihoz képest.

Kimondottan üdítő gondolat most, ha akkor majd csak annyi gondunk lesz, hogy milyen SW könyveket enged majd kiadni a Disney. :)

ON

 

Ezzel nem a probléma jelentőségét, a bosszúság jogosságát akarom kétségbe vonni, mert a szórakoztatás, a könyvkiadás pont egy olyan dolog, ami el tudja vonni a figyelmet a mindennapi problémáktól. Érdemes lenne legalább ezt a mai viszonyok között és a jövőben még inkább igazán jól csinálni. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Minden kánon felnőtt regény és Young Adult megjelent eddig, és ezután is meg fog jelenni kihagyás nélkül. Az összes új kánon cím eddig és ezután is automatikusan felkerült a tervezettek közé.

 

Na most az Ifjúsági könyveknél amik kimaradtak azok speciel mikor fognak megjelenni? Mert ugye idehaza nem ment úgy pl. a szukits,ha jól tudom nem is foglalkozik vele úgy mint ahogy az ART-os könyvekkel se. Egyedül a 7. rész jelent meg a többi meg nem. Ezekkel mi a helyzet? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez a helyzet, akkor én a Szukits helyében kiadatnám az eddig megjelent képregényeket. Jelenleg is vannak olyanok, amik még meg sem jelentek idehaza. Így a meglévő szerződés mellett a kiadó a Legends könyvek helyére berakhatna eddig idehaza meg nem jelent képregényeket. Ha már olyan jól fogynak itthon a comicok. Aztán meg majd meglátjuk a Legendák sorsát. 2021 vége még messze van. Kitudja mi változik néhány hónap múlva pl.

 

A kánon könyvek meg eddig évi 5-6 db jött ki. Lehet az EpIX után ez kicsit megnövekszik, majd meglátjuk, hogy jövőre mennyi könyv jelenik meg az USA ban. Jelenleg 4 könyvről tudunk, ami lefesi a kövi év kétharmadát. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Pontosan, egyetértek. Meg kellett volna várni, hogy elüljön az érdeklődés. Ez minden bizonnyal előbb-utóbb bekövetkezett volna. Szerintem a Legendák iránt a régi, kemény magos olvasó és vásárlóbázis miatt elég nagy még az érdeklődés. A 2020-as évek nagy részében ez kitartott volna, úgy saccolom, hogy a 20-as évek második felére kezdett volna kifulladni, a 30-as évek elejére pedig drasztikusan lecsökkenni az érdeklődés. Ez pont elég idő lett volna nálunk a hosszú szériák végigtolásához, a hiánycikkek újra kiadásához, a befejezetlenek befejezéséhez. Szerintem nincs türelmük ezt kivárni, fel akarják gyorsítani ezt a folyamatot. A globális gondolkodást meg tudom erősíteni. Globálisan minden USA-n kívüli országban 2021. december 31-ig lehet árusítani a Legendák tartalmakat. Utána nem tudni mi lesz. Okosabbak leszünk 2021 után. A Legendák leállítása csak a legrosszabb opció. Még az is lehet, hogy 2021 végéig kell idő, hogy sztandardizáljanak, egységesítsenek minden régebbi címmel kapcsolatos szerződést, és 2021 után szabadon lehet akármelyiket újra kiadni.

Akkor nem véletlen, hogy miért pont 2022-re datálták az új filmek megjelenését, amik új korszakot nyitnának a kánonok számára. De már annak az időpontja is bizonytalanná vált. Ha már mindenki azon gondolkozik, hogy beszerzitek angolul a legendákba sorolt könyveket, akkor inkább jobb lenne lefordítani, mint a legendákba sorolt képregényeket. De az is igaz, hogy a képregények lefordítása nem igényel annyi időt és embert mint egy könyvé. Ha emlékeztek nekem volt egy megosztásom még korábban az X-szárnyúak kötetéből az Isard bosszúja és a Solo háborúja. A Solo háborúja volt az egyetlen kötet, ami teljes egészében elkészült, az Isard bosszújából még jó pár fejezet hátra volt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits hirdet ilyen karácsonyi SW-csomagokat, amelyekben többek között benne vannak olyan kötetek is, mint A vadászó árnyék meg Az álmok bolygója. Remélem, a december 10. körüli megjelenési dátumok most már tényleg véglegesek, mert ha megint csúsznak, akkor csúsznak egyben a karácsonyi csomagok is, és ha azok nem érkeznek meg karácsonyra, az kicsit kínos lesz a kiadónak is meg a vásárlónak is.

 

happy star wars holiday special GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Szukits hirdet ilyen karácsonyi SW-csomagokat, amelyekben többek között benne vannak olyan kötetek is, mint A vadászó árnyék meg Az álmok bolygója. Remélem, a december 10. körüli megjelenési dátumok most már tényleg véglegesek, mert ha megint csúsznak, akkor csúsznak egyben a karácsonyi csomagok is, és ha azok nem érkeznek meg karácsonyra, az kicsit kínos lesz a kiadónak is meg a vásárlónak is.

 

happy star wars holiday special GIF

A nyomda a héten a dec. 2-8 közötti hétre ígérte Az álmok bolygóját és A vadászó árnyékot. Az Alphabet osztag pedig november 29-én, pénteket már megérkezett  a nyomdából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 26. - 8:10, Darth Revan9 írta:

Nem, mert akkor nem lenne globális döntés az, hogy csak 2021-ig lehet árusítani Legendákat. 2021. után nem tudni mi lesz. Talán újra lehet majd hosszabbítani. Talán szabadon lehet kiadni bármelyiket (Ebben most már erősen kételkedem.) Talán egyáltalán nem lehet majd őket árusítani sehol az USA-n kívül. Meglátjuk mi lesz. Azért kíváncsi lennék, a többi, USA-n kívüli országban hogy állnak ehhez.

Olvasgattam francia SW fórumokat, ott is sokan ki vannak akadva, amiért nem jön több Legends képregény. Náluk a kiadás előrébb tart mint nálunk, és az IDW képregények is megjelennek franciául, de sokan szívesen olvasnának Legendset inkább. EU könyvek viszont még jönnek náluk, pld. a Knight Errant jövő márciusban, de az NJO nagy része és a LOTF és FOTJ már megjelent ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Olvasgattam francia SW fórumokat, ott is sokan ki vannak akadva, amiért nem jön több Legends képregény. Náluk a kiadás előrébb tart mint nálunk, és az IDW képregények is megjelennek franciául, de sokan szívesen olvasnának Legendset inkább. EU könyvek viszont még jönnek náluk, pld. a Knight Errant jövő márciusban, de az NJO nagy része és a LOTF és FOTJ már megjelent ott.

Én úgy tudom, hogy náluk most ez a sorozat megy, vagy tévedek?

Star-Wars.jpg

Mert, ha igen, és ugyanúgy összevissza jelenik meg náluk, mint nálunk a Batman sorozat, akkor nem csodálkozom a kiakadásukon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

Már, az hogy összevissza? 

A Batman sornál, van egy megjelenési sorrend, és mindegyik kötet hátulján ott van, hogy kronológiailag, hányadik a sorban. A teljes gerinckép csak a 80.kötet végén rajzolódik ki. Bár megjegyezném, hogy a magyar sornál az egyik kötet gerincét már elszúrták, és egy javítómatricával oldották meg, amit persze sikerült sz@rul felragasztanom, mert nem igazán akart odaragadni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 02. - 12:14, Whill írta:

Olvasgattam francia SW fórumokat, ott is sokan ki vannak akadva, amiért nem jön több Legends képregény. Náluk a kiadás előrébb tart mint nálunk, és az IDW képregények is megjelennek franciául, de sokan szívesen olvasnának Legendset inkább. EU könyvek viszont még jönnek náluk, pld. a Knight Errant jövő márciusban, de az NJO nagy része és a LOTF és FOTJ már megjelent ott.

Akkor nem vagyunk egyedül. Ha jól láttam a legtöbb országban régebben belekezdtek az Új Jedi Rend sorozatba és folytatásaiba. Azt hiszem csak a csehek voltak egy kicsit elmaradva. Úgy néz ki ez a legtöbb helyen megjelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Januártól tervezek egy nagy legends maratont, könyvekkel, képregényekkel. Elsősorban kronológiai sorrendben tenném, de van néhány mű, pl. az Outbound Flight, amiket tanácsos a kronológiai helyétől későbbre tenni a sorrendben. Mivel kevés legendset olvastam eddig, legfőbbképpen old republicot, nagyon nem vagyok vele tisztában, hány ilyen van. Tudnátok ebben segíteni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.