Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Engem nagyon bedarált. Tavaly év vége felé kezdtem, az első rész kivégzése után azonnal remegő kézzel kezdtem bele a 2. részbe, majd a 3. részig már innentől nem is kellett sokat várnom.

 

Véleményem a trilógiáról? Valami BITANG jó! Elképesztően nagyon fantasztikusan leírhatatlanul tetszik! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem a trilógiáról? Valami BITANG jó! Elképesztően nagyon fantasztikusan leírhatatlanul tetszik! :)

Ezzel sem vagy egyedül - sőt, itt elég sokan osztják a véleményedet. Maga a sorozat a nagy kedvenceim közé tartozik, melyet már a történetszálak minden létező kombinációjával végigjátszottam. Talán egyetlen kivétellel, ugyanis én eddig minden esetben Asht mentettem meg az első részben, a Kaiden valahogy sosem volt szimpatikus. Ám szerintetek megéri őt megmenteni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első rész alapján nem. A második rész alapján tök mindegy, Kaidan Ash habitusában mondja fel majdnem ugyanazt, mint Ash (vagyis a jelenetet csak az egyik szereplőre írták meg, a másikra meg azt átírták, mit sem törődve azzal, hogy totál karakteridegen lett). A harmadik részben viszont megéri. Ott sikerült színt csempészni ebbe a szürke kisegérbe.

 

Mondjuk ha Kaidant nem mentetted meg, akkor elég meredek kijelenteni, hogy minden létező változatban kijátszottad, mivel csak ennek a karakternek a kihagyásával legalább két változat nincs meg az ME1-ben, és négy változat nem lett elérve az ME3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent a Black Mesa Source, a Half-Life 1. részének HL2 motorra ültetett változata. A cucc teljesen ingyenes a Valve által is jóváhagyott modifikáció. Futtatásához a Source SDK base 2007 telepítése szükséges!

Letöltés legegyszerűbben innen: Black Mesa Source letöltés

 

Telepítési folyamat:

 

1. Steam klienst letöltöd a Steam oldaláról.

2. Csinálsz egy Felhasználó fiokot Steam-hez. / Ha van saját fiókod nyugodtan használhatod azt!

3. Steam kliensen belül a tools menüben meg keresed a Source base SDK 2007-et és letöltöd. (teljesen ingyenes nem kell hozzá vásárolt játék vagy hasonlók)

4. Letöltöd a Black Mesa-t a hivatalos oldaláról vagy a fenti linkről.

5. A kapott ZIP filet kitömöríted (3 file van a zip-ben)

6. Elindítod a Back Mesa Setup.exe fájlt.

7. Újra indítod a Steamet hogy frissüljün a játék listád (biztos ami biztos)

8. Játékaid közt ott kiabál neked a játék hogy indíts el.

 

Kipróbáltam a játékot... nagyon jó! :)

 

(Állítólag a játék a Xen pályákig tart. Később majd fog jönni hozzá egy kiegészítés, ami egy teljesen új sztorivonalat visz a játékba a Xen-től.)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak állítólag, valóban a Xen pályáig tart. A készítők azt a részt teljesen átalakítják. Ami nem is baj, Xen a leggyengébb része a HL szériának. Míg odáig teljesen jól és értelmesen vannak felépítve a pályák, Xen totál irreális (és most nem csak arra gondolok, hogy egy másik dimenzióban van, hanem, hogy élhetetlen világ) és a sok ugrabugra miatt még idegesítő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma elég sokat toltam a Black Mesa Source-t... nagyon király munka. Rendkívül élvezetes és fantasztikusan kivitelezett végeredményt kaptunk. Még nem értem a végére, ha minden jól megy holnap folytatom, de le a kalappal. Mindenkinek ajánlom, aki anno szerette a Half-Life első részét!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak állítólag, valóban a Xen pályáig tart. A készítők azt a részt teljesen átalakítják. Ami nem is baj, Xen a leggyengébb része a HL szériának. Míg odáig teljesen jól és értelmesen vannak felépítve a pályák, Xen totál irreális (és most nem csak arra gondolok, hogy egy másik dimenzióban van, hanem, hogy élhetetlen világ) és a sok ugrabugra miatt még idegesítő is.

 

 

Ebben is egyetértünk. A HL1 leggyengébb részei a Xen-pályák. Baromira untam őket. Nem is baj hogy kimaradt.

Viszont segíthetnél emlékezni. Megint játszom a Crysissal(imádom ezt a játékot) és van egy rész amin nem tudok túljutni. Már tél van kijöttünk a hegyből és a feladat pár tengerészgyalogos megkeresése. Megtaláljuk őket szétfagyva és közben jön pár Ceph majd a harc közben az eltüntnek hitt Próféta megjelenik egy átalakított idegen-fegyverrel. Harcolunk majd megsérül Próféta nanoruhája és melegre kell vinni. A sérülés után jön még 3 Ceph ,és itt a baj hogy a levegőben megállnak pár lövés hatására és a játék nem megy tovább. Mert ha ezen hármakat kinyírjuk akkor be kell szakadni egy falnak és ott lehet tovább menni de itt nincs ilyen csak a levegőben úsznak a Cephek és semmi reakció. Nem emlékszel mit kellett ekkor csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bugra futottál. Úgy rémlik, hogy a sérülése után még vagy nyolc kis ceph jön, és azok lemészárlása után esik be a levegőben keringő nagy cephek egyike a sziklára, ami utat nyit. Ha jól rémlik négy, kettő, kettő formációban másznak elő. Lehet az első négyesből valamelyik elakadt egy tereptárgyban (velem megesett már másik pályán), és amíg él, addig nem jön elő a többi. Esetleg néz körül a pálya azon szakaszán, hátha megleled. Más egyéb ötletem sajna nincsen, esetleg még a pálya újrakezdése. :(

 

Ma csinálok egy kis helyet és én is kipróbálom a Black Mesa-t. Csak kár, hogy most vettem meg a Batman: Arkham City-t, így nehéz lesz választanom, melyikkel játsszak többet (miközben el akarok menni a The Expendables 2-re és keddre le kell adnom egy FIFA 98 cikket... Eh... nehéz az élet, ha zajlik :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bugra futottál. Úgy rémlik, hogy a sérülése után még vagy nyolc kis ceph jön, és azok lemészárlása után esik be a levegőben keringő nagy cephek egyike a sziklára, ami utat nyit. Ha jól rémlik négy, kettő, kettő formációban másznak elő. Lehet az első négyesből valamelyik elakadt egy tereptárgyban (velem megesett már másik pályán), és amíg él, addig nem jön elő a többi. Esetleg néz körül a pálya azon szakaszán, hátha megleled. Más egyéb ötletem sajna nincsen, esetleg még a pálya újrakezdése. :(

 

Ma csinálok egy kis helyet és én is kipróbálom a Black Mesa-t. Csak kár, hogy most vettem meg a Batman: Arkham City-t, így nehéz lesz választanom, melyikkel játsszak többet (miközben el akarok menni a The Expendables 2-re és keddre le kell adnom egy FIFA 98 cikket... Eh... nehéz az élet, ha zajlik :D).

 

 

Köszi. A Black Mesát majd a Crysis után játszom végig, sajna már nincs helyem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sok Fifával játszottam, de a 98 volt a legjobb. Zenei összeállításban, hangulatban, meg ugye a bűvös Q gomb. Kipróbáltam, hány ember kiállítása után nyeri meg automatán a másik csapat a játékot. Szerintem a későbbi részekben már nem is lehetett keményen becsúszni. Az MI elég fura volt, néha normálon nem bírtam nyerni, csapattól függetlenül, volta mikor meg Olaszokkal voltam Franciák ellen a döntőbe és legnehezebb fokozaton 11-2re nyertem...Mondjuk zenékben sem az Intro Blur-ja jött be, hanem The Crystal Method trackjei, ezekre még ma is sokkal jobban emlékszem:

http://www.youtube.com/watch?v=W_-b9OAz4OQ

De ez valami sorozatnak is volt a zenéje nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindent el tudok képzelni, de azt nem, hogy a "scifi-mindenttudó" Dzséjt sportjátékkal játszik :D

Na látod, azt én sem. Pláne azt, hogy focijátékkal, amit mindenféle formájában mélységesen gyűlölök. De a cikk a Retroguruba lesz, és oda nem magáról a játékról, hanem elkészítéséről, fogadtatásáról, hatásáról kell általában írnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na látod, azt én sem. Pláne azt, hogy focijátékkal, amit mindenféle formájában mélységesen gyűlölök. De a cikk a Retroguruba lesz, és oda nem magáról a játékról, hanem elkészítéséről, fogadtatásáról, hatásáról kell általában írnom.

 

Hogy a francba kerültél te a PCGuruhoz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor azt is beleírhatod, hogy 98-ban egy olyan játékot összehozni aminek 90%-ban elektronikus, leginkább Prodigy-re hasonlító trackek a zenéi elég merész dolog volt. Akkor még nem ment ennyi az illegál, emlékszem volt olyan zene, amit ha meghallottunk, akkor nem nyúltunk addig a játékhoz, amíg vége nem lett, nehogy tovább pörögjön! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól független, hogy mostanában a Dead Space széria foglalkoztat leginkább játékok terén, továbbra is várós a másik bejövős sorozat 6. része. Érkezett egy új trailer hozzá:

http://www.youtube.com/watch?v=VZWs_w1mLJE

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hadititok. :evil:

 

Írtam nekik egy e-mailt, amiben megkérdeztem, nem lenne-e valami munka nekem. Mint kiderült, akadt valami a számomra. :D

 

 

Ja, hogy ilyen egyszerű? :D Én az augusztusi pályázatra írtam egy tesztet, ami ki is került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezúton szeretném mindenkinek megköszönni, aki a gép/konzolválasztási dilemmámban elmondta a véleményét. :)

 

Végül az Xbox mellett tettem le a voksom, mert ha a konzolra átviszem azt az egy - azaz egy - játékot, amire futja az időmből, akkor a gépemre még egy ideig várhat a felújítás. (mert más munkákra tökéletesen alkalmas). Úgyhogy 43.000-ért (szállítással együtt) találtam egy 4GB-s Slimet, és már csak 11 napot kell várnom, hogy játékom is legyen rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy ilyen egyszerű? :D Én az augusztusi pályázatra írtam egy tesztet, ami ki is került.

Ilyen egyszerű, bár szerintem ez azért nem mindenkinek adatik meg. Én is másodszorra próbálkoztam (tavaly, vagy tavalyelőtt írtam nekik először - akkor még nem Bate volt a főszerkesztő -, akkor válaszra sem méltattak), meg beleírtam az e-mailbe minden nyavalyát, amit eddig elkövettem, aztán most Chocho felkarolt.

A Tesztelj velünk! is jó út, a mostani számban írt először Mahmud, aki szintén a Tesztelj velünk! egyik rendszeres írója és győztese volt.

 

Donát, jó választás volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezúton szeretném mindenkinek megköszönni, aki a gép/konzolválasztási dilemmámban elmondta a véleményét. :)

 

Végül az Xbox mellett tettem le a voksom, mert ha a konzolra átviszem azt az egy - azaz egy - játékot, amire futja az időmből, akkor a gépemre még egy ideig várhat a felújítás. (mert más munkákra tökéletesen alkalmas). Úgyhogy 43.000-ért (szállítással együtt) találtam egy 4GB-s Slimet, és már csak 11 napot kell várnom, hogy játékom is legyen rajta. :)

 

Na ennek örülök. Használd egészséggel.

 

Más.

 

Ez iszonyú jó lesz. Érdemes végignézni a videót, a vége brutál.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkészültem a FIFA 98 cikkel, és szeretnék ezúton is nagy-nagy köszönetet mondani Donátnak, aki nélkül csúnyán felsültem volna. Hót hülye vagyok a focihoz, annyit tudok róla, hogy két színesbe öltözött csapat játsza labdával egy-egy kapura. A FIFA játékokról pedig mindeddig annyit tudtam, hogy ilyen is létezik és az idei 13. sorszámot viselő alapján már egy pár éve. Talán egyszer, valamikor a távoli múltban, a '90-es évek végén játszottam az egyik demójával, de könnyen lehet, hogy az NHL volt (tudom, az hoki, de ahhoz sem értek jobban, és ilyen távolból visszatekintve... :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, örülök, hogy elkészült, tök jó lett! :)

 

Hadd elevenítsek fel én is egy történetet ezzel kapcsolatban, amit az oldalon a hozzászóló jelez (ufós cheat). A fifa 2000-ben ugyanis volt egy kód, amit ha beírtál, akkor az Ufók elvitték a játékosokat (vagy a bírót.) A zárójeles esetben a meccs a végtelenig tartott, mert senki sem fújta le a találkozót. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkészültem a FIFA 98 cikkel, és szeretnék ezúton is nagy-nagy köszönetet mondani Donátnak, aki nélkül csúnyán felsültem volna. Hót hülye vagyok a focihoz, annyit tudok róla, hogy két színesbe öltözött csapat játsza labdával egy-egy kapura. A FIFA játékokról pedig mindeddig annyit tudtam, hogy ilyen is létezik és az idei 13. sorszámot viselő alapján már egy pár éve. Talán egyszer, valamikor a távoli múltban, a '90-es évek végén játszottam az egyik demójával, de könnyen lehet, hogy az NHL volt (tudom, az hoki, de ahhoz sem értek jobban, és ilyen távolból visszatekintve... :D).

 

Jó cikk lett! Nem is figyeltem, hogy te írtad, ettől függetlenül is élvezettel olvastam. :) Remélem még sok ilyen igényes cikket olvashatok tőled. :)

 

Donát: Arra még én is emlékszem. :) Am. nekem a Fifa 2000 a kedvenc FIFA-m. Az intro-ja nagyon hangulatos. :D

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés: ha az Xboxomat a monitorral akarom összekötni, azt hogy kell megtenni? Láttam olyan kábelt, aminek egyik vége sárga-piros-fehér hármas, a másik vége pedig VGA csatlakozó (vagy mi, lásd: Flóri másik topikbeli okosítója). Na most az addig világos, hogy egyik felét hozzácsatlakoztatom az Xbox sárga piros fehér kábelben végződő végéhez, de a másik felét egyenesen a monitorba kell dugni, vagy hozzá kell kapcsolni a monitorból kijövő, korábban a számítógépbe bedugott kábel végéhez?

 

Csak azért kérdezem, mert a monitoromból kijövő kábelt még sosem húztam ki a monitorból... biztos, hogy annak a helyére beleilleszkedne a "VGA" kábel nem piros-fehér-sárga vége (tehát a másik)?

 

Másik: milyen minőségre lesz képes a monitorom az Xboxszal? Ez mitől függ? LG, CRT, 19 colos, de nem tudom, mire számítsak, mert a tévémhez kötve az Xboxot túl magas volt a felbontás a játékban, és iszonyú szemrontó volt (és sehogy sem tudtam a játékban átállítani a felbontást, sőt, az Xbox alapmenüjében is csak két felbontás közül választhattam, és egyik se volt jó. :( )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt jól értem, hogy a TV-n túl éles volt a kép? Mert ha ez zavaró akkor valoszinüleg romlik a látásod (ilyenkor szokott zavaró lenni a túl éles kép). Nem hiszem hogy ez a baj, de magán a kábelen van egyébként egy kapcsoló: ott lehet választani hogy HDTV vagy normál TV felbontást akarsz. Erre gondolok:

 

360avswitch.jpg

 

Ha a normál TV felbontás túl magas akkor biztos szemprobléma. A monitoros dolgot sajnos nem tudom. Még sose probáltam monitorra kötni :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, biztos, hogy nem szemprobléma, és nem az a baj, hogy túl éles a kép. A probléma az, hogy az összes felirat túl kicsi és gyakorlatilag olvashatatlan. A kábel, amit ide belinkeltél... nekem nem ilyen van. Az enyémen semmilyen kapcsoló nincs, és a kézikönyv azt írja, hogyha a gépet HDTV-s cucchoz akarom kapcsolni, akkor külön kell venni hozzá kábelt - gondolom ez lenne az, amit te ide belinkeltél.

 

Az én kábelem egy piros-sárga-fehér végben illetve egy Xboxba dugható végben végződik. Előbbit egy SCART átalakítóba dugtam, utóbbit pedig az Xboxba.

 

Ezer százalék, hogy nem a szememmel van gond. És nem is túl éles a kép. Nem tudom pontosan megfogalmazni, de iszonyúan fájt tőle a fejem, ha néztem, és minden betű iszonyúan kicsi volt, már-már az olvashatatlanság határát súrolta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most már jobb lett! :) Több összetevőből állt a probléma:

 

1) Át kellett állítani a "pal" nevű cuccot 60-ról 50-re talán, így már nem bántja a szemet.

2) Hát ez a saját hülyeségem volt, de ugyanolyan messziről néztem a tévét is, mint a monitoromat szoktam, csakhogy most kipróbáltam messzebbről, és rájöttem, hogy sokkal hátrébbről kell nézni. A betűk még mindig kicsit picik, de bízom benne, hogy túl sok nagyon apróbetűs cuccot majd nem kell olvasnom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Ha xbox 360-at vettél ahhoz azért illik egy plazma vagy lcd-tv. Ha gagyi a megjelenítő akkor semmit sem tudsz vele kezdeni. Van otthon full hd vagy hd-ready tv? Ha nincs a monitor amire kötötted full hd-s(1920x1080 a felbontás?)? A monitorral(ha nem gagyi) akkor hdmi-kábellel tudod összekötni, ezen a kábelen tömörítés nélkül full hd anyagot küldd át az xbox a megjelenítő felé. Azaz nincs tömörítés és nincs jelveszteség sem emiatt. A Scart-csatit felejtsd el borzalmasan elavult a kilencvenes években használták videómagnó és a tv összekötésére, ma már nagyon elavult technológia.

Az xboxhoz meg baromira nem illik a crt-monitor. Szintén baromira elavult technológia, az lcd monitorok átvették a stafétabotot. Tulajdonképpen attól függ mit látsz a képen hogy milyen a megjelenítő, Ha ócska ezeréves sz*r akkor csak szívsz, de ha modern új akkor sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.