Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Engem eléggé megzavart mikor fellépett. Nemrég az egyik ME3 kijátszás alatt meg olyan fordult elő hogy Lengi a Citadel-beli bunyót álcázással csinálta végig. Egyedül a kukkerjának egy része volt rendesen látható. Mintha egy álcázott predátor nyomta volna a figurákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi pár napban kiderült hogy a korábbi megállapításommal ellentétben mégis van kedvem a Deus Ex: Mankind Divided-ot újrajátszani. Sajna a legutóbbi rendszerhelyreállításkor a game telepítő és a telepített cuccai is elvesztek így újra be kellett szereznem az egészet és aztán jött a replay addig a pontig ahol anno a játékmenetet megszakítani kényszerültem. Szerencsére megérte újracsinálni miatta a hercehurcát mert nagyon bejövős játék.

Az új kártyám egész jól viszi. Frenkie szaggatásra vonatkozó megállapítása tehát beigazolódni látszott. Például az előző karim esetében az utcákon való bolyongások közben elég erősen szaggatott a dolog de a mostaniival már cseppet se csinálja.

 

A fentebb emlegetett letöltögetés előtt az új Doomba is belejátszogattam de néhány fejezet után felhagytam vele mert nem jött be igazán.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ma elkezdtem a Tomb Raider: Underworld-öt. Sokat nem haladtam még vele. Larácska épp a kis hajóján álldogálva várja hogy vízbe ugrasszam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

icon12.gificon12.gificon12.gif

Hogy ezekkel a fránya controllerekkel mindig csak a baj van, feltettem a Mortal Kombat Komplete Editiont és nem ismeri fel őket, feltettem a Dragonball Xenoverse-t abban meg pvp-ben mindkét joy-jal ugyanazt a karaktert irányítom valakinek valami ötlet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, múlt héten játszottam ki. A héten kezdtem az ME2-t, éppen indulok Talihoz (a hajó már a Heastrom mellett parkolt, csak kiléptem, hogy vacsizzak, aztán ma még felszedem a csajt). Jövő héten jön a Mass Effect 3, aztán utána héten meg a Mass Effect: Andromeda! :rock: És még csak most eszméltem rá, hogy milyen ütemben nyomom, pedig nem is gondoltam rá, hogy így fog kijönni. :D

 

De ha már flottagyülekezés, ez is beillik a képbe, mint zárójelent (csak kicsit epikebb):

 

A Lázadók Szövetsége a maga alá csinált volna a gyönyörtől, ha ekkora flottával mehetett volna az Endorra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a parti előtt járok. Igaz ez csak egy szimpla ME3 kijátszás folyománya. Az egész trilógiát nincs mostanában kedvem kitolni. Nemrég úgyis megvolt.

 

 

De ha már flottagyülekezés, ez is beillik a képbe, mint zárójelent (csak kicsit epikebb):

Adja ám rendesen. Vasárnap mikor a Secret Cargo-t néztem nekem is beugrott de időközben elfelejtettem.

 

 

A Lázadók Szövetsége a maga alá csinált volna a gyönyörtől, ha ekkora flottával mehetett volna az Endorra. :D

Az tuti. Meg az is hogy fel lett volna adva rendesen a lecke a Birodalomnak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első Mass Effect launch trailerénél mérföldekkel jobb.

 

http://www.youtube.com/watch?v=K2AyMYoQeBI

 

Noha nekem is jobban tetszik az ME2 és ME3 launch trailere, azért ott sokat hozzáad, hogy már egy 2. és 3. részről van szó. Ez sem rossz. Én pár napja láttam róla egy masszív gameplay anyagot (nem publikus, sajtós anyag volt), és azt kell mondjam, azután minden szkepticizmusom elszállt, főleg játékmenet terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is a másodiké és a harmadiké jön be nagyon. Előbbié valamivel jobban. Olykor előfordul hogy kedvet kapok hozzájuk és akkor egy nézés erejéig benyomom őket a lejátszóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ri-Go kollégám írt egy baromi jó cikket arról, miért lett jó a Mass Effect 3 vége, amire a fél világ (ok nélkül) fúj. Erre tessék:

https://www.pcguru.hu/hirek/ezert-volt-jo-a-mass-effect-3-vege/40684

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma nekem is megjött, de mivel még nem értem a Mass Effect 3 végére, csak telepítettem. Ezekben a percekben (újra) letudtam a trilógiát, úgyhogy holnap délután a meló végeztével bele is vetem magamat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect: Andromeda - eddig három órát tudtam vele játszani, ez meggyőzött. Az arcmimika olyan, amilyen, eddig egy figura volt, akinél azt éreztem, hogy a rendszer nem működik, a többi egyáltalán nem vészes. Szerintem enyhén szólva is túl nagy feneket kerítettek ennek. A sztori érdekes, a játékmenet is bejön eddig, bár még azért a javát nem láttam a programnak, szóval ez csak előzetes vélemény. Holnap majd egész nap játszom vele, úgyhogy meglátjuk. De eddig tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect: Andromeda - eddig három órát tudtam vele játszani, ez meggyőzött. Az arcmimika olyan, amilyen, eddig egy figura volt, akinél azt éreztem, hogy a rendszer nem működik, a többi egyáltalán nem vészes. Szerintem enyhén szólva is túl nagy feneket kerítettek ennek. A sztori érdekes, a játékmenet is bejön eddig, bár még azért a javát nem láttam a programnak, szóval ez csak előzetes vélemény. Holnap majd egész nap játszom vele, úgyhogy meglátjuk. De eddig tetszik.

Én ahogy haladtam vele egyre jobban megtetszett. Most már a zseniális jelzőt se sajnálnám tőle.

 

Riddick: köszi a videót, én mindenképp ránézek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap meghallgattam a ME: A albumját. Nem találtam valami emlékezetesnek. Még szerencse hogy az alábbi vélemények alapján úgy tűnik hogy maga a játék üt mint az ipari áram.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Retro manapság nagyon megy. Sok mindent újra kiadnak.

pl: Nintendo Classic Mini

https://576kb.hu/nintendo-classic-mini-nintendo-entertainment-system

Ez rohadt jó! Nehogy megvegyem! Pár éve úgyis vettem 2db Ninendo GameBoy-t. Hogy mekkora királyság két gépet összekötve versenyre tetris-ezni?! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rohadt jó! Nehogy megvegyem!

Vannak hibái. Eleve, hogy csak ~30 játék van rajta, holott a mai tárolókapacitások mellett akár az összes valaha hivatalosan kiadott játék is rá mehetett volna. Vagy ott van az az dolog, hogy a vezetékek idegesítően rövidek.

De beszéljen helyettem inkább a mester :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában a Mass Effect: Andromeda játszós vidiket is nézegetem a YouTube-on és próbálom eldönteni hogy beruházzak-e a játékra. Az a bibi hogy nem akar igazán megfogni de várni se akarok míg feltörik plusz míg a törthöz hozzájutok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect: Andromeda

No, az Origin szerint kereken 100 órát játszottam a játékkal, bár azt hiszem, ebben benne vannak az olyan időszakok is, amikor csak állt a program, mert én meg valahol valami mást csináltam. A játék maga az utolsó mentésemre 92 órát, 01 percet és 59 másodpercet ír, szóval szerintem vehetjük úgy, hogy ez meg az effektív játékidő. 95%-ig jutottam, ebben benne van a teljes sztori, illetve a "vakon gyűjtögetős" (nincs megadva, hol lelhetem meg) mellékküldetéseket leszámítva mindegyik mellékszál. Illetve, még egy interjús, fontosabb mellékszál nincs befejezve, mert azt hiszem, ezt kicsit rosszul ütemeztem, és még Scottnak nem jutott rá ideje (nincs elbukva, csak vannak küldetések, amik bizonyos idő után válnak újra és újra elérhetővé).

 

Egyelőre csak röviden az értékelés:

 

Pro

+ Nagyszerű karakterek

+ Mass Effect hangulat

+ Remek sztori, előre nem látható fordulatokkal

+ Élményekben gazdag, változatos, izgalmas felfedezés

+ Remekül kiforrt akciók

+ Drack

+ A trilógia moralitás rendszerének kukázása

+ Hosszú játékidő

+ Nem gyerekes szex

+ Jópofa és/vagy remek kikacsintások a Shepard-trilógiára (a történet konkrétan részben kapcsolódik hozzá)

+ Bolygók és élőviláguk

+ Humor

 

Kontra

- Egy-két igen komoly technikai probléma (nem olyan súlyos, mint ahogy a neten túllihegik, de valóban akad pár, ami belerondít az ember játékába)

- Sokkal-sokkal több testvéri interakciót vártam a Ryder ikrek részéről

- A csapattársaknak csak a képességeit fejleszthetjük, a csata közben már nem parancsolhatunk nekik, a ruhájukat nem szabhatjuk meg

- Nagyon kevés a bejárható hely a Nexusosn és a Hyperionon

- Kevés új faj

- A zene kicsit lapos, vannak jó számok, de az A Better Beginningen kívül nincs még egy olyan erős, mint a Mass Effect Theme (ezt amúgy hiányoltam a játékból), a The End Run vagy a Leaving Earth.

 

Verdikt: a Mass Effect: Andromeda egy (csillagközi) Witcher Jr., vagy ha úgy tetszik, az első Mass Effect felnőtt, érett változata. A készítők nem hazudtak, mindent onnan emeltek át, sok tekintetben még a történetvezetést is. De ebben minden sokkal-sokkal jobb. Ugyan ugrott az interaktív mozi jelleg, de ezt őszintén szólva, nem bánom. A technikai bugokat remélhetőleg hamarosan leküzdik - de mint írtam, ez szerintem túl van lihegve. Bár akadt két tényleg idegesítő probléma, ami fölött én sem tudtam szemet hunyni (bár az egyik problémát végül meg tudtam oldani), őszintén szólva a minden idők legjobb RPG-jének kikiáltott Witcher 3-ban ennél sokkal több és sokkal komolyabb technikai gondokkal futottam össze (nem teljesíthető küldetés, a szemem előtt felépülő város, nem adagolt XP, patch ami tönkre vágta az optimalizáltságot).

Megjegyzem, egyértelműen legalább két, ha nem három sztoriszál DLC-re lett előkészítve, de ezt nem érzem olyan pofátlanul behelyezettnek, mint a Lair of Shadow Broker és az Omega volt (ezekhez ugye kötődnek sehová sem vezető, alibi küldetések), és olyan masszív kivágott tartalom sem hiszem, hogy lesz, mint a From Ashes vagy a Leviathan.

 

De tuti, hogy az egyik (talán pont az első) DLC a Quarian Arkhoz fog kötődni, az a végén szinte "a következő rész tartalmából" felvezetés volt. Illetve szerintem DLC-ben tudjuk meg, mi lett Jien Garsonnal, és talán Ryder mamát is abban ébreszthetjük fel - de ez már lehet, hogy a folytatásra marad.

 

Szóval, idén szerintem nálam ennél jobb játék már nem lesz. Szerintem ma kimaxolom, aztán neki is állok újra, ezúttal Sara Ryderrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.