Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ps4 tulajokhoz kérdés. Vásároltam egy éves előfizetést a PSN Plushoz. Az ünnepek alatt vásárolnák játékot a Ps Store-ban. Meg merjem adni a bankkártyám adatait? Pár éve irdatlan botrány volt a Sonynál mikor hackerek megszerezték rengeteg ps-tulaj bankkártyáinak adatait. Nem igazán szeretném ha a fizetésem eltünne róla.

Ti hogy csináljátok? Nem vagyok huhogó rengeteg helyen fizetek a neten a kártyámmal csak most eszembe jutott ez a pár évvel ezelőtti eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a PS Store-ban én még nem vásároltam, jövendőbeli sógorom és legjobb barátom, Rics is (neked nem kell bemutatnom :) ) évek óta folyamatosan vásárol ott havi szinten. Még akkor sem történt semmi bajuk, amikor volt az a botrány. Eleve, azóta a Sony komoly fejlesztéseket végzett. Szerintem emiatt nem kell aggódnod.

Amúgy volt ilyen a Steam és az Origin esetében is, csak azok kisebb sajtóvisszhangot kaptak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy olyan online számlám, amire egyszerre mindig csak egy kis összeget rakok. Pont akkorát ami az online vásárláshoz kell. Így ha ki is kerülnének az adataim akkorse tudnának róla pénzt levenni. A PS-en keresztül viszonylag sokat vásárolgattam, de sose volt baj. Valszeg túlbiztosítottam a dolgot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most psstore-on az Uncharted™: The Nathan Drake Collection 5465 ft. Utánanéztem hogy ez az első 3 részt tartalmazza ráadásul felújjítva. Jól értelmezem? Mert ennyiért nagyon jó ár.

Ha jól tudom az Uncharted 4 részes. A 4. rész most 6800 ft. Mondjuk ez sem vészes. Jó ez a karácsonyi időszak a játékosoknak.

 

Magyarán megérik az árukat? Meg találtam egy ilyet hogy Uncharted: The Lost Legacy. Ez elvileg egy spin-off és a legújabb. De akkor ez teljes játék vagy DLC?

 A Last of Us  sajnos 12 000 ft. Megvárom hogy lemenjen 5-6000 ft-ra, illetve hátha lesz akcióban valamikor. Persze tudom újonnan 20 000 ft is lehetett ,de nálam egy játék tényleg max 5-6000 ft-ot ér.

Ugyanez van az Until Dawn-al és a Horizon Zero Dawn-al. Kivárok.

 

Ez a türelem annyira durva nálam, hogy a Tomb Raider 2013-as nálam megosztozik az első helyen a Half-Life-al. Imádtam minden ms-ét. A folytatás megjelent tavaly januárban lassan 2 éve. Akkor nem volt rá pénzem, sőt több mint egy éve fel is törték, fent van torrenoldalakon. Viszont én annyira imádom az első részt hogy fizetve érte szeretném végigvinni. Tehát nem szedtem le a törtet és nem játszottam vele. 

Most néztem Steamen és 16 euro, 67 %-os engedménnyel.. Igenám de Steamen meg 10 euronál nem vagyok többet adni egy játékért.

Azaz lehet megint egy évet várok rá hogy játsszak vele, illetve ha nyáron lemegy 10 euro-ra akkor megveszem.

 

Mondhatjuk elég türelmes vagyok.:D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól értelmezed.

Uncharted: The Nathan Drake Collection az első három rész PS4-re felújított változata, a negyedik rész idején adták ki. Feljavították a grafikát (azért csodákat ne várj, de nem is ocsmányak) és az első rész irányítását is a másik három részhez igazították.

- Az Uncharted: A Thief's End a negyedik rész, ez lezárja Nathan Drake történetét. Előtte mindenképpen érdemes végigjátszani az első három részt, főleg mert ez a játéksorozat abszolút karakterközpontú. Ez azért vásárolható meg csak külön, mert nem olyan régi játék.

- Az Uncharted: The Lost Legacy a negyedik rész spin-offja, ebben nem szerepel Drake, de két olyan nő lett a főhős, akik benne vannak a quadrilogy valamelyik részében (tehát a 4. rész kijátszása után érdemes nekiállni ennek).

 

Az árukat szerintem nagyon megérik, eddig mindegyik rész megragadott, pedig csak keveset játszottam velük. Viszont én, ha neked volnék, először csak a The Nathan Drake Collectiont venném meg, mert mindegyik játék meglehetősen hosszú, aztán mire az első hármat végigjátszod, az A Thief's Endnek és a The Lost Legacy-nak is tuti lejjebb megy az ára.

 

The Last of Us ára szerintem legjobb esetben is csak a második rész megjelenésekor fog lejjebb menni. Az Uncharted 4 ára sem nagyon akart zuhanni, amíg meg nem jelent a The Lost Legacy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Frenkie írta:

A Last of Us  sajnos 12 000 ft. Megvárom hogy lemenjen 5-6000 ft-ra, illetve hátha lesz akcióban valamikor.

Itt megtalálod viszonylag jó áron, 6500 ft-ért. Én is kb. ennyiért vettem még nyáron. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Itt megtalálod viszonylag jó áron, 6500 ft-ért. Én is kb. ennyiért vettem még nyáron. 

Már meg is rendeltem. Kedden megyek érte.

 

Megvettem a Uncharted: The Nathan Drake Collectiont is. Lesz mivel játszani az év elején az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tényleg szuper! Angolul is megvettem volna, de ennek nagyon örülök! Nap közben futottam bele egy cikkbe, ami ezt taglalta... és a cikk megemlített egy bizonyos Hidden Agenda című PS4 játékot, ami még magyar szinkronnal is rendelkezik, mobilokról kell irányítani (műfaját tekintve interaktív thriller) és az Until Dawn fejlesztőinek játéka... ráadásul most csak 3990Ft, veszem is meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A The Last os Us tényleg fantasztikus játék. Valamit nagyon eltaláltak benne a készitők amit nehéz megfogalmazni. Az egész összképe telitalálat. A történet, a harcrendszer, a világ(Imádom a posztapokaliptikus környezetet mind filmben, mind játékban) a grafika mind lenyűgöző. Tényleg érdemes volt már ezért megvenni a Ps4-et.

Az eleje meg üt rendesen.

Spoiler

Pedig tudtam már előre, de így is mellbe vágott Joel lányának halála. Ráadásul hogy egy idióta katona miatt. Mert ugye nem kell különösebb értelem ahhoz hogy ha hörög, csúnya feje van, nem beszél akkor zombi, ha meg normálisan néz ki ,egy kislányt tart a karjában(zombik nem szoktak) és még beszél is akkor ember. Tulajdonképpen a katona gyilkosságot követett el. Sokáig nem is élt.

Viszont ami érdekes hogy hova lett Joel testvére és maga Joel hogyan dolgozta fel a lánya halálát az utóbbi 20 évben. Remélem lesznek utalások a játékban ezekre.

Most a félig rombadőlt irodaházban vagyok, most jönnek az első zombik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Boldog Születésnapot Duke Nukem 3D!

 

Emlékszem, 1996 és 1998 között szinte csak ezt pörgettem fanatikus módon. Kiegészítőit, magyarul is, minden féle verzióban.. Majd megjelent a Half Life, és mindent felülírt :D

 

(IGN.HU)1996 januárjának 26. napján, vagyis huszonkét esztendővel ezelőtt hosszas fejlesztést és igen brutálisan nagyzoló bejelentéseket követően végre napvilágot látott a Doom legnagyobb kihívója, a Duke Nukem 3D, egészen pontosan annak sharware verziója. A programot a játékosok elképesztő módon várták (és amint a kipróbálható verzió megjelent, természetesen a legtöbb egyetemi hálózat megadta magát, pont, mint a Doom esetében is történt). Bár a játék grafikus motorja (az elképesztően aprólékos munkával felépített, és a már említett id klasszikusénál sokkal fejlettebb Build Engine) pár hónappal később gyakorlatilag fapadosnak tűnt a Quake első részének fényében (de hát akkor mi nem tűnt annak?), a programból több, mint három és fél millió példányt sikerült értékesíteni, amelyből csak az Egyesült Államok területén közel egy millió fogyott.

A fejlesztés igen kalandos volt és meglepően sokáig tartott: egyes nem hivatalos források szerint már a kilencvenes évek elején elkezdődött, de miután sokan ismerhetik a Duke Nukem Forever történetét, valószínűleg senki sem lepődik meg azon, hogy a fejlesztőstúdió, vagyis a 3D Realms alaposan elszállt az idővel és a költségekkel. A program költségvetése a hajrára meghaladta a háromszázezer dollárt (ami akkoriban elképesztő mennyiségű pénz volt), és bár a fejlesztést javarészt nyolc ember végezte, a végére a csapat már 12-13 főre hízott. Az elképesztően részletgazdagon felépített, akkoriban reálisnak tűnő pályáival, az őrült fegyvereivel no meg a kellően mocskos szájú macsó főhősnek köszönhetően a program nem csak, hogy orbitális siker lett, de nem sokon múlt, hogy igazi nagybetűs szériává váljon – később aztán a fejlesztőbrigád inkompetenciájának is köszönhetően (a már említett Duke Nukem folytatás, a Forever több mint tíz évig készült és közben számtalanszor a nulláról kezdték újra a megalkotását) végül „csak” a kilencvenes évek egyik legmeghatározóbb szoftvere lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dei írta:

Szóval elég sok jót hallottam az Assassin's Creed Origins-ról, úgyhogy kedvem támadt kipróbálni. Viszont a harmadik rész óta egyik AC-val se játszottam. Érdemes így is belekezdeni, vagy előbb pótoljam azokat?

 


Az Origins nyugodtan játszhatod. Nem kell pótolni. Sőt, kronológiai szempontból az első résznek is mondható.
Egyébként Black Flag-et és a Rogue-ot ajánlom! A Black Flag az ACII óta magasan a legjobb része a sorozatnak!

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a válaszokat. 

A negyedik résszel kapcsolatba én is hallottam, hogy a legjobb, ezért kb 1 éve meg is vettem. Sajnos azóta se volt esélyem kipróbálni, mivel a 2017-es év így is annyi új játékot hozott, hogy a backlog listám már kezd nevetségsesen nagy lenni. :D 

Ráadásul idén is már megjelent két kötelező vétel. Néha azt kívánom, hogy teljen el úgy 1-2 hónap, hogy semmi számomra érdekes ne jelenjen meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.