Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Egy nagyon érdekes hozzászólás a TFN-ről:

 

 

"On another note, TPM was never scanned at 2K, nor were any of the other films for that matter, they were scanned at standard 1080p resolution in 2004 for the Lowry restoration.

--------------------------------------------------------------------------------

What's really ironic is that a new scan of the OOT would be much higher quality than the special editions could ever be. Because at least the original (not completely sure about TESB and ROTJ) was originally in 70mm, or around 4K resolution. Then for the '97 special editions, they scanned the film in at 2K on which they composited the effects. And finally with the Lowry restorations, I usually like Lowry, he usually scans the film in at 4K, but ILM decided to scan the 1997 SEs themselves at a mere 1080p resolution before giving it over for restoration. So unless it is rescanned the OT can never be shown higher than native 1080p."

 

- Másrészről pedig, a TPM sosem kapott 2K-s szkennelést, ez a többi filmet sem érintette, mindet hagyományos 1080P felbontásban dolgozta fel 2004-ben a Lowry restoration.

--------------------------------------------------------------------------------

Ami különösen irónikus az egészben, hogy az eredeti régi részek felbontása az új szkennelésből fakadóan sokkal magasabb is lehetne, mint a speciális változat valaha is volt. Ez abból ered (TESB és ROTJ esetén nem vagyok biztos benne), hogy 70 mm szallagra került rögzítésre a film, ami 4K-s felbontásnak felelne meg. A 97 SE esetében 2K-s felbontásban szkennelték a filmet, aztán azon hajtották végre az új effektek kompizitálását. És végül a Lowry restoration-ról, én általában kedvelem őket, a filmeket 4K felbontásban szkennelik, itt azonban az ILM döntése volt, hogy az 1997 SE kópiákat a helyreállítás előtt maguk szkenneljék 1080p felbontásban. Tehát, ha nem lesz újra szkennelve az eredeti trilógia, akkor sosem fogjuk 1080p-nél nagyobb felbontásban látni őket.

 

 

Engem nagyon érdekelt a Lowry által irányított helyreállítás, noha meglehetősen felemás lett az eredmény, a tisztítást kitünően látták el, azonban a szűrő amit rászabadítottak, tönkretette a színeket, ennek köszönhető a zöld kard is. 75 százalékban voltak készen, és hiába kérték Lucasékat, azok nem engedtek a megjelenés időpontjából...ezért Lowry szabadkozott is egy sort, hogy lett volna még mit dolgozni rajta. Ekkor mondta azt is, hogy számos kivágott jelenet helyreállítását is elvégezték. Azonban továbbra is nagy kérdés, hogy az eredeti kópiát javították fel (70mm vagy 35mm) vagy a 97SE kémiai úton tisztítottat..

 

Ha jól értem a fenit hozzászólást, akkor a filmek 97-ben 2K-ban szkennelték...az 2048×1556-as felbontás. Ehhez képest 2004-ben az ILM csak egy HD szkennt adott át a Lowrynak. Tehát a 97SE nagyobb felbontással rendelkezik mint a 2004-es verziók. Az a durva, hogy ma az IMAX 3d mozik miatt 2K (2048×1556), 4K (4096×3112) felbontás az alap és még úgy is homályosak a filmek. Tehát a 3D verzióra újra kell szkennelni a kópiákat, mert a 2004-es verzió csak HD felbontású (1920x1080) ami bazi kevés. Tehát a 2004-es verzió nagyon sok kívánni valót hagy maga után, de a legnagyobb problémája, hogy az ILM ki tudja miért nem áldozott HD-nál nagyobb szkennelésre. Ha most a 2004-es HD verzió kerül a BR korongokra, az finoman szólva is nem jó. Másrészről pedig a 3Dmegjelenés egy újabb verziót fog jelenteni, hiszen ott a HD szkenn nem elég, oda 2k vagy 4k kell....tehát megint lesz két verziónk, ha a BR-re a 2004 HD transfer kerül.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is legyenek kijavítva a hibák. DE!!! És ez a lényeg. Az Sw nem a zöld fénykardról szól, hanem másról. Ezt azért ne felejtsük el. Az én rendszeremen meg már a DVD nem az igazi, szóval jöhet a BR. Zölden is.... A történet még mindig lenyűgöz, bele tudom élni magam és főleg ez számít. Az utóbbi időben jöttem rá arra, hogy a mániákus hibajavítási kényszer talán annak a jele, hogy már nem is a történet a lényeg, hanem valami más...

Ezzel én is maximálisan egyetértek! Ez ugyanaz a régi vita, hogy miért jó az SW, az effektek miatt, vagy messze nem csak amiatt. A kezdeti sikerének biztos volt egy ilyen alapja is, de hol vagyunk már attól, hogy az emberek egy SW-film technikai megvalósításán ámulnának a moziban... Havonta van olyan film bemutatva, ami csúcstechnikát hordoz, és szédító látványvilággal ajándékozza meg a nézőt. Ezen a téren kár is versenyezni a többivel.

 

De nem is ez a lényeg. Az SW-ben a történet a legcsodálatosabb, a meseszövés, a karakterek, az egész univerzum sokszínűsége, és nálam csak ezután jön a látvány, ezek után a BD-formátumtól (ha megveszem) kizárólag a kép szépségének még inkább való kiemelését várnám, aminél majdnem mindegy, hogy milyen színűek a fénykardok. Egyszóval nekem a régi megoldások is jók lennének, csak a szebb kép miatt érdekelne a dolog, nem az esetleges kijavítások miatt. Bár lehet, hogy ilyen hozzáállás mellett kár a BD-ért pénzt kiadnom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a történet a lényeg. De ha már kiadnak egy új formátumot, és az emberek pénzéére pályáznak, akkor tegyék meg azt is, hogy szépen kijavítják a DVD hibáit. Mivel a mai technológiával ez könnyűszerrel megvalósítható, én úgy gondolom, ez egy JOGOS elvárás.

Csatlakozom. A Star Warsnak fantasztikus története és hangulata van, de ha újra belenyulnak a filmekbe (amint azt számtalan tűzhöz közeli forrás megerősitette már) akkor nálam alapelvárás, hogy azokat a hibákat kijavitsák, amiket anno utólag ők raktak bele. Nálam ezen azért nem múlik a Blu-Ray kiadás vétele vagy nem vétele, de elég csalódott leszek, ha ennyit nem tudnak megcsinálni (de valami azt súgja, hogy javítani fogják :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind nagyon szép és megható...persze én is imádom a mese részét, de azért BR-en a nagytöbbség nem véletlenül szeretné megkaparintani, hanem pontosan a minőség miatt.

 

Ha nem számítana a minőség, akkor még most is a VHS kazikat nézném. A BR-t csak és kizárólag a minőség miatt veszik meg az emberek...ott más nem játszik. Egyszerűen csúcs minőségben akarom látni a filmeket.

 

A másik pedig, hogy miért jó a Star Wars? Az örök nagy kérdés....és ilyenkor jönnek az érzelgős megjegyzések

 

- Jaj én csak a történet miatt szeretem, jaj itt a 20 éves effektek már úgy sem hatnak igazán (fenéket nem), aminek ilyen csodálatos a története ott a látvány nem is annyira nagyon számít....és társai

 

Tessék kapaszkodni.

 

A STAR WARS EGY LÁTVÁNYFILM! És igenis azért imádom, mert kibajóók az effektek benne, mert imádom ahogy cikáznak a lézerek, ahogy berobbannak az űrhajók, ahogy csillognak a fénykardok.

Komolyan mondom nem is értem....hát a Star Warst nanááá hogy az effektek miatt szeretem. Oké, jó a történet, de ami megfogott, ami a székhez szögezte a seggem az a látvány és azt imádom mind a mai napig. A gigantikus űrhajókat, a bábokat, az ezernyi világot....és még sorolhatnám mennyi látnivaló miatt szerelmesedtem belé.

 

Én beismerem, nekem a látvány számít és amiatt imádom ezeket a filmeket. A látvány, ami megalapozta a mesét.

 

Pildi:

 

Igazán ne haragudj, de itt némi értelmetlenséget vélek felfedezni:

 

"Az SW-ben a történet a legcsodálatosabb, a meseszövés, a karakterek, az egész univerzum sokszínűsége, és nálam csak ezután jön a látvány,"

 

...egész univerzum sokszínűsége, és nálam csak ezután jön a látvány

 

Az egész univerzum sokszínüsége hogyan jött át neked ha nem a látványon keresztül?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom. A Star Warsnak fantasztikus története és hangulata van, de ha újra belenyulnak a filmekbe (amint azt számtalan tűzhöz közeli forrás megerősitette már) akkor nálam alapelvárás, hogy azokat a hibákat kijavitsák, amiket anno utólag ők raktak bele. Nálam ezen azért nem múlik a Blu-Ray kiadás vétele vagy nem vétele, de elég csalódott leszek, ha ennyit nem tudnak megcsinálni (de valami azt súgja, hogy javítani fogják :))

Én is pár hete, hónapja sipítoztam, hogy nem veszem meg ha nem javítják ki. Aztán később rájöttem, hogy nem ezen bukik az egész, ettől nem lesz rosszabb az SW, csak kicsit bosszantó lesz. Ezek a dolgok azonban nem olyan mérvűek, hogy ne tudnék túllépni rajta. Egyébként a zárójeles megjegyzéseddel én is egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg én most úgy érzem, h ez a végső Star Wars kiadás amit megveszek, több okból is, a BR piac nálunk, gyakorlatilag minimális, az USA-ban sincs mindenkinek még BR lejátszója... tehát hosszú évekig nem lesz más formátum, ha meg lesz akkor is hosszú évek mire az SW megjelenne rajta

 

A mostani 3D-ben meg egyáltalán nem hiszek, ez a technika nem marad velünk, mert egyéb eszköz (szemüveg) kell az élvezetéhez. Amíg más módszert nem találnak ki, egyszerűen nem válthatja fel a 2D-t. Moziban írtó látványos (SW 3D JEE!!) de otthon nem hinném, h annyira az lesz. Tehát BD3D kilőve...

 

Persze lehet, h 10 év múlva jót nevetek ezen a kommentemen... :D

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hozzászólok.

 

A BR sem lesz örökké velünk. Jönnek a nagyobb felbontású TVk, a szemüveg nélküli 3D el fog terjedni (oda kell a nagyobb felbontás). A BR mint formátum jelenleg gigantikus bukás, az USA-ban is! Egyszerűen nem kell az embereknek. Mindenki multimédia lejátszókat vesz. Tele a net MKV-val. Egész ipar épült rá...én már csak tudom, ezzel foglalkozom. A BR szép és jó, de sok vele a nyűg. A jövő a STREAM rendszereké, online videótéka. Minek megvenni, minek drága nyersanyagot felhasználva kiadni valamit, ha ott az internet, ha az ember le is töltheti. Ugyan ez lesz a könyvek sorsa is. Amióta van Amazon kindle könyvolvasóm, csak azt használom...édesanyám is.

 

Gyere el hozzánk és kérdezd meg az egyik marketingesünket, hogy érdemes -e BR-t venni. Körbe fog röhögni...megabájtban számolj. Mennyi egy BR tárkapacitása 25 és 45GB (1 vagy több réteg), mennyibe kerül egy 1,5 terrás HDD? Máris képben vagyunk. A BR nem gazdaságos tárolás, a számítógépes BR írókat a kutya sem veszi...pedig hardveraprón 20 ezerért már tudsz venni. Mindenki irhatná a BR filmeket dögivel...de minek? Minek írjam ki drága BR korongra, ha a HDD-k ár folyamatosan csökken.

 

Mindenki a netre megy, és az a cél, hogy a TV-d folyamatosan hálózaton legyen...a jövő a digitális hálózati terjesztésé. Otthon belépsz a netes videótáradba TV-n keresztül és azt nézel meg amit akarsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé ez egy sz*r jövő, és remélem sose jön el. Nekem fizikailag kellenek a kiadványok, mert az esztétikai hatás semmihez sem fogható. Szó szerint fogható, és ez a lényeg! Én nem akarom letölteni se a filmeket se a zenéket a könyveket meg pláne nem. Ez utóbbihoz annyit ad hozzá a remek borító és a friss papír illata, hogy csak na. Ehelyett bámuljak egy k*rva monitort? Köszönöm, de ebből nem kérek. Remélem sose jön el ez a világ, mert az mindennek a vége lesz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig közelít. Vannak már digitális könyvek, digitálisan letölthető játékok, digitális videótékák, digitális zeneboltok... idő kérdése, hogy a filmipar is nagymértékben rácuppanjon a digitális filmeladásra. Az egy, amiben reménykedni lehet, hogy nem lesz kizárólagos, vagyis megmarad mellett a hagyományos kiadás is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé ez egy sz*r jövő, és remélem sose jön el. Nekem fizikailag kellenek a kiadványok, mert az esztétikai hatás semmihez sem fogható. Szó szerint fogható, és ez a lényeg! Én nem akarom letölteni se a filmeket se a zenéket a könyveket meg pláne nem. Ez utóbbihoz annyit ad hozzá a remek borító és a friss papír illata, hogy csak na. Ehelyett bámuljak egy k*rva monitort? Köszönöm, de ebből nem kérek. Remélem sose jön el ez a világ, mert az mindennek a vége lesz.

 

Ugyanezt érzem én is. Olyan jó dolog vmit birtokolni, ránézni a polcra, h a kedvenc filmem ott van a vitrinben. Szép díszdoboz stb... Nem Star Wars Episode 6 x-release mappát nyitom meg.

 

BR-író 20 ezerért? Most akarok venni... bár nekem külső kellene, mert laptophoz kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy sokak számára ez a jövőkép nem szép, viszont realistának kell lenni. Nem mellesleg ami nekünk közeli jövő, az nyugaton a jelen. Németországba már évek óta működik a digitális kábelszórás, nálunk 2012 a teljes (vagy részleges) átállás határideje...erre kötelezett minket az EU, vagy ezt a kötelezettséget vállaltuk. Ami pedig a birtoklást illeti...nos ez egy luxus, a terjesztők célja pedig nem az hogy te jól érezd magad, hanem, hogy minél nagyobb haszonra tegyenek szert. Nézd meg a Streames játékeladást...az egekben van, miközben a polcon ott állnak a PC-s játékok háborítatlanul, kutya nem nyúl hozzájuk. Hiába szép a doboz....értéktelen, mert a lényeg a belbecs. Leszeded a játékot streamről, töredék árért, kijátszod azt viszonylátásra. És hidd el nekem, az emberek többsége nem fog áldozni 10 ezret egy BR filmre, ha ugyanazt havi 4000 forintért a kábelszolgáltató videótárából le is töltheti.

 

Persze lehet szipogni, de a világ nem áll meg...az bizony nyomul előre.

 

Dzséjt jól mondja, valahol a köztes út lenne a normális, hogy mind a két igény ki legyen elégítve. Én viszont tartok tőle, hogy a kizárólagosság lesz az úr, erre kényszerít minket a nyersanyagárak folyamatos növekedése.

 

Nem mellesleg....bazi kényelmes is ez a jövőkép.

 

"Ehelyett bámuljak egy k*rva monitort? Köszönöm, de ebből nem kérek. Remélem sose jön el ez a világ, mert az mindennek a vége lesz."

 

Nem monitort, mert a TVd lesz rajta a neten...vagy közvetlenül vagy pedig egy boxon keresztül. És havi X ezer forintért kapod a videótárhoz a hozzáférést, ahol persze HD tartalom lesz.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanezt érzem én is. Olyan jó dolog vmit birtokolni, ránézni a polcra, h a kedvenc filmem ott van a vitrinben. Szép díszdoboz stb... Nem Star Wars Episode 6 x-release mappát nyitom meg.

 

BR-író 20 ezerért? Most akarok venni... bár nekem külső kellene, mert laptophoz kellene.

 

Itt találsz:

 

http://hardverapro.hu/aprok/hardver/optikai_meghajtok/blu-ray_hd_dvd/listaz.php

 

20-30 ezer forint. Van külső is!

 

Külső SLIM, 23 900:

 

http://hardverapro.hu/apro/laptop_kulso_slim_blu_ray_iro_5/hsz_1-50.html

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a hazai bevásárlóközpontokban is van szemüveg nélküli 3D TV-k. Engem meggyőztek. Ha jól megcsinálják a következő években a 3D SW-t, akkor elöbb utóbb -lehet 10 év múlva- de be fogjuk szerintem szerezni, ahogy az eddigieket is beszereztük.

Én azt hiszem az Árkádban láttam kirakva egyet. Hát homályos kép az volt, de 3D nem. :D

 

 

A zöld fénykardokról annyit hogy ez azért lenne baj ha bent maradnak mert akkor várhatunk megint kb 10 évet egy újabb kiadásig, amin talán kijavítják. És ez idegtépő.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Ep6 végére be tudják tenni a Jedi Templomot, és a Szenátus épületét, vagy az Ep1-be a digitális Yodát, mi az akadálya az egységes fénykardszíneknek? Nem hiszem, hogy időben és technikailag hatalmas malőr lenne. Ellenben sok rajongó vágyának tennének eleget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit érdekesnek tartom azt hogy jó magyar szokás szerint ha van valami akkor azt neki kell állni lehordani. Konkrétan a br-t. Végre Magyarországon is megjelennek ezen filmek, a lejátszó sem olyan drága már, lehetne örülni a tűéles képnek és a tiszta hangnak. Próbáljuk kicsit pozitívan látni elvégre kedvenc sagánkról van szó.

Majd ráérünk foglalkozni a jövővel ha bekövetkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit érdekesnek tartom azt hogy jó magyar szokás szerint ha van valami akkor azt neki kell állni lehordani. Konkrétan a br-t. Végre Magyarországon is megjelennek ezen filmek, a lejátszó sem olyan drága már, lehetne örülni a tűéles képnek és a tiszta hangnak. Próbáljuk kicsit pozitívan látni elvégre kedvenc sagánkról van szó.

Majd ráérünk foglalkozni a jövővel ha bekövetkezik.

 

Ezt én is észrevettem Frenkie... de én meg abszolút nem így állok hozzá. Eleve nagyon szeretem ezt a "halott és elhibázott" formátumot, amit Blu-Ray-nek hívnak... és a Star Wars Saga BR kiadásának már csak a hivatalos híre is felért egy ÖRÖMÓDÁVAL! - (legalábbis nálam)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annyira nem kell oda vissza rohanni, hogy az SW megjelenik BR-en. Mindenki örül persze, de azért a nagy örömöt helyén kell kezelni. Ez is csak egy hordozó, lesz ennél jobb is, a világ nem áll meg.

 

Volt már vetítőgépes szallagon, videón, video CD-n, laser disken, DVD-n, most BR-en, majd 3D BR-en és így tovább. Nincs ebben semmi fantasztikum.

 

A fantasztikum akkor jön el, ha ténylegesen kihasználják a médium nyújtotta előnyöket. A BR ugyanis médium, nem formátum. Formátuma az adatállománynak van.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem kell lelombozni a lelkesedést. Ha én örülök neki (DE NAGYON) akkor engedtessék már meg az, hogy ez így legyen!

 

Oké.. pontosítok, nem vagyok h*lye, tudom, hogy az adatoknak (file) van formátuma ... hirtelen rosszul írtam. BR = adathordozó vagy ahogy Te mondtad, médium. PONT!

 

(Sorry)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Riddic: Nem láttam hogy ezt írtad, szóval nem arra írtam, csak általánosságban.

 

A BR és a DVD között túl nagy mértani különbség nincsen. A kék lézer miatt precízebb rovátkákat képesek írni a felületre, egyazon helyen a kék lézer miatt nagyobb lesz az adatsűrüség.

 

Visszatérve a témára...most gondoljatok bele. Ha a Lowry által feljavított HD kerül a lemezre, akkor a 3D kiadás miatt lesz majd egy újabb verziónk. Gondolom a 3D is meg fog jelenni 3D-BR lemezen, ami ugye mérföldekkel nagyobb felbontású lesz mint a most megjelenő BR korong. Viszont az ILM 2004-ben csak HD szkenneket adott át a Lowrynak...ergo most készül vagy készülni fog a kópiákról egy 2 vagy 4K-s szkennelés.

 

Újra két verziónk lesz...ollé!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom (de lehet nem jók az információim) hogy a 3D BR lemezekre rögzített videó felbontása is 1080p, mely aktív szemüveges megoldásnál megmarad 1080p-nek, passzív (polarizált lencsés) szemüveg esetén pedig kb feleződik.

 

Szerintem a passzív megoldás a jobb, nem kell hozzá drága és nehéz szemüveg és nem is fáj a fej tőle. Csak hát feleződik a felbontás. Talán éppen ezért lenne értelme a nagyobb febontásnak, hogy felezés után meglegyen a FULL HD felbontás.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor csak hasonlóképp gondoljuk. :)

 

Mondjuk van már Ultra HD-s plazma és ha jól tudom az 3D-s. Mondjuk azt nem tudom, hogy a BR lemez meddig bírná tárolókapacitásilag. Tudom, kisérletezgettek pár réteggel, de a kiolvasás az meg egy másik tészta. HDD-n elképzelhetőnek tartom a tárolását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.