Ugrás a kommentre

2x06 - Weapons Factory


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó meglátás bár ez szerintem nem annyira jó, mert tudjuk Anakin mennyire tud ragaszkodni. Egy Jedinek az pedig tiltott. Bármennyire is nem látszik érzelem Luminarán, az ő viselkedése a Jedis. :oops:

 

 

Persze, de tulajdonképpen a Jedi Rend egyik hibája volt a teljes érzelemmentesség.Luke bebizonyítja, hogy lehet Jediként is létezni úgy, hogy szeretem a barátaimat.Nem tudom ,nekem sokkal szimpibbek Anakinék.Olyan emberiek.Az viszont tényleg hiba, hogy Anakin ragaszkodó, bár most szerintem nem volt az, csak nem adta fel a reményt, hogy a tanitványa él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de tulajdonképpen a Jedi Rend egyik hibája volt a teljes érzelemmentesség.Luke bebizonyítja, hogy lehet Jediként is létezni úgy, hogy szeretem a barátaimat.Nem tudom ,nekem sokkal szimpibbek Anakinék.Olyan emberiek.Az viszont tényleg hiba, hogy Anakin ragaszkodó, bár most szerintem nem volt az, csak nem adta fel a reményt, hogy a tanitványa él.
Az a baj, hogy két végletet képviseltek Anakin és a többi Jedi. Erre szépen rávilágít a rész (Luke az arany középutat követte, ami a legjobb választás volt. :oops: )
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt tegyük hozzá, hogy Luke is majdnem odaveszett, hiszen ha nincs az apja...... :oops:

Szóval most mondhatnám azt is ebből kifolyólag, hogy egy jedit csak egy sötét úton járó jedi menthet meg. :) Na jó, ezt a fejtegetést nem erőltetem. :)

Véleményem szerint, hiába jópofa Anakin és Ahsoka viszonya, bizony Offe és Unduli képviselték a hagyományos jedi-padawan kapcsolatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint, hiába jópofa Anakin és Ahsoka viszonya, bizony Offe és Unduli képviselték a hagyományos jedi-padawan kapcsolatot. :oops:
Teljesen igazad van öregem. :) Akármilyen sótlanok is, de ők az igazi Jedik. Érdemes megfigyelni Anakin fáj csóválását, amikor Luminara az epizód végén felvilágosítja, hogy ő nem adta fel a reményt, csupán ha kell, el tudja 'engedni' a padawanját. A fiú láthatóan nem ért egyet. :) Egyébként egyetértetek abban, hogy a Geonosisi harcosok félelmetesebbek vagy legalábbis fenyegetőbbek itt, mint a filmen?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(meg furcsa is kicsit ez a bízol-nem bízol dolog azok után, hogy mennyi mindent bízott már rá Ahsokára Anakin; most nagyon olyan érzésem volt, mintha ez az egész tényleg a Malevolance-trilógia előtt játszódna, mikor még alig ismerik egymást, nem pedig azután, hogy Ahsokára rábízta Anakin a Ryloth mellett a blokád áttörését, ahol a hadműveletet is a padawan dolgozta ki... ezután jön egy rész, amiben nem bízik Anakin Ahsokában? Na neeee...).
Pedig ez a rész biztos a Ryloth után játszódik. Boil sisakja a bizonyíték rá. :oops:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek én is: Luminara és Offee a tipikus Jedik. Végre van összehasonlítási alapunk, hogy Qui-Gonn hogyan is tanította Obi-want. Én azt mondom, ezek alapján mindenképpen szabad felfogásban. Látszik, ahogy teret ad a tanítványának, csak sugall, szinte sohasem utasít, szemben pl. Luminárával. Obi-want alapvetően befolyásolta Qui-Gonn eme szabadszelleműsége, és ezért is lett sokkal "sósabb", mint a legtöbb Jedi, és talán ezért is emelkedhetett ki közülük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egyetértetek abban, hogy a Geonosisi harcosok félelmetesebbek vagy legalábbis fenyegetőbbek itt, mint a filmen?
Itt ugye többet szerepeltek, ezért érezzük talán úgy, hogy fenyegetőbb a jelenlétük. Az azért már a nagyfilmben is látszott, hogy komoly fejfájást tudtak okozni a jediknek a hangágyúkkal :oops:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a szabálytalan felől haladunk a szabályos megismerése felé. Persze a szabálytalan mindig érdekesebb. :D

Luminara biztos kiváló Jedi mester volt, de ezen epizód éppen azt mutatja, hogy a "normális" hozzáállásnak mindig több a korlátja, és egy háborúban ez nem egészen célravezető, hiszem már maga a háború sem normális dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Nagyon jó volt a két jedi páros eltérésének bemutatása, bár Anakinék civódását én is kissé eltúlzottnak éreztem. Luminara és Barriss olyanok, mint egy kosztümös filmből kilépő úri hölgy és jól nevelt lánya. Kissé távolság tartóak, visszafogott stílusúak, de nem bántóan ridegek. Nekem nagyon tetszett a viszonyuk. Mellettük Ashoka, olyan mint egy cserfes és neveletlen cselédlány.

Valaki azt írta, Luminaráék úgy viselkednek, mint akik citromba haraptak. Mint írtam nekem bejöttek, és egyébként szerintem ez a kissé távolságtartó hozzáállásuk nem csak az ortodox jediségükből, hanem a személyiségükből is fakadhat. Mert pl. Aayla sem ilyen, vagy ott van Fisto, aki szerintem nagyon jedis jedi, de közben nagyon laza is. Bár ez lehet a mozgásameg a rasztás fürtökre hajazó csápjai miatt van.:yes:

Jó lenne még ilyen padawan mester viszonyról is szóló epizódokat látni, mert a mostaniakon és főszereplőkön kívül csak a Fisto-Nahdar párostól láthattunk ilyesmit.

A katakombás jelenet nagyon hangulatos volt, az önfeláldozás pedig meglepő, még ha nem is számítottam rá, hogy a két padawan odavész.

 

Ami negatívum, az megint a katonai dolgokra vonatkozik. Az rendben, hogy a pajzs kiiktatása után nem a Venatorokat vetik be a gyár ellen, mert az nem sok cselekményre adna lehetőséget. Viszont Luminara pont azzal indokolja a titkos beszivárgást, hogy egy frontális támadás kockázatos, és nagy veszteségekkel járna. Erre mi a figyelemelterelés? Egy frontális támadás, a leggyöngébb fajtából, aminek a lényege, hogy bemasíroznak a kapu elé és aprítják őket, amíg bírják. A droidok ugyan úgy egy szűk hídon jönnek, mint anno a Christophsison, de ott nem azonnal volt öngyilkos roham, hanem előbb kicsit megszórták őket a tüzérséggel, amiket itt csak a szupertankok ellen vetnek be. Egyébként a lövegek ion töltetet lőnek, vagy azokkal miért nem próbálták meg leomlasztani a hidat még mielőtt elsöpörték őket?

 

Végül egy félig meddig kapcsolódó gondolat a beszivárgós küldetés kapcsán. A sorozat nagyon a főhősökre, vagy ha mellékszereplőkre, akkor is leginkább egy v több jedire koncentrál. Nem hiszem, hogy számíthatunk rá, de én szívesen látnék egy olyan Rookies szerű epizódot, amiben főszereplőként megjelennek egy klón kommandó. Elvégre őket pont az ilyen feladatokra képezték ki. Ez most itt túlzott ismétlése lett volna a Republic Commando játéknak, de máshol érdekes és újszerű lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami negatívum, az megint a katonai dolgokra vonatkozik. Az rendben, hogy a pajzs kiiktatása után nem a Venatorokat vetik be a gyár ellen, mert az nem sok cselekményre adna lehetőséget. Viszont Luminara pont azzal indokolja a titkos beszivárgást, hogy egy frontális támadás kockázatos, és nagy veszteségekkel járna. Erre mi a figyelemelterelés? Egy frontális támadás, a leggyöngébb fajtából, aminek a lényege, hogy bemasíroznak a kapu elé és aprítják őket, amíg bírják. A droidok ugyan úgy egy szűk hídon jönnek, mint anno a Christophsison, de ott nem azonnal volt öngyilkos roham, hanem előbb kicsit megszórták őket a tüzérséggel, amiket itt csak a szupertankok ellen vetnek be. Egyébként a lövegek ion töltetet lőnek, vagy azokkal miért nem próbálták meg leomlasztani a hidat még mielőtt elsöpörték őket?
Valóban, nekem is úgy tűnt egy darabig, hogy talán egy ilyen frontális támadással is be tudnák venni a gyárat ám amikor feltűntek a szuper harci járművek ez a vélekedésem megváltozott. :D A löveges észrevétel nagyon jó. Talán nem bírtak abban a szögben tüzelni?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 héttel később...
Most értem ennek a résznek a végére, és megdöbbenve vettem észre, hogy szerepel benne Gree parancsnok. Rangjához képest nagyon csendesen elvan a háttérben Rex mellett :)
Gree volt Luminara társa igaz?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csak most jutottam el addig, hogy megnézzem magyarul. Barriss Offee magyar hangja nagyon tetszik. :)

 

Luminaraé pedig úgy tűnik maradt.

Ebben nem vagyok teljesen biztos. Közvetlenül utána belehallgattam a Cloak Of Darknessbe, és mintha nem lenne teljesen ugyanaz, de nagyon hasonlít. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt, tetszett nagyon eltalálták szerintem.

Luminaraé pedig úgy tűnik maradt.

Sikerült megnéznem...

Szerintem is más volt a hangja az 1. évadban, de ha nem lehet 100%-ig eldönteni, akkor a szinkronszínésznő igen jó munkát végzett.

 

Kíváncsi vagyok, hogy Ruttkay Laura kinek a hangja lesz. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, Satine-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.