Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Miért, ha egy év alatt lesz egy-egy film, nem pedig fél évente egy-egy film, az nem lassulás a mennyiség és sűrűség terén? ;) Szóval tény: nem beszélt évek kihagyásáról. Majd ha konkrétan kijelentik, hogy két évente, vagy három évente jön film, akkor lehet azt mondani, hogy erről volt szó. Most arról megy a vita, amit mi belelátunk, nem arról, amit mondott.

 

Mondjuk én a volume-t inkább hangsúlynak vagy témának értelmezem, semmint mennyiségnek, de ez jöhet abból, hogy az angolom azért nem anyanyelvi szintű. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Miért, ha egy év alatt lesz egy-egy film, nem pedig fél évente egy-egy film, az nem lassulás a mennyiség és sűrűség terén? ;) Szóval tény: nem beszélt évek kihagyásáról. Majd ha konkrétan kijelentik, hogy két évente, vagy három évente jön film, akkor lehet azt mondani, hogy erről volt szó. Most arról megy a vita, amit mi belelátunk, nem arról, amit mondott.

 

Mondjuk én a volume-t inkább hangsúlynak vagy témának értelmezem, semmint mennyiségnek, de ez jöhet abból, hogy az angolom azért nem anyanyelvi szintű. :) 

Te ezt írtad szó szerint: "csak annyit mondott, hogy jobban fognak időzíteni". 

 

Nem csak ennyit mondott. Évekről szó sem volt, ezt én is írtam. Viszont várhatóan kevesebb film fog jönni, mert egyértelműen lassításról beszélt. Az meg ugye csak nagyobb pauzákkal lehetséges amíg az idő lineárisan megy előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismétlem, az évente egy-egy film kevesebb, mint a félévente egy-egy film (ugye az ep8 és a Solo között ez volt), és 6 hónapról egy évre váltani elég nagy pausa. Hat hónap pausa, egész pontosan, ami a filmgyártásban méretes dolognak számít manapság, mert dollármilliárdok szivárognak el azalatt. Nem tudom, hányféleképpen írjam még le ugyanazt... A lényeg: fent már mindenki arról beszél Iger beszéde kapcsán, hogy nem lesz évente SW film - tényként kezelik itt -, én ezt vitatom, mert ilyenről Iger nem beszélt. A lassíts nem egyenlő éves kihagyásokkal. Jelenthet fél évet, évet, de akár három hónapot is. Értelme nincs, de jelentheti ezt is.

Nem fogalmaztam bele, hogy kevesebb filmet is jelent, ez tény, elnézést, megyek és felkötöm magam egy szalmaszálra. :P

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, a fent idézett részt én is inkább úgy értelmezném, hogy az évenkénti filmes ütemet lassíthatják. Most valóban csak fél év telt el két film között, de alapvetően évi egy filmmel kalkuláltak, ez volt belőve. Eddig se jöttek félévente filmek, a Solo kvázi előre lett hozva, de utána tudtuk is, hogy kimarad majd 1,5 év. Szó sem volt arról, hogy félévente jönnének az új filmek. Így nem igazán lenne értelmezhető a ritkítás, hiszen mihez képest? Az eddigi egyetlen kivételhez viszonyítsunk? Szerintem úgy áll össze a mondandója, ha az az eredeti film/év ritmusra vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Solo volt a próba:  ha ez siker akkor nyilván félévente jönnek az SW filmek. Ezt bebukták. Iger elnézést kért és ez nyilván a Solora vonatkozik hisz az hozott a várakozások alatt és annál a filmnél történt hogy a pletykák szerint -amit most Iger félig meddig megerősitett- a Disney erősködött a közeli premierrel. Szerintem a féléves próbálkozás bebukásáról szól a mondandója. Azután, hogy az éves filmbemutatók olyan jól sikerültek 3 egymást követő filmnél nem hinném hogy túl sok magyarázkodnivaló lenne azon a fronton.

Akárhogyis én örülök a lassitásnak. Sok oka volt annak hogy a Solo előtt nem kapott el igazán a hype és az egyik az volt hogy akkor jött ki a TLJ Blu-ray. Még az ep.8-at se dolgoztam fel igazán amikor már a mozikban jött az új spin-off. Korábban nem gondoltam volna hogy ez lesz a helyzet, mert azt hittem részemről simán jöhet havonta is egy új film, de a gyakorlat azt mutatta hogy nekem ez sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ismétlem, az évente egy-egy film kevesebb, mint a félévente egy-egy film

Eddig is évente jött egy-egy film :P szóval arról fogunk lassulni. Tehát valószínűleg a jövőben nem lesz évente Star Wars a mozikban. A Solo egy egyedi eset volt, hogy fél évvel az ep8 után jött. Úgy beszéltél az előbb, mintha a Solo-val átálltunk volna a féléves tempóra, de nem álltunk át. Ha az ep9 most decemberben jönne, akkor azt lehetne mondani, hogy valóban átálltunk, és félévente jönnek a filmek. De nem volt a helyzet.

 

Amúgy én nem örülök neki kifejezetten, szerintem az évente 1 film jó tempó volt, a Soloval lőttek kicsit mellé, azt is decemberben kellett volna moziba küldeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Solo volt a próba:  ha ez siker akkor nyilván félévente jönnek az SW filmek.

Tehát ha bejön a Solo, akkor hirtelen a semmiből összerántanak még idén év végére egy új filmet, illetve jövő nyárra is egyet? Dehogy, már jó előre tudni lehetett, hogy évi 1 filmmel terveznek rövid- és középtávon. A Soloval mindössze annyi történt, hogy a naptári éven belül elcsúsztatták, így a 8-hoz képest csak fél, a 9-hez képest viszont 1,5 év telik el. Szó nem volt arról, hogy félévente jönnének majd filmek. Ha a Solo bejött volna, akkor lehet (talán, lehet), hogy elgondolkodnak rajta, hogy mi lenne, ha a jövőben megpróbálnának fokozni a tempón.

 

Semmi értelme nem lenne lenyilatkozni, hogy a féléves tempón akarnak ritkítani, amikor senki nem beszélt ilyen ütemezésről, ez csak egyszeri kivétel volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy értettem, hogy az évenkénti filmekkel lassítanak majd. Ha úgy lett volna már korábban, hogy megpróbálják a fél évenkéntit, akkor már most decemberben is jönnie kellett volna valaminek. Azért mert a Solo bukott, abból nem tudom, hogy tudták ezt leszűrni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney-nek nyilván van vagy hat forgatókönyvük minden eshetőségre, de legalább egy biztosan a jövőre nézve. A jövőbeni tervekről van szó, hosszútávúakról. Nem @pb69, nem a semmiből rántottak volna össze egy új filmet 2018-ra, ez hülyeség és senki sem gondolja ezt. A Solo sikere a jövőt befolyásolta volna. 2020-at, legkorábban is, amikor szépen átállnak már a két film/év beosztásra. Aztán X év múlva a három film/év beosztásra, ha megy a szekér. Ez volt a Solo tesztje. Nem lett az elcsúsztatva sehova, eleve előre úgy volt eltervezve, hogy az ep8-at fél évvel követi a Solo. Ez is mutatja a teszt jellegét, meg az is, hogy amikor beütött a baj a forgatáson, még akkor sem halasztották el, pedig ott a forgatás közepén menesztették a rendezőt. Az ep9 esetében még csak forgatókönyv volt, mégis csúsztatták az egészet fél évvel CT távozása után. A Solo a Disney-nél kőbe volt vésve, mert így tudták csak felmérni, hogy életképes-e az SW féléves jelenésekkel (meg azt is felmérhették, mennyi ereje van más blockbusterekkel szemben).

 

Láthatóan nem életképes, nem annyira, mint kéne, és más tanulságokat is levonhattak a Solo bukásából. Egyik sem pozitív, de mindenképpen a franchise hasznára válhat. És több mint valószínű, hogy az az egyik hozadéka, hogy 2020-ban sem lesz két SW. Mert érdemes észben tartani, hogy ők a jelen eseményeiből már 5-10 évre előre tervezik az üzleti irányaikat. A Solo idei eredményei nem 2018-at befolyásolják, 2018-ról már döntöttek 2016-ban, vagy 2015-ben. A ma eseményei nem holnap, hanem évekkel ezután fognak hatást gyakorolni. Olyan filmekre, amikről még nem is hallottunk. Mert van itt valaki, aki konkrétan ki meri jelenteni, hogy a Disney 2018 elején már nem tervezett 2020-ban két SW filmet, amit a Solo most felborított?

 

Amúgy a testrun ott volt az MCU-nál is. 2011-ben volt először két film, utána 2012-ben csak egy jött (vagyis ott sem rántottak össze a semmiből 2012-re egy második filmet), aztán 2013-tól álltak át a kétéves ütemre. Vajon miért? Mert a Thor/Captain America kombó jól sült el, és 2011-ből nézve 2013-ra lett ennek eredménye. Az SW-nél ugyanez lett volna, ha a Solo sikeres. 2017/2018-ban két film gyorsan, 2019-ben egy, aztán hopp, 2020-ban már kettő újra, természetesen úgy ütemezve, hogy szépen el legyenek osztva az évben. De nem ez lesz. Az sem véletlen, hogy 2020-ra még nincs semmi bejelentve hivatalosan. Sok múlt a Solo és az ep8 adatain.

 

És ott van, amit Bomarr írt. Amíg egy év volt minden epizód között a különbség, dollár milliárdokat hoztak a filmek. Ehhez képest a Solóval felgyorsítottak, ami bukott. Miért a bevált sebességről lassítanának vissza egy ki sem próbált sebességre, ahelyett, hogy a bukott gyorsabb sebességről lassítanának vissza a már kipróbált sebességre?

Ráadásul a Solo volt MOST, most erről beszél mindenki, ennek a bukásáról. Bob Igert is erről kérdezték. Miért beszélne akkor a (sikeres) múltról? Meg miért most beszélne lassításról, amikor az SW a Solóval (nem az ep8-cal, az ep7-tel vagy az RO-val) túlgyorsult? Ebben nincs logika. Mentem az autópályán 100-zal biztonságosan, sikeresen. Aztán 130-nál egyszer kifordult alólam a kocsi, akkor biztos mindig is baj volt a sebességválasztással, tehát mostantól menjünk 60-nal. Logika nuku.

 

@Yoda József Valóban, eddig is évente egy filmmel jelentkezett az SW, de a Solóig azt 12 hónaponként csinálta. Az évente egy valóban nincs felrúgva, ugyanakkor a szünet már kisebb. És ez a probléma. Ez volt a teszt lényege, amit 2020-ban vagy az után láthattunk volna eredményül. Tehát, amire gondolok: megmarad az évente 1 film, de azok között 12 hónap lesz a szünet 2020-ban és után is, ez a lassítás ahhoz képest, ami 2017/2018-ban történt. És ez lesz a mennyiség is, vagyis nem fél évente kapunk 1 filmet (vagyis egy éven belül 2-t), hanem 12 hónaponként 1-et (vagyis egy éven belül 1-et). De ismételten, ez nem a jelenben, hanem a jövőben manifesztálódott volna. Persze én is hipotetikusan beszélek, mert én sem tudok többet, mint ti, de az én szempontbomból ennek több értelme van, mint annak, hogy lelassítanak az alá a sebesség és mennyiség alá, ami profitált, ráadásul az egész témát a Solo gyors megjelenését követő bukta váltotta ki.

 

Ráadásul már most beszélhetünk lassításról, hiszen az ep9 1,5 évvel jön a Solo után, ami nagyobb kimaradás, mint eddig bármi a 2015-ös ep7 premier óta. Ergo a lassításnak már tanúi vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

Hát nem tudom, a fent idézett részt én is inkább úgy értelmezném, hogy az évenkénti filmes ütemet lassíthatják. Most valóban csak fél év telt el két film között, de alapvetően évi egy filmmel kalkuláltak, ez volt belőve. Eddig se jöttek félévente filmek, a Solo kvázi előre lett hozva, de utána tudtuk is, hogy kimarad majd 1,5 év. Szó sem volt arról, hogy félévente jönnének az új filmek. Így nem igazán lenne értelmezhető a ritkítás, hiszen mihez képest? Az eddigi egyetlen kivételhez viszonyítsunk? Szerintem úgy áll össze a mondandója, ha az az eredeti film/év ritmusra vonatkozik.

Én is így értelmezem. 

 

Ez annyiból jó hír, hogy több időnk lesz megrágni egy filmet és nagyobb "orgazmus" lesz, ha több idő elteltével látunk új SW-t a moziban. Illetve, így az alkotóknak is több idejük lesz csiszolni a filmeken, ami inkább pozitívum, és minőségibb munkát vetít előre.

 

Annyiból rossz hír, hogy egy SW-fannak sosem lehet elég közel egymáshoz 2 SW-film premiere. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Valóban, eddig is évente egy filmmel jelentkezett az SW, de a Solóig azt 12 hónaponként csinálta. Az évente egy valóban nincs felrúgva, ugyanakkor a szünet már kisebb. És ez a probléma. Ez volt a teszt lényege, amit 2020-ban vagy az után láthattunk volna eredményül. Tehát, amire gondolok: megmarad az évente 1 film, de azok között 12 hónap lesz a szünet 2020-ban és után is, ez a lassítás ahhoz képest, ami 2017/2018-ban történt. És ez lesz a mennyiség is, vagyis nem fél évente kapunk 1 filmet (vagyis egy éven belül 2-t), hanem 12 hónaponként 1-et (vagyis egy éven belül 1-et). De ismételten, ez nem a jelenben, hanem a jövőben manifesztálódott volna. Persze én is hipotetikusan beszélek, mert én sem tudok többet, mint ti, de az én szempontbomból ennek több értelme van, mint annak, hogy lelassítanak az alá a sebesség és mennyiség alá, ami profitált, ráadásul az egész témát a Solo gyors megjelenését követő bukta váltotta ki

 

Hát azt mondom, legyen igazad!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Azt nem értettem, hogy egyeseket miért zavart az időbeli ugrás. A könyveknél is össze-vissza jöttek

Persze, de a könyveket a rajongók olvassák, nekik a filmek időbeni elhelyezésével sincs gondja most sem ellentétben az átlag nézővel aki bele tud keveredni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem konkrétan a Solora célzott, hanem a 2015-2018-as ciklusra. 2.5 év alatt jött lényegében 4 film, ami brutál tempó a korábbi SW gyakorisághoz képest. Szerintem nem fognak ragaszkodni mindig ugyanahhoz a hónaphoz (a timingról is beszélt ugyebár), de arra figyelni fognak, hogy az EpIX utáni periódus ne legyen ennyire sűrű. Mondjuk olyan 3 év alatt 2-3 filmre számítanék. 

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ráadásul már most beszélhetünk lassításról, hiszen az ep9 1,5 évvel jön a Solo után, ami nagyobb kimaradás, mint eddig bármi a 2015-ös ep7 premier óta. Ergo a lassításnak már tanúi vagyunk.

Az EpIX utáni időszakról van szó. Ezt is tisztázta az idézett részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát azt mondom, legyen igazad!

Jó lenne, mert ha tévedek, az annyira nem tetszene. Nekem nagyon bejön az, ha 10-12 hónaponta új SW van. Ne térjünk vissza arra, hogy 10 évet öregszem, mire elkészül egy trilógia.

 

4 órával ezelőtt, Donát írta:

2.5 év alatt jött lényegében 4 film, ami brutál tempó a korábbi SW gyakorisághoz képest.

A korábbi SW gyakoriságot azért ne vegyük alapnak, mert abban volt 16 és 10 éves szünet is, szóval ahhoz képest még a PT epizódjai is brutális sebességgel jöttek. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jó lenne, mert ha tévedek, az annyira nem tetszene. Nekem nagyon bejön az, ha 10-12 hónaponta új SW van. Ne térjünk vissza arra, hogy 10 évet öregszem, mire elkészül egy trilógia.

 

A korábbi SW gyakoriságot azért ne vegyük alapnak, mert abban volt 16 és 10 éves szünet is, szóval ahhoz képest még a PT epizódjai is brutális sebességgel jöttek. :) 

Ami biztos: eddig az SW rajongók nem ahhoz voltak szokva, hogy 3 év alatt 4 film is jön. Ez tuti. Ha a jövőben mondjuk 3 év alatt 3 filmre állnak be mondjuk 2020, 2022, 2023, szerintem még mindig rendben vagyunk. :) Én ilyesféle lassulást várnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez biztos. Mondjuk én ezt még mindig nem értékelem gondnak, mert mind a négy film tetszett, jó volt. Lucasszal már láttuk volna az ep7-et, és talán már az ep8-on is túllennénk, ha 2015 nyarára ő is prezentált volna egy ep7-et. :) Ráadásul szerintem üzleti szempontból sincs gáz, hiszen a Solót leszámítva mindhárom SW anyagilag sikeres volt a mozikban, és még a Solo is teljesíthet jól BD-n (ami amúgy szerintem meghatározó tényező lesz a jövőbeli streaming filmeknél). Azért négyből három kasszasiker szerintem még üzleti szempontból sem jelzi azt, hogy a 2015-2018-as idény SW tekintetében gáz lett volna, és az a tempó rossz, amit az első három filmmel diktáltak. Nekem csak emiatt nem állja meg az, hogy Iger az egész Disney-s SW mozizásról beszél és nem csak a Solóról.

De akárhogy is, ez a 2020, 2022, 2023 felállás sem rossz még, bár nekem még mindig jobban fekszik a 2020, 2021, 2022 tempó. Nem akarok szüneteket. Még az sem tetszik, hogy az ep9 még mindig több mint egy év van. Igazán jöhetne decemberben. :D Ráadásul, az ep8 után a Solo gyorsan jött, mert az ep8 még nem ülepedett le. Viszont a Solo más jellegű film volt, könnyedebb, agyalástól mentes, személyesebb. Ezért bennem legalábbis már rég leülepedett, most simán fellelkesítene az ep9. Persze remélem, az SW éhségemet csillapítja majd a Resistance.

Viszont az egy újabb roppant szimpatikus vonás, hogy a nagyember magára vállalta a felelősséget és kvázi bevallotta, hogy ezt elcseszte. Azért ilyet egy ilyen cég atyaúristenétől még nem láttam. Továbbra is tetszik, ahogy a Disney/Lucasfilm (és a Marvel Enterainment) üzemel. De főleg a Disney politikája. Tudom, hogy valamiért egyesek a Sátán és az Antikrisztus fajtalankodásából született szörnyeteget látják benne, de komolyan, bár fele ennyire gonosz stúdiók működnének pl. a videojáték iparban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem nem konkrétan a Solora célzott, hanem a 2015-2018-as ciklusra. 2.5 év alatt jött lényegében 4 film, ami brutál tempó a korábbi SW gyakorisághoz képest. Szerintem nem fognak ragaszkodni mindig ugyanahhoz a hónaphoz (a timingról is beszélt ugyebár), de arra figyelni fognak, hogy az EpIX utáni periódus ne legyen ennyire sűrű. Mondjuk olyan 3 év alatt 2-3 filmre számítanék. 

Az EpIX utáni időszakról van szó. Ezt is tisztázta az idézett részben.

A Disney felvásárlás estéjén ezzel jöttem, és gyakorlatilag azóta is. Ömlesztve sok lesz. Ez az ilyen téren duplán elb*szott Solo filmnél kulminált is. 

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A korábbi SW gyakoriságot azért ne vegyük alapnak, mert abban volt 16 és 10 éves szünet is, szóval ahhoz képest még a PT epizódjai is brutális sebességgel jöttek. :) 

Ne forgasd már ki a szavait. Nyilván nem erre gondolt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ne forgasd már ki a szavait. Nyilván nem erre gondolt. 

Na igen... 

1977-1980-1983 majd 1999-2002-2005. Ezek voltak a sztenderd SW ütemezések. Most az, hogy volt köztük szünet, irreleváns. A lényeg, hogy amikor belevágtak egy ciklusba, 3 évente érkeztek a filmek. Ehhez képest a 2.5 év 4 film elég durva. Nem szeretném, ha 3 évente jönnének filmek. De a kettő között azért még bőven van mozgástér.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értek egyet ezzel a lassítással, meg az esemény jelleg szükségességével. Régen rossz ha annak kell eladnia egy filmet, ha jó ideje nem láttál belőle újat, a penészes kenyeret is jóízűen megeszi az ember, ha egy hete nem evett. Olvastam kommenteket különböző oldalakon és nem egy komment szól arról, hogy nincs semmi baj a sűrűséggel, hanem a minőséggel van problémájuk. Nem tudom és nem is akarok belemenni, hogy mi bajuk a minőséggel, mert nem az a lényeg, hanem az, hogy attól nem fog változni ez a minőség amit kifogásolnak ha nagyobb időközönként jönnek a filmek ergo ugyanúgy nem fogja megnézni sokkal több ember csak azért mert 2-3 évente jön ki a film, mintha minden évben.

 

Másik dolog, ha jól emlékszem itt is volt róla szó mikor a spin-offok először képbe kerültek, hogy mennyire fogja érdekelni az embereket egy a fősodortól távolabb helyezkedő történet, könnyen lehet ez is a Solo fogadtatása mögött, miszerint ezek a történetek csak a komolyabb rajongó réteget érdekli. Most írok egy hülye példát, meglehet többen megnézték volna a HCS II tervrajzainak az ellopását hiába csak 5 hónap telt el az EP 8 óta és hiába csak egy copy paste Rogue One lett volna csak bothanokkal, de mégis jobban kötődött volna a számozott filmekhez.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet itt okoskodni de a tények azt mutatják, hogy fél évente két SW sok. Rohadtul mindegy milyen a minősége. Lehet a za világ legjobba SW-je akkor is sz*rnak rá. Erre milyen megoldást találsz? Bob Iger nem egy kispályás nímand, szóval ha ő arra jutott, hogy ez így nem jó akkor nyilván annak van alapja. Nem a kisujjából szopta ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet itt okoskodni de a tények azt mutatják, hogy fél évente két SW sok.

De jó, hogy végül ugyanoda jutottunk, ahol elkezdtem. :yeah:

Az viszont nem jelenthető ki, hogy csak és kizárólag ezen úszott el a Soloe, zt így kijelenteni csak akkor lehetne, ha rendes marketing állt volna mögötte, és nincs körülötte egy másik erős blockbuster sem. Ez viszont nincs így. A bukásában ugyanúgy benne van, hogy Han Solo karaktere nem volt annyira populáris, mint ahogy azt sokan (feltehetően a Disney és a Lucasfilm vezetősége is) hitték, ahogy az is, hogy az Infinity War mellé és a többi blocbuster közé bevágni is hiba volt, na meg az is, hogy nem volt mögötte rendes marketing. Sok rossz döntés állt a Solo bukása mögött (ezért is mondta Iger, hogy az időzítés is számít), amik közül csak az egyik az, hogy fél évvel az ep8 után következett.

 

Ami a minőséget illeti, a poén ezzel kapcsolatban szerintem az, hogy olyanok panaszkodnak erre, akik amúgy az ep8-at és a Solót is moziban nézték meg, így a szavaik irrelevánsak. Mert hát kérdem én, honnan tudja, hogy milyen a film minősége, ha nem is látta? Ha moziban látta, akkor tök mindegy, hogy milyen sűrűn jönnek, mert megnézi. Minőségtől függetlenül beül rá. Ha letöltötte, akkor meg elvesztette a jogot arra, hogy értékelje a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iger és csapata mégis ebből az egy "buktából" vonta le a következtetéseket. Nem azt mondták, hogy várjunk még 5 stories filmet, hanem már az első után visszavonulót fújt. Ahelyett, hogy pl. megvizsgálták volna miért is alakult ez a film úgy ahogy, máris visszakozott. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet itt okoskodni de a tények azt mutatják, hogy fél évente két SW sok. Rohadtul mindegy milyen a minősége. Lehet a za világ legjobba SW-je akkor is sz*rnak rá. Erre milyen megoldást találsz? Bob Iger nem egy kispályás nímand, szóval ha ő arra jutott, hogy ez így nem jó akkor nyilván annak van alapja. Nem a kisujjából szopta ki. 

Szerintem én is ugyanúgy leírhatom a meglátásaim a fórumon, mint bárki más, megjegyzem most először teszem ezt mélyebben a témával kapcsolatban nem pedig skandálom a vélt igazam órák óta, hogy kapásból ilyen reagálást érdemeljek, és legalább annyira okoskodás, mint bárki másé, mert tudtommal senki sem mindenható itt, hogy amit mond az szentírás. 

 

Egyrészt én sem írtam sehol, hogy a félévente jöjjön újabb film viszont a ritkításnak sem látom értelmét a fentiek tükrében sem. Mondhatjuk, hogy az egy évenkénti filmek sikeresek voltak, a féléves szünet nem jött be (ha valóban csak az idő az oka), de ez még nem arra indok, hogy akkor mostantól 2 évente jöjjenek a filmek, hanem arra, hogy visszaálljanak az évi 1 filmre.

 

Milyen megoldást találok? Ezt nem akartam leírni, nehogy valaki lelki világa felboruljon, de lehet, hogy mégse olyan hű de nagyon fasza film az EP 8 ha objektívan nézzük és csak a rajongói szemüvegen (ami rajtam is rajtam van) át tűnik rózsaszínnek az egész. Szóval a megoldásom az, hogy nem kell olyan filmet csinálni ami az átlag nézőt vagy a kevésbé elfogult rajongót elvadítja a franchisetól és akkor talán jobban fog érdeklődni a soron következő alkotás iránt.

 

Lehet, hogy nem kispályás, de hogy ezt a döntést mi alapján hozta meg arról lövésem sincs, jah de mégis a Solo nem teljesített jól és fél évvel az előző film után következett akkor csak is ez lehetett az oka, más nem játszhatott közre, sem az előző film vegyes (LOL finoman fogalmazva) fogadtatása, sem, hogy alig volt valami marketingje, sem az hogy a világ 2. (hát lehet már egyenlő) legnagyobb franchisenak legütősebb filmje "mellé" dobtuk be amire csak 10 éve várnak a rajongók. Ha Az Ébredő Erő mellett futott volna Bosszúállok 1 lehet lesz*pott volna, de egy szóló ( :D ) hős film 100% csak, hogy tudjunk viszonyítani. 

 

Egyébként ez a lassítás döntés olyannak tűnik nekem mint amikor egy foci meccsen az egyik csapat rúg 20 percenként egy gólt, de a 70-ik percben az egyik kapura lövés nem megy be ezért aztán a meccs hátra lévő részében inkább nem is támadnak. 

 

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami a minőséget illeti, a poén ezzel kapcsolatban szerintem az, hogy olyanok panaszkodnak erre, akik amúgy az ep8-at és a Solót is moziban nézték meg, így a szavaik irrelevánsak. Mert hát kérdem én, honnan tudja, hogy milyen a film minősége, ha nem is látta? Ha moziban látta, akkor tök mindegy, hogy milyen sűrűn jönnek, mert megnézi. Minőségtől függetlenül beül rá. Ha letöltötte, akkor meg elvesztette a jogot arra, hogy értékelje a filmet.

Ezzel nem értek 1-et, mert

 

A, ha nem tetszik neki a minőség akkor egyszer nézi meg a moziban, míg ha igen akkor többször is.

 

B, ha nem tetszik neki a minőség akkor lehet megnézi a következő filmet a moziban 1x, lehet ad az utána következőnek is 1 esélyt, de az azutáninak már nem.

 

Attól, hogy "jogtalanul" értékeli a filmet attól a bevétel nem lesz több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem én is ugyanúgy leírhatom a meglátásaim a fórumon, mint bárki más, megjegyzem most először teszem ezt mélyebben a témával kapcsolatban nem pedig skandálom a vélt igazam órák óta, hogy kapásból ilyen reagálást érdemeljek, és legalább annyira okoskodás, mint bárki másé, mert tudtommal senki sem mindenható itt, hogy amit mond az szentírás. 

Ki mondta, hogy nem írhatod le a meglátásodat? WTF? Válaszoltam rá és egyből bepánikolsz. Én is leírtam a véleményem a véleményedre. Ha Te leírhatod én nem tehetem meg? Ez mi? 

 

14 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Milyen megoldást találok? Ezt nem akartam leírni, nehogy valaki lelki világa felboruljon, de lehet, hogy mégse olyan hű de nagyon fasza film az EP 8 ha objektívan nézzük és csak a rajongói szemüvegen (ami rajtam is rajtam van) át tűnik rózsaszínnek az egész. Szóval a megoldásom az, hogy nem kell olyan filmet csinálni ami az átlag nézőt vagy a kevésbé elfogult rajongót elvadítja a franchisetól és akkor talán jobban fog érdeklődni a soron következő alkotás iránt.

Szóval akkor azért bukta a Solo mert az EP8 hú de nem volt fasza film? :) Pont az átlag nézőnek és a kevésbé rajongónak jött be a 8, míg az elvakult Boba Fett jelmezben alvó negyveneseknek nem. Szerintem amúgy ők vannak kisebbségben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ki mondta, hogy nem írhatod le a meglátásodat? WTF? Válaszoltam rá és egyből bepánikolsz. Én is leírtam a véleményem a véleményedre. Ha Te leírhatod én nem tehetem meg? Ez mi? 

A stílus ami nem mindegy, amely szemmel láthatóan jóval nyersebb, mint mondjuk Dzséjt felé és nem is az első eset, hogy egy vitás kérdésben való hsz-emre ilyen a reakció. Ezért is szólok hozzá az ilyen dolgokhoz kevesebbet, mert csak megbontja a lelki békém ha normálisan leírok valamit aztán kapok rá egy ilyesfajta lekezelő választ. 

 

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szóval akkor azért bukta a Solo mert az EP8 hú de nem volt fasza film? :) Pont az átlag nézőnek és a kevésbé rajongónak jött be a 8, míg az elvakult Boba Fett jelmezben alvó negyveneseknek nem. Szerintem amúgy ők vannak kisebbségben. 

Vagy azért amit az első "okoskodásomban" kifejtettem miszerint nem érdeklik az embereket a fősodortól ennyire távol eső filmek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne már.... Ez neked kemény és megbontja a lelki békédet? :) Akkor elég alacsonyan van az ingerküszöböd és nehogy benézz más helyre a neten, mert akkor asszem véged lenne két perc alatt. Dzséjtnek is írtam keményen pl. az Alien topikba. 

 

A véleményem nem változott. A kevesebb több. A Solo bukta meg nem az EP8-on múlott., hanem a gyenge időzítésen, marketingen, stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ne már.... Ez neked kemény és megbontja a lelki békédet? :) Akkor elég alacsonyan van az ingerküszöböd és nehogy benézz más helyre a neten, mert akkor asszem véged lenne két perc alatt. Dzséjtnek is írtam keményen pl. az Alien topikba. 

 

A véleményem nem változott. A kevesebb több. A Solo bukta meg nem az EP8-on múlott., hanem a gyenge időzítésen, marketingen, stb. 

Óóóó vagyok én más helyeken is, reagálok a hozzám fűzött hsz-kre érdemeik szerint, csak itt visszafogom magam, mert mégiscsak  egy közösség lenne vagy mi, ezért átfogalmazom az írásaim többször is, például az első válasz változatom sem volt oly negédes mint amit elküldtem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.