Ugrás a kommentre

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:

Az durva :o nem szoktam nézni a szavazatok állását. Nem lehet megnézni ki volt az? :)

Te jó ég, keressük meg és gyújtsuk rá a házát.

 

Gondolom az újabb generációból került ki az egyén, hisz milyen gagyi effektek vannak már benne.

Hozzászólás ideje:

Sajnálom, nem tudtam megállni. De kíméletes voltam. :)

 

Nem az idegen világok és fajok felhalmozásán van benne a hangsúly. Hanem a tetteken, az egyéni és kollektív célkitűzések tervszerű követésén, amelyet hihető érzelmi reakciók kísérnek egy-egy személyiségtől.

Nagy szavak egy olyan filmhez, mely kifejezetten két-három személy szemszögére szűkíti egy egész Galaxis konfliktusát (ellentétben az ep1-2-3-mal). Már ha hihető, hogy Luke reakciója nagyjából a zéróhoz konvergál, mikor megtudja, hogy az apja nem egyszerű teherhajó pilóta volt, hanem nagyszerű Jedi lovag, és mellesleg a hóbortos remete sem akárki, hanem a nagy Kenobi tábornok, aki színe elé hercegnők szeretnének járulni. És még azon sem rökönyödik meg túlságosan, hogy a jawáktól vett két szeméttelepi droid a Birodalom legyőzéséhez vezető lépcsősort elzáró ajtó kulcsa. Ennél hihetőbb érzelmi reakciókat brazil szappanoperák sem tudna prezentálni.

Ami a fajok és világok felhalmozását illeti, egyedül az ep3 az, amiben a bolygók száma meghaladja az ötöt, egész pontosan nyolc bolygó van (Mustafar, Coruscant, Naboo, Alderaan, Maygeeto, Kashyyyk, Felucia, Saleucami), a többiben három (ha a Halálcsillagokat külön világnak számítjuk), legfeljebb öt (ep2: Coruscant, Naboo, Kamino, Tatooine, Geonosis). Így ez a felhalmozás nem tudom, honnan jött, pláne, hogy mind az ep2, mind az ep3 esetében szükséges volt a több világ bemutatása. Ráadásul az ep3-ban több világot csak érintőlegesen láthatunk (Maygeeto, Felucia, Saleucami, Alderaan), és az ep1-2-3 legtöbb bolygója nem is új (Coruscant, Naboo és Tatooine végigvonul több filmen, így ténylegesen egyedi a filmekre csak Geonosis és Mustafar, plusz a fent említett, a 66-os parancsnál szerepet játszó három világ, melyek csak annyiban vannak erőteljesebben ábrázolva Ord Mantellnél, Malastarnál, Dantooine-nál és Kesselnél, hogy nem csak említették őket, hanem láthattuk is egy piciny szegletüket).

Másik kérdés, hogy az ep4 esetében a szándékos nézőpontszűkítésre Lucast a történet, vagy a technika és anyagi keretek vitte rá. Amennyiben az előző, úgy ez nem képezi többé vita tárgyát, viszont, ha az utóbbi (és ismerve Lucas grandiózus jeleneteit, meggyőződésem, hogy az utóbbi), akkor biztos vagyok benne, hogy ha a rendelkezésére állt volna a megfelelő technika és anyagi keret, akkor már az ep4-ben láthattuk volna Alderaant és Coruscantot, ez utóbbin a Szenátust is, amint Palpatine szétoszlatja azt. Persze, akkor egy egész más jellegű filmet kaptunk volna, hiszen akkor a film végi csatában is láttunk volna egymást lövöldöző flottákat, és a Falcont sem néhány csökött csillagromboló üldözte volna egyenes vonalú egyenletes mozgást végezve.

 

Mint A Sith-ek bosszúja, az Új remény csatajelenettel indít egy planéta légkörének határán. Ám a III. részhez képes a IV. kevésbé hivalkodó: nincsenek egymás lövő flották a háttérben, mértéktartóbb a CGI-használat, nincsenek olyan petárdaként bedobott technikai trükkök, mint a kullancsdroidok, sugárpajzs vagy infravörös radar.

Mindig lenyűgöz, hogy egy ember, aki komolyan szánja irományát, hogyan képes egyetlen mondatban nemhogy azt bizonyítani, mennyire inkompetens a témában, hanem egyenesen ostoba abban! Ezt még nem is az a abszolúte mellélőtt mondat reprezentálja, miszerint itt nincsenek egymást lövő flották. Mert hát hogyan is lehetnének? Itt a sztori szerint egyik hajó üldözi a másikat, míg az ep3 esetében egy háború csatájáról van szó. Nyilván egy autósüldözést nem hasonlíthatunk a Csendes-óceán nagy csatáihoz. De ez csak az inkompetenciát bizonyítja. Azonban, egy 1977-es filmnél akár pozitív, akár negatív értelemben felhozni azt, hogy a CGI-használat mértéktartóbb, hát kérem - és elnézést, ha sértő - hihetetlen nagy ostobaság. Mert nem kell ahhoz filmes szakinak lenni, hogy tudjuk, a legelső olyan minőségű CG effektek, mint amit az ep4-ben a MODELLEK produkálnak, még húsz, de leginkább harminc évet kellett várni. Milyen CG-ről is van akkor itt szó? Tény, kevésbé hivalkodó az, ami nincs is.

 

Van egy kivágott jelenet, ahogy Luke Skywalker látja és elmeséli a csatát barátjának, Biggs-nek. Tekintve, hogy Biggs-et később viszontlátja majd a Yavin 4.-en, ez is szerves része a történetnek, és nem lassítja a film alaptempóját.

Naná, hogy nem lassítja. Hogyan lassíthatná, ha nincs benne? Odaképzelni és ténylegesen szerepeltetni olyan, mintha azt mondanád, ugyanolyan elolvasni egy könyvet, mint meghallgatni másodkézből, miről szól. Nem véletlen lett az kihagyva. Ha szerepelne, a film első felének lajhár tempóját az a jelenet csigabiga sebességre lassítaná.

 

De eredetibb és logikusabb is így, mintha csakúgy eldöcögnek a legközelebbi településig, ami véletlenül épp Mos Esley. Viszont az kikötőváros, sok a kufár, és a szélein is élnek potenciális vevők - mint mondjuk a Lars-család.

Megint olyan érzésem van, hogy hiába akarsz jót írni a filmről, azt csak nézted, de nem láttad. Egyrészt, Owenék Mos Eisley közelében és nem annak szélén éltek. Teljesen más megvilágításba kerülnének az ep2 és 4-beli események, ha egy nagyváros határán laknának Owenék, mintha kint a puszta kellős közepén, arról nem beszélve, hogy az előbbi esetben a látvány maga el lenne batyva. Nem véletlen furikázik annyit Luke, és nem véletlen emlegeti Anchorhead-et. Anchorhead ugyanis sokkal közelebb van a Lars farmhoz, mint Mos Eisley. Különösen megdöbbentő egy ilyen súlyú tévedés, mikor pont egy bekezdéssel ezelőtt példáztál a város jelenetével. Hiába a pozitív(?) felhang, ha az írás maga ugyanolyan felszínes, az összefüggéseket nem látó, a részletek felett elsikkadó, a hátteret felszínesen sem ismerő elemzést produkál. Az ugyanolyan rossz, mint ugyanez a kivitelezés egy negatív felhangú iromány esetén.

 

Owen és Beru dolgos nevelőszülők, túlzott érzelmi kitörésektől mentesek, akárcsak korábban Cliegg és Shmi. Későbbi haláluk kicsit praktikus fordulat, révén hogy Owen mindig visszatartotta Luke-ot álmától, hogy képzett pilóta legyen. Féltik a fiút apja emlékétől és a felkelés népszerűségétől. Ez fontos, hogy együttérezzünk a kiégett csontvázukat meglátó Luke-kal, ne pedig felsóhajtsunk, hogy: "végre kinyiffant az a nyaggatózó házaspár".

Őszintén szólva, én nem csak ennél a pillanatnál, de alapvetően a filmek egyetlen pontján sem éreztem még együtt Luke-kal. És még csak Owent sem sajnáltam, mert nekem olyan, mint Watto: valaki, aki gondját viseli az aktuális hősnek, de nem különösebben foglalkoztatja annak vágyai. Oké, Wattot a haszon, Owent a féltés motiválja, de valahogy a kettő közt a filmben nincs túl nagy hangsúly, ami talán abból is jöhet, hogy a mellékszereplőkre Lucas sohasem fektetett akkora hangsúlyt, hogy erős eltérések legyenek közöttük. Tizenkettő egy tucat, csak máshogy festenek. Sőt, igazság szerint még a főszereplők sem bonyolult jellemek.

 

"Ben" álnéven remeteként élt, és egyénisége végre egy rugalmas, önkritikus, büszkeségét leigázni képes embert mutat.

Ami egyben jól tükrözi az ep4 együgyű egyszerűségét is, és emiatt nem fogom sosem megérteni, miért vádolják ugyanezzel az ep1-et, ami hasonló - ám szerintem valamelyest erősebben megtévesztő - módot mutat be Padmé Amidala esetében. Mert nem hiszem el, hogy volt valaki, aki nem tudta, hogy Ben Kenobi Obi-Wan, mikor Luke először bedobja a nevet. Komolyan! Ha legalább a családnevet változtatta volna meg, de nem. Szerintem nagyjából mindenki egyből tudta, hogy Ben Obi-Wan. Én legalábbis biztos, pedig 5-7 évesen távolról sem volt olyan jó fantáziával megtoldott következtetési képességem, mint most. :)

 

Éppolyan érvképes mentorrá válik, amilyen Palpatine volt az előzmény-trilógiában.

Viszont azért öröm látni, hogy bármennyire is ferdén tekintesz az ep1-2-3-ra, azért az összefüggések egy részét látod és értékelni is tudod mindennemű puffogás nélkül. Ez mindenképpen becsülendő, hiszen nagyon sokan nemhogy elismerni, még tagadni is képesek eme motívumok létezését.

 

Mindent meg akar tenni az ellen, ami a jawákkal és a Lars-okkal történt.

Na, ez viszont szerintem egyáltalán nem motivációs tényező, hiszen a jawákat nagyjából le se sz*rja, Owen és Beru pedig még halvány emlékképpen sem köszön vissza az ep5-6-ban. Mintha még Lucas is elfeledte volna ezt a két nem túl jelentős hátráltató tényezőt. Ezzel szemben Shmi még azután is bőven sokszor volt emlegetve, hogy meghalt. Úgyhogy ez nem motiváció Luke számára, legfeljebb az első kézzel fogható bizonyítéka annak, amit eddig a Birodalomról hallott. A jawák meg lábjegyzetnek sem lettek kitéve.

 

Könnyen összeomolhat a cselekmény, ha ennyi sokminden történik gyors egymásutánjában. Az üzlet Solóval, az őket kereső alakok, a szökés, az Erő tanulása a hiperűrben, a szektorkormányzók ülése és a Halálcsillag demonstrációja halál- és vonósugárral.

Egy helyreigazítás: egyetlen kormányzó van a Halálcsillag fedélzetén, méghozzá Tarkin. A többiek admirálisok és ezredesek.

Másrészt, mire eljutunk oda, hogy zsúfoltnak érezzük a filmet, már majdnem vége van. Egyáltalán nem történik sok minden a film első felében, sőt, az ep1 nyitószövegében több infó zúdul ránk egyszerre, mint az ep4 első órájában. Ha valamiért értékelhető az ep4 elején lefolyó lassú eseménysor az az, hogy remek tempóban adagolja, bőven ad időt az információk megemésztésére. Az ep1-ben ellenben a felvezető szöveg után (amiben - ha sorban nézi az ember - egyből megismerkedhetünk Kereskedelmi Szövetséggel, Szenátussal, Köztársasággal, Kancellárral, kereskedelmi utakkal, Jedi lovagokkal, Nabooval, Erővel, Yodával és jövőbe látással, hogy a droidokról, űrhajókról, és neimoidiaiakról ne is szóljak) öt perccel már lőnek, robbangatnak, fénykarddal hadonásznak. Semmi idő az új infók befogadására (természetesen a helyzet más, ha már tisztában vagy az alapokkal, de ne feledjük, nem véletlen ep1 a számozása). Szóval az ep4 semmiképpen sem zsúfolt, inkább remekül kimért (ami főleg értékelhető, mivel a kérdéseket majdnem azonnal meg is válaszolják, míg például az ep1-ben feldobott Erő megmagyarázására az ep4-ig kell várni).

 

a karakterek motivációi mellett sem siklanak el

Hát pedig de. Ep1-2-3 nélkül például mi motiválja Darth Vadert? Semmi! Pusztán az ep4 az előzmények nélkül Vader karaktere csak egy gonosz, aki hörög és öldökli az embereket. Ennyi. Ez pedig nem motiváció, hiszen nem tudni, miért gonosz, miért gyűlöli Obi-Want, miért állt át az Urlakodó oldalára, miért segített a Jedik kiirtásában, akiknek egykor ő is a tagja volt. De Tarkin motivációi sem világosak. Elemien gonosz, oké, de ez nem kidolgozott motiváció, hanem egy szem jellemvonás. Márpedig egy kidolgozott motivációhoz egy szem jellemvonásnál több kell. Márpedig nem lehet válaszolni semelyik film alapján, de még a TCW alapján sem, hogy Tarkin miért olyan, amilyen, miért képes szemrebbenés nélkül bolygókat eltörölni, miért olyan hű a Birodalomhoz, mi haszna mindebből. A gonoszok az ep4-ben egyáltalán nincsenek kidolgozva, és voltaképpen a többi részben sem hajlanak jóval tovább. Nagyon messze vannak ők egy Don Vito Corleonétól, vagy egy Michael Corleonétól, akiknek a karaktere tényleg a velejéig kidolgozottak,

 

Két dolog okozott egyértelmű csalódást a bázison történtek kapcsán: a rohamosztagok végig döcögve, botorkálva járkálnak, majdnem olyan nehézkesen, mint 3PO. Nem tudom, a polgárháború "veteránjai" közül hányan maradtak meg addigra, vagy hogy a Kamino még gyártja-e a klónkatonákat. De azt nem tudom elhinni, hogy a páncélzat így nehezítené a mozgásukat. Vagy hogy egy tucat fegyveres katona elfut Han Solo elől, mikor az ordítva űzi őket?

És ezzel lazán cáfoltad az előbbi bekezdésedben kijelentett szolid humort. :) Annak a célja egyedül a vicc a célja, ugyanúgy, mint mikor Jar Jar belenyal az elektrokapocsba. Amit tetéz is az eredeti jelenet értelmetlensége, vagyis a vak folyosó (az SE-ben legalább beleszuszakoltak egy kis értelmet, amitől még viccesebb lett).

A nehézkes mozgásnak viszont technikai oka van. Pocsékok voltak a jelmezek. Annyira, hogy balesetveszélyesek is voltak, a széleik rendre szétvagdosták a statisztákat. Ráadásul igencsak nehéz volt kilátni belőle, amit a már klasszikus fejelős jelenet a filmen belül is megerősít (azon túl, hogy Luke is említi). Míg az ep2-3-ban a CG páncélosokkal ilyen gond nem volt (párszor már meg is fordult a fejemben, hogy Lucas nem-e azért döntött a CG klónok mellett, mert anno annyi baja volt a rohamosztagos statisztákkal :)).

 

A másik: Obi-wan és Vader leszámolása. Tudom, a film a 70-es években készült. De Lucasnak tisztességes koreográfiát kewllett volna kidolgozni egy ilyen fontos, bár rövid jelenetnek. Kenobi önfeláldozása és eltűnése a köpenyből szintén sántít. Értem, hogy miért teszi, de akkor is túl gépies a lezajlása. Mintha az Erő parancsba adta volna neki, hogy pontosan ott és akkor hagyja, hogy megöljék.

Nem az Erő, hanem a józan paraszti ész. Onnan nem volt hová szöknie. Ha megindul a Falcon felé, Vader és a rohamosztagosok követik, és azzal nemhogy a saját szökését nem segíti elő, de Vadernek majdnem bemutatja a fiát, az egyetlen reményüket, akit valószínűleg ott helyben le is lőttek volna, merthogy Luke nem ment volna onnan sehova, amíg Ben nem jut fel a hajóra, az is fix.

A párbaj, meg nos, szintén, mint a rohamosztagosok. Nem az éveknek, hanem a kornak volt hozzá köze. És ezt még az ep2-3-ban sem tudták legyűrni. Nem véletlen, hogy a legtöbb jelenetben Christopher Lee és Ian McDiarmid helyett a dublőre párbajozik. Csak ezt nem látjuk, mert a két színész arcát montírozták a kaszkadőrök arcára. Csakhogy ez a technológia 1977-ben még nem állt a filmkészítők rendelkezésére (az első megjelenése 1993-ban, a Jurassic Parkban volt, mikor a Lexet alakító kislány dublőre felnézett a kamerába, és az totálplánba vette; elmaszkolni nem tudták, hát kénytelenek voltak arcot cserélni). És hát Alec Guiness már 63 éves volt az ep4 premierjekor, és hatvan évesen még ma sem ugrabugrálnak az emberek - legalábbis a többségük. A '70-es években meg még úgy sem, pláne olyan emberek, akik alapvetően nem akciófilmekre szakosodtak. Arról nem beszélve, hogy a Vader páncél sem volt éppen lenge nyári viselet, ami még a későbbi, már könnyebb változatokban is korlátozták David Prowes és dublőrei mozgását. Így nem csoda, hogy a jelenet olyan suta, amilyen. Felróni ezt alapvetően esztelenség.

 

Vagy sikerrel hajtják végre a hadműveletet, vagy felrobbantják a támaszpontot és vele együtt a planétát. Vizuálisan jobban is lehetett volna részletezni, ahogy az Alderaan és a Halálcsillag is felrobbannak; mégiscsak egyetlen sugár vezet egy teljes égitest azonnal megsemmisüléséhez.

Na most megint olyat vársz el egy filmtől, ami a készítésekor nem állt rendelkezésére az alkotóknak. Az SE-ben így is alaposan felturbózták eme jeleneteket, de van egy határ (nézd csak meg, hogyan festett az Alderaan felrobbanása eredeti formájában, egyetlen robbanás kétszer egymás után gyorsan, kissé tükrözve összevágva). A határt pedig a készítés korának szelleme adja meg, amin túllépve az effekt már röhejes. Nézz meg egy Star Trek: The Original Series Remastered epizódot. Nagyon megmosolyogtató, ahogy a '60-as évek szellemében (technikai és felfogásbeli szellem) készül sorozatban CG űrhajók harcolnak látványosan egymással. Látványos, de a jóérzésű ember tudja: nem illenek egymáshoz. És igen, az Alderaan és a Halálcsillag felrobbanása ebben a formában tökéletes: szolid, mégis látványos. Illik egy '70-es évek végén készített, a többi részhez képest alacsony költségvetéssel operáló filmhez. És hülyén festene olyan látványrobbanásokkal, mint amit a Men in Black II elején láthatunk.

 

Az utolsó jelenet a trónteremben festői, méltóságteljes, mind a hat epizódzárás közül a legjobb.

Ezzel száz százalékosan egyetértek!

 

Rutinos díszlet-, karakter- és történetkezelés jellemzi a filmet, de időnként a reakciók és a dialógusok túl szimplák, ahhoz képest, amit mutatnának.

Ami még mindig azt mutatja, hogy te a Star Wars filmeket nem mesének, space-fantasy-nak, hanem valami egészen másnak akarod látni. De a töltött paprikát ne nézd már rizsfelfújtnak.

Másrészt, aligha beszélhetünk rutinról egy olyan film esetében, aminek a rendezőjének is csak a harmadik filmje, a jelenetek megvalósítása pedig egészen addig kérdéses volt, amíg ki nem találták a forgatás alatt, hogyan is lehetne megoldani. Hiszen addig nem volt élő háttér előtt lebegő kocsi, se olyan jelenet, amiben több űrhajó külön-külön mozog. A karakterkezelés pedig az ep4-től az ep1 és 2-n át az ep3-ig ennyiben merül ki Lucasnál: azt mondom felvétel, akkor te megteszed ezt és ezt, aztán ennyi.

Hozzászólás ideje:

Obi-Wan mondja is Luke -nak az iránytóteremből kifelé menet, hogy az Erő számára más utat jelölt ki. Már akkor tudta, hogy meg fog halni, hogy fel kell áldoznia magát Luke érdekében. De ez így is volt jól.

Hozzászólás ideje:

Obi-Wan mondja is Luke -nak az iránytóteremből kifelé menet, hogy az Erő számára más utat jelölt ki. Már akkor tudta, hogy meg fog halni, hogy fel kell áldoznia magát Luke érdekében. De ez így is volt jól.

 

Igen ,amikor először láttam akkor már tudtam hogy ez búcsú a fiútól.

Hozzászólás ideje:

Ami a fajok és világok felhalmozását illeti, egyedül az ep3 az, amiben a bolygók száma meghaladja az ötöt, egész pontosan nyolc bolygó van (Mustafar, Coruscant, Naboo, Alderaan, Maygeeto, Kashyyyk, Felucia, Saleucami)

Cato Neimoidiát, Utapaut és Tatooine-t kihagytad. :)

Hozzászólás ideje:

Rájöttem, hogy nem szabad elolvasnom Dzséjt írását, tönkreteszi a mese-feelinget az egyenes vonalú egyenletes mozgással mozgó falconnal meg a csillagrombolóval, valamint hasonló társainak leírásával :D

 

A Ben vs. Vader párbajt meg nem szapulni, az egyetlen tetszetős párbaj a sagában, megelőzve a TCW-s sith-ekét. Itt nincs felesleges mozdulat, meg ugri-bugri, a 2 fél kimérten kardozgat egymással, a lehető legmagasabb szinten, miközben olyan dolgokat mondanak, ami áll-leesős (és itt felejtkezzünk meg az előzményből már tudott, illetve a később meglátott dolgokról).

Hozzászólás ideje:

Igen. Mygeeto fel sem tűnt.

Nem baj, majd az Unicumra fogjuk. :D

Inkább, mint a nyuszira. :D Mondjuk Mygeetot sosem tudtam még fejből helyesen leírni. :oops: A másik három bolygó mellőzéséért pardon. :)

  • 5 hónappal később...
Hozzászólás ideje:

Amit mellesleg ha jól tudom, pont Darth Vader rendelt el. De abban az időszakban már amúgy sem klónokról beszélünk, hanem toborzott katonákról.

Nem hinném, hogy Vader rendelte el Beru és Owen elégetését. :) Akkoriban is voltak még klónok, bár biztos nem Jango klónjai.

Hozzászólás ideje:

Amit mellesleg ha jól tudom, pont Darth Vader rendelt el. De abban az időszakban már amúgy sem klónokról beszélünk, hanem toborzott katonákról.

Nem tudni, ki rendelte el (csak sejthető, bővebben lejjebb), és klónok. Legalábbis egy tetemes részük még mindig klón.

 

Pl. két egyszerű Tatooine -i földműves eleven elégetése számomra pont elég kegyetlen.

A jawák mészárlását se felejtsük el.

Mindkettőt simán teljesíthették parancsra is. Mi több, elég valószínű, hogy mindkét mészárlást ugyanaz a tiszt rendelte el, Nahdonnis Praji parancsnok, akit ugye Vader maga utasított arra, hogy személyesen felügyelje a mentőkabin és tartalmának felkutatását. Ott volt a kabinnál az 501-esekkel, onnan az ő vezetésével jutottak el a jawákhoz, ahonnan meg a Lars birtokhoz. Az 501-esek azoknál a mészárlásoknál az ő utasításait követték, és ő határozottan nem volt klón (bár lehet, hogy később belőle is lett néhány másolat).

 

Nem hinném, hogy Vader rendelte el Beru és Owen elégetését. :) Akkoriban is voltak még klónok, bár biztos nem Jango klónjai.

Szerintem még Jango klónok is lehettek, bár már biztos nem olyan nagy számban. És nem olyan minőségben. Másolatok másolatának a másolatai, de ha még használható volt a génállomány, akkor azokból is létrehozhattak néhányat. De az tuti, hogy azóta kicsit több mintaegyed szaladgál a Galaxisban. Meg is látszik, eléggé visszafejlődtek a rohamosztagosok. :)

Hozzászólás ideje:

Szerintem még Jango klónok is lehettek, bár már biztos nem olyan nagy számban. És nem olyan minőségben. Másolatok másolatának a másolatai, de ha még használható volt a génállomány, akkor azokból is létrehozhattak néhányat. De az tuti, hogy azóta kicsit több mintaegyed szaladgál a Galaxisban. Meg is látszik, eléggé visszafejlődtek a rohamosztagosok. :)

De már a TCW ideje alatt is arról panaszkodott Lama Su, hogy gyengék Jango Fett mintái. Kétlem, hogy sokáig lett volna ég gyártás alatt ez a széria.

Hozzászólás ideje:

De már a TCW ideje alatt is arról panaszkodott Lama Su, hogy gyengék Jango Fett mintái.

De nem Lama Sué a döntő szó, hanem a vevőé, és ahogy a Köztársaság is meg volt elégedve a Jango-klónokkal, szerintem még a Birodalom is simán gyártotta őket, persze kisebb számban (amúgy is, Lama Su eredendően Jedit akart klónozni, szóval naná, hogy elégedetlen Jango mintáival :)). És ne feledd, azok a klónok, akiket a TCW-ben rendeltek meg, csak tíz év múlva lesznek bevethetőek, akkor meg már lazán Birodalom lesz. Utána meg még fejlődés gyorsítás mellett is vígan meglehet egy részük az ep4-5-6 idején, hisz saját skálájukon csak negyven évesek, nagyjából annyi idősek, mint Jango a halálakor. Mi több, a TCW-ben rendelt klónoknak még arra is van esélyük, hogy a Birodalmat is túlélték.

De még Rexnek és Cody-nak is megvan a lehetősége arra, hogy szolgáljon az ep6 idején. Igaz, már mindketten az ötven felé húznának, de mint veteránok talán még kapnának egy íróasztalt. :)

Hozzászólás ideje:

Amúgy nem tudom ki hogyan van vele meg volt e szó egyáltalán róla, de nekem olyan balf*sznak tűnnek a rohamosztagosok. Lehet vannak köztük klónok de nekem akkor se azok a dicső klónok jutnak eszembe róluk mint az EP 2-3-ban és a TCW-ben, hogy minden helyzetet képesek megoldani, és komoly haderőt jelentenek. Ehelyett ilyen kétbalkezes céltáblák.

Hozzászólás ideje:

Amúgy nem tudom ki hogyan van vele meg volt e szó egyáltalán róla, de nekem olyan balf*sznak tűnnek a rohamosztagosok. Lehet vannak köztük klónok de nekem akkor se azok a dicső klónok jutnak eszembe róluk mint az EP 2-3-ban és a TCW-ben, hogy minden helyzetet képesek megoldani, és komoly haderőt jelentenek. Ehelyett ilyen kétbalkezes céltáblák.

Az EPIV -ben nincs velük baj szerintem. Mert ez ugye az a topik. :)

Hozzászólás ideje:

Amúgy nem tudom ki hogyan van vele meg volt e szó egyáltalán róla, de nekem olyan balf*sznak tűnnek a rohamosztagosok. Lehet vannak köztük klónok de nekem akkor se azok a dicső klónok jutnak eszembe róluk mint az EP 2-3-ban és a TCW-ben, hogy minden helyzetet képesek megoldani, és komoly haderőt jelentenek. Ehelyett ilyen kétbalkezes céltáblák.

De most szerinted azért nem klónok, mert csak a toborzott katonák lehetnek bénák? Nonszensz! A klónok közt is vannak rosszabb katonák - elég csak a mozifilm első csatáját megnézni, Darwin díjat érdemelne a fedezékből kiugráló klón, vagy amelyik ököllel akarta kiütni a B1-es droidot -, és a toborzottak közt is top ászok. Nyilván a jawa homokkúszó lánctalpának szemei közé nem az lőtt be, amelyik képtelen eltalálni egy wookiee-t. :)

Amúgy meg egyetlen különbség van a Köztársaság és a Birodalom gyalogosai között: a köztársaságiaknak nem a főszereplőkre kellett lőniük. Amikor már rájuk lődöztek, dicső képességeik szembetűnően rosszabbodtak. :D

Hozzászólás ideje:

Amúgy meg egyetlen különbség van a Köztársaság és a Birodalom gyalogosai között: a köztársaságiaknak nem a főszereplőkre kellett lőniük. Amikor már rájuk lődöztek, dicső képességeik szembetűnően rosszabbodtak. :D

 

Lehet ezért keltik nálam ezt a hatást :D

Hozzászólás ideje:

Amikor betörnek a Tantivra és előre nyomulnak, az szvsz a legszebb klónos időket idézi. Persze amikor Han elől elfutnak az már nem. :D

De hogy felbátorodnak, mikor beérnek a hangárba. :lol:

Hozzászólás ideje:

Egyébként George Lucas már '78-as újságcikkben, is mondta, hogy a rohamosztagosok klónok, sőt azt hiszem még az eljárásról is mesélt. És igaza van Dzséjtnek, csak annyi a különbség, h a főszereplőket nem lőhetik le, de alderaaniak, (és ewokok) hullanak rendesen.

 

Még Leia is csodálkozik, h Luke, nem túl kicsi-e rohamosztagosnak. Tehát kb. egyforma magasak. Annak pedig nem látom értelmét, hogy klónok IS, és átlagemberek IS rohamosztagosok. Semmi szükség a lakosság besorozására.

 

Csak az ÉN VÉLEMÉNYEM szerint, több mintaegyed is van. Ezért nem (teljesen) egyforma magasak, és más a hangjuk. Aki lefejeli az ajtót, az szerintem Jango klónja. Igazából az lett volna szerintem a legszerencsésebb, ha néhány klón Bobához hasonlóan megkapta volna Temuera Morrison hangját.

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.