Ugrás a kommentre

Akik a klasszikusokon "nőttek fel"...


Lenci

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...
On 10/27/2020 at 12:13 PM , tomcsi80 said:

Fura. A Kánon imádók rész magyarázata főleg, mert a szerző úgy fogalmaz, mintha csak az élőszereplős filmek lennének a Kánon részei...

Illetve én hiányolom ez alapján a Legendák imádókat a listáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 minutes ago, Ody Mandrell said:

Ez csak egy srác ötletelése, nem egyetemes igazság. Poén, de ezt írja ő is a végén. Nem kell vèresen komolyan venni. :)

Persze, csak szerintem adhatott volna más címet "Kánon imádók" helyett, mondjuk "filmimádók". :) Mert az alapján, amit leírt abban a bekezdésben, nem egészen a Kánonnal kapcsolatos imádatra gondol, hanem a filmek imádatára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más pontoknál lehet, de amit én magyarázok, az az, hogy a kettes pont címe teljesen eltér attól, amit utána abban a bekezdésben taglal: 

 

"2. csoport: Kánon imádók

Ők azok, akik CSAK a mozifilmes változatokért rajonganak, vagyis csak azokat a Star Wars részeket ismerik és szeretik, amelyek a mozikban is vetítésre kerültek."

 

Na, ez nem Kánon-imádat, mert abba a csoportba azok tartoznak, akik mindenféle Kánon-művet - könyvek, játékok, képregények, sorozatok - bírnak. Vagy úgyis fogalmazhatunk, sőt inkább fogalmazzunk úgy, hogy mindent bírnak (könyv, játék, sorozat, bármi...), ami nem Legendák. :)

Amit viszont eme bekezdésben fejt ki, az azok a rajongók, akiknek a 9 filmen (+spin-offokon) kívül semmi nem létezik. És valóban akadnak nagyon sokan ilyenek, de ezt én nem nevezném Kánon-imádatnak, mint ahogy azt már az előző bekezdésben kifejtettem. :) Az így gondolkodókat totál hidegen hagyja ez a Kánon-Legendák dolog, sőt olyat is ismerek, aki ebbe a kategóriába tartozik, és azt se tudja, mi az, hogy Kánon... Csak van a 9 film meg a spin-offok, és kész. Ezért is állok értetlenül az előtt, hogy miért nevezi a szerző az ilyeneket Kánon imádóknak.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes volt. Ilyen  csoportosítást már többször láttam. Most, hogy végig olvastam, nem is tudom melyikbe tartozok. Kellett volna egy külön regény és képregény imádók csoport 13.-nak. Ők azok, akik aktívan olvassák a SW regényeket és képregényeket. Vagy elolvassák az összes regényt, képregényt, vagy a nagy részüket, esetleg tetemes mennyiséget közülük. Ők azok, akik a Star Wars-t inkább olvasni szeretik, mint nézni. Figyelemmel követik a filmeket és sorozatokat is, de a regény és a képregény elsőbbségi prioritást élveznek. És ezen belül is vannak alcsoportok. Vannak, akik vegyesen olvasnak kánont és legendákat, vannak akik csak kánont, vannak, akik csak legendákat. Vannak olyanok közülük, akik az adatbázis agyú csoporthoz is besorolhatók, de nem mindegyikük. Játszanak, vagy játszottak SW játékokkal is, de nem állandó ez a dolog az életükben. A Star Wars regények és képregények mellett forráskönyveket vagy aktívan olvassák, vagy csak hébe-hóba követik, mivel a regény és képregény formátum az elsődleges kedvenc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Vannak kizárólagosan Rogue One fanok is? o.O Hát ez engem meglepett:D 

Elsőre olvasva engem is. De már az elmúlt években nagyon sokszor találkoztam olyan véleményekkel, melyek azt hangoztatták, hogy a Star Warst a vérbeli, military sci-fik vonalába kell eltolni. Mintaként a Zsivány Egyest tekintik. Esetleg a Battlefrontot, valamint Timothy Zahn könyveit hozzák fel példának. Ők azok, aki katonákat, stratégákat, harctereket, valamint vért és erőszakot akarnak látni a SW-ban. Náluk szinte semmilyen cukiság faktor nem megengedett. Az Erő szerepe minimális legyen, vagy ne is jöjjön elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Elsőre olvasva engem is. De már az elmúlt években nagyon sokszor találkoztam olyan véleményekkel, melyek azt hangoztatták, hogy a Star Warst a vérbeli, military sci-fik vonalába kell eltolni. Mintaként a Zsivány Egyest tekintik. Esetleg a Battlefrontot, valamint Timothy Zahn könyveit hozzák fel példának. Ők azok, aki katonákat, stratégákat, harctereket, valamint vért és erőszakot akarnak látni a SW-ban. Náluk szinte semmilyen cukiság faktor nem megengedett. Az Erő szerepe minimális legyen, vagy ne is jöjjön elő.

Még jó hogy a Star Wars világában rengeteg fajta  stílus és történet megfordul, így mindenki megtalálhatja a saját igényének valót; az űroperás fantasy-tól kezdve a kemény military vonalig. Hatalmas, sokszínű galaxis :) Az sose gond, ha mást részesítünk előnyben, de pont az előbbi miatt, amit mondtam, kellene így tekinteni erre az univerzumra, és összeegyeztetni, ami látszólag összeegyeztetethetlen. De sokakban ez komoly kognitív disszonanciát okoz (akármilyen piti és röhejes is, ez így van) :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.