Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

39 perccel korábban, Bence1997 írta:

Sajnálom a férfi vízilabda-válogatottat.

 

Szerintem a németek ellen lehet esélyünk, 4 nap alatt kipihenhetik a dolgot, és újult erővel játszhatnak német társaink ellen. Megha megnézem a gólkülönbségeket, nekünk most egál van: 17-17, míg a németeknél 11-23, szóval ha mindent beleadunk, akkor meglehet a csoportból való továbbjutás :)

Ez nem is szabad, hogy kérdéses legyen!

 

Itt inkább nyilván a vérmesebb reményeinket árnyalta be az olaszok elleni találkozó. Az első negyedes 0-6 nagyon rémisztő volt. Se blokkok, se gyors labdajáratás, se elképzelés támadásban. Egyedül Nagy Viktort lehet kiemelni. Aztán sokat javultunk, de ne legyenek kétségeink: így max az 5-8 helyek egyikére leszünk jók csak, ami elég kevés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fradinak most kettőt kéne rúgnia a biztos továbbjutáshoz, de még 1 gólt se érzek bennük. 

Az Újpest meg nem hiszem, hogy hirtelen leveri az ellenfelet úgy mint a Honvéd. 

Annyira kellemetlen érzés, hogy már az első fordulóban így szenvednek a csapatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

0 azaz 0 darab kaput talált lövés a Fradi meccsen. Nem akar Doll szerintem a nemzetközi kupában semmit. Más magyarázatot nem találok a siralmas teljesítményre, amit az elmúlt években - tehát nemcsak ma, hanem úgy en bloc - nyújt a csapat a nemzetközi porondon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar focit néztek? Nagyjából mint a ZS-filmek.:D A nyolcvanas években még nagyapámmal jártam ki meccsekre ahol tömve voltak a lelátók, volt foci a pályán, és Nyilasi volt az isten.

De manapság? A totális legalja szintet hozzák csak. Bár azt biztosan.:D

Néha van egy kis remény(2016 EB) ,de mindig rá kell jönni hogy hiába. Mélyebbre csúsznak vissza mint ahonnan elindultak felfelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hallottatok-e Tajti Mátyásról, akit 2014-ben fedezett fel előbb a Real Madrid (Puskás-Suzuki kupán talán...) majd később a Barcelona is. Ekkor még a Puskás Akadémián játszott az akkor még csak 16 éves srác.

Mindkét klub nagyon akarta a játékost, aki végül a Barcelona mellett döntött. Az ottani korosztályos csapatokban kezdett el játszani, és úgy nézett ki jól is megy neki a dolog, az ottani sportújságok is a jövő nagy Barcelona játékosai között emlegették. 

 

2016-ban hirtelen eligazolt a Malagába, a döntést senki sem értette igazán, ugyanakkor még mindig ott volt, meg volt rá az esélye hogy egy top bajnokság középcsapatának kezdőjátékosa legyen. Ő is sokszor lenyilatkozta, hogy célja valamelyik topliga (angol, spanyol, német) legjobb 8 csapatának valamelyikébe kerülni, Magyarországra legfeljebb csak levezetni jönne vissza

 

Nos, a srác a héten, 20 éves korában, a DVTK-ba igazolt... Elég korán kezdte azt a levezetést, mit ne mondjak. :facepalm:

 

Amíg ilyen mentalitású fiataljaink vannak, addig hiába kezdenénk bármit is rendszerszinten a focinkkal. Ezen nem lehet segíteni. 

 

Pedig anno mennyire bíztam benne, hogy ő lehet majd végre Gera után korunk nemzetközi szintű magyar futballistája... Kár volt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vezetnek a németek 4-3-ra. Csak sikerül a magyar vízilabda sportot is szétvernünk? :(  Vagy valaki, aki jobban képben van vízilabda ügyben, az felvilágosíthatna, hogy mi folyik itt. Oké, hogy fiatal a csapat, na de akkor is. Ebben a sportágban azért még a magyar zászlónak hoznia kellene magával valamiféle felelősséget... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Vezetnek a németek 4-3-ra. Csak sikerül a magyar vízilabda sportot is szétvernünk? :(  Vagy valaki, aki jobban képben van vízilabda ügyben, az felvilágosíthatna, hogy mi folyik itt. Oké, hogy fiatal a csapat, na de akkor is. Ebben a sportágban azért még a magyar zászlónak hoznia kellene magával valamiféle felelősséget... 

Most valami olyasmit hallottam, hogy taktikázás van a szerencsésebb ágra kerülés miatt... Persze így is röhej az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Most valami olyasmit hallottam, hogy taktikázás van a szerencsésebb ágra kerülés miatt... Persze így is röhej az egész.

Belenéztem a meccsbe. A srácok vagy nagyon jó színészek, vagy tényleg szenvedtünk a németek ellen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Vezetnek a németek 4-3-ra. Csak sikerül a magyar vízilabda sportot is szétvernünk? :(  Vagy valaki, aki jobban képben van vízilabda ügyben, az felvilágosíthatna, hogy mi folyik itt. Oké, hogy fiatal a csapat, na de akkor is. Ebben a sportágban azért még a magyar zászlónak hoznia kellene magával valamiféle felelősséget... 

Sajnos az aranygenerációnak vége, az elmúlt években a magyar csapatnak reálisan az 5-8. hely van meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Vagy valaki, aki jobban képben van vízilabda ügyben, az felvilágosíthatna, hogy mi folyik itt. Oké, hogy fiatal a csapat, na de akkor is. Ebben a sportágban azért még a magyar zászlónak hoznia kellene magával valamiféle felelősséget... 

A többi csapatsporthoz képest a vízilabdásaink teljesítménye még extrának nevezhető... Bár azt is hozzá kell tenni, hogy ezt a sportot csak alig néhány országban veszik komolyan a világon.

 

Én nem tudom, mi van, de mostanában a felnőtt férfi válogatottjaink nem valami kitűnőek. 

A focisták kijutottak a 2016-os Eb-re, ahol egész jól teljesítettek, de ezenkívül mit lehetne felhozni sikerként az elmúlt években a magyar válogatott kapcsán? Az Eb óta konkrétan mindenki a labdakergetőkön nevet. 

A kézilabdások a riói olimpiára ki se jutottak, ahogyan a 2015-ös világbajnokságra se. Az idén januárban megrendezett Európa-bajnokságon meg elég csúnyán leszerepeltek: 0-3-mal a csoportkör után már távoztak a horvátok által rendezett kontinensviadaltól.

A kosarasok 1999 után tavaly szeptemberben szerepelhettek először Eb-n, és meglepően jó eredményt értek el! Viszont kosárban ettől függetlenül is a béka segge alatt vagyunk, és nagy valószínűséggel arra a sorsra jutunk, mint a fociválogatott (bár ne nekem legyen igazam). 

Röplabda: ezt inkább hagyjuk.

Jégkorong: hát, 2016-ban szerepelhettünk a legjobbak közt a vb-n, de ezt a sikert leszámítva mindig a Divízió I-ben pangunk. 

Rögbiben tudtommal nem jutottunk ki egy vb-re se, legalábbis mostanában nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vízilabdásainkat ne írjuk le, azért közel sem úgy áll a helyzet, hogy olyanokat írjunk, hogy "szétverik ezt is" :nana: volt egy aranygenerációnk 2000 és 2008 között, kár ahhoz hasonlítani mindent. Az a korszak elmúlt most már nem emelkedünk úgy ki, de azért a Donát által írt eredménysorunkra (ráadásul hiányos! ennél jobb a helyzet) nem lehet panasz :)

 

Ami kimaradt belőle:

 

2013: VB 1. hely

2017: VB 2. hely

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A vízilabdásainkat ne írjuk le, azért közel sem úgy áll a helyzet, hogy olyanokat írjunk, hogy "szétverik ezt is" :nana: volt egy aranygenerációnk 2000 és 2008 között, kár ahhoz hasonlítani mindent. Az a korszak elmúlt most már nem emelkedünk úgy ki, de azért a Donát által írt eredménysorunkra (ráadásul hiányos! ennél jobb a helyzet) nem lehet panasz :)

 

Ami kimaradt belőle:

 

2013: VB 1. hely

2017: VB 2. hely

Én ezt nem értem. Hát hány VBt EBt rendeznek ezek?? Ráadásul az utóbbi kettő nem is volt a Fina VB adatlapján. 

 

Épp emiatt az eredménysor miatt fájó látni a mostani csapatot, amely a leggyengébb, mióta vízilabdát nézek. Amúgy azt sem értem, hogyan rendezhetnek Vb-t ÉS EB-t ugyanabban az évben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a világligák kavartak be. 

 

Minden páratlanadik évben van vb, és minden páros évben van eb. 14-ben nem volt vb, világliga volt (egyébként ez minden évben van, preztízse sincs igazán. Pénzdíjazásos versenysorozat, olyan mint az úszóknál a világkupa) 

 

Én megtaláltam mindkettőt, de mobilról elég f*s eredménykeresője van a Fina honlapjának

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is hungarikum... Ilyen a világon nincs, hogy nyár közepén kezdenek egy bajnokságot. Pedig a miénk 33 meccses, még rövidebb is mint az átlag. A 38 meccses bajnokságok is csak augusztusban kezdődnek, mégis be tudják májusra fejezni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.