Ugrás a kommentre

4x21 - Brothers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ez a karakter nem ér annyit, hogy ilyen sokat kelljen róla beszélni, feltűnt egy részben, mutatott 1-2 trükköt, de amúgy igencsak mellékszereplőnek szánták. Nem is tudom, hogy hány mondata volt összesen a filmben...4? Azt is tudjuk, hogy ismét nem tudja megölni Obi Want, szóval kár rá több időt és energiát pazarolni...

Amúgy Obi azért is az egyik kedvencem mert az új rész bemutatójában egy mozdulattal segít a hibás droidon, hogy ne szenvedjen! :) De a kérdésemre nem kaptam választ...az utolsó rész is 20perc körüli lesz? Mert akkor valószínű, hogy igencsak összecsapják és ez a hosszú, több részes ármánykodás és felvezetés sem fog olyan nagyot ütni, mint ahogy vártuk. Remélem Grivi is megjelenik és kioszt 1-2 kokit! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a karakter nem ér annyit, hogy ilyen sokat kelljen róla beszélni, feltűnt egy részben, mutatott 1-2 trükköt, de amúgy szerintem igencsak mellékszereplőnek szánták. Azt is tudjuk, hogy ismét nem tudja megölni Obi Want, szóval kár rá több időt és energiát pazarolni...

Ennek ellenére a készítők nem csak időt hanem epizódokat és jó sok pénz is pazarolnak rá - ami valószínűleg meg is fog térülni nekik.

 

Szerk.: Igen, ahogy eddig mindegyik rész ez is kb. 22 perc lesz

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de abban az SW -ben amit én láttam, Sidious szétrobbant. :)

Én csak kék fényeket láttam, és valami furcsa -de még véletlenül sem robbanásra emlékeztető- hangot hallottam.

 

De ne vitázzunk ilyesmin mert ez már nagyon OFF topic. Szerintem abban megegyezhetünk hogy Maul vissza hozatala izzadságszagú, és logikátlan, és teljes mértékben felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritkán szoktam epizód értékelést írni, mert mikorra látom már a többség kifejtette a véleményét, ami általában egyezik az enyémmel, de mindenannyian tudjuk, hogy ez volt az A RÉSZ, ami sokunk szemében átértékelheti a TCW helyét, így én is firkantok róla. A piros TCW logó is érzékeltette, hogy most valami olyan jön, ami eddig még nem. Maga a rész kellően kalandosan indult, egyáltalán nem mondanám időhúzásnak, jó volt az. Tetszett a roncstelep bolygó is, a guberálókkal együtt, az ilyen apróságok adják meg az SW érzést. A kígyó is nagyon jó ötlet volt, még a megvalósítása is (mint egy kézzel mozgatott báb, hatalmas tisztelgés a régi filmek előtt), tényleg egy anti-Birodalom visszavág érzés, ahogy vezette Maul-hoz, itt úgy voltam vele, h na talán mégis jó lesz ez....

 

De.... Aztán megjelent... És nem.... Maga a gondolatot sem tudom elfogadni, h Maul újra él.... de ezaz, hogy nem is ÚJRA él, hanem azóta is él. Mondom ez egy hatalmas baromság, de ha valami jót találnak ki, még lehet egy szépségtapasz. Mit is találtak ki? EDDIG semmit, nem is kell írnotok, h majd biztos lesz, szerintem is (talán már a jövő héten is), de ez ennek az epizódnak a kritikája. Arról nem is beszélve, h mi volt ez a póktest, vagy potrohos-Maul?? Aki imádta ezt a karaktert, legyünk őszinték a dizájn miatt szerethette, ez meg annak a teljes megcsúfolása. Az Ep1 3D előtt volt Maul trailer, mindenhol promózták, rengeteg olyan ember láthatta aki még a TCW egyetlen epizódját. Vajon nekik ez tetszhetett???

 

Sam Witwer, nagyon jó volt, remekül hozta az őrültet. De ha.... teszem azt Jack Nicholson szinkronizálná Hitlert, akinek pók teste van, és nem halt meg a II. világháború végén... Na annak sem tudnék maximálisan örülni. :D

 

Frenkie ötlete, h Maul, h került oda, nagyon jó, sőt jobbat nem is tudnék elképzelni magyarázatnak. De azt nem élhette túl, amit Obi-Wan tett vele, és nem is élte túl.

 

A legnagyobb baj, h ez még vitákat fog okozni itt, mert a Sidious-os topikba olvasva, már van aki szerint Maul a Naboo-n meghalt, és van aki szerint nem. Eddig mindenki hüledezett, most meg aki nem fogadja el, az van kisebbségben. Szerintem tévúton jár, az aki úgy gondolná, h ez olyan vita mint az Ep I-II-III vs. EpIV-V-VI.

 

Amitől félek, ha most leírnám, h Jango visszafog térni, úgy, hogy csak a feje, egy robot kígyótesten. Mindenki csak nevetne, majd később fújolna, végül jönne a válasz, h milyen jó is lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb baj, h ez még vitákat fog okozni itt, mert a Sidious-os topikba olvasva, már van aki szerint Maul a Naboo-n meghalt, és van aki szerint nem. Eddig mindenki hüledezett, most meg aki nem fogadja el, az van kisebbségben. Szerintem tévúton jár, az aki úgy gondolná, h ez olyan vita mint az Ep I-II-III vs. EpIV-V-VI.

 

Amitől félek, ha most leírnám, h Jango visszafog térni, úgy, hogy csak a feje, egy robot kígyótesten. Mindenki csak nevetne, majd később fújolna, végül jönne a válasz, h milyen jó is lett.

Ezt mondom én is régóta. Úgy nem is lehet beszélgetni az egészről, hogy az egyik fele ezt tekinti hivatalosnak, a másik fele meg mást. Maul nincs sztárolva abszolút. Szerintem még nem is olvastál itt olyat a több mint 100 hozzászólás alatt, akinek bejött volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mondom én is régóta. Úgy nem is lehet beszélgetni az egészről, hogy az egyik fele ezt tekinti hivatalosnak, a másik fele meg mást. Maul nincs sztárolva abszolút. Szerintem még nem is olvastál itt olyat a több mint 100 hozzászólás alatt, akinek bejött volna.

 

Ez igaz. Szerintem Maul-t nem is a hardcore SW-rajongók szeretik. Hanem a "civil" :D nézők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie ötlete, hogy Maul, hogy került oda, nagyon jó, sőt jobbat nem is tudnék elképzelni magyarázatnak.

 

Egyszer már leírtam mi sántít számomra ezzel az elmélettel, úgyhogy most inkább csak beidézem megam

...az egész saga mondani valója az, hogy a halálból csak a világos oldalon keresztül juthatsz vissza, ergo legyél jó. Erre meg kiderül, hogyha eléggé gyűlölsz valakit, akkor már maga a bosszúvágy életben tart. Kérdem én, milyen mondani való ez? Ha ez nem a SW alapelvének felrúgása, akkor nem tudom mi az.

És mivel eddig semmi sem mond ellent nekem fenntartom a véleményem.

 

Ezt mondom én is régóta. Úgy nem is lehet beszélgetni az egészről, hogy az egyik fele ezt tekinti hivatalosnak, a másik fele meg mást.

Ugye milyen rossz ha jövünk az EU-val, valaki meg mindig csokizik rá. Ugyanez lesz most a TCW-vel is, hisz sokak már nem tudják komolyan venni az innen vett érveket ezek után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Frenkie ötlete, h Maul, h került oda, nagyon jó, sőt jobbat nem is tudnék elképzelni magyarázatnak.

 

Ezt már én is leírtam a 4. hozzászólaásban és azt is, hogy ennek alapja lehet a Katona c. Kurt Russel Sci-fi.

Nem olvastátok?! :angry:

Mindegy attól még tényleg ez a valószínű. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodszori nézésre valamivel jobb szájízzel álltam fel a székről, de sajnos ez nekem még továbbra is a 'nem éppen favorit epizód' kategória, hogy szépen fogalmazzak. Ugyanakkor talán meglepő, de kimondottan rossz epizódnak sem tartom. Meglehet, sőt, nagyon valószínű, hogy túlzott elvárásokkal ültem le a rész elé, többet vártam tőle, mint amit végül kaptam, de a fő probléma nem ebben gyökeredzik, de erre később még kitérek. Ennyi promó és hype után, ami Maul visszatérését körüllengte, erős a gyanúm, hogy nem csak bennem ébredt fel a hit, hogy itt valami nagy durranás van előkészülőben. Amit az is megerősíteni látszott, hogy kedvenc íróm jegyezte a forgatókönyvet. Szerintem rólam mondható el talán a legkevésbé az, hogy nem álltam pozitívan a dologhoz, mert az utolsó pillanatig kitartottam amellett, hogy megfelelő körítéssel nem lesz ez akkora blődség, mint amekkorának első hallásra/olvasásra tűnt. De igazából nem is a lassú tempó a gond, sőt, általában díjazni szoktam, ha valamit kellőképp felvezetnek, így ezúttal sem ez volt az érvágás az epizódnak.

 

Nem akarom kerülgetni a dolgot, természetesen Darth Maulra gondolok... korábban már oldalakon keresztül veséztük, miért hülyeség őt visszaráncigálni a sztoriba, de ahogy írtam, mindaddig, amíg nem láttam a részből semmit, bizakodtam a jó megvalósításban. De nem kaptam meg. Sajnos. Pedig igyekeztem szeretni, elfogadni, kikapcsolni az agyam és szórakozni 20 perc erejéig. De ami nem tetszik, arra nem fogom azt mondani, hogy "ugyan már, nem olyan vészes ez... szép és jó így is...". Másrészről, számomra nem abban nyilvánul meg a TCW iránti szeretetem, hogy mindenre bólogatok, mint egy hűséges kis katona... ezen a vonalon haladva mi lesz a következő? Fej nélküli Jango visszatér az 5. évadban? Válaszok meg nem kellenek, mert "a nézők majd megbékélnek"... de visszatérve Maulra... nem tudom elképzelni, mi lehet az a világmegváltó sztori, amiért megérte így megerőszakolni a karaktert? Mert ez volt az első gondolatom. Amikor megláttam a szemétből összebarkácsolt póklábait potrohostul, majd ahogy ész nélkül, őrjöngve rohangált, hát... nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. Értelmetlen, erőltetett és valljuk be: gagyi húzás volt így visszagyömöszölni őt a történetbe... mert ha a nézettségnövelésen kívül lett volna valami értelme a visszahozásának, még talán azt mondtam volna, oké, nyelek egyet és elfogadom. De az eddigiek alapján, nagyon izzadságszagú az egész Maul-ügy... azért tért vissza, hogy Opress-szel bosszút álljon a Jediken? (akiknek amúgy nem sokat fognak ártani az ismert jövő fényében - legalábbis Obi-Wannak és Anakinnak nem)...másrészt, bosszú? Itt egyedül Obi-Wan lehetne joggal kiakadva, hogy Qui-Gon gyilkosa él és virul.

Savage Opress kitűnő Maul pótlék volt, esetében egy csepp erőltetettséget nem éreztem, hiszen, miért ne lehetne Maulnak testvére, aki szintén dupla élű fénykadot forgatva elindul a sötét oldal ösvényén? Ezzel nem is volt gond részemről... Maul viszont fölösleges, baromi erőltetett és sajnos nagyon úgy tűnik, hogy csupán reklámfogás, amivel bár biztos, hogy nő a nézettség, igen erősen megosztják a rajongók táborát. Mert ezek után, bárki visszatérhet a halálból, akit nem láttunk a képernyőn 100%-os bizonyossággal meghalni... így komolyan veszélyben foroghat a sorozat komolyan vehetősége is.

 

Amire baromi kíváncsi lettem volna (de erős a gyanúm, hogy idén már nem kapok rá választ), hogy Maul miként élte túl az Ep1-es malőrt? Lehetségesnek lehetséges, de a legnagyobb jóindulattal sem tudnám rá azt mondani, hogy nem erőltetett. A fénykard által okozott seb összeforhatott, meggátolva ezzel az elvérzést, szervek kirepülését, miegymást, viszont továbbra is kérdés, miként "ért földet"... ki és miért szállította el a verem mélyéről?... hogy került a Lotho Minorra?... miért vesztette el az emlékei nagy részét?... miként képes mozgatni a "pók" végtagjait - ha elvileg a gerince is sérült?, stb. Ezek olyan kérdések, amiknek alapos megválaszolása után is necces az egész szituáció, így minimum ezek megválaszolását vártam/várom.

 

Ezzel a lépéssel sajnos alaposan belegázoltak az Ep1-be is... Obi-Wan "megölte" Mault, kivégezve ezzel mestere gyilkosát, Lovag lett, Sidious új tanítványt vett maga mellé, és minden haladt tovább a maga útján. Maul visszatérése viszont rendesen megkavarja a dolgokat, és mint írtam, nem hiszem, hogy akad olyan sztori, ami megéri, hogy így belerondítsanak miatta egy amúgy remek másikba. Ecsetelhetném még, miért rossz Darth Maul visszatérése, de szerintem a lényeg érthető.

 

Mindezek ellenére nem tartom pocsék résznek... a hangulat remek volt, de a látvány is szokásához híven ott volt a szeren. Lotho Minor, mint új bolygó bár nem volt túl eredeti, zavarónak egyáltalán nem tartom... miért ne lehetne több szemétlerakó bolygó a Galaxisban? Városbolygóból sem csupán Coruscant az egyetlen. Serenno ismét fantasztikus látványt nyújtott, illetve az is bejött, ahogy sorban mutatták a szereplőket, amint érzik Opress erejének növekedését azzal párhuzamosan, ahogy közeledik Maulhoz. Ventress és Latts kapcsolata érdekes volt, kissé az volt az érzésem, mintha barátnőkké váltak volna... A Stobar is érdekes helyszín volt, az pedig véletlen egybeesés, hogy Anakinék pont abba a kajáldába tértek be, ahol Opress akciózott korábban. Ahsoka feltűnése egyébként kellemes meglepetés volt, azt hittem, ebben az évadban már nem lesz hozzá szerencsém. Szerencsére tévedtem, ráadásul a formáját is hozta... szimpi volt, mint mindig. :) Morley komikus elem volt, de zavarni nem zavart különösebben. A hangulatos jelenetek közül kiemelném azt, amikor Opress a guberálókat aprítja, valamint amikor kivont pengével lopakodik a vöröses félhomályban... ez a kettő különösen bejött. :clap: Talzin tervére továbbra is baromi kíváncsi vagyok, illetve arra, mi lesz Ventress-szel a továbbiakban?

 

Talán a Maulos kritikám túl negatívnak hat, a sorozatot ezen ballépése után is szeretni fogom, így a folytatást is kíváncsian várom. Minden esetre, nagyon remélem, hogy a fináléra visszatérünk az előző két rész színvonalához, azok ugyanis baromira bejöttek. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett Sky, ahogy azt megszokhattuk tőled :clap::)

 

Szerintem a Maul-al kapcsolatos kérdéseid egy részére szép csendesen, de bele volt szőve a válasz a részbe:

Valószínűleg a guberálók csinálták neki a póktestet, márpedig róluk aztán nehéz megállapítani, hogy melyik részük szerves, és melyik gépi. Nem hiszem, hogy problémát okozott volna nekik rákapcsolni Maul gerincére a szerkentyűt.

Maul motyogása alapján az is valószínűsíthető, hogy a Sötét Oldal folyamatos és kimerítő használata arra, hogy életben tartsa magát kergette az őrületbe. Az pedig, hogy ilyen -ahogy te is mondtad- gyalázat érte őt, a nagy Darth Sidious tanítványát nyilván szintén nem tett jót az egójának. ;)

 

Ami azt illeti, hogy ki akarhat jogosan bosszút állni a másikon: a rossz fiúk ritkán szokták belátni, hogy ők a hibásak a saját bukásukért, hiszen azt gondolják, hogy senkinek nincs joga visszaütni nekik, ha ők belerúgnak valakibe ;)

 

Azzal sajnos egyet kell értsek veled, hogy elég csúnyán belekavart az a dolog az EP1 végén lerendezett dolgokba, de attól, hogy pl Jango visszatér szerintem nem kell tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel, hogy Maul ténylegesen él, sőt életben maradt az a legnagyobb baj, hogy megkérdőjelez, minden film, és korábbi TCW epizódbeli halált, ahol nem láttunk konkrét holtestet, vagy nem volt egyértelmű a halál bekövetkezte (pl. temetési jelenet, stb.), és felkavarja az egész előzménytrilógia történéseit.

- Qui-Gon percek alatt belehalt egy szúrásba, Maul meg túlél egy félbevágást, egy kitudja milyen mély zuhanást, és még ki tudja mit? (személy szerint Maul zuhanás közbeni döbbent kifejezése az utolsó tudatos rekciója, érzelme)

- Anakinnak/Vadernek "csak" a végtagjait vágják le, meg súlyos égést szenved, de a szinte azonnali segítség ellenére alig maradt életben egy teljese gépi öltözet segítségével. Maulnak meg a kettévágás után elég pár oda csavarozott láb?

- A jedik évezredek, vagy minimum századok után tudomást szereznek legnagyobb ellenségeik visszatértéről, és a Yoda-Windu beszélgetés alapján tudnak a két fős szabályról is. Ezek után a helyszínre érkező Nagytanács részéről le lenne tudva a dolgot annyival, hogy Obi-Van ketté vágta az egyik sith-et és az belesett valami mély aknába? Aligha hiszem.

- az ünneplésre Sidius is a helyszínre érkezett, nem érezte meg tanítványát? Ha valami okból nem, de nem került elő a holttest - amit az előző felvetéssel ellentétben a jedik teszem azt mégsem kerestek -, akkor nem állt volna neki keresni, hogy mi lett Maullal? Dookut nem a szögről akasztotta le, hanem ki tudja mennyi idő után térítette át. Közben egyszer sem merült fel, hogy Maul életben maradhatott?

 

Ez csak pár esemény aminek a rész ellentmond, és pár kérdés amit felvet, de lehetne még sorolni.

Lehet magyarázatot keresni, de azok hihetősége egy szinten mozog a Robot Chicken takarítós jelenetével. Attól pedig, hogy Filloni, Lucas vagy bárki majd azt mondja rá, hogy hivatalos, attól még nem lesz hihető. Ez a baj a történettel, hiába hangulatos, meg érdekes az epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett Sky, ahogy azt megszokhattuk tőled :clap::)

 

Szerintem a Maul-al kapcsolatos kérdéseid egy részére szép csendesen, de bele volt szőve a válasz a részbe:

Valószínűleg a guberálók csinálták neki a póktestet, márpedig róluk aztán nehéz megállapítani, hogy melyik részük szerves, és melyik gépi. Nem hiszem, hogy problémát okozott volna nekik rákapcsolni Maul gerincére a szerkentyűt.

Maul motyogása alapján az is valószínűsíthető, hogy a Sötét Oldal folyamatos és kimerítő használata arra, hogy életben tartsa magát kergette az őrületbe. Az pedig, hogy ilyen -ahogy te is mondtad- gyalázat érte őt, a nagy Darth Sidious tanítványát nyilván szintén nem tett jót az egójának. ;)

Köszi szépen! :)

 

Minimális válaszokat ki lehet következtetni, de örültem volna, ha kicsit több kézzelfoghatóbb infót szórnak elénk, még ha érthető okokból nem is adnak egyből választ minden felmerülő kérdésre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló rész! Maul külseje bizarr volt, de semmivel sem hihetetlenebb bármi másnál, amit már láttunk ebben a világban. Meg kell tanulni elfogadni, akkor élvezni is lehet a részt. :)

Ben. Te megint remekül leírtad azt, amit én is gondolok. :D Ma agyaltam rajta kicsit, hogy tényleg bennem van a hiba, hogy tetszett a rész (Mault megjelenését leszámítva)? Aztán belegondoltam, hogy egy olyan univerzumban ahol embereket szúrnak le (Qui-Gon) és vágnak ketté (Obi-Wan) és azok szellemként visszatérnek a halálból, ott semmi sem lehetetlen. Ráadásul azok a jelenségek még mindig nincsenek konkrétan megmagyarázva. Maul -nál megvolt az az előny, hogy nem láttuk a becsapódást mint Palpinál, hanem csak azt, hogy zuhan. Nem akarom védeni az ötletet, de ilyen szemüvegen keresztül nézve miért ne lehet majd belemagyarázni valamit Maul zuhanásába? Továbbra is úgy gondolom, hogy ez egy hosszú sztori, amiről szinte semmit nem tudunk. Biztos érdekes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki felvettette, hogy Talzin nézte a piros pöttyöt és az Maul és ahogy közeledik hozzá Savage.

Hát tényleg!

Ez a banya tudja, hogy hol volt.

Akkor miért nem azt mondta, hogy menj a Lotho Minorra? Mire a talizmán?

Ha meg nem tudta hol, csak a két testvér gymáshoz való távolságát látta, akkor meg tuti nem ő mentette meg a Naboo-n és marad a szemetes elmélet.

De ha nem ő mentette meg akkor honnan tudja, hogy él?

De erről az is eszembe jut, hogy milyen szavakkal bocsátotta útjára Savage-t:

..ott él a peremvidéken...(Lotho Minor a peremvidéken van amúgy?)

...tőle megtanulsz majd, mindent ami ahhoz kell, hogy...

-Áhh szóval Maul még tanítani is fogja Opress-t?

Na erre leszek én kiváncsi. Mikor Maul egyből Obi ellen rohan ahogy összerakták, még Savage tanítója is lesz?

Vagy elfeledett opció marad?

Szóval ők Talzin szerint; "arra rendeltettek, hogy teljesítsenek egy fontos feladatot."

Obi-wan likvidálása lenne ez a feladat? -Jajj, úgy izgulok! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Qui-Gon percek alatt belehalt egy szúrásba, Maul meg túlél egy félbevágást, egy kitudja milyen mély zuhanást, és még ki tudja mit?

Qui-Gonnal én csínján bánok, mert ő is visszatért a halálból. Az se kisebb mutatvány szerintem. :)

 

Egyébként tényleg utálni akartam az epizódot, de nem ment mert az atmoszférája hihetetlenül megfogott. Maul ehhez képes csak mellékzönge volt számomra.

 

Valaki felvettette, hogy Talzin nézte a piros pöttyöt és az Maul és ahogy közeledik hozzá Savage.

Hát tényleg!

Ez a banya tudja, hogy hol volt.

Akkor miért nem azt mondta, hogy menj a Lotho Minorra? Mire a talizmán?

Ha meg nem tudta hol, csak a két testvér gymáshoz való távolságát látta, akkor meg tuti nem ő mentette meg a Naboo-n és marad a szemetes elmélet.

De ha nem ő mentette meg akkor honnan tudja, hogy él?

De erről az is eszembe jut, hogy milyen szavakkal bocsátotta útjára Savage-t:

..ott él a peremvidéken...(Lotho Minor a peremvidéken van amúgy?)

...tőle megtanulsz majd, mindent ami ahhoz kell, hogy...

-Áhh szóval Maul még tanítani is fogja Opress-t?

Na erre leszek én kiváncsi. Mikor Maul egyből Obi ellen rohan ahogy összerakták, még Savage tanítója is lesz?

Vagy elfeledett opció marad?

Szóval ők Talzin szerint; "arra rendeltettek, hogy teljesítsenek egy fontos feladatot."

Obi-wan likvidálása lenne ez a feladat? -Jajj, úgy izgulok! :D

Jó kérdések! Az hagyján, hogy tudta, de akkor miért nem ő ment érte! Miért kellett ebbe az egészbe Opress, és egyáltalán miért kellett ezt az egész dolgot így megbonyolítania?

 

Szerintem Talzin vihette el Naboo -ról, bár a röghöz kötöttségét látva erre kevés az esély. De akkor ki volt az? Remélem nem a szemetes megoldás lesz a befutó. Talzin távolról is életben tarthatta Mault, ha Dooku -t képes volt megkínozni fényévekről. Biztos vagyok benne, hogy Talzin lesz a kulcs.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gonnal én csínján bánok, mert ő is visszatért a halálból. Az se kisebb mutatvány szerintem. :)

Nem egészen. A Maulénál enyhébb sérülésébe bele halt és ugyan a halálból visszatérés kifejezést használja rá tán Yoda is, de ennek ellenére nem élő, teljes értékű személyként tért vissza.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen. A Maulénál enyhébb sérülésébe bele halt és ugyan a halálból visszatérés kifejezést használja rá tán Yoda is, de ennek ellenére nem élő, teljes értékű személyként tért vissza.

Nézz be Maul topikjába, ott már kifejtettem, mekkora h*lyeség Qui-Gon sérülését nevezni az "enyhébbnek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézz be Maul topikjába, ott már kifejtettem, mekkora h*lyeség Qui-Gon sérülését nevezni az "enyhébbnek".

Bár az is igaz, hogy Qui-Gon nem zuhant egy "feneketlen" verembe, a sérülése a látszat ellenére súlyosabb, mint Maulé. A Sith esetében a leginkább megmagyarázásra szoruló dolog a zuhanás túlélése...

A szeletelést bőven túlélhette. Múltkor írtam egy fickóról, aki Maulhoz hasonló sérülést szenvedett, mégis túlélte. Ahogy néztem, Ody nemrég rakta be az Egyéb fontosba. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár az is igaz, hogy Qui-Gon nem zuhant egy "feneketlen" verembe, a sérülése a látszat ellenére súlyosabb, mint Maulé. A Sith esetében a leginkább megmagyarázásra szoruló dolog a zuhanás túlélése...

A szeletelést bőven túlélhette. Múltkor írtam egy fickóról, aki Maulhoz hasonló sérülést szenvedett, mégis túlélte. Ahogy néztem, Ody nemrég rakta be az Egyéb fontosba. ;)

Akkor nézzük csak meg statisztikaileg hányan is éltek túl egy kettévágástés hányan egy hasba szúrást?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.