Ugrás a kommentre

4x21 - Brothers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a rész halvány volt, egyenlőre.

 

Jó volt látni Opress-t. A brutalitás és kétségbeesés kettősségét. Szerintem erősebb, mint az Ep. I-es Maul. A lojalitása megragadó volt a bátyja iránt.

 

Ugyanakkor a rész érzésem szerint időhúzás volt, vagy egy jó felvezető a következőhöz. Majd kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért szomorú, hogy egy ilyen béna rész ekkora felhajtást kap, meg tök ide nem illó halálokról van szó. Ez olyan, mint amikor valaki vergődik egy párkapcsolat végén, meg kegyelem szóval arra haj...nem kell ebbe semmit belelátni, fogytán az ötlet, Obi Van megint helyre rakja a csókát, aztán ennyi.Ennyi erővel delfin teste is lehetett volna, habár több a férfi SW fan, így valami gusztustalanabbal látták el... Szerintem a folytatás sem lesz több egy átlagos résznél...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben. Te megint remekül leírtad azt, amit én is gondolok. :D Ma agyaltam rajta kicsit, hogy tényleg bennem van a hiba, hogy tetszett a rész (Mault megjelenését leszámítva)? Aztán belegondoltam, hogy egy olyan univerzumban ahol embereket szúrnak le (Qui-Gon) és vágnak ketté (Obi-Wan) és azok szellemként visszatérnek a halálból, ott semmi sem lehetetlen. Ráadásul azok a jelenségek még mindig nincsenek konkrétan megmagyarázva. Maul -nál megvolt az az előny, hogy nem láttuk a becsapódást mint Palpinál, hanem csak azt, hogy zuhan. Nem akarom védeni az ötletet, de ilyen szemüvegen keresztül nézve miért ne lehet majd belemagyarázni valamit Maul zuhanásába? Továbbra is úgy gondolom, hogy ez egy hosszú sztori, amiről szinte semmit nem tudunk. Biztos érdekes lesz.

Köszi!

 

Sajnos úgy látom, hogy sokan meg se próbálnak megbarátkozni a gondolattal. Azt pedig elég hülyeségnek tartom, hogy "márpedig Maul akkor is meghalt"... pedig dehogy halt... Lucas találta ki. ha már az ő szavát sem fogadjuk el kanonnak hova jutunk?

 

Nekem egyébként bejön a "visszaráncigált" Maul, akkor is ha ezzel egyedül vagyok. ;)

Szerkesztve: - Ben
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

 

Sajnos úgy látom, hogy sokan meg se próbálnak megbarátkozni a gondolattal. Azt pedig elég hülyeségnek tartom, hogy "márpedig Maul akkor is meghalt"... pedig dehogy halt... Lucas találta ki. ha már az ő szavát sem fogadjuk el kanonnak hova jutunk?

 

Nekem egyébként bejön a "visszaráncigált" Maul, akkor is ha ezzel egyedül vagyok. ;)

 

Kérlek szépen, Lucas találta ki a Holiday Special-t, és az Ewok filmek sztoriját is. Sőt az egyik Ewok filmnél, még rendezett is... akkor mert Lucas, azokat is a filmekkel egyenértékűnek kell vennem?

 

Ha meg már a kánonra hivatkozol, miért van az, hogy a filmek G-szinten, a sorozat pedig CSAK T-szinten van. Simán megtehették volna, h G-re helyezik, mert akkor tényleg a filmekkel egyenértékű lenne. Akkor mondhatnám, hogy NEM TETSZIK, de a történet része (mint pl. amikor Jar Jar-t lecsokizza egy eopie). Az, hogy ez hivatalos? Persze, hogy az, hiszen hivatalos Lucasfilm sorozat, ahogy a régi Marvel képregények is hivatalosak. Az, hogy a filmek szintjén van? Hivatalosan sincs, mert T így annyi bizonyos, h a filmeken kívül, minden mást felülbírálhat.

 

Az meg nagyon szomorú, ha valamivel "meg kell próbálni megbarátkozni". Az ember a barátait megválogathatja...

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérlek szépen, Lucas találta ki a Holiday Special-t, és az Ewok filmek sztoriját is. Sőt az egyik Ewok filmnél, még rendezett is... akkor mert Lucas, azokat is a filmekkel egyenértékűnek kell vennem?

 

Ha meg már a kánonra hivatkozol, miért van az, hogy a filmek G-szinten, a sorozat pedig CSAK T-szinten van. Simán megtehették volna, h G-re helyezik, mert akkor tényleg a filmekkel egyenértékű lenne. Akkor mondhatnám, hogy NEM TETSZIK, de a történet része (mint pl. amikor Jar Jar-t lecsokizza egy eopie). Az, hogy ez hivatalos? Persze, hogy az, hiszen hivatalos Lucasfilm sorozat, ahogy a régi Marvel képregények is hivatalosak. Az, hogy a filmek szintjén van? Hivatalosan sincs, mert T így annyi bizonyos, h a filmeken kívül, minden mást felülbírálhat.

 

Az meg nagyon szomorú, ha valamivel "meg kell próbálni megbarátkozni". Az ember a barátait megválogathatja...

Azt nem tudtam hogy a sorozat T-szinten van, mivel eddig mindig úgy hivatkoztak rá, hogy egyenértékű a filmekkel. Viszont a TCW nem ír felül semmit, mert Maul halála nem egyértelmű az 1. rész alapján, így bőven visszahozhatták úgy hogy ne legyen ellentmondás. Az hogy ez sokaknak nem tetszik már mindenkinek a személyes gondja.

 

Meg kell próbálni megbarátkozni hiszen mást nem nagyon tudsz vele tenni. Vagy minden nap fröcsögni akarsz majd, hogy átok Lucasra meg a feltámadt Maulra? Ha elfogadod nem jelenti azt hogy szeretned is kell, de sajnos tetszik vagy nem Lucas szerint Mual nem halt bele a nabooi zuhanásába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudtam hogy a sorozat T-szinten van, mivel eddig mindig úgy hivatkoztak rá, hogy egyenértékű a filmekkel. Viszont a TCW nem ír felül semmit, mert Maul halála nem egyértelmű az 1. rész alapján, így bőven visszahozhatták úgy hogy ne legyen ellentmondás. Az hogy ez sokaknak nem tetszik már mindenkinek a személyes gondja.

 

Meg kell próbálni megbarátkozni hiszen mást nem nagyon tudsz vele tenni. Vagy minden nap fröcsögni akarsz majd, hogy átok Lucasra meg a feltámadt Maulra? Ha elfogadod nem jelenti azt hogy szeretned is kell, de sajnos tetszik vagy nem Lucas szerint Mual nem halt bele a nabooi zuhanásába.

 

Pedig ezért a sorozatért (és majd az élőszereplősért 2029-ben) létrehoztak egy külön szintet a filmek alatt, és minden más felett, KisKósa ennek a nagy tudósa. :) Persze, hogy nem ír felül semmit a filmeken, mert nem is írhat. Ilyen vitákba meg nem megyek bele, h Maul túlélhette-e biológiailag, mert PERSZE, HOGY TÚLÉLHETTE nem ezze van a bajom, hanem, hogy akkor az Ep2-ben kellett volna visszatérnie, akkor nem lett volna semmi bajom vele. Így a filmeket törné meg számomra. De mivel ez már a sokadik ilyen dolog lenne, így számomra a sorozat, egy az SW világában játszódó széria, amit szeretek és nézek hétről-hétre, csak nem ágyazom be két film közé, mert nem tudom.

 

Az meg, hogy én "fröcsögök", visszautasítom a jelzőt, és kikérem magamnak. Semmiféle átkot nem szórtam, szép is lenne egy animációs sorozat miatt kezdenék el átkozódni, vannak ennél nagyobb tragédiák is a való életben.

 

De sajnos tetszik vagy nem Lucas szerint, travi-szakács oktatja a főzést a vukiknak, Leia hercegnő énekel, és lovak élnek az Endoron. :D

 

De ezzel le is zárom, mert nem kell egymást meggyőznünk, és nem is teljesen a Brothers témába illik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit elmosódott a G-canon és a T-canon közötti határ, mióta George Lucas ennyire belefolyt a sorozatba és szinte minden epizód elkészítésében benne van a keze, pláne amikor ilyeneket írnak a StarWars.com-on, hogy "directly from George Lucas", ez az elem ennél G-canonabb nem is lehetne. De fel a fejjel, ha túl tudjuk tenni magunkat azon, hogy Darth Maul életben maradt, akkor piszkosul jól fogunk szórakozni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért szomorú, hogy egy ilyen béna rész ekkora felhajtást kap, meg tök ide nem illó halálokról van szó. Ez olyan, mint amikor valaki vergődik egy párkapcsolat végén, meg kegyelem szóval arra haj...nem kell ebbe semmit belelátni, fogytán az ötlet, Obi Van megint helyre rakja a csókát, aztán ennyi.Ennyi erővel delfin teste is lehetett volna, habár több a férfi SW fan, így valami gusztustalanabbal látták el... Szerintem a folytatás sem lesz több egy átlagos résznél...

Miért érzed szomorúnak? Én örülök neki, ha egy részről van mit beszélni, véleményezni. Még ha nem is mindig a pozitív tulajdonságait illetően. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert már ide kevertek mindent. Egyszerűen kár egy ilyen időhúzós, hangulatban remek, de értelemben hiányos epizódba többet belelátni, mint ami. Mi lesz a következő évad kezdése, Sebulba Transformerként tér vissza és fogattá tud alakulni, hogy bármikor kihívhass Anakint?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvas valaki külföldi fórumot, vagy más oldalt? Ott milyen visszhangja van a visszatérésnek?

Vegyes, de többségében negatív a kép a fórumokon. A számomra mértékadó kritikákat jegyzők pedig kivárnak, hogy mi lesz ebből. Egyelőre nem mondanak verdiktet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig azért nem néztem meg, mert úgy voltam vele, hogy jobban járok, ha a második felét is látom hozzá. Végül azért győzött a kíváncsiság, és... És most azt mondom, hogy megvárom a második részt, lássam, mit akarnak kihozni ebből a sztoriból. Mert ha most itt rögtön véleményt kéne mondanom, akkor azt mondanám, hogy ez iszonyú volt. Két dolog van, ami miatt ezt nem tudom bevenni.

1) Darth Maul életben van.

2) Darth Maul egy meggárgyult pók lett.

Konkrétan nem is az zavar, hogy él. Végül is, a TCW-ben előálltak már sokkal kevésbé eredeti ötlettel is (GodZillo...), meg úgyis, az EU-ban minden Sith visszajár a halálból, Maul is megküzdött már az öreg Ben Kenobival és Darth Vaderrel is. Belefér még pár kör, maximum nyelek egyet. Szóval ezen vígan átléptem, átlépek vagy át fogok lépni, majd a továbbiak alakulásától függ. Mert a fő gondom az, ahogy Darth Mault otthagytuk a halálában. Csűrhetjük, csavarhatjuk, de Mault ketté vágták, majd beleesett egy bazi mély verembe. Ennél kevesebbe is halt bele Erőhasználó. De ha még túl is élte, hogyan mászott ki onnan és hogyan hagyhatták kimászni onnan? Mit csinált? Kézreállt, kimászott, majd kisasszlzott a lézereken és hidaon át, elcsent egy űrhajót és meg sem állt az első szemétdombig, ahol ő lehetet a kakas? Vagy ezt hogyan képzelték el. Hogyan került a félbe vágott Darth Maul a naboo-i verem aljáról egy isten háta mögötti szemét-világ barlangjába? NAGYON ajánlom, hogy erre a kérdésre választ kapjunk a következő részre. Ez nem egy elhanyagolható kérdés, amire azt mondom, hogy majd a fantáziám betömi. Nem érdekel, hogy Talzin mama csiribi-csiribája teleportálta át, jawák fújták meg a hulláját a helyszínelők orra elől (mert ugye alap, hogy egy ilyen fontos ellenfelét nem hagyunk megrohadni, hanem elvisszük boncolásra), vagy egy elcseszett klón. De feleljenek rá!!!

A második pontban lévő bajon viszont szerintem egy tökéletes folytatás sem segíthet. Ezzel, hogy egy meghibbant pók-zabrak kiborgot csináltak belőle, szegény nimbuszát rombolták le. Egy csendes, de halálos, igazán cool figurát degradáltak le egy szellemi topronyttyá vállt elcseszett kentaur szintjére. Ezt már csak úgy tudnák menteni, hogy ez nem az igazi Darth Maul.

 

A rész többi eleme nagyjából a helyén van. A szemétbolygó tetszett, az étterem is, emlékezetett Dex bárjára. Az nem igazán jött be, hogy Anakint és Ahsokát beollózták, ráadásul Dookunak és Anakinnak pont ugyanazt a szót kellett a szájába adni, de annyi baj legyen. Nem a dialógusok miatt szeretem ezt a szériát. A kígyót nagyon csipáztam, hatalmas karakter lett, kár, hogy rövid távon kinyúlt. A zene is jó. De ha a következő részben Sidious nem tűnik fel, az megint egy nagy negatívum lesz. Mert röhely lenne, ha rajta kívül mindenki levenné Maul és Savage egyesülésének ügyét.

 

Egy szó, mint száz, ha pusztán ezt az egy részt kéne értékelnem, úgy írnám le, mint egy kalap trágyát, a TCW legmélyebb pontja alatti pont. Nem azért, mert rosszúl van összerakva, hanem azért, mert egy olyan elem köré építették fel, amire semmi szükség sem volt és - egyelőre - nem is tudták jól elhelyezni, és mert ezt az elemet ledegradálták egy király karakterről egy pocsék karakterré. De éltem én már át csodát, és jól tudom, hogy egy történetet megítélni fél részből nem fair play, szóval egyelőre maradok a "majd meglátjuk" álláspontnál. A legrosszabbra készültem, alulmúlták, a következő részre át kell értékelnem a legrosszabbról alkotott nézeteimet, de remélem, hogy a következő rész mindent a helyére tesz. Lehet ebből még építkezni, van arról elképzelésem, hogyan hozzák össze, hogy az működjön, csak sajnos nem én írom... De tudom, hogy a TCW stábjában nem egy nálam jobb sztoriszövő ücsörög. Remélem a rész közelébe engedték őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, a TCW-ben előálltak már sokkal kevésbé eredeti ötlettel is (GodZillo...), meg úgyis, az EU-ban minden Sith visszajár a halálból, Maul is megküzdött már az öreg Ben Kenobival és Darth Vaderrel is. Belefér még pár kör, maximum nyelek egyet.

Hmmm... Látom szokásoddá vált, hogy hozzászólásonként belerúgsz egyet az EU-ba. De kár ezekkel a példákkal dobálózni, ugyanis amikor Ben Kenobival vív, az teljességgel non-canon. Ki tudja, ha a készítők úgy döntenek, hogy túléli a TCW-t, akkor mégsem. De az alkotók egyértelműen ez alapján készítették el a túlélő Darth Maul modelljét. Amikor Darth Vadderrel vív, az pedig nem ő volt, ha nem mondtam még százszor, akkor egyszer sem.

 

Mert röhely lenne, ha rajta kívül mindenki levenné Maul és Savage egyesülésének ügyét.

Röhej. ;) By: GrammarNazi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Látom szokásoddá vált, hogy hozzászólásonként belerúgsz egyet az EU-ba. De kár ezekkel a példákkal dobálózni, ugyanis amikor Ben Kenobival vív, az teljességgel non-canon. Ki tudja, ha a készítők úgy döntenek, hogy túléli a TCW-t, akkor mégsem. De az alkotók egyértelműen ez alapján készítették el a túlélő Darth Maul modelljét. Amikor Darth Vadderrel vív, az pedig nem ő volt, ha nem mondtam még százszor, akkor egyszer sem.

 

Röhej. ;) By: GrammarNazi

Egy szóval sem írtam én kanonokról, és semmi valótlant nem állítottam (az, hogy expanded, ireleváns, akkor is az EU része, ha tetszik, ha nem). Nem tudom, mi a bámatért kell kötözködni, mert még csak nem is rúgtam bele. Megállapítottam egy tényt: Darth Maul már kétszer visszatért halottaiból. Tök mindegy, hogy milyen formában, akkor is ő volt. Érdekes, Starkiller droidját nem soroltam oda. Na, vajon miért nem? És akárhogy is véded, Exar Kun, Darth Sidious, Darth Maul, és a többiek, már többszőr is visszatértek ilyen-olyan formában. És ez baromi gáz, és az, hogy a TCW-ben most látok egy harmadik Maul inkarnációt, nem lesz eredetibb ötlet, és ez az EU-nak köszönhető részben.

Vannak jó pontok az EU-ban, amiket én is szeretek, de a sokadikszor feltámadó karakterek, az újabb és újabb tizenkettő egytucat Sötét Jedik, Sithek, Birodalmak és Lázadók nem tartoznak ide. A TCW pedig még olyasmihez nem nyúlt rosszúl, ami nekem tetszik.

 

A röhejért meg köszi, de ugye nem gáz, ha a harminckettedik ébren töltött órámban kicsit megkopik a helyesírásom... :|

 

Szerk.: a matematikai képességeim sem az igaziak, csak huszonkilencedik óra. Majd hajnali kettőkor lesz harminckettő... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, az értékeléssel én is megvárom a következő részt, mert attól, hogy megtörtént a nagy visszatérés, attól még erősen egy időhúzó rész volt a várható évadzáró cliffhanger előkészítésére. Való igaz, más részek kb. 5 percben adnak annyi cselekményt, mint amit itt végül láthattunk, így az egész inkább tűnt egy egész estés film első húsz percének, mint egy sorozatos sztoriszál nyitányának. Attól még való igaz, veszett hangulatos volt, Sam Witwer baromi jól adta a megkattant Mault, akinek mondjuk a jellemváltozásával gondom nincs, végül is ha valaki több mint tíz évig a saját bukásának tudatával él kettesben, az csoda lenne, ha nem veszítene a coolságából.

Ettől eltekintve a rész végeztével tényleg a reakcióm annyi volt, hogy: ennyi?

A döcögős indulásból még bármi lehet, és remélem nem hagyják megválaszolatlanul Maul túlélését, de azt sem tartom elképzelhetetlennek. Most tényleg bármi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen reaper, még sok mindent nem tudunk pl. olyan apróságot, ha Maul miért lett olyan amilyennek itt láttuk. Ráérünk trágyázni ha elbaltázták.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval sem írtam én kanonokról, és semmi valótlant nem állítottam (az, hogy expanded, ireleváns, akkor is az EU része, ha tetszik, ha nem). Nem tudom, mi a bámatért kell kötözködni, mert még csak nem is rúgtam bele. Megállapítottam egy tényt: Darth Maul már kétszer visszatért halottaiból. Tök mindegy, hogy milyen formában, akkor is ő volt. Érdekes, Starkiller droidját nem soroltam oda. Na, vajon miért nem? És akárhogy is véded, Exar Kun, Darth Sidious, Darth Maul, és a többiek, már többszőr is visszatértek ilyen-olyan formában. És ez baromi gáz, és az, hogy a TCW-ben most látok egy harmadik Maul inkarnációt, nem lesz eredetibb ötlet, és ez az EU-nak köszönhető részben.

Vannak jó pontok az EU-ban, amiket én is szeretek, de a sokadikszor feltámadó karakterek, az újabb és újabb tizenkettő egytucat Sötét Jedik, Sithek, Birodalmak és Lázadók nem tartoznak ide. A TCW pedig még olyasmihez nem nyúlt rosszúl, ami nekem tetszik.

 

A röhejért meg köszi, de ugye nem gáz, ha a harminckettedik ébren töltött órámban kicsit megkopik a helyesírásom... :|

A filmek és a TCW szempontjából valóban irreleváns. Már ha lehet ilyenről beszélni egy olyan sorozatról, amely annak rendje és módja szerint merít belőle elég rendesen. De épp ezért, mert az Old Wounds non-canon, technikailag sohasem történt meg. A Darth Vader elleni küzdelem során pedig egy csapat próféta alkotta illúzió volt. Visszatért, valóban, csak nem a halottaiból. Darth Maul az EU-ban mindig is halott volt és az is maradt. Starkiller droidja pedig pláne nem számíthat visszatérésnek, elvégre szintén csak egy beépített program volt, semmi több. Palpatine visszatéréseit aláírom, hogy nem voltak jók, a Dark Horse Comics még nagyon gyerekcipőben járt az EU-k terén, de az olvasók szerették. Exar Kun nem tér vissza, hiszen gyakorlatilag nem is tűnt el. Régóta tudott volt, hogy a teste elpusztult, de a lelke életben maradt, ergó a visszatérés szó megint csak sántít.

 

Én pedig nem kötözködöm, csak felhívom a figyelmed arra, amit csinálsz, a Bounty-ban is az epizód értékelésével párhuzamosan igyekeztél minél ötlettelenebbnek és gagyibbnak beállítani azt és most is ugyanezt teszed. Csupán felszólalok, ha úgy érzem, hogy nincs igazad.

 

Szóval, részben az EU-nak köszönhető az, hogy Darth Maul visszatért? Miért? Mert ott egyszer elsütötték egy "mi lenne, ha" képregényben? Végül is egyszerűbb rá kenni. Ez az alkotók döntése volt, semmi más. T-canon mivolta miatt a sorozat mindent megtehet, amit akar, csak a filmeknek nem mondhatott ellent néhány esetben ezt meg is tette, néhány elemet pedig kölcsönzött. Azért, mert az alkotók ötletet merítettek valamiből, amit még maga az EU sem gondolt komolyan, azért kár őket hibáztatni. Ez mind George Lucas sara, a megvalósítás részleteit kölcsönözték csak máshonnan. A cél kétségkívül a nézettségnövelés és a szenzáció volt, ezt végül el is érték, hogy milyen a visszhangja, az egy más kérdés.

 

OFF vége.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy voltam vele, hogy a véleményemmel megvárom a következő részt, mert nem mindegy, hogyan folytatódik ez a történet már az elejének a megítélése miatt sem. De most mégis kedvet kaptam írni pár sort legalább, a magam kedvéért is, hogy lássam, hogyan is állok ehhez a Maul-jelenséghez.

Először is: az epizód maga teljesen jó volt, Opress most is hozta a korábbi remek karakterét, eltökélt volt és erős, megtett mindent, hogy megtalálja a testvérét, nem válogatott a módszerekben. A helyszín, ahová tévedt, maga a megtestesült pokol, szeméthegyek, savas eső, ellenség mindenhol. Borzasztó, hogy végül megtalálja Maul-t, itt, és amilyen állapotba az került. Valóban sokkoló volt a szerencsétlen, ehhez nincs mit hozzátenni. Én is hajlok arra, hogy nem kellett volna feltámasztani, mert ennek a párának alig van már némi köze a régi délceg Sith-tanítványhoz, aki hajdan megölte Qui-Gon-t. De ha már megtették, akkor én azt várom, hogy ebből nagyon ütős történet várható, ami igazolja, hogy érdemes volt ehhez a tabuhoz hozzányúlni.

Rengeteg a kérdés, kezdve azzal, hogy élte túl a kettévágást, és hogy került oda, de engem inkább az érdekel, hogy miért élte túl? Mi volt a cél, ami miatt bárki (valszeg Talzin) látott ebben rációt? Azt tudjuk, hogy akármit is csinálnak ők ketten Opress-szel, Obi-wan nem fog meghalni, sőt Dooku sem. De a történettől ettől fogva én extra izgalmakat és fordulatokat várok, ami utólag is értelmet ad ennek a most nagyon értelmetlennek tűnő visszatérésnek. Másként nem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom emlékeztek arra, amikor Talzin a "semmiből" poharat varázsolt Dooku elé. Nos, azt nem a semmiből varázsolta, hanem egy másik helyiségből. Ezen elindulva meglehet, hogy a zuhanó Mault is így "teleportálta" Lotho Minorra. Ha már hatalmas távolságból képes Dookut megbabonázni ez is meglehet. Az emlékei pedig nem vesztek el egyből, hanem a folytonos magány és szenvedés hatására őrült meg. Talán a guberálók szerelték fel rá a "póktestet" egyelőre ismeretlen oknál fogva. Talzin pedig azért juttatta a bolygóra, mert egyértelmű tervei vannak vele és Opressel, de nem akarta, hogy erről bármelyik is tudjon. Úgy tűnik, a Jedik kipusztítása ez a cél. De az sem lehetetlen, hogy Talzin a tesók anyja, ezért viseli ennyire szívén a sorsukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom emlékeztek arra, amikor Talzin a "semmiből" poharat varázsolt Dooku elé. Nos, azt nem a semmiből varázsolta, hanem egy másik helyiségből. Ezen elindulva meglehet, hogy a zuhanó Mault is így "teleportálta" Lotho Minorra. Ha már hatalmas távolságból képes Dookut megbabonázni ez is meglehet. Az emlékei pedig nem vesztek el egyből, hanem a folytonos magány és szenvedés hatására őrült meg. Talán a guberálók szerelték fel rá a "póktestet" egyelőre ismeretlen oknál fogva. Talzin pedig azért juttatta a bolygóra, mert egyértelmű tervei vannak vele és Opressel, de nem akarta, hogy erről bármelyik is tudjon. Úgy tűnik, a Jedik kipusztítása ez a cél. De az sem lehetetlen, hogy Talzin a tesók anyja, ezért viseli ennyire szívén a sorsukat.

 

Viszont ezekhez a képességekhez képest a Jedik és még Sidious is a béka feneke alatt vannak. Az Erő eltörpül amellett, amire a mindenható Talzin képes. :D (Ez nálam még jobban kiveri a biztosítékot mint az, hogy Maul életben van. :))

Már többször írtátok, hogy a póktestet biztos a guberálók szerelték fel. Azért remélem nem lehet mindent ilyen tollvonásokkal elintézni, csodálkoznék, ha ez lenne majd a magyarázat. De nagyon profi lehet a technológia egy szemétbolygón, ahol egy ilyen műveletet végrehajtanak. A guberálóknak pedig inkább Coruscant legmagasabb szintjein kellene orvosi laboratóriumokban közreműködniük, ha hulladékokból - egy szemétdombon - is képesek egy több lábból!! és potrohból álló robottestet összehangolni az idegekkel, használhatóvá tenni, plusz megoldani szerencsétlen Maul emésztését, ürítési - és bélproblémáit. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kósa, kérlek, olvasd már el, amit írtam az EU imádó szemellenződ nélkül! Nem az számít, hogy Darth Maul vagy Darth Maul árnyéka, szelleme, klónja, önarcképe, mellszobra stb. tért-e már vissza, hanem az, hogy a Darth Maul karaktert (piros-fekete tetovált szarvas pofa, tüzes tekintettel, duplapengéjű fénykarddal, Darth Maul névvel) canon, non canon formában már több ízben felhasználták az EU-ban is. Olyan nehéz ezt megérteni? Nem tartozik ide az, hogy miféle formában és az univerzum elfogadott része vagy sem, csak az, hogy LÉTEZIK MÁR ILYEN! Ennél jobban nem tudom ragozni... :roll:

És igen, ha az EU egyes aspektusait egy kalap sz*rnak tartom, akkor minden egyes alkalommal, amikor úgy érzem, hogy a TCW ezeket az aspektusokat jól átírja, meg fogom jegyezni. De ne félj, ha az átírás nem tetszik, azt se hagyom szó nélkül.

Mellesleg igen, az, hogy a Bounty-ban is megjegyeztem, az valóban "hozzászólásonként belerúgás", ahogy olyan találóan megjegyezted. :pfff:

 

Szerintem épp az volt a lényeg hogy egy 180 fokos fordulatot vett Mault lássuk. Karakterfejlődés és társai... ;)

De miért ebbe az irányba fordult? :( Értem én, hogy valami mást akartak, olyat, amire senki se számított, de pont a meggárgyulás volt szerintük a legjobb alternatíva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ezekhez a képességekhez képest a Jedik és még Sidious is a béka feneke alatt vannak. Az Erő eltörpül amellett, amire a mindenható Talzin képes. :D (Ez nálam még jobban kiveri a biztosítékot mint az, hogy Maul életben van. :))

Nem tudom, mennyire vagy otthon az EU-ban, vagy mennyire érdekel/mennyit fogadsz el belőle, de A jövő látomása c. regényből kiderül, hogy Aing-Tii szerzetesek (tehát nem Jedik vagy Sith-ek, csupán az Erőt valamilyen egyéb módon használni képes lények) alkalmazni tudták a lentebb említett képességet, igaz, nem fényévnyi távolságokból... De az eddigiek alapján, Talzinban lehet elég kakaó a távolság leküzdéséhez, elvégre nem egy hétköznapi alak. :D Ennek ellenére, remélem, valami bevehetőbb magyarázattal szolgálnak majd Maulra. Egyelőre elképzelni se tudok olyan magyarázatot, amit a fanok nagy része fanyalgás nélkül el tud majd fogadni. Kár volt ezt bolygatni, én mégis várok, mi sül ki belőle. Akárhogy is legyen, attól még sem Lucast, sem a készítőket, sem az SW-t nem fogom elásni vagy megátkozni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ezekhez a képességekhez képest a Jedik és még Sidious is a béka feneke alatt vannak. Az Erő eltörpül amellett, amire a mindenható Talzin képes. :D (Ez nálam még jobban kiveri a biztosítékot mint az, hogy Maul életben van. :))

Már többször írtátok, hogy a póktestet biztos a guberálók szerelték fel. Azért remélem nem lehet mindent ilyen tollvonásokkal elintézni, csodálkoznék, ha ez lenne majd a magyarázat. De nagyon profi lehet a technológia egy szemétbolygón, ahol egy ilyen műveletet végrehajtanak. A guberálóknak pedig inkább Coruscant legmagasabb szintjein kellene orvosi laboratóriumokban közreműködniük, ha hulladékokból - egy szemétdombon - is képesek egy több lábból!! és potrohból álló robottestet összehangolni az idegekkel, használhatóvá tenni, plusz megoldani szerencsétlen Maul emésztését, ürítési - és bélproblémáit. :P

Ami a guberálókat illetti, ajánlom figyelmedbe a hivatalos SW honlap enciklopédiáját. Ha saját magukat képesek ellátni hulladékalkatrészekből szerkesztett kibernetikus tagokkal, simán megcsinálhatták Maul-nak is pók-altestet.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a guberálókat illetti, ajánlom figyelmedbe a hivatalos SW honlap enciklopédiáját. Ha saját magukat képesek ellátni hulladékalkatrészekből szerkesztett kibernetikus tagokkal, simán megcsinálhatták Maul-nak is pók-altestet.

 

Persze, simán. Anatómiailag szakasztott zabrakok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kósa, kérlek, olvasd már el, amit írtam az EU imádó szemellenződ nélkül! Nem az számít, hogy Darth Maul vagy Darth Maul árnyéka, szelleme, klónja, önarcképe, mellszobra stb. tért-e már vissza, hanem az, hogy a Darth Maul karaktert (piros-fekete tetovált szarvas pofa, tüzes tekintettel, duplapengéjű fénykarddal, Darth Maul névvel) canon, non canon formában már több ízben felhasználták az EU-ban is. Olyan nehéz ezt megérteni? Nem tartozik ide az, hogy miféle formában és az univerzum elfogadott része vagy sem, csak az, hogy LÉTEZIK MÁR ILYEN! Ennél jobban nem tudom ragozni... :roll:

EU imádó szemellenző nélkül azt olvastam, hogy...

 

Megállapítottam egy tényt: Darth Maul már kétszer visszatért halottaiból. Tök mindegy, hogy milyen formában, akkor is ő volt.

Az utolsó tagmondat akkor nem kellett volna, mert az nem "akkor is ő", ha egyszer nem ő az, érted. Sorozatbeli példa, attól még, hogy Ahsoka megvívott a Holocron Heistben Cato Parasittivel, aki Jocasta Nu alakját vette fel, attól még Ahsoka nem Jocastával harcolt. A külsőségeket tekintve igen, de valójában mégsem.

 

De igen, létezik ilyen és a mondandód ezen részét nem is vontam kétségbe egy percig sem.

 

És igen, ha az EU egyes aspektusait egy kalap sz*rnak tartom, akkor minden egyes alkalommal, amikor úgy érzem, hogy a TCW ezeket az aspektusokat jól átírja, meg fogom jegyezni. De ne félj, ha az átírás nem tetszik, azt se hagyom szó nélkül.

Mellesleg igen, az, hogy a Bounty-ban is megjegyeztem, az valóban "hozzászólásonként belerúgás", ahogy olyan találóan megjegyezted. :pfff:

És ehhez miért társul ez a hangulatjel, talán az utolsó két epizód esetén talán ez nem volt igaz? Idézlek...

 

Bár a TCW megint s*ggbe rúgta az EU-t (minden értelemben) ezért maximálisan hálás vagyok.

Használtad mindezt egy olyan epizód értékelésénél, amelynek olyan komolyabb EU-s témakörhöz gyakorlatilag köze, de köze nem volt. Ebben az esetben a TCW semmilyen aspektust nem írt át, mégis az EU-val párhuzamosan értékelve emelted ki az epizód erényeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Borzasztó, hogy végül megtalálja Maul-t, itt, és amilyen állapotba az került. Valóban sokkoló volt a szerencsétlen, ehhez nincs mit hozzátenni. Én is hajlok arra, hogy nem kellett volna feltámasztani, mert ennek a párának alig van már némi köze a régi délceg Sith-tanítványhoz, aki hajdan megölte Qui-Gon-t.

Az elégett Anakinnak a láva parton se volt sok köze ahhoz a sráchoz akit megismertünk az EPI -ben. :) Annyi a különbség, hogy az ő útját ismerjük, Maulét (még) nem.

 

Szerintem épp az volt a lényeg hogy egy 180 fokos fordulatot vett Mault lássuk. Karakterfejlődés és társai... ;)

Így ahogy írod. Az lett volna a legnagyobb marhaság, ha Maul malmozik a sarokban és alig szól egy-két szót. :) Nyilván az eltelt 12 év alatt egy ilyen helyen csak megzakkanni lehet, ezt viszont remekül adagolták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ezekhez a képességekhez képest a Jedik és még Sidious is a béka feneke alatt vannak. Az Erő eltörpül amellett, amire a mindenható Talzin képes. :D (Ez nálam még jobban kiveri a biztosítékot mint az, hogy Maul életben van. :))

Már többször írtátok, hogy a póktestet biztos a guberálók szerelték fel. Azért remélem nem lehet mindent ilyen tollvonásokkal elintézni, csodálkoznék, ha ez lenne majd a magyarázat. De nagyon profi lehet a technológia egy szemétbolygón, ahol egy ilyen műveletet végrehajtanak. A guberálóknak pedig inkább Coruscant legmagasabb szintjein kellene orvosi laboratóriumokban közreműködniük, ha hulladékokból - egy szemétdombon - is képesek egy több lábból!! és potrohból álló robottestet összehangolni az idegekkel, használhatóvá tenni, plusz megoldani szerencsétlen Maul emésztését, ürítési - és bélproblémáit. :P

Sky leírta, amire gondoltam, mondjuk a könyvet nem olvastam, de neten már nézelődtem a téma iránt. Érdemi választ viszont még nem olvastam. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben érdekesek Maul szavai. Vajon mire vagy kire gondolhatott amikor ezeket mondta?

 

"Kegyelemért könyörgök, mester. A kegyelem csupán hazugság, gyengék álomképe, hogy erősnek hihessék magukat. Nem kérek kegyelmet."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.