Ugrás a kommentre

4x21 - Brothers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Van egy mondat ami egy az egyben ugyanaz mint ami az Altar of Mortisban is elhangzott a Fiú szájából.

 

"The chains are the easy part, its what goes on in here (points to his head) that is the hard part"

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem térsz vissza. Most őszintén. Senki nem kíváncsi a fröcsögésedre. Nem tetszik? A szíved joga. Van ezer hely ahol szidhatod a sorozatot meg Lucas-t. Itt ne tedd.

:lol::clap:

 

Bocs, hogy nem egyezik a véleményem. Az meg, hogy ne írjak negatív véleményt az röhej. Ilyen szellemben talán érdemes lenne az oldalt Star Wars SAGA csak pozitív kritikájú Fórum és Hírportál-ra átnevezni.

Egyébként a részre vonatkozó megállapításaim megegyeznek azzal amit Donát írt. Akkor most mégis lehet negatívat írni? Vagy csak nekem nem?

A két percnyi pozitívumot meg mint már párszor elmondtam nem írom le, hisz megteszitek ti.

A visszatérést meg a sorozatra értettem, az oldalra attól még időnként benézhetek. :D

 

Szerk.:

A fentire a témába vágó Vélemények és javaslatok 2.0-ben válaszoltam-

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Megint nem vagy képben, de már megszoktam. :D Leírtam már ezerszer, de akkor leírom még egyszer a kedvedért. Lehet negatív kritika, de amit Te csinálsz az már rég túlment ezen. Kis túlzással azért jársz ide, hogy minden héten beírd miért is volt rossz az adott rész. Persze írsz pozitívumokat is, olyan 80-20 arányban. :D Amit írtam, az meg az utolsó kijelentésednek szólt, hogy végeztél a sorozattal. Nincs ezzel semmi gond, csak akkor ide ne írj. Egyébként a következő OFF hozzászólásokat törlöm itt, még mielőtt kis litániába kezdesz, hogy mennyire szemét vagyok. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy mondat ami egy az egyben ugyanaz mint ami az Altar of Mortisban is elhangzott a Fiú szájából.

 

"The chains are the easy part, its what goes on in here (points to his head) that is the hard part"

 

Ez figyelemre méltó párhuzam. Csak nehogy ebből még legyen valami! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na elkészültem az értékeléssel :D Így utólag rájöttem, hogy azért csalódtam, mert két dologra voltam felkészülve: katarzisra, vagy epikus bukásra, már pedig akármi lesz is a vége ennek a szálnak, még nagyon messze van.

 

Rögtön a rész elején megkaptuk az eddig legszebb tájképet Dooku kastélyáról. Gyönyörű volt ott a hegyek közt :clap:

Dooku monológja jó kis felvezető volt. Jókora zavar lehetett az Erőben, hogy ennyire aggasztja még őt is. Remélem Palpatine reakciója benne lesz a következő részben akár kancellárként, akár Sidiousként, de legjobb lenne mindkettő.

Azt én sem értem, hogy Ventress miért lóg még mindig Lattz Razzi-val, de maga a jelenet tetszett. Érdekes, hogy Ventress mennyire feszült Savage miatt.

Az étterem jelenet nekem tetszett, Derrownostól, Keira Swan-ostól, balnabostól. Ami nem tetszett, az az, hogy a kitörő pánik nem volt túl hihető, a „fejvesztett menekülés” egy békés kocogásra emlékeztetett. Savage meg mintha összement volna egy kicsit nem? Tetszett az ötlet, hogy a por, egy ilyen látszólag jelentéktelen dolog volt az utolsó nyom, amire szüksége volt, de azért én is szívesen láttam volna egy kicsit többet a nyomozásából. Anakin és Ahsoka jelenete nagyon tetszett, szakadtam Anakin beszólásán a haditápról, meg hogy az étterem tulaj serpenyővel fenyegette őket. :lol: Az is nagyon jó volt, ahogy Ahsokával beszélt a zavarról, amit érzett. Ironikus, hogy ha egy pillanattal korábban érkeznek, megállíthatták volna Savage-t…bár mondjuk jobban meggondolva, Anakin még Obi-Wannal együtt sem tudta legyőzni Savage-t, úgyhogy rövidtávon lehet jobban jártak, hogy elkerülték egymást.

Az a teherszállítóhajó mekkora volt már! Mint egy elhízott AT-AT :lol: Egyértelműen a legbizarabb és leglehetetlenebb űrjármű az SW-ben. Ezekután simán elhiszem, hogy az Ezeréves Sólyom a leggyorsabb ócskavas a Galaxisban :D Tetszett, hogy a pilóta egyből megérezte, hogy nem tanácsos ellentmondania Savage-nak, igaz a végén ez sem segített rajta. Azt viszont nem értem, hogy mégis mi lehetett a rakomány amit Lotho Minor-ról hozott?

 

Lotho Minor nagyon bejött, sokkal „jobban” néz ki, mint a Raxus Prime. A junkerek nagyon nem jöttek be, de kellett a szereplésük, mert nyilván ők szerelték Maul-nak a póktestet. A tűzköpőkért szintén nem vagyok oda. Oké-oké jól néznek ki, de az ilyen „élő” gép dolgokat sosem kedveltem.

 

Morley egy igazi féreg volt :D Egy kicsit szerintem is Luke és Yoda találkozására volt ez egy kifacsart utalás. A savaseső jó ötlet volt, bár ha olyan tömény volt, hogy Savage páncélja egyből füstölni kezdett tőle, akkor a bőrét is rég lyukasra marta volna, mire beért abba a kuckóba 

 

És meg is értekezett Darth Maul. Mikor először megláttam a pók-altestet, amit kapott hááát nem voltam elragadtatva, de második és harmadik nézésre egyre jobban megtetszett. Ócska és rozoga, ahogy az egy szemétlerakó bolyón guberált alkatrészektől elvárható. Értelmesebb megoldás, mintha

egyből azokat a csúcsszuper protéziseket rakták volna alá :D

Jó, hogy az illesztést olyan mocskos, szakadt kötésekkel takarták. Ráadásul ahogy a maradék teste kinéz, hát annál szinte az Éjnővér zombik is jobb állapotban voltak.

 

Nagyon tetszett a darkos feeling az odújában, a szanaszét heverő csontok pedig megmagyarázták, mi is lett azokkal akiket a „szarvas férfi” a föld alá hurcolt. Brrr. Abba mondjuk jobb bele se gondolni, hogy hogyan is… khm „ürített” evés után :sick:

 

Mikor kiderült, hogy tényleg visszahozzák én sem voltam oda az örömtől, de ahányszor meghallottam Sam Witwer-t Maulként a trailerekben és interjúkban minden egyes mondata egy rakás kifogásomat elsöpörte. Kissé ugyan túlságosan is emlékeztetett a Fiúra, de olyan fantasztikusan hozta az idegroncsot, hogy ez egyszerűen nem tudott érdekelni, ugyanúgy ahogy a póklábak sem zavartak másodszorra.

Meglehetősen morbid volt Savage elérzékenyült hangszíne, ahogy szólongatta a „Testvér”-ét.

 

Maul őrült motyogása nagyon jó volt, ráadásul már magában hordozza a választ a túlélésére is. A Sith alaptörvénynek megfelelően, a fájdalmából, dühéből, bosszúvágyából merített annyi erőt, hogy életben maradjon, azaz legyőzzön egy végzetes sérülést. „A győzelemben a láncaim lehullnak”, hát sokra ment vele mondhatom! De ami igazán durva, hogy még ő is felismerte, hogy mennyire hiába való kényszerítenie magát az életben maradásra, és mégis folytatja („A láncokat könnyű letépni. Ami idebent megy végbe az a nehéz!”), mert ugye a „béke hazugság”.

 

Mindent összevetve remek rész volt, csak nem katarzist várva kell leülni elé,mert ponthogy arra ment ki a az egész, hogy felépítsék benne a feszültséget, ami lehet, hogy csak jövőre fog elszabadulni.

9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett ez a rész, leginkább a hangulata miatt. Abban egyet értek, hogy a vége unalmas volt és egyben hibás is, jobb bejezéssel, jobban várnám a végső összecsapást. Az ending is 20perces lesz, vagy többre lehet számítani? Amúgy voltak benne vicces részek, a kígyó szerű lény is tetszett... :)

Lehetne jó paródiát csinálni pl. az éttermes részből:

Anakin: - Azt hiszem érzek valamit...valami baljósat...zavart az erőben...nagyon közel van!

Ashoka: - Ugyan már Anakin, hiszen csak a A Sithek bosszújában állsz át a sötét oldalra!

Anakin: - Jah, akkor együnk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a rész. Jó kis lassú felvezetés volt. Kár, hogy Sidious reakcióját nem láttuk. Opress nyomozása rövidre sikeredett, de nem is baj. Lotho Minor tiszta Raxus Prime. Szerintem még vagy több tucat bolygó létezhet, ami ilyen, a galaxis úgyis termel annyi szemetet. A kígyó fickó elég fura lett, kb olyan, mint Ká a dzsungel könyvéből. A végén Maul a póklábakkal nem igazán tetszett, tisztára olyan volt, mint egy drider.

Összességében véve remek rész lett, amit Maul furcsa kinézete rontott el egy kicsit.

Egyébként még mindig nem győződtem meg, hogy ő az igazi. Akár egy degenerált klón is lehet, amit Maul hullájából csináltak és rendelkezik Maul emlékeivel. Lehet, hogy valami génhiba folytán nem nőtt lába. :D

De az is lehet, hogy ő az igazi.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nkem tetszett a rész. Jó kis lassú felvezetés volt. Kár, hogy Sidious reakcióját nem láttuk. Opress nyomozása rövidre sikeredett, de nem is baj. Lotho Minor tiszta Raxus Prime. Szerintem még vagy több tucat bolygó létezhet, ami ilyen, a galaxis úgyis termel annyi szemetet. A kígyó fickó elég fura lett, kb olyan, mint Ká a dzsungel könyvéből. A végén Maul a póklábakkal nem igazán tetszett, tisztára olyan volt, mint egy drider.

Összességében véve remek rész lett, amit Maul furcsa kinézete rontott el egy kicsit.

Egyébként még mindig nem győződtem meg, hogy ő az igazi. Akár egy degenerált klón is lehet, amit Maul hullájából csináltak és rendelkezik Maul emlékeivel. Lehet, hogy valami génhiba folytán nem nőtt lába. :D

De az is lehet, hogy ő az igazi.

De remélem nem okoz csalódást az sem, hogy ha tényleg ő az. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felfigyeltem valamire Talzin kapcsán. A hologramján pirosan villog Maul jele! Tehát ő tudja hol van??? :o A fene se tud elmenni ezen a vén boszorkán. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok mi a francot akarhat ez a nő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rólam köztudott hogy nem igazán rajongtam az ötletért hogy Mault feltámasszák, sőt nem is hittem benne. Azt hittem valami szellem lesz. De aztán elfogadtam és kiváncsian vártam mit hoztak ki belőle.

Eléggé titokzatos dolgokat.

Opress nyomozásának hiánya nem zavart, nyilván addig járkált az űrkikötőben és vizsgálta a rakományokat míg nem jelzett a nyakában a "műszer". Gondolom ez az űrkikötő olyasmi lehet mint a Földön Frankfurt reptere, egyfajta csomópont. Ventress szerintem még nem indult a múlt részben látható küldetésre, azért ült ott a fejvadász csajjal. Párhuzamosan játszódhat ez a rész a múlt hetivel.

Az étteremben engem nem érdekelt ki van a háttérben. A robotrendőrök ismét jók voltak.

Mindenki azt érezte meg hogy közeledik egymáshoz a két testvér gondolom valami nagy dolog lesz készülőben Talzin anya segítségével(aki ezek szerint túlélte Dooku ostromát).

Maga a szemétbolygó zseniális. Miért ne lehetne egy szemétégető bolygó a galaxisban? A tűzokádó is logikus, állandóan el kell égetni a sok szemetet mert felhalmozódik.

A kígyó hatalmas volt, illett is rá a jelző: alattomos mint a kígyó. A guberálok meg hasonlítottak a javákra. Opress nem semmi írtást rendezett köztük.

Jött aztán a lényeg Maul. Ma világosodtam meg hogy élhette túl és hogy került ide. Szerintem úgy ahogy Darth Bane a könyvben, felhasználva a sötét oldalt. Szerintem a készítők olvasták a Bane-trilógiát(sőt gyanakszom arra hogy ekkor vették az ötletet hogy Mault feltámasszák). Az aknában aztán egy szemétgyűjtő gép belerakhatta egy űrhajóba ami erre a bolygóra hozta. Itt meg alkatrészekből csinált magának lábakat.

Szomorú így látni az egykori nagy harcost. Nekem nem volt hiányérzetem hogy nem magyaráztak meg mindent egy csomó dolgot megpróbáltam megmagyarázni ezen rész kapcsán.

Kiváncsian várom a következő részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma világosodtam meg hogy élhette túl és hogy került ide...felhasználva a sötét oldalt....Az aknában aztán egy szemétgyűjtő gép belerakhatta egy űrhajóba ami erre a bolygóra hozta. Itt meg alkatrészekből csinált magának lábakat.

Ezek az elméletek egyre jobbak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletem az nincs, de nem is voltam soha az a kreatív fajta, viszont azt remélem, hogy ezt az egészet csak valamelyik szereplő álmodja. Számomra ez az egyetlen értelmes megoldás

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez tényleg jobb lenne... úristen.

 

Nekem ez a megoldás is tetszene.

 

De remélem nem okoz csalódást az sem, hogy ha tényleg ő az. :)

 

Szerintem az se okoz majd csalódást. De azért mutassanak valami emlékképet, vagy magyarázatot hogyan került oda.

 

Rólam köztudott hogy nem igazán rajongtam az ötletért hogy Mault feltámasszák, sőt nem is hittem benne. Azt hittem valami szellem lesz. De aztán elfogadtam és kiváncsian vártam mit hoztak ki belőle.

Eléggé titokzatos dolgokat.

Opress nyomozásának hiánya nem zavart, nyilván addig járkált az űrkikötőben és vizsgálta a rakományokat míg nem jelzett a nyakában a "műszer". Gondolom ez az űrkikötő olyasmi lehet mint a Földön Frankfurt reptere, egyfajta csomópont. Ventress szerintem még nem indult a múlt részben látható küldetésre, azért ült ott a fejvadász csajjal. Párhuzamosan játszódhat ez a rész a múlt hetivel.

Az étteremben engem nem érdekelt ki van a háttérben. A robotrendőrök ismét jók voltak.

Mindenki azt érezte meg hogy közeledik egymáshoz a két testvér gondolom valami nagy dolog lesz készülőben Talzin anya segítségével(aki ezek szerint túlélte Dooku ostromát).

Maga a szemétbolygó zseniális. Miért ne lehetne egy szemétégető bolygó a galaxisban? A tűzokádó is logikus, állandóan el kell égetni a sok szemetet mert felhalmozódik.

A kígyó hatalmas volt, illett is rá a jelző: alattomos mint a kígyó. A guberálok meg hasonlítottak a javákra. Opress nem semmi írtást rendezett köztük.

Jött aztán a lényeg Maul. Ma világosodtam meg hogy élhette túl és hogy került ide. Szerintem úgy ahogy Darth Bane a könyvben, felhasználva a sötét oldalt. Szerintem a készítők olvasták a Bane-trilógiát(sőt gyanakszom arra hogy ekkor vették az ötletet hogy Mault feltámasszák). Az aknában aztán egy szemétgyűjtő gép belerakhatta egy űrhajóba ami erre a bolygóra hozta. Itt meg alkatrészekből csinált magának lábakat.

Szomorú így látni az egykori nagy harcost. Nekem nem volt hiányérzetem hogy nem magyaráztak meg mindent egy csomó dolgot megpróbáltam megmagyarázni ezen rész kapcsán.

Kiváncsian várom a következő részt.

 

A Bane-es magyarázat tetszene. Ez eddig a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jött aztán a lényeg Maul. Ma világosodtam meg hogy élhette túl és hogy került ide. Szerintem úgy ahogy Darth Bane a könyvben, felhasználva a sötét oldalt.

Bezzeg mikor én szajkóztam ugyanezt, a fejemhez vágtad, hogy "magyarázom, hogy ehető a sz*r" :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletem az nincs, de nem is voltam soha az a kreatív fajta, viszont azt remélem, hogy ezt az egészet csak valamelyik szereplő álmodja. Számomra ez az egyetlen értelmes megoldás

Ja. Mert az tök értelmes volt, hogy Anakin szétégett, keze lába levágva és nem halt meg. :D Nem álmodja ezt senki. Maul visszatért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja. Mert az tök értelmes volt, hogy Anakin szétégett, keze lába levágva és nem halt meg.

Hát értelmesebb mint egy kettévágott... nem is... FÉLBEVÁGOTT és (a TMP alapján valószínűsíthetően) palacsintává lapult sith nagyurat visszahozni, de ezt már elmondtam egy párszor.

 

Nem lenne semmi bajom a vissza hozatalával, ha nem úgy halt volna meg ahogy. Ha mondanom kellett volna 2 szereplőt aki biztos megmurdelt a hat film alatt, valószínűleg csak Jango előzné meg Mault, és még Vadert is csak 3.-nak sorolnám

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nana, Jango még Bomarr szerzetesként visszatérhet. :lol:

Milyen igaz :lol:

 

Azért ha 2 éve megkérdeztem volna szerintem Maul is előkelő helyen állna.

 

(Egyébként Sidiust még annyira sem láttuk meghalni, mint Mault)

Még pár hónappal ezelőtt is azt mondtam volna, hogy halott. Sidious? Csak szétrobbant milliónyi apró cafatra. :) Azt már ő sem élhette túl. Persze ha csak nem terminátor a lelkem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.