Ugrás a kommentre

4x21 - Brothers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezt akár már most is lehet a hivatalos álláspontnak tekinteni, mert Witwer elmondása alapján, Filoni magyarázta el neki a koncepciót (aki meg azt árulta el, hogy maga a póktest is Lucas ötlete volt), hogy minél jobban megérthesse és megragadhassa Maul őrületének mélységét, és az interjúban ezt nagyon jól tovább is adta. A Sith-ek annyira önhittek és beképzeltek, hogy a halál gondolata elfogadhatatlan számukra, azért rettegnek tőle, mert csak önmagukért élnek és a hatalomért, a halál pedig mindkettőt elveszi tőlük, ezért mindenre képesek a túlélésért. Maga a koncepció éppen ezért nekem tetszik, elvégre ez a póktest a megtestesülése Palpatine annak a mondatának miszerint "Az Erő Sötét Oldala olyan képességek birtokába juttat, amelyek egyesek szerint természetellenesek." De aztán elképzelem, ahogy a hibbant, megnyomorított, szinte magatehetetlen Maul a húsz méter magas tűzköpők és az agresszív turkálók közt vergődik a szeméthegyek oldalán, legurul az oldalán, és mint egy hógörgetegre a hó, rátapadnak a kacatok... Nem. Egyszerűen nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én is elképzelhetőnek tartom, hogy ez lesz a magyarázat, sőt... nem látom okát, miért hazudna, vagy ferdítene Witwer.

A B2-esekből összetákolt lábak Talzin spéci erejének segítségével még beleférnek, de ez már kicsit sok lenne. A készítők helyében kicsit óvatosabban bánnék a Maul-témával, így is sokak még a mai napig emésztik. Nem azt várom, hogy 22 percen keresztül azt mutassák, ahogy orvosdroidok szakszerűen ráoperálják Maulra azt a förmedvényt, viszont mindenre ráfogni, hogy a sötét oldal, illetve Talzin mágiája segítségével, stb., már kicsit necces. Érzésem szerint, sok fan tűrőképességével játszadoznak.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De aztán elképzelem, ahogy a hibbant, megnyomorított, szinte magatehetetlen Maul a húsz méter magas tűzköpők és az agresszív turkálók közt vergődik a szeméthegyek oldalán, legurul az oldalán, és mint egy hógörgetegre a hó, rátapadnak a kacatok... Nem. Egyszerűen nem.

:lol: Ez tetszett. :D Persze, ez irdatlan nagy hülyeség. Akárki is mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha tényleg ez a magyarázat, akkor az valami borzalmas.

Azt hittem belemagyarázzák Plagueis, vagy Bane egy ősi Sith praktikáját, vagy valaki, esetleg pont Talzin, dathomiri mágiával segített neki túlélni. De így ezek után ezeket ki lehet zárni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdem azt hinni, hogy a készítők úgy vannak vele, hogy:

 

- a rajongók lenyelték, hogy Anakinnek tanítványa van.

- a rajongók lenyelték, hogy Maul visszatért a halálból.

- úgyhogy a rajongók azt is lenyelik, hogy póklavina-görgetegként szerezte az alsó testét. (???)

 

Az meg, hogy Lucas gondolta ki, nem mentség, és nem lehet kibúvó! Ha Lucas azt mondja a készítőknek, hogy holnaptól Grievous fénykardokat köhög fel, akkor a többiek máris bólogatnak és leanimálják?! Hát legyen már ott egy ember, aki a sarkára áll, és megmondja neki, hogy "Bocs, George, de ez így egy irgalmatlanul nagy baromság".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdem azt hinni, hogy a készítők úgy vannak vele, hogy:

- úgyhogy a rajongók azt is lenyelik, hogy póklavina-görgetegként szerezte az alsó testét. (???)

Nyugi, a "póklavina-görgeteg" csak az én fejemből pattant ki :lol: Witwer csak annyit mondott, hogy ahogy Maul átvergődött a szeméten, egyre több-és-több alkatrészt tapasztott hozzá a Sötét Oldal és az őrület. Ebbe még az is belefér, hogy tudat alatt Sith-alkímiát használt, és azért lett az eredmény olyan amilyen, mert a mentális állapotát tükrözte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, a "póklavina-görgeteg" csak az én fejemből pattant ki :lol: Witwer csak annyit mondott, hogy ahogy Maul átvergődött a szeméten, egyre több-és-több alkatrészt tapasztott hozzá a Sötét Oldal és az őrület.

Pontosan ezt értettem póklavina-görgeteg alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, a "póklavina-görgeteg" csak az én fejemből pattant ki :lol: Witwer csak annyit mondott, hogy ahogy Maul átvergődött a szeméten, egyre több-és-több alkatrészt tapasztott hozzá a Sötét Oldal és az őrület. Ebbe még az is belefér, hogy tudat alatt Sith-alkímiát használt, és azért lett az eredmény olyan amilyen, mert a mentális állapotát tükrözte.

És azt elmondja, hogy került a Naboo-ról arra a bolygóra? Meg hogy mi történt vele a kettévágás és a zuhanás után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szeméten gurulás irdatlan nagy badarság, de azért én továbbra is várok egy kicsit részletesebb és reálisabb magyarázatot. :D

Az nem fog tetszeni, ha a Naboo-ról való szökést is Talzin mágiájának tulajdonítják. Nem akarom azért elhinni, hogy ilyen erő birtokában van az öreglány. Ehhez képest Sidious tényleg nagyon elenyésző hatalommal bír, amit megint nem vesz be a gyomrom. Egyébként Lucas nem szokott nyilatkozni TCW-ügyben? Most azért eléggé érdekelne az álláspontja a Maul-témáról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy hülyeségnek hittük Maul feltámasztását is az első hírek után. Én már mindent el tudok képzelni akár azt is, hogy nem magyarázzák meg a túlélést.

Én még most se vagyok meggyőződve, hogy nem volt hülyeség a feltámasztása. :) Az egy dolog, hogy konszolidálódik a történet, de az alapötletet kellene valahogy helyre tenni. Ez eddig nem sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hóhó, hát ez sem volt rossz rész, de azért az előző kettő jobb volt, bár nagyon vártam már Maul. Tetszett ahogy Savage odatalált, és láthattuk a bolygót minden "szépségével". Nagyon ötletes volt a kis kígyó is ami végig kísérte és pofázott hozzá. Kicsit sajnáltam mikor S kiszorította belőle a szuszt is. Aztán jött Maul, és nem mondom, hogy nem lepődtem meg. Kicsit másra számítottam. Bár a kinézete nagyon ütött ezzel a póklábasdival, a viselkedése megbontatta az egyensúlyt, mivel eddig Opress volt aki inkább irányíthatatlan volt, most meg Maul vette át a szerepét. Nem értem mitől van ki ennyi, kíváncsi vagyok miket magyaráznak majd meg a sok kérdésből ami felmerült. Felvezető résznek nagyon jó volt egy remek fináléhoz, remélem tudják tartani amit ígérnek ezzel: 8/10 Most meg is nézem sztem, de csak holnap írok róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy egy nagy teljesítményű ventilátor volt az akna mélyén, ahova Maul zuhant. Ne kérdezzétek, hogy miért. Az talán lelassította annyira, hogy kényelmesen landoljon. De lehet, hogy az történt, mint Luke-nál... kiderül, hogy az akna ívelt így csúszdaként juttatta ki Mault az épületből akár egyenesen egy szemétszállító hajóra, ami a Lotho Minoron dobta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy egy nagy teljesítményű ventilátor volt az akna mélyén, ahova Maul zuhant. Ne kérdezzétek, hogy miért. Az talán lelassította annyira, hogy kényelmesen landoljon.

Ha ventilátor lett volna az akna alján, az még inkább beaprította volna, nem? :P Szerintem is hasonló dolog történt, mint Luke-kal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ventilátor lett volna az akna alján, az még inkább beaprította volna, nem? :P Szerintem is hasonló dolog történt, mint Luke-kal.

Legyen már egy kis fantáziád. :P lehet, hogy pl. rács volt a ventilátor felett, ami megvédte Mault, de a szél miatt tompította a zuhanását. Mondjuk szerintem is valószínűbb a Luke-os verzió, de gondoltam elmélkedekem egy kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Savage hangja az lett aki a Monsterben volt. (Epres Attila)

Remélem idén nem váltja a következő epizódra Galambos Péter.

És Maul? :D Róla valamiért nem nyilatkoztál még. :D Van egy olyan érzésem, hogy nagyon rossz lesz. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Maul? :D Róla valamiért nem nyilatkoztál még. :D Van egy olyan érzésem, hogy nagyon rossz lesz. >.<

 

Őszintén? Sok itthon az egy főre jutó két év alatti gyerekek száma, és a rész pont fürdetéskor megy.

Szóval a számitógépből a Micimackó énekel én meg bekapcsolom a tv-t és ha van szabad 20 másodpercem akkor odafutok közelhajolok, hogy legalább arról legyen infóm, hogy mi a helyzet hangok terén.

 

Maul valami Kosuth ... volt, (Gábor talán), és ha jól hallottam átélés volt bőven, csak a hangszínt nem találta el. Talán megszokható lesz.

Ezért várom mindig annyira Al verzióját!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul valami Kosuth ... volt, (Gábor talán), és ha jól hallottam átélés volt bőven, csak a hangszínt nem találta el. Talán megszokható lesz.

Ezért várom mindig annyira Al verzióját!

Hát, Kossuth Gábor volt a Hal A Tortán narrátora, az pedig, hát... Nagyon-nagyon nem olyan hangszínű, sőt, egyáltalán nem illik rá. Hát, majd meglátjuk, remélem nem lesz rossz. :) Ő inkább Morley hangja volt, nem? Arra hasonlítana is.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, Kossuth Gábor volt a Hal A Tortán narrátora, az pedig, hát... Nagyon-nagyon nem olyan hangszínű, sőt, egyáltalán nem illik rá. Hát, majd meglátjuk, remélem nem lesz rossz. :) Ő inkább Morley hangja volt, nem? Arra hasonlítana is.

 

Figyu! lehet...Nem akartam baromságot írni, Morley ki is ment a fejemből, akkor biztos ő volt. Mint írtam nem láttam eleget a részből és sajnos a végén nem mondják, hogy ki-ki volt.

Másodiknak mondták, így biztosra vettem,h ogy Maul volt, nyilván tévedtem.

 

szerk.: Bácskai János még egy bemondott hang aki esélyes lehet.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész nagyrészt (:)) rendben volt magyarul. Opressnek én inkább Galambos Pétert adtam volna, szerintem jobb hang neki mint Epres Attila. Morley hangja volt Kossuth Gábor, szerintem jó választás. Bácskai János pedig Loubo, az étterem tulajdonos hangját adta.

Maul: amikor először értelmes szavakat mondott akkor még jónak találtam, de utána megváltozott valami és már elég gyengének éreztem. Amikor még csak nyögött, akkor Forgács Péternek gondoltam, aztán meg Simonyi Balázst véltem hallani, de biztosra nem tudom. A végén nem mondták be az ő hangját, hacsak nem Nádasi Veronika az. :hmm::D

Szerkesztve: - danityu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész nagyrészt (:)) rendben volt magyarul. Opressnek én inkább Galambos Pétert adtam volna, szerintem jobb hang neki mint Epres Attila. Morley hangja volt Kossuth Gábor, szerintem jó választás. Bácskai János pedig Loubo, az étterem tulajdonos hangját adta.

Maul: amikor először értelmes szavakat mondott akkor még jónak találtam, de utána megváltozott valami és már elég gyengének éreztem. Amikor még csak nyögött, akkor Forgács Péternek gondoltam, aztán meg Simonyi Balázst véltem hallani, de biztosra nem tudom. A végén nem mondták be az ő hangját, hacsak nem Nádasi Veronika az. :hmm::D

 

Köszi a kiegészítéseket.

Szubjektív vélenény:

Én azért szavaznék Epres Attilára Savage-ként, mert ő volt az első és gizda-Savage-nak nagyon is jó volt!

Galambos Péter nekem annyira Ross marad a Jóbarátokból, hogy nem tudok tőle elvonatkoztatni.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a felvett vhs-t! :lol: bizony ám!

Ma is megkínáltak minket az 5 másodperces cn-logóval. Talán ezért nincs még készen Al...

És tartom amit korábban írtam:

Beleélés volt, de a hangszín nem jött össze.

Sejtettem,hogy Zágoni Zsoltról hiába álmodunk.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem szinkronosan, mi a rák az a "kincstári koszt"? :lol:

 

Szerk.: Maul szinkronja nagyon nem tetszik. Az pedig, hogy Sam Witwernél jobb, az nem hogy erős túlzás, hanem nem is igaz, de persze, hogy kinek melyik tetszik jobban, az szelektív dolog. És én felismertem a hangját, sajnos olyat kapott, amely egyáltalán nem illik hozzá. A szöveget meg az őrültséget jól nyomta, de a hang abszolút nem hozzávaló. Ez Rajkai Zoltán.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.