Ugrás a kommentre

4x21 - Brothers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor lesz itt még meglepődés. :D KÍváncsi vagyok mit szól a közben kialakult helyzethez. Grievous -hoz, Dooku -hoz. Szerintem nem véletlen, hogy a gróf a rész elején beparázott (már persze önmagához mérten).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb az lenne ha maga Sidious nyírná ki saját kezűleg Mault :D

 

Nem. Ha már így alakult, ez akkor is Obi-wan dolga.

A "szentségtörés" csak így kezelhető számomra.

Nagyon csalódott lennék, ha másnak adnák, ill. ílymódon elvennék Obi-wan-tól ami az övé!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy okból azért mégis lehet el tudom majd fogadni a meggárgyult Darth Mault. Csak így lehet az, hogy tíz évig Sidious felé sem néz. Máskülönben, még ha kicsit félszegen is, de csak-csak visszamerészkedett volna. Meg valószínűleg Obi-Wannal is elbeszélgetett volna, ha megmarad Sith-terminator jelleme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Ha már így alakult, ez akkor is Obi-wan dolga.

A "szentségtörés" csak így kezelhető számomra.

Nagyon csalódott lennék, ha másnak adnák, ill. ílymódon elvennék Obi-wan-tól ami az övé!

Én is így gondolom. Ha nem is a következő részben, de neki kell végeznie vele végül.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, nem tagadom eszembe jutott! :para:

Remélem nem csinálnak belőle egy nagy renegát karaktert!

Na, igen...

Ráadásul így azt is meg kéne válaszolni, mit csinál Vader felemelkedése és a Lázadás idején. Megint elveszti az emlékeit és remete lesz? Nem hiszem. Én is amellett vagyok, hogy Obi-Wan fejezze be, amit elkezdett... lehetőleg még a TCW keretein belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, igen...

Ráadásul így azt is meg kéne válaszolni, mit csinál Vader felemelkedése és a Lázadás idején. Megint elveszti az emlékeit és remete lesz? Nem hiszem. Én is amellett vagyok, hogy Obi-Wan fejezze be, amit elkezdett... lehetőleg még a TCW keretein belül.

 

100%-ig támogatom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se maradjon életben. Az már sok lenne a "jóból". És, hogy biztos legyen a halála, ezúttal vágja bele egy ipari ventilátorba. És mutassák a szétszakadását, hogy nehogy előjöjjön majd az a magyarázat, hogy "nem láttuk".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó róla el is feledkeztem. :D

Akkor tényleg be kell dobni egy ventillátorba, ami szétdarálja. Csak ez túl véres lenne. Talán esetleg egy hamvasztásos mutatvány kéne. Lökjék bele valami lávába és ott hamuvá égne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen ez az a fajta EU, ami nekem kapásból nem-kánon :D És ha Maul-t is lenyakazásból hozták volna vissza, akkor is ezt mondanám :D

Ez már egy kifejezetten régi, klasszikus EU. :) És hogy mi a non-canon, az nem egyéni döntés kérdése. :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre bocsájtom, hogy nem nézem aktívan a sorozatot, csak néhány részt láttam, mert egyszerűen nekem „megöli” az egész star wars univerzumot. Értem ezalatt, hogy nekem óriási csalódás, hogy például a jedi mesterek ilyen könnyen legyőzhetőek, gondolok itt arra, amikor Savage (3. évad 12-edik részében talán) könnyedén megöl egy jedi mestert, mikor a kiképzése még csak épphogy elkezdődött. Az a jedi mester meg már több évtizede is akár tanulja magát a jedi dolgokat és akármilyen nagy harcos is Savage, szerintem azért nem kellett volna nyernie, maximum valami padawan ellen. Az ehhez hasonló dolgok engem teljesen elidegenítettek a sorozattól.

Mindenesetre, amikor meghallottam, hogy Darth Maul visszatér, az ehhez kapcsolódó részeket megnéztem, mert ő a kedvenc karakterem nekem is

 

Rátérve Maul visszatérésére, azt azért megjegyzem, hogy szerintem nagyon is elképzelhető, hogy túlélte az első részes dolgokat, habár valóban kicsit erőltetett. A szétvágást simán túlélhette, mert ahogy itt írta valaki, gyakorlatilag semmilyen létfontosságú szerv nem sérült. A zuhanásról meg annyit, hogy ha jól emlékszem a Birodalom Visszavágban, mikor Vader levágja Luke kezét, utána ő is azért szép magasságból esik le (ne kövezzetek meg, ha rosszul emlékszem:)), továbbá azt nem tudhatjuk, hogy mi volt az alján ugyebár.

És ha valakiben nagy az Erő, akkor képes az ilyeneket is túlélni (lásd Vader, mert szerintem azt azért egy nem erőhasználó nem élte volna túl).

 

Maga a rész nem volt rossz, felvezetésnek megfelel, azonban valóban szerintem egy kétrészes finálé első részeként tekintve rá, nem nagyon állja meg a helyét (habár nem tudjuk, hogy Maul mikor is fog meghalni, lehet, hogy az ötödik évadban). A poénok szerintem kicsit erőltetettek, bár szerintem ez csak az én számlámra írható..

 

Maul kinézete kicsit megdöbbentett, nagyon nem jött be (például nem is értem, hogy minek volt potroha??), kicsit szánalmasnak nézett így ki, nem pedig ijesztőnek. Na de elvileg lesz ez még jobb is, ahogy olvastam..

Az ő karaktere valóban az a „silent assassin” típus, de az tényleg furcsán hatott volna, ha csak csöndben ott ül, úgyhogy ez a része végülis rendben.

 

Remélem, hogy megint maradandót fog alkotni, mondjuk megöli azt az idegesítő Ashoka-t vagy valami fontosabb személyt, annak örülnék:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy megint maradandót fog alkotni, mondjuk megöli azt az idegesítő Ashoka-t vagy valami fontosabb személyt, annak örülnék:)

 

Fúúú... ez a mondat tuti sok rajongó biztosítékát kiverte. Pl az enyémet is, de vannak nálam vehemensebb Ahsoka rajongók :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helló jc183! :D

Jó kis bemutatkozó írás lett, de azért válaszolnék néhány dologra :)

Értem ezalatt, hogy nekem óriási csalódás, hogy például a jedi mesterek ilyen könnyen legyőzhetőek, gondolok itt arra, amikor Savage (3. évad 12-edik részében talán) könnyedén megöl egy jedi mestert, mikor a kiképzése még csak épphogy elkezdődött. Az a jedi mester meg már több évtizede is akár tanulja magát a jedi dolgokat és akármilyen nagy harcos is Savage, szerintem azért nem kellett volna nyernie, maximum valami padawan ellen. Az ehhez hasonló dolgok engem teljesen elidegenítettek a sorozattól.

Mindenesetre, amikor meghallottam, hogy Darth Maul visszatér, az ehhez kapcsolódó részeket megnéztem, mert ő a kedvenc karakterem nekem is

 

Savage-t gyerekkora óta harcosnak edzették, és ugyanabban az epizódban láthattuk, hogy már az átváltozása előtt is méltó ellenfele volt Ventress-nek. Ráadásul nem minden Jedi mester Mace Windu és Yoda ;) Pont az a jó ebben a sorozatban, hogy nem legyőzhetetlen szuperhősök a Jedik, mint a Genndy-féle vicc sorozatban.

 

Maul kinézete kicsit megdöbbentett, nagyon nem jött be (például nem is értem, hogy minek volt potroha??), kicsit szánalmasnak nézett így ki, nem pedig ijesztőnek.

Például a potrohban voltak a beleit meg a veséit helyettesítő szerkentyűk? Egyébként pontosan az volt a cél, hogy megmutassák mennyire mélyre süllyedt a naboo-i verség után.

 

Előre bocsájtom, hogy nem nézem aktívan a sorozatot, csak néhány részt láttam, mert egyszerűen nekem „megöli” az egész star wars univerzumot....

Remélem, hogy megint maradandót fog alkotni, mondjuk megöli azt az idegesítő Ashoka-t vagy valami fontosabb személyt, annak örülnék:)

Milyen jogon nevezed Ahsokát idegesítőnek, amikor bevallottad, hogy csak néhány részt láttál? Hallottál már olyanról, hogy karakter fejlődés? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazatok van, elnézést kérek az Ashoka rajongóktól...azért láttam jó pár részt, igaz közel sem az összeset, de nekem egyáltalán nem tetszett az a karakter.

 

 

 

"Ráadásul nem minden Jedi mester Mace Windu és Yoda"

 

Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy elvileg a mesterré válás során ugyanazokat a standardeket kell teljesíteni minden jedinek, nem? Nyilván lehetnek különbségek, de azért mégiscsak kb. minden "jött-ment" jedi mester.

Szerkesztve: - jc183
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öööö... nekem rémlik egy úgynevezett "66-os parancs" nevezetű hogyishíjják. Ott is hullottak a Jedi lovagok, Jedi mesterek, stb. dögivel. Opress semmiből jött felbukkanása és vadállatként való tombolása megtette a hatását. Szegény Jedinek szinte fingani sem volt ideje, nem hogy felfogni és megérteni a helyzetet, annyira váratlan volt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazatok van, elnézést kérek az Ashoka rajongóktól...azért láttam jó pár részt, igaz közel sem az összeset, de nekem egyáltalán nem tetszett az a karakter.

Semmi gond :D

 

"Ráadásul nem minden Jedi mester Mace Windu és Yoda"

 

Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy elvileg a mesterré válás során ugyanazokat a standardeket kell teljesíteni minden jedinek, nem? Nyilván lehetnek különbségek, de azért mégiscsak kb. minden "jött-ment" jedi mester.

Ez itt eléggé OFF, de azért válaszolok: a jelenlegi hivatalos álláspont az, hogy egy Jedi-lovag akkor kapja meg a Mester rangot ha az első padawanját lovaggá ütik. Windu, Yoda, Obi-Wan és a többi Tanácstag a különleges tehetségek, akiket sokkal mélyebben áthat az Erő, mint a nagy többséget. Az olyan hatalmas Jedik mint ők a kisebbséget alkotják, a legtöbb mester sehol sincs az ő szintjükhöz képest.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sam Witwer a múltkori Force Cast interjúban elárulta, hogy Maul pókteste mégsem kibernetikus pótlék. Őrületében a Sötét Oldal erejét használta, hogy magához ragassza és formálja a szemetet, amin átvergődött Lotho Minor-on és az hosszú idő alatt vált olyanná, amilyen lett, együtt növekedett Maul őrületével. Őszintén szólva nem igazán tudom, hogy erről mit gondoljak :hmm: Egyrészt érdekes és ötletes koncepció, másrészt viszont felveti, hogy mégis hogy maradt Maul életben, amíg elég nagy nem lett a test és a lábak, hogy járni tudjon vele, hogyan szerzett táplálékot, az emésztésről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem nem tetszik mert azt bizonyítja, hogy nem is akarják ezt az egészet megmagyarázni. :( Remélem nem így lesz. Ez a mászott és hozzáragadt a szemét elég nevetséges teória. :D Remélem ennél azért többre futja majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.