Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Kicsit off, biztos észrevettétek, meg lett változtatva a nevem, nem akartam már egy olyan nevet viselni, ami már nincs (legalábbis nem lesz).

 

Nem akarok ezek közül csinálni semmit se.

Úgy tűnik nem is az idézetben levő szövegre reagáltál. Vagy nem tudom. Mintha valahogy nem értenénk meg meg egymást.

 

Ezt akarnám elérni a Maxthon használatakor a honlapok felhasználónév kérésénél mert úgy kényelmesebb. Ha nem lehet megoldani akkor nem nagy veszteség mert nem vagyok lusta néhány betűt beírni.

 

Nem akarlak megsérteni de szerintem hagyjuk az egészet a sunyiba mert nemigan jutunk ötről a hatra.

Értelek, ez egy biztonsági opció a maxthonnál, hogy nem jegyzi meg az email címedet, belépési neved, se a jelszavad. Ezért is választottam ezt. Bocs, magyarból sosem voltam jó. Bocs, javítok, lehet hogy mégis csak meg lehet vele jegyeztetni, bár akkor körülményesebb.

 

Az ötről hatra jutás nehézsége felkeltette az érdeklődésemet, ezért letöltöttem ezt a Maxthont. Egész kellemes kis Chrome utánzat. :D

 

Ami viszont lényegesebb. Az említett üres lap dologgal érdekes tapasztalatom van. Gyorsbillentyűvel, vagy gombokkal nekem sem megy, de az egéren van két extra gomb, amit én előre-hátra lapozásra használok, azzal meg visszaugrik az üres lapra, majd akár előre.

A másik dolog az automatikus kitöltés. Kissé nyakatekerten működik, de végülis működik. Amikor először beírod, hogy "rog", jobb klikk a mezőbe (másképp most nem jut eszembe a neve), és Jelszó mentése. Ezután legközelebb klikk a mezőre, és Jelszó beillesztése. És ez volna az automatikus verzió, milyen lehet akkor a kézi?

Ő, pontosan annyira nem merültem bele mélyen, asszem nem jegyzi meg se a nevet, se a jelszót, de lehet hogy igen, bár akkor az körülményesebb. Nem tudom, hagyományos egerem van, 2 gomb, + a görgő.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az egéren van két extra gomb, amit én előre-hátra lapozásra használok, azzal meg visszaugrik az üres lapra, majd akár előre.
Olyan egerem nekem is van de nem használom mert a modernebbik gépem hol felismer hol pedig nem (a régebbi gépem ugyanezt csinálta). Mivel csak az ASUS-félével nem problémázik vettem egy olyat csak éppen a két extra bigyusz nélkül. Amazon használgattam őket de a nem probléma hogy a másikon nincsenek.

 

A másik dolog az automatikus kitöltés. Kissé nyakatekerten működik, de végülis működik. Amikor először beírod, hogy "rog", jobb klikk a mezőbe (másképp most nem jut eszembe a neve), és Jelszó mentése. Ezután legközelebb klikk a mezőre, és Jelszó beillesztése. És ez volna az automatikus verzió, milyen lehet akkor a kézi?

Annyiszor próbálgattam ezt sikeretelenül hogy teljesen beleuntam. Inkább beirkálom a felhasználóneveimet.

 

 

Értelek, ez egy biztonsági opció a maxthonnál, hogy nem jegyzi meg az email címedet, belépési neved, se a jelszavad. Ezért is választottam ezt. Bocs, magyarból sosem voltam jó. Bocs, javítok, lehet hogy mégis csak meg lehet vele jegyeztetni, bár akkor körülményesebb.

Szerintem maradok a kevésbé körülményesnél.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem maradok a kevésbé körülményesnél.

Óké.

 

Amúgy én örülök, hogy a maxthon nem jegyzi meg se a felhasznál nevet (email címet) se a jelszót, bár csak én használom egyedül a gépet, akkor is örülök neki. Inkább írkálom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, itt valami összekuszálódott a javában. Ami megoldást találtam rá, az keményen programozás, technikailag újra kéne írnod a java egyes elemeit. Szerintem inkább próbálkozz azzal, hogy teljesen leszeded a javát (vezérlőpult -> progik eltávolítása), aztán adj neki valami pucoló programot (ha jól rémlik, te is a ccleanert használod), végül innen telepítsd a legújabb java változatot.

Az a tippem, hogy frissítés közben összekuszálódott valami a javában, és több információt nem ér el (azért más minden oldalnál, mert más-más infókhoz nem fér hozzá). Konyhanyelven. :)

Semmi. Leszedtem. CCleanert lefuttattam registryre és alkalmazásokra is, aztán leszedtem a linkről, felraktam, de ugyanaz még mindig az eredmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én örülök, hogy a maxthon nem jegyzi meg se a felhasznál nevet (email címet) se a jelszót, bár csak én használom egyedül a gépet, akkor is örülök neki. Inkább írkálom. :D

A mail címek miatt azért egy kicsit sajnálom hogy nem jegyzi meg őket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi. Leszedtem. CCleanert lefuttattam registryre és alkalmazásokra is, aztán leszedtem a linkről, felraktam, de ugyanaz még mindig az eredmény.

Batya meg. :fuckoff: Holnap utána kovájgom a neten, hátha van valami értelmes megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Error. Click for details. Rákattintok:

 

(Application Error)

ClassNotFoundException

uk.co.spectgroup.f1app.f1pp.class

 

De úgy nézem, hogy oldalspecifikus, mert más oldalon más jött elő.

 

A hiba világos csak még én sem találtam megoldást. Keletkezett egy Kivétel(Ezek viszonylag súlyos hibák a modern 4. - és afeletti- programozási nyelvekben) mégpedig azért mert nem talál a JVM(Java Virtuális gép, ami lefordítja és futtatja a Java-programokat) egy ilyen nevü osztályt: uk.co.spectgroup.f1app.f1pp.class Márpedig a Java lényege az objektumorientáltság ami osztályokra épül és ha az nincs akkor nem tud mit csinálni. Mint alant írtam a számítógép egy buta ostoba valami programok nélkül és az alkalmazások úgy futnak hogy vannak beépített osztályok methódusok(régebbi nevükön függvények) amiket a program írója használ. Magyarán rengeteg függvény(methódus) van egy csomó dologra amit már nem kell megírni(legalábbis az okos programozó használja őket), mind a fejlesztőkörnyezetben, mind az operációs rendszerben). Pl azt nem kell sose leprogramozni hogy jelenítsük meg a FileOpen ablakot. Ez csak egy függgvényhívás amit lehet paraméterezni. Viszont ha fut az alkalmazás és nincs meg ez a függvény akkor jön a Kivétel. Itt is ez történt. Magyarán a fenti osztályt kéne valahol megtalálni és menne a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hiba világos csak még én sem találtam megoldást. Keletkezett egy Kivétel(Ezek viszonylag súlyos hibák a modern 4. - és afeletti- programozási nyelvekben) mégpedig azért mert nem talál a JVM(Java Virtuális gép, ami lefordítja és futtatja a Java-programokat) egy ilyen nevü osztályt: uk.co.spectgroup.f1app.f1pp.class Márpedig a Java lényege az objektumorientáltság ami osztályokra épül és ha az nincs akkor nem tud mit csinálni. Mint alant írtam a számítógép egy buta ostoba valami programok nélkül és az alkalmazások úgy futnak hogy vannak beépített osztályok methódusok(régebbi nevükön függvények) amiket a program írója használ. Magyarán rengeteg függvény(methódus) van egy csomó dologra amit már nem kell megírni(legalábbis az okos programozó használja őket), mind a fejlesztőkörnyezetben, mind az operációs rendszerben). Pl azt nem kell sose leprogramozni hogy jelenítsük meg a FileOpen ablakot. Ez csak egy függgvényhívás amit lehet paraméterezni. Viszont ha fut az alkalmazás és nincs meg ez a függvény akkor jön a Kivétel. Itt is ez történt. Magyarán a fenti osztályt kéne valahol megtalálni és menne a dolog.

Íme a nem konyhanyelvű leírás. :) Ez azért kicsit pontosabb megfogalmazása a hibának.

Sajnos eddig csak azt találtam megoldásként, hogy "írd meg újra a függvényt". Hát köszi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, hogy segíteni próbáltok! ÉN is töröm közben a fejem. Esetleg a Java és a Chrome újrarakása?

 

Egyébként itt a Javánál nincs olyan, hogy 64-bites? Mert amit belinkeltél Dzséjt, az is csak annyiból volt más a 32-bitestől, hogy nem volt odaírva mögé, hogy 32-bites verzió, viszont az sem, hogy 64-bites lenne. Vagy ez mindegy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb tudomásom szerint mindegy. Én is feltelepítettem azt tegnap (kicsit elavult volt már a jawám :) , és nálam semmi gond. Nekem is Chrome és 64 bites Win 7-em van.

A Chrome szerintem nem problémás, bár ha más böngészőknél nem jelentkezik a probléma, akkor talán megéri az újratelepítést megpróbálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyaralni voltam ez 10 napban és nem tudtam net közelben lenni. Visszanéztem az elmúlt oldalakat, de gyorsnak kellett lennem, nehogy a gép nagyon bemelegedjen.

 

Ezt gondolom viccnek szántad. Weboldalak nézésétől felmelegedne egy számítógép? Hát még játéktól sem. Én a meleg napokban is játszottam, volt hogy 4 órát is és semmi. A számítógép simán bírja a kánikulát, ha jól van szellőztetve. Vasárnap(amikor volt vagy 39 fok) egész nap ment a gép. A computernek ez nem meleg. A videókártya valamikor 70 fokra felehvül de ez normális, nagyon sokat számol. Szóval Oldie sosem értette meg, de ti szerintem igen hogy nyugodtan használjátok a dögmelegben a gépeteket ahogy eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt gondolom viccnek szántad. Weboldalak nézésétől felmelegedne egy számítógép? Hát még játéktól sem. Én a meleg napokban is játszottam, volt hogy 4 órát is és semmi. A számítógép simán bírja a kánikulát, ha jól van szellőztetve. Vasárnap(amikor volt vagy 39 fok) egész nap ment a gép. A computernek ez nem meleg. A videókártya valamikor 70 fokra felehvül de ez normális, nagyon sokat számol. Szóval Oldie sosem értette meg, de ti szerintem igen hogy nyugodtan használjátok a dögmelegben a gépeteket ahogy eddig.

Nem szántam viccnek. 9. emeleten lakunk panel lakásban. Ahogy tudunk szellőztetünk, de itt fenn sokkal melegebb van, mint kint. Néha ha kinyitunk minden ablakot és még az ajtót is, akkor is van olyan, hogy egyáltalán nem mozog a levegő. Nincs légkondi, az ablakokon nincs redőny, vagy reluxa, csak egy sötét függöny van. A gép az ablak mellett van, mivel nincs máshol hely, ahová rakhatnánk. Tavaly ősszel bedöglött a gép, úgy tudom a videokártya tönkrement, iszonyatosan túlmelegedett. Nem értek hozzá annyira, de úgy tudom, hogy a gépem kevésbé tudja hűteni magát.

 

Ha már itt vagyunk ezzel kapcsolatban lenne kérdésem hozzáértőkhöz. Kaptunk egy kis ventilátort ajándékba. A gép alján van egy elosztó. Ide vannak bedugva a gép zsinórjai. A végén volt egy üres hely, ide raktuk be a ventilátor zsinórját. Épp ma történt, hogy a gép be volt kapcsolva és a ventillátor is üzemelt. A ventilátort kikapcsoltuk, és a gép pont abban a pillanatban újraindította magát. Ha jól láttam ezek után nem történt semmi baj.

Szerintetek be lehet dugni a ventilátort abba az elosztóba, amelyben a géphez kapcsolódó zsinórok is vannak? Vagy ez valami bajt okozhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha túlmelegedési problémák jelentkeznek a gépnél, akkor érdemes inkább "belül" szétnézni. Könnyen lehet, hogy ott nincs minden rendben, ami elég sok galibához vezethet. Amúgy ennek (hacsak nincs közvetlen napfénynek kitéve) nem szabadna annyira függnie a "kinti" hőmérséklettől. Nekünk keményen számít, hogy 25 vagy 30 fok van a lakásban, de a gépházon belül ez nem jelentkezhetne olyan drasztikusan.

 

Természetesen bármit (szabályos körülmények közt persze) bedughatsz abba az elosztóba, amibe a gép is van. Alapesetben ez nem okozhat problémát, bár felléphetnek érdekes jelenségek. Leginkább új cucc bedugásakor/kihúzásakor vagy az adott (bedugott) eszköz ki-/bekapcsolásakor. Na meg persze ha vmelyik beadja a kulcsot és "rossz" dolgokat művel.

Célszerű azért a számítógépet és a hozzá tartozó dolgokat vmi speciális elosztóról működtetni. Nálam külön túlfesz.védett elosztó van erre a célra, mert az informatikai eszközök elég érzékenyek tudnak lenni az elektromos "kihágásokra".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszönöm.

 

A gép kevésbé van kitéve napfénynek, de volt már, hogy egy kis részét napfény érte hosszabb ideig és később vettem csak észre.

Annyit tudok még, hogy a gépem belül kevésbé hűti magát, mint más gépek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit tudok még, hogy a gépem belül kevésbé hűti magát, mint más gépek.

Ez furcsán hangzik. Mindenesetre ha nincs megfelelő hűtés, akkor érdemes ennek komolyabban utánajárni és orvosolni a problémát. Az semmiképp sem járható út, hogy kevesebbet használod a gépet vagy kisebb erőforrás-igényű cuccokat futtatsz, mert erősen félmegoldás, ami max. elfedi a problémát, de nem oldja meg. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szántam viccnek. 9. emeleten lakunk panel lakásban. Ahogy tudunk szellőztetünk, de itt fenn sokkal melegebb van, mint kint. Néha ha kinyitunk minden ablakot és még az ajtót is, akkor is van olyan, hogy egyáltalán nem mozog a levegő. Nincs légkondi, az ablakokon nincs redőny, vagy reluxa, csak egy sötét függöny van. A gép az ablak mellett van, mivel nincs máshol hely, ahová rakhatnánk. Tavaly ősszel bedöglött a gép, úgy tudom a videokártya tönkrement, iszonyatosan túlmelegedett. Nem értek hozzá annyira, de úgy tudom, hogy a gépem kevésbé tudja hűteni magát.

Az a videókártya tuti nem a meleg miatt ment tönkre. Abszolúte lehetetlen! Mint kiderült, hónapokig futott a tápom bedöglött ventilátorral (szegény rá is olvadt... :para: ). Én az ötödiken lakok (technikailag a hatodikon, emelt földszint van), természetesen panelban, a szobám a legmelegebb hely a lakásban, mert pirkadattól alkonyatig süt rá a nap, a gép a külső falnál van, és beékeltem két bútor közé (az egyik oldalról közvetlen a radiátor határolja, szóval télen is eléggé melege van). És akkor még a ház ventijei sem működtek (régen pár nagyokos szerelő rosszul rakta össze, én meg évekig lusta voltam megnézni, mi a baj... :roll:). A gép mégsem égett le.

Ha egy videókaresz olyan kicsi, hogy külön venti nem kell rá, az max akkor melegszik túl, ha a víz már forr (ezek akár a 90 fokot is elérhetik baj nélkül). Ha olyan kártyáról van szó, amin van venti, akkor meg azért megy tönkre a kártya, mert bedöglött a ventije. Olyan nem létezik, hogy a külső hőmérséklettől ég le egy gép alkatrésze, ha csak nem lángol az a környezet. Ne hülyéskedj már, ha így lenne, ahogy te elgondolod, Afrikában egyetlen gépet sem lehetne bekapcsolni. :)

Eleve úgy vannak megcsinálva a gépek, hogy a ventik szabályozzák magukat. Ha a külső/belső hőmérséklet nő, rákapcsolnak, hogy üzemi hőmérsékleten tartsák a gépet (ezért hangosabbak a gépek nyáron). Ez 35-40 fokban általában 50-60 fok körül van és nem engedik e fölé a ventik. Ha mégis megtörténik, akkor vagy behalt a ventilátor, vagy a hőmérséklet már meghaladta a 60 fokot. Az viszont már elég embertelen, ekkora hőmérsékletet még panelben sem lehet elérni ezen az égövön, legfeljebb, ha begyújtasz. De az öngyilkosságnak vannak egyszerűbb formái is. :)

Másrészt, a gépek alkatrészei azért védve vannak a magas hőmérséklet ellen. Egy passzív kártya, mint írtam, még a 90 fokot is elviseli (bár nem biztos, hogy azon érdemes mondjuk Crysis 3-at órákig futtatni), de sok alkatrész 65-75 fokos hőmérsékletet is kibír. Ám hangsúlyozom, a mai ventilátorokkal, ha azok jól működnek, 35-40 fokos nyári melegben is max 60 fokig engedik melegedni az alkatrészeket, de talán ezek is csak a rosszabb típusok esetén.

Nálam a fent ecsetelt körülmények között is csak 65 fokos volt a gép (azért sem vettem észre a táp ventijének halálát), most, hogy van venti a videókártyán, jó a tápé is és megcsináltam a ház két ventilátorát is, 40-45 fokon üzemelt vasárnap, miközben én már próbáltam lecipzározni a bőröm.

 

Ami az elosztót illeti, vagy gáz van az elosztóval, vagy csak amikor kihúztad a ventit, rövid kontakt hiba lépett fel. Megesik az elosztóknál, de a ventilátorok nem károsak a számítógépekre. Én kettőt is rá szoktam dugni ugyanarra az elosztóra, sőt, szinte mindent a gép elosztójára dugok, mert az az egy elérhető konnektorom van. De ha nagyon aggódsz miatta, vegyél egy új elosztót (javaslom a leolvadó biztosítékkal elátott változatot, az túláram ellen is véd).

 

Annyit tudok még, hogy a gépem belül kevésbé hűti magát, mint más gépek.

Ez mi a túrót akar jelenteni? Nincs benne ventilátor, vagy mi? A tápon és a procin tuti van venti (és ezek önszabályzóak, ha csak nem 10-15 éves géped van), ez meg az alap, ennél lejjebb nincsen semmilyen gép.

 

Szerk.: persze, ami NAGYON LÉNYEGES egy gép hűtése esetén, hogy TISZTÁN KELL TARTANI!!! Ezt nem lehet elégszer, eléggé hangsúlyozni. Minden ventilátornak, de az alkatrészeknek is pormentesnek kell lennie. Ezer olyan gépet láttam már, amiből az oldallap levétele után kifolyt a Kalahári sivatag. Na, az ilyen az tényleg leég, akár húsz fokban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp a minap takarítottam ki egy ügyfelem gépét. Egy jó nagy maréknyi porcicát szedtem ki/fújtam ki a gépből sűrített levegővel. Természetesen a legtöbbet a CPU hűtőbordái közül.

És hogy mi lett az eredmény? Egy lassú, önmagát újraindító gép helyett teljesen elfogadható sebességű, többé egyszer sem magától újrainduló gépet kaptunk az alapos takarítás után. (Arról nem is beszélve, hogy az üzemi hőmérséklete is JELENTŐSEN csökkent.

 

Ennyit számít.

 

Érdemes esetleg lecserélni a gépházat egy szellősebbre. Manapság már elég sok olyan ház van, aminek kialakításakor a hűtésre és szellőzésre teszik a legnagyobb hangsúlyt! Ezen kívül gépházba építhető rendszerhűtő ventik beszerzése, a gyárinál komolyabb CPU hűtő beszerzése, stb... vagy ott vannak a vízhűtéses rendszerek, bár az elég drága + több dolognak is meg kell felelnie a gépnek, hogy beépíthető legyen.

 

Egyébként meg teljesen igaza van Frenkienek és Dzséjtnek, ezeket a nyomtatott áramköröket úgy tervezik, hogy lehetőleg ne égjenek le (ahhoz tényleg magas hőmérséklet kell). Másrészről pl egy CPU túlhevülés esetén (ami azért ritka) a BIOS alapból lelövi (értsd: kikapcsolja) a gépet, mielőtt baja esne! Szóval a leégés tényleg nagyon ritka, ha meg is történik, legtöbb esetben akkor sem a meleg miatt, hanem más okból!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a videókártya tuti nem a meleg miatt ment tönkre. Abszolúte lehetetlen! Mint kiderült, hónapokig futott a tápom bedöglött ventilátorral (szegény rá is olvadt... :para: ). Én az ötödiken lakok (technikailag a hatodikon, emelt földszint van), természetesen panelban, a szobám a legmelegebb hely a lakásban, mert pirkadattól alkonyatig süt rá a nap, a gép a külső falnál van, és beékeltem két bútor közé (az egyik oldalról közvetlen a radiátor határolja, szóval télen is eléggé melege van). És akkor még a ház ventijei sem működtek (régen pár nagyokos szerelő rosszul rakta össze, én meg évekig lusta voltam megnézni, mi a baj... :roll:). A gép mégsem égett le.

Ha egy videókaresz olyan kicsi, hogy külön venti nem kell rá, az max akkor melegszik túl, ha a víz már forr (ezek akár a 90 fokot is elérhetik baj nélkül). Ha olyan kártyáról van szó, amin van venti, akkor meg azért megy tönkre a kártya, mert bedöglött a ventije. Olyan nem létezik, hogy a külső hőmérséklettől ég le egy gép alkatrésze, ha csak nem lángol az a környezet. Ne hülyéskedj már, ha így lenne, ahogy te elgondolod, Afrikában egyetlen gépet sem lehetne bekapcsolni. :)

Eleve úgy vannak megcsinálva a gépek, hogy a ventik szabályozzák magukat. Ha a külső/belső hőmérséklet nő, rákapcsolnak, hogy üzemi hőmérsékleten tartsák a gépet (ezért hangosabbak a gépek nyáron). Ez 35-40 fokban általában 50-60 fok körül van és nem engedik e fölé a ventik. Ha mégis megtörténik, akkor vagy behalt a ventilátor, vagy a hőmérséklet már meghaladta a 60 fokot. Az viszont már elég embertelen, ekkora hőmérsékletet még panelben sem lehet elérni ezen az égövön, legfeljebb, ha begyújtasz. De az öngyilkosságnak vannak egyszerűbb formái is. :)

Másrészt, a gépek alkatrészei azért védve vannak a magas hőmérséklet ellen. Egy passzív kártya, mint írtam, még a 90 fokot is elviseli (bár nem biztos, hogy azon érdemes mondjuk Crysis 3-at órákig futtatni), de sok alkatrész 65-75 fokos hőmérsékletet is kibír. Ám hangsúlyozom, a mai ventilátorokkal, ha azok jól működnek, 35-40 fokos nyári melegben is max 60 fokig engedik melegedni az alkatrészeket, de talán ezek is csak a rosszabb típusok esetén.

Nálam a fent ecsetelt körülmények között is csak 65 fokos volt a gép (azért sem vettem észre a táp ventijének halálát), most, hogy van venti a videókártyán, jó a tápé is és megcsináltam a ház két ventilátorát is, 40-45 fokon üzemelt vasárnap, miközben én már próbáltam lecipzározni a bőröm.

 

Ami az elosztót illeti, vagy gáz van az elosztóval, vagy csak amikor kihúztad a ventit, rövid kontakt hiba lépett fel. Megesik az elosztóknál, de a ventilátorok nem károsak a számítógépekre. Én kettőt is rá szoktam dugni ugyanarra az elosztóra, sőt, szinte mindent a gép elosztójára dugok, mert az az egy elérhető konnektorom van. De ha nagyon aggódsz miatta, vegyél egy új elosztót (javaslom a leolvadó biztosítékkal elátott változatot, az túláram ellen is véd).

 

 

Ez mi a túrót akar jelenteni? Nincs benne ventilátor, vagy mi? A tápon és a procin tuti van venti (és ezek önszabályzóak, ha csak nem 10-15 éves géped van), ez meg az alap, ennél lejjebb nincsen semmilyen gép.

 

Szerk.: persze, ami NAGYON LÉNYEGES egy gép hűtése esetén, hogy TISZTÁN KELL TARTANI!!! Ezt nem lehet elégszer, eléggé hangsúlyozni. Minden ventilátornak, de az alkatrészeknek is pormentesnek kell lennie. Ezer olyan gépet láttam már, amiből az oldallap levétele után kifolyt a Kalahári sivatag. Na, az ilyen az tényleg leég, akár húsz fokban is.

Értem, köszönöm.

Úgy tudom van benne ventilátor.

Ennek a gépnek már több belső alkatrész hibája is volt, memória tönkrement, volt amikor videokártya mondta fel a szolgálatot.

Talán a tisztán tartással lehetett probléma.

A tisztán tartáshoz elég, ha letörlöm a gépet és a zsinórokat? Remélem nem kell szétszedni. :para:

A túl sok videó nézegetése neten felgyorsítja a melegedést?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Speccy nevű programmal szoktam figyelni a géphőmérsékletét, most nyáron ha csak netezek akkor átlagban 38 fok körül van minden, alaplap meg 28, ha játszok akkor a videókártya 51-nél nem megy feljebb, proci meg max 46-ig melegszik fel, ami ahogy a lentebb leírtakat nézem még egész jó :D

 

Nyáron talán a legfontosabb tisztán tartani a gépet, míg az év többi részében 1-2 havonta takarítom addig nyáron 2-3 hetente megnézem a por mennyiséget.

 

Értem, köszönöm.

Úgy tudom van benne ventilátor.

Ennek a gépnek már több belső alkatrész hibája is volt, memória tönkrement, volt amikor videokártya mondta fel a szolgálatot.

Talán a tisztán tartással lehetett probléma.

A tisztán tartáshoz elég, ha letörlöm a gépet és a zsinórokat? Remélem nem kell szétszedni. :para:

A túl sok videó nézegetése neten felgyorsítja a melegedést?

 

Már hogyne kellene szétszedni, legalábbis az oldalát leszokás :D. Általában kifújatni szokták a port, ehhez mindenki mást használ, pl.: kompresszor, van ilyen spray féleség is (pontos neve nem ugrik be), vagy esetleg porszívó ha van rajta fújás funkció, akinek egyik sincs az pedig tüdővel dolgozik ahogy én is :D

Körbefújsz a gépházban, kijön 8 tonna por, utánna törölgetheted, én a ház oldalait is leszoktam mosni, arra is szokott rakódni por, bár nem tudom az mennyire befolyásol, de ne azon múljon :D. Amit régi gépnél csináltam még hogy a tápot szétszedtem és kipucoltam azt is, most csak azért nem csinálom mert garanciás, de az évek alatt talán ott jön össze a legtöbb por. Videókártyát is kilehet venni a helyéről mert a fújás a ventiről nem biztos leszedi a cuccot, kézben jobban kilehet pucolni.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tisztán tartáshoz elég, ha letörlöm a gépet és a zsinórokat? Remélem nem kell szétszedni. :para:

A túl sok videó nézegetése neten felgyorsítja a melegedést?

Az annyit érne, mint halottnak a csók. Le kell szedned a gép oldalát - legalábbis azt, amelyiken hozzáférhetsz a belső alkatrészekhez. És mivel ezt így megkérdezted, már hót ziher, hogy ildomos leszerelni a proci ventijét (ezt mindenképpen, mivel a rácson rengeteg por megakad), kiszedni a memória modulokat és a videó kártyát is, mert elég valószínű, hogy mindegyik egy merő kosz. Aztán vagy tüdővel, vagy sűrített levegővel (1000 Ft körül mozog az ára, bármely műszaki boltban megvehető - ez a NorbiLordi által szakszerűen meghatározott "spray féleség" :D) kifújni. A porszívót személy szerint igen távol tartanám a géptől.

 

Bármi, amit csinálsz, felgyorsítja a melegedést, révén a gépnek dolgoznia kell. A power gomb lenyomása egy exoterm reakciót indít el a gépházban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az annyit érne, mint halottnak a csók. Le kell szedned a gép oldalát - legalábbis azt, amelyiken hozzáférhetsz a belső alkatrészekhez. És mivel ezt így megkérdezted, már hót ziher, hogy ildomos leszerelni a proci ventijét (ezt mindenképpen, mivel a rácson rengeteg por megakad), kiszedni a memória modulokat és a videó kártyát is, mert elég valószínű, hogy mindegyik egy merő kosz. Aztán vagy tüdővel, vagy sűrített levegővel (1000 Ft körül mozog az ára, bármely műszaki boltban megvehető - ez a NorbiLordi által szakszerűen meghatározott "spray féleség" :D) kifújni. A porszívót személy szerint igen távol tartanám a géptől.

 

Bármi, amit csinálsz, felgyorsítja a melegedést, révén a gépnek dolgoznia kell. A power gomb lenyomása egy exoterm reakciót indít el a gépházban. :D

 

Azaz, sűrített levegős :pfff::D Amúgy még ecsetet szoktak használni a takarításhoz ha nem akarsz kézzel vagy törlőkendővel mittomén kitörölgetni, utánna fellehet porszívózni, csak vigyázni kell ne szívj be valamit, bár elég jól odavannak azok rögzítve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Én is 9.-en lakom panelban légkondim nekem sincs ,viszont redőnyöm igen. A gép az asztalban van a hátsó fele majdnem a falnál. A dögmelegben is játszok. A többiek is leírták hogy ezek így vannak tervezve. De ami a fontos. A videókártya mindig rohadt forró játék közben ez az üzemi hőmérséklete. Játék után nem is igazán lehetne megfogni olyan forró, télen is. Persze nyáron melegebb de nem annyival.

Egy számítógép játék közben működik ezerrrel. Akkor jobban pörögnek a VGA ventijei is. Nekem 3 venti van a videókártyán, játéknál mennek is. Ha csak netezel videót nézel akkor halkan forognak.

A takarítás azért fontos mert a por nagyon jó hőszigetelő. Amit lefed azalatt meleg van. Láttam már olyat is hogy MEGÁLLT a videókártya ventillátora a rengeteg portól. A csávó meg csak nézett miért nincs kép.

Szóval az hogy egy panellakásban 35 fok van az a gépnek nulla. Nyugodtan használjátok, csak ki kell néha takarítani.

Különben maga a gép is jelez ha "melege" van. Pl újraindul szokatlanaul sűrűn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv!

Szerintetek jó (full) configot dobtam össze?

 

Processzor: AMD FX-8350=48360 Ft (bruttó)

Videó kártya: Asus GTX 660 2GB=61532 Ft (bruttó, és az összes többi is bruttó innentől kezdve)

Memória: Adata 8GB 1333Mhz + adata 2GB 1333Mhz=16801Ft+5311Ft=22112Ft

Memóriahűtő: Corsair Dominator Airflow Fan CMX AF1=5548Ft

Alaplap : AsusM5A99X evo R2.0=31608Ft

Tápegység: Corsair 600w Gs600 2013-07-25=21763Ft

Monitor: LG 20EN33S-B=27981Ft

Billentyűzet: Logitech K200=2968Ft

Egér: Media-tech MT1101 viper sárga gamer egér=1656Ft

Optikai meghajtó: Samsung SN-208DB/Bebet=4765Ft

Háttértár: Toshiba 1TB 32MB sata3 DT01ACA100=14502Ft

Oprendszer: Microsoft winddows7 home premium 64 bit magyar=25648Ft

Processzorhűtő: Scythe shuriken Rev.B=8010Ft

Számítógépház: M-tech NoBo9A-BK RED oldal ventillátorral, táp nélkül=15239Ft

Webkamera: Logitech C170 webcam=3490Ft

Hangszórók: ACME NI-51=2390Ft

WIFI: TP-LINK TL-WN721N=1990Ft

Összesen: 299562 Ft (bruttó)

 

Próbáltam egy jó gépet összerakni úgy hogy minden van benne 300ezerig :D Már van majdnem 200 ezrem a kövi hónapban még melózom (diákmunka) (bár most nyaraltam 5 napot, de annyi kiesés nem sok :D) aztán már szeptemberben elképzeléseim szerint lesz egy jó gépem :D Amúgy idáig laptopom volt még anno vettem 3 vagy 4 már nem tom éve csak már nagyon döglődik. Vélemény?

 

Én inkább ezt javaslom (igaz, ebbe nincs benne a monitor és még 1-2 dolog) de akkor is jobb konfig -> KATT IDE!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom az én kommenteimet kevésbé olvassátok, sebaj... végülis már megszoktam.

 

Benne volt a 'sűrített levegő' is, na mindegy.

 

Miért ne olvasnánk? Ha van hozzáfűzni való akkor megtesszük :)

 

Melyik hsz-ben írtad a sűrített levegőt, visszamentem 2 oldalt nem láttam, ha pedig utólag szerkeszted előfordulhat hogy nem látja valaki ha mentés előtt olvassa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.